Heropening horlogerie Bouwhuis zn moderne winkel voor omgeving en dorp IJSCLUB MAAKTE KLEINE WINST Sint Nicolaas is in aantocht Invloed EEG begint goede resultaten af te werpen COVECO-afd. (G.O.S.) DE OPLEIDING VAN GEZIN S VERZORGSTERS groeit gestadig Gunstige perspectieven voor de boer Bfonchileften Prachtig resultaat spec ulaasactie DOE MEE AAN DE SPAR MARGARINE - WEDSTRIJD VOOR BABY'S HUIDJE Inleiding voor Dijkerhoekse plattelandsvrouwen ANWB-Wegenwacht uitgerust met plasma vervangings middel Willy. Johnny. Rijk en Siw Pastoor Schievels sprak voor Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek Belangrijke kredieten en prijsgaranties Zaterdag 23 november 1968 3 Burgemeester mr. W. H. Enklaar heieft woensdagmorgen om tien uur de geheel gemodernisserde win'kel van de fa. I-I. J. Bouwhuis en Zn. in de geheel gemoderniseerde winkel de Oranjestraat heropend nadat hem de sleutel versierd met een oran jelint was aangeboden door de 2- jarige Erik een kleinzoonttje van de heer Bouwhuis Sr. Mr. Enklaar ver klaarde aan het verzoek om de prach tige winkel te openen gaarne te heb ben voldaan. De firma Bouwhuis heeft met deze modernisering dui delijk getoond met de tijd mee te wil len gaan. Jaren lang is de heer Bouwhuis reeds bestuurslid van de Holtense Winke- liersverening en hij heeft bij het or- ganisenen van tal van evenementen veel en belangrijk werk verricht. Bouwhuis ging vaak voorop en als je voorop gaat heb je het goede voor beeld te geven. Een goed voorbeeld wordt vandaag gepresenteerd in de ze prachtige nieuwe winkel die een sieraad voor de omgeving en het dorp mag worden genoemd. Een gelukwens aan de buurtgenoten uit de Oranjestraat die wel es din gen weten te voorkomen die hun niet aanstaan mag niet achterwege blij ven. Deze nieuwe zaak geeft aan de buurt nieuwe impulsen. Wanneer over .enkele dag-en „Mar- jo's Bloemenhal" de nieuwe zaak naast die van de firma Bouwhuis gaat openen is de Oranjestraat twee winkels met prachtige etalages rij ker die de lust tot kopen verhogen aldus mr. Enklaar die ten slotte de jfamilie's Bouwhuis goede zaken ■wenste. De heer W. ten Berge, voorzitter van de Holtense Winkeliersvereniging wenste de firma Bouwhuis geluk met de prachtige moderne winkel die de mogelijkheid biedt om de krant de service te bieden die vandaag de dag gevraagd wordt. De heer J. Wiggers. wenste namens de VVV „Holtens Belang" geluk met. de fraaie winkel waar de vakantie ten graag binnen zullen stappen. Voor d.e belangstelling bij de ope ning betoond en de geschenken en bloemen die werden aangeboden Hoestdrank in tabletvorm 95ct De speculaasverkoopactie van de Supportersvereniging der V.V. „Hol ten" heeft een zeer succesvol ver loop gehad. Duizertden pakjes gin gen zaterdagmorgen, dank zij het enthousiasme van de junioren en de autobezitters, die hun wagen beschik baar stelden, in een vrij korte tijds van de hand. Er was zoveel belang stelling voor de pakken heerlijke speculaas, dtt men lang niet alle ge zinnen in de gemeente heeft kunnen voorzien. De bruto opbrengst be draagt ruim f 1300,-, zodat weer een aardig bedrag in de kas van de sup portersvereniging kon voleien, o.a. om de training van de junioren te kunnen bekostigen. De jongelui die daarvoor waren aangewezen, hebben er hard voor gewerkt. Er waren zelfs een paar jonge meisjes onder de helpsters. Allen komt een woord van dank toe voor dit werk. werd door de heer H. J. Bouwhuis met enkele woorden dank gezegd. Door de buren van die familie Bouw huis werd een prachtige parapluie- standaard aangeboden. Aann de verbouw en modernisering onder architectuur van het archite- tenbureau Puissant en Potkamp (HBO en BNA) werkten mee fa. Vuk- king enn zn. timmerwerk: fa. Jansen en Klein Veldei'man, metselwerk; Meijerink's Schilderbedrijf; Loodgie- tersbedrijf Jebbin'k te Goor, Electri- De firma H. J. Bouwhuis en Zoon opende woensdagmor gen haar fraaie gemoderni seerde horlogerie en winkel in de Oranjestraat. citeitsbedrijf Broekmaat en Oolbek- kink; fa. Gebr. Harmelink. Nijver- dal, Winkelbetimmering, fa. Won- nink, stoffering. In café „De Waag" werd dinsdag avond de jaarlijkse ledenvergadering gehouden van de IJsclub „De Noord pool". Na een kort woord van welkom door voorzitter C. Broersma las de secere- taris de heer G. J. Aaftink de no tulen en het jaarvierslag. Het aantal leden bedroeg op 31 oktober 158 (v.j. 162) en dr. club had op 31 okt. 244 donateurs (v.j. 254). BATIG SALDO. Blijkens het financieel overzicht van de penningmeester de heer J. Wiggers bedroegen de inkomsten f 2333.74 en de uitgaven f 2027.35, zo dat er een batig saldo was van f 306.39.-. Van de schuld (nieuw club gebouw) kon dit jaar f 1200 wor den afgelost. De commissie voor kas controle die bestond uit de h.h. G. J. Breukink en A. ter Harmsel had boe- kien en bescheiden in orde bevonden en op voorstel van deze commissi'' werd de penningmeester onder da voor het vele werk decharge verleer; voor het beheer van de penningen. Tot leden van de controlecommis sie 1968-'69 werden benoemd de heren A. ter Harmsel en T. Stokkers. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heren J. F. van Geenhui zen en J. Wiggers met algem. stem men herkozen, terwijl als baancom missaris herkozen werd de heer F. J. Sluiter. WEDSTRIJDEN. IJs en weder dienende zullen in iedier gevrfl de wedstrijden om het schoolkampioenschap en het kampi oenschap van Holten voor dames en heren worden gehouden. De voorzitter de heer Broersma deed in deze matig bezochte vergadering nog mededelingen i.v.m. het feit dat de baan aan de Dorperdijk binnen het ruilverkavelingsplan Holten-Mar- kelo valt en t.z.t. voor een deel bi schikbaar moet komen voor aanleg van de provincialeweg Heeten-Laren. De grote kindervriend zal ons eerdaags weer verblij den met zijn geschenken zijn vriendelijke glimlach en zijn grote hart. Wij zien met spanning naar hem uit. Zal het koek zijn? (Ho pelijk). Zal 't de gard zijn? (Voor ons stellig niet, hoe wel je weet nooit... We zullen ons deze weken maar van onze beste kant laten zien!) Vooral de kinderen zien met spanning uit naar Sint Nicolaas. En hoeveel kin deren treft men in deze pe riode niet onder de volwas senen aan? BIJ VERKOUDHEDEN VOOR VADER. MOEDER EN KIND Het jaar 1968 is voor de vee. en vleessector over het algemeen geen ongunstig jaar geweest, aldus de conclusie van de heer J. J. Florijn, distrietsvertegenwoordiger van de Coveco uit Ootmarsum op de leden- en leveranciersvergadering van de afdeling Holten der voormalige GOS (thans Coveco). die dinsdagavond onder voor zitterschap van de heer W. Rensen in hotel Holterman gehouden werd. De heer Florijn schreef dit resultaat voor een groot deel toe aan het feit, dat ons land voor het eerst sinds jaren vrij bleef van mond- en klauwzeer. „Als dat optreedt ben je van de exportmarkt verdreven, omdat de landen waarheen Nederland exporteert hun grenzen sluiten. Een andere verkoper gaat op onze stoel zitten en dan ben je niet zo gauw weer aan bod. Bovendien duurt het wel een half jaar voordat de prijzen weer aantrekken.' aldus de heer Florijn. De varkensprijzen zijn vooral in de tweede helft van dit jaar naar een hoger niveau gestegen terwijl de rundveeprijzen vanaf 1 juli jl. mede onder invloed van de totstandkoming van de gemeenschappelijke en hogere oriëntatieprijs (f 2.46) alleszins rede lijk waren. Men kan als boer zeggen, dat de invloed van de EEG goede resultaten begint af te werpen. De ANWB heeft dezer dagen het geheel Wegenwacht-korps uitgerust met de zogenaamde Haemaccel - transfusieset, waarin zich een bloed- plasma-vervangsmiddel bevindt. Dit bloedplaswiavervangingsmiddel beschikbaar gesteld door Hoechst-Hol- land wordt gebruikt voor de shock- bestrijding bij ernstig gewonde ver keersslachtoffers. Zoals bekend kan een mensenleven gered worden wan neer de arts zo snel mogelijk, liefst op de plaats van het ongeluk bloed of plasma kan toedienen om daar: door vroegtijdig de door bloedverlies optredende shockverschijnselen te be strijden. Een van de grote voordelen van 't plasmavervangingsmiddel Haemacce' is dat het aan iedereen kan worden toegediend ongeacht de bloedgroep van het slachtoffer. Daarbij komt dat het middel prak tisch onbeperkt houdbaar is en niet temperatuur- en schokgevoelig is Elke arts kan het gemakkelijk op de plaats van het ongeluk toedienen om- De Herv. Vrouwen Groep Dijker- hoek hield dinsdag in Bethanië haar veertiendaagse bijeenkomst, waarin als spreker optrad pastoor Schievels van Nieuw Heeten. De presidente mevrouw Schellevis opende deze bijeenkomst door geza menlijk te laten zingen ps. 87. waar na zij voorging in gebed. Vervolgens werd gelezen uit Openbaringen 21 de verzen 1 tot en met 8a. Naar aanlei ding van di Schriftgedeelte sprak de presidente haar openingswoord en heette zij vervolgens in het bij zonder welkom pastoor Schievels, die hierna meteen zijn causerie hield. Pastoor Schievels sprak over de veranderingen die de laatste jaren in de Rooms Katholieke Kerk gaande zijn en die o.m. verband houden met het Vaticaans Concilie, dat opgeroe pen werd in de jaren dat wijlen Paus Johannes de XXIIIe aan.het bewind was. Er is deze avond voor de dames van Dijkerhoek heel wat duidelijker geworden en met name hoe sommi ge dingen in de RK Kerk heel anders zijn dan in de Ned. Herv. Kerk. Maar in wezen komt het erop neer, aldus de algemene gedachtengang. dat al len geloven in dezelfde Heer en Hei land. Daarom zullen zowel Rooms Katholieken als Hervormden moe ten trachten de verschillen te over bruggen en samen te werken aan de opbouw van Gods Koninkrijk. Na deze inleiding werden onder het genot van een kopje koffie, nog verschillende vragen door Pastoor Schievels vbeantwoord en maar al te dat in de set ook het complete infu siemateriaal aanwezig is. Met het oog op eventuele rampen waarbij zeer snel grote hoeveelheden bloed of plasma vereist worden, heeft de ANWB tevens besloten op zijn 14 Wegenwachtstations een behoorlijke hoeveelheid van het plasmavervan gingsmiddel op te slaan. Eerste hulp verlenende instanties kunnen in voorkomende gevallen dan ook direct een beroep doen op het dichtstbijzijnde Wegenwachtstation. gauw was het tijd om de bijeenkomst te beëindigen. De presidente heeit Pastoor Schievels bedankt voor zijn leerzame inleiding en hem een klei ne attentie aangeboden. Als slotlied werd gekozen Gezang 103, waarna de presidente eindigde met dankge bed. Er werden ten slotte door de dames nog verschillende zakelijke punten af gehandeld in verband met de te hou den oliebollen-actie. In de dinsdagavond in hotel Hol terman, onder voorzitterschap van de heer \V. Rensen, gehouden leden en leveranciersvergadering van de afdeling Holten van Coveco, heeft de heer J. J. Florijn, districtsvertegen woordiger te Ootmarsum, o.a. ook een overzicht gegeven van de ont wikkeling van de afdeling Holten. Voordat dit geschiedde, zei de heer Rensen in zijn openingswoord, dat de pessimistische geluiden in de vorig jaar gehouden vergadering De heer Florijn wees er op, dat Frankrijk aan varkensvlees momen teel meer vraagt dan Nederland kan leveren. Hij noemde het dan ook zeer verheugend en demonstreerde dit met enkele cijfers, dat de Coveco haar totale omzet aanzienlijk heeft weten op te voeren. Bij een landelij ke stijging van 8 procent hebben de mestvarkens 7 cent per kg. meer op gebracht dan het vorige jaar. Een moeilijke zaak is het daarbij, dat de fokkers vooral de laatste weken met de prijzen niet hele maal meekomen. De oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat er geen gelegenheidsmesters meer zijn. waardoor de grote schommelingen in de aanvoer uitblijven, terwijl de fok- gelukkig niet uitgekomen zijn. Thans mogen vooral de varkensmesters zich verheugen in een goede winst marge, die nog wat beter is dan voor de fokkerij. Hij sprak de ver wachting uit, dat de integratie fok ker-mester door middel van de var kenskern nog in groei zal toenemen. In de plaats van het aftredende bestuurslid, de heer II. Markvoort, werd gekozen de heer H. J. Stoeven- beld. Tegenkandidaat was de heer G. J. Meijerman. De voorzitter heeft woorden van lof gesproken over het werk, dat de heer Markvoort in velerlei opzicht voor de afdeling heeft gedaan en hem daarvoor dank gebracht. De heer Florijn gaf vervolgens een overzicht van de ontwikkeling der afdeling Holten, die van de 32e naar de 31e plaats op de ranglijst steeg. Aangevoerd werden 5.136 varkens (v.j. 4.499). 289 nuka's (220), runde ren 217 (167), vette kalveren 10 (12). biggen 6.245 (4.751) en schapen 12 (8). De geidomzet bedroeg f 1.823.611 (v.j. f 1.532.161). Spreker noemde dit een goede vooruitgang, vooral in de runder sector, vergeleken bij andere afde lingen. Belangrijk noemde hij de classificatie der varkens: 1964: 50.4 procent in IA, 1967: 56,4 procent, Overijssel 54,8 procent, landelijk 54,7 procent. Deze vooruitgang mag ge zien worden als een belangrijk resul taat van de integratie fokker-mester (via de varkenskern). Vooral voor de export is deze stijging van grote betekenis. Frankrijk vraagt 80 pro cent 1 A-varkens (gewicht 79 kg.). De langelijke omzet van Coveco heeft een goede vooruitgang onder gaan. Het aanbod van slachtvarkens is landelijk 14,4 procent gestegen voor Coveco met 21,5 procent. Het totaal aantal varkens bedroeg 964.671. Volgens de heer Florijn komen er maar heel weinig biggen meer aan de markt. plm. 7 procent van de ge hele biggenstapel. De runderaanvoer was landelijk 1 procent minder, bij Coveco 2 procent meer. De vette kalverenaanvoer gaf een daling te zien van 3 procent. Het grootste deel wordt in eigen be drijf geslacht. Nuchtere kalveren gaven een stij ging te zien landelijk van 11,3 pro cent. bij Coveco 14 procent. Een be langrijk onderdeel begint te vormen de aanvoer van schapen. In de 40 weken van 1968 bedroeg dit aantal 38.000 stuks. Omzet van Coveco 9,5 procent, landelijk 4,5 procent. De geidomzet van Coveco gaf een stijging te zien van 18.5 procent. De heer Florijn gaf voorts een overzicht van de omvang der krediet omgeving bij Coveco in samenwer king met de veevoederhandelaren. Voor de minimum driejarige prijs garantie waren per 5 oktober ji. in geschreven 1.100 bedrijven met een oplegcapaciteit van 127.640 varkens. Aan het fokvarkenskrediet namen deel 68 bedrijven met 2.925 varkens en een krediet van f 1.170.000. Mest- varkenskrediet: 1.660 bedrijven met een oplegcapaciteit van 173.271 var kens en een krediet van f 31.188.700. Biggenkrediet: 159 bedrijven met 16.000 biggen en een krediet van f 1.227.400. B(j de rondvraag kwam de volle dige integratie fokkermester nog eens aan de orde. Meegedeeld werd. dat binnenkort overal praatavonden zullen worden gehouden niet plm. j 15-20 belanghebbenden. De heer Flo rijn adviseerde zijn gehoor eerst in kleine kring hel gehele probleem goed door te spreken en dan de zaak maar even te laten bezinken. Deze belangrijke stap moet goed vnorhe- reid worden. Spreker noemde in tegratie „een verloving", maar vol ledige integratie „het trouwen in ge meenschap van goederen." Praat vooral eens met uw collega's, «aar het al is, raadde hij de vergadering aan. Voorzitter Rensen heeft de heer Forijn dank gebracht voor zijn komst naar Holten en deze deelde vervolgens aan de bezoekers een heerliike rookworst uit. Tuee wel zeer typische St. Nieo- laas-geschenken vormen even zo veel Artone-singles. Dat is allereerst Willy Schobben, die kennelijk de kerij zich gaat uitbreiden, zodat er een overschot aan biggen ontstaat. Spreker wees in dit verband op het grote belang van invoering van de volledige integratie fokkermester, waardoor een meer gelijkmatig aan bod ontstaat. Coveco levert in dit verband een goede bijdrage met 800 bedrijven die 7200 zeugen houden en die jaarlijks 45.000 biggen kunnen af leveren. REGELMAAT De slachtvarkensproduktie is zo groot, dat Nederland de helft moet uitvoeren. Wij produceren 12 procent van de totale varkensaanvoer In de EEG, dus wat dat betreft Js daar nog wel ruimte. De heer Florijn wees er op, dat de varkenshouders moeten zorgen voor de laagste kostprijs. De beste kwaliteit te leveren, is uiterst belangrijk. De kostprijs kan men niet alles aan doen, maar de kwaliteit kan wel verbeterd worden en daar voor zal de Nederlandse boer zijn best moeten doen. Spreker wees o.a. op de «ijziging van het afzet-patroon. Vroeger gingen de baconvarkens naar Engeland. Dit is helemaal ver vallen. Engeland neemt nog wel veel af, maar in andere vorm. De Fran sen vragen o.a. de levering van on derdelen, wanneer men deze kant en klaar kan leveren, dan wil men zelfs wel 5 cent meer betalen. Belangrijk is dat regelmatig en gelijkmatig kan worden afgeleverd. De heer Florijn was van oordeel, dat men met de produktie van 12 procent van het EEG-areaal zou kunnen gaan naar 16 procent, het geen een aanvoer zou betekenen van 10.000.000 varkens. Frankrijk houdt namelijk op met zijn hele varkens fokkerij en mesterij. Wij zijn daarom op de verkeerde weg met ie hoge prijzen. Spreker zou de voorkeur ge ven aan f 3,per kg. tegen de hui dige f 3,14, want er volgt waarschijn lijk weer een periode op, dat men het toch met minder zal moeten doen. In Frankrijk zakt de produktie van varkens jaarlijks met 4 procent. In Noord-Frankrijk boven Parijs worden per bedrijf gemiddeld 6 varkens ge houden. In Nederland is dat gemid delde 60 varkens per bedrijf. In 1951 waren er nog 180.000 bedrijven, mo- ipenteel is dat aantal reeds terugge lopen tot 90.000, maar het aantal varkens is verdrievoudigd. De var- kensmesterij is een wezenlijk be standdeel geworden van het boeren bedrijf. Uitvoerig ging spreker in op de si tuatie in Duitsland, waar ondanks het geld dat er in gepompt wordt, voor de varkenshouderij bij de boe ren niet zoveel belangstelling be staat. Polen, dat tijdens de mond en klauwzeerperiode de markt met varkens overstroomde, vraagt nu zelf om varkens en meer landen om ons heen beginnen te Im porteren. Voor de varkensvleespro- duktie bestaan er voor ons land der halve goede perspectieven. De prijs zal zich tot maart-april a.s. zeker kunnen handhaven. Ook de rundvlees-sector Is uiter mate belangrijk, omdat er in heel West-Europa een tekort aan rund vlees is van 600 miljoen ton. De ver- wachting is dan ook. dat uitbreiding naar de rundveesector er nog lange tijd in zit. De export van vette kalveren is opgehouden, thans worden geslachte kalveren uitgevoerd. voornamelijk naar Italië. Als men dit ziet dan zijn er ruime mogelijkheden. De kwaliteit van de koeien is be langrijk minder geworden. Zij liepen te lang in de wei en het zijn daar door te vette dieren geworden. Vet is internationaal waardeloos gewor den. aldus de heer Florijn. Een belangrijk facet voor Coveco is de export van fok- en gebruiks- vee. Nederland krijgt vaste voet in Italië. Onze zwarte koeien doen het daar beter dan de Amerikaanse en Canadese dieren. Overigens moet bij export naar andere landen het geld eerst bij de Ned. Bank gestort zijn, anders gaan de koeien de deur niet uit. Naar Duitsland is export van fokvarkens van belang. Vier jaar Coveco heeft tot goede samenwerking geleid. Er zijn heel wat moeilijkheden overwonnen en er is heel wat aanpassing nodig ge weest. maar de omzet kon aanzien lijk vergroot worden. Geidomzet 1965: 417 miljoen, 1968: plm. 560 miljoen of een groei van plm. 35 procent. De stukomzet varkens steeg bijvoorbeeld met bijna 40 procent bij een landelijk**- groei van ruim 20 procent. De Friese Coöp. Export 'F.C.E.i is tot de Coveco toegetre den. Behouders Noord-Brabant werkt Coveco dus landelijk. De verdere ontwikkeling zal van de boer als vleesDroducent zelf afhangen. U kunt op Coveco vertrouwen, aldus besloot de heer Florijn zijn uitvoerige uiteen- Olympische Spelen nog eens dunne tjes uil overdoen. Het resultaat is ..Fiësta Mcxieann een uitstekend stukje muziek. Fnne. een gouden plak heeft Willy Schobben al: zijn trompet. Het tweede plaatje is van Johnny en Rijk. Een nadere aankondiging lijkt ov-erbodig. Liedjes van dit paar apart staan borg voor enkele minu ten kolder van de eerste orde. Zo ook bij ,.Oh. oh. wat een familie" en ..Gooi't maar in m'n hoedje". Een derde single, die we haast zou den vergeten, is ©en song met een lange titel van een in meerdere op zichten pracht-zangeres. Haar naam is Siw Malkvist. De titel is .The man who took the valice off the floor of grand central station at noon". Voor de afdeling Dükerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen sprak dinsdagavond in café 't Bonte Paard mejuffrouw J. E. W. Pedde- mos, directrice van de Interkerke lijke opleiding voor gezinsverzorgster in Hengelo over de opleiding van ge zinsverzorgsters. Zij vertelde hoe eerst na de tweede wereldoorlog de gezinsverzorging, die inspringt als de huisvrouw niet in staal is zelf haar huishouding te voeren, ter hand werd genomen. Er zijn voor de opleiding tot geMns verzorgster thans 24 scho len in Nederland, zowel kerkelijke als algemene. Het leerplan van deze scholen is overal gelijk. Op het ogenblik kunnen meisjes van minstens 18 jaar deze opleiding volgen, die anderhalf jaar cTuurt. Zij moeten twee jaar vervolgonderwijs hebben gehad en een paar maanden als gezinshelpster werkzaam zijn ge weest. Om te leren op eigen benen te staan, verblijven de leerlingen eerst een half jaar in een internaat. Na een week of acht gaan zij korte tijd naar een 2gn. leergezin. waai de moeder niet ziek is. Hierna vol gen enkele maanden praktijk voor halve dagen. In deze periode en oók bij het daarop volgend examen val len dié leerlingen af, die niet de ge schikte instelling hebben t.o.v. het gezin of die blijken niet over voldoen de zelfstandigheid of over orde bij het werk te beschikken. Na deze zes maanden volgt een jaar praktijk, waarna de meisjes, bij gebleken ge schiktheid, een diploma krijgen uit gereikt. De leerlingen volgen tijdens de op leiding lessen in diverse vakken, die met het gezin en de huishouding te maken hebben, maar ook wordt de Nederlandse taal niet vergeten en krijgen zij inzicht in sociale wetge ving, staatsinrichting en dergelijke. Voor ontspanning zorgen de gym nastiek- en muzieklessen. Ook wor den de meisjes op de hoogte ge bracht van uitingen op cultureel ge bied. Wat de kosten van deze opleiding betreft, het Rijk geeft subsidie aan de instellingen voor gezinsverzor ging, waaraan de meisjes eerst, gezinshelpster en later als gezinsver zorgster zijn verbonden. Daarom kan het salaris tijdens de opleiding wor den doorbetaald voor inwoning in 't internaat. Na de pauze liet mej. Peddemos dia's zien, die een goed beeld gaven van het verblijf op het Internaat te Hengelo. Geregeld zijn daar, aldus inleidster, een 35 leerlingen aanwe zig, veelal afkomstig van het platte land, waar men blijkbaar meer dan in de stad voelt voor een beroep, waarin men iets voor een medemens kan doen. De vele aanwezigen hebben met belangstelling naar mej. Peddemos geluisterd. Zij kregen deze avond ook nog gelegenheid de resultaten te be kijken van de cursus „Reparaties in j de huishouding", waaraan een twaalf- j tal dames uit Dijkerhoek hebben deelgenomen. 1

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3