Ruilverkaveling Holten- Markelo gaat door ST. N1C0LAASAKTIE GESTART MEI MOOIE GE VEL V ERLICHTIN G nederland 12+8 C. Jongeneel sprak voor de P.J.G.O.-afdelingen Mooie filmmiddag voor jeugdige N. V. V-leden In 1969 reeds de eerste aanbestedingen Plak een sprookje op Uw kerst- en nieuwjaarskaart JEUGD EN GEZAG ONZE AGENDA KERKDIENSTEN Medische dienst Burgerlijke stand Gevonden en verlor< -11 voorwerpen Oliebollenactie Weekenddienst dierenartsen O ffi ciële publ i kal ie Verplaatsing bureau gemeentewerken Machtigingen vuurwapen-wet 1919 UITVOERING Gezelligheidsrit Verkeerscompeti lie KNMV Be j aardensociëtei t HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) f 3Iedere mm meer f 0,12 Abonnementsprijs 5,per half jaarf 10,per jaar. Betaling op giro 875587 van de Raiff eisen bank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad De beslissing is gevallen. De ruilverkaveling Holten-Markelo, met ruim 12.000 hectare, een van de grootste van ons land, gaat door. Van de 2927 stemgerechtigden hebben zich maandag 2239 of 74 procent voor de verkaveling uitgesproken. Zij zijn de eige naren van 8.792 ha., 92 are en 60 ca. grond. 688 eigenaren, met 3.496 ha., 16 are en 65 ca. stemden tegen. Zij vormen 26 procent van de grondeigenaren. Het gehele blok is groot 12.474 ha. 16 are en 33 ca. Hiervan zijn echter afgetrokken, omdat de blote eigenaren anders hebben gestemd dan de vruchtgebruikers, 185 ha., 7 are en 62 ca. Zij leefden zou men kunnen zeggen in een „verdeeld huis". In de pluimveehal van de Coöp. Veemesterij „Markelo" aan de Oude Rijssenseweg te Markelo hadden zich maandagmorgen pl.m. 1300 grondeigenaren verzameld om aan de stemming deel te ne men, die onder leiding stond van gedeputeerde mr. dr. H. II. Schoemaker uit Deventer. Tegen omstreeks één uur bleek uit de uitslag, die door mr. Schoemaker werd bekend gemaakt, dat 947 van hen aan de stem ming hadden deelgenomen, waaronder de 688 tegenstemmers en 259 voorstemmers. Zoals bekend worden de „thuisblijvers" als voorstemmers beschouwd, vandaar de grote meerderheid, die het verstandig besluit heeft genomen, deze unieke kans op een groot scheepse streekverbetering aan te grijpen. Vrijdag 22 november 19.30 uur: Uitvoering Holtense Mu ziekvereniging IIMV met medewer king van OCH in zaal Amicitia. 19.45 uur: Jaarverg. A.R, Kiesvereni ging in gebouw Rehoboth. Zaterdag 23 november 14.55 uur: Aankomst van St. Nico- laas aan Station N.S. met rond gang door het dorp met HMV. 19.30 uur Aanwijzing waardebonnen St. Nicolaasactie 1968 in café Jan sen (zie grote aankondiging). Zondag 24 november 19.30 uur: Wip-Wap-filmavond in het gebouw Irene (zie advertentie). 19.30 uur: Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie advertentie). Dinsdag 26 november1 14.30 uur: Bejaardensociëteit in het gebouw Irene (zie bericht). 20.00 uur: Ontwikkelingsavond NW-, bestuurdersbond in café Jansen. Ruimtelijke ordening en toekomsti ge werkgelegenheid. Woensdag 27 november 19.45 uur: Hervormde Vrouwengroep in Irene, jaarvergadering met ver loting. Donderdag 28 november 19.00 uur: Bezoek van St. Nicolaas aan Espelen, 19.30 uur aan Dijker- hoek. 19,30 uur: Aanwijzing waardebonnen St. Nicolaasactie 1968 in hotel Vos man. Vrjjdag 29 november 19.30 uur: Grote verwerping van krentenbrood en speculaas met at tractie voor kinderen in en voor •Het Trefpunt" te Espelo (zie ad vertentie). Zaterdag 50 november 20,00 uur: Filmavond in het gebouw Rehoboth. Maandag 2 december 19.30 uur: Aanwijzing waardebonnen St. Nicolaasactie 1968 in café Kalfsterman. Zaterdag 7 december 20 00 uur: Toneeluitvoering DAT in zaal Het Bonte Paard te Dijker- hoek. Inlevering gewichtbonnen St.. Nico laasactie 1968 bij de winkeliers uit Holtens Nieuwsblad. Maandag 9 december 19.30 uur: Laatste aanwijzing waar debonnen St. Nicolaasactie 1968 in Amicitia. Vrijdag 13 december 19.30 uur: Grote verwerping van krentenbrood en speculaas, met at tracties voor de kinderen in en voor ,,Het Trefpunt" te Espelo. Zaterdag 14 december Gekostumeerd bal PJGO-afdelingen ,.Het Bonte Paard". De feestelijke middag, die de N.V.V. bestuurdersbond zaterdagmiddag in zaal Vosman voor de kinderen van de bij deze vakcentrale aangesloten leden organiseerde, is, gezien de re acties van de jeugdige bezoekers, bijzonder in de smaak gevallen. ,,Een fijne middag" en ,,het is nog nooit zo mooi geweest", waren er maar enkele van. Meer dan honderdvijf tig kinderen kregen een filmprogram ma voorgeschoteld en werden ont haald. Vóór de hoofdfilm ,,Vier rakkers en een oude jeep", werd een stuk je journaal gedraaid met o.m. beel den uit Nederland, de hoogovens, de Olympische Spelen, enz. Prins Bern- hard, Maria Gommers, Piet van dei- Kruk en vele anderen kwamen op het witte doek. De vier rakkers met hun jeep vormden een hele be levenis voor de jeugd, die in grote spanning en met blijken van goed- HOLTEN Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. C. Addink, 19.00 uur Past. medw. dhr. A. Schellevis. Extra collecte voor het plaatselijk Jeugdwerk. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. G. D. Kuiper van Heerde. 15.00 u ds. S. G. Bloem van Ommen. In bei de diensten is het ene offer voor de kerk. Aan de uitgang collecte voor bouw nieuwe kerk. R.K. Kerkdienst (Eucharistieviering) 9.30 u. in het gebouw Irene. Nieuw Heeten. Tijd. lagere school za terdagavond 7.30 uur. Zondagmor gen: 7.30, 8.45, 10.00 en 11,15 uur. DIJKERHOEK Bethanië 10.00 u. past. medew. dhr. A. Schellevis. Extra collecte voor het gebouw Bethanië. Zaterdag, 23 november vanaf 12.00 uur tot en met maandagochtend 8.00 uur dokter C. II. Rietdijk, tel. 1280, (alleen voor spoedgevallen). 24 november Th. A. Oostenbrug, 24 november H. F. Steunenberg.. Pastoriestraat 42. Holten, tel. 1433 van 6.00-7.00 uur nam. alleen voor ■poedgevallen. Om 9.00 uur het tijdstip waai-op de vergadering zou beginnen, waren nog maar enkele stemgerechtigden aanwezig, maar gaandeweg vulde zich de enorme pluimveehal, waarin twee duizend stoelen waren uitgezet, met voornamelijk boeren, die bij zich zelf reeds de beslissing „pro" of „contra" hadden genomen. Dat tegen het nor male patroon bij ruilverkavelings- stemmingen in nog zo veel voorstan ders aanwezig waren, vond voorna melijk zijn oorzaak in de oproep van de plaatselijke landbouworganisaties om, door deelneming aan de stem ming, duidelijk te demonstreren, hoe belangrijk men deze ingreep in het structuurpatroon van de streek vindt. VOORGESCHIEDENIS. De ruilverkaveling „Holten-Marke lo" heeft reeds een lange voorgeschie denis bleek uit het welkomstwoord van gedeputeerde Mr. Schoema- en afkeuring met het vertoonde spel meeleefde. De film speelt op de St. Pieters berg in Limburg. De vier rakkers achtervolgden dieven, die het geld van Oom Joris gestolen hadden. Het geld wisselde nogal eens van eigenaar. De jeep reed overal op en door. De dieven kregen een ongeluk, maar ook de jeep begaf het. Maar door een jeugdige amazone kwam alles nog weer op z'n pootjes terecht. De middag werd door de voorzit ter van de bestuurdersbond, de heer G. Tijhof, met een kort woord inge leid. In de pauze kregen de kinde ren limonade en na afloop allemaal een zakje snoep. Geboren: Jannes Gerrit zv B. J. Megelink en D. J. Drijer, Kozakken- straat 42 Hendrika, d.v, D. B. Nij- land en J. A. Meilink, Espelo 71. Ondertrouwd: J. W. Rensen, 23 jr. Dijkerhoek 57 en G. J. Vosman, 22 jr., Raalte G. J. Arfman. 22 jr. Lochem en H. R. van Beek. 23 jr. Burg. v.d. Borchstraat 7. Getrouwd: G. Dikkers. 25 jr. La- renseweg 44, en G. B. Wegstapel, 23 jr., Dijkerhoek 2, Bevolking. Ingekomen: A. Kruit van Eindho ven naar Molenbelterweg 20 G. J, Kraaij en gez. van Deventer naar Waardenborchstraat 30 ,K T. de Vries en Gez. van Grouw naar A. J. Goldsteinstraat 15 W. Snater en gez. van Wassenaar naar Mr. G. Vixseboxsestraat 8 J. Jansen van Diepenveen naar Voorsboersstraat 12. Vertrokken: H. Krommendijk en gez. van Kosterspad 9 naar Amers foort A. J. C. Brands van Bosch- kampsstr. 16 naar Goor M. W. P. Lorjé en gez. van Vianenweg 77 naar Laren Gld. H. J. Paalman en gez. van Neerdorp 54a naar Raalte. GEVONDEN: Grolse want, Bruine nylon kinderwant, kinderhandschoen. VERLOREN: Zwarte regenbroek, 3 toneelboekjes, oude herenfiets, wiel dop van Taunus. ker. Reeds in 1948 diende de Coöp. Landbouwvereniging „Markelo" 'n aanvraag in voor „Het Elserveld" (plm. 220 h.a.), in 1956 gevolgd door een aanvraag van de gemeenteraad van Holten, omvattende het gehele grondgebied der gemeente (plm. 7060 h.a.), welke aanvraag in 1958 nog gevolgd werd door een verzoek van de „Stichting tot behoud van cultuur gronden en agrarisch welzijn" te Markelo voor plm. 9570 h.a. De heer Schoemaker verklaarde, dat de voornaamste motieven die tot de opzet van deze ruilverkaveling hebben geleid o.m. waren een ratio nele exploitatie en betere opzet van de landbouwbedrijven in de streek met o.a. een betere ontsluiting dooi de aanleg van verharde wegen en een betere waterbeheersing, het op vangen van de doorsnijding van de E8 en om het Elsenerveen tot een afronding te brengen. De burgemeester van Hol ten, mr. W. H. Enklaar, bracht als vertegenwoordi ger der gemeente één van de eerste zijn stem uit voor de ruilverkaveling Holten- Markelo. De Hervormde Vrouwengroep Dij kerhoek kondigt haar actie als volgt aan: De Herv. Vrouwengroep in Dijkerhoek richt aan velen van u een verzoek. Zij heeft een aardig plan bedacht waarvoor UW hulp ook wordt ver wacht. Zij wil oliebollen bakken gaan en bieden ze daarna u aan. In Dijkerhoek wordt eerst gevent, de leden zijn daarvoor present. 27 NOVEMBER is de dag waarop u onze bollen proeven mag. Wij vragen: Stelt u ons niet teleur, wij komen voor onze kas aan uw deur. Het bestuur Bij Gedeputeerde Staten zijn 143 bezwaarschriften ingekomen, deelde hij mede. De meeste bezwaren rich ten zich tegen de aan te brengen be planting n.l. de singels. Hierin zal worden voorzien door daarin bij boer derijen de nodige openingen in te brengen. Voorts het niet voorkomen van wegen die voor de verbindingen van belang zijn. Toch zullen er 45 km. insteek- en verbindingswegen komen. Voorts hebben G.S. besloten, dat de viaduct over de E8 in de Borkelds- weg onder Markelo, die aanvanke lijk voor voetgangers, rijwiel en hrommerverkeer was bedoeld, ge maakt zal worden voor alle verkeer, waarmee een belangrijke wens van de gemeente Markelo in vervulling zal gaan. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door een zestal grond eigenaren gebruik gemaakt. Deze vra gen hadden niet zoveel om het lijf. Eén belangrijk antwoord kwam hier nog uit de bus. In Markelo krijgt men grond, voor afgestane grond aan de E8, terug. In Hoiten kan dat niet, want daar is de grond reeds aange kocht. STEMMING. Na een toelichting van Ir. Mark voort, hoofding.-directeur van de C. T.D., over de stemprocedure kon met de stemming een aanvang worden gemaakt. Deze had op het podium plaats in vier groepen A-G, H-L M-R en S tot Z overeenkomstig de geslachts naam der Stemgerechtig den. Burgemeester, mr. Enklaar van Holten en burgemeester De Meester van Markelo brachten als eerste hun stem uit. De stemming liep al spoedig uit de hand. Verzocht was rij voor rij te stemmen, maar ieder een drong op in het looppad, zodat Mi-. Schoemaker enkele keren met klem moest verzoeken, om het wat rustiger aan te doen. Het bleef ech ter een gedrang naar het podium. Eerder dan eigenlijk nog ver wacht werd, kon mr. Schoemaker de m de aanhef genoemde „offïcieuse uitslag mededelen. Hij wenste de streek geluk met dit resultaat en bracht allen dank. die aan de voor bereiding van het vele werk hadden deelgenomen en o.a. voor de organi satie van deze dag. De heer B. A. A. Engelbertink, vice- voorzitter van de Centrale Cultuur technische Commissie uil Oldenzaal, die 20 jaar een intensief aandeel heeft gehad in de ruilverkavelings- projccten, zal zijn functie op 1 janua ri a.s. neerleggen. Hij feliciteerde eveneens de streek en de mensen, die het werk gedaan hebben. Velen zul len t.z.t. waardering hebben voor het werk dat thans is opgezet. Ook het provinciaal bestuur wilde hij com plimenteren. „Laat de definitieve plaatselijke commissie met veel en thousiasme de schouders onder het werk zetten", aldus besloot de heer Engelbertink zijn toespraakje. Nadat mr. Schoemaker nog had be klemtoond, dat men aan de heer En gelbertink zeer veel dank verschul digd is, omdat hij zeer veel voor de provincie heeft gedaan, sprak de burgemeester van Markelo, de heer Th. H, de Meester, mede namens zijn collega, Mr. Enklaar van Holten, een slotwoord. „Wij hopen van harte, dat de te genstanders t.z.t. bemerken zullen, dat de thans gevallen beslissing ook in hun voordeel zal zijn. De voorbe reiding is werkelijk voortreffelijk ge weest". Spreker verklaarde zich ver heugd dat de raad van Markelo zich in zijn geheel en de raad van Holten zich in grote meerderheid voor deze ruilverkaveling heeft uitgesproken tot heil van beide gemeenten en haar inwoners. De eerste werkzaamheden zullen nu zijn het' aanwijzen van de defini tieve plaatselijke commissie, waar-1 mede, volgens ir. Markvoort, wel een half jaar gemoeid zal zijn en daarna volgt de schatting van de landbouw kundige waarde van alle gronden in het blok. om t.z.t. te kunnen bepa len op hoeveel, grond percentsgewij ze iedere eigenaar in de verkaveling recht heeft. G.S. zullen echter eerst het ruilverkavelingsplan na advies van de plaatselijke commissie de finitief moeten vaststellen. In 1969 zul len de eerste aanbestedingen plaats hebben. Het gehele werk zal naar schatting plm. acht a negen jaar in beslag nemen. Zaterdag. 23 november en zonuag 24 november, J. Wan ink, Noorden bergstraat 19, tel. 1803. O Burgemeester en wethouders ma ken bekend, dat met ingang van dinsdag, 26 november a.s. de dienst gemeentewerken en bouw- en woning toezicht zal worden gehuisvest in het pand Oranjestraat 40. In verband met deze verplaatsing is het kantoor maandag, 25 november a.s. gesloten. Het spreekuur van de directeur blijft die dag echter nor maal doorgang vinden. Het nieuwe kantoor is in het vervolg voor het publiek alleen des morgens van 9-12 uur geopend. Het spreekuur van de directeur blijft in de toekomst als vanouds 's maan dags van 9-12 uur. Het nieuwe kantoor is telefonisch tijdelijk aangesloten onder nummer 1471. Burgemeester en weth. vnd. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Met het oog op de afloop van de geldigheid van de aan belanghebben den verleende BIJZONDERE MACH TIGINGEN ingevolge de Vuurwapen- wet 1919. verzoek ik hen dringend deze machtigingen vóór 1 december 1968 ter gemeentesecretarie in te le veren. Desgewenst kan de geldigheidsduur, indien daar overigens geen bezwa ren tegen bestaan, worden verlengd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bij niet-tijdige verlenging der machtiging een strafvervolging moet worden ingesteld wegens het on bevoegd voorhanden hebben van de betrokken vuurwapenen. Holten, 20 november 1968. Het Hoofd van de Plaatselijke Politie der gemeente Holten, W. H. Enklaar. Voor de jaarlijkse uitvoering van de Holtense muziekvereniging vrij dagavond 22 november. 7.30 uur in zaal „Amicitia" bestaat evenals voorgaande jaren weer flinke belang stelling. Een groot aantal donateurs heeft maandagavond van de gelegenheid gebruik gemaakt om kaarten af te ha len. Het restant zal vrijdagavond van af 7 uur, in de eerste plaats aan do nateurs worden verkocht tegen beta ling van 25 cent belasting per kaart ..HMV" zal onder directie van Henny Fransen een z.g. licht programma presenteren. Na de pauze brengt „OCH" het blijspel „Huize Victoria". De Sint brengt zaterdag 23 novem ber een bezoek aan Holten en arri veert om 14.55 uur aan het station N.S.. waar de kinderen hem zullen kunnen opwachten met ballonnetjes, die een half uur tevoren bij het Sta tionskoffiehuis van de heer M. Kalf sterman zullen worden uitgereikt. Donderdag 28 november brengt Sin terklaas om 19.00 uur een bezoek aan Espelo smederij Nijiand en om 19.30 uur aan Dijkerhoek waar op het plein voor de kórenmolen eveneens ballonnen zullen worden uitgereikt. Voor het eerst zal er tijdens de winkelweek sprake zijn van een ge organiseerde en zoveel mogelijk uni forme feestverlichting. De Holtense Handelsvereniging heeft haar leden een gevelverlichting geschonken, die hel staatbeeld in de winkelstraten een feestelijk aanzien geeft. Deze gevel verlichting in de vorm van een hart met brandende lampjes heeft men moeten kiezen omdat Rijkswater staat met het oog op het verkeer geen vergunning kan verlenen voor een verlichting dwars over de straat, die in vele steden zo'n keurig effect sorteert. Sommige winkeliers hebben er soms heel stijlvol nog een eigen gevelverlichting aan toegevoegd. De winkels en etalages zijn thans goed gevuld en verlicht, er is bij de Holtense neringdoenden een grote keuzemogelijkheid, men hoeft dus niet naar elders te gaan om zijn inkopen Op uitnodiging van de PJGO-afde lingen „Jong Holten" en „De Plat telandsmeisjes" sprak de heer C. Jongeneel, voorlichtingsofficier van de Kon. Landmacht te Harderwijk over het onderwerp „Jeugd en ge zag" met als nevenonderwerp hoe dit gezag in de communistische lan den aan het volk wordt opgelegd. De vergadering die woensdagavond gehouden werd in café „De Waag" stond onder leiding van de presiden te van de plattelandsmeisjes, niej. H. Elbersen. Spreker ging uit van de stelling, dat het gezag door God gesteld is toebedeeld aan ouders en overheden. Het gezag hanteren is een moeilijke zaak. Vandaag spreekt men van een gezagscrisis, maar aan de hand van talrijke voorbeelden maakte de heer Jongeneel zijn gehoor duidelijk, dat van een crisis ten aanzien van het Motor- en Automobleclub „De Hol- terberg" organiseert zaterdagavond voor haar leden en introducé's een gezelligheidsrit. waaraan na afloop een gezellige bijeenkomst is verbon den in hotel Holterman. De start is van 19.30-20.00 uur bij het clubhuis, café Vruggink. De deel nemers worden uiterlijk 22.00 uur bij hotel Holterman verwacht. Er is een inschrijfgeld ter dekking van de kos ten van f 3,50 per deelnemer aan deze rit verbonden, dus ook voor introdu cé's en meerijders. De jaarlijkse verkeerscompetilie van de KNMV, te organiseren door de M.A.C. „Holterberg", zal worden gehouden op woensdag 29 januari 1969. Indien de leden van de motor club aan deze competitie willen deel nemen, moeten zij dat voor 14 decem ber a.s. aan de KNMV kenbaar ma ken. Om zeker te zijn, dat hier vol doende belangstelling voor bestaat, is de leden verzocht hiervan voor 1 december a.s. mededeling te doen aan de secretaris, de heer Joh. Arf man, Stationsstraat 7, tel. 1861. te doen. „Koopt vroegtijdig het geeft vele voordelen." De muziek zal rondgaan met de drumband op zaterdag 23 november en maandag 2 december a.s. ter ver hoging van de Sinterklaas-sfeer. De rondgang van Sinterklaas op zaterdag 23 november is als volgt: Decemberdagen, gezellige dagen, met uitbundige winkeletalages. met extra sfeer en warmte in de huiska mers. En met de uitloop naar Oud en Nieuw. Dagen van goede wensen, van groeten, van véél correspondentie. Weken en dagen, die de PTT handen vol werk geven, want de pieken" rondom de feestdagen zijn met mis. Er zijn in ons land tienduizenden kinderen, die deze goede dagen van het jaar niet in het eigen gezin be leven Ze hebben soms geen eigen gezin, hebben het nooit gekend. Of ze kunnen er om welke reden dan °°k niet of nog niet terugkeren. Het zijn de jongens en meisjes in de kindertehuizen, in de jeugddorpen, in de groepen van de paviljoens. Voor hen al realiseren ze zich dat niet en dat hóéft ook niet zijn er de kinderpostzegels, de wens- en groet- kaarten. die u tóch koopt. Waarom dan niet in een van de postkantoren een kaart van het Nederlands Co mité voor Kinderpostzegels gekocht en er dat mag dan niet missen een kinderzegel opgeplakt? Die kin derpostzegels zijn ditmaal „versierd" met sprookjesfiguren, maar dat is dan ook het enige „sprookjesachtige" dat aan de 42ste kinderpostzegelactie verbonden is. Rondom de feestdagen, hoe intiem en verwarmd ze ook mo gen zijn, blijft de realiteit, ook die van het kind, dat niet thuis is, dat gezag reeds in het verre verleden sprake was. Hij herinnerde er aan hoe in de middeleeuwen en ten tijde van de industriële revolutie, door de technische ontwikkeling de bodem vondsten en andere ontwikkelingen er ontevredenen waren, die andere verhoudingen wensten in de maat schappij. Gezinnen sloegen uit el kaar. de overheden konden het niet meer bijhouden en zo ontstond rond 1900 het utopistisch socialisme, dat echter verzuimde een weg aan te geven waarlangs nieuwe maatschap- pijvormen zich konden ontwikkelen. Uitvoerig stond de héér Jongeneel stil bij de crisis der dertiger jaren en de opkomst van Hitier. Het na- tional-socialisme ontketende een cri sis. zoals de wereld die nog nooit gekend heeft. Hitier zag kans de geest van het individu uit te schake len door de macht. Na 1945 begint de opbouw. Is de wereld beter geworden door de heersende welvaart, met prachtige sociale voorzieningen en zor gen voor de mens, vroeg spre ker zich af. De Chinese premier Tjoe en Lal zou volgens spreker gezegd hebben tegen een bekend Nederlan der „U moet oppassen dat de wel vaart niet uw eigen graftombe wordt" Met tal van voorbeelden toonde spreker aan, dat het geziD de baker mat is van gezonde maatschappelij ke verhoudingen. Een van de grond oorzaken van de huidige gezagscri sis is. dat ouders hun kinderen niet verstaan. Onlustgevoelens bij de jeugd vinden vaak hun oorsprong bin nen het gezin. De jeugd wil mee spreken zij wil een eerlijke benade ring. De jeugd van vandaag is naar sprekers mening niet anders als die van vroeger. Wanneer de ouderen b.v. in hoge mate ongeïnteresseerd zijn in de politiek, dan kan de jeugd ons wat verwijten. De jeugd is cri- tisch. maar ook eerlijk. Na een uitvoerig betoog over de situatie achter het ijzeren gordijn waaruit bleek dat in Rusland krachten aan het werk zijn. die naar democratische verhoudingen willen toewerken kwam de heer Jongeneel tot de volgende uitspraak: „Gezag moet steunen op openheid, loyaliteit, vertrouwen en verdraagzaamheid. Het moet niet heersen, maar beheer sen". Naar zijn mening is in het maatschappelijk bestel vaak te zien uit wat voor een gezin iemand komt. Na de pauze werden tal van vra gen door de heer Jongeneel met zijn toehoorders besproken, over de pro vo's, demonstraties en dergelijke. Stationsstraat, Dorpsstroat, Oranje straat tot Slotman, terug tot hotel Vosman, Noordenbergstraat, Kolweg, Kerkstraat. Haarstraat. Gaarden- straat. Dorpsstraat en ontbinding van de stoet op het Smidsplein. De maandelijkse bijeenkomst van de bcjaardensociëteit zal plaatsvin den op dinsdag 26 november des mid dags om 2.30 uur in het gebouw Irene. Alle bejaarden zijn hartelijk welkom en worden verzocht een pen seel no. 5 mee te brengen. Er zal wel een of ander evenement op het pro gramma staan. Ook voor de kerst dagen worden door het comité plan nen overwogen, maar die staan nog niet vast. zodat hierover nog niets te zeggen valt. Misschien dat de bezoe kers er dinsdag iets over zullen ho ren? elders verzorging en begeleiding ont vangt. Decemberdagen zijn drukke dagen, iedereen heeft dan veel aan het hoofd. Zorgt u er s.v.p. wel voor, dat het kopen van kinderzegels en kaar ten u niet door het hoofd gaat? Fami lieleden, vrienden, relaties in binnen- en buitenland zullen een Nederlandse kinderkaart met een Nederlandse kinderpostzegel bijzonder op prijs stellen. En nogmaais u schrijft toch. u bent tóch van plan kaarten of kaart jes (de kleine formaten zijn er ook) te kopen. Er zijn dit jaar bijzonder artistieke kaarten, er is in de collec tie steevast een kaart van uw keuze. We wijzen nog op een bijzonderheid, ook al weer een novum, zoals de hele actie al 42 jaar achtereen een novum in de wereld is. Kaarten met op pure zijde gedrukte repro- dukties van oude en nieuwe „mees ters". een attentie, waarmee u alle eer zult inleggen. Miljoenen wensen op papier gaan straks ons land en de wereld door. Wanneer ze gemarkeerd worden door een KINDERPOSTZEGEL hebben ze een dubbele betekenis. Op de Kerstpost en de Nieuwjaar»- post horen kinderpostzegels! De dames van het plaatselijk co mité willen u gaarne met zegelt en kaarten komen bezoeken De Holtense Handelsvereniging heeft haar leden een fraaie gevelverlichting geschonken in een eigen stijl. Zij heeft daarbij diep in de buidel moeten tasten, want er moesten om de honderd van deze verlichtingsarmaturen gemaakt worden. De ..harten" branden van verlangen om de kopers gedurende de St. Nicolaasactie zo feestelijk mogelijk te kunnen ontvangen. Zij zijn vervaardigd door het bedrijf van de heer H. Klein Veldermanterwijl de montage van de fittings en lampen geschiedde door de Fa. J. van Bruggen en Zonen in samenwerking met leden van de winkeliers vereniging. Woensdag is de St. Nicolaasactie 1968 van de Holtense Handels vereniging van start gegaan onder het motto: „Koopt vroegtijdig. 't geeft vele voordelen". Die voordelen zijn o.m. rustiger winkelen, groter keuze, maar vooral de kans om meer prijzen te .winnen, want de nummers waarop reeds een prijs is gevallen blijven meespelen. De dagen, uren en plaatsen waarop die prijzen bestaande uit flin ke waardebonnen worden aangewezen kan men elders in dit nummer lezen. Ieder gezin kan voorts meedingen naar het schatten van het gewicht van Sint Nicolaas en het gezelschap, dat op een foto in deze krant is afgedrukt, waarvoor eveneens mooie bedragen beschikbaar worden gesteld. Men lette vooral goed op de datum van inlevering der in de krant afgedrukte bon.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 1