Gunstige ontwikkeling in rundvee- en varkensmesterij w C.A.V. „Holten definitief Trio-verband Wilt U een tiener als dochter of zoon? Grote belangstelling voor ABS-Holten Dijkerhoek krijgt een school nieuwe aar gaan wij heen? Stoppelbemesting, na jaarsbemesting Overzicht junioren en pupillen „Holten' in Jaarvergadering C.A.V. Hollen rillgö0RGELS Volkers DflWP°bevrij^ Tweeduizend bijzondere gezinnen nodig Ut, PIANO'S en STREEKDERBY Open Deur-bijeenkomst (Culturele VOOR DE BOER agenda) Voor Baby Bronchi letten Voe l ba I programn ta B 'daman naar k am pioen.happen Blauw Wil won van PSV De Pioniers schaakten w eer Vereniging wordt 31 dec. a.s. ontbonden Contactavond Open Deur Grote belangstelling voor zwemmen in de winter DOE MEE AAN DE SPAR MARGARINE - WEDSTRIJD Zaterdag 9 november 1968 9 In de maandagavond in café „De Waag" gehouden ledenverga dering van de Coöp. Aan. en Verkoop vereniging „Holten" werden, alvorens tot ontbinding der vereniging werd besloten, de balans en resultatenrekening per 31 december 1967 vastgesteld. De balans sluit in debet en credit met een bedrag van f 767.575,93. De duur zame activa komen daarop voor tot een bedrag van f 340.811.-, ter wijl daarin aan eigen vermogen voorkomt een bedrag van f 226.333,80. De resultatenrekening vermeldt aan inkomsten f 63.195,95, welk bedrag voornamelijk verband houdt met de ver huur der inrichting aan „Trio". De directeur, de heer M. Bouwhuis, noemde de stukken een so ber geval vergeleken bij voorgaande jaren toen de vereniging nog een zelfstandig bedrijf voerde. Alle activiteiten zijn echter ver werkt in het „Trio"-verslag. dat aan de leden is toegezonden. De stukken werden door de vergadering vastgesteld en goedge keurd. Alvorens deze vaststelling aan de orde kwam. verklaarde de voorzitter in zijn openingswoord, dat het hem buitengewoon veel genoegen deed. dat de leden in zo groten getale waren opgekomen. Was deze opkomst niet zo groot geweest dan had men een tweede vergadering moeten beleggen, hetgeen nu niet nodig was. In zijn overzicht van de uitkomsten van de oogst in 1.968 wees de heer Rietberg er op, dat deze slechter zijn geweest dan in het voorafgaande jaar. 1968 is veel te nat geweest. Er is b.v. wel veel hooi verbouwd maar de kwaliteit is veel minder. De aard appels vallen tegen, de voederbieten zijn waarschijnlijk niet allemaal houdbaar. Wat de rundvee-opbreng sten betreft meende spreker, dat men behoorlijk tevreden kan zijn. De prij zen van het slachtvee zijn behoorlijk tevreden, ook de varkensprijzen zijn behoorlijk, terwijl daar in het voor jaar van 1967 nog geld bij moest. De opbrengst uit de melk geeft nog reden tot zorgen. Men heeft het door de prijsval in april aan den lijve on dervonden. De heer Rietberg was dan ook van mening, dat men dit jaar niet aan de richtprijs zal komen, die door de minister gesteld is. De grote handicap is, dat in alle landen van de EEG de melk en melkprodukten o.a. in de vorm van boter en kaas zo overvloedig zijn, dat de Minister- „Hebt U er wel eens over gedacht, een tiener in huis te nemen als vol waardig lid van Uw gezin Zorg en verantwoordelijkheid te nemen voor een jongen of een meisje, dat U niet van baby tot kleuter, tot schoolkind heeft zien opgroeien, maar een kind dal in wezen een vreemd kind voor U is Dit is de kern van de vraag, die de actie ,,'n Nieuw begin" met grote ernst stelt. Een vraag die ten grond slag ligt aan de nieuwe campagne, dit dit najaar begint. Jaarlijks heeft de kinderbescherming ongeveer twee duizend nieuwe pleeggezinnen nodig, Omdat die er niet zijn, moeten té veel kinderen, vooral in de tienerleef tijd. noodgedwongen té lang in tehui zen blijven. Maar een tehuis kent geen écht ge zinsverband Een groot aantal van de elfduizend jongens en meisjes, die thans in inrichtingen vertoeven, zou den ook in 'n gezin kunnen opgroeien. Wanneer ze jonger zijn dan tien jaar Is daar grote kanszoo,„maar wanneer ze tiener zijn geworden*"'cfalen buil* kansen op een thuis. Daalt hun kans op het leven in een gezin, dat ze in den regel ook wel ge kend "hébben, maar waarheen ze. om welke reden dan ook niet (of nog niet) kunnen terugkeren. Dat grote deel van die tieners in de in richtingen is jeugd in „niemands land". Om deze groep gaat het voor-1 al, wanneer een appèl gedaan wordt op Nederlandse gezinnen. Niet om oabies, waarvoor men bij wijze van spreken in de rij staat. Ook met. om een vijfjarig pop- pemoedertje met pijpekrullen of een zesjarige branie met een step. Voor deze groep melden zich telkens en gelukkig vele pleegouders. Ons volk laat echter enkele duizen den tieners in de kou van het leven 6taan. Natuurlijk: een tiener als volwaar dig gezinslid accepteren is een gewel dige ingreeD. Dat vraagt offers, ge duld, bekwaamheid, vooral ook incas seringsvermogen en realisme. Pleegouderscchup is verre van een voudig en zeker als het om een niet meer pril kind gaat. Bij voorbeeld: vele van deze tieners kénnen hun ouders, hebben met hen nog wel eens contacten en hebben wel iets, vaak véél, van de hardheid van het leven ervaren. Wie zeer bewust pleegmoeder en pleegvader wil zijn voor een tiener, begeleidt, verzorgt een kind met een voorgeschiedenis. Het eigen kind, de eigen kinderen, hebben die niet. Die hebben (hadden) dan ook een thuis. Een vorig jaar gehouden on derzoek heeft uitgewezen, dat er bij ons volk vaak bereidheid bestaat een pleegkind te aanvaarden. Dat wil dus zeggen: er tijdelijk voor te zorgen, niet adopteren. Een onlangs gehouden onderzoek kwam tot il? conclusie, dat er 20.000. zo niet 30.IMH) gezinnen, in beginsel bereid zijn voor een kind van een an der te zorgen. Maar tussen de ge- uachle, de overweging én de beslis sende daad ligt in den regel een kloof. Die tienduizenden zijn vooralsnog de „verborgen" pleegouders, rondom dat „niemansland" van de wachtende tieners. „Een tiener in ons gezin De vraag stellen is haar rijpelijk overwegen. Wie de beslotenheid van zijn gezin als onaantastbaar stelt, wie het kind huisvesting verleent zonder meer, wie het primair wel gezellig vindt, wie al leen „vanuit zichzelf redeneert", wie zó denkt, begrijpt er niets van. En valt bij het eerste bezoek van de maatschappelijke werkster vermoe delijk snel door de mand. Pleegouders moeten veel extra's kunnen opbrengen, ze moeten bij zon- dere ouders zijn. die bijzondere ge zinnen vormen. Bijzonder, omdat ver langd mag, móét worden, dat ze dat andere kind een stuk echt gezinsle ven zullen bieden, hoewel het hun kind niet is. Dat is de volle zwaarte van het eer lijke pleegouderschap Tiener-pleegkind en pleeggezin Een moeilijk» maar niet onoplosbaar vraagstuk, tok een noodsituatie. De Nederlandse kinderbescherming stelt dit tiener-kind-in-de-schaduw centraal. Daarom deze hernieuwde pleeggezinnenactie. Gezinnen voor tieners, die wachten op pleegouders, op een thuis. Dat zijn hun rechten van de mens Wat U thans kunt doen: Schrijven naar het centraal adres: ,.'n Nieuw begin", Postbus 5500, Amsterdam. Deze ..postbus" reageert onmiddel lijk op iedere aanmelding door het zenden van een formulier en een fol der. De daarna teruggezonden formu lieren worden terstond verdeeld over: de Stichting Centrale voor Pleeg gezinnen Zuidholland (Rotterdam) de Stichting Pleeggezinnen-centra le Amsterdam de Dienst home-finding" van het Katholiek Verbond voor Kinder bescherming te Den Bosch de Gelders-Overijsselse Pleegge zinnen-centrale te Zwolle en een centraal opvangpunt voor de drie noordelijke provincies in Gro ningen. Zij vormen de centra van deze tweede wervingscampagne van pleeg gezinnen. Het kan zijn, dat u tot de gezinnen behoort, die zich reeds eer der hebben aangemeld. U behoeft u dan niet opnieuw aan te melden. raad van de EEG er ook geen raad op weet. Toch zal er wel wat aan moe ten gebeuren. Een gunstige uitzondering vormen rundvlees en varkensvlees. Aan bei den is nog een tekort. Naar sprekers oordeel kan de varkensstapel in Ne derland ten minste met 4 pet., maar misschien wel met 8 pet. worden uit gebreid, omdat wij goed kunnen con- eureren met andere landen. Uitvoe rig ging spreker in op het belang van de integratie fokkers-mesters. Dit heeft de Coveco geen windeieren ge legd. De varkensmesterij is landelijk met 14.8 pet voruitgegaan. Voor Co veco is dit percentage 21.4 pet. Steeds meer mensen schenken hun vertrou wen aan de coöperatieve vleesver- werkende'industrie. De Friese Coöp Exportvereniging ,.FCE" Is tot Co veco toegetreden. De NBC in Bra bant nog niet. Als die toetreedt, dan is de gehele coöp. vleesverwerkende industrie in één hand. Nu Coveco de mesters 3 jaar de kostprijs garandeert is men in Trio- verband opgehouden met de contract- mesterij. Sedert 1 juli zijn geen big gen meer opgelegd. Als de boer de varkensmesterij goed onder de knie heeft, dan behoeft hij geen verlies te lijden. Er komt misschien zo'n behoefte aan varkens, dat de grote concerns hogere prijzen gaan bieden, dan commercieel ver antwoord is, maar waarvan zij de verliezen op andere wijze kunnen op vangen. Er komen naar het oordeel van de voorzitter heel wat mogelijk heden in de vleesverwerkende indus trie. Wat Coveco betreft, is de omzet in tonnen en in geld weer vooruit ge gaan. De omzet van pootgoed en kolen is (wegens het aardgas) iets terugge lopen. Maar van de bestrijdingsmid delen, landbouwmachines en aardolie- produkten is die belangrijk toegeno men. De omzet van mest-stoffen. gra nen en voederartikelen is ongeveer gelijk gebleven. Na dit uitgebreid openingswoord kwa men de genoemde jaarstukken aan de orde en werd de agenda verder af gewerkt. ELEKTRONISCHE m 100% service j en J garantie j NIJVERDAL 86 - 3079 rsüchten). A.s. zondagavond. 19 november, zal in de Herv. kerk weer een z.g. "Open Deur-bijeenkomst" worden gehouden. Deze "Open Deur-bijeen komsten" worden o.m. belegd met 't oog op hen. die niet gewend zijn kerkdiensten bij te wonen. De opzet is dan ook zeer eenvoudig gehouden. Er wordt niet gepreekt. Naast samen zang en een kort bijbelgedeelte wordt er door een daartoe van elders uit genodigde spieker, een toespraak ge- hopden over een bepaald onderwerp. Voorts valt er veel te genieten van koor-zang. solo-zang of andere mu zikale medewerking. Aan elke bezoeker wordt een volle dig programma uitgereikt, zodat al les gemakkelijk is te volgen. Aan de uitgang wordt een collecte gehouden voor het plaatselijke Open Deur-werk. Het Programma voor de komende zondag ziet er weer aantrekkelijk uit. De spreker is Ds. Th. P. van Bel- zen uit Vorden. Hel onderwerp sluit aan bij het blad "De Open Deur-On derweg". dat deze week verschijnt. De titel luidt: "Eén God - twee lij nen. Het mannenkoor "ASAF" uit De- demsvaarl zal medewerking verle nen. Naar verluidt is van dit koor Nadat deze ontmoeting al een keer wegens de weersomstandigheden moest worden afgelast zal - behou dens onvoorziene omstandigheden zondag de wedstrijd ABS (Bathmen) Holten plaats vinden. Beide clubs hebben in de loop der jaren reeds heel wat vriendschappelijke wedstrij den tegen elkaar gespeeld, zij hebben elkaar echter nog nooit in competitie verband ontmoet, omdat ABS steeds in de GVB en Holten in de TVB is uit gekomen, voordat zij naar de 4e klas se KNVB overgingen. Deze wedstrijd, die algemee'n als 'n streekderby wordt aangezien, zal zeer waarschijnlijk op het nieuwe speel veld. waarop nog niet eerder is ge speeld, plaats vinden. Het Holtense supporterslegioen zal in groten getale naar Bathmen trekken. Men rekent daar althans op een wederzijdse grote belangstelling. kortgeleden een tweede langspeel plaat uitgekomen. De bijeenkomst begint officieel om 19.15 uur. Maar zoals gebruikelijk bij deze bijeenkomsten, is er vanaf ongeveer 19.05 uur gemeenschappe lijk zingen door de dan reeds aanwe zigen. Tot 19.15 uur kan men echter gerust binnen komen zonder het ge voel te hebben te iaat te zijn. Bereidwillige leden van de Open Deur-groep staan aan de deur, om hen die vreemd zijn in het kerkge bouw, zonodig te helpen. Behalve gereserveerde plaatsen rondom de kansel, voor koor en Open Deur-groep, zijn alie plaatsen vri. Ongetwijfeld zullen velen zondag a.s. de weg naar de Herv. kerk we ten te vinden. neus,keel en borst van vastzittend siijra De openbare lagere school te Dij kerhoek zal verbouwd worden. De ge meenteraad heeft voor de verbou wing en de inrichtingskosten van de nieuwe school het dagelijks bestuur een krediet verleend van f 212.203.- De burgemeester noemde dit punt DEVENTER Schouwburg. Grote Kerkhof, tel. 11500 Vrijdag 8 november 20 uur Het Natio nale Ballet met het Ned. Begelei dingsorkest. Zaterdag 9 november 20 uur Operette Wiener Café, .ctoovde.Deventer Opera, en Operettevereniging. Ma andag lf nWehtbei* 20 "uur Musi cal „Ja, ik wil", met Annet Nieuwen- huyzen en Eric Schneider. Dinsdag 12 november 20 uur Musi cal „Ja, ik wil", met Annet Nieuwen- huyzen en Eric Schneider. FILMS, E.D.B. Theater. Smeden straat, telefoon 13615. Donderdag 7 t.m. zondag 10 novem ber, De 5 vogelvrijen, met James Stewart en Henry Fonda 14 j. Maandag 11 t.m. woensdag 13 novem ber, Four For Texas, met Frank Si natra en Dean Martin 14 j. Zaterdag 9 november, nachtvoorstel ling, Raspoetin, de waanzinnige mon nik, 18 j. Zondag 10 november, middagvi stelling, De man zonder angst, met Glenn Ford 14 j. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur, za 18.30, 21.00 en 23.30 uur, zo. 14.00: 16.00, 18.30 en 21.00 uur. Cinema Palage, Lange Risschopstr.. telefoon 11100. Donderdag 7 t.m. woensdag 13 no vember, Het wonder van de liefde van Oswalt Kolle 18 j. Vrijdag en zaterdag 8 en 9 november, nachtvoorstel., De lokvogels van Matt Helm 18 j. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uu: za. 18.45 en 21.15 uur. zo. 15.00, 18.45 en 21.15 uur, nachtvoorstelling 23.30 uur. Luxor Theater, Brink, tel. 18662. Donderdag 7 t.m. dinsdag 12 novem ber, De smokkelaars van Oran, Rod Taylor en Claudia Cardinale 14 j. Zondag 10 november, middagvoor stelling, Terug uit de hel met Audie Murphv 14 j. Woensdag 13 november, cyclusvoor stelling, II Demonio, met Daliah Lavi en Frank Wolff 18 j. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur, za. 18.30 en 21.00 uur, zo. 14.00, 16.00. 18.30 en 21.00 uur. EXPOSITIES. Muntentoren. Achter de Muren/Zand poort, tel. p.a. VVV Deventer, telef. 05700-16200. t.m. 1 december Schilderijen en Gra fiek van Otto Prinsen. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14-17 uur, za. en zo. 14-17 uur, d e.b. wo. 19-21 uur. Openbare Leeszaal. Brink. tel. 13506. t.m. 23 november Tentoonstelling van Plony van Zuylen. Openingstijden: dinsdag t.m. vrijdag 10.00-17.30 uur. 19.00-21.00. za. 10.00- 17.30 uur, maandags gesloten. Galerie Trog-art., Hofstraat 2. Openingstijden: dagelijks van 14.00- Er zijn gebieden waar men de basis bemesting. kali en fosfaat, uitslui tend als najaarsbemesting geeft. Dat zijn de kleigronden langs de Npord- en Oostzee, dat zijn de lemige gron den. die een groot deel van midden- Europa beslaan. Kali geeft men elk jaar, al naar het: te verbouwen ge was, Fosfaat, geeft, men soms al in twee- of drievoudige gift, eens per drie jaar. Dat spaart werk. Er is ook minder trekkracht nodig en over de stoppel uitgereden voorkomt dal veel structuurbederf. Ook in ons land ziet men het voor deel van deze handelwijze steeds meer in. Op kleigrond (zeeklei is het heel goed mogelijk de kali reeds voor het op wintervoorploegen te strooien, lazen wij van de heer Lammers van het consulentschap voor Bodem- en Bemestingsvraagstukken. Over de stoppel dus. Op zandgrond ligt dit anders. Al heeft, zo schrijft het Groningse In stituut voor Bodemvruchtbaarheid, de bemesting in de herfst ook op de ze grondsoort nog een behoorlijke ka liwerking. Zeker geldt dit voor de meer humeuze zandgronden. Wil men hier de kali reeds in de herfst geven, dan over het geploegde land, wat la ter in de tijd. Stoppelbemesting voor klei- en lössgrond. najaarsbemesting voor zandgrond, er zitten verschil lende voordelen aan. 18.00 uur, vrij. tevens van 19.00-21.00 uur. Vliegveld Tcuge, tel. 05763-200. Parachutespringer), gedurende enkele week-ends. Dagelijks rondvluchten op aanvraag beh, maandags. Inl. 05700- 19318. Deventer kunstijsbaan. Rembrandt- kadenldg/itelu 18877. Openingstijden: dagelijks 14-16.30 uur. ma., wo. en do. avond van 20-22.30 uur. za. 14-16.30 i% en 20-22.30 uur, zo. 10-12 uur, 14-16.30 uur en 20-22.30 uur. ALMELO VAROSSIEAU Donderdag t.m. zondag: Fanny Hill 18 j. Zaterdagnachtfilm: Naakte Onschuld 18 j. Zondagmatinee: Speedway a.l. Maandag t.m. woensdag: Liefde was haar beroep 18 j. Aanvangstijden: do. vrij, ma., di. wo.: 2.30 en 8 uur; zaterdag 6.45. 9.00 en 11.45 uur; zondag 2.30, 4.45, 6.45 en 9.00 uur. CINEMA PALAGE Donderdag t.m. woensdag: Het won der van de Liefde 18 j. Zaterdagnachtfilm Frankenstein 18 j. Zondagmatinee De wraaktocht dei- Apachen 14 j. Aanvangstijden: donderdag t.m. woensdag 2.30. 6.45 en 9.15 uur: za terdag 2.30. 6.45, 9.15 en 11.30 uur; zondag 2.00, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. "het klapstuk van de avond" omdat op de publieke tribune oudercom missie en het personeel van de school haddèn plaats genomen. We hebben geen aanvechting gehad om deze ver bouwing niet door te laten gaan zei Mr. Enklaar. De oude school zal worden afgebroken. Alleen de vloe ren zijn nog goed. In de raadszaal stond een maquette van de nieuwe school waaruit blijkt, dat het front van de school hetzelfde zal blijven. Aan de achterzijde wordt een stuk aangebouwd. De school kan zelfs met een lokaal worden uitgebreid. Wij zijn er gelukkig mee verklaarde de burgemeester en het hoofd van de school is er gelukkig mee. Een gymnastiekzaal zi-t er echter niet in zei de voorzitier naar aanlei ding van een opmerking van de heer Wansink. Daarvoor is een bepaald aantal lesuren nodig. Spreker gunt de Dijkerhoekse kinderen gaarne zo'n lokaal, maar het zal wel een vrome wens blijven, die nooit in vervulling zaL gaan. De kosten voor een dergelijk lokaal moeten ook verantwoord zijn. meende de burgemeester. De heer Bosschers (c.h.) zei te ho pen, dat het toch nog een keer zo ver zal komen. Hij vond het geen juiste toestand, dat kinderen naar Okken- broek moeten om te gymnaslieken. De voorzitter was van oordeel, dat men maar dankbaar moet zijn voor hetgeen men krijgen kan. De raad voteerde een aanvullend krediet van f 39.500 voor de bouw van garages en kantoorruimten voor gemeentewerken en f 2900.- voor aan koop van verkeersborden voor de Burgem. v.d. Borchst.raat, die voor- rangsweg zal worden. Verder werd f 6500.- toegestaan voor een weeginrichting in 't gemeen telijk slachthuis en werd voor de bouw van 38 woningwetwoningen een krediet verleend van f 1.147.569.07. FR - CREME - OLIE - ZEEP Holten zal waarschijnlijk met de volgende opstelling in 't veld komen: doel: Breukink; achter: Soer. Kaiser. Markvoort, Brands; midden Paalman en Hommes; voor: Broersma, Vene klaas, Den Heijer en Jongman. Re serves zijn: Jansen, Meinsma en Kwintenberg. Het Bathmense elftal bestaat gro tendeels uit jeugdige spelers, die hun eerste of tweede seizoen in het eerste elftal spelen. Acht spelers zijn tussen 17 en 20 jaar. Alleen Elferink, Bos en Oolbekkink behoren tot de wat oudere garde. ABC speelt een niet te forse, technisch vrij behoorlijke partij voet bal, maar de routine ontbreekt nog. De Bathmeners maken zich geen illu sies over een eventueel kampioen schap, maar hopen in de middenmoot te kunnen meedraaien, wat tot nu toe redelijk is gelukt. Men hoopt uiter aard Holten zondag op een sportieve wijze 'n nederlaag te kunnen toebren gen, maar ziet er nog wel een zwaar hoofd in. Dezelfde hoop koesteren de Holtenaren natuurlijk ook. Verwacht mag worden dat ook de Holtenaren hun tegenstanders op sportieve wijze tegemoet zullen treden. Die tegenstanders zullen waarschijn lijk zijn: doel: B. Rattink; achter: G. Heuvelman, B. Aanstoot. J. Elferink en W. Markvoort; midden: D. Zomer en J. Bos; voor: J. Aanstoot. J. Riet man. J. Oolbekkink en H. Beunk. Wat de krachtsverhouding betreft, Holten staat in de middenmoot één plaats hoger op de ranglijst dan ABS. Beiden hebben 6 punten, maar Holten heeft een wedstrijd minder gespeeld. Ook haar doelgemiddelde is beter. De wedstrijd begint om 2.30 uur. De bus vertrekt waarschijnlijk om 1.30 u. De supportersvereniging zal bij vol doende animo zeker een bus laten lo pen. VIERDE KLASSE H Hoestdrank in tabletvorm 95d Zaterdag al 3.15 uur; 2.15 uur; 3.30 uur: 3.00 uur; 2.00 uur: dl 10.00 Zondag: ABS 1 Holten 1 2.30 uur; Holten 3 Twenthe 3. 10.30 uur; Hector 5 Holten 5 10.00 uur. Holten al Eversberg r; Excelsior b2 Holten bl Heracles cl Holten cl Twenthe cl Holten c2 Holten c3 Eversberg cl Haarl. Boys dl Holten UD 7 3 3 1 9 19-17 Zwolle 5 3 2 n 8 19-5 Heino 6 3 2 1 8 16-10 Holten 5 3 0 2 6 11-8 ABS 6 2 2 2 6 11-14 Sp. Deventer 5 2 1 2 5 12-14 Wilp 5 0 3 2 3 8-12 Heerde 5 1 1 3 3 11-15 Raalte 6 1 1 4 3 9-18 Wijhe 6 1 0 5 2 11-21 Landelijk ruiter G. Beldman zal op zaterdag 9 november met ..Amigo" deelnemen aan de landelijke kam pioenswedstrijden ..Veelzijdigheid" die in het Drentse Norg worden gehou den. Op de onlangs te Enschede gehou den provinciale kampioenschappen ..Veelzijdigheid" eindigde Beldman met „Amigo" op de derde plaats. Het eerste van Blauw Wit heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PSV 1 (Almelo) een kleine (1-0) overwinning behaald en gezien het vertoonde spel meer gekregen dan verdiend was. De Philipsploeg was technisch beter doch miste evenals Blauw Wit de man die doelrijpe kan sen weet te benutten. Het enige in de ze ontmoeting gescoorde doelpunt werd gemaakt door Herman Heu- vink. BCSV 3 Blauw Wit 2 4—2; Hol ten c2 Blauw Wit cl 2—0. Programma: Blauw Wit 1 Vesos 1 3 uur: Enter cl Blauw Wit cl 3.20 u; Blauw Wit dl Enter d2 2 uur. De schaakclub ,.De Pioniers' speel de vorige week donderdagavond in haar clublokaal. hotel Holterman, een aantal wedstrijden voor de onder linge clubcompetitie. De uitslagen waren als volgt: C. van Geerstein F. J. Hol 0-1. H. J. Hol-Groothoff F. Flantua 1-0. H. Schmit G. J. Hoeve F. Flantua B. van Beek 0-1. F. J. Hol G. J. Hoeve 1-0 en H. J. Hol-Groothoff F. Groenewoudt '/i-Vj. J.l. zaterdag hebben de jeugdspe lers van „Holten" weer enige succes sen geboekt. Junioren A behaalde 'n grote over winning (10-0) op Twenthe A uit Goor en behield zodoende haar ongeslagen positie met als doelgemiddelde 41-4! Het B-ell'tal speelde uit tegen Hector B met 1-1 gelijk in een wedstrijd, wel ke werd ontsierd door te hard spel van de achterhoede van Hector. In deze match speelde Bert Knapen een goede partij, doch kon het alleen ook niet redden, terwijl hij bovendien zwaar op de huid werd gezeten. De C junioren speelden een bijzonder slech te partij voetbal tegen GFC Cl en be haalden slechts een 1-1 gelijkspel in een wedstrijd, waarin zij toch wel voortdurend in de meerderheid wa ren. Een bijzondere prestatie ver richtte het C2 elftal door plaatsgenote Blauw Wit Cl de eerste nederlaag toe te brengen (2-0). De ruststand was nog dubbelblank, doch na „de thee" werd er zeer hard voor de overwin ning gestreden en door doelpunten van Bert Kamperman trok „Holten" aan het langste eind. Dl deed het ook goed, door tegen het ongeslagen De Zweef met een gelijkspel thuis te ko men. Met een beetje meer geluk had er zelfs een overwinning ingezeten. D2 kon het tegen Enter Dl niet bol werken en verloor met 2-0, hetgeen niet onverdienstelijk is tegen een kop loper. VOORBESCHOUWINGEN A junioren spelen wederom thuis In de maandagavond, onder voorzitterschap van de heer G. J. Rietberg, in café „De Waag" gehouden ledenvergadering van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Holten", is besloten de vereni ging per 31 december 1968 te ontbinden en een volledige fusie aan te gaan met de Coöp. Aan. en Verkoopvereniging ..Trio" te Wier den. Deze liquidatievergadering was druk bezocht, want het be sluit moest met tweederde meerderheid der leden genomen wor den. Van de 123 leden, die, hetzij persoonlijk, dan wel door een machtiging, aan deze stemming deelnamen verklaarde zich één lid tegen. In zijn toelichting op het voorstel verklaarde voorzitter Rietberg, dat het beslist geen verrassing was, dat het bestuur met dit voor stel kwam. Sinds 7 januari 1967 wordt reeds in Trio-verband (Wier- den-Rijssen-Holten) samengewerkt en heeft men in Holten een be langrijke verbouwing tot stand gebracht. Tijdens verschillende z.g. praatavonden is deze liquidatie serieus besproken en voorbe reid. Wierden, Rijssen. Rectum en Ypelo hebben zich reeds opge heven. De vergadering nam tevens het besluit het ledenkapitaal ad ad f 95.602,- in contanten uit te betalen. De leden zijn vrij hun aan deel in „Trio" in te brengen, verklaarde de voorzitter, maar dan staat het 10 jaar vast. Daarom stelde het bestuur voor 0111 tot uit betaling over te gaan, hetgeen werd besloten. Overigens zullen alle activa en passiva per 31 december 1968 aan de C.A.V. „Trio" wor den overgedragen. Het bestuur werd gemachtigd om' de nodige maatregelen tot uitvoering van het besluit van de ledenvergade ring te nemen. In antwoord op enkele vragen ant woordde de voorzitter, dat men op het moment behoorlijk sterker staat in „Trio-verband" dan alleen. Er is in de uitbreiding vijf ton geïnvesteerd en dat was alleen met de 565 leden, die de vereniging thans, in dit sa menwerkingsverhand. telt, verant woord. De leden komen nu wel iets verder van het verenigingsbestuur af te staan maar men wil trachten de praatavonden te handhaven en ge daan zien te krijgen, dat de leden vergaderingen bij toerbeurt in een van de drie plaatsen gehouden worden. De leden moeten op de hoogte blij ven hoe de zaak financieel draait. In verband met de plannen van Cebeco om tot de instelling van dis tricten over te gaan. met inventari satie van de opslagruimten en te ko men tot gelijke verkoopsprijzen, noemde voorzitter Rietberg de op richting van „Trio" een belangrijk voordeel. De ledenrekening zal op den duur wel van weinig betekenis meer zijn, verklaarde de voorzitier nog. Het le dengeld kwam in het verleden uit de marktprijswinsten en het aankoopbe leid van de directeuren. Als de plan nen van Cebeco doorgaan, zullen er echter geen marktprijswinsten meer zijn in plaatselijk verband. De heer J. Rietberg, wethouder der gemeente, herinnerde er aan dat de vereniging 62 jaar geleden werd opgericht en dat nu door deze ontbin ding een eind aan haar bestaan komt. Het is een harde noodzaak als gelijk waardige partners samen te werken. Men moet daarvoor het enthousias me opbrengen als er iets beters voor in de plaats komt. Deze ontbinding gaat echter ook gepaard met veel weemoed. Wij zullen daarbij de nau were omgang missen o.a. met de di recteur. De heer Rietberg zou het wisselen van de vergaderplaats zeer op prijs stellen. De voorzitter verklaarde, nadat het bijna éénstemmig besluit tot ontbin ding gevallen was, dat dit niet een gemakkelijke taak was geweest. Hij sprak de hoop uit. dat men over ja ren zal kunnen zeggen, dat het een goede daad is geweest. Er za! nog eenmaal een ledenver gadering worden gehouden als de ba lans- en resultatenrekening per 31 december 1968 gereed is. De directeur, de heer M. Bouwhuis gaf vervolgens nog een overzicht van de capaciteit der nieuw gebouwde silo en de losmeel bunkers. De grote silo bestaat uit 8 cellen van 50 en 4 van 25 ton of totaal 500 ton. Er zijn een werksilo van 20x15 is 300 ton en 14 losmeel bunkers van 14 ton.Een hamermolen met een capaciteit van 100 pk afzuiging 30 pk en een brok- kenpers van 75 pk. Verwerkt kan wor den: losmeel 10 ton per uur, brokken 6 ton per uur en korrels afhankelijk van de grootte plm. 4 ton per uur. Tot en met september 1968 werden verwerkt 557.500 kg. losmeel. 200.500 kg. brokken, samen 758.000 kg. Tot en met september 1967 was deze hoe veelheid 327.500 kg., derhalve een grote capaciteitsstijging. Het aantal losmeel afnemers met z.g. bulk ver voer neemt steeds toe en bedraagt bij Trio reeds meer dan honderd. De voorzitter heeft de directeur en het personeel tenslotte dank gebracht voor hun arbeid in het belang dei- vereniging. tegen Eversberg Al en moeten, on danks het gemis van Klaas Broersma in staat zijn ook deze wedstrijd in een overwinning om te zetten. Het B elftal speelt uit tegen Excelsior B2, welke ploeg van ongeveer gelijke kracht is, zodat de uitslag niet ver van een gelijkspel af zal zijn. Cl gaat een bijzonder zware wedstrijd tege moet in de uitwedstrijd teg?n Herac les Cl en zal erg hard moeten werken om een behoorlijk resultaat te beha len. C2 speelt ook uit tegen Twenthe Cl en zal, mede gesteund door het succes van j.l. zaterdag tegen Blauw Wit, trachten zich nog verder omhoog te werken naar de top van de rang lijst, C3 speelt thuis tegen Eversberg Cl, van welke vereniging wij de sterkte niet weten, toch moeten zij in staat zijn om tenminste een gelijkspel te behalen. Dl pupillen spelen 'n uit wedstrijd tegen Haarlese Boys Dl en zal, indien tenminste de voorhoede op schot is, met een overwinning huis waarts keren. De door ons onlangs vermelde Con- taktavonden, die de Open Deur-groep belegt bij lezers aan huis, zijn inmid dels van start gegaan. Het is de be doeling. dat niet alleen lezers van 't blad "De Open Onderweg", daardoor gelegenheid krijgen om met de lei der en enkele leden van de Open Deur groep te praten, voor iedereen die daar belangstelling voor heeft. De Open Deur-groep waardeert het bijzonder als zij op die avonden men sen ontmoet, die niet tot een kerk be horen of geen kerk bezoeken. Daar om ontvangt zij ook graag niet lezers van het blad Naar wij vernemen zijn de inmid dels gehouden contakt-avonden door de bezoekers zeer gewaardeerd. Men vond het prettig en verrijkend. Dit zal wel mede veroorzaakt worden door het feit. dat het geen vergade ringen zijn, maar gezellige "Praat avonden" in de huiskamer. De eerstvolgende contactavond, bestemd voor de Bergmanstraat, Xoordenbergstraat en H.J. Wan- sinkstraat. zal worden gehouden dins dag 12 november a.s. om 8 uur ten huize van de fam. Rietberg. Bergman straat 13. Belangstellenden worden verzocht uiterlijk een dag van tevoren dit even te laten weten bij de fam. Rietberg. Het bestuur van Z.C. „Twenhaars- veld verzoekt ons mede te delen: Daar er een grote belangstelling be- VOOr de wintei"training van /.C lkomen er wekelijks nieuwe aan- viagen binnen om mee te mogen naar hei overdekte bad te Deventer. Zater dag jl. was het maximale aantal deel nemers bereikt en omdat de ruimte in het bad ten volle benut wordt, kun nen er geen nieuwe aanmeldingen plaatsvinden. Wil men lid worden van 7..C. Twenhaarsveld, dan zal men moeten wachten tot de zomermaan den. Zaterdag a.s. neemt een groep jeugdleden deel aan wedstrijden te Deventer. Men vertrekt op de nor male tijd met de bus (16.15 uur). Terwijl de rest van de club na de •raining naar Holten teruggaat, blij ven de deelnemers achter. Zij zullen om 19 uur met het wedstrijdzwem- men beginnen. Enkele ouders is ge vraagd deze leden met de auto cp te halen. Als ploegleiders fungeren de heren P. B. Muller en H. ter Wolde.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3