Blauw speelde Wit gelijk Gert Beldman clubkampioenschap ESPELO SHOWDE BESTE COLL. STAMBOEKYEE Gouden jubileum P.J.G.O. ORIËNTERINGSRIT MET PUZZELS I Jantina 2 kampioene ANDRE DEKKER NAAR ZWEDEN EN ENGELAND Voetbal programma Bromfietser door auto geschept. Opstelling Holten 1 Nieuwe instumenten voor H.M.V. ISnuifen wri. DAM PO ORGELS BEJAARDEN SOCIËTEIT Voor trouwe dienst beloond Zondag geen jongeren-dienst DOE MEE AAN DE SPAR MARGARINE - WEDSTRIJD KAMERPLANTEN IN NAJAAR EN WINTER ZWEMDIPLOMA'S HUISHOUDSCHOOL Feestavond Kring Hollen in Goor 3 Vrijdag 4 oktober 1968 Blauw Wit heeft in de thuiswed strijd tegen het eerste van Sportclub Denekamp in het eerste half uur vol op de kans gehad om de zege veilig te stellen doch deze kans gemist om dat in de Blauw "Witte aanvalslinie het maken van een doelpunt (ook bij zeer goede kansen!) toch nog te moei lijk is. Tegen de verhoudingen in boekten Het Nederlands jeugdelftai van 16- 18 jarigen (UEFAjeugd), speelt dins dag. 8 oktober in het Stockholm's Stadion een oefenwedstrijd tegen Zweden in het kader van het oefen programma voor de kwalificatiewed strijden voor de eindronden van het TJEFA-jeugdtoernooi, dat het volgend jaar van 17-29 mei in Leipzig wordt gehouden. De Holtense jeugdspeler André Dekker (Go Ahead) is door de KNVB-trainer De Vroet uitgenodigd de reis naar Zweden mee te maken De ploeg komt zondag in het KNVB sportcentrum te Zeist bijeen en ver trekt maandagmorgen van Schiphol. In verband met de eervolle uitnodi ging die het jonge Oranjeteam van de Zweedse Voetbalbond kreeg, interlandwedstrijd Zweden-Noorwe- gen op woensdag, 9 oktober bij te wo nen, keert de UEFA-ploeg eerst don derdag uit Zweden terug. Om geplaatst te worden voor eindronden in Leipzig zal het Neder landse jeugdelftai eerst Frankrijk en Zwitserland moeten uitschakelen in op nog nader te bepalen data, te spe len wedstrijden. Het oefenprogramma vermeldt behalve de wedstrijd tegen Zweden nog ontmoetingen met clubs uit eht betaalde voetbal, eerst uit de 2e divisie, dan uit de le divisie en ten slotte uit de ere-divisie. Wat André betreft, de dag na zijn terugkeer uit Zweden, de volgende week vrijdag dus, vertrekt hij al weer met Go Ahead's jeugdteam, waarvan 'hij aanvoerder is, naar En geland voor een vijfdaags verblijf al daar. De Go Ahead-jeugd speelt één wedstrijd in Engeland. Voor zover de terreinen bespeelbaar zullen zijn wordt zaterdag en zondag £et volgende programma afgewerkt: Zaterdag: Hector alHolten al 3.00 uur Holten blHaarlese Boys b-1 3.00 uur Haarl. Boysh c2Holten c3 2.30 uur de gasten in de 40e minuut succes toen Jaap Thalen binnen de 16 meter grens inplaals van resoluut weg te werken ging „pingelen" waarbij de midvoor hem de bal ontfutselde, zich handig vrij speelde en Arie Lande- weerd onhoudbaar passeerde. Twee minuten, later was de balans weer in evenwicht toen Koops uit 'n voorzet van Albert Jansen de Sport clubdoelman geen enkele kans gaf, (1—1). Na de thee deden beide ploegen hun uiterste best om de volle winst te grij pen doch in de gelijke stand kwam geen wijziging. Het tweede van Blauw Wit was in Rijssen geen partij voor het ongesla gen Excelsior. De Blauw Witten gin gen ten onder met 9-1. De Blauw Witte pupillen speelden thuis tegen de Hectorpupillen. De jon gelui verloren met 2-1. Het tegen- puntje scoorde Jan Paalman. Programma Blauw Wit I speelt zaterdag uit te gen Sportclub Daarle en moet in ieder geval komen tot een verdeling van de punten. Aanvang 4 uur. Blauw Wit 2 speelt thuis tegen BCSV 3 (Borne) en zal het moeilijk krijgen. Een puntenverdeling zou een zeer goed resultaat zijn. Voor de Blauw Witte jeugd zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Blauw Wit cl-Twenthe cl, 2.45 uur. Enter dl-Blauw Wit dl, 2.30 uur. De 69-jarige Hs. Letink uit Mar- kelo is maandagmiddag onstreeks 3.50 uur toen hij op zijn bromfiets, komende uit de Landuwerweg, de Rijksweg Holten-Mai-kelo (E8) wilde oversteken door een personenauto ge schept en in zeer ernstige toestand naar het St. Geertruiden-ziekenhuis in Deventer vervoerd. Hij had een diepe hoofdwonde en verschillende gebroken ledematen. Het slachtoffer is kort na aankomst in het zieken huis overleden. De bestuurder van de personenauto, de heer A. uit Bentelo, heeft nog sterk geremd. maar 'kon de aanrij ding niet meer voorkomen. Zijn wa gen werd aan de voorkant bescha digd. De heer Letink was vrijgezel en in de kost bij de familie B. J. Vukkink op Borkeld onder Markelo. Hij was o.a. bezorger van het Dagblad van het Oosten in zijn omgeving en had juist zijn pak kranten uit Holten op gehaald toen het ongeluk gebeurde. De MAC „De Hollerberg" organi seerde zondagmiddag een oriënte- ringsrit binnen de gemeente Holten. Ondanks de stromende regen hadden zich nog 46 deelnemers 43 auto's en 3 motoren laten inschrijven. Het werd een boeiende rit, want de organisatoren hadden in deze oriën- teringsrit nog al wal puzzels ver werkt, die tot verkeerd lezen of een onjuiste uitleg aanleiding konden ge ven en gaven, zodat velen een groot aantal strafpunten opliepen. Bij 7 knopen op een carton moest men b.v. niet afslaan, want er zat ook nog een knoop in het touw, waar aan het was opgehangen. Men moest pas afslaan bij het volgende carton met 6 knopen en een knoop in het touw. Afslaan bij een papier met drie 1 1 1-tjes was fout, dat moest pas gebeuren bij drie op een papier getekende eendjes. Eien der deelne mers zag kans om alle controles, die hij niet moest hebben wel aan te doen en alle controles, die hij juist wel moest hebben niiet aan te doen. Hij kreeg met 271 strafpunten dan ook de poedelprijs. De deelnemers bebben zich met deze rit wel geamu seerd, al was het weer dan minder aangenaam. Hector dlHolten d2 2.10 uur Holten dl—SDOL dl 10.00 uur Zondag: Holten 1—Wij he 1 De Tukkers 2—Holten 2 Holten 3—SOS 2 Twenthe 5Holten 4 Holten 5GFC 5 Holten (thuis tegen Wijhe)d. Breu- kink. a. Soer. Kaiser, Markvoort. Brands, m. Paalman en Menkhoes. v. Klein Velderman, Jongman. Den Heijer en Veneklaas (behoudens wij zigingen). De nieuwe instrumenten die de Hol tense Muziekvereniging sind9 enkele weken in gebruik heeft zullen op vrij dag 11 oktober a.s. 's avonds om 8 uur in gebouw Amicitia door burge meester mr. W. H. Enklaar namens het gemeentebestuur aan het korps worden aangeboden. Na de officiële overdracht zal HMV een zgn. licht programma ten gehore brengen waarvan alle bezoekers (men rekent op een groot aantal) van het begin tot eind zullen genieten. Voor nadere bijzonderheden verwij zen we naar de advertentie in dit er. I liw verkoudheid van neus, I keel of borst weg met De start vond plaats om 14.00 uur bij het clublokaal van de motorclub, café Vruggink. De finish was bij café „De Waag", waar in afwachting van de uitslag een gezellige sfeer heerste. De uitslag werd bekend gemaakt door de voorzitter van ,,De Holter- berg" de heer H. W. Goorman, die eerst nog een korte uiteenzetting gaf van de verschillende puzzels en de mensen, van de controles dank bracht voor hun minder prettige taak in de regen. De uitslag was als volgt: le pr. D. J. Denneboom, Harfsen, 20 strafpun ten, 2e W. H. Rouwephorst, Zutphen 40 strp., 3e J. v.d. -Ark, Vorden 42 strp., 4 e H. G. Klein Brinke, Bar- chem (-motor) 46 strp., 5 A. H. Bols- heimer. Lochem (motor 46 strp., o. G. Nijkamp, Borne 54 strp., 7e G. J. Stevens, Holten 54 strp. en poedel prijs W. Steunenberg 271 strp. De eerste bijeenkomst van de Be jaardensociëteit die vorige week dins dag geen doorgang kon vinden zal nu worden gehouden op dinsdag 8 okto ber 's middags om half drie in ge bouw Irene aan de Boschkampsstr. Het spreekt vanzelf dat op deze eerste bijeenkomst in het nieuwe win terseizoen alle geregelde bezoekers van het vorige seizoen worden ver wacht doch het Sociëteitsbestuur re kent tevens op een groot aantal gas ten die in de toekomst tot de „vaste klanten" gaan behoren. In deze eerste bijeenkomst zal me vrouw Krekel een leuke film verto nen over een „uitje" dat de bejaar- densoos een paar jaar geleden maak te naar de Holterberg waarbij tevens een bezoek werd gebracht aan het Natuurhistorisch museum van Piet Bos. Verder zullen een aantal kleuren dia's worden vertoond die werden ge nomen tijdens een gezellig uurtje in de „Kop'ren Smorrë" te Markelo. De heer J. A. Reevoord, Look 86, was dinsdag 1 oktober 10 jaar als vaste arbeider werkzaam op 't land bouwbedrijf van de erven Hm. Stam op de Borkeld. Hij was zeer verrast toen de heer en mevr. Stam hem 's avonds een bezoek brachten om hem te herinneren aan dit jubileum en hem te danken voor betoonde trouw en ijver in de achterliggende tien jaar. De heer Stam liet zijn woorden van grote waardering vergezeld gaan van eeh prachtig horloge met in scriptie. Goed voor de Kuid het gehele jaar door Men verzoekt ons van kerkelijke zijde te berichten, dat er in afwij king van hetgeen in Herv. Holten vermeld staat zondag a.s. geen jongeren dienst is. De eerste jonge- rendienst zal gehouden worden op zondag 27 oktober a.s. Op een door de heer Kruiskamp beschikbaar gesteld terrein aan de Markeloseweg werden zaterdagmid dag door de landelijke rijvereniging ..Bergruiters" de jaarlijkse wedstrij den gehouden om het clubkampioen schap „Veelzijdigheid", een kampi oenschap dat drie onderdelen kent, nl. dressuur, springen en cross coun try. De wedstrijden die begunstigd wer den door fraai herfstweer hadden 'n spannend verloop wat ook duidelijk blijkt uit de uilslagen. Dressuur: 1. G. Beldman met .Amigo II" 71 Vs pnt, 2. W. Aaftink met „Gonda" 70 pnt, 3. T. Beldman met „Meteoor" 68 pnt, 4. J. Murris met „Amor" 66 pnt, 5. K. Pettinga met „Normando" 64 pnt, 6. G, Bo- link met „Hetty" 62 pnt, 7. J. Brou wers met „Marshall"' 61":i pnt, 8. W. Steunenberg met „Lucky" 59'. j pnt, 9. W. Kiffen met „Fury" 58 pnt. Mieke Krekel met „Kartouche" en Nu de activiteiten in de tuin terug lopen kunt u wat meer tijd besteden aan de kamerplanten. Vooral in het najaar verdienen de planten uw aandacht ten volle, dit seizoen zetten diverse insekten luis en witte vlieg hun eitjes af op de onderkant van de bladeren en op de takjes. Bij de behaaglijke tempera tuur in de kamer 's winters komen de insekten uit de eitjes. Deze jonge insekten voeden zich met de sappen uit de plant en kunnen zo verschil lende ziekten overbrengen, zoals bijv de ziekte van Viren. Uitermate gevoelig voor aantasting door insekten zijn bijv. Geranium. Hibiscus, Hedera, Gloxinia en Cine- ra ri a De veiligste en meest afdoende methode om kamerplanten te vrij waren van insekten is het gebruik van een Orga-Fleur spuitbus. Eén druk op de knop. de nevel verstuift over de plant en de insekten hebben geen enkele kans meer. Zodra de insekten zijn verdwenen fleurt de plant weer op. herkrijgt een gezonde glans en groeit door. De bloemen ontwikkelen zich bete en kunnen onbeschadigd tot volle bloei komen. De Orga-Fleur spuitbus heeft volgende voordelen: steeds direct voor gebruik gereed men behoeft het middel niet aan te raken veilig voor mens en dier. Voorkomt aantasting van uw pot planten! Spuit op niet minder dan. 30 cm van de plant. Het overdadig bespuiten van planten of geopende bloemen, die veel gevoeliger zijn, dient te worden gemeden. Hul de plant elechts in een fijne nevel en spuit van onder naar boven. Na de bespiting blijft op de plant 'n onzichtbare neerslag van het insek- tendodend middel achter. Let u voor al ook op de onderkant van de bla deren. -vinden zich meestal de mees te insekten. Indien de plant sterk aangetast is, deze dan tijdelijk apart zetten. Aangezien eitjes op ongeregelde tijden afgezet worden en dus ook op verschillende tijdstippen uitkomen is fcet. nuttig de bespuiting één of twee maal om de 10 dagen te herhalen. De Espelose veehouders hadden zaterdag het puikje van hun MRIJ-rundveestapels aangevoerd op de 9e plaatselijke fokveedag op 't terrein van de heer W. F. Boode. De inzendingen waren inge deeld in 22 niet allemaal even grote., maar kwalitatief over het al gemeen toch wel zeer goede rubrieken en werden gekeurd door de heren J. M. Giesen te Wijhe, H. G. Schrijver te Terwolde, Fr. Tuitert te Laren (Gld.) en B. Schrijver te Zwolle. Zij werden 's morgens welkom geheten door de voorzitter van de fokdagcommissie, de heer J. G. Toorneman, die zich voorts nog richtte tot de heer A. J. Snijders, oud-hoofd van de school te Es- pelo en thans leraar aan de R.M.L.S. te Hengelo en tot de heer H. J. Bouwhuis, die met de bediening van de geluidsinstallatie en het bijhouden van de uitslagen de commissie weer zijn goede diensten bewees. De heer Toorneman deelde nog mede, dat in verband met het plot seling overlijden van zijn moeder, de heer B. J. Stevens niet met zijn in zending aanwezig kon zijn en be tuigde zijn deelneming met dit sterf geval Hij bracht tenslotte dank aan zakenlieden en particulieren voor het beschikbaar stellen van een financië le bijdrage of medailles voor de vee keuring. De melkkoeien ingedeeld in klasse 7 en 8 vormden een he'le goede groep met in klasse 8 (geb. na 1 nov. 1964 t.m. 1 juli 1965) een uitstekende kop groep met vier eerste prijzen. Een bijzonder goede groep vormden de dragende vaarzen geboren voor 1 juli 1966. met in de kopgroep mooie soor- tige dieren waaraan de jury vijf eerste prijzen toekende. Bij de vaarskalveren in klasse 18 gingen drie goede kalveren aan de kop. Bij de fokfamilies (moeder met 2 of 3 dochters) behaalden Jantina 2 van J. G. Toorneman en Hanna 4 van J. Rensen met hun resp. 3 en 2 nako melingen resp. la en lb. Zij vorm den 2 mooie uniforme groepen. Ook de collecties met 3 en 4 koeien van één eigenaar vormden een goede klas se. Bij de pinken was dat niet hele maal 'het geval. De heer Toorneman behaalde voor de beste collectie koeien van een eigenaar een ere-prijs (me daille), terwijl aan de collectie van de heer T. Boode de tweede prijs (een halster) werd toegekend. Bij het aanwijzen van de kampioe ne en de reserve-kampioene van de koeien ontstond enige, spanning toen de jury tenslotte een beslissing moest nemen tussen de bijna 9-jarige Jan tina 2 van de heer Toorneman en de 2-jarige melkgevende vaars Hanna 7 van de heer J. Rensen, een mach tig beste melkvaars. zoals een van de juryleden haar noemde. De beslissing viel tenslotte uit ten gunste van Jan tina 2. een bijzonder goede produk- tiekoe. Het wat aan de lage kant zijn van het vetgehalte bij de moeder had de doorslag gegeven. Jantina 2 was al eerder kampioene, maar zij loopt gevaar voorbij gestreefd te worden door Hanna 7. die nu reserve-kam pioene werd. Van de vaarzen en pinken werd kam pioene Jantina 13 van de heer J. f' Toorneman en reserve-kampioene Gretha 15 van de heer F. J. Sluiter Bij de kalveren werden kampioene Boukje van de heer J. Rensen en re serve-kampioene Jantina 15 van de heer Toorneman. Als de koe met de beste uier werd aangewezen Hanna 4 van de heer J. Rensen en als haar opvolgster Jantina 2 van de heer Toorneman. De vaarzen en pinken vormden een beste groep, maar iets minder goed dan de la koeien. De keuring had een vlot verloop. Als ringmeester traden op de heren H. Koopman en B. J. Boode. Het vol gend jaar hoopt men in Espelo het 2e lustrum te vieren en de honderd in zendingen te overschrijden. De uitslagen der keuring waren: Klasse 1: produktieklasse met meer dan 30.000 kg melk.: la Jantina 2 (2097 dagen: 36.976 kg), lb Janti na (de moeder) 2691 d.: 45.907 kg), beiden van J. G. Toorneman. KI. 2: melkgevende koeien geb. voor l-l-'62: la Betsie van G. H. Blankena. lb. Hanna 4 van J. Ren sen, 1c. Helena van T. Boode. 2a. Pau la 5 van G, H. Blankena 2b. Dieka 21 van G. Haarman, 2c. Ria vai Boode, 3a. Dieka 20 van G. Haar man, 3b. Gretha 4 van F. J. Sluiter. KI. 3: melkgevende koeien geb. na 1 jan'62 t.m. 1 nov. '63: la Geertje Een bijzonder goede groep dragende vaarzen (klasse 10) waaraan de keurmeesters (van links naar rechts) vijf eerste prijzen toekenden. van G. J. Boode Mzn. lb. Miena Joh. Boode, lc. Miena 8 van J. Ha verslag, ld. Emma 2 van M. Meije- rink. KI. 4: Droogstaande koeien geb voor 1 jan. '63: la. Gonda 2 van J. Rensen. lb. Betsie 4 van G. H. Blan kena. lc. Margretha 14 van G Boode Mzn., 2a. Gerretje van T. Boo de. 2b. Willy eig. Joh. Boode, 2c. Die ka 19 van G. Haarman, 3a. Rebekka 15 van G. Haarman. KI. 5: Droogstaande koeien geb. 1 jan. '63: la Willy 22 van ,T. Haver slag, 2a. Bertha 21 van M. Meije rink, 2b. Betsie van T. Boode en 2c. Willemien 5 van M. Meyerink. KI. 6: Droogstaande koeien geb. na 1 jan. '64: la. Gerri 3 van J. W. Ma man, lb. Hilda 5 van J. Haverslag. 2a Gerri 8 van J. Rensen. 2b. Willy 15 van F. J. Sluiter, jj KI. 7: Melkgevende koeien geb. l-ll-'63 t.m. 1-11-'64: la. Elsje 4 G. J. Boode Mzn, lb. Jantina 6 van J. G. Toorneman. lc. Chrislien eig. F. J. Sluiter, 2a. Katrien van G Blankena. KI 8: Melkgevende koeien geb. 1-11 -"64 t.m. l-7-'65: la. Getha 9 F. J. Sluiter, lb. Paula 8 van G. H. Blankena. lc. Heintje van T. Boode, ld. Annie 5 van M. Meijerink. ld. An nie 5 van M. Meijerink. 2a. Rita van T. Boode, 2b. Willy 14 van F. J. ter. KI. 9: Melkgevende vaarzen na l-7-'65: la. Hanna 7 van J. Ren sen lb. Jantina 8 van J. G. Toorrie- man, 2a. Paula 9 van G. H. Blankena, 2b. Bertha 22 van M. Meijerink. KI. 10: Dragende vaarzen geb oor l-7-'66: la. Herma van T. Boo de, lb. Willemien van Joh. Boode, lc. Gerri 4 van J. W. Marsman, ld. Pe- tronella van joh. Boode, le Anja van J. Sluiter. 2a. Rozanne 21 vé Sluiter, 2b. Gretha 12 van dezelf de eig., 2c. Gertha 13 alsvoren. 2d. P /an G. Haarman, 3a. Geertje van dezelfde eig. I. 11: Pinken geb. van 1-7'66 t.m. l-ll-'66: la. Miena 11 van J. Haver- g, lb Margretha 16 van G. J. Boo de Mzn. 2a. Rebekka 13 van Joh. Boo de. KI. 12: Pinken geb. van 1-11 '66 t. 31-12-'66: la. Gretha 15 van F. Sluiter, lb. Willy 2 van J. Rensen lc. Roosje 4 van J. W. Marsman, 2a Willemien 6 van M. Meijerink, 2b. Ro- zetta 2 van J. W. Marsman. Klasse 13: Pinken geb. na l-l-'6 t.m. 1-3'67: la. Betsie 25 van G. H. Blankena. lb. Hanna 8 van J. Ren sen, 2a. Frieda 8 van Joh. Boode, 2b. Hettie van T. Boode. 2c. Miena van J. W. Marsman. 2d. Roza 39 van Joh. Boode, 2e Rozanna 22 van F. Sluiter. KI. 14: Pinken geb. na l-3-'67: Jantiena 13 van J. G. Toorneman, lb. Johanna 3 van J. Rensen, lc. Frie da 9 van Joh. Boode, 2a. Monica van dezelfde eig. KI. 15: Vaarskalveren geb. okt. '67: la. Bertha van M. Meijerink, lb. Jantina 14 van J. G. Toorneman. KI. 16: Vaarskalveren geb. 10-'6ï t.m. l-ll-'67: la. Jantina van J. G. Toorneman, lb. Rebekka 14 van Joh. Boode. lc. Betsie 26 van Blankena, 2a. Miena 11 van Joh. Boode, 2b. Trijntje 2 van dezelfde eig. 2c. Margretha 20 van G. J. Boode Mzn. KI. 17: Vaarskalveren geb. 11-'67 t.m. 31-12-67: la. Boukje van ■J. Rensen. lb. Willemien 6 van W. Stevens, lc. Marijke 3 van M. Meijerink, 2a. Alida van T. Boode, 2b. Jantina van M. Meijerink. 2c. Her- mien van T. Boode. Klasse 18: Vaarskalveren geb. 1 jan. '68: la. Roosje 17 van G Boode Mzn. lb. Bertha 4 van J. Marsman, lc. Augusta 33 van J. Stevens 2a. Beatrise van T. Boode. Klasse 19: Fokfamilies. best. moeder met 2 of 3 dochters: la. Jan tina 2, 6. 8 en 13 van J. G. Toorneman lb. Hanna 4. 7 en 8 van J. Rensen. 2a. Heientje Heintje en Herman T. Boode. 2b. Paula, Paula 8 en 9 G. H. Blankena. KI. 20: Collecties koeien van één eigenaar t.m. 15 koeien, 3 stuks: J. G. Toorneman, lb. G. H. Blanke na. lc. J. Rensen, 2a. G. J. Boode Mzn. 2b. J. Haverslag. KI 21: Collecties koeien van genaar boven 15 koeien, 4 stuks T. Boode. lb. F. J. Sluiter, 2a. M Meijerink. KI. 22: Collecties pinken van één la. J. Rensen, 2a. F. J. Sluiter, J. W. Marsman, 2c. Joh. Boode. Hanna 4 van de heer J. Rensen werd door de keurmeesters aan gewezen als de koe met de beste uier. Hellen Rietdijk met „Sleipner" na men alleen deel aan de dressuur, waarin ze resp. 63 en 59- punten behaalden. Springen: W. Aaltink, J. Murris en Bolink 100 punten, G. Beldman, Pettinga. J. Brouwers, W. Steu nenberg en W. Kiffen 95 p., 1. Beld man 90 punten. Cross country: 1. G. Beldman 2.35 lin. 117 pnt, 2. T. Beldman 2.43 min. 115 pnt. 3. J. Murris 3.02 min. 110V4 pnt, 4. W. Aaltink 3.04 min. 109ty« pnt. 5. K. Pettinga 3.31 min. 103 pnt, G. Bolink 3.34 min. 102V4 pnt, 7. Steunenberg 4 min. 95*/* pnt. 8. Brouwers 4 min. 95pnt, 9. W. Kiffen 4.35 min. 37 pnt. ampioenschap „veelzijdigheid': Beldman 283'/:t pnt, 2. W. Aal tink 279'/i pnt, 3. J. Murris 276V4 pnt, Beldman 273 pnt, 5. G. Bolink pnt, 6. K. Pettinga 262 pnt J. Brouwers 252 1/12 pnt. 8. W. Steu nenberg 250 5 12 pnt. 9. W. Kiffen 240 De fraaie wisselbeker beschik baar gesteld door het wegenbouwbe drijf J. Krekel en Zn te Holten - werd gewonnen door de heer G. Beldman et „Amigo". De voorzitter van de Bergruiters. de heer J. Warrink, enste hem met het behaalde kam pioenschap geluk en hij sprak woor den van dank tot de jury die bestond de heer Ten Kale en mej. Ankie Ketting te Goor en tot de heer Kruis kamp die 't terrein beschikbaar stel de voor het houden van de wedstrij den. Op de zaterdagen 5, 12 en 19 okto ber zullen de Bergruiters deelnemen aan cross country's te Zuidwolde (Dr.), Delden en de Provinciale Kam pioenschappen „Veelzijdigheid" te Enschede. Van de huishoudschool De Noor- denbarg hebben het overgrote deel van de leerlingen een zwemdiploma behaald. De situatie is nu zo, dat van de 124 meisjes er slechts 27 nog niet in het bezit van een diploma zijn. Dat wil echter niet zeggen, dat deze meisjes allemaal nog niet ge zwommen hebben, maar zij zijn nog niet zover gevorderd, dat een exa men op alle onderdelen met goed ge volg kon worden afgelegd. De meeste A-diploma's werden in de eerste klas uitgereikt, terwijl de meisjes uit de tweede en derde klas veelal de diploma's B en C behaal den. De zwemexamens werden afge nomen door de heer T. G. Lukkien, leraar lichamelijke opvoeding aan de school, in samenwerking met de heer F. Paule als zodanig verbonden aan de Scholengemeenschap, en de chef badmeester, de heer G. van Lemel. De gediplomeerden zijn: Diploma A: Bertha Aanstoot. Wil lie Jansen, Miekie Kettelarij, Wilhe Paalman, Gerrre Bronsvoort, Johan na Pasman. Hennie Achterkamp, Riekie Nijenhuis, Minie Meilink, Mi- nie Aaftink, Bea Rouwenhorst, Jen nie Volkerink, Ina Koopman, Ineke Krikkink, Anneke Bekkemens, allen te Holten: Erna Oonk, Hermien' Groothaar, Willemien Nijmeijer, Alie Lammertink. te Markelo; Willie Bal- tus, Aalke Meierhof, Annie Wevers, Dinie Brilman, Jannie Bolink, Bea Beunk, Hennie Muilerman. Willie Hekkert, Ank Dokter. Gerrie Reu- vekamp, Gerrie van Schooten, Alie Muilerman, Jannie Beunk, Helma Grotenhuis. Gerrie Meijer, Gerrie Dijkerman, te Bathmen; Dinle Nij- land, Annie van Ark, Hennie Flier- man te (gemeente) Diepenveen: Wil lie Klein Lebbink, Stienie Vosman, Okkenbroek en Bettie Lensink, Raal- te. Diploma B: Ria Krikkink. Bertha Aanstoot, Gerrie ten Veen, Joke Nij- land, Alie Ebrecht, Ans Toren, Mie kie Pasop, Toosje Lubbersen, Dineke Wijlhuizen, Hanneke Groteboer, Dinie Sluiter, Toosje Tuitert, Gerrie ten Hove, Hanneke Overmeen. Gerrie Boode, Theresia Sappema. Hennie Beunk. Riekie Bouman, Sjaantje Ve neklaas, Diekie Kappert, Dinie Hoek man, Hennie Klein Teeselink, t-e Hol ten: Hermien Groothaar, Bertha Wonnink, Riek Sligman en Thea El- kink. te Markelo; Dienie Kers, Jan- me van Schooten, Herma Dikkeboer, te Bathmen: Dinie Oolbekkink. te Rijssen, Dinie Oosterveld, Okken broek. Diploma C: Dinie Aanstoot, Jennie Sluiter. Tonnie Morsink. Dinie Boode, Hennie Beunk, Sjaantje Vene klaas, Diekie Kappert, Jannie Meijer- man, Toosje Tuittert, Minie Aaf tink, te Holten; Dinie Oolbekkink, te Rijssen: Ineke Wolterink, te Mar kelo en Herma Dikkeboer, te Bath- De vereniging „Jong Holten", afdeling van de PJGO, heeft in haar vorige week donderdag avond in café ,Het Bonte Paard' gehouden jaarvergadering het winterprogramma besproken en kennis genomen van tal van ac tiviteiten, die in het kader van het 50-jarig bestaan van de PJGO aan de orde zullen komen. Voorzitter J. A. Podt richtte zich in zijn openingswoord met een bij zonder woord van welkom tot de twee afgevaardigden van het OLM- afdelingsbestuur, tot de heer A, J. Snijders, leraar aan de RMLS uit Hengelo en tot de Iraokse student Moufit Mandou, die in het kader van de ontwikkelingshulp, via de Stich ting Uitwisseling en Studiereizen, vijf maanden verblijft op het landbouw bedrijf van de fam. Cats, de bekende kaasboerderij in de Beuseberg, om hier praktische ervaring op te doen. De heer Mandou is afgestudeerd aan de Landbouw Hogeschool te Bagdad. Het bestuur van ..Jong Holten" had hem speciaal uitgenodigd om hem kennis te laten maken met het PJGO-werk. Na een blik te hebben geworpen op de internationale toestand, de bezet ting van Tsjechoslowakije. de oorlog in Vietnam en de strijd in Biafra. wees de heer Podt op het 50-jarige bestaan van de provinciale jongeren organisatie. Op 12 oktober wordt in zaal De Zon te Goor een jubileum avond gehouden voor de leden van de Kring Holten, waartoe de omlig gende afdelingen behoren. Op 23 no vember, de dag van het jubileum wordt vanuit de omgeving van Hol ten een puzzelrit georganiseerd naar Zwolle, waar 's avonds een cabaret voorstelling plaatsvindt met bal na. Door het hoofdbestuur van de PJGO is een ledenwerfactie op touw gezet, waaraan een verloting is verbonden, ter dekking van de kosten der feest viering. De voorzitter deelde voorts nog mee, dat op 20 en 21 september Hol tense leden van de PJGO een bezoek zullen brengen in het kader var een uitwisseling aan Sprang-Ca pelle (N.-Br.) Op 11 oktober zal een eerste be zoek, van een serie van drie voor stellingen, worden gebracht aan Deventer Schouwburg, waar opge voerd wordt het blijspel „En ik dan?" Vijfentwintig leden nemen hier aan deel. De secretaris, G. Bieleman. cludeerde in zijn jaarverslag, dat vooral de ontspanningsactiviteiten der vereniging een groot succes zijn geworden. Activiteiten, die een zeke re geestelijke inspanning vragen vallen niet zo in de smaak bij de jongeren-leden, meent hij. De secre taris sprak in zijn verslag de hoop uit. dat de jongeren-leden in de toe komst wat meer zullen deelnemen aan de vormende activiteiten vereniging. Dat de samenwerking met ..de Plattelandsmeisjes" bij jongere leden erg in de smaak valt zal zeker een reden vormen voor een samengaan van de twee PJGO-afde- lingen in Holten in de komst. De vereniging telt. net als vorig jaar, 93 leden. WINTERPROGRAMMA. By de bespreking van het winter programma kwamen vooral de houden cursussen aan de orde. PJGO organiseert deze winter Holten een cursus over het onder werp „Wat de ondernemer vrouw van de ondernemer dienen te weten" (duur 4 avonden). In Mar kelo zal een cursus „Samen uit. sa men thuis" worden gegeven. Hierin worden diverse kanten belicht voor het inrichten van een woning (duur 5 avonden). Verder worden cursus sen gehouden in de Lagere Land bouwschool te Markelo in: Spreken in het openbaar. Engelse taal en metselen. Opgave voor al deze cur sussen is nog mogelijk bij de secre taris. Opgave voor al deze cursussen Is nog mogelijk bij de secretaris. Op 22 en 23 februari wordt een Volkshogeschoolweekend gehouden door de Kring Holten en de Kring Steenwyk van de PJGO. De heer Podt sprak de hoop uit. dat de leden hieraan hun volle medewerking zul len verlenen. Verder wordt deze winter nog een damtoernooi gehouden en hoopt men nog een volksdanscursus tot stand te brengen. De heer P. H. Cammeraat, direc teur der huishoudschool, werd hierna op voorstel van het bestuur met al gemene stemmen benoemd tot advi serend lid van „Jong Holten". Er werd in deze vergadering af scheid genomen van twee bestuursle den, de heren H. Klaasses en E. Krikkink, met een dankwoord van de voorzitter. Hij verwelkomde de nieuwe bestuursleden, de heren J. Toorneman en J. Reijlink. Het bestuur is thans als volgt sa mengesteld: J. A. Podt. voorzitter, J. Toorneman, 2e voorzitter. G. Bei- leman, secretaris. J. W. Schorfhaar. 2e secretaris, E. Struik, penning meester en J. Reilink (Holterbroek) en J. Reijlink (Dijkerhoek)leden. Na de pauze hield de heer A. J. Snijders, leraar der RMLS te Henge lo. een inleiding over het onderwerp ..Landbouw in de stroomversnelling". De heer Snijders ging de ontwikke ling van de laatste 25 jaar eens na en constateerde, dat ook het boeren bedrijf een onderneming is geworden die zeer zeker ook met de economi sche wetten rekening zal moeten houden. De laatste 25 jaar zijn de prijzen van de landbouwproducten maar weinig gestegen. De kosten daarentegen zijn sterk omhoog ge gaan. zelfs verveelvoudigd. Hierdoor zijn de landbouwbedrijven tot grotere eenheden uitgegroeid om zo tot een inkomen te komen, dat aanvaardbaar is. „Wij zitten", aldus snreker. „met een overschottenmarkt, die soms met kunstmatige prijzen in stand wordt gehouden." De heer Snijders wees voorts op de toenemende concurrentie met het buitenland en de zelfvoorziening van de landen met eigen produktie. die vroeger het afzetgebied van Neder land vormden. Hierdoor is de toe komst van de landbouw, naar spre kers oordeel, nog lang niet zeker op alle punten. naaste toe- Men meldt ons: Evenals andere jaren hoopt de EHBO afd. Holten ook dit jaar te ko men tot het houden van een begin- cursus. Op dinsdag 8 oktober, des avonds om 20.00 uur, zal in Hotel Vosman een propaganda-avond wor den gehouden door vertoning van en kele films, die betrekking hebben op het EHBO-werk en het geven van in lichtingen. Aangezien er geen dag voorbij gaat of u leest van ongevallen hopen wij dat vele aanmeldingen voor deze cur sus zullen binnenkomen. De vereniging beschikt over prima lesmateriaal (o.a. torso). Wilt u kunnen helpen bij een onge val thuis of op de weg. kom dan op dinsdag 3 oktober naar Hotel Vosmaa en meldt u voor deze cursus.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3