Keurslagerij Kaifsterman opende tweede winkel Bestemmingsplan ,De Haar vastgesteld familie- en handelsdrukwerk RAAD WENST GEEN FLUORIDERING VAN DRINKWATER assistentie1 WAT KUNNEN WIJ VOOR DE VREDE DOEN INTREDE EN AFSCHEID SCHOLENGEMEENSCHAP Nieuw in lingerie Aanbesteding melkritten Grafische Industrie Nijverdal N.V. BELTMAN'S Gelukwensen AGENDA Weinig positiefs van forum en jongeren Raad doet beroep op eergevoel BP-raadslid Van Schooien Herziening „tunnelplan" wordt in voorbereiding verklaard Holtense plattelands vrouwen bespraken programma BLOEMENSHOW IN DEVENTER BOEKENNIEUWS P.v.cl.A.-fractie is er voor MEDEDELING net Ir BEZORGER Zaterdagvoordeel 1.50 Bakkerij G. SLOTMAN 2 lange leren jassen Garage Schuppert 10 RUM- TOMPOEZEN .De Halm" ttltfaan 1469 Kledinghuis Zaterdag 5 oktober 1968 Keurslagerij Kaifsterman open de dinsdagmiddag, onder grote belangstelling, haar tweede sla gerswinkel. Het is het van de heer H. Ph. Gazan aangekochte winkelpand in de Oranjestraat, dat reeds vele jaren als slagerij heeft dienst gedaan en dat door de heren J. H. Kaifsterman, A. Traanman en J. Willems is over genomen. De opening werd verricht door de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, die met zijn echt genote arriveerde en de sleutel kreeg aangeboden door de 4- jarige Gerrie Traanman, die mevr. Enklaar tevens 'n hand boeket aanbood. In zijn toespraak tot de drie firman- Zaterdag 5 oktober L.R. Bergruiters naar cross country van LR Cers te Zuidwolde (Dr.) Zaterdag 5 oktober: slagerij Brands de gehele dag gesloten. Zondag 6 oktober 19.15 u. Jeugddienst in de Ned. Herv. Kerk, voorganger, ds. Straatsma uit Dedemsvaart (zie adv..) 19.30 u. Dansen in zaal Boode te Bathmen 'zie adv.). Dinsdag 8 oktober 20.00 u. Herv Vrouwengroep in Be- thanië te Dijkerhoek. 20.00 u. Damavond van ..Jong Hol ten" in café Kaifsterman. Dinsdag 8 oktober: 's middags om half drie in gebouw Irene": eer ste bijeenkomst in dit seizoen Be jaardensociëteit Holten". Donderdag 10 oktober Prov. dag Hferv Vrouwengroepen; 8,15 uur vertrek Holten, 8,30 uur v.m. vertrek uit Dijkerhoek. Vrijdag 11 oktober 20.00 u. Ouderavond o.l. Dorpsschool in de hal van de school. 20.00 u. Eerste bezoek P.J.G.O.-leden ana de Schouburg te Deventer. Ver trek vanaf de O.A.D. Vrijdag 11 oktober: 's avonds om 8.00 uur in zaal „Amicitia": offi ciële aanbieding van nieuw instru mentarium aan de Holtense Mu ziekvereniging „H.M.V." door de E. A. Heer mr. W H. Enklaar, burgemeester van Holten. Zaterdag 12 oktober L.R. Bergruiters naar cross country in Delden. Maandag 14 oktober Bloedplasma-actie Ned. Roode Kruis te Rijssen. Vrijdag 18 oktober 20.00 uur: Besturenvergadering Hol tense bestuurdersbond NVV in cale Kaifsterman. Zaterdag 19 oktober L.R. Bergruiters naar Enschede voor de prov. veelzijdigheidskampioen schappen. Maandag 21 oktober Bloedplasma-actie Ned. Roode Kruis te Rijssen. ten en hun familieleden zei de bur gemeester, dat naar hij kon nagaan dit in Holten de eerste zaak is met •een filiaalbedrijf, met op de achter grond een moederbedrijf, de vlees- warenfabriek .De Encke'. De opening van deze tweede slagerij getuigt van een goed zakenschap. Voor de heren Willems en Traanman is dit een goed begin hun diensten ook op deze plaats aan te bieden aan de burgerij. Spreker herinnerde aan de heropening deze morgen van de voormalige zaak van de heer Müller. Hie heeft de heer Gazan jarenlang zijn zaken uitgeoefend. De burge meester wees nog op de goede roep, die van de naam Kaifsterman uitgaat en noemde het een goede gedachte om de vleugels bneder uit te slaan. Hij wenste de initiatiefnemers veel succes en vele tevreden klanten. De heer W. Hallink uit Nijverdal wenste namens de aandeelhouders v. De Encko" en de kring van Twent se keurslagers de initiatiefnemers met dit tweede bedrijf veel succes en sprak de hoop uit, dat men op de in geslagen weg mag voortgaan. Namens de Holten,se Handelsvereni- In de Oranjestraat opende Keurslagerij Kaifsterman haar tweede winkel. ging bood de secretaris, de heer A. J. van der Maat, gelukwensen aan. De winkeliers vereniging is altijd heel blij met de uitbreiding en mo dernisering van zaken, in het bijzon der als het de eigen leden betreft. De heer J. Willems dankte de bur gemeester en de andere sprekers voor hun gelukwensen, waarna de bezoe kers verversingen werden aangebo den. De eigenaren mochten veel ge lukwensen en bloemen in ontvangst nemen. Hun nieuwe aanwinst is riant gelegen juist aan de andere zijde van het dorp als hun beslaande pand en met een zeer keurige indruk met de prachtig betegelde wanden en de koelvitrines, die daarin geplaatst zijn. De Katholiek Plattelands Jonge ren van Nieuw Heeten en de C.J.V. van Espelo hielden vrijdagavond in het gebouw ,,Het Trefpunt" te Espo- van Espelo hielden vrijdagavond in lo een forumavond in het kader van de vredesweek. De Espelose jongeren hadden nog geen contact gehad met de jongeren van Nieuw Heeten wel met Hee ten vertelde de voorzitter van de C.J.V. de heer J. ten Dam. Toen men dan de eerste keer bij elkaar was had pastoor Sehievels de jongelui geadvi seerd tijdens de vredesweek iets te doen en daaraan had men gevolg ge geven. Vandaar, dat op het kleine podi um in ,,Het Trefpunt" een achttal mensen bij elkaar zat t.w. ds. C. C. Addink, herv. predikant te Hol ten. Aalmoezenier L. van den Ber gen van Schalkhaar, kapitein P. G. Bult van Schalkhaar, mevr. H. J. Hol- Groothoff uit Espelo. mej. M, C. H. Droste, de heer B. Droste en mej. H. G. A. Lammertink van Nieuw Hee ten, terwijl als gespreksleider fun geerde kapelaan H. W. Voskuilen van Heeten. In zijn inleiding ging de gespreks leider nog al diep in op het thema van de Vredesweek Europa, verzoening, vrede en veiligheid en vroeg zich af hoe deze gedachten met elkaar te rij men zijn. Hierin liggen n.l. besloten het antagonisch (elkaar bestrijdend) denken en het inclusief (met elkaar) denken. Zijn vraag aan de zaal mondde ten slotte uit in deze zin ..Wat kunnen wij nu daadwerkelijk voor de vrede doen". Daarover werd en door het forum cn door de zaal nogal verschillend ge dacht en men geraakte vaak op aller- lei zijpaden, die met het eigenlijke on derwerp soms heel weinig te maken hadden. Men kwam daarbij te spreken over het gewapenderhand verdedigen van verworvenheden, over kolonialisme ,en de ondeelbare vrede, over de oproei en strijd van de studenten, de vereni ging voor dienstplichtige militairen, waarbij door een der jongeren in de zaal werd opgemerkt, dat de studen- len niet met Min. Veringa van on derwijs, maar met de minister van defensie Den Toom, hadden moeten praten, hetgeen grote hilariteit ver wekte. Langdurig werd ook gesproken over de vraag of de pers wel objec tieve voorlichting geeft. Bij een vraag van de gespreksleider over het lezen van kranten bleek, dat maar enkele van de meer dan honderd jongenen meer dan één krant lazen. Zijn conclusie bij de afronding voor de pauze was, dat het moeilijk is om te zeggen hoe je aan objectieve kran tenvoorlichting kunt komen >en dat er nogal wat verschil van mening be staat over de voorlichting in het leger. Na de pauze heeft men nog gerui me tijd over de vredesproblemen ge sproken o.m. over de noodzaak van het behoud van de Navo voor het be houd van de vrede in Europa, Al kwam er dan niet zoveel posi tiefs uit de rijen der jongeren hel was toch wel een leerzame en gezellige avond, waarop de humor niet ontbrak. In de dinsdagavond gehouden raadsvergadering heeft de bur gemeester herinnerd aan de uit spraak in de vorige vergade ring gedaan, dat het raadslid Van Schooien (B.P.) zijn bouw verordening moet inleveren of de kosten (f45,-) betalen. De heer Van Schooten heeft de verordening nog niet ingele verd en ook niet betaald. ,.B. en W. hebben besloten, aldus Mr Enklaar, om het aan de heer Van Schooien over té laten of hij het besluit van de raad wil eerbiedigen. Er zal niet met ,,de sterke arm" wor den ingegrepen. De burge meester noemde dit voor dé heer Van Schooten een ..ere zaak", omdat de democratie van hem verlangt, dat hij zich bij het besluit, van de meerder heid neerlegt. B. en W. willen het aan zijn eergevoel over laten hoe te handelen. De heer Jansen was van oor deel, dat hem de kosten ge woon in rekening moeten wor den gebracht en de heer Wes- terik waarschuwde om op te passen geen precedenten te scheppen. Hij had echter, in te genstelling tot de heer Jansen, geen behoefte aan dwangmaat regelen. De heer H. Rietberg noemde het een erezaak zich bij het besluit neer te leggen. De heer Van Schooten wenst de verordening niet in te le veren. omdat hij zich o.a. op het standpunt stelt zijn kiezers te allen tijde te kunnen in lichten. Zijn enige reactie was: ,,Mijn standpunt is bekend". „Het plan", aldus leidde de burgemeester, de vaststelling van hét plan in" bevat nauwelijks enige verrassing voor U". Er is twéémaal een onderhoud geweest met de stedebouwkundig plano loog ir. Hajema. Deze heeft echter een geheel nieuwe tunnel on der de spoorlijn doop geprojecteerd en daarentegen richtten zich dé bezwaren van Rijkswaterstaat, omdat men daar bezig is met twee voetgangers- en rijwieltunnels. De heer Bosscher verklaarde het tunnelplan van ir. Hajema prachtig te vinden. Het is zijn inziens een betere oplossing, dan die van Rijkswaterstaat, voor de opheffing van de gevaarlijke ver keerssituatie ter plaatse. De burgemeester ontraadde de raad sterk om met de ge dachte van de heer Bosschers mee te gaan. Wij hebben nu ein delijk de toezegging, dat er een oplossing zal komen. Als we die kans voorbij laten gaan kan het wel 25 jaar duren en dan weet je nog niet of er iets komt, want als de E 8 klaar is heeft Rijkswaterstaat geen belang stelling meer voor dit project. De burgemeester herinnerde er nog aan, dat de rondweg ten noorden van de spoorlijn van het Rijkswegenplan is afge- Tot leraar in de cultuurgeschiede nis van het Christendom en ander# religies aan de openbare scholenge meenschap is benoemd en dinsdag in funct- Bo; wrjieés- te>- Dr Be-V-; ter is tevens verbonden aan de Rijks kweekschool te Deventer en aan dè Rijks HBS te Locmem. Gelijktijdig met zijn intrede in de Scholengemeenschap hebben ds. J. "H. Israël, herv. predikant en de heer A. Schellevis, pastoraal medewerker, die deze functie rf;sp. acht en viei ja hebben vervuld in de aula van De afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield op donderdag 26 september haar eer ste bijeenkomst in ('t nieuwe seizoen in hotel HolterrriaYi. In haar ope ningswoord herdacht de voorzitster, mej. M. ter Burg. het overlijden van mevr. D. Nekkeis-Müller, waarmee de bond een trouw lid is ontvallen. ,.In zo'n zomer waarin we elkaar weinig zien, kan er in een vereniging maar ook in de wereld veel verande ren". aldus spreekster. Ze wees hier bij op de spannningen rond Tsjecho- slowakije, waar ieder van ons toch door werd geschokt. Een verheugen de gebeurtenis was toch wel dé ge boorte van het nieuwe prinsenkind. Mevr. M. Arfmjan-Sluiter las hier na een brief van ,:de OLM voor om trent 't melkprijsbpleid dat nog steeds de volle aandacht van alle betrokken organisaties heeft, Met elkaar werd nu het provinciaal programma door genomen, dat er erg aantrekkelijk uitziet, en waarin iedereen wel iéts kan vinden waarnaar haar belang stelling uitgaat. Deze week zal dooi de afd. Holten nog gestart worden met een cursus „Gasten ontvangen", geleid door mej. De Wit, lerares a»n de huishoudschool ,De Noordenborg' Na de pauze volgde een veel rusti ger gedeelte, dat verzorgd werd door de hr. J. Kroon, hoofd van de School m. d. Bijbel. Door middel van dia's genomen in alle vier jaargetijden liet hij Holten en omgeving zien van een kant die wij misschien wel kennen maar waaraan we toch zo vaak voor bij lopen. De geluidsband met tekst, prachti ge gedichten en muziek uit de zesde svmphonie van Beethoven maakte dit deel van de avond tot. een boeiend geheel. Met een woord van dank aan de heer Kroon werd de vergadering door mej. Ter Borg gesloten. de scholengemeenschap afscheid ge nomen. Directeur, rie heef R. Mud, heeft hen toegesproken en er de na druk opgelegd, dat beiden met grote ijver en enthousiasme dit moeilijke, maar mooie vak, hebben onderwezen. Namens alle collegea bood hij ds. Israël een grote doos, waarvan de inhoud in rook zal opgaan en de heer Schellevis een boekenbon aan. Zowel ds. Israël als de heer Schel levis dankten voor de cadeaus, maar in het bijzonder voor de prettige en collégiale verstandhouding, die zij steeds hebben ondervonden. Zij heb ben dit Averk op eigen verzoek neerge legd. omdat hun ambt de verdere uitoefening niet meer toeliet. Zij spra ken de hoop uit dat de heer Bouw meester. die éen speciale opleiding voor dit vak volgde, het met succes zou onderwijzen. voerd, zodat de oplossing van de situatie van Rijkswaterstaat afhankelijk is. Mik niet op vi sioenen waarschuwde hij de heer Bosschers. De heer Wiggers wees er op, dat in vele plaatsen bejaardencentra zijn maar dat Holten nog steeds geen be jaardentehuis heeft terwijl daar toch grote belangstelling voor is. „Wat gaat men nu doen met die ene man, die zijn grond niet wil afstaan", vroeg spreker. De burgemeester deelde mede, dat overleg gaande is. Hij verwacht nog deze week uitsluitsel. Komt er geen definitief uitsluitsel, dan zullen we eieren voor ons geld moeten kiezen en zal de bouw in de hoogte gezocht moeten worden. Er komt toch een lift in de gebouwen. We zullen ons moeten redden met iets anders op te zetten. Met. de Ned. Herv. Stichting wordt overleg gepleegd. De heer Jansen stelde .de vx-aag en leidde daarmede een principieel de bat in. of B. en W. al grond aan der den hebben toegezegd. De voorzitter ontkende dit niet en wees er op, dat altijd uitdrukkelijk gezegd wordt „behoudens hogere goedkeuring"Wij moeten zorgen de grond weer kwijt te wox-den. Vindt u dat onbehooiiijk, wilde hij van de heer Jansen weten. Spi-eker begreep wel, dat het hier gaat om be\'oorrech- ting, maar men moet het college in deze de handen niet binden. Het plan „De Haar" is wel zovaak ter spi-ake geweest, dat iedereen kan weten, dat hier gi-onden te koop zullen zijn. Bij een eventuele toezegging is het altijd nog aan de i-aad om ja of neen te zeggen. De heer Bi-ands wilde weten of de grond al verzegd is. De beslissing is nog altijd aan de raad aldus de burgemeester en wet houders. Rietberg wees er nog eens op, dat er altijd ondei-handeld wordt „behoudens goedkeuring". De heer Jansen verklaarde een vol doende antwoord te hebben ontvan gen. Het plan werd vastgesteld met de bepaling, dat voor het oostelijk deel een wijziging in voorbereiding zal worden vei-klaard, zodat er geen fi nanciële consequenties voor de ge meente aan deze vaststelling ter hoogte van de geprojecteerde tunnel vei-bonden kunnen zijn. B. en W. zullen om het aankoop-- proces te verhaasten binnenkort ko men met onteigeningsvoorslellen, ver- klaax-de de burgemeester nog. De naam D-Bloem 75 zal de Afde ling Deventer en Omstreken van de Koninklijke Nedexiandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de geven aan de bloemen-expositie, die zij op 4, 5 en 6 oktober zal hou den om haar 75-jarig bestaan te vie ren. De expositie, die gearrangeerd wordt door A. I-I. Hoedemaker jr. wordt gehouden in het Schouwburg complex te Deventer. Aan de exposi tie zullen diverse attracties worden verbonden. Op vrijdagavond 4 okto ber zal een bloemschikwedstrijd voor amateurs worden gehouden, met als inzet de Dr. S. G. v. Max'le-wisselbe- ker. Op gei-egelde tijden zullen er tij dens de expositie korte demonstraties op het- gebied van bloemsierkunst worden gegeven en op zaterdagavond een Ikebanademonstratie. Zij, die iets meer willen weten over- bolgewassen voor huiskamer en tuin kunnen korte lezingen met dia's volgen. Ieder uur zal er verder een rondleiding zijn, waarbij een vakman uitleg geeft over de gebruikte materialen. De tentoonstelling zal voor het pu bliek geopend zijn op vrijdag 4 okto ber van 19-22.30 en op zaterdag 5 en zondag 6 oktober van 10-22.30 uur. Annie M. G. Schmidt, de bekende Nederlandse schrijfster, heeft reeds veel het licht doen zien o.a veel versjes en kinderverhalen. Zij schrijft spontaan, geestig en fris. Het wex-k van Annie Sc.hmidt behoort tot 't meest gelezene in ons land. Het werd ï-eeds vertaald in het Frans. Duist, Zweeds, Deens, Fins, Noors, Japans. De grootste voldoening \'an Annie Schmidt bij zoveel succes? „Dat tienduizenden kinderen mijn versjes kennen, lézen, declameren, zingen, uitspelen, kortom er gelukkig mee zijn!" Voor die kinderen is er nu het gro te Annie M. G. Schmidt-boek: „Het beest met deachternaam". Het is een keuze uit wat Annie M. G. Schmidt voor kinderen schx-eef, samengesteld door Wim Hora Adema. I-Iet stofom slag en de band zijn van Carl Hol lander. Het boek is bijzonder fraai ge ïllustreerd met honderden tekeningen van Fiep Westendorp, Jenny Dalen oord, Wim Bijmoer en Carl Hollan der. De omvang is 400 bladzijden, for maat 24x17 cm. Voor f 10,90 is dit fraaie jeugdboek in elke boekwinkel verkrijgbaar. (Na 15 december wordt dit f 14,90). Bij de behandeling van het voorstel van b. en w. om zich niet voor de fluoridering van drinkwater uit te 'spreken, wees de raadsvoorzitter er op. dat het advies van b. en w. afwij zend is „omdat je van zaken waar over twijfel beslaat de handen moet afhouden. De wetenschap is het niet eens. Hier is een beleidskwestie aan de orde en die moet men terugspelen naar de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid". De heer Weslei-ik verklaarde (door de uitvoerige documentatie door het college verstrekt waax-schijnlijk) door de bomen het bos niet meer te zien. De heer Jansen verwonderde zich er sterk over, dat men afwijzend staat tegenover de fluoridering terwijl de Provinciale Raad voor de Volksge zondheid en tai van toporganen deze zelfs sterk aanbevelen. De heer Brands vond het maar gek, éat men aan hel advies van al die Ifcporganisaties voorbij wil gaan. 7 miljoen mensen hebben of krijgen ge fluorideerd drinkwater. ,,U hoort het college niet zeggen, dat dit geen goede zaak is", aldus het weerwoord van de burgemeester, maar zij ligt nu nog in het vlak der wetenschap. De heer Landeweerd (a.r.) vond het verkeerd, dat de gefneente daar over beslissen moet. De verantwoordelijkheid hoort niet hier maar bij de Minister. Deze moet de politieke beslissing nemen. Hij kan zich door deskundigen laten voorlich ten, veiklaarde de burgemeester. De heer Jansen vond dit geen ver standige uitspraak. Wij gaan uit van de adviezen van de deskundigen der gezondheidsdiensten. Met de stemmen van de heren Jan sen, Brands en Meerman legen werd het voorstel om afwijzend te beslissen aangenomen. Over enkele punten van ae raadsagenda en de rondvraag ho pen wij in ons volgend nummer ver slag te doen. O.A.D. - HOLTEN vraagt voor haar tourmanager: Van hem/haar wordt o.a. het volgende ver wacht: geheel zelfstandige weikwijze (i.v.m. veelvul dige afwezigheid van toui'manager) grote accuratesse; goede kennis van de Nederlandse en Duitse taal; vaardigheid steno/typen; maximum leeftijd 25 jaar. Voorts strekken tot aanbeveling: reiservaring; kennis van Europese aardrijkskunde alsmede van de Engelse taal. Geboden wordt een prettige en zeer afwisse lende werkkring en goede salariëring. Sollicitaties te richten aan de Directie van de O A.D. n.v. te Holten, telefoon 05483 - 1241. WÜ A'ragen een voor donderdagmiddag en vrijdagmiddag. Goede beloning - rijbewijs BI noodzakelijk. Spar Supermarkt H. KOOPMAN - telefoon 1455 tM «ram ROOMSOESJES Oranjestraat 75, tel. 1335. Vier Nederlandse kousenmerken: Jolita - Mirlon/Mirlana - Seter Set en Vasana hebben in nauwe samenwer king met de Koninklijke Kousen- en Sokkenfabrieken M. Jansen de Wit N.V. tezamen een nieuw produkt ont wikkeld, n.l. een set, bestaande uit nylon kousen een slip. Het zijn een paar stretch kousen met grote elasticiteit in de lengte - gemaakt volgens een bijzonder brei- procédé - en een stretch broekje met rechte elastische pijpjes, dié de kou sen keurig op hun plaats houden De kousen zijn verwisselbaar, zodat wanneer men met een kous een onge lukje zou hebben, deze kan worden vervangen door eeri van een paar wis selnylons. De kosten van dé set - in een keu rige verpakking - bedragen 8,95, die van een paar wisselnylons 2,25. Uitgebreide draagproeven zijp gun stig uitgevallen, zodat veel wordt ver wacht van dit prodükt, dat is ontstaan door samenwerking en Nederlands vakmanschap. Pastoriestraat 29. Ta koop: 1 Deutz diesel trekker 22 pk m. maaiapp. I Massee-Ferguson 35 pk, 1 Ford-dext.a 32 pk, 1 Fer guson 28 pk met maaiappa raal;. 1 Ferguson petr. trek ker met maaiapparaal; 1 Same 35 pk; 1 Same 42 pk; 1 Same 55 pk; 1 Renault 35 pk met maaiapparaal; 1 Hagedoorn opraapwagen; 1 Krone opraapwagen; 1 Wei ger lagedrukpers; verder diverse kunstmeststi'ooiers, i ploegen, etc. CEBECO Landbouwwei'ktuigenbedrijf I Almelosestraat. 40- Raalte Télefoon 05720 - 2041 SIMCA1QOO Maak een proefrit bij Oranjestr. 28-30 HOLTEN Tel. 05483-1363 De Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" te Holten wenst haar MELKRITTEN weer aan te besteden, voor 1969 en volgende jaren. Inlichtingen ten kantore. Inschrijvingsbiljetten inleveren lot en met 15 oktober a.s. voor al uw Agent J. WIGGERS Advertentiebureau Kolweg 14 Telefoon 13 5 6 ZATERDAG S OKT. Geef coupeurs van Stijlgroep Groningen uitgelezen stoffen van zuiver scheerwol en er ontstaat een voortreffelijk kostuum. Kom morgen meteen even langs! Pantalon» plooihoudend door SI-RO-SET

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 2