Supportersvereniging besprak nieuwe plannen Holten combineerde goed ondanks gladde veld i SIMCA1969 Show algemeen werkman GASKACHELS en 2e hands KOOKPLATEN familie- en handelsdrukwerk Gebr. Zoetbrood U-Vlees N.V. - Holten Nieuws uit Zwitserland In drie maanden 1 mil]oen gespaard Let op wormziekten bii kalveren ÊN DIT BLRD WHr-K Blauw Wit 66 miste afwerker Hoe de junioren speelden VV „Holten heeft grootste aanhang bij uitwedstrijden Medicijnkastjes en tandpastatubes Moderne man kleedt zich met elan Glaasje op? Laat u rijden! Herfstkunst Bodenmeer Wandeltochten VOOR DE BOER Nuthse wenken MARJO'S BL0EMENKAL bos chrysanten 1.25 1 Kaaps viooltje 1.25 Extra voordelige aanbieding H. KLEIN VELDERMAN Grafische Industrie Nijverdal N.V. HOAMAK Gevraagd appeltaart fe *—2:^ fuif 1.95 7vTv 'wrmitfiw mwrnwrrmi- GARAGE SCHUPPERT Zaterdag 21 september 1968 3 De supportersvereniging van de v.v. „Holten" heeft dinsdag avond in café Jansen onder voorzitterschap van de heer Beijers, de plannen besproken voor het thans ingetreden voetbalseizoen. De ledenvergadering was slechts matig bezocht, maar toch had er een vruchtbare gedachtenwisseling plaats over hetgeen de vereni ging in het belang van de voetbalsport kan doen. De secretaris, de heer J. ten Velde, herinnerde in zijn jaarover zicht er aan, dat na het behaalde kampioenschap en de daarop vol gende promotie naar de KNVB door de vereniging een historisch voetbalgedenkboekje werd uitgegeven. Er werden shirts aangebo den, een bijdrage verleend in de terreinverlichting, terwijl belang rijk werd bijgedragen in de trainingskosten van de jeugdelftallen. Het vergezellen door de supporters van de spelers dat bij bijna geen enkele vereniging in zo'n groten getale geschiedt als bij „Hol ten" noemt de secretaris een belangrijke ondersteuning van de spelers in de uitwedstrijden. De verkoop van speldjes en vaan tjes en de kleine verlotingen bij de thuiswedstrijden, brachten een be langrijke bate voor de kas van de supportersvereniging. De vruchten van het werk ziet men reeds nu, maar zullen vooral van de jeugd met tertijd zichtbaar worden. De vereni ging telt momenteel 153 leden, welk aantal constant is gebleven. Blijkens het financieel verslag van de penningmeester, de heer E. D. Vincent, bedroegen de inkomsten f. 3344,62. Na de bijdragen voor di verse doeleinden is er nog een over schot gebleven van f. 1340,35, waar mede de vereniging goed werk hoopt te doen. Kas en boeken war,en door de heren A. Klein Velderman en A. Vuk- kink keurig in orde bevonden. In de plaats van de heer Vukkink zal de heer H. Bouwman nu als lid van de kascommissie optreden. De aftredende bestuursleden, de heren J. Paalman, J. ten Velde en W. Beijers, werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van de heer H. Schutte,' die stuurslid van de voet balvereniging is geworden, werd ge kozen mevr. G. den Heijer-Schuur man. Bij de bespreking" van de te voeren acties kwam als belangrijk punt naar voren het houden eventueel in sa menwerking met de V.V. „Holten A'an een loterij, voor het aanschaffen van een tijdelijk onderkomen op het huidige voetbalterrein in het Sport- dal, omdat de gemeentelijke sport terreinen en hun accommodatie nog wel ce npaar jaar op zich zullen laten wachten. Voorts zullen verkoopacties over wogen worden, een verwerping en zo mogelijk een bazaar, 't Bestuur werd gemachtigd de nodige plannen uit te werken. In de winterperiode als de voetbal stil ligt, wil men voor het on derhouden van het kontact met jonge re leden en de spelers een veldloop een puzzeltocht en een dropping or ganiseren. Gp een desbetreffende vraag Werd geantwoord, dat het bestuur van de supportersvereniging geen verant woordelijkheid draagt voor het club orgaan. Niet zelden gebeurt het, dat men midden in de nacht uit bed moet, om een middel tegen hoofdpijn, maag klachten of iets dergelijks in te ne- Men doet daarbij het licht aan en wekt op die manier misschien de an dere leden van het gezin. Medicijn kastjes die, als men het deurtje opent automatisch een lampje ont steken zijn thans in de Verenigde Staten verkrijgbaar. Maar voor zo ver wij weten in Nederland nog niet, ofschoon dit reeds jaren in koelkas ten toegepast systeem hier toch be paald niet onbekend is. Een ander nieuwtje uit de VS: tubes tandpasta met een vierkante opening, zodat de inhoud als men in de tube knijpt minder kans heeft om van de tandenborstel af te vallen. Dit gebeurt nogal eens bij het ge bruik van conventionele tubes. Voor de 19e maal wordt dit jaar een cursus in vreemdelingenverkeer te Luzern gegeven, welke onder lei ding staat van de VVV-directeur, dr. O. Fries. Deze cursus vindt plaats A'an 5 tot 8 november a.s. en zal offi cieel worden geopend in het histori- De Z.V.V. „Blauw Wil '66" heeft ook de tweede AA'edstrijd in de com petitie '68-'69 verloren, zij het met het kleinst mogelijke verschil. De uitwedstrijd tegen het eerste A'an Sportclub Lemele was een treffen met Aveinig hoogtepunten en A'an be hoorlijk technisch spel Avas slechts bij uitzondering sprake. Blauw Wit gaf het eerste kwartier A'olledig de (voetbal)toon aan en had men in de Blauw Witte aanvals- linie toen iemand gehad die van af werken wist dan zou men zonder al te veel moeite op 2 of zelfs 3-0 zijn gekomen. Lemele kwam e\'en voor de rust óp 1-0 toen scheidsrechter Velthuis in 'n aangeschoten bal 'n penalty .zag. Na de thee werd er aan weerszij den slordig en met weinig overleg gespeeld. Blauw Wit zette alles op alles om gelijk te maken en kreeg hiervoor meerdere kansen die door onbeheerst en onzuiver schieten om zeep werden gebracht. Plm. 20 mi nuten A'oor het einde werd ver op dringen Blauw Wit noodlottig toen de Lemele rechtsbuiten uit z'n verde diging de bal kreeg toegespeeld. Arie Landeweerd trachtte door uitlopen een doelpunt te A'oorkomen, doch de harde schuiver verdween in het net. Vijf a zes minuten \'oor het eind signaal ging Blauw Wit spelen op alles of niets en cle Lemele verde diging kwam onder enorm zware druk te staan. Koops liet uit 'n schit terende omhaal 2-1 aantekenen en kreeg A'lak daarop de kans van zijn leven om gelijk te maken, doch zijn schot ging enkele centimeters naast. In de allerlaatste minuut kwam de zege van Lemele nog in groot gevaar toen een harde schuiver van Henk Landeweerd buiten bereik van de doelman rakelings naast ging. Blauw Wit 2 won in Enter met 1-0 van Enter Vooruit 5. De Blauw Witte pupillen die hun eerste wedstrijd (7-9) met 2-0 won nen waren zaterdag te sterk voor GFC d2. Ze wonnen met ruim ver schil van de. Goorse jongelui (5-1). Voor de doelpunten zorgden Gerard Schalk, Jan Paalman, Herman Wit haar en Rudie Dekker (2x). PROGRAMMA: Blamv Wit speelt zaterdag uit te gen Sportclub Rijssen I. De club van dokter Oosthoek moet tot een der sterksten (6 uit 3) van de afdeling A worden gerekend en zal ook voor Blauw Wit te sterk lijken. De wed strijd begint om kwart over vier. Blauw Wit 2 speelt om 4.15 uur thuis tegen Oranje Nassau 5 (Alme lo). Voor de Blauw Witte jeugd zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Blauw Wit Cl-RKSV Cl (2.30 uur); Sp. Rijssen Dl-Blauw Wit Dl (1.40 u.) Spoi'tclub Deventer bleek niet op gewassen tegen het goede spel, dat de Holtenaren deze regenachtige zon dagmiddag ontplooiden op de natte en gladde grasmat. Reeds in de 4e minuut viel de openingstreffer toen de bal uit een hoog schot van de deklat terugsprong en Markvoort, on houdbaar voor doelman Oosterhuis, inschoot (0-1). Beide partijen traden beurtelings goed aanvallend op, maar de aanvallen van Holten waren toch wat beter van opzet en gevaarlijker dan van de thuisclub. In de 25ste minuut kon de Deventer doelman bij een hard schot A'an Wim Nijen- huis de bal niet onder controle krij gen Avaarvan T. Jongman onmidde- lijk gebruik maakte om de voorsprong te vergroten (0-2). Hoewel de De- venternaren zich telkens met élan in de strijd wierpen bleef Holten toch het beste van het spel behouden. Een door Jongman in de 36ste mi nuut mooi voor het Deventer doel ge plaatste vrij.e trap wist Klein Vel derman met een uitstekende kopbal af te ronden door de stand op 0-3 te brengen. Met deze stand kwam de rust. Na de hervatting vertoonde de wed- De resultaten van j.l. zaterdag der Holtense voetbaljeugd waren boven de verwachtingen. Het A-elftal be haalde een zeer grote 14-1 overwin ning op een verzwakt en onvolledig Rijssen Vooruit A. Het B-elftal speel de uit tegen Rijssen Vooruit B en slaagde er in een benauwde 3-2 OA'er- Avinuing te behalen. Het was een goed gespeelde wedstrijd, waarin hard voor de overwinning werd gevochten. Ook C 1 speelde een uitstekende wed- strijd en behaalde een verdiende 2-0 zege op het sterke Excelsior C 1. Het C 2 elftal doet het tot op heden zeer goed en zegevierde met 1-0 over Hector C 1, hetgeen wij van hen niet hadden verwacht. De pupillen D 1 stelden echter teleur en kregen een 4-0 nederlaag tegen Excelsior D 1. Met de rust was de stand nog dubbel- blank, maar na de rust werden er in de achterhoede te veel fouten ge maakt, waarvan Excelsior een gretig gebruik maakte. D 2 deed het betel en behaalde een nuttige 3-2 zege op Twenthe D 2 en doet het tot; op heden in deze competitie uitstekend. VOORBESCHOUWING A moet zaterdag naar Enter en moet, gezien de uitslagen der laatste weken, met een overwinning huis waarts keren, terwijl het B-elftal een zware wedstrijd tegemoet gaat tegen Nijverdal B. De C 1 junioren onder nemen weer een grote reis en moeten bij Tubantia in Hengelo op bezoek. Spelend als j.l. zaterdag zit er mis schien een kansje in! C 2 krijgt het ook moeilijk tegen Enter C 1, maar indien er goed gewerkt wordt, zit er nog Avel een gelijkspel in. C 3 speelt tegen Excelsior C 4 en moet deze wedstrijd kunnen winnen. De pupillen D 1 en D 2 spelen tegen resp. Evers- berg B 1 en GFC D 2 en moeten bei de in staat zijn om goede resultaten te behalen. •iffeisenbank boekt 21 miljoen De Raiffcisenbank te Hollen heeft donderdag een saldo aan spaargeld bereikt van 21 miljoen gulden. Dat is op zichzelf geen feit om bijzondere aandacht, aan te besteden. Maar wel bijzonder is, dat dit nieuwe saldo in drie maanden tijds werd bereikt, want op 25 juni .1968 noteerde men de 20 miljoen gulden. In nog geen 3 maanden tijds hebben de Holtena ren dus één miljoen gulden bij een gespaard. De conclusie is ge wettigd, dat de I-Ioltenaren een spaarzaam volkje zijn, die het geld niet o\'er de balk gooien. Het is ook niet zo, dat 't geld in grote be dragen is binnengekomen, b.v. "in verband met grondverkoop voor de E 8 of voor bestemmingsplan nen. Het zijn normale bedragen, waarmede dit laatste miljoen is A'olgemaakt, aldus heeft men op de bank geconstateerd. 'Uit A'reugde met het bereiken van deze nieuwe mijlpaal heeft men gistermorgen op de bank de vlag uitgestoken. Nieuwsgierige bezoekers vroegen of dit iets te maken had met de bevalling van prinses Beatrix. „Daar kunnen wij niets aan doen" is hen toen door de bedien de, die de vlag uitstak, geant woord, „wij doen alleen maar bankzaken". strijd ongeveer hetzelfde spelbeeld, waarbij de beide verdedigingen door resoluut ingrijpen aanvankelijk doel punten wisten te voorkomen. Bij een van de Holtense aanvallen A'errastte Klein Velderman met een zeer hard en raar schot vanaf de zijlijn doel man Oosterhuis. In de 32ste minuut kwam daardoor de stand op 0-4. Voor de Deventer- naren was dit het sein om de zaak krachtiger aan te pakken. Zij kwa men vaker vlak voor het Holtense doel. Bij een van die aanvallen werd de bal niet ver genoeg uitgeworpen en schoot T. A'an der Belt plotseling hard in. MarkA'oort wist de bal nog aan te raken maar via zijn voet ver dween hij in het net. Deventer had de eer gered. De laatste minuten brach ten geen verandering. De consumentenbond deelt mee, dat volgens het Instituut voor de Herenmode in Berlijn de moderne man zich met meer elan, fantasie en kleur kleedt dan vroeger. In een commentaar op het kleurenhandboek voor de voorjaars- en zomerheren 1969, zegt het instituut dat de mo- dene man blijk heeft gegeven van een voorkeur voor meer kleuren en frisse en jeugdige stoffen. Het con ventionele grijs verliest voortdurend aan aantrekkingskracht om plaats te maken voor de aantrekkelijke lichte kleuren A'an de voorjaars- en zomer- rnode. De modekleuren van het sei zoen zijn frisse en levendige schake ringen van blauw, aangeduid als „strato", en beige, aangeduid als „terra". Volgens het instituut, hebben de dessins een rustig karakter en ne men vooral beschaafde streepmotie- ven de belangrijke plaats in. Niet ge heel in overeenstemming met deze uitspraak is de verklaring, dat iets markantere kleurstrepen, geïnspi reerd op de breed gestreepte kos tuums van de dertiger jaren, zich thans wee bijzonder doen gelden. Kleuriger en levendiger zijn ook de sportkostuums. (CONSU). sche raadhuis A'an Luzern door de heer Paul Kopp, A'oorzitter A'an de VVV. Het programma A'an bedoelde cursus is zojuist A'erschenen en wordt op aanvraag gratis toegezonden door het „Sekretariat der Luzerner Kurse für Fremdenverkehr", Schweizerhof- quai 4, 6002 Luzern (ZAvitserland). Aan de cursus kan in principe \vor- den deelgenomen door allen, die bij het A'reemdelingenverkeer zijn be trokken. Om het doel van de cur sus (het uitwerken A'an overzichten betreffende de huidige situatie A'an het A'reemdelingenverkeer en die in de naaste toekomst) te bereiken, staan referaten, discussies en prakti sche oefeningen op het programma. Toeristen, die met hun eigen wa gen op vakantie zijn in het Zwitserse kanton Tessin kunnen van Locarno of Lugano uit een zeer lonende ex cursie maken, en Awel naar het Gam- barogno-gebied tot Alpe di Neggia (1398 m) en het dorp Indemini. Over een nieuwe geasfalteerde Aveg rijden zij dan door de indrukAvekkende bergwereld van het Vezascadal en via Maccagno en Luino terug naar hiet Lago Maggiore. Zoals ieder jaar worden de bezoe kers A'an het „Internationale Muziek festival" te Luzern niet alleen audi tieve maar ook visuele indrukken ge boden in de vorm van nieuwe kunst tentoonstellingen. Ditmaal heeft het Kunstmuseum Luzern tot 22 septem ber de expositie „Formen expressio- nistischer Malerei" aangekondigd. In Bazel toont het Kunstmuseum in zijn prentenkabinet de nieuwe aan winsten en geschenken van het jaar 1967, waarmee deze beroemde A'erza- meling van grafische kunst is A'er- rijkt. In het kanton Tessin kan men tot 8 september de Zwitserse mobiele tentoonstelling „Die Schwei- zer Zeichnung im 19. Jahrhundert" in de Villa Ciani te Lugano bezoeken. Deze expositie omvat kostbaarheden van de tekenkunst uit talrijke Zwit serse verzamelingen. De ZAA'ïtserse, Duitse en Oosten rijkse spoorwegen hebben een \'oor- delig abonnement vo%r zeven dagen uitgegieven. Dit abonnement is geldig op een willekeurig aantal boottochten op alle volgens dienstregeling varen de boten op het Bodenmeer, verder voor het kopen A'an biljetten voor halve prijs op de boten op de Unter- see en Rijn en op die van die „Mo- torbootgesellschaft Bodman" tussen Uberlingen en Bodman. Verder kan men er biljetten A'oor half geld mee kopen op de spoortrajecten tussen Bregenz en Schaffhausen rond het Bodenmeer, alsmede tussen Ror schach, Romanshorn en St. Gallen .en op de bergbanen RorschachHei den en RheineckWalzenhausen. Onder de vakantiegangers blijkt hoe langer hoe meer het verlangen te bestaan om wandelingen te ma ken, een gelukkige vorm dus van actieve vakantiebesteding. Ook in Lugano is daartoe A'olop gelegenheid. Zelfs kan men er tweemaal per Aveek wandelen onder leiding van een gids. Tot 3 oktober a.s. worden daar na melijk iedere dinsdag en donderdag wandeltochten georganiseerd, onder leiding A'an de gids Giuseppe Ritter, voor minstens zes deelnemers. Deze wandelingen duren 24/: tot 3lli uur. Men kan zich telkens de dag daar- A'oor tot 12 uur aanmelden bij het Verkeersbureau Lugano. Voor hou ders van een Kurkarte, Avelke gratis wordt uitgereikt aan gasten van ho tels en pensions zijn hieraan geen kosten A'erbonden. In de praktijk blijkt dat worm ziekten bij kalveren de laatste jaren steeds toenemen. Steeds meer bedrijven klagen over min der goede groei bij de jonge kal veren gedurende het weidesei- zoen. Ze zijn niet duidelijk ziek, maar de groei laat zeer te wen sen OA'er. De kalveren, die bijna het gehele seizoen in dezelfde percelen grasland lopen maken de meeste kans besmet te raken. In het begin merkt men nog niet veel, maar zo tegen de maand september ziet men dat. de groei te wensen overlaat en veelal maag- en darmwormen de schuld zijn. In som mige gevallen beginnen de kalveren ook te hoesten. Dan is het wel dui delijk dat de kalveren lijden aan longworm. Zo snel mogelijk een be handeling door de dierenarts is dan het beste. Mocht u over de groei der kalveren niet tevreden zijn, maar merkt u ver der geen ziekteverschijnselen, dan doet u er verstandig aan om eens van enkele kalveren een mestmonster op te sturen voor onderzoek. U komt dan aan de weet of de kalveren met wor men besmet zijn. Dit onderzoek wordt gratis door de gezondheidsdienst verzorgd. De voor lichter van uw veevoederleverancier, adviseur Rundveekern of asa. Land bouwvoorlichting wil: u hierbij gaar ne van dienst zijn. Mocht een flinke wormbe mettïng geconstateerd worden, dan zo snel mogelijk in o\'erleg met de dierenarts een behandeling geven, aangevuld met enkele maatregelen, zoals wei den op schoongemaaid land of spoe dig opstallen en goed droog \'oer ge ven. Voor het komende, seizoen is hef dan belangrijk om in overleg met de voorlichter een doelmatig weide- schema op te stellen. De jeugd (kah'eren) is de toe komst. De moeite hieraan besteed werpt later altijd zijn vruchten af. Verder nog enkele nuttige wenken in het algemeen omtrent de kalver- opfok. 1. De kalveren ook in de herfst zo veel mogelijk weiden op gemaaide percelen en regelmatig omweiden. 3. Geef de jonge kalveren gedurende natte periode wat jprima hooi bij. Zet de jonge kalkeren zeker niet; later dan half oktober op stal. Jonge stiertjes onj te mesten die nen begiri oktober reeds opgestald te worden. Bedrijfsvoorlichter; J. W. Lubbers®». Gemeente Markelo Bij de dienst Gemeentewerken kan per 16 december a.s. worden geplaatst een op arbeidscontract, om tewerkgesteld te Avorden als chauffeur op een rüpslader op de gemeenschappelijke vuilnisstortplaats van de gemeenten Goor, Holten, Rijssen en Markelo. Betrokkene zal tevens worden belast met de dagelijkse leiding en alle voorkomende werkzaamheden op voormelde vuilnisbe- Ervaring als chauffeur op een napslader en/of trekker is vereist, terwijl enige moto rische kennis tot aanbeveling strekt. Na een proeftijd van een jaar in aanstel ling in vaste dienst mogelijk. Bruto maandsalaris op 27-jarige leeftijd en ouder: 810,09 (loongroep VI). Aan het verkrijgen van woonruimte zal, zo nodig, ruime medewerking worden ver leend. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad in te zenden aan burgemeester en wethouders van Markelo. ORANJESTRAAT WEEKEND-AANBIEDING: ZATERDAG: BOS GEMENGD J.50 (ZEER BEPERKTE VOORRAAD) RUIME KEUS CYCLAMEN' VAN ENKELE OVERJARIGE MODELLEN BEPERKTE VOORRAAD 1 LOODGLETERSBEDR1JF hoek Kerkhofsweg/Industriestraat Telefoon 1422 - b.g.g. 1941 voor al uw MEER MODE MEER KEUS o.a. Elyi Tweka, Ciro MODECENTRUM Agent J. WIGGERS Advertentiebureau Kolweg 14 Telefoon 13 56 SLAATJE SLAATJE Steeds in voorraad: Volop VERSF, GROENTEN als: SPINAZIE - ANDIJVIE - SLA - WITLOF SPERZIE- en SNIJBONEN enz. enz. EXTRA ZATERDAGAANBIEDING: 1 kilo ANDIJVIE 0,38 1 kilo SPERZIEBONEN ƒ0,95 2 kilo HANDPEREN 1,10 Ruime sortering SINAASAPPELEN en HANDAPPELS EXTRA WEEKAANBIEDING: Maandag: een kilo BIETEN 0,35 Dinsdag: een zak WITTE KOOL 0,29 Woensdag: een kilo ANDIJVIE ƒ0,39 Donderdag: een zak RODE KOOL0,33 Vrijdag: een kilo WASPEEN0,39 STATIONSSTRAAT 11 TELEFOON 1216 Voor beter chemisch reinigen: „De Achterste Molen" Depot voor Holten: A. J. NIJENDIJK Molenbelterweg 5 en iedere woensdag van 11.00-12.00 uur Rijdend Service Station Wegens verhuizing te koop Fasto geyser (aardgas) 95,—. Wastafel, compleet 85, Schuurtje 25, Houten kruiwagen 5, Pl.rn. 25 Tonkin-bone- stokken 10, T.V. Langenberg-antenne met mast 10, LEGET Stationsstraat 14, Holten. EXPORTSLACHTERIJ vakkundige darmbewerkers geschoolde slachters en slagers ongeschoold personeel voor opleiding Gunstige arbeidsvoorwaarden en goede beloning. Persoonlijke aanmelding op het kantooradres: Pannen- bakkersstraat 1, Holten. ZATERDAG 21 SEPT.: HEERLIJKE IN LUXE VERPAKKING VOOR SLEOHTS „DE HALM" TELEFOON 1469 NATTE BIERBOSTEL rechtstreeks van de brouwerij AARDAPPELVEZELS ook termijnlevering Alle soorten HOOI en STRO FA. GEBR. Soepenberg Dronten, tel. 03210 - 2224 REILINK - HOLTEN tel. 03283 - 1704 Te koop: 3-pits gasstel en een kookkachel WED. TEN DAM Pastoriestraat 41 VS iVj/WYWW ÏÏÜ'iUVr- Openingstijden: vrijdag 20 september van 19.00 tot 22.00 a. zaterdag 21 septomb""- van 10 00 fet 22.00 u. De 1969 Simca 1000 is er! Met sublieme verbeterde wegligging. Nieuw is ook de Simca 1000 GLS en de Simca 1000 Spécial met 1100 cc motor en topsnelheid van 145 km/uur. U bent welkom op onze 1969 Simea-show.. Oranjestraat 28 - HOLTEN - Telef. 05483-1363

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3