Welke smaak heeft U? YOliHl'RI RECEPTEN VROUWEN COCKTAIL LAAT UW KINDEREN ZELF WONEN Dames gaan voor Doe het zelf! Behagen Gebruik wat minder vet Voor aanstaande moeders Monteerster Hollywood-taboes taboe De detective" Voor baby's die niet in slaap komen Melkkrakjes voor de allerkleinsten GLAD HOESLAKEN Meubelsijlen in veelvoud Nieuwe lijnen in Eerder vervangen SEPTEMBER 1968 PAGINA 5 Deuren, die klemmen, kastjes die moeilijk open en dichtgaan zijn de dagelijkse ergernissen in het leven van de huisvrouw. Wanneer zij dan bovendien haar vreugde en zorgen deelt met een echtgenoot, die niet al te handig of ijverig is, staat zij voor de moeilijke keus, zélf huishó- 'delijke karweitjes ter hand te nemen of zich te wenden tot moeilijk te be reiken, dure ambachtslieden. Mis schien wordt ze in het laatste geval wel binnen zes weken geholpen... Een oud bijgeloof wil, dat vrouwen niet met gereedschap overweg' kunnen. Dat mag waar geweest zijn in het be gin van deze eeuw, het is bepaald niet meer waar in 1968. Bovendien zijn er thans speciale gereedschap voor de vrouw: licht in gewicht en veilig in het gebruik. Stanley Works, internationale fa brikanten van gereedschappen, bren gen thans onder de aanduiding Sur- forn lila een soort kleine schaaf in de handel, die inplaats van een mes een soort raspzool heeft en zeer ge makkelijk en veilig in het gebruik is. form lila een soort kleine schaaf in orde en sluit 't kastje weer. De mo derne vrouw is met dit soort gereed schappen niet langer afhankelijk van mannelijke assistentie noch van haar eigen man, noch van andere héren' der schepping. Heeft Eva inderdaad het levenlicht aanschouwd nadat zij was gemodel leerd uit een rib van haar man, Adam? We verdiepen ons niet in theo logische vraagstukken en laten ook de vraag terzijde, of het ontstaan van de mens zoals in Genesis beschreven, moet worden opgevat als een allego rie. Maar Duitse biologen betogen thans, dat naar alle waarschijnlijk heid ook in het proces van het ont staan van de mens de dames zijn voorgegaan. De Berlijnse geleerde Friedmund Neumann betoogt na lang durige experimenten met grote stel ligheid dat elke vorm van hoger( le ven op aarde in eerste aanleg vrou welijk is en dat de mannelijke part ner eerst ontstaat dan zij wijziging in de hormonen-produktie van het vrouwtje. Neumann, die zijn stellin gen verdedigde op een Duits congres van chemici, heeft zich jaren lang be ziggehouden met experimenten op die ren. Een van zijn conclusies is ook, dat homofilie een gevolg is van het feit, dat er met de hormoon-produk- tie iets mis is gegaan. Het betraffen van mensen met deze afwijking vindt: hij even zinloos als dat men men sen met kanker of tuberculose in het gevang zou stoppen. Grote modeontwerpers lanceren op een goede dag hun eigen parfum. Dit parfum steunt hun faam als ont werper: de modeontwerpen steunen het parfum. Insiders beweren zelfs dat op de parfum geld verdiend wordt, hetgeen in de haute couture zonder ruggesteun steeds moeilijker schijnt te worden. De in Parijs wonende Italiaanse modekoning Capucci, „de stoutmoe digste ontwerper van heel Parijs'? zo als de New York Times hem onlangs beschreef, heeft sprankelende cou- ture-collecties gebracht, maar thans heeft hij ook zijn eigen parfum. Twee parfums zelfs. Ze heten PAR- CE QUE en GRAFFITI. Het is nodig en er meteen bij te ver melden voor wié het ene en voor wie het andere parfum is. bedoeld anders zouden wij voor de gevolgen miet dur ven instaan. PARCE QUE is voor de vrouw die wil behagen,' die gelukkig is als haar gezelschap zich prettig voelt. Het is duidelijk dat hier sprake is van een goed, maar kalm parfum. Capuc ci vergelijkt het dan ook men cham pagne demi-sec, wel bruisend maar toch liefelijk en zelfs zoet.. Jas mijn, iris, orangebloesem en tuberoos Indiase grassen en een aromatisch kruid uit Sumatra verenigen zich hier in met nog .zo'n tiental grondstoffen tot wat het wezen moet: behaaglijk heid, GRAFFITI daarentegen is ronduit, voor de vrouw die wil verleiden. Het is een modern parfum en dan ook te vergelijken m. champagne brut, prik kelend en fel! Dat komt door dechy- pregeuren, door vlagen die lijken te komen uit het onderhout in een sep- temberbes uit het hout van jasmijn en rozenstruiken en uit eikenmos. Het is ronduit gezegd provocerend. Daar mee is de kous niet af, volgens Capuc- •i, want hij zegt dat Graffiti boven- tten veranderlijk en springerig is.... In ons land wordt veel vet gebruikt Uit gezondheidsoverweging kan men zeggen: ontstellend veel. Deskundi gen nemen aan dat het toenemen van o.a. hart- en vaatziekten en suiker ziekte te wijten is aan overvoeding. Het vetgehalte van het dagelijks voedselpakket (alles inbegrepen) be droeg de laatste jaren gemiddels 137 gram ver per persoon. De eiwitrijke voedingsmiddelen, zo als melk en melkprodukten, kaas, vlees, pluimvee, ei, vis,en peulvruch ten leverden ongeveer 45 gram vet. De zichtbare vetten, zoals margari ne, boter, spijsoliën en -vetten, spek en room droegen ongeveer 80 gram vet bij. Do koolhydraatri.ike produkten zo als brood, aardappelen, rijst, bind middelen en enkele diversen zoals noten en cacao leverden samen nog eens ongeveer 10 gram vet. Dit kan op verschillende manieren Het betekent in ieder geval niet dat we nu helemaal geen boter of mar garine gaan gebruiken. Dat wil zeg gen geen jus, geen boter of margari ne op het brood en de groente zo uit het water. Tenslotte is er een zekere hoeveelheid van deze vetten nodig om de maaltijden smakelijk te maken en om bepaalde vitamines, die er in voorkomen, te kunnen opnemen. Er zijn wel andere manieren om aan een lager vetrantsoen te komen. Melk: een gedeelte van de dagelijk se portie melk kan in de vorm van karnemelk, taptemelk, of taptemelk- •yoghurt genomen worden. Kaas: afwisseling in het ge bruik van volvette, 40 H- en magere korstloze of 20-1- Leidse kaas draagt ook een steentje bij. Vlees: magere vleessoorten (mager rund-, kalfs- paardevlees, lever, nier en tong) en niet te vergeten de mage re vis (wijting, schelvis, schol, kabel jauw) kunnen in vele gevallen het duurdere mager vlees vervangen. Als u een stukje doorregen vlees neemt, houd er dan rekening mee dat u voor het bakken of braden met wei nig vet kunt volstaan. Groente: in groente is 'maar een theelepel boter of margarine per per soon voldoende. De gi-oente is dan het lekkerst. Aardappelen: bij gebakken aardap pelen en aardappelpuree kan de jus heel goed worden gemist. Brood: margarine en boter op ka mertemperatuur gebracht smeren heel dun uit, zonder dat men het brood „schraapt". Uit een kleine berekening blijkt (volgens de statistiek), dat er in de huishouding bijna twee pakjes mar garine of boter per persoon per week gebruikt worden. Gebak en koekjes nemen hiervan een flinke protie voor hun rekening. Het: is zeer gewenst om deze hoeveelheid terug te brengen tot één pakje. Hiernaast wordt immers nog olie gebruikt, voor patates frites, chips, mayonaise en allerhande sla sausen en spijsvetten voor het braden van vlees e.d. De laatste gegevens die we hebben over het gebruik per persoon per dag zijn van 1966. Zon der veel af te doen aan de smaak en aantrekkelijkheid van de voeding is het. mogelijk een dergelijke voeding te gebruiken die heel wat minder vet bevat. Weer iets nieuws voor de kind kamer. In Engeland is onlangs 6 soort „wiegbedje" op de markt s bracht dat babies in staat steld zich door eigen natuurlijke bewegingen in slaap te wiegen. Het apparaat be staat uit een metalen frame dat de vorm van een hoefijzer heeft en be spannen is met een nylon net. Als het kind erop ligt is heb vrij zijn beent; te bewegen en zet daardoor de ,-,Ro a-bye" in beweging. Het kind zal zi kostelijk vermaken en langzamerha door de schommelende beweging een diepe slaap raken. Het scho meibedje is dusdanig geconstruee dat ook de meest primitieve bewegi van het kind al in beweging si len. Uit Amerika komt een ander apt raatj'e. dat ten doel heeft moeilijk slapende babies te helpen. Maar is een klein „muziekdoosje", SIu ber Tone genaamd, dat een zacht i ruis voortbrengt. Volghes de fabri kant komt dit overeen met de geluid jes die het kind vóór de geboorte in de moederschoot verneemt. Bij een proef-onderzoek is vastgesteld dat baby binnen 90 seconden in slaap is wanneer dit muziekdoosje aanstaat. Er zijn hele groepen mensen, of lie ver gezed „mensjes"/ die blij kun nen zijn met een „woon-cadeau" en dat zijn kinderen. Misschien kijkt U daar een beetje vreemd van op en lijkt het U onvoorstelbaar dat een kind zo iets zou kunnen waarderen. Het ligt voor een groot deel aan de volwassenen, dus aan de ouders, of zij hun zoon of dochter blij kun ma ken met iets voor hun kamertje. Dat kan alleen als wij de kinderen van jongs-af-aan hebben geholpen' om te leren wonen en het wonen hebben le ren waarderen. Eigenlijk is het een vicieuze cirkel, want op zijn beurt kan 'n kind alleen leren wonen, als we aandacht beste den aan zijn leefruimte. Als een kind opgroeit tussen het oude ijzieren bed van grootvader, de afgedankte huis kamer-gordijnen en als speelgoed opbergplaats een donker kabinet van een oud-tante heeft, kunnen we niet verwachten dat hij graag op zijn ka mer zal zitten. Terwijl kinderen op een bepaalde leeftijd en dat kan al met een jaar of zgven, acht be ginnen zo nu., en dan de behoefte hebben om eens even lekker alleen te zijn. Als we beginnen met een modern bankbed, dat heel goed dienst kan doen als zitbank (mits we op de hou ten bodem een schuimrubber of poly ether matras leggen, want deze ver vormen niet, als we erop zitten), de juist vloerbedekking (hierbij denken we bij kinderkamers aan linoleum of vinyl op vilt) en een stel vrolijke overgordijnen, dan hebben we een ka mer, waarin elk kind prettig kan sla pen. Slapen is echter niet het enige wat een kind doet en daarom moeten we ervoor zorgen, dat er méér komt in die kamer. Als we de belangstel ling en de nieuwsgierigheid van het kind opwekken en hem vooral zelf betrekken bij de plannen, kunnen we nu aan cadeaus gaan' denken. De allerkleinsten zullen „melkkruk- jes" met leuke gekleurde hoesjes 'n kinderlamp kunnen waarderen. Dege nen, die al kunnen schrijven of knut selen zullen blij zijn met de eerste onderdelen van een wandrek, waar van 'n werkblad en een boekenschap- je het begin zijn. Een klein bureautje of beukenhouten keukentafel met 'n paar laden kan ook heel goed vol doen. Hier hoort natuurlijk een hoge stoel bij, waarvoor U desnoods een blank gelakte zaalstoel kunt gebruiken. Zijn Uw kinderen al wat ouder en ne men zij vrienden of vriendinnen mee naar huis, waarmee ze weieens alléén willen babbelen, dan zullen een paar rotanstoeltjes, tenen kuipjes of vlinderstoelen erg in de smaak vallen. Een passende leuke verlichting mag dan niet ontbreken. Ligt er linoleum of vinyl op de vloer, dan zullen vooral meisjes een klein langharig kleedje zeer waarderen. Vergeet U vooral niet een romantisch toilethoekje, al zal daar in "'t begin dan ook alleen maar met kam, bors tel en blanke nagellak worden geëx perimenteerd.... Als we de kinderen bijbrengen, dat die kamer een plekje is van henzelf, zullen zij die ruimte ook als zodanig leren waarderen. Dan zal het hele maal niet zo vreemd zijn, als ze op een gegeven moment van hun opge spaarde zakgeld of eerstverdiende va kantiegeld ook zelf iets kopen voor hun kamer. En heel zeker zal dan een wooncadeau of cadeautje gewaar deerd worden. Een „groot" cadeau voor een jongen: een schrijfbureau met. veel vakjes. Of een handig laden- kastje om eindeloos veel knutselspul- len in op te bergen. Voor ©en meis je: een kleurige poef of een echt ka meelzadel. Bij het verfilmen van Roderick Thorp's roman THE DETECTIVE zijn scenarioschrijver Abby Mann en regisseur Gordon Douglas, gesteund door Frank Sinatra die de titelrol speelt, geen moeilijkheden uit de weg gegaan. De roman heeft als uit gangspunt'de moord op een homo seksueel die door rechercheur Joe Leiand moet worden opgelost. De film heeft hetzelfde gegeven en weeft een moza/ek van personages en e-g'/z een mozaïek van personages en ge beurtenissen in en om een New York's politiebureau. Met openheid is men de verschillende problemen te gemoet getreden, hetgeen een film heeft opgeleverd die waarschijnlijk in de Amerikaanse filmgeschiedenis tot op dit moment zijn weerga in realisme niet heeft. EERLIJK, REALISTISCH In zijn behandeling van homosek sualiteit, nimfomanie, sadisme, cor ruptie, onduldbare verhoorpraktijken bij de politie en politieke druk op het politiekorps en (terloops) het ne- gervraagstuk en de kwestie van het recht de doodstraf te eisen en uit te voeren, is waarschijnlijk geen speel film zo ver gegaan in wat hij toont en betoogt. Men kan gevoegelijk aan- Vervelend en rommelig is het, zo'n onderlaken dat steeds maar weer los raakt, steeds weer kreukels ver toont, die het gewenste „lekker lig gen" tegengaan. Vrouwen (en man nen mopperen er op, vergeten of weten nog niet, dat dit losraken he lemaal niet hoeft. Sins enige tijd namelijk is er een Cinderella-hoeslaken en een groot aantal huisvrouwen is al van een „gewoon" laken overgestapt op zo'n permanent-glad-liggend hoeslaken, hoeslaken wordt om de matras (de Voor wie het nog niet kent: het hoogte daarvan doet er niet toe) heen getrokken en blijft door het in de hoeken aangebrachte elastiek glad liggen, óók tijdens het slapen. Vanzelfsprekend kan het hoeslaken, dat in prijs niet veel duurder is dan' een gewoon laken van goede kwali teit, met de witte was meedraaien. Het elastiek kan daar echt wel tegen. nemen dat de invloed van Frank Si natra geen geringe rol heeft gespeeld bij het doordrukken van de produk- tie van THE 'DETECTIVE. In Neder landse ondertitels kan de taal terwil- le van de Nederlandse keuring afge zwakt worden, maar dat neemt niet weg dat de oorspronkelijke dialogen er niet om liegen en door een onge kend realisme wórden gekenmerkt. De Amerikaanse critica Judith Crist, gevreesd voor haar onbarm hartigheid wanneer zij valsheid en pretentie in films denkt te ontdekken, schreef over THE DETECTIVE in New York Magazine: „Agenten spre ken eindelijk als agenten, de mutila- tiemoord op een homoseksueel is eerlijk en met ondertonen van be grip en geen enkele hint van exploi- tatie behandeld. De gehele atmosfeer van eerlijkheid is voldoende om de ruwste dialoog aanvaardbaar te ma ken." Abby Mann nam de opdracht het boek THE DETECTIVE te schrijven als scenario slechts aan op voor waarde dat hij eerlijk kon zijn en er niets aan zijn script zou worden ver anderd tijdens het filmen,- hetgeen werd geaccepteerd. „Wanneer men een waarheidsgetrouw verhaal ver telt, kan men geen compromis aan vaarden". meende Mann. „Ik heb geen water in de wijn gedaan en kan iedere scène en ieder woord verdedi gen." THE DETECTIVE legt misdaad en corruptie bloot op een ongemeen on barmhartige manier. De roman, ge schreven door de ex-detective Rode- riek Thorp, was een aanklacht, waar in vele onthullingen werden gedaan. Frank Sinatra speelt THE DETEC TIVE Joe Leiand, zoon van een poli tieman, aanvankelijk een gewone re chercheur die veel zaken tot een op lossing heeft weten te brengen en daardoor promotie heeft gemaakt, met alle jaloezie van dien bij zijn collega's Wanneer hij de moorde naar van een homoseksueel moet vinden, lukt hem dat door verehil- lende factoren, maar wanneer hij uiteindelijk de ware toedracht ont dekt bij het. onderzoek van een ande re zaak. betekent het een einde van zijn loopbaan. THE DETECTIVE werd in New York gefilmd, o.a. in het bureau van het 19de politiedis trict. Terlenka japon voor de aanstaande moeder in verschillende kleurcombinaties; marine-groen, camel-bleu etc. Indien nodig te verwijden vanuit de zijnaden. Het model is niet zo verbergend, maar dat vinden jonge vrouwen vandaag lang niet altijd nodig (mo del Modart). In het haar een harmoniërende fluwelen strik, ge makkelijke schoenen met een stevige hak aan de voet. Heeft u autopech? Sleep dan uw wagen naar Brussel, waar 'n lieflijke dame gaar ne haar technische kennis wil tonen In de jaren vlak na 1945 was het op meubelgebied al Gothiek en Old Finish wat de klok sloeg. Behoudens tamelijk zeldzame uitzonderingen. Toen kwam het moderne, „eigentijdse" meubel op. Met vooral invloeden uit Scandina vië. De Deense stijl werd be roemd. Geen. decoraties meer, vrij strakke, maar toch wel vloeiende lijnen, lichte houtsoor ten. „Blank" werd „in". Misschien ook moeten wij bij ons zelf beginnen. Beginnen met uit te gaan zo als het hoort. Met iets anders dan de trui en de flodderbroek. Misschien moeten wij wel be ginnen met ons op te maken in de goede zin van het woord. Verbeter het uitgaan, begin bij jezelf. Laten wij het :'t komende sei zoen eens probéren: van uit gaan een feest maken. Leren uitgaan is een kunst vol vreug de, vol plezier, vol dankbaar heid. Dat kost geld, maar de rente, die men er voor krijgt is hoog. Ontelbaar zelfs. Welnu, laten wij die uitgaans- stap maar wagen. Daama kwam de ,teak-golf". Ook al sterk gestimuleerd door Scandina vië. Wat warmere kleuren dus voor het hout. Donkerder hout drong op. Palissan der bijvoorbeeld-. De vloeiende lijn, niet langer specifiek voor Scandina vië, bleef een plaats behouden, maar moest wel terrein: afstaan. En tegenwoordig is er een veelheid van aanbod, van- verscheidenheid. Donker, gloedvol palissander: warm gekleurd teak, lichte, blanke hout soorten, meubelen uitgevoerd in wit te slijplak (voorloper misschien van meubelen in kunststof?) en \meube- len afgewerkt in kleurlak vormen een bonte parade. De vormen zijn gevarieerder dan ooit. Het industriële meubel in strak ke vormen met grote precisie ge maakt door nieuwe methoden en ma terialen. Het meubel mat 'n ambach telijke inslag, dat doet denken aan handwerk. Handwerk dan geholpen door vernuftige machines. In dat „ambachtelijke" meubel verschei denheid te over: eenvoudige „Scan dinavische" lijnen én de stijlmeube len van weleer of op oude meubelstij len geïnspireerde meubelen, met ty perende decoratieve elementen. De keus is door die veelheid van aanbod niet gemakkelijker geworden. Vroeger was er niet veel keus. Men 065 68 Tenslotte een eethoek in Em- pire-stijl. Hoewel ook hier de de coratie tamelijk beperkt is heb ben deze meubelen wat meer pre tentie, vragen ze wat meer de aandacht voor zichzelf. Ze hebben wat mer ruimte nodig om tot hun recht te komen. J Yoghurt heeft precies dezelfde voe dingswaarde als melk. Het heeft ech ter als voordeel dat het, zoals alle zure melkprodukten lichter verteer baar is. Dit is dan ook de reden dat men 't graag geeft aan zieken en her stellenden. Een waarschuwing voor de zelfbereide yoghurt is hier wel op z'n plaats. Bij het zelf bereiden van yoghurt, of dit nu met een speciaal daar voor gekweekt bacteriënpreparaat of met een lepel gekochte yoghurt ge beurt, is het mogelijk dat ongewens te bacteriën zich in het product ont wikkelen waardoor dit schade voor de gezondheid kan opleveren. Dit geldt nog sterker voor het gebruik van het zogenaamde yoghurtplantje. Bo vendien kan hiermede niet de ech te yoghurt bereid worden. Er ont staat een drank die wel op yoghurt lijkt, maar anders smaakt en soms door een gering alcoholgehalte enigszins schuimt. Beter is 't de yog hurt van een melkhandelaar te be trekken. Recepten voor 4 personen: Gebruik in plaats van slagroom eens de volgende frisse yoghurtsaus bij uw vruchtensalade. Yoghurtsaus: 2'T dl yoghurt, 2 eetlepels honing. 1 theelepel citroensap, 1 theelepel ci troenrasp, 1 eetlepel vruchtesap en iets zout. De honnig goed door de yoghurt roeren en daarna het ci troensap en het vruchtesap toevoe- wat zout en eventueel nog enkele druppels citroensap. Gevulde paprika's 4 paprika's, 1 dl. yoghurt, 300 g ma gere gehakt, 1 fijngesnipperde ui. 100 g. schampignons, 40 g boter of mar garine, broodkruim van een sneedje oud brood of 1 eetlepel paneermeel, peper en zout. Het kapje van de paprika's snij den, zaden en zaadlijsten verwijd - ren en de paprika's wassen. Boter of margarine in de koekepan smelten en hierin de gesnipperde ui glazig laten worden. De gewassen en in plakjes ge sneden champignons toevoegen en het geheel 5 minuten zachtjes laten smo ren. Het gehakt erdoor mengen en on der af en toe roeren gaar laten wor den. Het mengsel met zout en peper op smaak afmaken en van het vuur af tot slot het broodkruim en de yog hurt erdoor roeren. De paprika's vullen met dit pitti ge mengsel en de kapjes er weer op plaatsen. De paprika's met een bo dempje water in een afgesloten pan in ±30 minuten gaat laten worden. Yoghurttaart. Vt i. yoghurt. 25 g suiker. 50 g kren ten, 100 g bloem, 50 g boter of mar garine. zout, 1/4 dl water. 2 beschui ten, 100 g. suiker, 1 ei, iets nootmus kaat. De yoghurt een nacht op een scho ne doek in een vergiet uit laten lek ken, De krenten in zeer weinig wa ter wellen en laten uitlekken. De bloem zeven, vermengen met wat zout en de boter of margarine toe voegen. Deze met twee messen in kleine stukjes snijden. Het water on der voorzichtig omscheppen hieraan toevoegen tot er een samenhangend ..geheel-is Het deeg op een met bloem bestoven tafel uitrollen tot ±1 cm dik te. Een vuurvaste schotel invetten en met de deeglap bekleden (Schotel middellijn 28 cm). Met een vork gaatjes in de deegbodem prikken. De schotel in 't midden van een war me oven 175 C) plaatsen en het deeg in ongeveer 30 min. gaar la ten worden. De beschuiten op het deeg fijnkrui melen. De uitgelekte yoghurt vermen gen met 25 g suiker en over de be schuiten uitstrijken. Het ei met 100 g suiker flink kloppen tot een dikke vloeibare massa is ver kregen en de krenten toevoegen. Dit mengsel over de yoghurt uitspreiden. Op deze laag een weinig nootmuskaat strooien. De taart wederom midden in de oven plaatsen 150° C) en het ei-mengsel in ongeveer 30 min. gaat laten wor den. De taart uit de oven nemen en la ten afkoelen in de schotel. Voor het opdoen in punten snijden. 063 68 Een eigentijds, strak bank stel, typisch voorbeeld van func tionele meubelen, waarbij alleen de kleuren en dessins van de be kleding zouden kunnen verraden uit welk van misschien wel tien landen ze zouden kunnen komen. Echter geen meubel met een uit gesproken „industrieël" karakter. deed zoals het „hoorde". Nu behoort men... een eigen keuze te doen. Niet gemakkelijk soms. Maar wel boeiend, uitdagend, het vinden van wat men zelf het liefste vindt. Een eenmaal gedane keuze is trou wens, in tegenstelling tot voorheen, ook geen keuze voor „altijd". Hoeft dat ook niet meer te zijn. In de loop van een aantal jai-en veranderen men sen, wijzigen hun smaken zich. De ontwikkeling van onze materiële wel vaart hoe betrekkelijk die vaak ook zijn mag maakt veranderen op zijn tijd mogelijk. De brommer, de auto, zij vragen investeringen van et telijke honderden respectievelijk et telijke duizenden gulden maar zijn na een beperkt aantal jaren versle ten, op, niet meer bruikbaar, meube len gaan in .technisch' opzicht langer We zakken niet zo gauw door een st maar toch kan die stoel-versleten zijn in onze smaak, niet meer beantwoor den aan de wensen die wij hebben. En die wensen hebben dan niet alleen betrekking op de mogelijkheid om er op te zitten, maar ook op het plezier wat wij er in scheppen door de meu belen te zien in onze woonomgeving. Door het meebepalen van de woon sfeer, die wij verlangen. Beantwoordt een meubel niet meer aan die psychi sche eisen, dan is het net zo goed ver sleten als de auto die telkens niet meer rijden wil. Op zo'n moment is het belangrijk om ons te realiseren, dat het niet „zonde" is om die techni sche nog bruikbare stoei weg te deon en onmiddellijk te gaan vervangen door een ander. Uiter aard natuurlijk als we ons dat finan cieel kunnen veroorloven. Gelukkig zijn die materiële mogelijkheden, door de ontwikkeling van techniek, produktiviteit en daardoor de wel vaart, veel groter geworden dan voor heen. 066 68 Een in eiken uitgevoerde eetkamer in zogenaamde Oud hollandse stijl. Geen getrouwe co- pie van een historische stijl, maar wel een vormgeving die ©en bepaalde sfeer geeft. Het degelij ke materiaal en de afwerking ma ken deze meubelen tegen inten sief gebruik bestand.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 5