Snellere doorstroming van het wegverkeer X Geslaagd drumbandconcours van H.M.V. met 27 korpsen DIPLOMA-ZWEMMEN Holtense scholengemeenschap boekte prachtige sportprestatie V.V. HOLTEN HEEFT FRAAI CLUBORGAAN EXPOSITIES Ahobs zondagnacht in werking Groot aantal inschrijvingen Paardenfokdag „Holbatheo" Met trommels kun je ook muziek maken Nie u w e i 11 st rum en ten ontvangen Nationale reclassering Duif H. J. Eerlink eerste vanaf Sittard Volkers OPEN DEUR BIJEENKOMST WIP-WAP START UITGESTELD WINNA4R VAN VIER SCHOLEN Geslaagd voor bosbouw en rentmeester Classicale zendingsavond te Holten Ds. Roldanus promoveerde - cum lande - tot doctor in de theologie Vakbekwaam herenkapper Vele doden op buitenwegen saterdag 14 september 1968 3 Nog" nimmer heelt Holten zoveel tamboers, klaroenblazers, trom petters en majorettes binen haar veste gehad als tijdens het Natio naal Federatief Drumbandconcours, dat hier vorige week zaterdag gehouden werd. Zeven en twintig tamboerkorpsen, tamboer- en trompetterkorpsen, drumbands en jeugddrumbands, in keurige en vaak zeer fleurige kostuums gestoken hebben naar de hoogste eer gedongen in hun afdeling om zo mogelijk te promoveren naar een hogere afdeling. Hoogtepunten tijdens en na afloop van dit con cours waren ongetwijfeld naast de examinatie der korpsen door de jury de demonstratie van het tamboer- en trompetterkorps „KS^V" te Nijverdal, onder leiding van de heer H. Reijnders, van de Deventer PTT-fanfare, onder leiding van de heer J. W. van der Landen en het massale défilé van alle korpsen langs ere-comité en genodigden op het bordes van het gemeentehuis. Het werd een triomfale tocht naar Kalfstermansweide) waar de prijsuitreiking plaats vond, die door honderden en nog eens honderden op de trottoirs langs het parkoers werd gevolgd en waaruit vooral voor de meisjes van de KSW een luid applaus opklonk. Zij stalen de show. Maar ook de Deventer PTT-fanfare, die haar tamboerkorps was komen versterken, en andere prachtige groepen oogstten een ver diend applaus, voor de wijze waarop zij defileerden. Met is niet mogelijk de verrichtin gen van alle corpsen aan een be schouwing te onderwerpen, daarvoor was hun aantal te groot. Een uitzon dering moet gemaakt worden voor het optreden van het tamboercorps „Andels Fanfare" uit Andel (N. Br.) dat in de hoogste afdeling, de „Wim pel-afdeling" uitkomende, liet horen dat men zoals de heer A. Bruinen berg, dagelijks bestuurslid van de Kon. Ned. Federatie het uitdrukte met trommels ook muziek kan ma ken. Uitgevoerd wrden als lopende mars „Marsch Accentué no. 1" van J. H. Jansen en als staande mars i"The. Ggn.gueroi;" Q. ^„„Bqedijn. Het werd een sublieme uitvoering, waarvoor de jury,, uit, ,d,e kerk, voorzitter J. Cammenga, heren H. van Lijnschooten, Ridder- Amersfoort en J. Sligter, Amsterdam dan ook 69 punten d.w.z. een eerste prijs toekende. In de 3e afdeling, die vóör de mid dag gejureerd werd, vielen 4 eerste prijzen, 6 tweede prijzen en 2 der de prijzen. De 2e afdeling heeft het waarschijnlijk minder goed gedaan. Hier viel maar 1 eerste prijs en 4 tweede prijzen. „Excelsior" uit Hars kamp verwierf 66-punten, maar kon niet voor een prijs in aanmerking komen, omdat de bezetting door het ontbreken van de „tenor-trom" niet volledig was. In de eerste afdeling behaalden de beide ingeschreven corpsen een le prijs in de afdeling uitmuntendheid werden 4 eerste prij zen en 2 tweede prijzen toegekend. De „Coevorder I-Iarmonïe" was in de ere-afdeling niet opgekomen en in de Wimpel-afdeling behaalde „Andels Fanfare", zoals reeds gezegd, een eerste pi'ijz. Voordat de jury; met haar taak kon beginnen, werden om 10.00 uur de vertegenwoordigers dei- corpsen en bands, de juryleden en de leden van het ére- en organi satie comité ten gemeentehuize door het dagelijks bestuur der gemeente in de zaadzaal ontvangen. De burgemeester, mr. W. H. En klaar, zei in zijn korte begroetings toespraak, wel een beetje trots te zijn dal er zoveel bands naar Holten zijn gekomen. Het is een goede gewoonte de deelnemers in het huis der gemeen te te ontvangen. De burgemeester wilde zijn woorden laten vergezeld gaan met de beste wensen om een eerste prijs te behalen. Tot de leden van de jury zei mr. Enklaar „Groots Is Uw roeping en heilig Uw taak". Hij wenste de heren sterkte toe bij de uitoefening daarvan. De heer A. Bruinenberg uit Ensche dé dankte namens de Kon. Ned. Fe deratie van Fanfare- en Harmonie verenigingen voor de gastvrije ont vangst. De beoordeling is scherper ge worden. Mocht U geen eerste prijs krijgen, dan moet U daarbij echter wel bedenken, dat de beoordeling toch wel juist is geweest, aldus richtte hij zich tot de vertegenwoordigers dei- corpsen. De voorzitter van H.M.V., de lieer A. Westerik, bracht de burgemeester en de leden' van het college dank voor de goede verstandhouding tussen II. M.V. en het gemeentebestuur. Vrij dag zijn de nieuwe instrumenten door ntv die dan financiering do den worden aangeschaft. de eente, kon- Er zal nog 'n officiële overdracht plaats vinden zei de heer Weste rik. Hij dankt tenslotte de organisa tiecommissie voor al het werk dat zij heeft opgeknapt. Het concours, dat gehouden werd op het plein voor de grote garage van het Transportbedrijf Oolbekkink en Zoon en dat zich in een goede belang stelling mocht verheugen, verliep zo vlot, dat om 5.00 uur, een uur eerder dan was aangekondigd, het slot-de- filé kon plaats vinden. Meisjes van de gymnastiekvereniging „Bato" in keurige witte turncostuumpjes, droe gen de bordjes met de namen van iedere vereniging. Op de muziekkoepél in de Kalfster- mansweide, heeft de voorzitter van de organisatiecommissie, de heer J. Wiggers, het- Transportbedrijf Ool bekkink, techn. ambtenaar Boele en de mensen van gemeentewerken, de Holtense zakenlieden, politie, E.H.B.O. de schilders van de bordjes en de he ren juryleden, alsmede de heren Brui nenberg en Stuyvenberg van de Kon. Ned.- Federatie, dank gebracht voor hun medewerking. Op het concours- terrein en op de muziekkoepel werd de geluidsinstallatie verzorgd door resp. de fa. J. van Bruggen en Radio Ter Harmsel, waardoor het geheel een vlot verloop had. „Over twee jaar bestaat H.M.V. 25 jaar, aldus de heer Wiggers, dan ho pen wij U-allen hier weer terug te zien." De heer Bruinenberg maakte ver volgens de uitslagen bekend en prees de uitstekende organisatie van het concours, dat hij zeer geslaagd noem de. Door de heer Wiggers werden ten slotte nog een aantal bekers uitge reikt voor het hoogst aantal behaal de punten, waarbij het. Tambourcorps van „Wilhelmina" t;e Glanerbrug nog een tweede ere-beker in ontvangst mocht nemen voor het hoogst aantal behaalde punten van het gehele con cours. Voorts ontving iedere ver eniging een diploma. De uitslagen wa ren als volgt: 3c afdeling: Tam. en trompcorps „K.S.W., Nijverdal" lopende mars 35 punten, staande mars 36 p., totaal 71 p, le prijs, Tamb. corps .Soli Dio. Gloria" 33-33'/? tot. 66Vs. le prijs; Tamb. corpsmuz. ver. „K.N.A." Har denberg 33 en 33 is 66 p, le prijs, Tamb. corps „De Fanfare", Marke- lo, 32'/j en 32'/2 tot 65 p. le prijs., Tamb. corps „Prins Hendrik Harmo- Het Nationaal Bureau voor Reclas sering zal dit jaar zijn actie ten be hoeve van het reclasseringswerk spreiden over de periode van 23 sep tember tot en met 6 oktober. Pers, radio en televisie hebben hun medewerking toegezegd. Socutera zal op'woensdag 25 september via Ne derland 1 om 20.30 uur een film van vijf minuten onder de titel „een ge regeld leven" uitzenden gewijd aan de reclassering. De regie van dit. filmpje is in handen van de regisseur Ad Krechting. De pantomime-speler Jan Bronk speelt een grote rol in deze film. De decors en het grafische werk zijn van de hand van ontwerper-gra ficus Hans van Oosterom. Producent is Nico Crama. In het prachtige natuurbad „Twen- haarsveld" werd dit seizoen voor de vijfde-tevens de laatste keer diploma zwemmen afgenomen door de chef zwemmeester de heer G, van Lemel. Als vertegenwoordiger van de Kring- Twente-IJsse.lst.reek van de Konink lijke Ned, Zwembond (KNZB) was aanwezig de heer I-Iageraats te Al melo, In tegenstelling met voorgaan de examens toen er steeds een aantal jongens en meisjes (vakantiegasten) uit andere plaatsen proeven aflegden gingen deze laatste keer alleen jonge lui uit1 Holten ,,tè water". De uitslagen zijn: Examen zwemproef, meisjes: W. W. Veltkamp, H. Rietberg, A. S. Is raël, J. Scholman, G. Krekel, J. Koop- Examen nproi J. Hbs, J. H. Achterkamp., W, L. Hij- weege, R. Rolie en D. J, Paalman. Diploma „Geoefend zwemmer, meis jes: L. N. Oostenbrug, J. H. Koordes, J, Tuitert, J. I-I. Broekhuis. B. B. Brinkman. J. Aanstoot en J. Paal man. Diploma „Geoefend Zwemmer", jongens: H. A. G. Smit, J. Wilps- haar, J. A. Brinkman, W. Timmer, J. Ulfman, R. Engbers en A. van 'Beek. Diploma .Zwemvaardigheid I' (meis jes): .J. II. Meesterberends, F. Ebrecht, J. Vukkink, J, A. Kolkman, J. Klein Nagelvoort en E. Wissink, Diploma „Zwemvaardigheid I", jon gens: J. Pieffers, C. A. Müller, A. 'I', Bulsink, R. Egbers en A. J. Lonïnk. Diploma „Zwemvaardigheid III", jon gens: M. II. Nieuwenhuis. Diploma „Zwemvaardigheid IV", jon gens: J. H. W. Jalink. nie", Apeldoorn, 31 en 321/'? is 63'/z p, Tamb.corps „de Kon. Sted. Harmo nie" Apeldoorn 31 en 31 Va tot. 62'/i pt, 2e prijs Tamb.corps „O.N.A." Nieuw Buinen (Dr) 30 en 30 is 60, 2e prijs., Tamb. corps „Vollenhoofs Fanfare", Vollenhove 30 en 29 is 59 p., 2e prijs Tamb.corps „Crescendo" Barchem 29 en 29 is 58, 2e prijs; Jeugddrumband „Delden" 29 en 29 is 58, 2e pr., Drumband „Het Nieuw- we Land", Ens (N.O.P.) 26 en 28 is 54 p., 3e prijs, en Tamb. corps „Nieuw Leven", Kamerik (Utr). 26 en 27'/? is 53e p., 3e prijs. 2e afdeling: Tamb. corps „Prinses Juliana" „Zelhem, 32Vs en 34 is 66V2 p. le prijs, Tamboercorps „N.A.M." Schoonebeek (Dr.) 32 en 34 is 66 p. (onv. v.d. Mars) 2e prijs, Tamb. Corps Deventer PT.T.-fanfare, De venter, 32 en 31 is 63 p., 2e pr. Tamb. corps „D.H.O.", Delfzijl, 30 en 31 is 61 p. 2e prijs, Tamb. corps „Concor dia", Siddeburen, 29Vl> en 30 is 59'/ï, 2e prijs, Tamboer corps „Excelsior" Harskamp 33 en 33 is 66' geen prijs. le afdeling: Tamboercorps „Wil helmina" Glanerbrug 35'/: en 36 is 71V2 p. le prijs, Tamb. corps „Har monie", Wierden, 3.3Vs en 33 is 66', 2, le prijs. Afdeling Uitmundlieid: Tamboer corps „Excelsior", Losser 34'/a en 35 is 691 a le prijs, „Lemster Drumband" Lemmer (Fr.) 34 en 34'A is 63'A le prijs, Tamboer corps „Vredestein", Doetinchem, 32, en 36 is 68 le prijs, Tamboer corps „Sempre Cresendo" Oldenzaal, 33 en 33 is 66, le prijs; Tamb. corps „Olster Harmonie", Olsl, 29',A en 29'A is 59 p., 2e prijs en Tamb. corps Almelose Chr. Harmo nie, Almelo 29 en 29'A is 58'A, 2e pr. Wimpel-afdeling: Tamb. corps „Andels Fanfare", Andel (N. Br.), 34 en 35 is 69, le prijs. Een beker ontvingen wegens het hoogste aantal punten in hun afdeling „Andels Fanfare", Excelsior," Losser „Wilhelmina" Glanerbrug, die tevens een beker ontving voor het hoogst aantal punten van het concours „Prin ses Juliana", Zelhem en „K.S.W." Nijverdal. Aan de wedvlucht vanaf Sittard 147 km. werd door de postdui venvereniging „De Bergvliegers" deel genomen met 158 oude en jonge dui ven. Het werd een goede na-vlucht. De lossing geschiedde om 9.00 uur. Aan komst eerste duif van H. J. Aaf- tink om 11.34.34, laatste duif 11. 59.06 uur. De uitslag was: 1 en -30 H. J. Aaftink 2, 9, 14, 23 Joh. Paalman, 3. M. Lodeweges, 4, 10, 12 G. Kwintenberg 5, 22, Gebr. Wil- lems 6, 17, 27 G. Steunenberg, 7, 15 18, 20, 29, 31 L. Gazan, 8 G. Veld huis, 11, 13, 24 H. J. ten Velde, 16 en 25 F Meester, 19 H Gervedink Nijhuis, 21 G. J. Schuiterd, 26 H. van Beek en 32 W. Aaftink. Zaterdag wordt vanaf Maastricht gevlogen en dat is dan tevens de laatste vlucht van het vliegseizoen 1968. MUZIEKHUIS - NIJVERDAL telefoon 05486 - 3079 (bij de verkeerslichten). Voor het komende winterseizoen heeft de Open Deur-groep te Holten weer een vijftal Open Deur-bijeen komsten belegd, waaronder weer een Kerstnacht-bijeenkomst. De eerste samenkomst zal plaats vinden a.s. zondagavond (15 septem ber) in de Ned. herv. kerk, alhier, Ds. G. Juckema, hervormd predi kant te Enschede, hoopt te spreken over het onderwerp: „Een mensen leven..." Het koor van de vrij evangelische gemeente te Nijverdal zal zingen. Voor velen in onze plaats is dit koor niet onbekend en is zeer geliefd. Aangezien Open Deur-bijeen komsten belegd worden met* het oog op hen, die niet gewend zijn kerk diensten te bezoeken, wordt nog eens de aandacht gevestigd op het feit, dat (behalve wat plaatsen voor de Open Deur-groep en de koster) alle plaatsen vrij zijn. Aan iedere bezoeker wordt bij het binnenkomen een volledig gestencBd programma uitgereikt, zodat alles heèl gemakkelijk is te volgen. De toegang is uiteraard geheel vrij. Wel wordt aan de uitgang een collecte gehouden voor het plaatselijk Open Deur-werk. Het feitelijke aanvangsuur is ge steld op 19.15 uur. Ongeveer tien mi nuten voor die tijd worden de dan reeds aanwezigen in de gelegenheid gesteld deel te nemen aan het zoge naamde gemeenschappelijke zingen. Wie onder dat zingen binnenkomt hoeft zich dus niet „te laat" te voe len. Ongetwijfeld zal deze eerste bijeen komst (zoals dat met vrijwel alle Open Deur-bijeenkomsten het geval is) weer door zeer velen worden bij gewoond. In de nacht van zaterdag op zondag er lopen gedurende deze uren, evenals van zondag op maandag, tussen Amersfoort en En schede geen nachttreinen wordt op het baanvak De Bannink- Wierden voor het rayon Deventer van NS een belangrijk werk af gerond. Gedurende dit betrekkelijk korte tijdslimiet zullen op ge noemd baanvak de automatische seinen en de automatische over wegbeveiligingen in werking worden gesteld. Op de onbewaakte overwegen op dit traject zijn de z.g. aki's de automatische knip perlichtinstallaties inmiddels reeds in werking. Wachten voor bewaakte overwegen wordt bekort. Men heeft reeds grondige voorbereidingen getroffen om de be staande spoorbomen snel weg te kunnen nemen, zodat hun taak door de ahobs de automatische halve overwegbomen bij het naderen van de eerste trein kan worden overgenomen. Toch zullen in verband met regeringsvoorschriften de met ahobs beveilig de overwegen o.m. op de Bannink, de Beukenlaan en de Rijssense- weg onder Holten, in de Rijssenseweg onder Rijssen en zo tot voor Wierden, nog enige tijd door personeel bewaakt worden, opdat het wegverkeer zich behoorlijk aan de gewijzigde omstandighedn kan aanpassen. Het aanbrengen van de ahobs betekent ontegenzegge lijk een snellere doorstroming van het wegverkeer. Van de zijde van NS zijn op de scho len instructieve folders verspreid „Veilig over de overweg", waarin de werking van de beide soorten over wegbeveiligingen o.a. met afbeeldin gen wordt uitgelegd. Omtrent een Aki (autom. knipper lichtinstallatie) wordt gezegd: „Pas op! Een overweg zonder bomen. Let op de bel/en op de signalen van de lichten. Er zijn 3 lichten, die in een driehoek zijn geplaatst. Bij knippe rend wit licht is er geen trein in aan tocht. Maar werken de beide wisse lende rode lichten en begint de bel te rinkelen, dan is er een trein vlagbij. Pas wanneer de rode lichten gedoofd zijn, de bel zwijgt en het witte knip perlicht weer werkt, is de overweg voor u vrij." Ten aanzien van de Ahob (autom. halve-overwegbomen) geldt het vol gende: „Ongeveer 27 seconden voor dat de trein de overweg bereikt gaan alle rode lichten aan en begint de bel te rinkelen. 5 seconden later dalen de bomen, die elk een rechter helft van de weg afsluiten. Dit dalen duurt 12 seconden. 10 seconden daarna pas seert de trein. Wanneer de trein de overweg is gepasseerd, gaan de bo men weer omhoog, maar... de lichten blijven nog branden en dus mag nie mand over de overweg. Er kan name lijk nog een tweede trein komen! Pas wanneer de bomen helemaal recht in ruststand staan en alle lichten zijn gedoofd, is de weg veilig!" Bij al deze overwegen geldt: „Nooit of te nimmer oversteken wanneer de RODE knipperlichten (nog) werken. Let op dit bord „Wacht tot 't RODE LICHT GEDOOFD is. Er kan NOG een trein komen. Van de automatische seinen die van zondagmorgen af op genoemd baanvak door de treinen zelf worden bediend, zal het publiek weinig mer- In verband met de Open-Deur dienst op zondagavond 15 september a.s. is de start van de WIP-WAP tot nader datum verdaagd. Een groep van zeventig leerlingen van de Holtense Scholen- gemenschap heeft he-t vorige weekend een prachtige sportieve prestatie geleverd door in Naarden tijdens sportwedstrijden van "vier scholengemeenschappen als eerste te eindigen en daarmede een grote wisselbeker en een schoolbeker te veroveren. De leerlin genvereniging „Concordia" van de Scholengemeenschap „Godelin de" te Naarden organiseerde n.l. de „Godelympische Spelen", waar aan deelnamen de scholengemeenschappen van Naarden, Leek (Gr.), Diever (Dr.) en Holten. De onderdelen waren zwemmen, volleybal (jongens en meisjes), handbal (meisjes), voetbal (jongens), schaken, dammen, tennis en tafeltennis. De Hol tense deelnemers en deelneemsters waren geselecteerd uit de uit bijna zes honderd leerlingen tellende schoolbevolking. De opening van deze spelen werd verricht door de wethouder van sportzaken der gemeente Naarden, mr. R. W. M. Gerrits. Een grote olympische kaars werd ontstoken en nog vier kaarsen voor de deelnemende scholenge meenschappen. De eerste psychologische overwinning behaalden de Holtena ren bij aankomst in Naarden plm. 9.30 uur (vertrek 7.00 uur uit Holten met twee tourincars van de O.A.D.) door op te komen mar-cheren in uni forme kleding de meisjes in grij ze rok en blauwe schooltrui, de jon gens in grijze broek, wit overhemd en donkere das met voorop de ge- meentevlag en een bord met „Holten" Zo was de goede geest direct reeds in de ploeg aanwezig en dit bleek ver der ook tijdens de spelen en na af loop daarvan. De puntentelling was als volgt: voor een eerste plaats op een onderdeel Een interessant expenmen! volvoerden plaatselijke bouwvakarbeiders m de kleine plaats Mursbach m het Zuiden van de Duitse Bondsrepubliek. Voorzich tig braken zij een bouwvallig huis af, lieten echter het oude vakwerk staan, want de eigenaar, een winkelier, wil koste wat het kost cle mooie gevel in stand houden, die thans, door zware balken gestut, vrij in de ruimte staat. Na bewerkiva van het houten vakwerk met conserveringsmiddelen wordt het nieuwe huis eraan vastgebouwd. werden 4 punten gegeven, voor een tweede 3, een derde 2 en een vierde 1 punt. Op de 9 onderdelen waren dus in totaal 36 punten te behalen. Na enige tijd bleek reeds duidelijk, dat Naarden en Holten veel sterker waren dan de scholengemeenschap pen van Leek en Diever. Uit het wed strijdprogramma volgde, dat de ploe gen van Naarden en Holten elkaar op alle onderdelen het laatst zouden ont moeten. Zo bleef de spanning tot op het laatst voortduren. Door de geweldig goede organisa tie verliep alles op tijd en kwam om plm 5.00 uur de uitslag. Holgen met 31 punten eerste, Naarden met 29 punten tweede, Leek en Diever ein digden resp. als 3e en 4e. Door de Ploltenaren werden de vol gende resultaten behaald op de on derdelen: zwemmen (j. en m.) 2e plaats achter Naarden: volleybal (jongens) le plaats, Naarden 2e; vol leybal (meisjes) le plaats, Naarden 4e; schaken, le plaats Naarden 2e; Dammen le plaats Nèarden 2e; hand bal (meisjes) le plaats Naarden 2e; voetbal, een gedeelde plaats met Naarden; tennis (j. en m.) 3e plaats, Naarden le; tefeltennis (j.en m.) 2e plaats, Naarden le. Na afloop volgde een gezamenlijke maaltijd, aangeboden door de gemeente Naai*- den, geweldig verzorgd in de kanti ne van de Chemische fabriek „Naar den' De heer E. W. Vincent, alhier, slaagde aan de hogere bosbouw- en cultuur-technische school te Arnhem voor het eindexamen van de afdeling bosbouw/rentmeester. De heer Vin cent heeft inmiddels een functie aan vaard bij de NV Grontmij te 's-Her- togenbosch. Hier vond ook de prijsuitreiking plaats, waar de jongsten van de ploeg uit Holten de schoolbeker en een grotewisselbeker in ontvangst mochten nemen. Ook werden door hen de Godelympische kaarsen gedoofd. Door een lid van het leerlingenbestuur van de Holtense Scholengemeenschap werden bloemen aangeboden aan de voorzitter van „Concordia" en harte lijk dank gebracht voor de geweldige ontvangst en de goede organisatie. Dat de stemming in de Holtense ploeg enorm was laat zich denken. Bij aankomst in Holten werd de ge hele ploeg en de leiders, de heren F. Paule en T. G. Lukkien, met veel enthousiasme ontvangen door dc di recteur en leraren van de school. Al len werden in de aula van de school toegesproken door de directeur, de heer Mud, en door de voorzitter van de schoolvereniging Hans Olk. Het was een dag, die door de deelnemers en leiders niet zo gauw zal worden vergeten. ken. Om de 1500 meter staan aan weerskanten van de baan, deze seinen opgesteld. In een vorige beschouwing is gezegd, dat zodra een trein een groep (dat is „veilig") sein is gepas seerd, dit op oranje springt. De op lettende lezer zal begrepen hebben, dat dit „rood" moet zijn (anders zou den twee treinen op elkaar kunnen rijden) en dat bij het verlaten van het tweede blok (na 3 km) het sein pas op „oranje" komt te staan. Is geen andere trein inmiddels in het eerste blok binnengereden, dan springt het licht na ruim 3'A km rijden van de eerste trein weer op „groen". Bij oranje licht mag de machinist c.q. wagenvoerder met beperking van de snelheid doorrijden tot het volgende sein en verder rijden als dit oranje of groen licht vertoont. De classicale zendingsavond der Ned. Herv. Kerk die jaarlijks in één van de gemeenten van de classis De venter gehouden wordt, zal dit jaar in Holten plaats vinden en wel op don derdag 19 september, des avonds om halt acht in het gebouw „Irene". De vroegere predikant van Okken- broek, Ds. Roldanus, die deze week (donderdag j.l.) in Utrecht promo veerde tot doctor in de theologie, en sinds ruim een jaar als docent aan een theologische school in Kameroen werkzaam is, zal hier, aan de hand van dia's spreken over „Leven en werken in Kameroen". De heer en mevrouw De Leeuw zul len een groet overbrengen uit de Kongo, terwijl een Ambonnese zang en dansgroep zijn medewerking aan deze avond zal verlenen. Daar ongetwijfeld zeer velen uit Holten, Okkenbroek en uit onze clas sis wat meer zullen willen horen en zien over de ervaringen van dr. cn mevrouw Roldanus is het wel aan te raden tijdig in „Irene" aanwezig te zijn waar deze zendingsavond om half acht precies zal beginnen en om tien uur precies zal besloten worden. De uitvoerige boekentafel met zen- dingslectuur kan men tevoren, in de pauze en na de vergadering bezoeken. De toegang )S vrij, maar aan de gang wordt een collecte ter van de onkosten gehouden. dekking De vroegere predikant van Okken broek, ds. Roldanus, sinds ruim een jaar als docent verbonden aan een theologische school in Kameroen (Afrika), is donderdag te Utrecht cum laude gepromoveerd tot doctor in de theologie, op het proefschrift „Le Christ et L'hommè dans la theo logie d'Athanase d'Alexandrie'. Pro motor was professor Quispel. De heer W. Drent jr. alhier slaag de te Zwolle voor het diploma vak bekwaamheid herenkapper. Nadat de Voetbalver. „Holten" haar ruim 47-jarig bestaan al eens de beschikking gehad heeft over een gestencild clubblad is nu een clubor gaan verschenen van meer allure. Het is een keurig boekwerkje met de om slag in de clugkleuren rood en zwart, gedrukt in offsetdruk en zowel sty- listische als typografisch goed ver zorgd. In 1966 vielen 246 of 40 pet. van al le in het verkeer gedode voetgangers op buitenwegen. Voor de ernstig en licht gewon den lagen deze percentages op resp. 15 en 9 pet. Voetgangersongevallen op buitenwegen zijn dus veel ernstiger dan binnen de bebouwde kom. Op buitenwegen zonder voet- of fietspad worden veruit de meeste voetgangers gedood bij duisternis en bij het rechts op de rijbaan lopen. Rijverkeer houdt op buitenwegen daarom te allen tijde rekening met de aanwezigheid van voetgangers. Voetgangers houd bij het overste ken op buitenwegen rekening met de hoge(re) snelheid van het rijverkeer. Loop op buitenwegen zonder voet- of fietspad links en wijk tijdig uit. Maak u bij duisternis goed zichtbaar „Kijk uit en wijk uit." De verenigging „Holbatheo" af korting van Holten, Bathmen en Om streken houdt op zaterdag 21 sep tember weer haar jaarlijkse paarden fokdag op de terreinen bij café 't Bonte Paard te Dijkerhoek, Er is een groot aantal inschrijvingen in alle klassen van het Gronings en Gelders type warmbloedpaard en van een aantal viervoeters, dat in het sport- register is ingeschreven. Er zijn nog nooit zoveel inschrijvingen geweest, verklaarde de secretaris van „Hol batheo", de heer Jan Boode uit Es- pelo, zolang deze fokdag wordt: ge houden. Ei* is echter wel een verschil in inschrijving. Vroeger domineerde het Gronings type toen het trekpaard het meest in aanzien stond, thans heeft het Gelders type sterk de over hand sedert de trekker het paard steeds sterker is gaan verdringen op de boerderij en men zich meer op het sporttype is gaan toeleggen. Vandaar dat er nu evenals trouwens het vori ge jaar een aantal in het sportregis- ter ingeschreven dieren is aange meld. Er komt in elk geval het neusje van de zalm uit de wijde omgeving op deze fokdag, waaronder een vijftal merries die o.a. werden gekeurd op de paardendag te Utrecht van de V.L.N., waaronder twee die daar op 17 augustus jl. zijn aangevoerd. De redactie dient zich aan in de persoon van de volgende medewer kers; J ten Velde, T. Brands, J War- rink, J. Dekker en J. Hulshof. Laatst genoemde is eindredacteur en het redactie-adi-es is Bessinkpasstraat 10 tel. 1957. Het eerste september nummer is bijna geheel gevuld met een voor woord van de voorzitter van „Hol ten" de heer H. Klein Velderman, de presentatie van de redactie, die daarin haar plannen uitvoerig uiteen zet, met een stukje over de „Sportto- to - Nieuwe Stijl", van de toto-ver zorger Henk Tulier, tevens penning meester van de club en een woord van de Supportersver. over haar plan nen in het nieuwe seizoen. Voorts presenteren zich in dit nummer de beide elftalcommissies en geeft de voorzitter van de Jeugdcommissie zijn visie op de toekomst. De indeling van Holten in afdeling 4H van de KNVB en het programma voor Holten 1 tot midden december mocht in dit eerste nummer van het cluborgaan natuurlijk niet ontbreken. Het geheel maakt een uitstekende in druk en wek de verwachting, dat men het bij „Holten" met het nieuwe cluborgaan wel zal klaren. Ook in september worden in Over ijssel weer verscheidene tentoonstel lingen gehouden. U treft exposities aan in o.a. de volgende plaatsen. ALMELO. In het Waaggebouw t. e.m. 22 september: schilderijen van A. G. Gerritsen, Deventer. DEVENTER. In de Muntentoren van 14 september t.e.m. 6 oktober expositie van schilders uit de Em- manuelshuizen te Zwolle. Exposan ten zijn: Henk Hoekman. Dicky Booy, Willem Hofman, Henk Keyl, Tom te Velde. Anjes Lam- mers, Timmerman, Ben Lammers, Arie Stronks en Gerda Stronks-Hof- man. EMMELDOORD, In het Domein kantoor van 2 t.e.m 16 september World Press Photo. ENSCHEDE. In Galerie Tardy t. e.m. 23 september: schilderijen van Oscar de Prata. Rijksmuseum Twenthe van 4 t.e.m. 13 oktober: tentoonstelling van Herfstbloemen onder de titel „Herfsttooi 1968". HENGELO. Tn de hal van het stadhuis van 6 t.e.m. 28 september fotoëxpositie „World in colour" (we reldpremière) Tn Galerie De Pook an 13 september t.e.m. 3 oktober: surrealistisch werk van ranz Erke- lenz en Ab Overdam,

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3