f Het Deense Spoorwegmuseum Tamla Motown is platenlabel om niet te v HOLTEN I BOEKTE DE VOLLE WINST CEBECO DANSEN Gebr. Zoetbrood Mien en Geurt Adverteren doet verkopen Hoe de junioren speelden Holtense junioren uitgenodigd voor selectiewedstrijd De verrichtingen dei- lagere elftallen De Pioniers gaan weer schaken V oetbalp rogra irï m a Opstelling Holten I Doelman j. Jansen bij botsing uitgeschakeld Sportdag lagere landbouwscholen Pinguïn trok er op uit Minder gespaard bij Bondsspaarkas Nieuwe hit van The Suprcmes 10 spritsstukken 1,20 De Banketbakker wasmachines wascombinaiies 4 kozakken MM 1,15 BARVELINK'S Pluimveebedrijf Gebr. DIKKERS Cenframarkt GESLOTEN B0YLER Mien en Geurt Stralend van geluk SCHUPPERT Zaterdag 14 september 1968 2 In een aanvankelijk vlot gespeel de en aantrekkelijke wedstrijd met zelfs enkele sensationele momenten heeft Holten in haar eerste com petitiewedstrijd tegen Raalte de bei de puntjes weten te bemachtigen. Reeds in de derde minuut kwam Ve neklaas bij een doorbraak vrij voor het vijandelijk doel te staan, maar de Raalter doelman greep uitstekend in, zodat het een hoekschop werd. In de 15e minuut miste Wim Nijen- huis een fraaie kans door alleen voor de keeper staande een harde langs de cornerlijri aangegeven bal te mis sen. Raalte zat echter ook niet stil De diverse jeugdelftallen hebben zaterdag j.l. weer hun eerste compe titiewedstrijd gespeeld. Het A-elftal was nog niet aan de beurt, maar het B-elftal schoot danig uit haar slof en boekte een grote 9-1 overwinning op Vesos b. Het Cl elftal, hetwelk dit jaar in een zware klasse is ingedeeld, kon het in Hengelo tegen B.W.O. c niet bolwerken en leed een verdiende 2-0 nederlaag. De C2 junioren behaalden een ver dienstelijk 2-2 gelijkspel tegen R.V. Cl terwijl C3 een 6-3 nederlaag leed tegen Vesos C2. Indien dit elftal een beetje raakt ingespeeld, zullen suc cessen zekor niet uitblijven. De pupillen tenslotte boekten bei den een 1-0 overwinning en wel te gen N ij Vérdal Dl en de jongste pu pillen in- een uitwedstrijd tegen En ter D2. A.s. zaterdag speelt het A-elftal thuis tegen Rijssen Vooruit A en moet in staat geacht worden om de eerste punten te behalen, terwijl het B-elftal het in Rijssen zeer moeilijk krijgt tegen Rijssen Vooruit B. Cl speelt thuis tegen Excelsior Cl en C2 gaat naar Hector Cl om te trachten do nederlaag zo klein mo gelijk te houden. Dl speelt een uitwedstrijd tegen Excelsior DL en zal trachten om hieruit één puntje te behalen en D2 ontvangt 's morgens Twente D2. De beide junior-spelers J. Eshuis en B. Knapen zijn door de afd. Twenthe der K.N.V.B. uitgenodigd om het spelen van een selectiewed strijd van 14 en 15 jarige jeugdspe lers op a.s. maandagavond op het terrein van de Enschedese Boys (Erve Diekman) te Enschede. In totaal zijn 26 spelers uitgenodigd van Twentse verenigingen, Het 2e elftal van Holten heeft een 3-0 nederlaag geleden tegen P.H. 3. Het uitvallen na enige minuten spelen van hun keeper, Joh. Jansen, zal hieraan mede debet zijn. Toch moet dit elftal, wanneer het volledig kan uitkomen, tot goede resultaten in staat zijn. Holten 3 is vast van plan om het verloren gegane terrein te heroveren en boekte »en grote 9-1 overwinning op Enter 3. Het vierde elftal leed een grote 8-3 nederlaag, welke o.i. niet nodig was geweest, indien de keeper van dit elftal geheel fit was geweest. Het vijfde elftal behaalde een ver dienstelijk 2-2 gelijkspel, en dit zal voor de ..veteranen" een stimulans zijn om op de ingeslagen weg voort te gaan, vooral wanneer men vol doende ingespeeld is. De schaakclub ,,De Pionier" hoopt de volgende week donderdag weer met de onderlinge clubcompetitie te starten in haar clublokaal, Hotel Hol- terman. Bij de aanvang zullen eerst enkele huishoudelijke zaken aan de orde gesteld worden, daarna zal het wel op een aantal vlugge trainings partijtjes uitdraaien om er eerst weer even in te komen, want gedurende de zomermaanden zal er wel niet zo vaak gespeeld zijn. De avond begint om 3 uur. Nieuwe leden worden gaarne tegemoet gezien op deze eer ste avond en evenuee] volgende avon den als men donderdag bijv. niet kan. Zaterdag: Holten al-RV al, 4.15 u.; R.V bl-Holten bl, 3,45 uur; Holten cl- Excelsior cl, 3.00 uur; Hector cl- Holten c2, 2.30 uur; Holten d2-Twen- the d2, 2.10 uur; Excelsior dl-Holten dl, 10.00 uur. Zondag: Spel. Deventer-Holten 1, t.30 uur: Holten 2-Hector 2, 10.00 u. Vierden 2-Holten 3, 10.30 uur; Holten MJe Zweel 5, uitgesteld. en bracht haar volledige voorhoede in de aanval. De Holtenaren werk ten vaak met aanvalsspitsen, waar door de genoemde gevaarlijke situa ties ontstonden. Bij een goed opgezette aanval op het doel der gasten ontstond in de 25e minuut een valpartij waarbij Klein Velderman de bal wist vrij te maken en haar in het lege doel de poneerde (1-0), Aan de andere kant verrichtte Breukink in de 32e minuut een safe door een zeer hard schot van links over de lat te stompen. Het spel ging snel op en neer waar bij in de Holtense'aanval echter meer het verrassingselement schuilde. In de 36e minuut loste Veneklaas van af de zijlijn een oerhard schot waar bij de bal via de handen van de Raalter doelman in het net verdween (2-0). Drie minuten later bracht de staander redding bij een hard schot van dezelfde speler. Een kopbal van Klein Velderman werd door de Raal ter goalie, die in prima vorm was, in de laatste minuten voor de rust uitstekend weggewerkt. Na de hervatting waren de gasten het eerst in de aanval.-'maar al spoe dig namen de Holtenaren het initia tief over en werd een zware druk op het Raalter doel uitgeoefend. Een hard schot van Klein Velderman .werd door de Raalter doelman uit stekend gestopt. In de 23e minuut bracht de deklat redding bij een hard schot van Menkhoes. Aan de andere kant kroop Holten door het oog van de naald toen bij een vrije trap met het befaamde muurtje doelman Breukink naar de verkeer de kant uitviel. Een van de achter- De opstelling van Holten 1 (uit te gen Sportclub Deventer) doel; Breu kink, ach'ter: Soer. Kaiser. Mark voort. Brands; midden: Paalman en Menkhoes; voor: Veneklaas, Klein Velderman, Den Heijer en W. Nijen- huis. O De doelman van Holten 2, Joh. Jan sen, is in; de wedstrijd tegen PH 3 te Almelo, zodanig geblesseerd, dat hij enige tijd volstrekte rust zal moe ten houden. Reeds in de eerste mi nuten van de wedstrijd kwam hij zonder enige opzet van de tegenpar tij in botsing met een speler van PH, waardoor hij plm. tien minuien bewusteloos bleef liggen. Zijn toe stand liet zich aanvankelijk zodanig aanzien, dat men besloot hem naar 't Prinses Irene ziekenhuis te vervoe ren. Later bleek het nog wel wat mee te vallen en is hij per ziekenauto naar zijn woning in de Haarstraat ver voerd. Naar wij vernamen is er spra ke van een lichte hersenschudding maar is een rustkuur nodig. Zijn me despelers waren door dit voorval zo danig gedeprimeerd, dat zij de wed strijd met 3-0 verloren. Z'n tegenstan ders bleken'sportieve sportmensen le zijn en informeerden naar zijn adres om hem op te zoeken. Wij wensen Jansen gaarne een spoe dig en volkomen herstel. spelers kon cie ba! nog jj st tot hoek schop verwerken. Raalte kwam nog even opzetten. In de 37e minuut moest cle hu voor Holten redding brengen. De gasten maakten nog een doel punt, dat echter wegens buitenspel werd afgekeurd. Toen was het met de aantrekkelijkheid van de wedstrijd ook wel gedaan. Warmte en ver moeidheid deden zich aan beide zij den gelden. Er werd niet meer ge scoord en met 2-0 kwam het einde. De lagere landbouwscholen te Bathmen, Markelo en Wierden hiel den ditmaal, onder gunstige weers omstandigheden, de vorige week woensdag hun gezamenlijke sportdag te Bathmen. Toen de ongeveer 200 deelnemers op het ABS-terrein verzameld waren, sprak de heer Wissèlink, directeur van de Landbouwschool te Bathmen een, uiteraard, kort openingswoord waarin hij benadrukte dat niet alleen de prestaties van het lichaam deze dag belangrijk waren, maar dat ook het vermogen om tegenslag of ver lies te accepteren van veel belang waren. Daarna waren de jongens aan de beurt, die voor zichzelf én voor de school zoveel mogelijk punten moes ten zieri te behalen op de onderde- len: hoog- en verspringen, Kogelsto ten, Sprint, en afstandsloop, balgooi en en Doelschieten. Na menig zweet druppeltje van de jongens (en van de administratie) kwam tenslotte Markelo met 9196 punten als over winnaar uit de strijd, gevolgd door Bathmen met ,82£4^ en Werden niet ?998' punïen /-MaHceftr mócfit dus' (Je^ wisselbekfr weer .-mee^naar huis ne- cnen. Topsporters werden: J. Boswinkel 167 pt. en I-I. Wolbrink 160 pt uit Markelo en W. Hekkert 157 pt. uit Bathmen. 's Middags werd er sportief gestre den om de voetbal-, slagbal- en touw trekbekers, die werden gewonnen, resp. door Markelo, Bathmen en Wierden. Nadat alle strijd gestreden was en de bekers, medailles en prijzen in natura hun rechtmatige eigenaren hadden gevonden, sprak de heer De Vries, directeur van de Landbouw school te Wierden een kort slotwoord waarbij hij vooral de organisatoren, de heren Valkhof en Kaaijk dankte voor het vele werk dat ze voor deze, zeer geslaagde, sportdag hadden ver zet. De individuele prijswinnaars in de verschillende leeftijdsgroepen waren: WIERDEN 1 jongeren: 1- H. van Pijkeren 138 pt, 2 A. J. van den Berg 123 pt. 2 middengroep: 1 H. van Pijkeren 138 pt., 2 W. Alferink 124 pt. en 3 ouderen: 1 W. Tigchelhof 124 pt., 2 H. Brum meihuis en H. Hunnent an, beiden 114 pt. MARKELO: 1 Jongeren: J. Boswinkel 167 pt, 2 J. Stokreef 154 pt. 2 middengroep: B. Nijenhuis 137 pt, 2 H. Krijgs man en B. Eertink, beiden 135 pt. 3 ouderen: 1 H. Wolbrink 160 pt. 2 B. Homberg 144 pt. BATHMEN: 1 jongeren: 1 Fr. Klijn Velderman 144 pt., 2 W. Lensink 132 pt., en G. Ribbink eveneens 132 pt. 2 midden groep: 1 W. Hekkert 157 pt. 2 W. Lubberdink 148 pt. 3 ouderen: 1 A. van 'Duren 118 pt. en H. Bolink 118 pt, 3 H, Schreur 114 pt. Wie Kopenhagen bezoekt, kan e en keuze maken uit talrijke en mooie musea. Er is echter een mu seum dat weinig bekendheid geniet, en dat zonder reden, want het is interessant ge noeg: het museum van de Danske Stadsbanèr, dê Deen se Staatspoorwegen. Wie zich voor de historie der spoor wegen interesseert, mag bes.ist niet vergeten bij een bezoek aan Kopen hagen naar dit Jernbanemuseet" toe te gaan, daar het in menig opzicht een uniek museum is. Allereerst al door de ligging: het is vrijwel verstopt op de zolder verdieping van het lelijke grote kan toor van de D.S.B. op de hoek van de Sölvgade en de Oostervoldgade. On gelukkigerwijs wordt het ook nog om- ringd door protserige, in classisis- tische stijl gebouwde Statens Kunst museum en het Minerologisch Muse um, Uniek is het museum ook door zijn openingstijden: alleen van april tot oktober, en dan nog slechts woens dagmiddag van 12-16 uur. Daar staat evenwel tegenover, dat de entree gratis is. dat»men zeer hof felijk wordt ontvangen, en dat het er nooit druk is (wellicht omdat: nie mand het kent), zodat men alle tijd heeft, de uitgestalde voorwerpen op zijn gemak te bekijken. Onwillekeurig maakt men een ver gelijking met ons Spoorwegmuseum in hét Maliebaanstation in Utrecht. Enerzijds biedt dit meer dan het Deense doordat het gelegen is in een echt station, en doordat men er ech te locomotieven en wagens heeft ten toongesteld. Door de eigenaardige plaats van vestiging biedt het Jernbanemuseet hiertoe geen mogelijkheid, wat overi gens door de directie van de D.S.B. ten zeèrste wordt betreurd. Men kijkt al een tijd lang uit naar een geschik tere plaats, waar men dan ook de locs en overig rollend materieel zou kun nen opstellen, die nu her en der ver spreid in Deense remises staan. INTERESSANTER Anderzijds biedt het Deense Spoor wegmuseum m.i. interessanter ma teriaal en is de sfeer gezelliger. De eerste Deense Spoorweg werd geopend in 1844 op het traject Altona- Kiel, dat toen nog Deens gebied was. De eerste spoorweg op het hui dige Deense territoir was 'die van Kopenhagen naar het naburige Ros- kilde (1847). Daarmee was Denemar ken het negende Europese land met. spoorwegen. Aanvankelijk werd het traject ge ëxploiteerd door Engelsen en met. En gels kapitaal, maar in 1867 nam de staat het bedrijf over, én stelde de le gendarische Niels Holst, van wie in het museum vele persoonlijke bezit tingen te zien zijn, als directeur aan. Sindsdien is het een staatsbedrijf ge bleven. De eigenaardige geografische struc tuur van Denemarken, dat groten deels uit eilanden bestaat, maakt het noodzakelijk dat een goed functione rend spoorwegnet wordt, gesteund door snelle spoorwegveren. In 1872 werd daarom 'de veerdienst Frederi- cia Strib ingesteld over de Kleine Belt' Tin l'935 vébVangétV' ''dóW^ën brug), gevolgd door vele. ande re, waarvan vooral - bekand is borg op het traject JKÜTLAND Kopenhagen. In 1892 volgde de eerste spoorweg- veerverbinding met Zweden (Halsin- gor-H31sin-gb.org)en in 1903 die met Duitsland (Gedser-Warnemünde) Van groot belang is ook de in 1963 In gestelde verbinding tussen Rodby en Puttgarden waarvan bv. de express tussen Nederland en Kopenhagen ge bruik maakt. Tegenwoordig exploiteert de D.S.B ook autoveren, bv. Halsskov-Knuds- hoved' (1957) tussen de eilanden Zee land en Fünen. ZES AFDELINGEN Het spoorwegmuseum is ondanks de beperkte ruimte in 6 afdelingen in- Een vrij klein soort pinguïn uit Ouwehands Dierenpark heeft kans gezien uit het ruime glazen bassin te ontsnappen en er op uit te trekken. De vluggers is dwars door het park gestapt, het hek uitgelopen, de druk ke rijksweg Utrecht-Arnhem overge stoken, het Grebbebos ingewandeld en uiteindelijk in één van de zand- aJ'gravïngen van de bij de Rijn ge legen kalkzandsteenfabrieken terecht gekomen. Daar moet hij een duik heb ben genomen van ongeveer vijftig meter, want employe's van de fabriek ..Vogelzang" vonden de pinguin op het fabrieksterrein. De pinguin, die niet kan vliegen, heeft deze vrij gro te afstand lopend afgelegd. Vanuit het kantoor van de klakzandsteenfa- briek waarschuwde men telefonisch de directie van Ouwehands Dierenpark waarna men de vluchteling onmid dellijk is gaan ophalen. Van de vo- Ouwehand dat het dier vroeger ook vaak op stap ging. Hét zit dus ken nelijk in zijn bloed. Uiterlijk is het geen sensatie, maar de VW 41/ heeft erborgen kwaliteiten, menen de experts, die de nieuwe ling uit Wolfsburg diepgaand testten. De. middenklassewc gen (4 cylinders, borermotor, 1700 cc, 68 pk) indien ge wenst met vier deuren, biedt comfort en veiligheid van een dure luxe vjagen voor rond 8000 mark. De kuipvor- mige stoelen kunnen op, iedere individuele houding inge steld en in slaapstoelen veranderd worden. Ook op de achterbank ruimte voor lange benen. Verwarming en ventilatie werden verbeterd. Deze functioneert ook ais de wagen stilstaat en is voorzien van een automatische sc'na- kelklok. Door de modern geconstrueerde vooras, alsmede een dubbelscharnierende achteras heeft de VW 411 goede rij eigenschappen. Volgens de fabriek bedraagt de top- en kruissnelheid 145 km per uur. gericht. De eerste afdeling bevat mo dellen van bruggen en stations. Men ziet er o.a. de spoorbrug over de Klei-- ne Belt en de drie centrale stations die achtereenvolgend in Kopenhagen ïn gebruik waren (resp. van 1847-3 864 van 1864.-1911, en het huidige sedert 1911). De tweede afdeling toont de ver schillende spoortypes die vroeger ge bruikt werden, waaronder men naast het normaalspoor met een breedte van 1435 mm ook smalspoor van 1000 mm aantreft. Daarnaast ziet men hier een greep uit de verschillende seinen en an dere treinbeveiligingsmiddelen. Zo bevindt zich in deze afdeling een bloktoestel van Siemens en Halske en Bruchsal (ca. 1900). Ook kan men er de eerste electrische wissel bewon deren, weer van het fabrikaat Sie mens en Halske. De volgende zaal bevat modellen van het rollend materieel. Men ziet er bv. de eerste locomotief die op het traject Kopenhagen-Roskilde reed, een 1-A-l loc, in 1847 geleverd door Sharp Brothers in Engeland, die de Heldhaftige naam ,,Odin" droeg, het geen beslist niet overeen kwam mei- zijn prestaties. Tn de loop der tijd schafte de D.S.B. zeer verschillende locomotieftypes aan, waarvan de meeste in model in het museum vertegenwoordigd zijn. Zij werden o.m. gebouwd door de bekende loco- moiieffabrieken Stephenson te New castle. Borsig te Berlijn. Hartmann te Chemnitz en Baldwin te Philadelphia. Een opmerkelijke bijzonderheid is. dat Baldwin al meer dan honderd jaar locomotieven bouwt: deze fa briek leverde bv. aan de N.S. de be kende electrische locs van de serie 1200, Opmerkelijk is ook dat alle Deen se stoomIocomotïeven één gemeen schappelijk kenmerk hebben: een rood-wit-rode band om de schoor steen, die sterk aan schepen doet den ken. Inderdaad vindt men deze ver siering om de scheeorstenen der spoorwegveerboten terug! SPARTAANS Ook een aantal wagons is tentoon gesteld. De allereerste waren zeer spaarzaam ingericht .volgens de Spartaanse instelling van die dagen" zoals de D.S.B. beweert. Inderdaad, comfortabel kan men ze met de bes te wil ter wereld niet noemen: het wa ren open rijtuigen met houten ban ken, en daarmee had men het gezegd en' was een verlichting, geen verwar ming en bagagenetten ontbraken al evenzeer als toiletten. Deze gemak ken werden langzaam maar zeker aangebracht: stoomverwarming in 1881, raapolielampen in 1890, spoedig gevolgd door electrische licht. De eerste toiletten vefschenen in 1868, maar alleen voor de le en 2e-klasse passagiers. Arme reizigers uit de derde klasse mochten er alleen gebruik van ma ken .bij dringende noodzaak", zoals het reglement voorschreef. In de vierde afdeling is de balie on dergebracht, waar men wordt uitge nodigd het gastenboek te tekenen. De vijfde ruimte bevat naast een beperkte stationsinrichting met o.a. het zorgvuldig bewaarde, met rood fluweel beklede meubilair van het eerste Deense Koninklijke .salonrij tuig, dat Frederik VII in 1854 cadeau kreeg van de Engelse ondernemers die de spoorwegen in Jutland exploi teerden. VEERBOTEN Het zesde en laatste zaaltje tenslot te is gereserveerd voor de afdeling veerboten. Hier ziet men een keur uit modellen van veerboten en over blijfselen van inmiddels gesloopte schepen. Het spreekt vanzelf, dat deze sum miere x-ondgang door het Deens Spoorwegmuseum niet meer dan een vluchtig overzicht kan bieden van wat er te zien is. Wie zelf een indruk wil krijgen, hij bezoeke dit kleine, maar cui'ieuze museum. Danske Statsbaner, Solvgade 40, Ko penhagen. Openingstijd april - ok tober, woensdag 12-16 uur. M. H. SEVEREIN. In de maand juli werd er bij de Bondsspaarbanken in Nederland f 496,4 min. ingelegd en f 456,1 min. terugbetaald. Het spaax-overschot van f 40,3 min. was beduidend lager dan dit van de overeenkomstige maand in 1967, toen het f 60,1 min. bedroeg. Mogelijk is hieraan het feit niet vreemd, dat in deze zomer het vakan tie-accent meer dan voorheen op de maand juli viel. Tamla Motown is een pla tenlabel, dat nog steeds toon aangevend is op de intérna- tionale hitparade. Dat is niet zo omdat schijfschrijver dat zegt, maar omdat het gewoon een feit is, dat we allemaal onder ogen moeten zien. Met de Tamla Motownplaten heb ben we meteen de Motown- sound, met als meest in het oog en oor springende verte genwoordigers The Supremes en The Four Tops. Maar ook andere - Motown-arties ten zijn gasten om in de-gaten te hou den. Kyk, want als The Supremes met een nieuwe single op de markt komen, dan wordt dat ge heid een hit. Dat heeft de geschie denis tenslotte geleerd, want de keren dat The Supremes in de top tien hebben gestaan, worden zo langzamerhand ontelbaar. Deze keer gaat het om „Some things you never get used to" waarin de prachtige vrouw, die luistert naai de naam Diane Ross weer de so lopartij voor haar rekening neemt. Minder bekend in Nedei-land, maar zeker niet in de States zijn Gladys Knight and The Pips. In de Amerikaanse hitlijsten zijn zij vaste gasten en dat zal ook ze ker het geval zijn met „It should have been me", een Motown- nummer, dat tegen de betere soul aanleunt. En daarbij komt daU Gladys Knight een niet te versmaden opwindend geluid in haar stembanden heeft. „Here comes the judge" zingt een sonore bronsstem met een echo van een hoog gillend sereen koortje. Het is Shortly Long, die alweer op Tamla Motown zorgt voor een originele en frisse hit. Koi-tom, Motown kan niet op. Le ve Tamla. Tot zover ook wat plaatjes, die in aanmerking komen voor hel' predikaat hit. Of schijfschrijver zou Tommy J.ames.and The Shon- dells nog moeten noemen. 1-Iun .Somebody cares" (Roulette) is tenslotte een goede compositie met een fijn oiicest er achter en een lekkere plukbaspartij er tus sendoor. Wie weet. Tiny Tim Van een heel ander kaliber is Tiny Tim. Hij is een zanger, die vooral bij de ouderen veel aan- bij tieners, omdat zij tenslotte spraak zal hebben' én misschien nooit de glorieuze dagen van ene Al Jolson hebben meegemaakt. Nou, Tiny Tim is een zanger die .het blanke negroïde vibrerende, stemgeluid van die Al Jolson bij zonder goed weet te imiteren. Voor één keertje euk om naar te luistex-en. Schijfschrijver heeft dan ook met veel plezier geluisterd naar „Bxing back those rockabye baby days" (Reprise). Goed, dan heeft, schijfschx'ijver nog wat singeltjes voor de liefheb bers. Want wie is ingesteld op een hartvex-scheurende, romantische stem en wie is dat niet bij het zwakke geslacht? moet we] smoorverliefd zijn op Bobby Vin- ton. Want die heeft zo'n stem. Het al oude nummer „Halfway te pa radise" (Epic) is een song, waar in Bobby zich helemaal kan uit leven. En wat te zeggen van Sly and The Family Stone. Niet veel. Hun song „Life" (Epic) kan worden gerangschikt in de categox-ié soul, derde klasse. Jammer, maar „Li fe" kan niet tippen aan het ere- divisiewerk van bv. een Sam and Dave. Och, en een bluesy nummer is ook altijd wel fijn. Brenton Wood zingt zoiets. „Some got it, some don't" (Havoc) heet de song. That's all. Rijk de Gooyer probeex-t fux-ore te maken met „Costa Brava". Wie evenwel de ox-iginele Zuidameri- kaanse versie van dit nummer wil horen, kan beter de Pallette-plaat van Digno Garcia y sus Carios aanschaffen. Dat is tenminste klassewerk. Flash Point 6 Tenslotte een korte opmerking groep Flash Point 6. Die jongens over 'n nieuwe Nederlandse beat- hebben een plaat gemaakt. Komt valeer voor. Wat weinig voorkomt, is een Nederlandse tekst. Wat wel weer veel -voorkomt zijn slechte Nederlandse teksten. Flash Point 6 kan er over mee praten. Want hun „Zangles" (Relax) raakt kant noch wal. Jammer, dat er nog zulke platen op de markt komen. Jammer. De schyfschryver. NATTE BIERBOSTEL rechtstreeks van de brouwerij AARDAPPELVEZELS ook termijnlevering Alle soorten HOOI en STRO FA. GEBR. Soepenberg Dronten, tel. 03210 - 2224 REILINK - HOLTEN tel. 03283 - 1704 WEEKEND- REKLAME ORANJESTRAAT TELEFOON 1815 Te koop Diverse, inruil en enkele KOLWEG 76 ZATERDAGVOORDEEL BAKKERIJ G. SLOTMAN ORANJESTRAAT 75 TELEFOON 1.335 Hmmnimmm 11 panklaar thuis bezorgd. Borkeld 80 - Tel. 1564 Ook voor verse EIEREN Te koop aangeboden: enige wollen Smyrna vloerkleden door groothandel in model kamers gebruikt, 150,- per stuk. Niet van nieuw te on derscheiden. Grote maten. Eventueel thuis te bezich tigen. bur. v. d. blad. Te koop 1 ÖAME CENTAURO 55 pk (1000 draaiuren) l IMT TREKKER, 35 pk met maaiapparaat 1 FORD DEXTA 32 pk, gereviseerd 1 SAME 35 pk 1 SAME 42 pk 1 FERGUSON TET met maaiapparaat 1 DEUTZ 22 pk met maaiapparaat 1 FAHR 24 pk met maaiapparaat en kap. 1 FERGUSON petr. trekker met maaiapp. 1 ELGER LAGEDRUK- PERS type WSA 350 1 HEYWANG LAGE- DRUKPERS 1 I-Iagedoorn OPRAAPWAGEN' 1 Krone OPRAAPWAGEN 1 Frost OPRAAPWAGEN 1 JF STALMEST- STROOIER, 4 ton met verzwaarde ketting I Almcloscstraat 40 - Raalte - I tel. 05720-2041 (vert. 2201). Wij zijn wegens vakantie van xnaanlag 16 september t.m. zaterdag 21 september. De bakkerij werkt normaal door. Te koop autogarage (uitneembare betonplaten) 5 bij 3 meter. D. BELDMAN Kolweg 69 Te koop 80 liter KOLWEG 76. A.s. zondag in zaal BOODE te BATHMEN „The Ferrari's" zo juist terug van een tournee door Zweden Iets aparts. Aanvangl9.30 uur. Voorzaal stemming. SLAATJE SLAATJE Steeds in voorraad: VOLOP VERSE GROENTEN ALS: BLOEMKOOL - SLA - ANDIJVIE SPINAZIE ENZ. ENZ. EXTRA ZATERDAGAANBIEDING: Een kilo TOMATEN 0,85 Een kilo BANANEN 0,98 Een kilo ANDIJVIE 0,38 LEKKERE HANDPEREN 2 kilo voor ƒ1,— Prima HANDAPPELS 2 kilo voor 1, VOLOP SINAASAPPELEN 4-5-6-7 voor1,10 EXTRA WEEK AANBIEDING: Maandag: een zak RODE KOOL0,38 Dinsdag: een zak SNIJBONEN ƒ0,75 Woensdag: een kilo WASPEEN ƒ0,38 Donderdag: een kilo UIEN0,38 Vrijdag: een kiol BIETEN ƒ0,38 STATIONSSTRAAT 11 TELEFOON 1216 mede omdat hun huis van onder tot boven heeft ingericht.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 2