Zestig Canadese gasten maandag naar Holten r, A Jarige hond geeft party astma- Vijftig jaar getrouwd Schooljeugd streed om kampioenstitels GEEFT MILD Sport v er. BATO heeft nieuwe impulsen nodig UITGEBREID PROGRAMMA Gevonden en verloren voorwerpen Medische dienst tandartsen Weèkendiensl di eren arisen KERKDIENSTEN BURGERLIJKE STAND Van Beek eerste •duif van Roosendaal Plattelandsvrouwen Dijkerlioek en Espelo werden ingelicht over rheuma Inzate onroerende goederen Scooterrijder en chauffeur Jetten niet op W eer een botsing op de Kolweg Openstelling bibliotheek Alsnog geslaagd Vandaag - vrijdag6 september 1968 - viert Z.K.ll, Prins Claus zijn 42e verjaardag, Plattelandsmeisjes openden het vergader seizoen Geen 800.000 maar 80.000 gulden O f fidele publikatie SPREEKUUR BURGEMEESTER AFSLUITING WEGEN Geslotenverklaring van de spoorwegovergang in de Beukenlaan voor de bestrijding Leden zeer welkom Wenken voor voetballiefhebbers HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 7 september 1968 Jaargang 20 - no. 36 üitga-e van d« Stichting „Holtens Nieuwsblad' te Holten Telefoon 05483 123V Hoofdredacteur W. BeyeiV Maandag 9 september ©een spreekuur van de burgemees ter (zie off. publikatie). Maandag 9, t.e.m. zaterdag 14 sept. Gollecte voor het Ned. Astma Fonds (zie adv. en ber.) Fa. M. v. d. Maat en Zn., Dorpsplein de gehele dag gesloten. Maandag 9, t.e.m. maandag 16 sept. Beltman's Kledingshuis gesloten. Vrijdag 13 en zaterdag 14 september Zin zaal Vosman" grote show van gashaarden, wasautomaten, koel kasten, elektrische huishoudelijke artikelen door Metalu n.v. ,,Mien en Geurt". Zondag 15 september Start van de Wip Wap-actie. Maandag 16 t.e.m. maandag 23 sept. Banketbakkerij Pluijgers, Oranjestr. wegens vakantie gesloten. Donderdag 19 september SO.45 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen en Meisjesbond in 't gebouw Kehoboth, Donderdag 19 september 141.30 uur Ciassicale zendingsavond in Irene. Spreker Dr. J. Roldanus over leven en werken in Kameroen. Medewerking Ambonese Zang- en Dansgroep. Zaterdag 28 september Plaatselijke veekeuring te Espelo (zie adv.) Maandag arriveren op het vliegveld Schiphol honderdvijftig oor logsnabestaanden uit Canada allen familieleden van in de twee de wereldoorlog gesneuvelde Canadese militairen als gasten van het Ned. Oorlogsgraven Comité, het z.g. „Klaprooscomité", dat der gelijke bezoeken bekostigd uit de opbrengst van de elk jaar in november te houden „Klaprooscollecte". Zestig Canadezen zullen gastvrijheid genieten in Holtense gezinnen, de overige gaan naar Nijmegen en Groesbeek. Onder de gasten die in Holten logeren is de oudste deelneemster aan deze tocht naar de oorlogsgraven in ons land de 83-jarige mevr. Magnussen uit Winnipeg, wier zoon is begraven op het Canadese kerkhof op de Holterberg. Voor dit bezoek, is evenals voor gaande jaren weer 'n uitgebreid pro gramma samengesteld door de Hol tense afdeling van het Ned. Oorlogs- graven Comité, dat zich onder leiding van de burgemeester, mr. W. H. Enk laar, altijd zeer beijvert om de Cana dezen, naast het grafbezoek, ook nog s - zoveel mogelijk van onze omgeving en van ons land te laten zien. Na de aankomst maandag in Holten heeft om 13.30 uur de kennismaking plaats met de pleeggezinnen in Ami- citia en 's avonds na het diner in Ho tel Holterman, waar tot 17 septembr de inwendige mens verzorgd wordt, worden al spoedig de gezinnen opge zocht, de gasten hebben dan een zeer vérre en vermoeiende reis achter de rug. Dinsdagmorgen volgt een bezoek aan de begraafplaats op de Holter berg en wordt ook door de betrokken familieleden een bezoek gebracht aan de in ons land verspreid liggende gra ven van Canadezen en aan het Cana dese kerkhof in Bergen op Zoom. Woensdag volgt een bezoek aan het Koninklijk Paleis te Amsterdam en 'n tocht door de grachten, waarna ,,De Bijenkorf" wordt aangedaan. Na een bezoek in de omgeving van Holten in de morgenuren, volgt don derdag een herdenkingsplechtigheid op de Canadese begraafplaats op de Holterberg, met een receptie van het Donderdag 7 september herdacht het echtpaar G. Rouwenhorst-H. Rou. wenhorst-Beumer. Oranjestraat 82 zijn 50-jarige echtvereniging. De heer Rouwenhorst (72) en zijn echtgenote (.70) mogen zich beiden nog in een goede gezondheid verheu gen. Het heeft het gouden paar op deze dag niet aan belangstelling ont broken en tijdens een zeer- druk be zochte receptie in Dorpshotel „Hol terman" kwam o.a. burgemeester, mr. W. H. Enklaar, gelukwensen. Van 28 aug. 5 sept. 1968. GEVONDEN: keeshondje; jonge her dershond. VERLOREN: dameshorloge met ny lon bandje; wieldop en sierring NSU; wieldop VW; blauw kinder jack; plastic (doorzichtig) zeil; autosleutels Vauxhall; gouden bro che met gouden tientje; lei-en (di plomaten) tas inh. irkoopboeken. Dorps- Zaterdag, 7 en zondag, 8 september, vanaf 12 uur tot maandagmorgen 8 uur dokter C. H. Rietdijk, tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 7 en zondag, 8 september A. G. Hoekstra, Scherpenzeelse- weg 8, Goor, tel. 05470-3355 van 6.00-7.00 uur nam. voor spoedge vallen. Zaterdag, 7 en zondag, 8 september J. Warrïnk, Noordenbergstraat 19, tel. 1803. Hollen: Ned. I-Ierv. Kerk: 8.30 uur en 10.15' uur ds. De Bie van Wierden. Extra collecte: Medische Zending en Internationale hulpverlening. Geref. Kerk: 9.30 uur en 15.00 uur ds. R. Oosterhoff. In beide diensten is het ene offer voor het jeugdwerk. Bij de uitgang collecte voor bouw van nieuwe kerk. R. K. Kerkdienst: 9.30 uur (Eucha- ristie-viering) in het gebouw Irene, Boschkampsstvaat 6. Nieuw Heeten: R. K. Kerk: zaterdag avond 7.30 uur, zondagmorgen 7.30 uur, 9.00 uur en 10.30 uur. Dijkerhock: Bethanië: 9.30 uur Past. medew. dhr. Schellevis. Extra col lecte: Medische Zending en Inter nationale hulpverlening. Geboren: Marc, zv J I-Iof en E A Vrielink Kozakkenstraat 19 Ga briels Willemina Julia dv J G J Me- bius en C A J M Meijerink Holter berg 43. Gehuwd: A Jansen 28 jr Beuseberg 103 en G Bannink 25 jr Laren Gld. Bevolking: Ingekomen: geen. Vertrokken: A Tiekink van Hoffes- straat 33 naar Enschede; H Uiman en gz van Bergmanstraat 7 naar I-Iel- lendoorn; J Brands en gez van Gaar- denstraat 25 naar Enschede; M C M Heck van Holterberg 25 naar Amster dam; M. Reininlc van Gaardenstraat 5 naar Wageningen; H F ten Bos van Holterberg 61 naar Hoogeveen; I-I J Hiddink en gez van Holterberg 24 naar Groningen; C J M van der Hid- de en gez van Beuseberg 178 naar Maassluis. De postduivenvereniging De Berg- vliegers nam met 162 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Roosendaal, af stand 154 km. De duiven werden ge lost om 10.30 uur. Aankomst eerste duif van H. van Beek om 12.27.43, laatste duif 13.02.31. De volledige uitslag was: 1. II. van Beek, 2. en 8. L. Gazan, 3. G. Kwin- tenberg, 4, 6, 10 en 12 W. Aaftink, 5, 9, 14 en 15 H. J. ten Velde, 7, 13 en 26 H. J'. Aaftink, li en 16 G. J'. Schuiterd, 17 en 29 G. Steunen berg, 18 en 20 H. Gervdihk Nijhuis, 24 en 28 M'. Lodeweges, 19, 25. 30 en 32 Joh. Paalman, 21, 22 en 23 Gebr. "'firm1- en 31. F. Meester. De afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield dinsdagavond haar eerste bijeen komst in dit seizoen in 't Bonte Paard ditmaal samen met de afdeling Es pelo. Zr. C. A. G. Theil, die verbonden is aan het Nationaal Itheumafonds hield een praatje over rheumatiek en de bestrijding hiervan. Zij vertoonde eerst de film ,,de wil om te winnen" waaruit bleek welke ernstige gevol gen deze overal ter wereld voorko mende ziekte voor de patiënt kan hebben. Maar ook kon men zien hoe- In café „Het Bonte Paard" heeft ten overstaan van notaris B. H. Plui- rners te Markelo de inzet plaats ge had van de publieke verkoop van twee percelén weiland gelegen aan de rijksweg in de Noorder Pierikermars en eigendom van de heer I-I. J. Wissink te Holten. Perceel I weiland groot plm. 2.09.00 hectare (westelijk gedeelte), door de heer D. Aaftink, Oranje straat 43 te Holten voor f. 23000,-. Perceel II: weiland groot plm. 1.80.58 hectare (oostelijk gedeelte) door de heer Aaftink v.n. voor f. 21900 Totaal der inzet f. 43900,. De toeslag zal plaats vinden op woensdag 18 sept. des namiddags 3 uur eveneens in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. De bestuurder van een scooter, de heer J. K. uit Hengelo, met achter op de duo zijn echtgenote, mevr. J. K.-T., reed vorige week vrijdag morgen omstreeks 9.00 uur in de Oranjestraat achter op een vracht auto, die voor de zelfbedieningswin kel en groentezaak van de familie Den Heijer stond te lossen. De heer K, kreeg een Shock en een barst in zijn borstbeen. Hij is met de Holten- se ziekenauto naar het Prinses Ju liana Ziekenhuis in Hengelo overge bracht, Mevr, K, is met de zieken auto naar haar woning in Hengelo vervoerd. De heer K. werd vermoe delijk teveel afgeleid door een groep schoolkinderen, die op weg waren naar het zwembad. Op de Deventerweg reed omstreeks diezelfde tijd een vrachtauto bestuurd door J. B. uit Nieuw Vennep achter op een Duitse trekker met oplegger bestuurd door L. S. uit Kirchheim- bolanden (Phaltz) toen deze moest stoppen voor een verkeersregel aar (met walki-talki) bij de vernieuwing van het wegdek. Het verkeer wordt hier telkens over één rijstrook ge leid. De Duitse wagen, met alumi nium laadbak, liep flinke materiële schade op. 'Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. veel er door goede behandeling kan worden bereikt, als de patiënt maar tijdig de hulp van een dokter in roept. Na de filmvertoning vertelde zr. Theil over de vele aandoeningen rheu ma die men tegenkomt en behandel de in het bijzonder de volgende drie soorten. Allereerst bespak zij de we ke delen-rbeuma in de spieren, die men kent als een stijve nek, spit of ischias. Met warmte of met een warmteverwekkend smeerseltje is dit alles wel na enige tijd te genezen. Men houde er echter rekening mede, dat i'heuma kan terugkomen. De tweede soort rheuma, waarop zr. Theil nader inging is de artrosis. Dit is slijtage van het kraakbeen in knie of heup. Van echt genezen is hierbij geen sprake. Wel kan men er veel aan doen. Zo moet men er op letten niet al het lichaamsge wicht op de knie te laten rusten en dus verdient fietsen de voorkeur bo ven lopen. Als derde soort tenslotte legde zr. Theil uit, wat men onder artritis ver staat. Dit is een ontsteking van het gewrichtskapsel, die veel pijn veroor zaakt en die op den duur de gewrich ten doet verstijven. Waar deze ont steking vandaan komt, is nog onbe kend. Ook hier is van alles aan te doen, maar genezing is niet mogelijk. Voor alle rheuma geldt: rust, warm te, geneesmiddelen, oefeningen, spe ciale leefregels en dergelijke. Dit al les komt de patiënt zeker ten goede, Aan het slot van haar causerie vertoonde zr. Theil een film, waar uit duidelijk werd, hoeveel het Natio naal Rheumafonds, naast vele andere bemoeiingen, ook nog voor de ont spanning van de patiënten doet. Het fonds wordt hiertoe in staat gesteld door de opbrengsten van collectes en andere bijdragen. De presidente van de afdeling Dij- kerhoek mevr. J. Reijlink-Reilink, dankte uit naam van de talrijke aan wezigen zr. Theil hartelijk voor de in teressante en leerzame avond. gemeentebestuur in school. Vrijdag om 11.00 uur heeft een ont vangst plaats bij de Canadese Ambas sadeur op het kasteel „Oud Wasse naar" en wor-dtide lunch gebruikt op de Pier in Scheveningen. Daarna volgt een bezoek aan het Vredespaleis in Den I-Iaag. Zaterdag is een vrije dag, maar kan b.v. het Openluchtmuseum in Arnhem bezoeken. Zondag om 8.45 uur wordt een inter- kerkelijke diensU gehouden in het ge bouw Irene en maandagavond heeft de y g. ..social evening" plaats in het Parkgebouw te Rijssen, nadat men 's morgens een bezoek gebracht heeft aan de watermolen van Bel in Vasse. Dinsdag, 17 september vertrekken de gasten nagewuifd door pleegge zinnen en schoolkinderen naar Schiphol, vanwaar zij om plm. 16.30 uur met een KLM .charter-vliegtuig weer naar Canada vertrekken. Op (Ie Kolweg zijn zondagavond, om plm. half elf, op de kruising met de H. J. Wansinkstraat en de Indus tries traat twee personenauto's tegen elkaar gebotst. De 23-jarige automon teur A. J. Bekkernens uit Holten is met zware hersenschudding per zie kenauto naar het St. Geertuiden Zie kenhuis in Deventer overgebracht. De beide auto's wei-den zwaar be schadigd en kwamen in een paar voortuintjes van de Kolweg tei-echt. Ze kunnen voor gebruik wel' worden afgeschreven. Bekkernens kwam uit de H. J. Wansinkstraat en reed de auto bestuui-d door I-I. Schuiterd, eveneens uit Holten, die geen voor rang verleende, in de flank aan. De vier inzittenden van deze auto kwa men met lichte verwondingen en de schrik vrij. De toestand van Bekker nens vei-toont een lichte vei'betering. De weggebruikers dienen er reke ning mee te hoüden, dat de Kolweg hoewel hij dat worden zal nog geen voorrangsweg is, omdat de bor den nog niet geplaatst zijn. De Openbare Bibliotheek te Hol ten onderdeel van. de Centrale. Plattelandsbibliotheek voor Overijs sel zal met ingang van 9 septem ber ook 's maandags weer open zijn. De openingstijden worden: maan dag: 3.00-5.30 uur en 6.30-8.00 uur, vrijdag: 3.00-5.30 uur en 6.30-8.00 uur. Er bestaat voor deze bibliotheek een nog steeds groeiende belangstel ling en het aantal uitleningen neemt dan oók gestadig toe. Tijdens de maandag aan de Open bare Scholengemeenschap gehouden herexamens slaagden alsnog voor het MAVO IV-diploma de meisjes T. G. Klumpers, Markelo en M. van dei- Laan te Holten en de jongens W. H. Kloosterboer te Bathmen. C. D. Is raël, Holten en H. J. Kettelarij te ,.De Wippex-t" gemeente Laren. Vier kandidaten werden afgewezen. Voor het MAVO Ill-diploma slaag de het meisje J. M. Kok uit Nijver- dal. Voor dit hér-examen werd 1 kan didaat afgewezen. (FOTO MAX KOOT) In het natuurbad „Twenhaarsveld" zijn deze week de verschillende wed strijden gehouden met als inzet de titels „Schoolkampioen 1968". De wed strijden die werden gehouden onder leiding van het onderwijzend perso neel brachten volop spanning. Uitslagen o.l. Kolschool: meisjes: Schoolkampioene Ida Stegeman, Jon gens: schoolkampioen Jan Pieffers. Klasse kampioenen: Klas 3: Henk Oosterdijk en Martha Gerbers. Klas 4: Jan Pieffers en Hannie Weg- stapel. Klas 5: Bei-t Broersma en Ida Ste geman. Gé van Amersvoort kreeg het gra tis lidmaatschap (seizoen 1969) dat de zwemclub „Twenhaarsveld" be schikbaar stelde voor de kampioen 1968 omdat kampioen Jan Pieffers reeds lid van de zwemclub is. Ida Stegeman de kampioene bij de meisjes die geen lid van deze club is krijgt voor een jaar een gratis kaart en Jan Pieffers zal uit de schoolkas ..onvoorziene uitgaven" een attentie ontvangen, een attentie die hij dubbel en dwars heeft ver diend. SCHOOL MET DE BIJBEL Onder leiding van het onderwij zend personeel gingen woensdagmor gen de leexiingen van de ..School met de Bijbel" te water. Mede door het ideale weer werd het een ge slaagd festijn met een summum aan spanning. Anet Bulsink werd kampioene en haar jongere broertje Albrecht sleep te bij de jongens de titel uit het wa ter". De Plattelandsmeisjes, afdeling van de PJGO, hielden dinsdagavond in hotel Holterman hun eerste vergade ring in het nieuwe seizoen onder lei ding van de presidente mej. H. El- bersen. Na een kort openingswoord maakte zij de nieuwe samenstelling van het bestuur bekend in verband met de plaats gevonden functie-verdeling. Presidente is zij zelf. 2e presidente mej. J. Uitman, secretaresse mej. G. Reijlink. penningmeesteres.se mej. J. Podt, terwijl mej. M. Stegeman. algemeen bestuurslid is. De PJGO viert in het najaar baar 50-jarig jubileum. Voor de kring Hol ten, waai-onder vei-schillende afdelin gen in de omgeving ressorteren, zal daarom op zaterdag 12 oktober een feestavond worden gehouden in de zaal van café De Zon in Goor. De avond wordt gevuld met 't optreden van de cabaretgroep De Bekkentrek kers. Na afloop is er bal met mede werking van de band De Musketiers. De toegang is vrij op vertoon van de geldige ledenkaart. Na dit huishoudelijke gedeelte ver deelde de aanwezigen zich in groep- jes om te proberen samen een win- terprogramma op te stellen. Er kwa men veel goede ideeën op papier, waaruit het bestuur een programma zal vaststellen. Met een gezelligheidsspel besloten de plattelandsmeisjes hun bijeen komst. Onze Hush-Puppies Basset gaat vijf jaar -worden, of wel vijfendertig omgerekend in mensenleeftijd. Dat moet natuurlijk gevierd worden, wat op een bij zondere manier gaat gebeuren op dinsdag 15 oktober a.s. De jarige Basset - mei; zijn alom bekende prachtige hangoren, zijn glanzende bruine vlekken en zijn aan doenlijke ogen - wil op deze dag al zijn soortgenoten trakteren. Hij weet alleen niet waar ze wonen. Vandaar dat hij zijn feest op deze manier aankondigt. Hij zou het op prijs stellen, dat iedere in Nederland wonende Basset zijn naam, de naam van zijn eigenaar en zijn adres zo spoe dig mogelijk aan hem opgeeft. Een briefkaartje aan ttush Puppies, Postbus 2284 in Amsterdam is voldoende. verd gezwommen op 2 en 3 ■rs n.l. 25 meter school-, i*ug- en vrije slag. De uitslagen luiden: Klas III, meis jes schooi- en rugslag 1 Bea Brink man 60 sec., 2 Gerrie Loman 76.2 sec. Klas 4, Meisjes school- en rugslag: 1 Annelies Israël 81,7 sec., 2 Jennie Scholman 82.8 sec. Klas 5, meisjes school-, rug- en vrije slag: Jannie Loman 81.1 sec. 2 Margriet Hijwege 84.6 sec., 3 Hen- riëtte Nijkamp 88 sec., 4 Gerdien Nij- kamp 93 sec. Klas 6 meisjes (school-, rug- en vrije slag), 1 en schoolkampioene Anet Bulsink 75,5 sec., 2 Willemien Loman 84.2 sec., 3 Lies Westex-a 85.7 sec. Klas 4 jongens (school- en x-ugslag) 1 Jan Stam. Klas 5 jongens (school-, rug- en vrije slag)1 en schoolkampioen Albrecht Bulsink 73.7 sec., 2 Gei'ard Veneman 85.4 sec., 3 Wim Rietberg 89.5 sec. Klas 6 jongens (Schooi-, rug- en vrije slag)1 Henk Bolink 87.4 sec. 2 Wim Klein Nagelvoox't 88.6 sec., 3 Wouter Timmer 89.2 sec. Ook voor deze schoolkampioen- schappen had de zwemclub ..Twen haarsveld" voor de kampioenen een gratis lidmaatschapskaart seizoen 1969 beschikbaar gesteld doch Anet en Albrecht Bulsink gaat dit „mee vallertje" mis omdat ze beide reed3 lid van de club zijn. Beide kaarten zullen nu worden uitgereikt aan het meisje en de jongen die geen lid zijnde de beste prestatie hebben ge leverd. De kampioenen zullen uit de schoolkas een geschenk ontvangen. Holten - Markelo Er is een fout geslopen in enkele verslagen betreffende de verplaat sing van boerderijen. Daarin werd gesteld, dat voor de aankoop van 10 bunder grond f 800.000,- geïnvesteerd zou moeten worden, wanneer iemand met een bediijf van 15 bunder, die op de vereiste 25 ha. zou willen bren gen. De terzake kundige lezer zal begrepen hebben, dat hier een nul letje teveel vermeld stond en dat dit bedrag f 80.000,. moet zijn. De burgemeester van Holten brent ter kennis van belanghebbenden, dat hij niet in de gelegenheid is om op maandag, 9 september e.k. zijn weke lijks spreekuur te houden. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met het op ZATERDAG, 7 SEP TEMBER 1968 in deze gemeente te houden nationaal federatief drum bandconcours door de Muziekvereni ging „H.M.V." het GEDEELTE VAN DE WAAGWEG, lopende vanaf de Industriestraat tot aan de Pannen bakkersstraat, tijdelijk gesloten is verklaard voor alle verkeer in beide richtingen. Holten, 5 september 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethoudei's van Holten maken bekend, dal de spoor wegovergang in de zgn. Beukenlaan van woensdag, 11 september 1963 tot en met zondag, 15 september 1963, 's morgens 9 u., of zoveel langer als noodzakelijk of zoveel korter als mo gelijk is, voor alle weggebruikers, zal zijn gesloten in beide richtingen in verband met de uitvoering van be- stratingswerkzaamheden en de in- wei-kingstelling van een nieuwe over wegbeveiliging. De omleiding van het verkeer zal door borden worden aangegeven. Holten, 6 september 1968. Burgemeester en wethouder» voornoemd, W. H. Enklaar, bui-gemeester G. J. Langenbarg, secretaris. Aslama, de volksziekte, die zovelen tot in de kern van hun bestaan raakt en die zo vele ingrijpende gevolgen tot in validiteit toe heeft, staat van maandag 9 september tot en met 14 september in Holten in het middelpunt van de belang stelling. Dan wordt n.l. de jaarlijkse collecte voor tri Ne- derlands Astma Fonds gehou den. Hoe eerder en hoe beter alle noden en wensen aan bod kunnen komen, hoe meer nu èn kansen er zullen zijn voor de 800.000 Nederlanders, die het direct aangaat. „Hoe eerder, hoe beter", dat kan alleen wan neer alle Nederlanders méé willen vechten tegen deze volksziekte. Dat gevecht is met zeer vreedzame middelen te le veren t.w. met een vriendelijke ontvangst van een collectant en een flinke en welgemeende gift. De gebruikelijke colectezakjes worden aangeboden door een aantal dames en heren en niet meer per post bezorgd. omdat dit systeem vlugger werkt. Er is een lijd geweest, dat de Sportvereniging „Rato" voor haar af delingen gymnastiek, volleybal en ju do, regelmatig een ledenstop moest instellen, omdat het aantal aanmel dingen zo groot was, dat men niet op regelmatige wijze zou kunnen oefe nen en trainen, wanneer maar onge limiteerd nieuwe leden zouden wor den aagenomen. Dat is momenteel niet nicer het geval en zo beginnen b.v. judo-afdeling cn de volleybal een klein beetje aan bloedarmoede te lij den. Het bestuur van „Bato" vraagt zich af of het geringere aantal aanmeldin gen van nieuwe leden moet worden toegeschreven aan de in hei verle den toegepaste ledenstop, waai-door jongere leden menen, dat zij nog niet kunnen worden aangenomen. Dat is n.l. bij geen van de in de aanhef ge noemde afdelingen van deze sport vereniging meer het geval, omdat in de loop der tijd leden vertrokken zijn of om studieredenen hun spox-t niet meer konden beoefenen. Nieuw bloed in de geledex-en van „Bato" zou zeer wenselijk zijn, opdat iedere afdeling zich weer in volle kracht kan ont plooien en voldoende contributie bin nenkomt om de vrij hoge kosten van de verschillende oefenmeesters en trainers te kunnen betalen. uBato" kent dus geen ledenstop meer en ziet nieuwe aanmeldingen gaarne tege moet, Men kan zich hiervoor wenden tot de verschillende bestuursleden of tot de secretaresse van de sportver eniging, mevr. M. Eggink-ten Velde, Diessenplasstraat 1. Nu de voetbalcompetitie zondag weer begint verzoekt het bestuur van de Voetbalvereniging „Holten" de aandacht van belanghebbenden er op te willen vestigen, dat men alleen wordt toegelaten op vex-toon van de donateurskaart, indien men donateur is, en dat deze strikt persoonlijk is. De toegangsprijs tol het terrein bedraagt voor volwassenen f 1. voor dames 50 cent en voor kinderen 25 cent. Wat het parkeren betreft bestaat er een kleine gelegenheid op de Mo lenbelt en meer ruimte op het voor plein van het wegenbouwbedrijf J. Krekel en Zn. N.V. aan de Oude De venterweg, waar o.a. de bussen het best geparkeerd kunnen worden. Men kan in eventuele gevallen het best de betrokken chauffeurs hiervan op de hoogte stellen.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 1