Z.C. Twenhaarsveld won de zwemcompetitie Zwem wedstr ij den O.L. Dorpsschool Ruilverkaveling Holten-Markelo zal bewoners uit de modder helpen Bloeiende heidevelden lokten 1500 wandelaars Automatische seinen en overwegbeveiliging De Bannink-Wier den Sjaantje Yeneklaas meest belovende zwemster van de Huishoudschool BurgemeesterA/r. Enklaar: Boeren grijpt Uw kans NA SPANNENDE STRIJD Selectiewedstrijden voor samenstelling Holten 1 Oef en wed s I rij den van Holten-j unioren Uitwisseling PJGO met Sprang-Capellé Prijsjes voor de beste zwemmers en zwemsters GASTCONCERT Jan Ulfman en Jannie Wansink de snels ten Geslaagd wandelfestijn Geslaagde wedstrijden Zaterdag 31 augustus 1968 De voorlichting van de Cultuur Technische Dienst over het ruil verkavelingsplan Holten-Markelo is voorlopig afgesloten met twee bijeenkomsten; maandagmorgen te Markelo en 's middags in Ami- citia te Holten. „De tervisielegging sluit 2 september," zei de heer B. A. A. Engelbertink, plaatsvervangend voorzitter van de Centrale Cultuurtechnische Commissie en lid van de Tweede Kamer uit 01- denzaal, die deze bijeenkomsten voorzat. „Over een aantal weken of maanden, naar gelang het werk vordert, wordt u opgeroepen om uw stem uit te brengen „ja" of „nee". De heer Engelbertink hoopte, dat ieder zich dan een eigen mening had gevormd en zijn stem niet liet afhangen van het oordeel van anderen. De laatste krachtmeting tussen de jeugdploegen van de Zwem en Poloclub „De IJssel" (C en D), de „Olster Zwemclub" te Olst en de Zwemclub „Twenhaarsveld" uit Holten in het kader van het recreatiefzwemmen van de kring Twente-IJsselstreek der KNZB heeft woensdagavond plaats gehad in het natuurbad „Twenhaars veld" te Holten. Het was de derde serie wedstrijden in deze com petitie, die een zeer spannend verloop hadden en waarvoor grote belangstelling bestond. Voorzitter Arendshorst van de ZC „Twenhaarsveld" kon opnieuw een groot aantal toeschouwers vefwelkomen, dat enthousiast mee leefde met de strijd van de jeugd. De ploegen van „De IJssel C" en „Twenhaarsveld" wisselden re gelmatig de eerste plaats. De spanning was tastbaar mede door de reactie van het publiek. De aanmoedigingen waren niet van de lucht. Na 18 zwemnummers kon de wedstrijdleider, de heer Prins uit Deventer, bekend maken dat de ZC „Twenhaarsveld" een gerin ge voorsprong had genomen, maar dat de estafettenummers het beeld nog konden wijzigen. Achter de besuturstafel op 't podi um in Amicitia zaten behalve nog de hoofdingenieur-directeur van de C.T.D. ir A. J. Markvooi't en ir G. T. Tiessen ook burgemeester van Hol ten mr. W. II. Enklaar, die aan het slot van de bijeenkomst de Holtsr boeren opriep hun kans te grijpen. Van de informaties, die ir. Mark voort deze middag gaf, was er veel, dat reeds bij herhaling onder de aan dacht van belanghebbenden is ge bracht. Enkele markante punten zijn echter hiet vermelden wel waard. In het ruilverkavelingsplan liggen 47 km rijks en prov. wegen 54 km landbouw- wegen en 300 km onverharde wegen. Door deze ruilverkaveling ligt de ver harding van 130 km zandwegen reeds vast. Voorts is van 45 km te verhar den zandweg het tracé nog niiet be kend, omdat men nog niet weet hoe de kavels zullen lopen. Met de waterleidingen, die gegraven zullen worden) en de kavelsloten zal niet alleen de waterafvoer, maar door het maken van stuwen, ook de wa tertoevoer kunnen worden geregeld. De slechte verkaveling van het ge bied blijkt uit het feit, dat de boerde rijen gemiddeld zes kavels hebben, grotere bedrijven zelfs 8 tot 10 kavels. Dat betekent nodeloos tijdverlies. Op zet is de grond zoveel mogelijk bij elkaar en bij huis te projecteren. In verschillende delen, met name in de gemeente Markelo, zullen herontgin ningen plaats vinden. De heer Markvoort noemde ook en kele cijfers. De kosten van de gehe le verkaveling worden geraamd op 50 miljoen gulden t.w. wegenverharding 13 miljoen, wegen naar boerderijen 1 miljoen, waterbeheersing ll'/i miljoen en herontginning 15 mil joen gulden, uitvoering landschaps plan 2'/j miljoen verplaatsing boer derijen 2'/t miljoen, recreatie 8 ton en administratiekosten plm. 1 miljoen gulden. Hiervan betaalt het rijk 64'/2 pet. of 31.8 miljoen. Rest het door de streek te betalen bedrag van 17'/i miljoen gulden. Grondbeginsel bij de verdeling van dit bedrag is „Wie niet Als laatste voorbereiding voor de samenstelling van het le elftal van de eerste competitie-zondag, 8 sep tember a.s. spelen twee selectie-elf tallen van de V.V. Holten" zaterdag en zondag een wedstrijd. Het A-team speelt zaterdagavond om 6 uur tegen het amateur-elftal van Go Ahead, dat zomeravond-kam pioen van Deventer is en goede re sultaten heeft behaald tegen U.D., Daventria, Labor, Sportclub Deven ter enz. Deze elftallen werden met royale cijfers geklopt. De wedstrijd wordt gespeeld in het Sportdal. De op stelling is: d.: Breulcink, a.: G. Soer, Hommes, Markvoort en Brands, m.; Kaiser en Den Heijer, v.: Klein V.elderman, Veneklaas, Menkhous en T. Jongman. Reserve: Klaas Broersma. Het B-team speelt zondag een ne derlaagwedstrijd tegen G.B'.C. 1 in Goor om 2.30 uur. (Vertrek 1.30 uur vanaf de Smidsbelt), Hiervan is de opstelling: d.: Beltman, a,: G. Heek. Schooien, G. J. Scüiuiterd en H. J. ten Velde, m.: H. Jongsman en S. Meinsma, v.: R. Geerestein, G. Kwin- tenberg, W. Nijenhuis en H. W. Riet berg. Reserves: H. Hoeve en D. Nij enhuis. Ook nu zullen de diverse jeugdelf- tallen van de voetbalvereniging Hol ten a.s. zaterdag weer enige oefen wedstrijden spelen als voorbereiding voor de komende competitie, welke waarschijnlijk volgende week een aanvang zal nemen. De jeugdcom missie heeft ook thans weer enige „proefnemingen" uitgedokterd, zo dat alle jongens weer hun kans kun nen krijgen. De beide pupillen-elftallen spelen 's morgens om 9 uur in Rijssen tegen Sportclub Rijssen. Het Cl elftal valt de eer te beurt om het op te mogen nemen tegen het Cl elftal van Go- Ahead te Deventer, hetgeen heus geen gemakkelijke opgave zal zijn. C2 en C3 spelen 's middags beide om 13.45 uur in Rijssen tegen Excelsior C2 en 'C3, terwijl het B elftal om 15 uur en het A elftal om 16 uur in Rijs sen uitkomen tegen resp. Excelsior BI en Al. De veldtraining is inmid dels weer hervat en deze is door trainer Paule als volgt samengesteld: dinsdag 5-6 uur pupillen dinsdag 6-7 uur junioren C2 en C3 woensdag 6.30 - 7.30 uur selectie C junioren woensdag 7.30 - 9.00 uur junioren A en B, De vereniging „Jong Holten" en ..Plattelandsmeisjes" afdelingen van de P.J.G.O. gaan op 21 en 22 sep tember een uitwisseling houden met cle afdeling Sprang-Capelle van de Noord Brabantse Plattelands Jonge ren Organisatie. Het vormt een van de hoogtepunten van liet plaatselijk P.J.G.O.-werk. Men reist zaterdag middag 21 september om 12.30 uur vanaf 't O.A.D. busstation. De kosten bedragen f 15,- per persoon. Er is al een flink aantal deelnemers, maar opgave voor deelname is nog mo gelijk. De Brabantse jongeren zuilen waarschijnlijk het volgend jaar een tegenbezoek brengen. profiteert behoeft ook niet te beta len", wie een beetje profiteert be taalt ook maar een beeje, wie veel profiteert moet ook veel betalen. De kosten van de recreatieve voorzienin gen worden voor 70 pet door het Rijk en voor 30 pet door andere over heidsinstanties bijeen gebracht. „Misschien", zei ir. Markvoort „krij gen de gemeenten wel wat uit de pro vinciale recreatiepot". Voor de wegenverharding en wa terbeheersing betaalt de streek 8 miljoen) gulden, waarin de gemeen ten en de waterschappen 2'It miljoen bijdragen. Uitvoerig beschreef de heer Mark voort nog de komende procedures waarbij een maximum aan rechtsbe deling open staat door beroep op de plaatselijke commissie, resp. de rech- ter-commissaris en de rechtbank. Bij een betaling van een rui-lverka- velingsrente en aflossing in 30 jaar vraagt het Rijk slechts een rente van 2 1/8 pet. Daarom zeggen sommi gen „wij kunnen er beter 30 jaar over doen en h.et geld naar de spaar bank, brengen" zei ir. Markvoort wat gekscherend. Bij de vragen, die gesteld werden de aanleg van singels enz. overeen- blekeni bezwaren te bestaan tegen komstig het landschapsplan. Daarte gen hiebben, zoals bekend de afdelin gen der O.L.M. en C.B.T.B. te Holten een bezwaarschift ingediend bij Ged. Staten'. Er bleken bezwaren te bestaan te gen het gestelde minimum van 25 ha bij het verplaatsen van boerderijen. Dit minimum is n.l. van 15 op 25 ha. gebracht. Iemand me t'n bedrijf van 15 bunder zal ten minsten 80 .000 gul den moeten investeren om aan deze eis te kunnen voldoen. De verplaat sing van boerderijen blijft een vrij willige zaak, zo werd verklaard. Ook werd betreurd, dat de aan koop vani gronden voor die E 8 in de gemeente Holten buiten dit ruilver kavelingsplan is gehouden, waar voor het toch in eerste instantie werd opgezet. Belanghebbenden, die nog willen boeren kunnen geen aan sprak maken op kavielvergroting uit het plan. Dit is nu eenmaal bij de wet bepaald, zo verklaarde de voorzitter. Aan het slot van de vergadering Reeds vroeg voor het aanvangs- uur de meeste deelnemers startten om twee uur verzamelden zich de wandelaars bij het gebouw Irene, waarin het startbureau gevestigd was en waar men bijna handen -tekort kwam om de startbewijzen uit te rei ken. Er heerste hier een gezellige drukte, doordat ook het publiek gro te belangstelling toonde voor dit jaar lijks terugkerend wandelsportevene ment. De eerste groepen werd uitge leide gedaan door de drumband van „H.M.V." De organisatoren hadden ook nü weer een tocht door het Kol- complex gepland, waarschijnlijk om de vreemdelingen de zich hier snel uit breidende dorpsbebouwing te la ten zien en om via de Schreursweg naar de bloeiende heidevelden on der de gemeente Markelo te komen. Toen de eerste groepen op weg wa ren bracht de keurig verzorgde jeugd drumband van „Sluitersveld" uit Al- melo onder leiding van de heer M. Toering, de volgende groepen wande laars een eind op weg. Opvallend was het groot aantal kindergroepen aspi ranten) in hun fleurige wandelkos tuumpjes in allerlei clubkleuren. Vro lijk gezang klonk door de straten en ever, de velden. Zeven en zeventig deelnemers aan de 40 km.-tocht waren 's morgens om 11 uur al gestart. Hun route liep ge deeltelijk over de Holterberg om ver volgens, op het parcours van de 20 'en 15 km. terecht te komen, na een rust in café „Die Waag". Rythmisch opkikker tje De verplichte rust werd gehouden aan de Markeloseweg, De wandelaars kwamen toen van de Borkeld. Hier zorgde de drumband van „Sluiters veld voor een rythmisch opkikkertje op het parkeerterrein dc heer Aan stoot. Na de rust liep de route via de Rou- daalterweg onder Markelo over de Zuurberg en via Larensew'eg en Tuin straat terug naar het uitgangspunt het gebouw Irene. 1-Iet werd een vrolijke terugkomst met een muzikaal onthaal, want behalve de drumband van ..Sluitersveld", haalde, nu ook de muziekvereniging „H.M.V." de groepen wandelaars bij hun aankomst in het dorp met mu ziek in. Het publiek stroomde naar „Irene", waar H.M.V. nog een mars- concert ten gehore bracht. In Irene maakte de voorzitter van „De Trek kers, dc heer G. Voortman, dc uit slag bekend en bracht hij dank aan allen, die aan het welslagen van de ze heidewandeltocht hadden medege werkt. o.a. de leden der EHBO, die hun vrije middag opofferden, de po litie, die op de gevaarlijke oversteek- punten het verkeer regelde en natuur lijke de drummers en muzikanten. Uit Holten deed voor het eerst een groep mee n.l. leerlingen van de huis houdschool „De Noordenbarg" onder leiding van de heer Koelemaij. verklaarde mr. Enklaar, mede na mens het hele college van b. en w., nog eens te willen zeggen hoe blij men is met dit ruilverkavelingsplan, dat een uitkomst biedt uit de treuri ge situatie van de slechte wegen in Holten, waarmede men doorlopend wordt geconfronteerd. Het college is verheugd omdat de mensen op een rechtvaaroige wijze wordt geholpen en boerderijen worden ontsloten. Er is n.l. geen sprake van, aldus mr. Enklaar, dat de gemeente Holten Onder, voor dit doel, ideale weers omstandigheden hield de huishoudsch. „De Noordenbarg" haar jaarlijkse zwemwedstrijden in het natuurbad „Twenhaarsveld", onder leiding van de leraar lichamelijke oefening de hr. T. G. Lukkien. Er werd gezwommen in twee leeftijdsgroepen 12-13 jaar en 14-15 jaar, terwijl er voor de ongeoe- fenden een nummer zaklopen in het ondiepe bad gehouden werd. In een zeer vlot tempo werden de nummers 25 meter schoolslag rugslag en vrije slag voor de beide leeftijdsgroepen afgewerkt. Om 10.45 was men begonnen en om kwart over twaalf kon de heer Lukkien reeds de prijzen uitreiken. Er was fel geste den op alle nummers, omdat zwem vereniging „Twenhaarsveld" een jr. gratis lidmaatschap in het vooruit zicht had gesteld op de beste totaal prestatie van een niet-lid in het vol gend seizoen. De directeur van de school de heer P. H. Cammeraat en de leerkrachten de heren J. Nijland en J. Koelemay, zorgden voor een stunt en een vrolij ke noot door komisch verkleed een wedstrijd te zwemmen, die met een neuslengte door de heer Cammeraat gewonnen werd. De prijs voor de meest belovende zwemster van de Z.C. Twenhaarsveld werd gewonnen door Sjaantje Vene klaas met een putentotaal va 9, door resp. een 4e 3e en 2e plaats in de se- nietotalen. Bij de zwemnummers plaatsen de eerste vijf zich voor de finale. Daarin moest worden uitge- Grappig was het groepje pupillen van „D.V.T." uit Deventer, kleu ters nog, in hun witte shirts en zwar te fluwelen broekjes. Zij hadden de eerste beginselen van de wandelsport nog niet onder de knie, maar het was een leuk stelletje. Zij werden trou wens door de jury, die weer een zwa re taak had, niet beoordeeld.. De beoordeling van de jury was als volgt: Senioren le klas (20 km): le Zwol se Tippelaars, Zwolle 177Vz p., 2e Flie refluiters, Almelo 170 p., 3e Jannink, Enschede 167 ex aequo Óns Genoegen Almelo. Senioren, 2e klas, (20 km): Stads- veld, Enschede 174p., 2e Tempo-D. M.G., Diepenheim 167'/'» p., 3e Assen- dop. Zwolle 167 p. 4e Glanerbrug, Gla- nerbrug I66V2 p., 5e Lindenhof, En schedé 162'/i p. Senioren, 3e klasse, 20 km): le Las- onder, Enschedé 162 p. Senioren: 4e klasse (20 km), le Ori on Almelo., Senioren. 15 km: Winschoten '66, Winschoten. Junioren, le klasse (15 km): le Goossenmaat, Almelo 171 p., 2e Puis, Almelo 1671 '2 p., 3e Boomplaats, Al melo 166'/i p., 4e Kwiek. Winterswijk 165'/s p., 5e Sluitersveld, Almelo 165 p., 6e W.T.O.S, Hengelo 164'/:, ex equo Kerkelanden 264',h p., 7e De Trekkers Holten 163'/s p., 8e De Riet Almelo 158 "2 p. Junioren 2e klasse (15 km): le Op Mars, Borne 163 p., 2. Tukkers, Al melo 161 Vs p., 3e D.O.S., Barchem, 160 p,, 4e Lindenhof, Enschedé 158 p., 5e Ossenkoppelerhoek, Almelo 157 P- Junioren, 3e klasse, (15 km): D.V.T, A. Deventer 164'/a p., 2e De Merels Almelo, 161 '/s p., 3e Centrum Almelo, 160' i p„ 4e Lasonder, Enschedé 157'/a p. 5e Tempo, D. G. M. Diepenheim 157p. Junioren, 4e klasse (15 km): le Kei~- kenhoek, Nieuw Leusen 165'/s p., 2e Assendorp, Zwolle 160 p. Niet aangesloten junioren (15 km) le Winschoten '66 Winschoten. 161 p.. Scholen (15 km.) 2e prijs huishoud school, Holten 154 p, Aspiranten, le klasse (10 km): le Kerkenboek, Nieuw Leusen I68V2 p., 2e Kwiek, Winterswijk 167 p., 3e De Trekkers, Holten 166 p., 4e D.O.S. Barchem, 164 p., 5e Kerkelanden. Al melo, 163'/i p., 6e Sluitersveld, Alme lo 162'2 p.. 7e De Riet, Almelo, 162 p., 8e Linderhof, A. Enschedé 161'J p., 9e De Tukkers, Almelo 160 p. Aspiranten 2e klasse (10 km): le Nijverheid, Almelo. 2e De Mereld. Almelo 163'/s p., 3e Het Centrum, Al melo 162 p., 4e Ossenkopperlerhoek Almelo, 161 pex equo. Assendorp, Zwolle 161 p., Kerkelanden C, Alme lo 161 p., 5e D, V. T. B. Deventer, 160'/s p.. 6e Lasonder, Enschede. 160 p. 7e Lindenhof, B. Enschede 158 p., ex equo: D.V.T. D. Deventer 158 p, 8e De Jeugd, Hengelo 155J/z p. Aspiranten niet aangesloten N.U. VV. (10 km), le pr. G.V.O., Olst -157'/a P- Scholen (10 km): le pr. School met d« Bijbel, Enter 157V* p. ook maar in enigerlei mate kan tege moetkomen aan de mensen van de hoeren ten aanzien van de wegenver betering. De heer Engelberting adviseerde zijn gehoor tenslotte te gaan kijken in Lut- tenherg, Vriezenveen en Denekamp- seveld. „Ik smeer hem u niet aan', maar tweederde van 50 miljoen gul den is een uitzonderlijk bedrag, dat U geschonken wordt. Bedenkt wel wat ge van de hand wijst, niet alleen voor uw kinderen, uw erfgenamen, maar voor de gehele gemeenschap. „Denk na, praat er over en vorm een eigen mening" adviseerde spreker zijn gehoor, dat uit plm. honderd be langhebbenden bestond. Dat de belangstelling voor dit pro ject, niet geheel kan worden afgeme ten aan de opkomst tijdens de infor matieve bijeenkomsten bewijst wel 't feit, dat er zoveel rapporten zijn ver kocht, dat deze opnieuw gedrukt moesten worden. De voorzitter bracht ir Markvoort dank voor zijn uitvoerige en helde re uiteenzetting. maakt wie, naast het wedstrijddi ploma, dat de tien besten kregen, nog een medaille zouden ontvangen voor de le en 2e plaats. Als juryleden fun geerden mevr. H. J. Hol-Groothoff, mej. M. de Wit en mej. G. Vrielink. Al met al werd het een bijzonder geslaagde zwemmorgen. De uitslagen waren: 25 m. schoolslag, 12-13 jaar: 1 Di- nie Boode 19.6 sec., 2. Tonnie Mor- sink 22, 3. Minie Eshuis 23.2, 4. Sjaan tje Veneklaas 23.4, 5. Hanneke Over meen 24.0, 6. Emmy Wennekes 24.0, J. Minie Aaftink 25.0, 8. Hannie Gro- teboer 25.0, 9. Minie Pasop 25.1, 10. Toosje Tuiters 25.5. 25 m. schoolslag 14-15 jaar: 1 Diek Kap pert 22.8, s, 2. Ali Ebrecht 23.0, 3. Dinie Aanstoot 23.0. 4. Hannie Beunk, 24.0, 5. Riek Slagman 24.2, Es selien Trekop 24.5, 7. Joke Zuurveld 25.1, 8. Jenny Vukkink 25.1, 9. Dikie Welmer, 25.5, 10. Dinie Kers 25.6. 25 m. rugslag 12-15 jaar: 1. Minie Eshuis 21.7 s, 2. Sjaantje Veneklaas 22.8, 3. Hennie Muilerman 25.0, 4. Di nie Boode 26.0, 5. Hennie Klein Tee- selink 27.2, 6. Hanneke Overmeen 27.9 J. Herma Dikkeboer 28.0, 8, Toosje Tuiters 29.1, 9. Jamde Tuitert 30.1, 10 Gerie ten Hove 30.4. 25 m. rugslag 14-15 jaar: 1. Hanne ke Meijer, 2. Jannie Klein Zandvoort, 3. Ria Linde, 4. Esselien Trekop, 5. Dinie Aanstoot 6. Ria Leef tink 7. Ine ke Wolterink, 8. Diekie Kappert, 9. Joke Zuurveld, 10. Alie Ebrecht. 25 m. vrije slag. 12-13 jaar: 1. Mi nie Eshuis 18.0 sec. 2. Dinie Boode 19.1. 3. Sjaantje Veneklaas 20.8. 4. Minie 'Pasop 21.1, 5. Tonnie Morsink 21.4, 6. Dinie Oolbekkink 23.2, 7. Her- ma Dikkeboer 23.3. 8. HennieTeese- lijlc 23.4, 9, Emmy Wennekes 24.0, 10 Hanneke Overmeen 24.2 25 m. vrije slag 14-15 jr: 1. Esselien Trekop 18.4 s., 2. Dinie Aanstoot, 3. Hanneke Meijer, 4. Ria Leeftink, 5. Diekie Kappert, 6. Hennie Beunk, 7. Janny Klein Zandvoort, 8. Ria Lin de, 9. Ali Ebrecht, 10. Riek Sligman Zaklopen in het ondiepe: 1. Gerrie Meijer, 2 Hennie Flierman. 3. Anne ke Bekkernens, 4. Hennie Bronsewij- ker. Finales: Schoolslag 12-13 jaar: 1. Dinie Boode, 2. Tonnie Morsink, 14- 15 jaar: 1. Dinie Aanstoot, 2. Diekie Kappert. Rugslag, 12-13 jaar: 1. Mienie És- huis, 2, Dinie Boode, 14-15 jaar: 1. Hanneke Meijer, 2. Dinie Aanstoot. Vrije slag, 12-13 jaar: 1 Minie Es huis, 2. Dinie Boode 14-15 jaar: 1. Esselien Trekop, 2. Hanneke Meijer. Op het baanvak Zwolle na zal dan in het rayon Deventer de gehele C.V.L. in werking zijn t.w, richting Kootwijk, richting Wierden, i'ichting Zutphen en in Apeldoorn de aftakking naar Klarenbeek. Het is voor een leek een wonderlijk staaltje brainwork en techniek deze Centrale Verkerkeers Leiding. In De venter, in het voormalige gebouw 1 Als eerste werd toen gezwommen de estafete voor jongens en meisjes onder 12 jaar (leeftijd berekend voor 1 jan. 1968) 8x25 meter wisselslag (rug-, school-, vlinder- en vrije slag). De Holtense ploeg bestaande uit Ans- Bos, Harm Rozendom, Alie Schip pers, Egbert Wissink, Diana Mol, Ri- nus Nieuwenhuis, Gerrie Kalfster- nummer met ruim verschil. Daarna man en Gerard Willems, won dit kwam de estafette voor jongens en meisjes van 12 jaar en ouder, in het water. De Holtenaren namen eerst een kleine voorsprong. Halverwege de strijd kwam „De IJssel C" op de eerste plaats, maar door zeer snel zwemmen van Johan Meerman en door het in de touwen zwemmen van de laatste zwemmers van De IJssel C, won de ploeg van Twenhaarsveld ook dit nummer. Behalve Johan Meerman bestond deze ploeg uit Willemien Tuller, Karin ter Hoeven, Dinie Boode, Minie Eshuis, Dick Meuleman, Gerard ter Harmsel en Gery den Bouwmeester. De einduitslag werd door deze laat ste overwinning: 1 ZC Twenhaars veld 74 pt., 2 Z. en PC De IJssel C. 66 pt., 3 De IJssel D 39 pt., 4 OZC Olst 31 pt. Daardoor legde de Holtense club ook beslag op de eerste plaats in het algemeen klassement na drie ont moetingen t.w. 1 Twenhaarsveld 11 He besuur van de ZC Twenhaars veld besloot een prijs beschikbaar te stellen voor de deelnemers en deel neemsters aan schoolzwemwedstrij- den voor alle scholen in de gemeente Holten, Deze prijs bestaat uit een gratis lidmaatschap van de zwem club en kan alleen gewonnen worden door èen niet-lid van de ZC Twen haarsveld, die de beste totaalpresta tie levert, ter beoordeling van de wedstrïjdcommissie. Het initiatief is uitgegaan van de heer T. G. Lukkien, leraar lichamelijke oefening aan de Scholengemeenschap en de Huishoud school. Intussen hebben al leerlingen van twee scholen een prijs gewonnen, n.l. Sjaantje Veneklaas van de Huishoud school De Noordenbarg en Ria Leef tink en Jan Ulfman van de o.l. Dorps school. De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." ontving van de Chr. Mu ziekvereniging „Juliana" te Colm- schate de uitnodiging tot het geven van een z.g. gastconcert op vrijdag avond 30 augustus dit ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze vereniging. voor de watervooziening, naast het stationsgebouw staan twee mannen voortdurend in actie voor een naar binnen gebogen tableau, dat bestaat uit 7 panelen .waarop alle spoorlijnen en emplacementen van het gebied, dat onder het rayon Deventer valt, staan aangegeven. Kleine witte licht jes geven de juiste plaats aan waar de treinen binnen het rayon zich be- pt.. 2 De IJssel C 10 pt., 3 De IJssel D 6 pt., 4 ZC Olst 3 pt. Als ploegleider bij de ZC Twen haarsveld fungeerden de heren Ter Wolde en Karmelk, terwijl de start werd verzorgd door de heer B. P. Müller. De geluids- en lichtinstallatie werd uitstekend verzorgd door de heren Kers en Van Bruggen. Na afloop kregen alle deelnemers en deelneemsters een reep chocolade aangeboden door de organiserende vereniging. De individuele uitslagen waren voor de ZC Twenhaarsveld: 1 Meisjes 6-7 j. 25 m. vrije slag: 1 Martha Gerbers, 2 jongens idem: 2 André Jalving. 3 Meisjes 8-9 j. 25 m. schoolslag: 3 De leerlingen van de o.l. Dorpsseh. hielden vrijdagmorgen in het zwem bad „Twenhaarsveld" zwemwedstrij den onder leiding van het personeel der school. Vanaf de derde klas kon den kinderen deelnemen. Onder ide ale weersomstandigheden werd er verwoed gestreden om de snelste tij den. Reeds 's middags werden de di ploma's uitgereikt aan de snelste drie van elke ploeg, terwijl de schoolkam pioenen bovendien een medaille ont vingen. Ongeveer honderd leerlingen namen aan deze schoolwedstrijden deel. Medailles verwierven als de kampioenen op de verschillende af standen Gerard Willems, Jan Ulf man (2x), Ria Leeftink en Jannie Wansink <2x). Gezwommen, werd .25 meter s.chool- slag, rugslag en vrije slag. De vol gende 41 leerlingen ontvingen een di ploma. Klasse 111: jongens, schoolslag: 1. Peter van den Brink 30.7, 2. Ate Oostenbrug 35.- André Jalving 35.9, Meisjes: 1. Gea Paalman 33.3, 2. Marieke Robers 34.3 en 3. Alie Ven cent 34.6. Klasse IV, schoolslag, jongens: 1. Jan G. Gerritsma, 2. Wim Bulsink, 3. Jan Rozendom (tijdens per abuis niet genoteerd). Meisjes: 1. Jannie Broekhuis 27.0 2, Ria van den Noort 28.2 en 3. Leila van Hoevelaak 28.6. Klasse V, Schoolslag, jongens: 1. Herman Hofman 25.2, 2. Johan Dole- vinden. Öp de emplacementen op het tableau zijn de wissels met kleine rode lichtjes aangegeven, waardoor het bedienend personeel kan contro leren, dat deze wissels goed liggen voor he passeren van de treinen. Door het indrukken van een begin en een eindknop komen deze wissels automatisch goed te liggen, zodat geen trein op een verkerd spoor kan komen. Achter een bureau zitten nog twee personeelsleden, waarvan een de ver keersleider of treindienstleider is op wiens schouder de grootste verant woordelijkheid rust. De Dienst van het Seinwezen van N.S. heeft hier 10 tot 15 jaar aan ge werkt om dit systeem tot stand te brengen, dat al in verschillende rayons in ons land in werking is. De invoering van de C.V.L. is van zeer gróót belang voor de efficiëntie van het treinverkeer. Vroeger be stond een blok uit de afstand tussen twee stationsen kon een trein het blok niet voor een veilig sein binnen komen, wanneer een voorgaande trein het blok hiet verlaten had. Later zijn op de belangrijke baanvakken kleine blokposten aangelegd, om de afstand tussen twee treinen zo klein mogelijk te zijn.Bij de huidige automatische seinen is de afstand tussen twee sei nen anderhalve kilometer. Op deze nieuwe soort seinpalen, die trouwens op tal van baanvakken al lange tijd in gebruik zijn, bevinden zich drie lampen groen, geel en rood, dezelfde kleuren dus, die men ook op de we gen voor de verkeersbeveiliging ge- bi'uikt. Is een trein een seinpaal die groen licht geeft gepasseerd, dan springt dat licht automatisch op geel door een knop die door de trein zelf wordt bediend. De volgende trein mag Jannie Loman. 4 jongens idem: 1 Gerard Veneman. 5 Meisjes 8-9 j. 25 m. rugslag: 2 Henriëtte Nijkamp, 6 jongens idem: 1 Albrecht Bulsink. 7 Meisjes 10-11 j. 50 m. vrije slag: 1 Gerrie Kalfsterman, 8 Jongens id., 1 Gerard Willems. 9 Meisjes 10-11 j. 25 m. rugslag: 2 Diana Mol, 10 jongens idem: 2 Ri- nus Nieuwenhuis. 11 Meisjes 12-13 j. 50 m. school slag: 2 Ans Aaftink, 12 jongens idem: 2 Dick Meuleman, 13 Meisjes 12-33 j., 50 m. vrije slagj 1 Karin ter Hoeven, 14 jongens idem: 1 Jan ter Harmsel. 15 Meisjes 14 j. en ouder, 50 mtr. vrije siag: 3 Willemien Tuller, 13 jongens idem; 2 Johan Meerman. 17 Meisjes 14 j. en ouder, 50 mtr., schoolslag: 2 Dinie Boode, 18 jon gens idem: 2 Gery den Bouwmees ter. kamp 26.1, 3. Henk Wegstapel 26.3, Meisjes: Annie Meesfcerberends 25.8, 2. Tiilie Traanman 26.4, 3. Nannie van der Stouw 35,4. Rugslag jongens: Gert Jan Wissink 27.3, 2. Johan Dollekamp 28.1, 3. Jan Reinardus 32.4, Meisjes: Tillie Traanman 33.-, 2. Annie Meesterbe- rends 33.6. Klasse VI, schoolslag, jongens: 1. Gerard Willems 23.6, (schoolkampi oen) 2 Rex van Geerestein 25.-, 3. Bert Gmenewoudt 25.1 exequo Adri- aan Seunke 25.1 Meisjes: Ria Leef tink 23.2 (schoolkampioene), 2. Gerda Boode 24.2, 3. Jannie Wansink 25.7. Rugslag, jongens: 1. Jan Ulfmari 21.3 (schoolkampioen) 2. Thea Maates 21.8, 3. Bert Groenewoudt 25.3, Meis jes: 1. Jannie Wansink 24.8 (school kampioene) 2. Fennie Ebrecht 28.9 en 3. Janet Schimmel 31.2. Vrije slag, jongens: 1. Jan Ulfman 19,0 (schoolkampioen), 2. Gerard. Wil- lejns 19.3 en 3. Theo Maats 20.8, Meisjes: "l." Jannie Wansink 19.7 (schoolkampioene) 2. Ria Leeftink 24.2, ex equo Gerda Boode 24.2, 3. Fennie Ebrecht 25.6. Nadat de kampi oenen en de snelste zwemmers en zwemsters in de hal van die school op het podium waren verschenen, het hoofd de heer Brouwer hen compli menteerde en de heer Hols de kam pioenen de medailles had omgehan gen, deelde de heer H Arendshorst, voorzitter van de Z.C. „Twenhaars veld", mede dat de beide snelsten, Jan Ulfman en Jannie Wansink, een tis lidmaatschapskaart zouden ont vangen voor het volgend zwemsei- dan doorrijden, maar de machinist moet er rekening mee houden, dat het volgende sein op rood staat. Is echter de trein het tweede blok bin nen gereden dan springt het licht op groen en is het volgende blok dus ge heel veilig. Door dit systeem kunnen de treinen dus vrij kort achter elkaar rijden, waardoor cle frequentie van het treinverkeer belangrijk wordt op gevoerd. Op het baanvak De Bannink Wierden zullen dus na de in aanhef genoemde datum deze seinen en wat belangrijk is voor het wegverkeer de z.g. Ahobs o.a. bij de Bannink en tus sen Holten en Rijssen, die nu nog met jutezakken zijn afgedekt in werking treden. Deze Centrale Verkeers Leiding is een zeer ingewikkelde materie een aardig aspect er van willen wij de lezers niet onthouden. Er blijkt uit, dat N.S. toch wel zeer attent is ten aanzien van de weggebruikers. Wanneer een trein uit Deventer ver trekt dan worden twee knoppen in gedrukt en hij kan ongehinderd tot Wierden doorrijden. (Wierden zelf komt tot 't rayon Hengelo te beho ren en Deventer heeft daar dus niets mee van doen). Het kan echter voorkomen, dat een trein lang wordt opgehouden b.v. op het Station Holten, waar de overweg maar de Beukenlaan ligt, die door een Ahob beveiligd wordt. Wanneer men geen aparte voorziening zou hebben getroffen, dan zou gedurende de ge hele tijd van het oponthoud in Hol ten deze Ahob gesloten blijven. Wat heeft men nu gedaan. Op het pannel in Deventer is een stop-knop aange bracht. De stoptrein in de richting Almelo komt daardoor voor een rood sein en kan dus niet verder rijden. Op het perron in Holten en het zelfde is b.v. ook in Rijssen het geval staat een kastje. Met een sleutel kan de conducteur nu in dat kastje de Ahob sluiten duur 28 seconden en het voor de overweg staande sein op groen zetten. Onnodig wachten voor de overweg wordt daardoor voorkomen. Het gehele baanvak Amersfoort- Wierden kan na genoemde datum links en rechts bereden worden. De treinen kunnen dan, wat men in spoorwegtermen noemt „verkeerd spoor" berijden, want alle installaties zijn daarop ingericht. Momenteel kan dit slechts bij uitzondering en alleen met een speciale lastgeving. Niette min zal de treindienstleider, die „ver keerd spoor" laat rijden, nu ook wel eerst voeling houden met het andere rayon. De spoormensen noemen de nieuwe situatie dubbel enkelspoor. De invoering van de C.V.L. heeft ook zijn sociale en menselijke aspec ten. Van de 16 personeelsleden b.v., die nu in Rijssen werkzaam zijn, zul len er slechts 4 in dienst blijven. Daarvoor worden echter maatregelen getroffen. Ook op andere stations is of zal personeel moeten afvloeien. Dit is echter een aspect van de zaak, di« buiten dit bestek valt. Door de „heidewandeltocht" van de WSV „De Trekkers" stond het dorp Holten en zijn oostelijke en zuidelijke contreien zaterdag middag geheel in het teken van de wandelsport. Op twee na 1500 wandelaars, waaronder ruim 70 groepen en 365 individuele wande laars, waren naar Holten gekomen om, voornamelijk toch wel in verenigingsverband, te wandelen en te genieten van de prachtige omgeving en de bloeiende heidevelden op de Borkeld. De zomerse weersomstandigheden begunstigden dit geslaagde wandelfestijn. Het leek nogal warm om een flinke afstand te tippelen, maar een flinke bries zorgde op de vlakte voor de nodige afkoeling. Er waren dan ook maar heel weinig uitvallers, terwijl de EHBO nauwelijks blaren behoefde te verzorgen. In de nacht van zaterdag, 14 september, op zondag, 15 september a.s., zal van het baanvak Kootwijk te Wierden, dat bediend wordt door de Centrale Verkeers Leiding op het station NS te Deventer op het laatste gedeelte, n.l. De Bannink-Wierden, de automatische bediening van seinen en overwegbeveiligingen in werking worden gesteld. Dat betekent, dat vanaf dat moment door het personeel op de stations te Bathmen, Holten, Rijssen en de tussenliggende blok posten geen seinen en overwegen meer bediend zullen worden. De treinen bedienen op enkele uitzonderingen na dan zelf de seinen en voor de emplacementen te Apeldoorn, Deventer en klei nere stations geschiedt dat in de CVL-post te Deventer door middel van het indrukken van knoppen. Aangezien men niet alles tegelijk in werking kan stellen, omdat daarvoor in één nacht de tijd ontbreekt zullen de Aid's (knipper lichten) en Ahobs (halve overwegbomen) op dit baanvak op 10 of 11 september reeds in werking worden gesteld.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3