Jongenoud had volop plezier Herman ten Velde (14) won de J rits Paule wisselcup" Ernstige bezwaren tegen landschapsplan 3 burgerlijke STAND Koninklijk zilver voor G. Temmink Nog geen liberalisatie woonruimtebeleid Scholengemeenschap gestart met meer dan 600 leerlingen Bathmens ziekenfonds saat op in „Ziekte-Onderling" FEEST IN DIJKERHOEK dfe Veertig jaar in dienst van ..De Schipbeek Niet alle kandidaten konden worden toegelaten Goede prestaties Holten III in Goor Geslaagde jeugdsporldag voetbalvereniging Holten Ruilverkaveling Holten-Markelo Grote deelname aan heidewan del loei] t Espelose echtparen op p 11 zzelfiets toch t Provinciale oproep adhesiebetuiging Biafra-aclie Voetbalvereniging „Holten" ontplooit grote activiteit Zaterdag 24 augustus 1968 De buurtschap Dijkerhoelt heeft woensdag, begunstigd door fraai zomerweer zijn traditionele school- en volksfeest gehouden, dat volgens traditie weer uitstekend is geslaagd. Van de gerestaureer de molen wapperde weer fier onze nationale driekleur en overal in de bloeiende, vooruitstrevende buurtschap heerste een vrolijke feestelijke stemming. Hoe kan het ook anders. Door de jaren heen viert Dijkerhoek zo medio augustus feest en zet men de bloemetjes buiten op een manier zo als dat in Dijkerhoek nog kan. Jong en oud heeft plezier. De volksspelen vormen een „trekpleister" zo wel wat het aantal deelnemers als het aantal belangstellenden betreft. Dèelnemers en deelneemsters tonen bij de verschillende spelen hun kracht of behendigheid (soms ook beide) en zorgen veelal voor de komische noot, zoals o.a. bij het kuipsteken, het ski- en het zaklo- pen. De schooljeugd vermaakte zich weer kostelijk in de draaimolen en genoot van de goochelaar terwijl- men een sportieve strijd voerde om de mooie prijzen die bij de verschillende spelletjes te winnen waren. Tussen de verschillende bedrijven door werd de jeugd onthaald op allerlei lekkers. I-Iet feest begon voor de jeugd reeds woensdagmorgen toen op het plein bij de school de versierde fietsen, karret jes, steps, boogjes etc. getoond moes ten worden. Prijzen werden hiervoor niet beschikbaar gesteld doch alle kinderen die iets hadden versierd ont vingen van de schoolfeestcommissie een attentie in de vorm van een klei ne of grotere plak chocola. Na de keuring trokken de jongelui met H.M.V. voorop naar de feestwei- de bij café ,,Het Bonte Paard" waar onder leiding van het hoofd der school de heer Kroon, mej. Muys van dei- Moer en onderwijzer Groothengel die geassisteerd werden door de leden van de schoolfeestcommissie de verschil lende spelletjes werden gehouden Zo wel bij de spelletjes voor de kinderen bij de volksspelen bewees de ge luidsinstallatie van de heer E. J. feest haxl meisjes)- Kers belangrijke diensten. Cabaret. Dër"ópfening van het maandagavond plaats met een caba retavond in zaal „Het Bonte Paa'd een avond die geheel verzorgd weid door het gezelschap „Klein Rieksien un Ri-ilde tDr) De ei-volle zaal ge noot" "van het rijk geschakeerde pro gramma dat Rieksien Sr. (confeien- ce) Rieksien Jr. (hammond orgel) dochter Janneke (zang) ®n telep^_ zeer verdiend goochelaai pioL. Re bru Het daverende applaus-vele ma len gebracht was zeer verdiend. De voorzitter van de Volksfeestcom missie opende deze feestavond met Sn kort woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte et- houder J. Rietberg en gemeente-se cretaris de heer G. J. Langenbaig en hun dames. Uitslag kinderspelen: Eerste klas (jongens e vlaggetjes in stoof steken: ie nriis- Hannelte Nijkamp, Ina Koopman. Bertie Jansen Manen- cchiin Bennie Tempelman. 2e prijs: Drik Hoekman, Jenme, Klein Lankhorst, Dime Kettelar, 3e prijs: Bea v.d. Brink, Janme Ho- land Willy Ebrecht, Henk Prins, An- rhe Ebrecht en Bertus Terngt Klas 2 (jonges en meisjes) blokjes "prijs: Ansje Rechterschot, Jan- nie Jansen Manenschijn, Jan Beunk, Amon Koopman en Freddy Bel dm an 2e prijs: Hannie Temmink. Hanne ke Manenschijn, Eia Klein Teeselmk en Herman Smale. op Y-vjio. Willy Stevens, Janme Wu- tink, Yvonne Feddema, Anke.Wl1^®" rink, Anètje Nijland, Bernarda Wis- sink Jhr. Henk van Coeverden, Di nant Honcoop en Gerrit Hoek™a"e) Klas 3 en 4. (jongens en meisjes) SnnarFgeddema Ton- Dirk van Huigenbosch Martin Nijkamp, Bia Venoklaas, Ma- Dirk van en Dini Nijland. Steunenbeiï.' Appiè'PoSte en Gerda HOSS'prijs: BeUie Hoekman, Hem man Sluiïer, Aaldrik Pa alman, Henk Geboren: Uilko zv J SpiJker e" B Wagt,, Diessenplasstraat ln, Jol na Jacoba Maria dv D Schuiterd en J Traanmani Heideweg 25, IVIal] A Aalpoel en J W Kettelanj, Holtei- broek 24; Johanna dv H Koopman en H Aanstoot, Borkeldsweg 6; Frank zv T Oosterdijk en A C van dei Hofesstraat 39; Berend Willem zv W Bosschers Hakker t, Wevers- onoat 19; Hayó Lefèrt zv J Duinker ken' en H Vegter, Espelo 85. Overleden: geen. Ondertrouwd: geen. tI ,.nr Gehuwd: T S Zwart, 23 jr, Holto- brook 56 en E J Voordes, 30 jiBol»- ward. bevolking Ingekomen: P J C van der Werve en gezin van Bruinisse naai Beus .- berg 20; F W Muller en gezin van Baam naar Drostenstraat 5: J L Klooster en gezin van Amstelveen naar Beuseberg 178b; E J Paasse en gezin van Deventer naar Kolweg 63, G Broekmaat-Schellevis van Rijsscn naar Dorpsstraat 45; G Bosch van Den Ham naar Molenbelterweg 24, H F Kortenga van Winterswijk naar Holterberg 26. Vertrokken: H Rensen van Espelo 62 naar Hellendoorn; J F Struik van Espelo 3 naar Ede Gld; D Meddeler- Luggenhorst van Espelo 75 naar Haaksbergen; B G Veldhuis van La- renseweg 12 naar Breda; M G H Bos Tan Vianenweg 7 naar Amsterdam. Jansen, Ineke Haverslag, Wim Wilmerink, I-I. Klein Teeselink, Wim Steevens, Mai-ietje Aaftink, Jannie Meuleman en Hennie Baltus. Klas 5 en 6 (meisjes) Hardlopen met hindernissen. Eerst prijs: Riekie Meuleman, Dirkje van Huigenbosch, Nannie Bos schers. Tweede prijs: Riekie Rensen, Ber tha Podt en Jennie Nikkels. Derde Prijs: Gea Prins, Jennie Koopman, Janneke Harbers, Geertje Pinkert en Alie Nijland. Klas 5 en 6 (jongens; Hardlopen met hindernissen: Eerste prijs: Jan Sluiter, Herman Nikkels, Dick v.d. Worp, Joop v.d. Worp, Wim Reijlink. Tweede Prijs; Jan Honcoop, Ger rit Stevens, Johan Veneklaas Slots, Herman Steunenberg, Henk v.d. Brink. Derde prijs: Gerrit Klein Teese link, Freek Wilmerink, Henk Brink man, Johan ïluzen, Herman Ebrecht, Wim Paalman, Gerrit Tuiters, Ariën Vlogtman en Wim Wegstapel. Volksspelen: De uitslagen van de volksspelen, waarvan" de prijzen •'bestonden uit waardebonnen," waren" aiS""volgt»' Stoelendans:. 1. Mevr. Beldman- Wechstapel, 2. Johanna Ulfman, 3. Dika Krikkink, 4. Mevr. Bosman- Ook liet zaklopen was aardei- ding tot veel vermaak op het feest in Dijkerhoek. Het ski-lopen had op hel Dïj- kerhoekse feest de algemene be langstelling. Deze lopers nemen een moeilijke hindernis. Twellaar, 5. Alie Aaltink 6. Aaltje Rattink. Zaklopen (dames) 1. Alie Nijland, 2. Ineke v.d. Worp. 3. Alie Aaltink, 4. Johanna Ulfman 5. Genie Reijlink. Ringsteken per fiets (dames) 1. Ineke v.d. Worp, 2. mevr. R. .Jan- sen-Bronsvoort 3. mevr. H. Klaasses Boode, 4. Gerrie Markvoort, 5. Jan na Markvoort 6 mevr. Stevens-De Grote, Zaklopen (heren) 1. Jan Reijlink 2. Wim Nijland, 3. Johan Tuiters, 4. Gerrit Pinkert, 5. 1-Ienk Beldman. Ringsteken per trekker: 1. G. J. Beldman 2. G. W. Stevens, 3. Bert Rensen, 4. H, Beldman, 5. .T. Meijer- man, 6. G. Pinkert, 7. W. Wissink. Bromfiets Race (heren) 1. G. Paal man 2. G. Vlogtman, 3. W. Bannink, 4. G. Pinkert. Skiloperi voor dames groep G. Klein Hegem; ten en H. Klaasses. 2. groep H. Beldman, G. J. man, Joh. Tuiters. 3, Groep, Genie Reijlink, Krikkink en Ep Krikkink. 4. groep G. Pinkert, Wim Huzen en G. Paalman. Kuipsteken: 1. W. Bannink 2. J. Meijerman, 3. Manda Bronsvoort, 4. Wim Huzen, 5. Wim Haverslag, 6. Bertha Bronsvoort. Touwtrekken (heren) 1. groep H. man, J. Reijlink. Klaasses, W. Rensen, G. Klein Hege- 2. groep G. Paalman, Gerh. Paal man, E. Haverslag en J. Sluiter F. n heren 1 Bets Ren- Beld- Dika 3. groep I-I. Luggenhorst, J. Hon coop, E. Teeselink en- W. Stevens. 4. groep Joh. Prins. I-I. Rensen, E. Veneklaas en A. Brinkman. 'Schieten: Persone'élwbaanl:"s/1J. Koopman. 2. B. Nijland, 3. J. W. Ste vens, 4. I-I.' Koopman', 5'. I-I. Tempel man, 6. W. Wissink, 7, J. Ulfman. 8. B. W. Stevens, 9. Joh. Tuitert, 10. J. Pinkert IiJzn, 11. J. W. Wechsta- pel. Vrije baar.: H Koopman. 2. G. D. A.' Klein Teeselink, 3. J. Sluiters, 4. J. W. Stevens, 5. II. Kers, 6. G. Aaftink. De beer G, Temmink, voorwer ker bij het Waterschap De Schip beek te Dijkerhoek herdacht gis teren zijn 40-.jarig dienstjubileum. Op 20 augustus 1928 trad de heer Temmink als jongen van 18 jaar in dienst van het Waterschap ais los-arbeider. Thans is hij bijna 25 jaar voorwerker belast met de onderhoudswerken van de water schapsleidingen en regelt hij de werkzaamheden van een grote ploeg arbeiders, die o.a. de beek en de leidingen schoonhouden. De jubilaris werd 's morgens, in tegenwoordigheid van zijn echt genote en zijn twee zoons met hun vrouwen, in het Waterschapsge bouw te Markelo gehuldigd door het dagelijks bestuur van het Wa terschap De Schipbeek. Daar wachtte de heer Temmink een grote verrassing, want de bur gemeester van Holten, mr. W. I-I. Enklaar, was daar aanwezig en deelde hem, na woorden van ge lukwens en waardering te hebben gesproken, mede, dat hij begif tigd was met de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, In zijn toe spraak zei mr. Enklaar, dat een veertigjarig dienstverband z.i. niet alleen een compliment is voor de werknemer, maar ook voor de werkgever, omdat daaruit weder zijds vertrouwen en waardering blijkt. De jubilaris, aldus de bur gemeester, heeft ook zijn steentje bijgedragen in de waterbeheersing, die voor alle ingelanden van gróót belang is. De Watergraaf, de heer G. J. Berendsen, schetste de jubilaris als een zeer goede voorman, die niet alleen de volle inzet van de onder hem gestelde mannen vraagt, maar die zich zelf niet ontziet en zich volledig geeft bij de uitoefening van de hem opge dragen taken. Het dagelijks be stuur en de technische dienst heb ben hem niet anders gekend als een zeer actief mens. De heer Berendsen bedankte de jubilaris voor zijn uitstekende plichtsbe trachting en bood hem, naast de gebruikelijke enveloppe met in houd, van het dagelijks bestuur de draagmedaille aan. De heer Temmink dankte de burgemeester voor de hem ver leende konniklijke onderscheiding en de beide sprekers voor hun waarderende woorden en de ge schenken van het waterschap. 's Middags kwamen collega's de jubilaris in zijn woning te Dij kerhoek opzoeken en kwamen ook de buren gelukwensen, zodat het voor de familie Temmink een bij zonder prettige dag werd. De Holtense scholen-gemeen- schap HAVO, AIAVO, MEAO is het nieuwe schooljaar gestart met meer dan zeshonderd leerlingen. Hel is verheugend, dat er voor de nieuwe vormen van onderwijs in brede kring zo veel belangstelling bestaat. D belangstelling demonstreert zich z duidelijk in de aanmelding van het aantal leerlingen voor het nieuwe cursusjaar. Voor de 4e klas van HAVO en voor de le klas van het MEAO. was die belangstelling zelfs zo grool, dat niet aan alle aanvragen voor toelating kon worden voldaan. Ook voor de z.g. brugklas was de •aanmelding groter dan vorige jaren. Er wpd.<ip., X.3p .J.efe^hngeft, j.pge§p(u;e-. ven, die allen voort de eerste periode gepla^tf^ördM Ih'Këtëfe'^ëKe 'd:W:z. ongelijksoortige klassen, overeenkom stig de gedachte, die de wetgever voor ogen heeft gestaan bij 't creëren van de z.g. brugklassen. In de loop van dit schooljaar zal het onder zoek naar capaciteiten plaats vinden, zodat aan het eind van het school jaar aan de ouders een degelijk ad vies gegeven kan1 worden over de ge schiktheid van hun kind voor het voorbereidend wetenschappelijk on- Door een royale 5-1 overwinning op de G.VB tweede klasser Noordijk 2 plaatsten de Holtenaren zich voor de finale van de Hector-seriës te Goor. De basis hiervoor legden de rood-zwarten door een fraaie zege op het derde elftal van de organiserende vereniging (2-0). Doordat de Holtena ren wat scherper schoten bij het ne men van strafschoppen werd ook de tweede editie van Rijssen Vooruit te rug gewezen. In de finale komen de Holtenaren uit tegen Hoeve Vooruit 2. De wedstrijd begint om 3 uur 30. Door de jeugdcommissie van de voetbalvereniging „Holten" werd zaterdag in het Sportdal voor haar jeugdleden een sportdag geor ganiseerd, die goed geslaagd is. De jongens hebben met veel elan gestreden op de acht onderdelen, die in het programma waren op genomen. Hoewel de weersomstandigheden verre van ideaal wa ren, was de opkomst op deze sportdag bevredigend en is een der gelijk sportgebeuren voor herhaling vatbaar. De leiding berustte bij de jeugdtrainer, de heer Fr. Paule, die werd geassisteerd door leden van de jeugdcommissie en enkele ouders. Om circa 9 uur werd 's morgens het startsein gegeven voor de eerste vier onderdelen nl, verschieten, doel- schieten met keeper in de goal, hard lopen en doelschieten in vakken. Hoe wel deze opgaven op het oog erg ge makkelijk leken, bleek dit gezien het aantal gescoorde punten, 111 de prak tijk toch niet het. geval te zijn. Na de pauze werden de resterende vier on derdelen afgewerkt nl. ver ingooien, dribbelen om paaltjes, hindernislopen en een technische oefening. Ook hier waren de uitslagen nogal uiteenlo pend. Tijdens de sportdag zorgde de hoer Baan, die zijn geluidsinstallatie be langloos beschikbaar stelde, voor ge zellige muziek. Voor elke groep waren drie prijzen beschikbaar t.w. een beker en twee medailles, dank zij bijdragen van de supportersvereniging en enkele parti culieren. Om plm. .12.00 uur maakte de voor zitter van de jeugdcommissie, de heer F. ter Hoeven de uitslagen bekend en reikte de heer Paule onder luid ge juich de prijzen uit. Door de heer Paule was als extra prjjs een grote „cup" beschikbaar ge steld voor de allerbeste prestatie van deze dag. Onder luide bijval werd de Frits Paule wisselbeker" door de schenker zeil' uitgereikt aan de 14- jarige Herman ten Velde, wiens naam als eerste i gril'd. de beker zal worden ge- De uitslagen dezer sportdag waren als volgt Groep 8, 9. 10 en 11 jaar: le prijs J. Huzen (beker) 26 punten, 2e peris G. W. Willems (med.) 29 punten: 3e prijs W. G. Maats (med.) 36 punten. Groep 12 en 13 jaar: le prijs A. G. H. Vincent (beker), 31 punten; 2e prijs A, Drent (med.) 35 punten; 3e prijs ex aequo H. J. Mark voort en H. v. d. Voet (med.), 41 punten. Groep 14 en 15 jaar: le prijs H. ten Velde (beker) 21 punten. 2e prij.; ex aequo B. J. Knapen en G. den Bouw meester (med.)' 27 punten; 3e prijs A. Haan (med.) 30 punten. derwijs (VWO), HAVO, MAVO of an dere vormen van voortgezet onder wijs. In het kader van het experiment, dat nu zo langzamerhand aan) de Hol tense 3chool een aflopende zaak is, zullen het komende jaar voor de eer ste maal HAVO-examéns' worden ge houden. De toename van het leerlingenaan tal heeft grote problemen voor de huisvesting meegebracht en uitbrei ding A'an het gebouwencomplex nood zakelijk gemaakt. Dank zij de acti viteiten van gemeentewerken en de aannemers is deze uitbreiding ech ter keurig op tijd gerealiseerd. Ook het lerarencorps moest wor den uitgebreid, zodat er vanaf 1 augustus 1968 weer een aantal nieuwe leerkrachten aan de school verbon den is. Van de zijde van de georgani seerde landbouw in Holten zijn bezwaren gerezen tegen het ruilverkavelingsplan Holten- Markelo met name wat betreft het opruimen van houtopstan den in de gemeente Holten en het aanbrengen van nieuwe be plantingen. De afdelingsbestu ren van de OLM en de CBTB hebben zich in verband hierme de met een schrijven tot Gede puteerde Staten van Overijssel gewend, waarin deze bezwaren nader zijn aangegeven. De be zwaren betreffen voornamelijk het landschapsplan. Het eerste punt, dat in het bezwaar schrift wordt aangesneden is de on gelijke behandeling van verschalende delen van het ruilverkavelingsgebied, wat betreft het aanbrengen van nieu we beplantingen. Op bepaalde plaat sen wordt naar. de mening van adres santen teveel hout gehandhaafd, waar door het niet mogelijk is grote, goed gevormde kavels te projecteren. Hierdoor wordt een gezonde ontwik keling van .de landbouw in ernstige mate belemmerd. Een moderne be drijfsvoering eist nl. een steeds toe nemende produktiviteit door o.a. ge bruik te maken van steeds grotere machines. Bovendien neemt met het aantal houtopstanden de daardoor veroorzaakte wortel- en schaduw- schade evenredig toe. Dit geeft naar de mening van de besturen der ge noemde organisaties niet alleen aan zienlijke randverliezen doch ook moeilijkheden bij het oogsten. Als een tweede bezwaar voeren zi; aan, dat de nieuwe beplantingen zo danig zijn geprojecteerd, dat op be paalde plaatsen meer hout terug komt dan er uit gaat. Bovendien staan de nieuwe beplantingen in verschillende gevallen op goede grond, op een huis- weide of midden in een kavel gepro jecteerd en doen daardoor -afbreuk aan de exploitatie van de grond, a" dus wordt aangevoerd. De nadelen, die voor bepaalde bi drijven uit het landschapsplan voort vloeien worden op geen enkele w" gecompenseerd. Tn bepaalde delen 't ruilverkavelingsgebied wordt daar door minder geprofiteerd van de ruil verkaveling, doch kan zelfs won" gesp iken van een verslechtering. De genoemde organisaties pleiten daarom voor een doelmatiger uitvoe ring van het landschapsplan - dat een onderdeel vormt van het ruil verkavelingsplan - waarbij tegemoet wordt gekomen aan gerechtvaardigde verlangens wat betreft een efficiënte verkaveling. Dit houdt naar het oor deel van adressanten in, dar. op ver schillende plaatsen ongunstig gelegen houtopstanden alsnog moeten worden opgeruimd en nieuwe beplantingen op de slechte gronden moeten worden aangebracht. Zij wijzen hierbij op de functie, die het hout. moet hebben, wil het als een blijvend element op der, duur in het landschap worden aan vaard. Een aander verlangen ten aanzii van het ruilverkavelingsplan is, dat de kruising Borkeldsweg met de E 8 Naar aanleiding van de missive van de Minister A'an Volkshuisves ting en ruimtelijke Ordening inzake de liberalisatie. A'an het huur- en Avoonruimte beleid zegt B. en W. in een voorstel aan de raad, dat naar hun mening de invoering A'an een huurliberalisatie in deze gemeente zonder bezwaar zal kunnen plaats vinden. Een zeer grote groep van1 woningen valt namelijk buiten deze liberalisa tie. O.a. blijft de huurprijs A'an alle door de minister aan te wijzen na oorlogse woningen, waarvoor nog 'n jaarlijkse bijdrage uit 's Rijks kas wordt gegeven, de huurprijs, die de minister A'aststelt. Deze belangrijke groep omvat vrijwel alle woningwet woningen van de gemeente ,en de met Rijks steun gebouwde particu liere h u u 1- wo 11 i 11 gen Het college adviseert de raad de minister mede te delen, dat tegen invoering van een liberalisatie van het huurbeleid dn de gemeente Hol ten geen bezwaar bestaat. Ten aanzien A'an de liberalisatie A'an het woonruimtebeleid meent B. en W. echter een meer gereserA'eerd standpunt te moeten innemen. Zij zijn n.l. A'an mening, dat op grond A'an de nog bestaande reeële Avoning- behoefte in Holten een liberalisatie A'an dit beleid de eerstkomende twee jaren niet moet worden doorgevoerd. De lijst van Avoningzoekenden ver meld nog 198 ingeschrevenen, terwijl de toeAvijzing A'an woningen nog niet zo zal zijn, dat een buitenwerking stellen van de Woonruimtewet voor Holten A'erantwoord is. Het aantal woningzoekenden is de laatste jaren zelfs nog toegenomen, Aveshalve het gewenst is de nimister te berichten, dal er tegen liberalisatie A'an het woonruimtebeleid overwegend be- bestaat. De heer Fr. Paule, trainer van de Holten-junior en reikt aan de 14-jarige Herman ten Velde de door hem geschonken .Frits Paule-wisselbeker" uit. Het aantal deelnemers aan de Heide- wandeltoeht van de Wandelsportver eniging „De Trekkers", die zaterdag middag in de contreien van Holten gehouden wordt is al tot over de 1500 gestegen, zodat de organisatoren vre zen niet voldoende Insignes te zullen hebben. Maar dat behoeft geen be letsel te zijn om mee te wandelen. Iedereen kan n.l. deelnemen en zich zelfs tot 14.30 uur in het gebouw Irene laten inschrijven. Bij een tekort aan het mooie embleem met lint wordt dit wel nagezonden. Er komen zelfs groepen uit Winschoten en Heerlen om mee te wandelen en heel A'eel groepen uit de A\'at meer naaste om geving. Het grootste aantal wandelaars 20 en 15 km start vanaf 14.00 en wordt door de drumband van ,,HMV" uitgeleide gedaan. Alleen de 40 km Avandelaars starten om 11.00 uur. Zij gaan eerst over de Holterberg en ko men dan op het parcours, dat voor de overige deelnemers geldt via het Kol- complex naar de Heidevelden op de Borkeld. De verulichte rust is bij café-restaurant „De Poppe" en daar na gaat de tocht via de Beuseberg naar het punt van uitgang terug. De di'umband en het muziekkorps A'an HMV zullen enkele groepen Avande laars tussen 17.00 en 18.00 uur binnen halen en daarna A'olgt nog een kort concert voor het gebouw Irene. in Ieder ge\'al A'an dien aard zal moe ten zijn, dat volledig landbouwverkeer mogelijk is, en niet, zoals'nu gepland alleen verkeer voor voetgangers. Aangezien bekend is, dat er indi viduele personen zijn, die bezwaren koesteren tegen het ruih'erkavelirigs- plan of gelijksoortige bezwaren tegen het landschapsplan en die een per soonlijk bezwaarschrift zouden willen indienen, hebben de organisaties zich bereid verklaard daaraan hun mede werking te A'erlenen. Daarbij moet echter bedacht worden, dat het indie nen A'an bezwaarschriften aan een termijn gebonden is. Hoewel het seizoen A'oor de nor male werkzaamheden nog niet is aan gebroken is de afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen alweer actief. Dinsdagavond werd onder leiding van de presidente mevr. H. J. HolGroothóff, een puz zelfietstocht georganiseerd. Vanaf het gebouw „Het Trefpunt" startten tel kens twee echtparen. De tocht ging door de Helhuizerbossen en langs d» voet van de Holterberg waar ver schillende controleposten moesten worden gepasseerd en waarbij op drachten moesten worden uitgevoerd, o.a. een droge beschuit zo snel moge lijk verorberen, een glas pompcognac drinken en een feestmuts van kran tenpapier in elkaar zetten. Het einde kwam via de donkere Es pelose bossen toen de duisternis al was ingevallen. Op de boerderij van de heer T. Boode moesten de A'arkens geteld worden en verder moest men zingend met de feestmuts op weer bij „Het Trefpunt" arriveren. De Espelose dichter de heer Mans Krikkink, had de hele tocht al op rijm éezet. Het gedicht werd door zijn schoondochter mevr. J. Brink man Krikkink voorgelezen, die daar mede een spontaan applaus oogstte van alle aanwezigen. Ten slotte wer den, na het gebruik van een kopje koffie en een slaatje, door de presi dente de prijswinnaars bekend ge maakt in drie groepen van twee echt paren. De uitslag was: la G. Prins en echtgenote en F. Slijkhuis en echtge note, 2. W. Wechstapei en E. Krik kink met hun vrouwen en 3. E. Mark voort en G. J. Rensen met echtge noten. Het was voor alle deelnemers een fijne en amusante avond. De Provincoale eWrkgroep voor In ternationale Hulpverlening van de Hervormde Kerk in Overijssel heeft een schrijven doen uitgaan aan alle Hervormde Kerkeraden en Gemeen telijke Diaconale Commissies voor Intern. Hulpverlening in Over ijssel om niet alleen zelf adhesie te betuigen aan het telegram dat het Actie-Comité Biafra (Weesperstraat 39, Amsterdam) op zaterdag, 17 augustus aan onze regering zond, maar ook alle gemeenteleden of in samemverking met andere plaatse lijke kerken, alle ingezetenen van hun woonplaats op te roepen om hun adhesie aan het telegram van het Actie-Comité Biafra te betuigen en zodoende alles te doen wat men doen kan om hulpA'erlening en1 vrede in Biafra/Nigeria te bevorderen. o In de gelederen van de voetbalver eniging „Holten" heerst grote activi teit. Holten 1 speeelt zondag om 14.30 uur de nederlaagwedstrijd tegen Bos kamp in Olst, die de vorige Aveek Ave- gens de weersomstandigheden niet door kon gaan. De opstelling is als volgt: doel: Breukink, achter: Brands, Hommes. Paalnian, Mark voort; midden: Kaiser en'Den Heijer; voor: Klein Velderman, Veneklaas, Menkhoes en Jonkman. Holten 2 speelt om 2.30 uur een vriendschappelijke ontmoeting tegen Omhoog 1 te Wierden en Holten 3 in de finale van het Hector-toernooi om 3.30 uur uit tegen Hoeve Vooruit 2. Het vierde van Holten speelt zondag om 2.30 uur een uitwedstrijd tegen Heeten 3. Voor de jeugd van „Holten" eveneens oefenwedstrijden steld op zaterdag a.s. De bedoeling van deze wedstrijden is. dat de jeugd commissie in verband met de nieuwe indeling enig inzicht krijgt in de ca paciteiten van de diverse groepen. Het betekent niet. dat de opstelling der elftallen al definitief is. Het. programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur pupillen: D1-D2; ju nioren: 11.00 uur: C 2 - C 3, 14.00 uur: B 1 - C 1 en 15.00 uur A 1 - Hector A 1 zijn O De Vereniging voor Ziekenhuisver- pleging te Bathmen, die haar werk zaamheden o.m. ook uitstrekte tot de gemeente Holten, heeft opgehou den een zelfstandige onderlinge waar borgmaatschappij te zijn tegen ziek te- en ziekenkosten. Zij heeft haar rechten en plichten te rekenen met ingang van mei jl. overgedragen aan de Onderlinge Waarborgmaat schappij voor Ziektekostenrisico's „Ziekte-Onderlinge" \'an de OA'erijs- selse Landbouw Maatschappij te Zwolle. De Verzekeringskamer heeft bij zijn besluit van 25 juli goedkeuring gehecht aan deze overdracht, die is bekend gemaakt in de Nederlandse Staatscourant van 14 augustus jl. al dus een „mededeling" in dit blad. Zij is ten aanzien A'an a'le belang hebbenden van kracht geworden op 15 augustus jl. Het huidige bestuur van de Ver eniging voor Ziekenhuisverpleging blijft zijn werkzaamheden als afde lingsbestuur A'an de „Ziekte-Onderlin ge" voortzetten, terwijl er zeker ook een jaarlijkse ledenvergadering zal worden gehouden. Waarschijnlijk zullen de Holtense leden te zijner tijd naai" de afdeling Holten over gaan, doch daaromtrent is nog niets definitiefs bekend. In de betrokken bekendmaking wordt er op gewezen, dat de verze keringsnemers van het Bathmense fonds bevoegd zijn gedurende 90 da gen na de dagtekening van bovenge noemde Staatscourant de verzeke- ringsoA'e reen komst schriftelijk bij de „Ziekte-Onderlinge", Groot Wezen land no 29 te Zwolle op te zeggen, met ingang van de 91ste dag na de ze dagtekening.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3