Groot aantal in heide wandeltocht schrijvingen Twee eerste kampioenen MINI OF MAXI- DAT IS DE VRAAG Voetbalactiviteiten van Holtense jeugd Te als huur gids Diploma zwemmen Nieuw fiitsapparaat DE IiEIDE BLOEIT. Jeugdige Holtense zwemmers en zwemsters aan de spits Bij de 60ste verjaardag van L. Krommendijk oud-directeur Grafische Industrie, Nijverdal Jan Muller boekte mooie successen in Bemmel Tuinsproeien is een kunsl HOLTEN I NAAR OLST Z wemcompetitie Markante persoonlijkheid Groot nationaal concou rs-liippique te Bathmen VOLLEYBAL GAAT VAN START Zaterdag 17 augustus 1968 3 Voor de Heidewondeltocht, die de Wandelsportver. ,,De Trekkers" on der auspiciën van de Nieuwe Unie van Wandelsportverenigingen NUW op zaterdag 24 aug. a.s. organiseert, bestaat een enorme belangstelling. Er zijn reeds inschrijvingen van meer dan 1200 wandelaars binnen gekomen waaronder ruim tachtig groepen uit alle delen van het land en individuele wandelars, zelfs uit Duitsland. En de inschrijving is nog open tot kort voor de start van de eerste wandelaars. De wandeltocht gaat over de Hol- terberg voorzover het de 40 km - rou te betreft en verder over de Borkeld en de Friezenberg, waar de heide mo menteel prachtig in bloei staat. Start en finish zijn in het gebouw Irene te Holten. De verplichte rust van een half uur in café-restaurant „De Foppe" aan de Markeloseweg. De 40-km tocht start om 11 uur, de 20 en 15 km om 14 uur en de 10 en 5 kin tochten om 14.30 uur. De drumband van de Holtense mu- ziekver. HMV en de Jeugddrumband „Sluitersveld" uit Almelo zorgen voor de muzikale omlijsting van dit wan delfestijn. De deelnemers, die de tocht volbrengen ontvangen een mooie me daille met lint. Er wacht de organisatoren nog veel werk om dit wandelsportgebeuren volledig te doen slagen. De postduivenvereniging ,,De Berg- vliegers" heeft met 76 jonge duiven deelgenomen, aan de laatste vlucht in deze afdeling (vanaf Roosendaal), ■afstand 157 km. aankomst eerste duif 19.28.53 u, laatste duif 20.17.02. Deze vlucht was bedoeld vanaf Neuf- villes (Fr.) Door 't slechte w,eer kon den de duiven daar niet gelost wor den en zijn ze naar Nederland terug gestuurd. Men heeft ze toen zaterdag middag om 16.30 gelost in Roosen daal. De uitslag was: 1, 7, 8, 9, 15 Joh. Paalman, 2 en 10 H. J. Aaftink, 3. G. Steunenberg, 4. Gebr. Willems, 5 M. Lodeweges, 6, 12, 13 W. Aaftink, 11 en 14 L. Gazan. De heren H. J. ten Velde en Joh. Paalman eindigden beide met hetzelfde aantal punten nl. 314, zodat belde tot eerste kampioen zijn uitgeroepen. 3e werd de heer1 H. J. Aaftink met 282 punten. Kampi oen' der jonge vogels H 68-1491709 van de heer H. J. ten Velde met 146 pun ten. Landelijke ruiter Jan Muller heeft zondag op het zeer sterk bezet con- courshippique te Bemmel (Betuwe) met ,,Joux Joux" mooie resultaten behaald. Hij won in de dressuur L de 2e prijs en eindigde bij het puissance springen na 5 barrages op de 3e plaats. Bij de zesde barrage werden de hindernis sen verhoogd tot 2 meter maar Mul ler en ,,Joux Joux" vonden het toen mooi genoeg. Berlijnse mode-ontwerpers hou den 't met Bonnie en Ninotsch- ka. Mini of maxiHet antwoord lieten de mode-ontwerpers in Duitsland open, toen zij de col lecties voor de winter presen teerden. Zeker is, dat de mini rok voorlopig blijft. Evenzo ze ker is het echter ook, dat de maxirok terrein wint. Waar schijnlijk zal de modebewuste vrouw een compromis sluiten en minirokken en maximantels dragen. Door de Berlijnse col lecties spoken Bonnie en Ni- notschka. Alpinomutsen in alle variaties tot de brede innemen de nertzbaret en kniehoge laar zen worden gedragen bij iets over de knie reikende mantels met ceintuur (foto links). Kraag en manchetten van bont en bontzomen ter hoogte van de laarsrand zijn zeer actueel. De bontmode brengt passende mo dellen voor ieder doel, iedere leeftijd en iedere beurs. Mini en maxi houden elkaar in even wicht. Nieuw en elegant zijn halflange bontcapes, populair rok-mantel-combinaties van soepel vel foto rechts een spor tieve minimantel met Bonnie- muts). De bontmof, koket en praktisch werd weer ontdekt. „Sproeien uit de hand is uit den boze", zo luidt de laatste stelling uit een rapport over tuinsproeien, dat weliswaar tien jaar geleden in ons land werd uitgebracht, maar dat zijn ac tualiteit nog niet heeft verloren. Hoevele tuinbezitters immers rollen niet de tuinslang uit, om vóór het avondeten nog even hun dierbare tuin een sproei beurt te geven. Toch bewijzen zij daarmee hun tuin geen dienst, want elke dag een drup je met de tuinslang zet geen zoden aan de dijk. Wanneer men echt goed wil sproeien, dan moet dat minstens twee uur achter elkaar gebeuren, bij voorkeur na zonsondergang en in het algemeen niet meer dan ééns per week. En dus: niet met de slang in de hand. Wat is namelijk het geval? Kort en vaak spuiten maakt bloemen en plan ten, maar ook gras, lui. Dat wil zeg gen, dat de wortels niet zoals dat hoort, diep de grond in gaan op zoek naar water, maar aan de oppervlakte blijven. De tuin wordt dus verwend en daardoor kwetsbaar. Wanneer u deze zomer met vakantie gaat en de tuin moet het zonder z'n dagelijkse douche stellen, laten bloemen en planten in een .verwende" tuin eer der het hoofd hangen, dan wanneer de wortels diep in de grond zijn ge drongen, zodat ze dieper het nood- zakeijke water kunnen opzuigen. Afhankelijk van de weersomstan digheden en de aard van de grond zal zelfs bij aanhoudende droogte, niet meer dan om de vier dagen tot om de twee weken behoeven te worden gesproeid, zo zegt het rapport, met zo'n ronddraaiend sproeiertje, bij voorkeur 's avonds als de zon geen kans meer krijgt om de druppels op gras en planten terstond te doen ver dampen. Er zijn bovendien bloemen en planten die geen waterdruppels en zonneschijn tegelijk verdragen. Daar om: bij of na zonsondergang is de beste tijd om de sproeibeurt te be ginnen. Vanzelfsprekend laten we hier nood situaties die in bepaalde gebieden van het land in tijden van grote droogte kunnen ontstaan, buiten be schouwing. Sommige waterleiding bedrijven moeten dan een algeheel sproeiverbod uitvaardigen, omdat zij niet over voldoende overcapaciteit beschikken om aan de sterk verhoog de vraag in die dagen te kunnen vol doen. In die gevallen kan slechts de sloot of de regenton redding brengen voor een dorstige tuin. Trouwens: leidingwater behoeft niet altyd het beste water voor de tuin te zijn. Leidingwater is immers in de eerste plaats drinkwater, be trouwbaar en geschikt voor consump tie door de mens. Maar bloemen en planten stellen minder hoge, althans andere eisen. In ons vorige nummer is in het voetbalprogramma van Holten 1 voor de komende competitie onder de da tum 8 september a.s. weggevallen de wedstrijd Holten - Raalte. Het is de eerste thuiswedstrijd van de rood zwarten. Zaterdag" 17 augustus 1968 wordt door de jeugdcommissie der v.v. „Holten" een jeugd-sportdag georganiseerd voor al haar jeugd leden, welke in 4 leeftijdsgroepen is ingedeeld, t.w. 9-11 jaar, 12 en 13 jaar, 14 en 15 jaar en 16-18 jaar. Deze sportdag vangt aan om half 9 's morgens en bestaat uit 8 onderdelen, n.l.: doelschieten in vakken doelschieten met keeper in de goal hardlopen, resp. 60 m., 80 m., 100 m. ver-ingooien ver-schieten haldribbelen om paaltjes technische oefening hindernis-loop Voor elke groep zijn 3 prijzen beschikbaar, n.l. Ie prijs, beker en voor de 2e en 3e prijs een medaille, terwijl voor de allerbeste pres tatie een wisselbeker beschikbaar is gesteld door de trainer Fr. Paule, welke ook de algemene leiding zal hebben. De jeugdcom missie vertrouwt er op dat alle jeugdleden aan deze sportdag zul len deelnemen en dat vele ouders een bezoek aan het sportdal zullen brengen om de jongens aan te moedigen. Het kan erg ge zellig worden Eveneens zal zaterdag een jeugdelftal van 18 tot 21 jaar deel nemen aan het toernooi van Zenderen Vooruit. Het vertrek is be paald op 11.00 uur vanaf Smidsbelt. Dit elftal speelt drie wedstrij den van 2 x 12 minuten tegen Zenderen Vooruit, Juliana en SOS. Aanstaande dinsdag en woensdag zal de veldtraining weer her vat worden voor alle pupillen en junioren in het Sportdal onder leiding van de heer Paule. De indeling van de diverse groepen, alsmede de aanvangstijden zullen a.s. zaterdag op. het veld bekend worden gemaakt. De jeugdcommissie is bezig om voor alle elftallen, welke straks op 8 september 1968 aan de competitie zullen deelnemen enige oefenwedstrijden te organiseren. Holten zal het komende seizoen uitkomen met 7 jeugdelftallen, n.l. een A.- en B.-elftal, drie C.-elftallen en twee pupillen-elftallen. Met het oog op de voortgezette trai ning voor de competitie, die op 8 sep tember begint mét een thuiswedstrijd tegen Raalte, speelt Holten 1 zondag om 10 uur een nederlaagwedstrijd te gen Boskamp (Olst). De opstelling is als volgt: d. Breukink; a. Markvoort, Paalman, Mommes, Brands; m. Kai ser en M Klein Velderman; v. Broer- sm, Veneklaas, Menkhoes en Jong man. Reserves: J Beltman, Meinsma en Spakman. Deze twaalf jonge dames zijn te huur, voor zes mark per uur. Niet duur, als men bedenkt, dat hun veelzijdige opleiding 1000 mark gekost heeft. In 60 lesuren maakte men van lien en van nog 238 knappe collega's tussen 21 en 30 jaar perfecte stadsgidsen, tolken (in 16 talen), secretares sen en gezelschapsdames. Zij fungeren verder ook als fotomo del, filmfigurant of babysitter en behoren tot het „creatieve team van een jonge dienstverle nende onderneming", de WIS (Welcome International Servi ce), die met de eerste Duitse WIS-Academie aan de Kurfür- stendamm in Berlijn (zie foto) met haar werk begon. Er zullen nog meer van dergelijke acade mies in de Duitse Bondsrepu bliek worden opgericht. In het prachtige natuurbad „Twen- haarsveld" werd dit seizoen voor de vierde keer diploma-zwemmen afge nomen door de chef-zwemmeester de heer G. van Lemel. Als vertegenwoordiger van de Kring Twenthe-IJsselstreèk van de Kon. Ned. Zwembond (KNZB) was aan wezig de heer Van der Molen te En schede. De geslaagden zijn: Examen „Zwempi-oef' (Meisjes): A. G. Moleman, F. M. Prak, J. ter Doest, Gerry Loman, H. J. Brinkman B. Brinkman, J. M. Hogeslag, G. Klein Burink, A. Kramer, J. H. Tui- tert, J. H. Willems, M. Scholman, H. L. Kolkman, A. Broersma, M. J. Ko ning allen te Holten; D. Florijn Delden; Y. Nederkoorn, Haarlem. Examen „Zwemproef" (Jongens): G. Welmer en G. Vedders te Marke- lo; G. B. Beute, Haarlem; P. J. de Gooijer, Ottawa; J. Koops, Almelo; B. Aaftink, A. Wechstapel, W. H. Hartkamp, Hink Warrink, H. Weg- stapel, J. G. Gerritsma en H. Brou wers allen te Holten. Examen „Diploma geoefend zwem mer" (Meisjes)E. C. Ruinemans, Sassenheim; IC. N. de Vink, Utrecht; H. Jansen, Rijssen; A. ter Doest, H. Landeweerd, T. A. Hommes, A. A. Zuidervliet allen te Holten. Examen „Diploma geoefend zwem mer" (Jongens): P.. .Harderwijk, Utrecht; A. M. Nijkamp, Holten; -G,,. J. Ruinemans, Sassenheim. Diploma „Zwemvaardigheid I" (Meisjes)I. van der Harst, Holten. Diploma ..Zwemvaardigheid I" (Jongens): H. Aanstoot en M. H. Nieuwenhuis te Holten. Diploma „Zwemvaardigheid II" (Meisjes): S. N. de Vink, Utrecht; A. Bos, Holten. Diploma „Zwemvaardigheid II" (Jongens): G. Bannink, Rijssen; G. van Gisteren, Katwijk; H, F. Ruine mans, Haarlem. Diploma „Zwemvaardigheid (Jongens)Joost Jalink, Holten. Diploma „Zwemvaardigheid (Jongens)Dick Meuleman er Harbers, beide te Holten. III" Ongeveer tweemaal zo groot als een luciferdoosje is de „tic- kytron 16" een nieuw fiits apparaat voor beroepsfotografen en amateurs wat zijn presta ties betreft is dit kleine appa raat echter menig groter de baas. Uitgerust met een NC-ac- cu, levert het bij richtgetal 16 (voor 18 Din-films) om de vier seconden een flits, en wel 60 achter elkaar. Als eerste fiits apparaat ter wereld heeft de tickytron 16 een flitsbuis voor zien van een gele filterlaag, waardoor de gezichten er niet meer zo wit uitzien, maar meer natuurlijk gekleurd zijn. Be jeugdploeg van de Zwemclub .Twenhaarsveld" heeft dinsdagavond in het gemeentelijk zwembad „De lange kolk" in Olst met succes de strijd aangebonden tegen de jeugdi ge zwemmers en zwemsters van „De IJssel" C. en D. uit Deventer en van 0.Z.C. uit Olst. De jeugdige Holtena ren hebben weer uitstekend gezwom men, want ze eindigden na een lange _:f.n spannende strijd op een groot aan tal nummers op de eerste plaats. De estafette 6x50 m. schoolslag voo jongens en meisjes onder de 12 jaar werd een overwinning voor Holten. Na een enerverende strijd eiste c plóc g van O.Z.C. de eerste plaats voor zich op bij de estafette voor jongens en meisjes boven de 12 jr. De Twen- haarsvelders werden hier tweede. Na 20 zwemnummers was de eind stand: 1. Z.C. „Twenhaarsveld" Holten 59 punten; 2. Z. en P. C. „De IJssel" C Deventer 56 punten; 3. Z. en P. C. „De IJssel" D Deventer 51 pun ten en 4. O.Z.C. Olst 47 punten. Na twee zwemontmoetingen in het kader van recreatief zwemmen van de K.N.Z.B. is het algemeen klasse ment 1 en 2 „De IJssel" C en „Twenhaarsveld elk 7 punten, 3. Vandaag, vrijdag 16 augustus hoopt de heer L. Krommendijk te Nijverdal zijn zestigste verjaardag te vieren. Bij deze zakelijke mededeling zou het eigenlijk wel kunnen blijven, want er zullen weinig ingezetenen in de ge meente Hellendoorn zijn, die niet we ten wie deze jarige is en wat hij voor deze gemeente heeft betekend, nog betekent en ongetwijfeld in de toe komst nog zal betekenen. Maar met die mededeling alleen kan toch niet worden volstaan. Zestig jaar is een mijlpaal en wie deze heeft bei-eikt is gerechtigd om te kijken en alvast een paar cijfei's op de levens- balans te noteren, ook al is de eind- rekening nog niet in 't zicht. Leunis Krommendijk is Nijverdal- ler in hart en nieren. Hij heeft veel van de wereld gezien en zijn trouw aan de gemeente van zijn inwoning betekende allerminst, dat zijn belang stelling zich beperkte tot Hellendoorn en Nijverdal alleen, maar de plaats van zijn geboorte heeft toch altijd zijn' grote liefde behouden. En wat de toe komst voor hem ook nog zal mogen brengen, dié trouw zal niet wijken. Wat stelde Nijverdal voor in dat jaar 1908? Het was een kleine, maar nijvere gemeenschap, nauwelijks ze ventig jaar oud en ondanks de indus triële bedrijvigheid, die er toen reeds was, nog tamelijk geïsoleerd. Er wa ren zo'n vierduizend inwoners: een dorp, omgeven door een wijde, lande lijke streek, ver van het gewoel der grote steden en bestuurd vanuit het oude, teruggetrokken en eerbied waardige Hellendoorn. Iedereen ken de iedereen. En dat was het wel. Leunis Krommendijk ging naar school, maar in die jaren was de la gere school voor de meeste kinderen begin- en eindpunt tevens wat hun ontwikkeling betreft. De jonge Krom mendijk had bepaald meer in zijn mars en dat hij een ware talenknob bel had bleek al spoedig, maar het meeste heeft hij zich aan kennis toe geëigend door zelfstudie. Hij ging werken in de drukkerij aan de Grotestraat;, waar ook zijn vader werkzaam was, een bescheiden, klei ne handelsdrukkerij, zoals vrijwel al les wat Nijverdal toen bood klein en bescheiden was. Naarmate hij echter in staat werd gesteld zijn schouders onder deze zaak te zetten heeft hij haar uitgebreid en op een bi-ede.re ba- ais uitgebouwd. Dat zijn belangstel ling vooral uitging naar de exploitatie van het Twents Volksblad dat toen nog éénmaal per week verscheen is begrijpelijk voor wie hem thans kennen. Hij noemt zich zelf, als het er op aan komt zijn activiteiten af te bakenen, het liefst publicist. Hij heeft van het Twents Volksblad een blad gemaakt, dat in niet geringe mate er toe heeft bijgedragen, dat de gemeen schap Hellendoorn-Nijverdal met zijn omringende buurtschappen zich kon ontwikkelen tot de bloeiende gemeen te, die thans wijd en zijd bekendheid geniet. Zijn propagandistische activiteit voor Nijverdal en Hellendoorn is on getwijfeld mede gestimuleerd door zijn werkzaamheid ten behoeve van de gemeente als verzorger van het officiële raadsverslag van de gemeen te Hellendoorn. Een grote stroom van artikelen van zijn hand vestigde de aandacht op tal van nog sluimerende problemen op sociaal, maatschappe lijk en cultureel gebied. In dit ver band zal hij zelf in een te grote be scheidenheid er op wijzen, dat ande ren hem tot deze arbeid hebben ge ïnspireerd en hij zal namen noemen van dr. L. C. v. d. Steen van Omme ren, die in de jaren '20 burgemeester van Hgllendoorn was, van de heer P. C. Stam, lid van de raad en fabrieks directeur tevens, van de heer H. Werkman, hoofd van de openbare la gere school te Hulzen, die niet moe werd er op te hameren, dat de buurt schappen vooral uit hun isolement verlost moesten worden en wiens be langstelling voor zoveel gemeente lijke zaken parallel liep met die van de jonge Krommendijk. Het vreemdelingenverkeer, dat in die jax-en de moeilijke jaren tussen de twee wereldoorlogen nog in de kinderschoenen stond is mede dooi de stimulerende invloed van Krom- mendijks niets aflatende energie op een hoger plan getild. En daarvoor had hij zeker geen steun van buitenaf nodig: de schoonheid van het Twent se landschap kon nooit een krachtiger propagandist gevonden hebben dan in hem. Na de oorlog van '40 tot '45 is de heer Krommendijk er in geslaagd de drukkerij aan de Grotestraat wijdere armslag te geven. Het Twents Volks blad verscheen tweemaal per week en daarnaast rolden van zijn persen de Wierdense Courant, De Koerier en Het nieuws uit Ommen, met een op lage in totaal van plm. 12.000, in 1949 nog gevolgd door Holtens Nieuwsblad. In deze jaren maakte hij ook een reis naar Amerika om daar als enige Nij- verdaller het eeuwfeest van de stad Holland in de staat Michigan mee te maken. Vooral aan deze reis bewaart hij nog altijd goede herinneringen. In de geschiedenis van Nijverdal, zoals die zo'n dertig jaar geleden in het Twents Volksblad is beschreven door wijlen de heer B. Westera wordt de 19de eeuwse predikant A. C. van Raalte met eerbied genoemd, een do- miné, die om des geloofs wille des tijds naar de nieuwe wereld is geëmi greerd. Welnu, Leunis Krommendijk ontmoette in de trein van Chicago naar New York een nazaat van deze predikant. Tevens was het voor hem een grote voldoening, dat hij er in kon slagen de directeur van het christelijk zee manshuis in Hoboken, de heer John Dahm die nog foutloos Nederlands sprak na zijn terugkeer een kist met fonkelnieuwe boeken te sturen ter vervanging van de oude, veel ge bruikte. Een enkel beroep van Krom mendijk op een aantal Nederlandse uitgevers voor dit doel was voldoen de. Hoe hij ook in de kring der colle ga's wordt gewaardeerd moge blijken uit het feit, dat hij vele jaren voor zitter is geweest van de afdeling Overijssel van de Nederlandse Nieuwsbladpers. Het is bepaald geen uitzonderlijke verdienste de leeftijd van zestig jaar te hebben bereikt en de jarige van deze maand zal de eerste zijn om dit ie erkennen. Maar de gemeente Hel lendoorn en daarvan Nijverdal in de eerste plaats is aan deze jarige veel verschuldigd. De plaats van zijn ge boorte en inwoning moge hem, die naast de vele vreugden die het leven hem heeft geschonken ook het ver driet, de tegenslag en de teleurstelling meer heeft gekend dan menigeen be seft, de waardering niet onthouden, die hem juist op deze dag toekomt. Wij hebben als Holtens Nieuws blad met de heer Krommendijk, als één van de directeuren van de Grafische Industrie te Nijverdal, waar ons blad tot september 1967 ge drukt werd, de meest prettige relaties onderhouden, vandaar dat wij hem op deze hoogtij van harte gelukwen sen en hem nog vele goede jaren toe wensen. „De IJssel" D 4 punten en 4 O.Z.C. Oist 2 punten. De individuele uitslagen der Holte naren waren (leeftijd berekend in 1967) 25 m rugslag, meisjes 6-7 jaar: 3e Martha Gerbers, 25 m. vrije slag, jongens 8-9 jaar, le Albrecht Bulsink 25 m. vrije slag, meisjes 8-9 j. 2e Jan- rtie L'örrian','25'rh. schoolslag, jongens 8-9 -jr. 3e Wim Rietberg, 25 m. schoolslag meisjes 8-9 j. le Geraldine ten Hove (Markelo); 50 m. school slag jongens 10-11 jr. 3e Rinus Nieu wenhuis, idem meisjes 2e Thea Hom mes; 50 m. rugslag jongens 10-11 jr. 4e Gerard Willems, idem meisjes le Ans Bos, 50 m. vrije slag, jongens 12 13 jr. le Jan ter Harmsel, idem meis jes 3e Ans Aaftink; 25 m. vlinderslag jongens 12-13 jr. 2e Dick Meuleman, idem meisjes 3e Karin ter Hoeven; 50 m. schoolslag jongens 14 j en ou der, 2e Paul Wansink, idem meisjes 4e Willemien Tuller; 50 m. rugslag j mgens 14 j en ouder, 2e Gerard ter Hermsel, idem meisj.es, Willie Steen huis. De estafetteploeg onder 12 jaar be stond uit: Tea Hommes, Ans Bos, Diana Mol, Harm Rozendom, Gerard Willems en Rinus Nieuwenhuis. De estafetteploeg boven 12 jaar: was sa mengesteld uit: Karin ter Hoeven, Willie Steenhuis, Willemien Tuller, Paul Wansink, Johan Meerman, en Gerard ter Harmsel. Woensdagavond 28 augustus zal de finale verzwommen worden in het na tuurbad te Holten. Voor zaterdag, 17 augustus, 18.30 uur staan nog op het programma zwemwedstrijden voor toeristen en Holtenaren en voor woen- dag 21 augustus, zelfde tijd, de club- kampioenschappen voor de jeugd van de Z.C. „Twenhaarsveld" met als hoogste prijzen de twee „Neptunus- wisselbekers". Evenals voorgaande jaren organi seert de Landelijke Rijvereniging „Bathmen" ook dit jaar weer een concours-hippique. Kom men in de achter ons liggen de jaren steeds van een geslaagde dag spreken, dit jaar zal alle vorige zeker overtreffen, gezien d,e enorme belangstelling van de zijde van de paardenhouders die reeds inschreven of hun deelname toezegden. De tuigpaardenrubriekem worden v.erreden onder de reglementen van de Nederlandse Hippische Sportbond, en hierin zullen, zoals de zaken er thans voorstaan, evenals in 1967 weer verschillende kampioenspaarden aan wezig zijn. Dit jaar zullen voor het eerst tan demnummers verreden worden. Aan de springconcoursen nemen de beste ruiters uit Oost-Nederland deel welke O.A. im de record hoogte- sprong om de ereprijzen zullen kampen. Ook de Shetlandpony is aanwezig en wel in de nummers Tally-Ho .en jachtfit. Afwisseling zal dus in ruime mate aanwezig zijn. Wanneer het weer zijn onmisbare medewerking nu maar verleent zal het paardenfestein in Bathmen er ze ker één worden welke als één der bes te in de lande kan worden aange- mërk, Nadat de afdelingen „gymnastiek" en „judo" van de Sportver. „Bato" deze week weer met hun sportbeoefe ning zijn begonnen, gaat de „volley bal-afdeling" de komende week van start. De gewone leden op donderdag, 22 aug. a.s. onder leiding van de heer T. G. Lukkien en de jeugd-afdeling onder leiding van Rein Brouwer. Binnenkort beginnen ook de competi tiewedstrijden voor de Nevobo weer.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3