Loco-burgemeester, weth. Rietberg opende braderie WIESJE HOSPERS Braderiekoningin 1968 jennekesmarkt trok weer veel jongelui naar Holten gi Zonneschijn schonk de Braderie oude orie Met het doorknippen van een lint.... Braderiekoningin bezocht „Braderiekindje Voor het eerst sinds 13 jaar verkiezing niet in open lucht Braderiefeesten geslaagd. Zomer-aktie hulpverlening Bantoe-kerken luidt bel voor de laatste ronde Interkerkelijk recreatiewerk wordt zondag beëindigd Kerkdiensten Week ent ld ienslen Gevonden en verloren Nog geen 2 dagen oud al hoog bezoek en Officiële publikatie TE KOOP AANGEBODEN Ballonwedstrijd voorwerpen Herstemming Hamleden genoten vee! waardering Soli Deo Gloria voor de radio GESLAAGD HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 27 juli 1968 Jaargang 20 - no. .30 Uitgave vin dé Stichting „Holtens Nieuwsblad' te Hölten Telefoon 05483 123i Hoofdredacteur W. Beyeft Advertentieprijs 1-15 mm. (a contant) f 3Iedere mm. meer f 0,12 Abonnementsprijs f 5,per half jaar, f 10,per jaar. Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 De Holtense braderie, die maandagavond begon met de verkiezing van Wiesje Hospers tot Braderiekoningin, werd dinsdagmiddag officieel geopend en daar moet dan het koninginnetje traditie getrouw bij aanwezig zijn door de loco-burgemeester, wethou der J. Rietberg. Het gebeurde in de druilerige regen, die de ge hele morgen het dorp al een triest aanzien gegeven had, aan de in gang van de dorpskern bij de Larenseweg, waar toch nog heel wat mensen en vooral jonge mensen samen gestroomd waren. De heer Rietberg bracht de braderiecommissie een compliment, dat zij vanaf 1955 deze feestelijkheden steeds weer heeft weten te organiseren, voor ingezetenen en vreemdelingen. Het is heel moei lijk tegenwoordig iets te organiseren, dat aanspreekt. Afstanden spelen geen rol, zodat men de schouwburg kan bezoeken, men heeft de TV en ander vermaak. Dat maakt het niet gemakkelijk om telkens weer andere attracties te vinden. De heer Rietberg meende dan ook, dat het de sfeer van pret, leut en vermaak is, die de mensen ieder jaar weer de braderie doet bezoeken. Met een schaar, hem door Yvonne Hospers in een klompje aangeboden, knipte hij het lint door voor de straat, die toegang gaf tot de bra derie. Tot en met 31 juli Zomer-actie internationale hulpve: .lening voor „Hulp aan Bantoeker- ken" Zuid-Afrika). Gaarne giften op rekening „"Werelddiakonaat" bij Raiffeisenbank te Holten (postre kening 875587). Vrijdag 26 juli Avonds 8 uur in de grote tent „Kalfstermansweide" interkerkelij ke bezinningssamenkomst. Zaterdag 27 juli 19.30 uur: Groot Teenagersbal in de tent op Kalfstermansweide, (zie advertentie). Zondag 28 juli 19.30 uur: Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie advertentie). 'n Avonds 8 uur in de grote tent in ..Kalfstermansweide" interkerkelij ke bezinningssamenkomst. Maandag 29 juli t.e.m. 5 augustus Vishandel Reinaardus wegens vakan tie gesloten. Dinsdag 30 juli Modecentrum Wonnink de gehele dag gesloten (zie advertentie). Woensdag 31 juli Avonds 8 uur Hervatting recepties Chr. Gem. Zangvereniging Soli Deo Gloria". Maandag 5 augustus t./m. 12 augustus Fa. Dollekamp en Zn, Oranjestraat. wegens vakantie gesloten. Maandag 5 augustus l./m. 13 augustus Rijwiel- en bromfietshandel G. H. Kolkman wegens vakantie geslo ten (zie adv.). Zaterdag 17 augustus Provinciale kampioenschappen lan delijke rijverenigingen. Terrein: Er ve „Twenhaar", Rijssenseweg. HOLTEN. Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur ds Hoek van Vorchten. Extra collecte „Hulp aan Bantoe- kerken". Geref. Kerk: 8.30 uur ds R. Oos- terholf: 10.00 en 15.00 uur ds J. W. Dragt van Haren (Gr.). In alle dien sten is het ene offer voor de zending. Bij de uitgang collecte voor bouw nieuwe kerk. R.K. Kerkdienst: (Eucharistievie ring) zondag, 8.30 en 9.45 uur in het gebouw 'Irene, Boschkampsstraat 6 NIEUW HEETEN. R.K. Kerk zaterdagavond 7.30 uur. Zondagmor gen 7.30, 9.00 en 10.30 uur. Recreatitent Borkeld: 10.45 uur In terkerkelijke kampdienst (voor de laatste maal in dit seizoen). DIJKERHOEK. Bethanië: 9.30 uur Past. medew. A. Schellevis. Extra collecte „Hulp aan Bantoe- kerken". Zaterdag. 27 juli vanaf 12.00 uur tot en met maandagochtend 8 uur dokter J. F. Sijtsema, Noordenberg straat 6, tel. 1870 (alleen voor spoed gevallen) (adres gewijzigd tijdelijk). DIERENARTSEN. Zaterdag, 27 juli en zondag, 28 juli: J. Warrink, Noordenbergstraat 19, tel. 1803. TANDARTSEN. Zaterdag. 27 juli en zondag. 28 juli: A. G. Hoek stra. Scherpenzeelseweg 8, Goor, tel. (05470) 3335 van 6.00-7.00 uur namid dag voor spoedgevallen. Voordat de officiële opening plaats vond, werd de loco-burgemeester, die vergezeld was van de gemeente secretaris, de heer G. J. Langenbarg, begroet door het dagelijks bestuur van de Braderiecommissie. De voor zitter, de heer Beijers, stelde de bra deriekoningin aan hem voor en hield een korte toespraak waarin hij de bedoeling van dit jaarlijks terugke rend evenement, schetste. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur, dal op velerlei wijze zijn medewerking verleent om dit feest in de dorps kern te kunnen houden en aan zijn mede-commissieleden, in het bijzon der de heren Klein Velderman en Wiggers, die veel werkzaamheden hebben op te knappen. De Rono was aanwezig en' gaf een kort radioverslag van de officiële ope ning. Met het braderietreintje werd daarna een tocht gemaakt door het dorp waarbij eèn zware plensbui zich boven het dorp ontlastte. Later kon men toch nog een rondgang over de braderie maken, waarbij de verschil lende standhouders de braderieko ningin een klein géschenk aanboden. In de grote tent in Kalfstermans weide bracht het gezelschap „Harle- kino" uit Den Haag een kinderpro gramma met een jeugdton.eelspel van Hans Bolland in 4 bedrijven „Kiekeboe de Wonderkoe". Een tent vol kinderen heeft enorm genoten en meegeleefd met dit spel op een' boer derij, waarin een slechte buurvrouw en een goede fee een belangrijke rol speelden, naast „Kiekeboe de Won derkoe". De moraal van het stuk, „goede daden worden beloond". Voor deze voorstelling had de vereniging van. Ster-winkeliers een belangrijk bedrag uitgetrokken, waardoor het de braderiecommissie mogelijk w.erd gemaakt dit gezelschap te laten ko men. Het is echt aan de kinderen besteed geweest, die een prachtige middag hadden. Door de weersomstandigheden moest de rondgang door het dorp komen te vervallen, maar met bege leiding van de Larense Schotsers en spölleman Jenslce van de Kuper werd een rondgang gemaakt op de dans vloer van de tent. Daarna zorgde het muziek- en showduo John de Vries voor dans muziek waarbij vooral een groot aan tal kamperende jongelui wel aan hun trekken kwamen en er een gezelli ge avond van maakten. De braderie wordt zaterdagavond besloten met een groot teenagersbal in de tent met medewerking van de Beat- en Amusementsband „Splen did". Loco-burgemeester J. Rietberg knipt het lint door Ook dit jaar zijn de Holtense bra deriefeestelijkheden niet verlopen zonder de geboorte van een brade riekindje" Dinsdagmorgen om kwart voor drie werd in het gezin van Eg bert Lammers en Hendrika van Zon, Deventerweg N. 25, een zoontje ge boren. De kleine „Jan Lammers" had er geen weet van, dat er woensdagmid dag hoog bezoek voor hem was. Hij meldde zich nogal luidruchtig toen de Braderiekoning, Wiesje Hospers, op bezoek kwam met de heren Klein Velderman en Beijers om de traditie geworden „kraamvisite" af te leg gen en een paar kleine geschenken voor moeder en baby te overhandi gen. Hij zal er later echter wel kennis van kunnen nemen, want moeder en kind werden, geflankeerd door het koninginnetje en de beide heren, door vader Lammers op de gevoelige Loco-burgemeester J. Rietberg met de Braderiekoningin en voorzitter Beijers in het Brade rietreintje na de opening. plaat vastgelegd. Ook zusje Jootje en de kraamverpleegster moesten er nog bij op, zodat hij beslist wel een goede indruk zal krijgen van de be langstelling, die zijn geboorte te weeg bracht. Het werd een gezellig bezoek, dat door de ouders en door de groot ouders, die in hetzelfde huis wonen, kennelijk op prijs werd gesteld. „Opa" Lammers lag met rugklach ten te bed, maar was met de belang stelling voor zijn kleinzoon, die naar hem genoemd is, bijzonder ingeno men. Burgemeester en wethouders van Holten bieden bij inschrijving te koop aan A. 2-éénroedige kapbergen (genum merd 1 en 2) staande bij de voormalige boer derij Holterbroek 25 (J. G. Wis- sink) en B. 1-éénroedige kapberg en 1 schuur tje (genummerd 3 en 4) staande bij de voormalige boerde rij Holterbroek 19 (G. J. Kolk man). Gegadigden kunnen tot uiterlijk 15 augustus a.s. briefjes met opgave van nummer en prijs en met duide lijke vermelding van naam en adres indienen bij burgemeester en wethou ders. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. Rietberg, loco-burgemeester, G. J. Langenbarg, secretaris. Op „Kalfstermansweide" werden jl. donderdagmiddag door een groot aan tal kinderen (en ouderen) ongeveer duizend ballonnetjes in diverse kleu ren opgelaten die voor het merendeel in oostelijke richting verdwenen. Een betrekkelijk klein aantal ballonnetjes kwam wat moeilijk van de grond en de bomen rond de begraafplaats ston den een lange reis in de weg. De ballonnetjes droegen als opschrift „Voor uw dagtochten en touringcars naar OAD Tours Holten (Ov.)" Voor deze ballonwedstrijd zijn door de Braderiecommissie geldprijzen be schikbaar gesteld voor de grootste af standen. Jongelui, die de aan de ballon be vestigde label terug krijgen, moeten deze inleverdn bij de secretaris van de Braderiecommissie de heer J. Wiggers, Kolweg 14. herenhorloge met 1 double band 1 zilveren ketting 1 hondepenning 1 bril 1 regenbroek 1 kentekenplaat. VERLOREN: 1 voorzet zonnebril 1 transistorradió in zwart hoesje 1 double dameshorloge met zwart bandje licht bruine porlemonnaie met inh. 1 overall met boodschappen-las. 1 beige jongensjack 1 boodschappentas wit skai waarin portemonnaie met inhoud 1 bruine portemonnaie met ritsluiting waarin zwemkaart van Twenhaars- veld 1 map met, foto's notaboekje 1 groene regencape 1 donker blauw meisjesvest 1 herenhorloge met brede zwarte band. INLICHTINGEN dagelijks aan het groepsbureau der rijkspolitie te Hol ten tussen 8-22 uur, DOCH niet tussen 13 en 14 uur. De 21-jarige Wiesje Hospers is deze week door een jury be staande uit zomergasten gekozen tot Braderiekoningin van Holten. Wiesje is administratief medewerkster bij Thomassen en Drijver- Verblifa N.V. te Deventer. Zij woont sedert 1959 in Holten. Haar vader is directeur van de Centrale Bakkerij „De Halm". Zij be zocht in Holten de u.l.o.-school. de tegenwoordige Scholengemeen schap en werkt al vijf jaar in Deventer. Holten heeft met haar verkiezing een charmante braderieko ningin gekregen, die o.a. dinsdagmiddag aanwezig zal zijn bij de officiële opening van de braderiefeesten. Een van haar taken zal zijn, bij de geboorte van een baby gedurende de braderiedagen, de kraamvrouw een bezoek te brengen. Holten telt al heel wat bra deriekinderen. Het was de eerste keer sedert der tien jaar. dat de verkiezing van de Braderiekoningin niet in de open lucht kon plaatsvinden. Het regende pijpestelen, maar gelukkig behoef de daarom dit: traditionele evenement niet in ht water te vallen. De enor me tent op Kalfstermansweide bood ettelijke honderden bezoekers een uitstekend onderdak. Voor dat de verkiezing plaats vond bracht de Tirolerband van de mu ziekvereniging „HMV" in verband met een eventuele i-ondgang deze avond niet in Tirolerkostuum gesto ken een aantal populaire wijsjes ten gehore en gaf de boerendans- groep „De Larense Schotsers" een demonstratie van ouderwetse dan sen. Het talrijke publiek beloonde de muzikanten en de boerendansers met een spontaan applaus. En toen kwam het grote mo ment. dat altijd een vraagteken blijft, zouden er voldoende Holtense meisjes op het podium komen om daaruit de Braderiekoningin te kie zen. Het kostte de voorzitter van de braderiecommissie ook nu weer heel wat praten om de meisjes te overre den naar voren te komen. Het was toen een charmante geste van Jannie Podt, de Braderiekonin gin van het vorige jaar, op het po dium plaats te nemen. Akke Meins- ma en Janna Goorman gaven toen het goede voorbeeld en1 daarna, volg den, zij het soms schoorvoetend, Wiesje Hospers, Willy Leemkuil. Ti ny Brands, Riekie Lubbersen, Han- neke Rensen, Rieka Haverslag en Abbie Klein Velderman. De brade riecommissie had de eerste slag ge wonnen. De nog te kiezen jury kon een keuze doen. Bij de schriftelijke stemming kre gen drie meisjes elk vier stemmen, zodat er een herstemming moest worden gehouden. Bij die tweede stemming viel de keus op Wiesje Hospers, die door de voorzitter werd gelukgewenst, terwijl de penning- Braderie-koningin Wiesje Hos pers en ex-koningin Jannie Podt meester, de heer H. Klein Velder man haar bloemen aanbood. Onder een enorm gejuich, had de bekendmaking plaats gevonden. Toen kw'am het leuke moment, dat de nieuwe koningin het gouden kroon tje op het hoofd gedrukt werd door haar voorgangster. Zij en alle meis jes kregen van de braderiecommis- sie een presentje en een hartelijk dankwoord voor hun bereidwilligheid aan deze verkiezing te hebben deel genomen. De Jennekesmarkt vormde ook dit jaar weer een spontane afslui ting van de Holtense braderiefeesten, die vier dagen geduurd heb ben en die zich behoudens de regenachtige openingsdag ook nu weer door hun aparte sfeer gekenmerkt hebben. Zaterdagavond wordt in de grote tent op Kalfstermansweide nog wel het grote teenagerbal gehouden, maar dan behoort de braderie 1968 zceer geheel tot het verleden. Het VVV -vakantieprogramma zal dan de toeristen nog de nodige afwisseling kunnen bieden echter van een wat ander karakter. Donderdagavond hadden zich om de in het flootlight badende dorpstoren honderden jonge mensen verzameld, vooral bij de radio wagen, van waaruit de Jennekesmarkt gedirigeerd xcerd, met aan de microfoon Jan Wiggers. een Rijssense jongen, Seino Voort man, met de Markelose schone. Cob? Klein Hesselink, zich melden. Zij deel den de laatste tien gulden. Op de braderie, in de hotels-café's en op de dansvloer van Amicitia heer ste inmiddels een gezellige drukte, die tot na middernacht voortduurde. In haar streven om voor de kinde ren wat te organiseren is de Brade riecommissie deze keer bijzonder goed geslaagd. Na de ballonwedstrijd De Larense Schotsers boden de nummers te koop aan en zij kregen het daarbij soms te kwaad zo drongen de jongens en meisjes op om en paar nummertjes te bemachtigen. Het duurde deze keer dan ook maar nauwelijks een half uur, dat de eerste paren zich met de corresponderende nummers bij de radiowagen kwamen melden. Dinant Lohuis uit Rijssen en Rikie Crans uit Den Haag waren de eer sten. Zij ontvingen van penningmees ter Klein Velderman ieder f 25, Toen kwam er weer een Rijsseriaar nu met een Fries meisje. Het waren Wim Paalman uit Rijssen en Ali Hol man uit Leeuwarden. Prijs elk f 12,50 Jan van Geffen uit Utrecht had zo waar een Rijssens meisje n.l. Gerdien Vruggink als partnerin gevonden. Voor hen was de spoeling al wat dun ner n.l. f 7,50 per persoon en ten slot te kwam voor de laatste prijs weer op Kalfstermansweide, waarbij plm. duizend ballonnetjes de grenzen van onze Oosterburen opzochten, was er een tent vol kinderen om naar de ver richtingen van de kunstrolschaats- club „De Molenstad" uit Winschoten te kijken. Het werd een geslaagde voorstelling. Met veel gratie werden de nummers uitgevoerd, waarbij ook de acrobatische nummers niet ont braken. Vooral hel optreden van de kleine meisjes van 6 tot 8 jaar oogstte veel. sympathie. De avondshow, die door de heer Werkman geleid werd. trok minder publiek. Toch hebben de aanwezigen zeker genoten van de goede nummers die in verschillende variaties ge bracht werden. Keurige staaltjes van acrobatiek op een fietswiel, het rij den met de pop en ten slotte de finale uitgevoerd op de muziek van de Ame rikaanse operette „Rose Marie" bracht alle handen voor een krachtig applaus op elkaar. Deze club won dan ook bij een internationale show in Scheemda vorige jaar de eerste prijs. Men was nu echter wat gehandicaot door de wat ongelijk liggende dans vloer. Deze hulp aan Bantoe-kerken wordt verleend via 'net bekende Christelijk Instituut van Zuidelijk Afrika, waar van Dr. Beijers Naudé de directeur is. In 1964 riep ccn groep predikan ten van de Bantoe-kerken de hulp van het Chr. Instituut voor Zuidelijk Afrika in, niet alleen wat mogelijk sociaal werk betreft, maar vooral ook met het oog op een betere opleiding van de predikanten der Bantoe-ker ken. Ontroerend is de resoltutie, die op de eerste conferentie van hef. Chris telijk Instituut voor Zuidelijk Afrika met 75 leidende figuren uit de Ban toe-kerken om deze hulp te verwer kelijken, werd aangenomen: „Van daag stellen wij van harte ons volle vertrouwen op God en Zyn volk, we tend, dat wij elkander moeten lief hebben als broeders in Christus, on afhankelijk van huidskleur, ras of natie, en dat wy samen met andere volken moeten deelhebben aan dat lijden, dat Hij aan het kruis ver droeg. Wij spreken ons vertrouwen uit in het Christelijk Instituut van Zuidelijk Afrika en vragen de direc teur van dit instituut, Dr. Beijers Naudé. onze gids te zijn door de moeilijkheden, waarvoor wij staan. Geen wonder, dat sinds 1 juli, toen deze zomer-actie voor internationale hulpverlening (dit jaar niet als huis- aan-huis-collect.e, maar als „doe-het- zelf-actie") van start ging, reeds ve len grotere en kleinere bijdragen overmaakten op de rekening „We- relddiaconaat" bij de Raiffeisenbank te Holten. In verband met de kerkcollecle, die op zondag '28 juli in alle Hervormde diensten voor deze actie gehouden zal worden, werden op zondag 21 juli j.l. aan de uitgang der kerkdiensten folders uitgereikt, waarin het grote belang van cle betere opleiding dei- Ba ntoe-predikanlen beklemtoond wordt met de woorden: „Door een betere opleiding van de Bantoe-predi kanten zal het Evangelie duidelijkcr dnordringen onder de Bantoes, zodat zij zich daardoor geroepen weten niet alleen hun eigen rechten als „menu" Het. interkerkelijk recreatiéwerk in de tent op de Borkeld zal zondagmorgen worden besloten met de gebruikelijke kampdienst, die om 10.45 uur begint. Dan zal er een eind gekomen zijn aan de dagelijkse programma s, die een maand lang zijn verzorgd en waarvoor steeds een grote belangstelling is getoond van de ziide der vakantiegangers. Ds. Nauta en zijn team hebben gedurende die maand uitstekend werk verricht, hetgeen o.m. moge blijken uit enkele cijfers, die werden genoteerd. Alleen al de totaaltelling van de kindermorgens komt op het respectabele aantal van ruim 1250 kinderen, terwijl het aantal bezoekers van de zondagse kampdiensten - met koffie na - m de buurt van de 800 zal komen te liggen. Uit deze cijfers mag geconcludeerd worden, dat de interkerkelijke recreatiecom missie, bestaande uit vertegenwoordigers van de Ned. Hervormde Kerk, de Geref. Kerk en de Rooms Kath. Kerk, ook dit jaar op een „geslaagd vakantieseizoen" mag terugzien. Niet in cijfers uit te drukken is de waardering, die de teamleden dage lijks hebben ervaren van de zijde der toeristen. Dat kan 's nachts om half twee worden getoond, wanneer n na een dropping warme koffie in de recreatietent krijgt aangeboden. En er op dat uur in het holst van de nacht ook nog wel een auto valt te organiseren, omdat het nog „zo'n eind" lopen is naar de Haspel. Het kan ook getoond worden in één van de vele gedichten als opdracht ge maakt tijdens de gezinspuzzelwandel- tocht met 124 deelnemers die alle de teneur hadden van: „O Holten, met uw mooie bossen en schone dreven, wat kunt gij de mensen vreugde geven". Hopelijk zullen ook in het volgend vakantie-seizoen, zegt ds Nauta. de op (e eisen, maar ook hun dwalende blanke broeders lief te hebben". Laat deze achteruitgezette mensen van Zuid-Afrika in u echt een mede mens ontmoeten. Geef royaal in de kerkcollecte of door storting op rekening „Wereld- diaconaat" (met vermelding: Ban toe-kerken) van de Raiffeisenbank te Holten (giro 875587). Laat uit het resultaat van deze ..doe-het-zelf-actie" voor internatio nale hulpverlening blyken. dat wij het echt zelf kunnen. gezamenlijke kerken van Holten de mogelijkheden vinden om op een even geslaagde wijze „acte de pré- cense" te geven. In de Zomercompetitie 1969 „Tijd vrij voor muziek in vrije tijd" zal de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Glo ria" (dir. de heer J. Plomp te Nij- verdal) donderdagavond 1 aug. om 6 uur enkele liederen zingen voor de NCRV - microfoon. „Soli" dat op uitnodiging van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Orato riumvereniging aan deze zangwed strijd deelneemt zal met piano bege leiding van Wim Jansen ten gehore brengen „Uw naam waarvoor ik knie- Ie van Joh. Seb. Bach en „Agnus Dei" van G. F. Handel. De héér W. Wissink, Dijkerhoek is te Gravenhage geslaagd voor het diplema „Woningstoffeerder".

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 1