Zesde Ronde van Holten van start met zeer sterk rennersveld Vakantie- programma Holterweg thans weer berijdbaar Louis Gazan eerste bij oude en jonge duiven SP*!» - Tal van kampioenen van de partij Erelijst Ronde van Holten Dansen Bezoek kaasboerderij Bezoek pluim veebedrijf VVV-Holterbergrit Ochtendwandeling Kopje koffie Bezichtiging manege Natn n r-historisch museum Interkerkelijk recreatie-werk Touringcart achten na kerkdienst Begin van brand Gevonden en verloren voorwerpen Holten 1 in Gelders- Sallandse afdeling 4e klasse H Zowel bij nieuwelingen als amateurs tal van kanshebbers Goede resultaten bij de warmbloedfokkerij Biljartclub „Kalfsterman" fuseert niet Burgerlijke stand MODECENTRUM WONINK N.V. Markt Rijssen H. I. Aaflink kampioen mid-fond. Zaterdag 20 juli 1968 8 Het actieve Wielercomité „Ronde van Holten" organiseert op dinsdagavond 23 juli, aan de vooravond van de Acht van Chaam, de zesde Ronde van Holten. Ditmaal prijken weer wedstrijden voor nieuwelingen en voor amateurs op het programma. Om vijf uur wordt begonnen met de koers voor nieuwelingen, die 40 km voor de boeg hebben. Daarna komt de grote koers voor amateurs, die een afstand van 80 km. moeten afleggen. Op het programma prij ken tal van favorieten, zodat spannende strijd wordt verwacht. Woensdag 23 juli wordt de 6de Ronde van Holten verreden. Evenals voorgaande jaren zijn de organisatoren (het Wielerco mité Holten) er in geslaagd 'n sterke bezetting te charteren. Belangstellenden geven we hieronder de ere-lijst van de Ronde van Holten: 1963: Henk Hoekstra, Ureterp. 1964: Henk Benjamins, Holland- scheveld. 1965: Wim Derkink, Hengelo. 1966: Henk Nieuwkamp, Borne. 1967: Anne Koster, Leeuwarden Het parcours is uitgestippeld rond het EEG-slachthuis in 't Kol-complex ten noord-oosten van Holten. Plet parcours telt enkele klim- metjes, wat tot gevolg heeft, dat in de slotfase slechts de al- lersterksten elkaar zullen be kampen om de ere-prijzen! De vele zomergasten, die Holten als hun vakantieoord gekozen hebben, heten wij van harte welkom. Wij hopen, dat zij hier een prettige en zonnige vakantie mogen doorbrengen en vesti gen gaarne hun aandacht op het onderstaande VVV-vakantieprogramma. Hotel- en pensionhoudersbeheerders der bungalowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. Er wordt een groot aantal kranten extra verspreid en men kan op het V.V.V.-bureau desverlangd een exemplaar komen af halen. Zaterdag 20 juli, 19.30 uur. Dansen in de zaal van café-restaurant en camping „De Poppe". Café, restaurant en camping „De Poppe" is gelegen halverwege Holten-Markelo aan de drukke verkeers weg naar Hengelo (O.). Op ongeveer deze plaats zal pl.m. 1971 de nieuwe E 8 in het oude tracé geleid wor den. Dinsdag 23 juli 10.15 uur v.m., excursie naar de kaasboerderij van de Familie Cats met eigen auto. Het is het enige zelfkazende bedrijf in verre omgeving. Over het kaasmaken en de verdere bedrijfsvoering zal iets verteld wor den, dat velen zal interesseren. De leiding berust bij de administrateur van de VVV de heer Kers. Deelnameprijs f 1,- per persoon. Opga ve en betaling voor 12.00 uur aan het VVV-kantoor. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven Woensdag 24 juli, 14.00,15.00,16.00 uur. Bezich tiging en rondleiding pluimveebedrijf van de heer Barvelink, Borkeld 80 (verlengde van de Postweg). Men ziet de ontwikkeling van 1- dagskuikens (indien net uitkomende) tot de produktie van eieren. Voor deze rondleiding wordt een kleine vergoeding gevraagd. Gelegenheid tot het kopen van verse eieren en pan klare haantjes. Men dient om 14.00 uur of 15.00 uur aldaar aanwezig te zijn. Woensdag 24 juli, 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-autobustocht geor ganiseerd over de Holterberg, Haarlerbeg, Nij- verdalseberg en Hellendoornseberg met prach tige vergezichten over Salland en Twente. Er wordt gepauzeerd in de uitspanning ,,De elf pro vinciën" op de Hellendoornseberg. De tocht duurt van pl.m. 14-17 uur. De kosten bedragen f 3,-. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven op het VVV-bu- reau, telefoon 1533. De administrateur de heer Kers, gaat mee voor explicatie. Donderdag 25 juli v.m. 6 uur. Een ochtendwan deling in de vrfte natuur onder leiding van de administrateur der V.V.V., de heer Kers, door de bossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van het VVV-kantoor. De kans, dat men b.v, reewild en kleinwild te zien krijgt, is niet uitgesloten. Kosten voor volwassenen f 1.25, Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdag avond bij het VVV-bureau, De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. Donderdag 25 juli, 14.0016.00 uur en vervol gens elke donderdag gedurende het vakantie seizoen bezichtiging van de manége Beldman aan de Markeloseweg. Vrije toegang. Consumpties aanwezig. Vrijdag 26 juli en vervolgens elke vrijdagavond telkens om 8 uur. wordt in het Natuur-Histo- risch Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het mu seum is van een bijzondere bekoring. Vanaf maandag 1 juli tot en met vrijdag, 28 juli a.s. zal vanwege de kerkeraden der Ned.- Herv., Gereformeerde en R.-K. Kerk in een tent op de hoek van de Borkeldsweg en Landu- werweg (in de nabijheid van het zomerhuisjes terrein en het bungalowkamp „Twenhaars- veld") gezonde ontspanning worden geboden voor oud en jong. Elke week wordt op vrijdag avond besloten met een z.g. bonte avond. Een team zal hier gedurende 4 weken veel doen voor de oude en jongere gasten in onze gemeente. Elke zon dagmorgen in juli is er om 10.45 uur een kampdienst uitgaande van gezamenlijke kerken en elke avond een dagsluiting. Het geheel staat onder leiding van de in terkerkelijke recreatiecommissie. De OAD organiseert wekelijks verschillende dag tochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen-Stap- horst-Giethoorn-N.O. Polder, de Twentetochten en Valkenburg en naar Duitsland als Sauerland. Königs- winter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedko pe dagkaarten'op de dïënstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de VVV (telefoon 1533) of door het OAD-kantoor (telefoon 1241). Evenals dit vorige jaren gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten, na de tweede kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk, gelegenheid worden geboden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nódigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede, kerkdienst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegen heid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. Ook de Kerkeraad der Geref. Kerk nodigt de zomergasten uit na de dienst van 10.00 uur in het Gebouw Re- hoboth (Stationsstraat) een kopje koffie te komen drinken. Contact-adres voor katholieken: pastoor J. Schievels, R.-K. pastorie, N.H. 19, Nieuw-Heeten. Verenigingéh of particulieren, die een bijdrage wensen te leveren aan dit programma worden verzocht zich hiervoor vroegtijdig in verbinding te stellen met de heer Kers van de V.V.V, (tel. 1533) of onze redactie(tele foon 1 2 3 4). De brandweer werd zatei'dagmid- dag om twaalf uur gealarmeerd voor brand in een met hooi volgepakte schuur van de heer J. Jansen, staan de achter het café en de boerderij aan de Kolweg. Het blussingswerk werd ingezet met enkele stralen van de ne- velbluswagen en daarna kwam de motorspuit in werking. Twee brand weermensen hadden het geluk net op tijd enkele pannen op te lichten en daar de brandhaard aan te treffen, die toen in korte tijd kon worden be dwongen en gedoofd. Na de blussing vond men daar een luciferdoosje, zo dat moet worden aangenomen, dat kinderen met vuur hebben gespeeld, 't Doosje is door de rijkspolitie in be slag genomen. Het op het kritieke mo ment, ontdekken van de brandhaard heeft waarschijnlijk veel moeilijkhe den voorkomen, want anders was de kans zeer groot geweest, dat de ge hele schuur in brand was geraakt. Dat was op deze plaats bij de boerderij midden in de dorpskom een gevaar lijke situatie geworden. Grote scha de kon hierdoor tevens worden voor komen. Het blussingswerk stond on der leiding van brandmeester G. Steunenberg. GERRIT HUISJES HENK HOEKSTRA Gevonden: 1 hondenruim, 1 dames- vest. 1 rubberlaars, 1 zonnebril, 1 da meshorloge. Verloren: 1 kaart van Overijssel, 1 donker-b ruin-zwarte portemonnaie met inhoud, 1 verzekeringsplaatje van bromfiets, 1 zilveren armketting, 1 gouden antieke speld steryormig met rode steentjes, deel van oorbel smeedijzer met blauwe kraaltjes. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten tus sen 8-22 uur, DOCH NIET tussen 13 en 14 uur. Blijkens de competitie-indeling der KNVB voor het seizoen 1968 1969 zal Holten 1 in de 4e klasse H uitko men. De Holtenaren krijgen nu tien andere tegenstanders, dan in de vori ge competitie het geval was en zullen eind augustus de strijd moeten aan binden tegen ABS (Bathmen), Heer- de, Heino, Helios D, Raalte, Sp.cl. Deventer, UD, Wilp, Wijhe en Zwolle. Waar hét bestuur van „Holten" bij de intrede in de vierde klasse, het vorige jaar, om gevraagd had en dat toen gweigerd werd, is thans zonder nade re verklaring gschied nl. een inde ling bij Gelderse en Sallandse clubs. Een reden hiervoor is wellicht, dat in 4B drie nieuwe clubs zijn ingedeeld (OSV '31, KSCV en Langeveen), nadat La Première en MV resp. wegens promotie en degradatie, derhalve 2 clubs, de afdeling hebben verlaten. De wederzijdse supporters en voetballief hebbers kunnen un ook eens kennis maken met de capaciteiten van de nieuwe tegenstanders. NIJVERDAL Met de werkzaamheden aan de Holterweg na bij „Marke Noetsele" is gemeentewerken thans in zoverre gereed, dat de weg weer te berijden is. Op het weggedeelte is de fundering aangebracht, welke over een a twee jaar geasfalteerd zal worden. Eventuele na-zakkingen" zullen tezijnertijd wordeen weggewerkt, zo deelde de heer G. Bearda, directeur van gemeente werken ons mee. In verband hiermee wordt voorlopig nog gewacht met het aanbrengen van de deklaag. Met het oog op het Nijverdalse toeristenverkeer is het thans weer berijdbaar zijn van de Holterweg van niet geringe betekenis. Bij ons artikel over de auto matische besturing in het bedrijf van de C.A.V. „Trio" werd verzuimd de foto te plaatsen, die wij hierbij alsnog afdrukken. In het gedeelte waar de vrachtauto staat is de ap paratuur ondergebracht. Holtense paardenfokkers behaalden op de vorige week gehouden districts- paardenkeuring van de VLN de vol gende resultaten. Bij het Gelders type behaalden de 2-jarige merries „Hilda" van G. J. Boode, „Horiena" van T. Boode en „Hibinï" van H. Deten een le premie. „Hettie" van G. Bolink behaalde een 3e premie. Bij het Groningstype werd een le premie toegekend aan het merrieveu len „Jamude" van H. Deten, een 2a premie aan de eenjarige merrie „Eve lien" eveneens van H. Deten en een Om al die namen van de ama teurs te noemen zou te ver voeren. We bepalen ons daarom tot het noe men van de kanshebbers. Hierbij be- EVERT DICKHOF Kampioen van Overijssel 1968 hoort ongetwijfeld ook de Fries Anne Koster,, die vorig .jaar met de zege ging strijken. En dan niet te vergeten Evert Pickhof, de kampioen van Overijssel 1968, die dit seizoen reeds zes over winningen boekte. Dickhof verkeert momenteel in glanzende vorm en is fel gebrand op winst in de Ronde van Holten, verzekerde hij ons. Jan Dickhof,. een broer van Evert die dit seizoen ook tal van malen „van vófen" zat en o.a. ook de Ron de van Arnhem won, behoort ook tot de favorieten. Met hem ook Henk Hoekstra uit Ureterp, die de eerste Ronde van in criteria nog altijd goed mee en Holten won in 1963. Hoekstra komt zal op woensdagavond 23 juli ook bij de eersten zitten wanneer de jury van aankomst de balans opmaakt. Onder die renners bevindt zich ook Bennie Groen uit Steenwijk, die dit seizoen reeds vier overwinninger boekte en in klassiekers ook zijn mannetje stond. Groen deed pas ge leden van zich spreken' in de Ronde van Staphorst, waar hij Fred Nie- meijer met een banddikte klopte. Gerrit Huisjes in vorm. Uit deze, conti-eien willen we met ere 'Gerrit Huisjes uit Bergentheim noemen. Deze eerste-jaars-amatem deed tal van malen van zich spreken dit seizoen zonder tot gróte overwin-, ningen te komen. We tekenen hiér bij aan, dat 'het pechduiveltje hem tal van malen parten heeft gespeeld. Zonder materiaalpech zal Huisjes ook ln de Ronde van Holten bij de eersten eindigen! Jan van Dam uit Zwolle, tweede in het kampioenschap van Overijs sel 1968, komt ook aan de start, even als Wim Derkink uit Hengelo, die ln 1965 de Ronde van Holten op ver rassende wijze op zijn naam bracht De biljartclub „Kalfsterman" heeft besloten om niet met „VOP", dat ook in café Kalfsterman speelt, te fuse ren. Dat gaat dan wel ten koste van een degradatie naar de 2e klasse van de biljartbond Ons Genoegen, maar men voelt zich zozeer met elkaar verbonden, dat men toch maar liever zelfstandig wilde blijven. De fusie- suggestie was een tijd geleden uitge gaan van de zijde van „VOP", maar de leden van .Kalfsterman' stelden, dat zij de biljartsport in de eerste plaats beoefenen om de gezelligheid en in de tweede plaats pas om suc cessen te behalen. Eén viertal zal nu in de 2e klasse en één viertal in de 3e klasse uitkomen, beide met een reserve. De compètitie zal pl.m. half september weer beginnen. Geboren: Irene Babette, dv G Veld huis en D T Wessels, Haarstraat 6 Onno Jacob, zv J A Boersma en M J B Alberts, Schoutenstraat. 14 Fre- derik Johan, zv B J J Markvoort en F J Jeurlink, Neerdorp 100 Wil lem Ferdinand, zv G J B Vlogtman en E Reijlink, Dijkerhoek 45. Overleden: Geen. Ondertrouwd: H W Aanstoot, 23 j, Borkeld 67, en E Reijlink, 19 j, Es- pelo 72a H Inggamer, 28 j, Wage- ningen en P M Marani, 23 j, Laren- seweg 3. Gehuwd: E Pieffers, 26 j, Beuse- berg 4 en H Rietberg, 24 j, Beuseberg 89 A J Kamperman, 23 j, Olst en J A Kettelarij, 21 j, Holterbroek 24. BEVOLKING Ingekomen: Geen. Vertrokken: H van Zanten en ge zin van Kolweg 63 naar Hoevelaken M Nijland-Nijland van, Holterbroek 51 naar Soest G Harbers van Dij kerhoek 62a naar Laren Gld. De heren G. Wissink, E. Wissink, H. J. Wissink en w| H. Wissink, ,,ma- nufacturiers te Holten', hetSBen"'opge richt de naamloze vennootschap E. Wonink te Holten, Het doel van de n.v. is de handel in- en reparatie van meubelen, kleding, woningtextiel, camping-, sport- en speelgoedartike len, naaimachines, kinderwagens, huishoudgoederen en alle aanverwan te artikelen, alsmede de exploitatie van 'n kleermakerij, woning en meu- belstoffeerdersbedrijf en het deelne men in of zich op andere wijze finan cieel te interesseren bij ondernemin gen met een gelijk of gelijksoortig doel. 1-Iet maatschappelijk kapitaal be draagt f 500.000, waarvan f 271.000 is volgestort. Er zijn vier prioriteits- en 966 gewone aandelen. Aangevoerd: paarden 132; runderen 39; varkens 647; geiten 10. Totaal 828. Prijzen: 3 vette koeien en 29 melk- en kalfkoeien van 950 t:t 1450 per stuk; 5 pinken van 650 tot 750 per stuk; 2 graskalveren van 450 tot 500 per stuk: 16 drachtige zeugen van 325 tot 400 per st.uk; 631 biggen van 63 tot 75 per stuk. Overzicht handel: rundvee: handel vlot, prijzen op hoog niveau; zeugen: handel redelijk vlot, prijzen staande; biggen: handel rustig, prijzen staan de. tal streekrenners, die in. de Ronde van Holten van start zullen gaan, na melijk de amateurs: Hans Blaauw- geers, Borne, Gerrit Bruggeman, Wierden, Jan Beijen, Hengelo, Hans Egbert en Henk Eikelboom uit Zutfen Jan Fransen, Hengelo, Henk Kleine Staarman', N'dal, Wim Kronenburg uit Enschede, M. Krol, Glanerbrug Gerrit Kuilder en Henk Dekker uit Vr'veen, Jan Lookamp uit Vrooms- hoop, Theö Meijer, Denekamp, G. Neuteboom, Deventer, M. J. Mollink, I-lellendoorn, J. Protzman Almelo, G. door in de slotfase een geslaagde uit looppoging te plaatsen, Wichter Vlot komt niet aan de start omdat hij in de Acht van Chaam moet rijden. Wel komt zijn broer Jans Vlot naar Holten. Deze strijdlustige knaap zal ongetwijfeld voor een levendige koers zorgen. Mo gelijk zorgt hij voor 'n overwinning? Dit seizoen fietste Jan al vier keer met de bloemen! Tot de kanshebbers behoort ook Wim Neeskens uit Borne die in Zand- voort bij de selectiewedstrijden voor de nationale kampioenschappen te Beek, als eervolle vierde uit de bus kwam. Premiesprints. Bij de talrijke premiesprints, die dankzij de plaatselijke middenstand mogelijk zijn gemaakt zal de sterke Piet Hoekstra uit Dokkum, de kampi oen van Friesland 1968, zich ook on derscheiden. Hoekstra boekte dit sei zoen reeds zeven overwinningen en deed pas geleden van zich spreken door drie overwinningen in één week te boeken! In de Ronde van Steenwijk, waar zo'n f. 700,- aan premies was te ver dienen, greep Piet Hoekstra f. 167,50! Hij verzekerde ons in Holten zijn beste beentje ook voor te willen zet ten. Tot de kanshebbers behoort ook Hans Eckelboom, die tegenwoordig ini Deventer woonachtig is. We noe men verder Harrie Homan en de ge broeders Gert en Johan Pluimers uit Enter. Arnold Voogt uit Scherpenzeel, be horende tot de Amstelploeg en twee de in het kampioenschap van Utrecht achter Leen de Groot, komt ook aan de start in Holten. Een knaap, die ongetwijfeld voor strijd kan zorgen. De jeugdige Limburger Frits Slü- per uit Terwinselen die behoort tot de ploeg van Jefke Jansen, heeft in deze contreien herhaaldelijk zijn kun nen getoond in klassieke wegwedstrij den. Ook in criteria is hij heel wat mans. Streekrenners. We noemen tenslotte nog een aan- Nieuweling THEO DE WAAL Kampioen van Nederland 1968 Weide uit Apeldoorn en Henk Scheu ten uit Hengelo. Sterk veld bij nieuwelingen. Bij de nieuwelingen ook een sterk rennersveld. Hier gaan 81 renners van start. De kampioen van Overijssel 1968 Jan van Ilatlem uit Kampen zal ook van de partij zijn en de succesvol le Belderse crack Arie Hassink uit Necde. Voorts de nieuwelingenkam pioen van Nederland op de baan <25 km.) de Harderwijker Theo de Waal! In de eindsprint is De Waal heel wat mans. Dat bewees hij oa.. bij de clubkampioenschappen van De IJs- selstreek (Wezep) waar hij glansrijk kampioen werd. Kanshebbers bij de nieuwelingen ook Piet Neeskens uit Haarlem, de winnaar van de Flevo Tour, Tjeerd Udding uit Smilde en Henk Poppe uit Nijverdal, die pas geleden over gegaan is naar de rijen der nieuwe lingen. Hij debuteert hier prima, zodat te verwachten is, dat hij ook „van voren" zal eindigen in Holten. Henk ten Klooster uit Zwartsluis en Jan Jansen uit Haarlem behoren ook tot de favorieten evenals Joop Iiobert uit Wierden, Henk Botterhuis uit Sambeek en Tonny van Dam uit Zwolle. ANNE KOSTER JAN DICKHOF b De duiven van de heer L. Qazan van de postduivenvereniging „De Bergvliegers" hebben het zaterdag goed. gedaan. Van hem was de eerste duif zowel bij de Mid-fondvlucht van af St. Denis als bij de jonge duiven vanaf Tilburg. De uitslagen waren als volgt: St. Denis, 417 km., gelost om 5.30 uur. Aankomst eerste duif 12.46.14 u. laatste duif 13.40.37 uur. In gekorfd 55 duiven. 1, 4, 9, 14 L Gazan, 2, 13 gebr. Willems, 3 en 5 G. Steunenberg, 6 Joh. Paalman, 7 en 8 H. J. Aaftink, 10. W. Aaftink, 11 en 12 G. J. Schui- terd. Eindstand Mid-fond: 1. 1-1. J. Aaf tink, 2 Joh. Paalman 3. G. Steunen berg. Kampioensvogel li 66 1004570 van Joh. Paalman met: 245 punten. Tilburg. Jonge duiven 199 stuks afstand 122 km., lossing 9.30 uur. Aan komst eerste duif 11.18.38 uur, laat ste duif 12.48.58 uur. 1 en 23 L. Gazan 2, 9, 10, 12, 37 H. J. Aaftink, 3, 18, 27 F. Meester, 4, 11 H. J. ten 'Velde 5, 6. 17, 24, 29, 33 G. Steunenberg, 7. D. Muller, 8, 34, M. Lodeweges, 13, 15, 26 en 28 Joh. Paalman, 14,en 19 II. van Beek, 20, 22, 31 Gebr. Wil lems, 21 H. Wansink, 25 en 32 W. Aaf tink 35 en 36 L. M. Munnink.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3