Verlaat „kraomschudden in de Schoutenstraat I Bezoekt de 14e Holtense Braderie j Reorganisaties bij de voetbalvereniging Holten 00 Rijwielpad over Holterberg en bouw sporthal Sterke stijging vraag naar arbeidskrachten in gewest Deventer Dit weekend zomergasten nog meer verwacht Naast verminderd aanbod.... M GESLAAGD Drie avonden van bezinning Het lag op straat Grote deelname drumbandeoncours verwacht DIPLOMA ZWEMMEN IEBBBBBBBBBBBBBBEBBBBBBBBBBBEBBBBBSBBEB programma libbbbbbebbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbJ Er wordt grote activiteit ontplooit. Geslaagd te wageningen en Utrecht OPREIS HOOFD ERBIJ. KRUISING VRIJ! -M i Druk vreem dringen verkeer Plannen in voorbereiding voor... Pigma-sM devmWk Zaterdag 13 juli 1968 De bewoners van de Schou tenstraat in het Kolcomplex be leefden zondagmiddag een bij zonder vrolijk en gezellig mo ment. De Hellendoornse folklo ristische boerendansgroep kwam op nummer 28 z.g. „kraom schudden". Bij de familie G. J. Barneveld en H. J. Barneveld- Udema is ruim drie maand ge leden een dochter geboren en dat wilde men niet onopge merkt voorbij laten gaan, want de heer Barneveld, kandidaat notaris te Markelo, is voorzit ter dezer folkloristische ver eniging. De leden waren door omstandigheden wat later dan de gewoonte is naar Hol ten gekomen om de traditionele grote „krentenwegge" aan te bieden. Onder de tonen van de harmonica van „spölleman" Henk Horstman arriveerde de groep in de straat. De mannen in hun zwarte boerenpakken en zwarte pet, de vrouwen in zwarte jakken met bonte „schoïk" voor en niet te verge ten de keurig opgemaakte „knipmutsen" op. *De heer en mevr. Barne veld met Annemieke Kraamvrouw en kraamheer had den zich ook in boerencostuum ge stoken, zodat deze kraamvisite ge heel in stijl verliep. Eerst werd aan de voordeur in aanwezigheid van het „boorlingske" en het bijna 2-jarig De krentenwegge wordt An nemieke en haar ouders hier aangeboden door de oudste le den van de Hellendoornse dans groep. zoontje „Bart Jan" van de familie Barneveld het besuikerde krenten brood aangeboden en daarna demon streerde de groep, onder leiding van Joh. van den Berg, in de straat een aantal folkloristische dansen als de „Hellendoornse polka", de „Klom pendans",, „Smiet oe wief weg" en tenslotte de Rijpolka, waarbij Anne mieke met haar moeder voorin mee danste. Het was een bijzonder leuk tafereeltje, dat tal van buurtbewo ners trok en ieders bewondering had. Na het dansen werd in de tuin aan een lange tafel koffie geserveerd en kwam de „brandewien met suker" op tafel, waarvan pas na een uitge breid ceremonieel gedronken mocht worden. Het werd een plezierige middag onder vrienden. De heer Barneveld Almeloër van geboorte en met de oude gebrui ken goed bekend vertelde nog, dat er op 9 en 10 augustus in Heliendoorn een internationaal streekfestival houden zal worden van folkloristische gebruiken. De Hellendoornse folklo ristische dansgroep demon streert hier de „Hellen doornse polka". Annemieke met haarmoeder in het midden. Naast vermind aanbod TTB. Bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Deventer stonden ultimo juni nog 375 werkzoekende mannelijke arbei ders ingeschreven tegen 415 op het eind van de maand. mei. Verdeeld over de gemeenten in het gewest was dit aantal Deventer 283 (292), Bath- men 1 (3), Diepenveen 15 (19), Hol ten 8 (11), Olst 13 (17) en Kaalte 55 (73). In procenten is dit: voor Deventer 1.8 pet (1.8 pet), Bathmen 0.3 pet, (0.8), Diepenveen 0.9 pet (1.2), Holten 0.9 pet (1.2), Olst 0.7 pet (0.9) en Kaalte 2.1 pet. (2.8). De daling der geregistreerde ar" beidsreserve voltrok zich voorname lijk in de sector van de bouwnijver heid (-26) en de groep minder ge schikte arbeidskrachten (-13). Het aanbod van jeugdigen beneden 19 jr. bleef gelijk (14). In deze categorie zal het aanbod in de komende maanden toenemen vanwege de inschrijing van scholieren. Naast de vermindering van het aanbod stond een sterke stijging van de vraag t.w. naar personen ou der dan 19 jaar 53 en naar jonger dan 19 jaar 99. Dit laatste cijfer zal deels nog een gevolg zijn van nagekomen vraag naar scholieren. De vermeer derde vraag kan hoofdzakelijk wor den locgeschreven aan de metaalnij verheid, maar zowel geschoolden als ongeschoolden zeer goed plaatsbaar zijn. Ook zijn in bet gewest Deven ter de perspectieven voor de L.T.S.'ers met een afgesloten bouw vakopleiding gunstiger geworden, dank zij de toegenomen activiteit in de bouwsector. Opvallend is het. ruimer wordend aanbod van hoger administratief per soneel, waaraan de betrekkelijk gun stige woningsituatie in dit gewest niet vreemd schijnt te zijn. AANBOD VROUWEN. Het aanbod van vrouwen steeg. In de administratieve beroepen kwam iets ruimer aanbod, terwijl in de sec tor onderwijs zich ook een toenemen de ai-beidsreserve openbaarde. De vraag steeg eveneens. 1-Iij zijn hier .vooral de bedrijfsklassen kleding, han del en de administratieve beroepen,, waar zich tekorten aan vrouwelijke arbeidskrachten voordoen. Bij vergelijking van de cijfers 1 die van de overeenkomstige maan den van 't vorige jaar moet rekening worden gehouden met de omstandig heid. dat in 1967 in de vraageïjfers zowel bij mannen als bij vrouwen, de vraag naar afgestudeerden nog niet was opgenomen. Desondanks kan toch van een aan merkelijk verbeterde ai'beidsmarkt- situatie worden gesproken, hetgeen zowel in de aanbod- als vraagcijfers tot uitdrukking komt. I-Iet zijn thans vaak persoonlijke omstandigheden, beroepsspecialisatie, mentale invloe den e.d, die de wrijvingstijd van het huidige aanbod doen uitlopen. Van het aanbod vrouwen is 38 pet kostwinster. Deze vrouwen met verant woordelijkheid voor jonge kinderen en die voor het verwerven van een in komen aangewezen zijn op het ver richten van arbeid in loondienst, zijn slechts beperkt beschikbaar voor de arbeidsmarkt. Dit bemoeilijkt de plaatsing in het arbeidsproces. ZUIVERE HUID PUROL. en PURQL-poeder De heer J. Kruk slaagde te Amster dam voor het diploma „Gemotori seerd rijwielhersteller". Onder het motto „Drie avonden van bezinning" worden ook dit jaar weer door de kerkeraad van de Herv. Ge meente en van de Ger. Kerk in de grote tent in „Kalfstermansweide" in terkerkelijke samenkomsten gehou den. De commissie uit de beide ker keraden kan op de zondagavonden 21 en 28 juli en op vrijdagavond 26 juli beschikken over de aan duizend per sonen plaats biedende tent, dit dooi de Braderiecommissie wordt geplaatst in verband met 't VVV-vakanjiepro- gramma en de 14de Braderie. Zondag avond 21 juli zal ds. Joh. C. Raum- falk, ger. predikant spreken over het onderwerp „Hoe ziet u God?", vrij dagavond 26 juli spreekt ds. Van dei- Molen, herv. pred. te Raalte over het onderwerp „Televisie" terwijl in de slotbijeenkomst van 28 juli ds. .T. O. Schouten, evang. chr. geref. kerk 1.e Enschede zal spreken over- het on derwerp „Mens erger je niet aan Je zus liefde". Aan deze avonden zal me dewerking worden verleend door het Herv. Kerkkoor, de Holtense Muziek- vr. en Iioltens Gemengd Koor. Rijwielpad over de Holter GEVONDEN: 1 rood bonte pink, X witharige foxterrier, 1 rechter kinder sandaal, 1 rugzak, 1 jas, 1 dames tas inh. rijbewijs, paspoort etc. Verloren: 2 bankbiljetten. donker blauw gestreepte zwembr, 1 jasschort, blauw „De Halm" Hol ten, 1 fototoestel merk Agfa, m. licht bruine tas, 1 dameshorloge, merk, Olympic-Nivada, 1 licht beige regen jas, 1 verlengstuk van trekker, 1 he- renrjjwiel, merk Germaan, kleur zwart, 1 gouden ring met vierkante steen, 1 zonnebril, polaroid, met goudkleurig montuur, 1 enkele fiets tas, blauw geruit, 1 vulpen, blauw v. kleur, 1 garagesleutel (soort Lips). Inlichtingen dagelijks aan 't groeps- bureau der rijkspolitie te Holten tus sen 8 en 22 uur. Doch niet tussen 13 en 14 uur. Er wordt een gróte deelname ver wacht aan het op zaterdag, 7 septem ber a.s. in Holten te houden drum bandconcours van de Holtense mu ziekvereniging „H.M.V." Reeds heb ben vier en dertig korpsen' inschrijf formulieren aangevraagd. Een groot aantal daarvan heeft reeds de in- schrijfsom aan de federatie overge maakt. In het natuurbad „Twenhaarsveld" werd dit seizoen voor de eerste keer diploma zwemmen afgenomen door de chef-zwemmeester de heer G. van Le- mel. Als vertegenwoordiger van de Kring Twente - IJsselstreek van de Kon. Ned. Zwembond (KNZB) was aanwezig de heer J. C. van Blitters- wijk te Almelo. Van de 40 kandidaten slaagden er 36. De geslaagden zijn: Diploma A (meisjes): M Dijkgraaf, J Nijland, J Stegeman, A G Jansen, W G H Kevelman, H L D Jalïnk, H Wegstapel; B J Nijland; H A Podt: H Brinks; A M Aaftink; R H Meer man; M Vincent en M Robers. allen te Holten; D Renneboom, A Renne- boom; J Winkeldermaat, G Vrielink; J Ribbink G C Korterink allen te La ren (G.) Diploma A (jongens): J Bolink. H Jansen, E Groenewoudt. J H ten Kampe, G Veneman, J A Podt, G ten Kampe, T Vuuregge en J H Schaap allen te Holten. Diploma B (meisjes): C W D van Egmond, H Nijkamp, en G Nijkamp allen te Holten en S A E Marseille te Den Haag. Diploma B (jongens): B Groene woudt, Holten. Diploma C (Jongens): G J Tuitert, Holten. Diploma D (jongens)J Harbers, Hollen. op maandag 22, dinsdag 23, woensdag 24 en donderdag 25 juli a.s. I (Wijziging voorbehouden) ZATERDAG 20 JULI 19.30 uur: Groot Teenagerbal in de grote tent op Kalfstermans weide. Beat- en amusementsband „Splendid". MAANDAG 22 JULI 19.15 uur: Optreden Tiroler band „H.M.V." in de muziekkoepel op Kalfstermansweide m.m.v. de boerendansgroep „De Larense Schotsers". 20.00 uur: Verkiezing Braderiekoningin in Kalfstermansweide. 20.30 uur: Rondgang Braderiekoningin 1968 met begeleiding van H.M.V. met Drumband. Groot Koninginnebal in de tent m.m.v. het muziek- en showtrio „Ton de Vries". DINSDAG 23 JULI 14.00 uur: Officiële opening van de Braderie door de locoburge meester, de beer J. Rietberg, aan de Larenseweg. 14.30 uur: Rondgang Braderiekoningin met haar gevolg over het Braderieterrein. 15.00 uur: Groot Variété Kinderprogramma in de tent op Kalfster mansweide met o.a. „Kiekeboe de Wonderkoe". 17.30 uur: Zesde Wielerronde van Holten op het parcours rond het E.E.G.-slachthuis. 17.30 uur start nieuwelingen (40 km) 18.30 start amateurs (80 km). WOENSDAG 24 JULI 14.00 uur: Aanvang Koningssehieten (terrein Markeloseweg) Vanaf 13.30 uur verkoop deelnamekaarten. 19.00 uur: Rondgang Schutterskoning 1968 vanaf Hotel Vosman met begeleiding van „H.M.V." en Drumband. 20.00 uur: Vrolijke Boerenavond in de grote tent met medewerking van de Boerendansgroep en Boerenkapel. Muziek en conference. DONDERDAG 25 JULI 14.30 uur: Ballonwedstrijd voor kinderen in Kalfstermansweide. Aanvang verkoop ballonnen om 14.00 uur a 25 cent per stuk 15.30 uur: Kindervoorstelling Kunstrolschaatsclub „De Molenstad" uit Winschoten in de grote tent op Kalfstermansweide. 19.15 uur: Grote show van de Kunstrolschaatsclub, als voren 21.00 uur: Jennekesmarkt rond de Oude Dorpstoren mm v de Tiroler kapel van H.M.V. en „De Larense Schotsers". ZATERDAG 27 JULI 19.30 uur Groot Teenagersbal in de tent op Kalfstermansweide met muziek van de Beat- en Amusementsband „Splendid". De voetbalvereniging „Holten" heeft een tweetal nieuwe bestuurs leden gekregen en de elftalcommissie opgeheven, die zich de afge lopen jaren uitsluitend bezig hield met de opstelling van het eerste elftal. Men heeft nu een ander systeem gekozen door de instelling van een z.g. A-commissie, bestaande uit één bestuurslid en twee leden, bijgestaan door de trainer Leo Halle, als adviseur, voor de opstelling van het eerste en tweede elftal, en een B-commissie, bestaande uit één bestuurslid en 4 leden voor de opstelling van het derde, vierde en vijfde elftal der senioren. Het is een proef, die voorlopig voor een jaar genomen zal worden. Een en ander werd besloten in de dinsdagavond onder voorzitterschap van de heer H. Klein Velderman gehouden druk bezochte ledenvergadering, die soms een wat rumoerig karakter droeg, maar ten slotte toch de vrij lijvige agenda nog in een goede sfeer afwerkte. In zijn1 openingswoord heette voor zitter Klein Velderman in het bij zonder wilkom de ere-leden H. W. ten Velde en W. Beij.ers en sprak hij zijn vreugde uit over de goede opkomst der vergadering. De competitie is vlot afgewerkt op een door goed overleg, nog behoorlijk b'espeelbaar terrein. Het oefenter rein kreeg een goede verlichting met financiële medewerking van de sup portersvereniging en voor de junio ren, zo verklaarde de voorzitter bij zijn terugblik, zal waarschijnlijk de weide van Reilink aan de Gaarden- straat beschikbaar komen, zodat in de terreinbehoefte enig soulaas zal komen in afwachting van de gemeen telijke sportterreinen aan welker plan nen hard gewerkt wordt. De koppen in de kranten bewezen het afgelopen seizoen wel, dat Holten I sterk in de belangstelling stond. Dat bewees trouwens ook het toenemend aantal toeschouwers. Maar ook de junioren doen van zich spreken, al dus de heer Klein Velderman, gezien de uitnodiging van Bert Knapen en Jan Eshuis voor de training in Zeist. Hij bracht niet alleen dank aan Leo Halle, maar ook aan de jeugdleiders en de trainer der junioren, Frits Paule, voor hun uitstekende arbeid. Zeer binnenkort zal ee"n maande lijks clubblad het licht zien, waar voor de financiële basis reeds is ge legd. Tenslotte dankte de voorzitter ook de Supportersvereniging voor haar aandeel in de grote activering van de voetbalsport in Holten, waar bij de dames van de leden eveneens een pluim kregen. Uit het verslag van de secretaris- penningmeester de heer H. W. Tuller bleek, dat de vereniging aan het ein de van het verslagjaar 124 senior-le den, 57 junioren, 40 pupillen en 196 donateurs telt. De inkomsten bedroegen f 11.402.91 en de uitgaven f 11.805.60, zodat het boekjaar werd afgesloten met een nadelig saldo van f 402.69. Dit vormt overigens geen onrustbarend ver schijnsel wanneer men nagaat, dat mee rdan f 2700.- werd uitgegeven voor de verbetering van het terrein. De heren J. Beltman en M. Klein Velderman, verklaarden bij monde van laatstgenoemde, dat men de boek houding keurig in orde bevonden had. In de plaats van de heer Klein Velderman werd als lid van de kos- commissie aangewezen de heer S. Meinsma. BESTUURSWIJZIGING. Bij de bestuursverkiezing werd voor zitter Klein Velderman bij enkele kan didaatstelling herkozen. In de vacatures ontstaan wegens het bedanken van de heren A. Paal man en H. J. Schutte, had het be- Aan de landbouwhogeschool te Wa geningen slaagden voor het propadeu- tische examen de heren J; Teése- link en J. Ulfman uit Holten. Te Utrecht slaagde aan de Rijks universiteit voor het kandidaatsex amen geschiedenis, de heer H. D. Grobben uit Holten. CARBOVtT tegen maag- en darmstoornissen. WÜ60LIN (reukloos) ter voorkoming van muggebeten. Deze week stond Holten geheel in het teken van het vreemdelingenver keer. De hotels, pensions, kampeer boerderijen en vooral ook de bunga low- en kampeerbedrijven waren ge heel bezet. Veel zomergasten komen naar het dorp of bezoeken de Holter- berg, waar bijvoorbeeld de midgel- golfbaan bij mooi weer aardig ver licht is. Op het VVV-bureau loopt het af en aan, zodat de heer Kers die soms geassisteerd wordt door zijn Het gemeentebestuur heeft plannen voor de aanleg" van een vrijliggend rijwielpad over de Hoiterbcrg, niet langs de toeris- tenweg en de bouw van een sporthal in samenwerking met een particulier initiatief. De aanleg' van de sportvelden is zeer urgent verklaarde de bur gemeester, mr. W. H. Enklaar, in de vorige week vrijdagavond gehouden raadsvergadering. B. en W. hebben de Grontmij op dracht gegeven spoedig met d« aanleg van de sportvelden te be ginnen. De raadsvoorzitter deed deze uitla tingen bij de rondvraag naar aanlei ding van opmerkingen van de heer W. ten Berge (gem. belang), die in de krant gelezen had over de verde ling van 53 miljoen gulden door mi nister Roolvink over vijf provincies, waar de provincie Overijssel echter niet bij was. Hij herhaalde zijn sug gestie bij de laatste begrotingsdebat ten gedaan, om te zorgen, dat men „panklare plannen" heeft, die men kan indienen, zodra weer gelden voor de bestrijding van de werkloosheid door de regering beschikbaar worden gesteld. De burgemeester noemde deze toe wijzingen vaak wat irreëel. Men kijkt naar het aantal werklozen, maar het kan best zijn, dat een werk wordt aangenomen door een aannemer uit een gewest, waar de werkloosheid niet zo groot is, als de gemeente waar het werk moet wor den uitgevoerd. Overigens krijgt men niets cadeau. Het is voornamen- lijk een kwestie van financiering. Tn de herfst komt weer 100 miljoen be schikbaar, hopelijk zal Overijssel daar dan ook bij zijn. (De plannen voor een i-ijwielpad en de bouw van een sporthal verkeren nog maar in een embryonaal sta dium. Er staat nog niets op papier, IU4.) stuur kandidaat gesteld de heren J. Nikkels en A. Vincent. Er ontstonden bij deze verkiezing enige strubbelingen, omdat een tien tal leden de heer M. den Heijer, net voor de vergadering, als kandidaat had voorgedragen, maar niet vermeld hadden in w.elke vacature. Het pro bleem werd na enig heen en weer ge praat opgelost door de heer Den Heij er in de vacature Paalman voor te dragen. De stemming bleek zeer spannend, want de heer Nikkels ver wierf 27 en de heer Den Heijer 26 stemmen, terwijl er enkele blanco en ongeldige stemmen waren uitge bracht. Eerstgenoemde was toen ver kozen. De hee Vincent werd bij enkele kandidaatstelling gekozen. De voor zitter bracht de heren Paalman 9 jr. bestuurslid en Schutte 1 jaar in 't bestuur dank voor hun ar beid in het bijzonder de heer Paal man, die een aantal jaren de thee verzorgde in de pauzes. Het voorstel om de elftalcommis sie op te heffen leverde géén moei lijkheden op. Het werd unaniem aan vaard. De heren Den Heijer die enige tijd geleden bedankte en B. Bannink en W. Dijkslag werd dank gebracht voor hun arbeid. Daarna volgde de verkiezing voor de leden van de A- en B-commissie, die aanvankelijk nogal wat stof tot discussie gaf, omdat men meende, dat de contactcommissie niet voldoen de tgeraadpleegd was. Tenslotte wer den bij de .eerste stemming de he ren G. Bannink en H. J. Jalving tot leden der A-commissie gekozen. Voor zitter dezer commissie zijn 't be stuurslid de heer J. Warrink. De overige vier kandidaten, de heren J. I-I. van der Harst, W. Dijk- slag, T. Deijlc en G. Knapen werden toen automatisch lid van de B-com- missie met als voorztiter 't bestuurs lid de heer J. H. Schuurman. Als leden van de terreincommissie stelden zich beschikbaar de heren M. den Heijer, W. Dijkslag en A, J. C. Brands. Na ampele discussie ging de ver gadering vervolgens akkoord met de instelling van een strafcommissie, vrouw het druk heeft om de be zoekers over honderd en één dingen te informeren. Bovendien organiseert de VV V-administrateur de tochten naar de kaasboerderij, die deze week tweemaal bezocht werd, maakt hij ochtendwandelingen met de gasten om hen de mooie plekjes te la» en zien,^ waarbij een ontmoeting met reewild en andere wildsoorten niet tot de uitzondering behoort, en maak te hy deze week met een volgeboek te touringcar weer de traditionele WV-Holterbergrit. Hoezeer net VVV-vakantiepro- gramma bij de zomergasten in de smaak valt, blijkt ook uit het feit, dat de eigenaar van het pluimveebe- dnjf op de Borkeld waar meer dan duizend stuks pluimvee wordt gehouden woensdag zes rondlei dingen moest houden. De hele weg stond vol met auto's, vertelde de heer Barvelink. Met de konijnen en de geiten die er bovendien worden gehouden is het een zeer aantrekke lijk evenement voor de kinderen. De verwachting is, dat het de vol gende week met de bouwvak- en fa- brieksvakanties nog veel drukker zal worden. Daar is o.a. in het vakantie programma op gerekend, want woensdagavond zullen boerendansers uit Laren, De Larense Schotsers, weer optreden in de muziekkoepel op Kalfstermansweide. Dinsdagavond komt deze groep een demonstratie geven op de camping De Hoïterberg van de heer L. Veneklaas en woens dagmiddag om 2.00 uur zal de pony club uit Laren daar een vooi-stelling geven. Hopelijk zullen de weersom standigheden spoedig verbeteren. Sommige kampeerders, die voorne mens waren zaterdag of zondag le vertrekken, hebben in verband met het slechte weer, nu al de biezen ge pakt. Grote belangstelling geniet ook de interkerkelijke recreatietent op De Borkeld. dat elders in dit blad een afzonderlijk prpgramma publiceert. BESCHERMT ^BRUINT SNÉL waarbij de voorzitter in het vooruit zicht stelde, dat leden, die boetes voor de vereniging veroorzaken, deze zelt zullen moeten betalen. De jeugdcommissie zal bestaan uit de heren F. ter Hoeven, voorzitter J. Jansen, W. Dijkslag, S. Meinsma, H. Vincent, Linde, A. Klein Velderman, D. Pasop, Paalman, L. Schipper, A. B. F. Groothengel, A. Vincent, W. Dikkers, J. Jansen. Niet in1 de com missie, maar wel als leider der 5 ju nioren: en 2 pupillen-elftallen zullen optreden de heren H. ten Kampe. H. J. Schutte en G. Willems. Trainer is de heer F. Paule.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3