VIADUCT OVER DE E8 IN 32 UUR GESTORT Piï Vakantie- programma §§=§1 DE RECREATIETENT OP DE BORKELD V. V. V. 11™^ Prettige vakantie voor gehandicapte padvindsters Eerste zelfbediening in Dijkerhoek geopend Waterschap „De Schipbeek ontmoet kritiek in de raad SBMZE AGf NQfi Vlag uit in Toenemende belangstelling voor... Okkenbroek Burgemeester mr. W. H. Exxklaar in ministeriële adviescommissie Veel insclirijvixxgen wielerronde Kerkelijke verkiezing Burgerlijke stand Twee „Holten" junioren gaaix trainen in Zeist Gewijzigde aanvangsureii Geref. Kerk MEDISCHE DIENST Weekend dienst Dan sen Bezoek kaasboerderij Bezoek pluimveebedrjf VVV-Holterbergrit Optreden boerendansgroep O eb Lendivandeling Bezichtiging manege Natuur-historisch museum nterkerkelijk recreatie-werk Touringcartochten Kopje koffie na kerkdienst HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 13 juli 1968 Jaargang 20 - no. 28 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad' te Holten Telefoon 05483 123* Hoofdredacteur W. Beyer* Advertentieprijs 1-15 mm. (i contant) 3,—. Iedere mm. meer 0,12 Abonnementsprijs 5,per half jaar10,per jaar. Betaling via de Coop. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 1 t.e.m. 31 juli Zomer-actie internatione'e hulpver lening voor ,Hulp aan Bantoeker- ken" (Zuid-Afrika)Gaarne giften op rekening „Werelddiakonaat" bi;i Raiffeisenbank te Holten (postre- kening 875587). Vrijdag 12 t.c.ra. 27 juli Fa. Broekhuis en Zn., Dijkerhoek en grondbedrijf A. Piel wegens vakan tie gesloten (zie adv.) Zaterdag 13 juli t.e.m. 25 juli Aanspreker H. Koopman „ANBV" wegens vakantie afwezig (zie adv.) Smederij E. J. Westerik tot 29 juli wegens vakantie gesloten. Zaterdag 13 t.e.m. 27 juli €orsetterie .Recta" wegens vakantie niet aanwezig (zie adv.) Zondag 14 juli 8.30 uur v.m. .Jeugddienst in de Herv. kerk (zie adv.) 19.30 uur Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie dav.) Maandag 15 juli t.e.m. 19 juli Gas-, water-- en loodgietersbedrijf J. Lammers en H. W. Dijkerman we gens vakantie gesloten (zie adv.) Maandag 15 t.e.m. 20 juli Fa. C. A. Miiller en Zn. en Coöp. Aan- en Verkoopver. ,,Trio", aid. Dijkerhoek wegens vakantie geslo ten (zie adv.) Maandag 15 t.e.m. 22 juli Horlogerie en optiek G, J. Aaftink we gens vakantie gesloten (zie adv.) Maandag 15 t.e.m. 28 juli Smederij Nijland te Espelo wegens vakantie gesloten (zie adv.) Dinsdag 16 juli Geen zitting Spaarbank voor Protes tant Nederland. Donderdag 18 juli Opruiming begint bij Fa. J. W. Dolle- kamp, H. J. Oolbekkink, I-I. Roe- lofs, NV Gebr. Schuppert, G. J Schuppert., Gebr. Steunenberg Mo- decentrum Wonnink (zie adv.) Maandag 22 juli t.e.m. 27 juli Afd. mengvoeders, maalderij, kunst mest- en brandstoffen NV Gebr. Dikkers en Fr. Gebr. Wansink, Kruidenier A. Paalman, Raalterw. en ,,De Spar" (wed. B. Maats). Coöp. Aan- en Verkoopver. „Trio" afdeling Holten, wegens vakantie gesloten, (zie adv.) Dinsdag 23 juli Geen zitting Spaarbank voor Protes tants Nederland. Maandag 15 t.e.m. zaterdag 20 juli Fa. Achterkamp en Dollekamp, La- renseweg, wegens vakantie geslo ten. Woensdag 17 juli Fa. Dollekamp en Zn., Oranjesti-aat en Schoenhandel Gebr. Steunen berg, Larenseweg de gehele dag gesloten. Zondag 21 juli 's Avonds 8 uur in de grote tent in ..Kalfstermansweide" interkerkelij ke bezinningssamenkomst. Vrijdag 26 juli ■*g Avonds 8 uur in de grote tent in „Kalfstermansweide" Interkerkelij ke Bezinningssamenkomst; Zondag 28 juli 's Avonds 8 uur in de grote tent in .Kalfstermansweide" Intei-kerkelij- ke Bezinningssamenkomst. Woensdag 31 juli Avonds 8 uur Hervatting repetities Chr. Gem. Zangvereniging ,,Soli Deo Glox-ia". Voor de ongelijkvloei'se kruising van de E 8 en de nieuwe provinciale weg naar Laren, die in 1971 zal wor den aangelegd, wordt aan de linkerzijde van de Tolweg ongeveer ter hoogte van de boerdex-ij van de familie Cats een gx-oot viaduct gebouwd. De provinciale weg zal hier over de E 8 heengaan. Vorige week vrijdagmox-gen om zes uur werd daar de eerste kubieke meter beton gestort en dat werk heeft onafgebroken 32 uur geduurd, omdat dit werk continu moest geschieden. Daarbij werd in het geheel 1140 kubieke meter beton vex-werkt. Er werd gewerkt in twee ploegen van 25 man. De aannemer en uitvoerder hadden niet gedacht, dat het werk nog voor de bouwvakvakantie zou kunnen plaats vinden, maar toen het leggen van de betonvloer toch nog eerder kon geschieden dan men gedacht had, zat juist dié bouw vakvakantie de werkers op de hielen. Er kwam heel wat bij kijken om continu door te kunnen werken, maar het is gelukt en behalve aannemer en uitvoerder is men van de zijde van Rijkswatex-staat verheugd en bijzonder te- vx-eden, dat dit karwei tot zover is klaar gekomen. Na de bouwvakvakanties worden de vloeren van de viaducten voor de Beusebergeiweg en voor de oude Larenseweg gestort. Het gestorte viaduct heeft een lengte van 66 meter, is 19 meter breed en aan hout voor de bekisting werd bijna 200 kubieke meter gebruikt. Aan betonbewapeningsstaal werd 140 ton vei'werkt. Woensdagmorgen heeft de jongste firmant van de firma Jan Visser en zn. te Okkenbx-öek de heer A. H. J. Visser de geheel vex-bouwde en be langrijk uitgebx-eide winkel officieel geopend. De modern ingerichte zaak drie keer zo groot als de oude biedt een schitterend overzicht op de enorme sortex-ing artikelen en maakt het de klanten makkelijk om snel een keus te maken. Men kan bij Jan Vis ser en zn. terecht voor kruideniers- waren, glas en aax-dewex-k, souvenix-s, textiel, babyartikelen kindex-speelgoed drogisterij artikelen, veegeneesnxidde- len enz. enz. Met het reeds eerder geopende nieu we café - restaurant - feestzaal vormt de mooie winkel een complex waar de firma Visser trots op kan zijn. Firma Visser goede zaken gewenst en Okkenbroek gelukgewenst met prachtige aanwinsten. BEVORDERINGEN BIJ HET SLACHTHUIS De heer Th. Oostei-dijk, machinist bij het gemeentelijk slachthuis, is te rekenen vanaf 1 januari 1968 bevor derd tot machinist met de rang van opzichter A en de heer Joh. Arfman jr., 2e machinist is bevorderd tot ma chinist te rekenen vanaf dezelfde da tum. Dat de interkerkelijke kampdienst in de recreatietent op de Box-kcld een wezenlijk onderdeel van het week- programma is, blijkt wel uit het aan tal bezoekers van deze dienst, die ten getale van 175, maar met moeite een zitplaatsje konden vinden in de toch wel ruime tent. De koffie na afloop voor de kinderen limonade is een geste die algemeen wordt gewaardeerd. En op de ,,werk"dagen kijken, de teamleden niet verbaasd als er 75 kinderen van 4 tot 12 jaar naai- bin nen drommen. Zelfs een x-egenachti- ge morgen kan het enthousiasme niet vei-minderen,. De Instuif voor de oudere jeugd is, zoals een instuif behoox-t te zijn meer een komen, dan een gaan met de no dige muziek (vooral niet te zacht...) en gezelligheid, waai'bij de houten vloer zich goed blijkt te lenen voor de dans. De gezins-wandel-puzzeltocht, bijn,a geheel uitgezet langs bospaden was mede door goede weersomstandig heden een prettige wandeltocht voor bijna 60 deelnemers, al bleek 't; voor sommigen wel een te moeilijke opgave te zijn rogge van tarwe en gerst te kunnen onderscheiden. Dat de dx-oppïng van woensdag avond niet geheel in het water ge vallen is, lag niet zozeer aan de ge- Burgemeester, mr. W. H. Enklaar, is de vorige week geïnstalleerd als lid van de adviescommissie inzake concentratie van elekxiciteitsdistri- butiebedrijven. Deze commissie zal de ministers van Economische Zaken en van Binnen landse zaken adviseren over de wen selijkheid kleine distributiebedrijven in grotere eenheden te doen opgaan.' Mx\ Enklaar was reeds secretaxis van de zg elektxiciteitscommissie van de afdeling Overijssel der Vereni ging van Ned. Gemeenten, die x*egel- matig contacten ondex-houden met de N.V. Electriciteits Maatschappij ,,IJs- i selcentrale" te Zwolle. staag neervallende regen, maar aan de meer dan 70 jongeren en ouderen, die van geen wijken wilden weten en de omgeving van Holten hebben ver kend bij nacht en ontij in barre weersomstandigheden. Er werd dan ook in hoog tempo gelopen, waarbij „het moreel" uitstekend bleef. En cle zon droogt ten slotte alles. Het programma voor de komende week (14-20 juli) bevat weer tal van evenementen: ZONDAG: 10.45' uur: Kampdienst. Na afloop koffie. MAANDAG: 10-12 kindermorgen, leeftijd 4-12 jaar, entree f 0.25. 14.30 uur: Speelmiddag 12 jaar en ouder. DINSDAG. 20 uur Instr tree f 0.25. 10-12 uur als ma airdag. if 16 jaar en ouder, en- WOENSDAG: 10-12 als voren. 14.30 uur: Bezoek aan boerdex-ij, kinderen 4-12 jaar. DONDERDAG 10-12 uur als voren. 20 uur: Vossejacht voor iedex-een. Deelname f 0.25 per persoon. VRIJDAG 10-12 als voren. 19.30 uur: Bonte avond voor iedei"- een met o.a. lampionoptocht. Voor de 6e wielerx~onde van Holten, die gehouden zai. worden op dinsdag, 23 juli a.s. in het kader van de Bra deriefeesten hebben niet minder dan 80 amateurs en 81 nieuwelingen inge schreven. Onder de amateurs die naar Hol ten komen treffen wij EvexT Dickhof, de kampioen, van Overijsse' i dit jaar, uit Oosterwolde, Wim Neeskensi de kampioen van 1967, uit Borne, de kampioen van 1966 W. Derkink uit Hengelo, Anne Koster uit Leeuwax-- den, Henk Scheuren uit Hengelo, Han Hoekstra, Uretei-p de winnaar van de eex-ste Iioltense ronde, HaiTy Homan uit Enter en nog tal van andere pro minente renners, die deze ronde tot een groot wielerevenement kunnen maken. Van de nieuwelingen noemen wij H. Poppe uit l ijverdal, B. Meijex-, Deventer, Stigp-About, Wierden, Joop Hobert Wierder J. Krake, Enter, J. Nijkamp en Henk Scbulenburg uit Rijssen,P. Koi-tsmit, Deventer, Jo- han Boode, Nijverdal, A. Nakken, Almelo en E. ter Morsch, Enschede. De x-onde wordt verreden op een prachtig parcours om - wat men van gemeentezijde met enige trots noemt - het E.E.G.-slachthuis. De nieuwelingen rijden 40 km en stax-ten om 17.30 uur, de amateurs rijden 80 km en beginnen om 18.30 uur. Tot ouderlingen der Gex-eformeex-de Kerk zijn gekozen de heren B. Span. Gaardenstraat en H. J. Abbink, Lich tenberg. Een twintigtal lichamelijk gehan dicapte meisjes-padvindsters van de Bernadettegroep der „Blauwe Vo gels" brexxgt hier deze week een heer lijke vakantie door in het Troephuis v. d. Waardenborchgx-oep in de Beu- seberg, met een twaalftal leidsters, en een verpleegster onder leiding van mej. M. J. Bosgoed uit Deventer. Nadat de leiding zaterdag de blok hut in gereedheid had gebracht na men de „Blauwe Vogels" cr zondag hun intrek in. Zij komen uit Geldex-- land en Overijssel. Ze vinden het hier heerlijk in de blokhui, vex-klaarde juffi-ouw Bosgoed. Zondag werd de vakantieweek of ficieel geopend. Maandagmorgen werd een speux-tocht gehouden met P De Fa. A. M. Nijkamp opende don derdagmorgen de eerste zelfbedie ningswinkel in Dykci'hoek. Het klei ne winkeltje, dal naast de bakkerij en veevoederhandcl gedreven werd, is nu een prachtige moderne winkel geworden, dal van de nieuwste snuf jes in haar branche is voorzien. Diepvries en open koelvitrine voor vleeswaren, een koelvitrine voor ge bak, kassa met telmachine en langs de wanden keurige winkelopstanden o.a. met een afdeling wijnen, ver pakte levensmiddelen en andere arti kelen en een aantal toonbanken, wa-ar veel artikelen een plaats hebben ge vonden. Naast de neonbuizen is bo ven de gebakvitiine nog een artistie ke verlichting aangebracht. Het ge heel maakt een keurige smaakvolle indruk. Het werd geen officiële, maar wel een feestelijke opening, want toen de heer Nijkamp jr. de deur van zijn moderne zaak om ruim 10.00 uitl opende was er al een gi-oot aantal Dijkex-hoekers aanwezig om de fami lie Nijkamp met haar nieuwe aan winst geluk te wensen. Er werden tal van bloemstukken aangedragen en het geheel kreeg daardoor een nog feestelijker aanzien. Van de zijde dei- winkeliersvereniging kwam de heer W. ten Berge, voorzitter der Holten- se Handelsvereniging, de familie Nij kamp feliciteren. De nieuwe zaak is een soort vex-- zorgingscentrum geworden. Men kan er letterlijk van alles krijgen op het gebied van de consumptieve en huis houdelijke en aanverwante artikelen. Bij de verbouwing werd het tim merwerk verricht door de heer -H. Koopman, het metselwei'k door de Gebr. Tiekink, electra door de fa. G. I-I. Broekhuis en Zn, het schildei-wei-k door Gebr. Wissink en de winkel betimmering door de N.V. Lundia te Varsseveld. smokkelspel. 's Middags vonden sportwedstrijden plaats in de Olym pische stijl. Dinsdagmorgen werd een kijkje ge nomen in Manége Beldman mtet zijn ruim dertig paarden en 's middags werd gezwommen in het privébad van Rension Beumer in het Neerdoi-p en verder gewinkeld. Er is al veel bezoek geweest van oudei-s van familie, kennissen en con tactpersonen van andere padvinders- groepen. Ook de hogere leiding gaf blijk van haar belangstelling. Zo kwam mevr. Brenninkmeijer-Rutten uit Nijme gen' nationaal voorzitster van de Gid sen en mej. G. Melhado uit Utrecht, hoofdbestuurslid van de N.P.G. en de „Blauwe Voges" een bezoek bren gen aan het kamphuis in de Beuse- berg. Woensdag organiseerden de meisjes met hun leidsters een complete ker- mis, met stands, kop van jut, grab belton, ruilbeux-s balonnen' en prijs jes. Door de regen moest men in de blokhut, maar er heerste een zeer gezellige sfeer. 's Avonds bezochien cle Ixxeisjes cle openluchtvoorstelling van de toneel vereniging „VI-OS." in Nijverdal. Voor het vervoer der meisjes stelden een aantal ingezetenen hun auto be schikbaar. Er staan nog gezellige dingen op het programma: Vrijdag een tocht naar Giethoorn en zaterdag een Exi- chax-istievtering, met broodmaaltijd en kampvuur, waarbij 'n Gospelsong groep uit Deventer haar medewerking zal vex-lenen'. Geboren: Hendrik Johannes, zv. PI. Wolterink en G. 'J. Bekkernens, Espelo 70 Gerritje Willemina Jo hanna dv H. M. Brinks en W. J. Schöppers, Industriestraat 6 Adria- nus Marinus zv L C van der Neut en IT IToltvoort Bessinkpasstraat 33 Johanna Hendrika dv H. J. Bolink en E. Haverslag, Look 66 a. Ondertrouwd: J. Nijendijk, 25 jaar, Assen, en G. Kers, 23 jaar, Larense weg 35 D. J. Janssen, 24 jaar Dij kerhoek 16, en H. G. Bronsvoort, 22 jaar Max-kelo. Getrouwd: PI. Oonk, 24 jaar, Laren Geld. en G. Oolbekkink, 26 Look 74. Overleden: PI. J. Müller ev. Nekkers, 55 jaar Haarslr. 12 (overleden te De venter). BEVOLKING. Ingekomen: Geen. Vertrokken: E. O. Pluwaë en' gez. van Holterberg 26 naar Deventer, jaar, HOLTEN. Ned. Herv. Kerk 3.30 u. ds. Bosch van Vlaardingen (Jeugddienst). 10.15 u. ds. Bosch van Vlaardingen. Extra collecte: Inwendige zending. Gex-ef. Kerk. 8.30 u, 10.00 u en 19.15 uur ds. Joh. C. Baumfalk van Gro ningen. In alle diensten is het ene offer bestemd voor de kas artikel 17 K.O. Bij de uitgang collecte'voor bouw nieuwe kerk. R.K. Kerkdiensten: (Euchaiistievie- x-ing) zondag 8.30 u. en 9.45 u. in het gebouw Irene, Boschkamsstr 6. NIEUW HEETEN. R.K. Kerk Zaterdagavond 7.30 u. zon dagmorgen 7.30 u. 9.00 u. .en 10.30 RECREATIETENT BORKELD: 10.45 u. interkerkelijke kampdiens. DIJKERHOEK. Bethanië 9.30 u. ds J. PI. Israël. Extra collecte: Inwendige zending. De junioren van de V.V. „Holten" Jan Eshuis en Bert Knapen zijn door de afdeling Twente van de K.N.V.B. aangewezen om van 29 juli - 2 augus tus a.s. deel te nemen aan trainings wedstrijden in het K.N.V.B.-sportcen- trum te Zeist voor het vertegenwoor digende oostelijk elftal van 14-16 jari gen. Zij zijn, na onlangs gespeelde wedstx-ijden in het Diekmanstadion te Enschede, met dertien andere spe lers geselecteerd uit 60 jeugdige spe lertjes. In de raadsvergadeing van vijdagavond kwam bij de rond vraag een kwestie aan de orde, die de gemoederen van de sport vissers en de toeristen bezig houdt, n.I. het voornemen van het Waterschap „De Schipbeek" om per 1 januari 1969 de kaden voor iedereen af te sluiten. De heer J. Wiggers (AR), die de vraag stelde of hier niet een taak ligt voor het gemeentebe stuur om het waterschapsbe stuur te verzoeken op zijn be sluit terug te komen, verklaarde het heel erg te vinden, wanneer deze maatregel zou doorgaan. Meer dan tweehonderd sport vissers en talloze zomergasten De kerkeraad van de Gerer. kerk verzoekt ons mede te delen, dat in afwijking van de uren, welke op de aan de hotels-, pensions- en zo- huisjes verstrekte gedrukte lijsten zijn vermeld, geen dienst om 3.00 uur, maar wel om 19.15 uur zal worden ge houden. Zie de hierboven vermelde kerkdiensten. zouden hierdoor in hun vrije tijdsbesteding en recreatie be lemmerd worden, terwijl er van schade aan de beek onder Hol ten en Markelo geen sprake is. Burgemeester Enklaar verklaarde dat hij een dergelijke maatregel ook in hoge mate zou betx-euren. De mo tieven moeten wel zeer zwaar wegen als men hiertoe wil overgaan. De raadsvoorzitter had de indruk, dat de schade minimaal is. Hij wilde de suggestie van de heer Wiggers over nemen om met klem aan te dringen een dergelijke maatregel niet uit te voeren. Wethouder Rietberg informeerde nog of de betreffende vereniging van sportvissers al wat gedaan heeft. Zaterdag, 13 juli vanaf 12.00 uur tot en met maandagochtend 8 uur dokter J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Weekenddienst dierenartsen: Zater dag 13 juli en zondag 14 juli, J. War- rink, Noordenbergstraat 19, telef 1303 Weekenddienst tandartsen. Zaterdag 13 juli en zondag 14 juli PI. Scheffer Pr. Julianaplein 12, Goor, tel. 05470- 2500 van 6.00-7.00 uur nam. voor spoedgevallen. De vele zomergasten, die Holten als hun vakantieoord gekozen hebben, heten wij van harte welkom. Wij hopen, dat zij hier een prettige en zonnige vakantie mogen doorbrengen en vesti gen gaarne hun aandacht op het onderstaande VVV-vakantieprogramma. Hotel- en pensionhoudersbeheerders der bungalowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma, bekendheid te geven. Er wordt een groot aantal kranten extra verspreid en men kan op het V.V.V.-bureau desverlangd een exemplaa.r komen af- halen. Zaterdag 13 juli, 19.30 uur. Dansen in de zaal van café-restaurant en camping „Dc Poppe". Café, restaurant en camping „De Poppe" is gelegen halverwege Holten-Max-kelo aan de drukke verkeei's- weg naar Hengelo (O.). Op ongeveer deze plaats zal pl.m. 1971 de nieuwe E 3 in het oude tracé geleid wor den. Dinsdag 16 juli, 19.30 uur, excursie naar de kaasboerderij van de Familie Cats met eigen auto. Het is het enige zelfkazende bedrijf in verre omgeving. Over het kaasmaken en de verdere bedrijfsvoering zal iets verteld wor den, dat velen zal interesseren. De leiding berust bij de administrateur van de VVV de heer Kers. Deelnameprijs f 1,- per persoon. Opga ve en betaling voor 12.00 uur aan het VW-kantoor. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. Woensdag 17 juli, 14.00,15.00,16.00 uur. Bezich tiging en rondleiding pluim veebedrijf van de heer Barvelink, Borkeld 80 (verlengde van de Postweg). Men ziet de ontwikkeling van 1- dagskuikens (indien net uitkomende) tot de produktie van eieren. Voor deze rondleiding wordt een kleine veigoeding gevx'aagd. Gelegenheid tot het kopen van vei-se eieren en pgn- klare haantjes. Men dient om 14.00 uur of 15.00 uur aldaar aanwezig te zijn. Woensdag 17 juli, 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-autobustocht geor ganiseerd over de Holterberg, Haarlerheg, Nij- verdalseherg en Hellendoornseberg met prach tige vergezichten over Salland en Twente. Er wordt gepauzeerd in de uitspanning „De elf pro vinciën" op de Hellendoornsebex-g. De tocht duurt van pl.m. 14-17 uur. De kosten.'bedragen f 3,-. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven op het VVV-bu- reau, telefoon 1533. De administrateur de heer Kex-s, gaat mee voor explicatie. Woensdag 17 juli, 20.00 uur: Optreden van dc Boerendansgroep „De Larense Schotsers" op de muziekkoepel in Kalfstermansweide aan de Stationsstraat. Het is in het bijzonder voor de zomergasten, die deze folkloristische dansen niet kennen een bijzonder leuke voorstelling. Bovendien worden zij door de leider, de heer Plekkenpol vaak uitgenodigd om mee te dansen. Spölleman is „Jenske van de Kuper", PTT-besteller J. Mossink. Donderdag 18 juli v.m. 6 uur. Een ochtendwan deling in de vrije natuur onder leiding van de administrateur der V.V.V., de heer Kers, door de bossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van het VW-kantoor. De kans, dat men b.v. reewild en kleinwild te zien krijgt, is niet uitgesloten. Kosten voor volwassenen f 1,25. Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdag avond bij het VVV-bureau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. Donderdag 18 juli, 14.00—16.00 uur en vervol gens elke donderdag gedurende het vakantie seizoen bezichtiging van de manége Beldman aan de Markeloseweg. Vrije toegang. Consumpties aanwezig. Vrijdag 19 juli en vervolgens elke vrijdagavond telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Histo- risch Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het mu seum is van een bijzondere bekoring. Vanaf maandag 1 juli tot en met vrijdag, 28 juli a.s. zal vanwege de kerkeraden der Ned.- Herv., Gereformeerde en R.-K. Kerk in een tent op de hoek van de Borkeldsweg en Landu- werweg (in de nabijheid van het zomerhuisjes- terrein en het bungalowkamp „Twenhaars- veld") gezonde ontspanning worden geboden voor oud en jong. Elke week wordt op vrijdag avond besloten met een z.g. bonte avond. Een team zal hier gedurende 4 weken veel doen voor de oude en jongere gasten in onze gemeente. Elke zon dagmorgen in juli is er om 10.45 uur een kampdienst uitgaande van gezamenlijke kerken en elke avond een dagsluiting. Het geheel staat onder leiding van de in- tei-kerkelijke recreatiecommissie. JÜ°AD msal:lse"t wekelijks verschillende dag. echten naar toeristencentra en andere plaatsen ïn ons 1 An,slerdam-Scbiphol. Hondsrug-Emmen-Stan horst-G.ethoorn-N.O. Polder, de TwenteSên en Valkenburg en naar Duitsland als Sauerland, Königs. winter, Teoklenburg, Bad-Rothenfeld ens. Ook goedko- pe dagkaarten op de dïenstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door nf#krJl Tw VVV <te!cll 1533) ot door het OAD-kantoor (telefoon 1241). klfeïï; in"de°Ned Hew SerT^? hct. va^nti«eiz0™ gebruikelijk was, zal de zomergasten, na de tweede ÖÏM DCh °P kOTte afStMd he' Van deze geleW ÏÏÓtï SSSSSS eeTU?erkonffieigtedkor„eSkenUl' d,enS, 10 0(1 U" hel Contact-adres voor katholieken: pastoor J. Schievels, R.-K. pastorie, N.H, 19, Nieuw-Heeten.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 1