Beusebergse boeren haalden buren met wagen in Vakantie- programma Automatische bedrijfsvoering bij C.A.V. „TRIO" Vakantie en werk m het buitenland V. V. V. Nieuwe installaties bijna gereed... Zomeractie internationale hulpverlening 1-31 juli AGENDA KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST WEEKENDDIENST TANDARTSEN WEEKENDDIENST DIERENARTSEN Diploma I andbouwwei tuigen Bestuurder valt in slaap Auto rijdt het trottoir op Opbrenjgjt AV O-collecte Het lag t >p straat Informaties voor jongeren Dit jaar: Een ..Doe het zelf actie Oud gebruik in ere hersteld Firma Wonnink opende Ba b y een I r um Geslaagd Burgerlijke stand CJV jeugdring builenmidtlag Bevordering bij PTT Officiële publikatiff Vakantie en spreek uur burgemeester Dansen Bezoek kaasboerderij Bezoek pluimveebedrijf V T V-Hoïterbergri f Ochtendwandeling Bezichtiging manege Natuur-historisch museum In terkerkelijk recrea tie-werk Touringcarlochten Kopje koffie na kerkdienst HOLTENS NIEUWSBLAD Jaargang 20 - no. 27 Zaterdag 6 juli 1963 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad' te Holten Telefoon 05483 123^ Hoofdredacteur W. Bey«i\ 'Advertentieprijs 1-15 mm. (a contant) f 3,Iedere mm. meer 0,12 Abonnementsprijs 5,per half jaar, 10,per jaar. Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 1 t.m. 31 juli goomer-actie internationale hulpver lening voor ..Hulp aan Bantoeker- ken" (Zuid-A-Crika). Gaarne giften op rekening „Werelddfakonaat" bij Raiffeisenbank te Holten (postreke ning 875587). Vrijdag 5 juli 19.30 uur: Raadsvergadering ten ge meentehuize. Maandag 8 t.m. 13 juli Rijwielhandel Bets van den Bos. Smidsbelt wegens vakantie gesloten Voordes Zelfbediening en Fa. J. Ro- zendom en Zn, wegens vakantie ge sloten. Maandag 8 t.m. 15 juli Fa. J. Bruggen en Zn. wegens vakan tie gesloten. Dinsdag 9 juli 20.00 uur: Ledenvergadering Voetbal vereniging .Holten" in café Jansen. Woensdag 10 juli 10.30 uur: Heropening verbouwde en uitgebreide winkel fa. J. Visser en Zn. te Okkenbroek (zie adv.) Donderdag 11 juli 10.00 uur: Feestelijke opening ver bouwde zaak van de fa. A. M. Nij- kamp en Zn. te Dijlcerhoek (zie adv. Zaterdag 13 t.m. 27 juli Corsetterie „Recta" wagens vakantie niet aanwezig (zie adv.) Maandag 15 t.m. 20 juli Fa. C. A. Müller en Zn. en Coöp. Aan- en Verkoopver, „Trio", afdeling Dij lcerhoek wegens vakantie gesloten (zie adv.) Maandag 15 t.m. 22 juli Horlogerie en optiek G. J. Aaftink wegens vakantie gesloten (zie adv.) Maandag 15 t.m. 28 juli Smederij Nijland te Espelo wegens vakantie gesloten (zie adv.) Dinsdag 16 juli Geen zitting Spaarbank voor Protes tant Nederland. Maandag 22 t.m. 27 juli Coöp. Aan- en Verkoopver. „Trio", afdeling Holten, wegens vakantie gesloten (zie adv.) Dinsdag 23 juli Geen zitting Spaarbank voor Protes tants Nederland. HOLTEN Ned. Herv. Kerk 8.30 en •10.15 u ds. Rietveld van Harder wijk. Extra collecte: Kinderbe scherming. Geref. Kerk 8.30 u, 10.00 u en .19.15 u ds. Joh. C. Baumfalk van Gronin gen. In alle diensten is het ,ene offer bestemd voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor bouw nieuwe kerk. R.K. Kerkdiensten (Eucharistievie ring) zondag 8.30 u en 9.45 u in het gebouw Irene, Boschkampsstrat 6. N1EUW-HEETEN Zaterdagavond 7.30 u Zondagmorgen 7.30 u, 9.00 u en 10.30 u. Recreatietent Borkeld: 10.45 inter kerkelijke kampdienst. DUKERHOEK Bethanië 9.30 u ds. Israël (Bed. H. Doop, Gezinsdienst) Zaterdag 6 juli vanaf 12 uur tot maandagochtend 8 u dokter Volkers (Plaatsv. dokter Rietdijk) tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 6 juli en zondag 7 juli ,T. Warrink, Noordenbergstraat 19, tel 1803. Zaterdag 6 juli en zondag 7 juli, H. F. Steunenberg, Pastoriestraat 42, Holten, tel. 05483-1433, van 6.00- 7,00 u nam voor spoedgevallen. Het gehele voorjaar heeft hij de gebouwen van de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging „Trio" aan de Stationsstraat de naam is afgeleid uit de samenwerking tussen coöperaties van Holten, Rijs- sen en Wierden een grote bouwkraan een dominerende plaats ingenomen en was een gedeelte van het gebouw aan de voorzijde van steigers voorzien. Deze verbouwing, waarvoor de ledenverga dering het vorige jaar een krediet van zeshonderdduizend gulden heeft gevoteerd, nadert thans haar voltooiing. Het is een bijzonder interessant geval, niet zozeer om het houwsel, waarvan het boven gedeelte uit het modernste materiaal is opgetrokken, maar om het geen men daarbinnen heeft geïnstalleerd n.l. de automatische be sturing van de gehele apparatuur, waarmee o.m. de mengvoeders worden gevormd, de veevoeder-brokken worden gemaakt en de losmeelverlading voor het z.g. bulkvervoer wordt geregeld. Hyper modern, zeer technisch, zodat er niet al te diep op zal worden in gegaan, maar bijzonder interessant als men na het gereedkomen de gelegenheid zou krijgen eens een kijkje te mogen nemen. De fa. 1-1. Koopman en Zn. in Hol ten heeft op het bestaande gebouw een staalconstructie gebouwd, waar op grijs gemoffelde aluminium pla ten zijn aangebracht' welke aan de binnenzijde belegd zijn met isolerend materiaal. Om echter de talrijke ma chines op de verschillende verdiepin gen te kunnen plaatsen heeft men vanuit de kelder van het bestaande gebouw op zware betonnen poeren een tweede staalconstructie gebouwd waarop de vloeren der drie boven ste bedrijfslagen rusten. In die be- drijfslagen staan te beginnen met de kelder de verschillende machines. In de kelder een nieuwe hamermolen van 130 p.lc. en een enorme weegschaal, waarin een gehele lading ineens ge wogen kan worden, geconstrueerd door de N.V. Weegwerktuigenfabrie'k Alfra te Bladel. Op de volgende ver diepingen zijn geïnstalleerd een me- lassemixer met een capaciteit var 20 ton per uur, een brokkenpers var 75 p.k. met een capaciteit van 5 a f. ton per uur, 12 bunkers voor gereed- produkten van elk 10 ton 'n vernieuw de menginstallaties met charges van twee ton en geschikt voor ieder meng sel. De menging" geschiedt vol-auloma- lisch. Er zijn 20 werkeellen voor de enkelvoudige produkten met een in houd van 300 ton. Men kan er alle mogelijke mengsels mee maken door o.s. vier doseermachincs in de voormenger. De schuiven gaan b.v. automatisch open en dicht. Slechts bij het transport naar de gereedproduk- tenbunkers konten er nog even men senhanden aan te pas, maar overi gens wordt alles geregeld vanaf een paneel met een groot aantal knoppen en lampjes in een speciaal vertrek van waaruit b.v. de gehele Korrel- prod.ifktie 10 a 12 ton per uur langs mechanische weg kan worden geregeld. Het mechanische gedeelte is gecon strueerd door de Machinefabriek en Molenbouwers van Aarsen N.V. te Panheel (L), de schakelkast door het •Technisch bureau voor Paneelbouw J. Thijssen te Eerbeek en de elek trische installatie door het Elektro- technischbureau H. van Lente te Gors- sel. De gehele verbouwing geschiedt onder leiding van de heer L. C. van de Bovenkamp, architect te Holten. Alle produkten worden vanaf de op slagplaatsen naar de plaats van ver- O De heer F. T. R. Haan, Oranjestr. 19, slaagde te Wageningen voor het diploma „Vakbekwaamheid land bouwwerktuigen". Van de vijftig werking of verzending geblazen. De zes bunkers voor de losmeelverla ding voor bulkvervoer staan tegen over het verbouwde gedeelte van het bedrijf. Men kan uit zes bunkers zes vrachtauto's storten. Donderdagmorgen omstreeks half vier is een personenauto bestuurd door de heer L. uit Almelo in de Dorpsstraat het trottoir opgereden. De bestuurder was in slaap gevallen. De wagen reed een verkeerspaal om én kwam tegen een dikke beuk, in de tiiin van de dames Wolters, tot stil stand, die licht werd ontschorst. De verkeerspaal had de klap ogevangen, die verschillende omwonenden uit hun slaap opschrikte. De bstuurder,' die door deze aanrijding klaar wak ker werd, bleef ongedeerd. De auto werd vooral aan de rechter voorzijde zwaar gehavend en naar het parkeer terrein bij het politiebureau overge bracht. De A.V.O.-collecte heeft bruto f 697.50 opgebracht (v.j. f 477.50) Ge vers en collectanten worden ten zeerste bedankt voor dit prachtig re sultaat. Donderdag werd proefgedraaid op produktie. Men hoopt, midden augus tus deze moderne installaties in ge bruik te kunnen nemen. Op de foto staat op de voorgrond de plm. drie jaar geleden gebouwde voorraad silo van 500 ton en reeds heerst de gedachte,' dat het geheel al weer te klein is. Gevonden: damesparaplu, porte- monnaie, lederen porlemonnaie met inhoud, muntbiljet, kinderhoedje (zo mer), jonge tamme kraai, regen broek. Verloren: dameshorloge. doublé rekband, dobbelman-pincher, zwart met bruin afgezet, fotostdtief, zwart, verstelbare kap, groene plastic fiets tas en handdoek, zwarte portemon,- naie met ïnh. en reserve autosleutels, beschermkap (v. tandw.) brommer Sparta, groene damesportemonnaie met inhoud, bruin lederen vest met ritssluiting, fiets, zwart, merk Gazel le, oranje kanarie, bruine damespor temonnaie met inh. en. foto's, knal demper (thomos.), sleuteletui met huissleutel en 2 autosleutels. Inlichtingen dagelijks aan het groepsbureau der Rijkspolitie te Hol- icn tussen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. Het minister) van Cultuur. Recrea tie en MaatSchapelijk Werk vestigt er de aandacht op, dat jongeren naar het buitenland willen voor kantie of werk er goed aan doen vóóraf inlichtingen te vragen over zelf gevonden adressen, werkvergun ningen, arbeidsvoorwaarden e.d. Op goed geluk ingaan op aanlokkelijke advertenties voor baantjes in het bui tenland leidt dikwijls tot minder pret tige ervaringen. Informaties worden gegeven door de Maatschappelijk Ad- vies- en Inlichtingenbureaus van de Nederlandse Vereniging voor Jonge ren UNION en de Federatie van Ka tholieke Verenigingen van MEISJES- BELANGEN. Deze service wordt door de overheid gesubsidieerd. De adressen zijn: Het Maatschappelijk Advies- en In lichtingenbureau te: Amsterdam, Centraal Station, tel. (020) 246258 Arnhem, Sonsbeekweg 4, tel. (08300) 218.90 Den Haag, Tasmanstraat 182, tel. 070) 335441 en 332833 Groningen, Emmasingel 19, tel. (05900) 36651 Haarlem, Stationsplein 2, tel. (023) 14004 Rotterdam, Centraal' Station, tel. 010) 120869 Utrecht, Centraal Station,, tel. (030) 22428 en 26732 De Fed. Kath., Ver. van Meisjesbe- langen, Amsterdam, Herengracht 162, tel. (020) 243184. De kosten van informatie en be middeling zijn gering. De genoemde Omdat het Hollens Studiefonds van Papoeajongeren pas volgend jaar weer de opleiding van een jonge Papoea aan de Tropische Landbouw school te Deventer hoopt te kunnen verzorgen zal de Zomer-actie voor Internationale Hulpverlening dit jaar niet bestemd zijn voor het Holtens Studiefonds van Papoeajongeren, maar voor het project „Hulp aan Bantockcrken. Deze hulp aan de Bantoe-kerken wordt verleend via het Christelijk kandidaten slaagde hij als nummer j instituut in Zuid-Afrika waarvan één. de bekende ds. Beijers Naudé, 'die op iron f voel hiairtseh hebben een oud gebruik steld. /ij hebben luin n de heer en mevr Iteuscberg in ere her uwe buren. Wit inge haald. De heer De Wit is directielid van de Cebeco te Rotterdam en heeft aan de Zuurberg het Erve „Maint", een boerderij, die heeft toebehoord »an de heer B. Manenschijn, geheel gerestaureerd en als woning inge licht. Dat is ruim twee jaar geleden, ïficn werd het huis voornamelijk als Iwèckend- en vakantiehuis gebruikt. maar thans komt de familie De Wit er definitief wonen. Als men vroeger nieuwe buren kreeg, dan werden deze per kleedwa- gen opgehaald. Toen de heer en me vrouw De Wit woensdagavond per trein uit Rotterdam arriveerden wer den zij van het station afgehaald door de mannelijke buurtgenoten. Aan de Eventjesweg- moesten zij op een wa gen plaats nemen en werden zij met paard en wagen naar hun woning ge reden. Daar hadden de buren een ere poort opgericht en moest de heer De Wit zijn vrouw over de drempel dra gen. Dat dit met. grote vreugde gepaard ging laat zich denken. Voer? man was de heer W. Jansen, terwijl buurman G. J. Paalman de thans de finitief geworden buren „veel genoe gen in de buurt" toewenste. 1-Iet werd deze avond al zeer genoegelijk, want na de koffie kwam volgens traditie de fles op tafel en werd gezellig een borrel gedronken. Een oud gebruik was in ere hersteld. doorreis naar 4e Assemblée van de Wereldraad van Kerken in Uppsala, kort geleden nog verschillende spreek beurten in ons land verzorgde, sinds jaren de directeur is. Het Christe lijk Instituut in Zuid-Afrika pro beert op basis van de Bijbel toena dering te kweken op alle levenster reinen tussen de verschillende be volkingsgroepen van Zuid-Afrika, die door de apartheidspolitiek in verbit tering van elkander dreigen te ver vreemden. Ds. Beijers Naudë ziet het zelf zo: Daar is tekens dat die taak van de Christelijke Instituut in sommige op zichten steeds moeilijker gaanword maar juist daarom zoveel meer noodzakelijk en verantwoordelik. Ons word gesterk deur die wete van die beloftes van God in Christus Jezus, deur die voorbedes van duisende Christéne in alle dele van die we reld, en deur die besef dat solank ons aan God gehoorzaam is, ons geen mens te vrees het niie'. De gemeentelijke diaconale commis sie voor internationale hulpverele- ning van de Hervormde gemeente durft met vertrouwen de hulpverle ning aan deze achteruitgezette men sen in Zuid-Afrika over te laten aan de vrijwillige en spontane bereidheid der I-Ioltenaren en roept daarom u allen op om door een royale gave op rekening „Werelddiaconaat" bij de Raiffeisenbank te Holten (giro 875587) of in de kerkcolleete op 28 juli a.s. dit vertrouwen niet te be sehamen. Bij en „doe-het-zelf-actie" moet u het echt zelf ook doen! Dat zal ook wel begrepen worden, want de eerste bijdragen op rekening „.Werelddia conaat" zijn al binnengekomen. Mo gen er zeer velen volgen! De fa. E. Wonnink heeft naast haar mode- en meubelcentrum nu ook een baby-centrum geopend. Men heeft daarvoor de benedenverdieping van de oorspronkelijke meubelzaak op smaakvolle wijze ingericht, waar door een baby-artikelen-showroom is ontstaan. Van de kleinste baby-benodigdhe den tot kindèrledikantjes,. commodes, kinderwagens en kinderstoelen staan hier over een vloeroppervlakte van bijna 100 m2 uitgestald, terwijl een verdieping hoger ook nog plm 30 m2 voor baby-artikelen is ingericht. Na tuurlijk voerde de firma Wonnink voordien ook al baby-artikelen, maar men heeft het de aanstaande of jon ge moeders thans heel wat gemakke lijker gemaakt om een keuze te doen vóór het blijde gebeuren. De boxen, ledikantjes en matrassen hebben voornamelijk een plaas gevonden op de weede verdieping. De firma is o.a. dealer van Koelstra kinderwa gens en kinderstoelen, een zeer ge waardeerd merk in dit genre. Een of ficiële opening heeft in verband met de seizoendrukte niet plaats gehad, maar men is van harte welkom om «M fcjkje t* nemen. bureaus geven goede raad. Ook wordt een vertrouwd adres meegege ven voor advies en hulp bij moeilijk heden. Deze instellingen bemiddelen voor verblijf „au-pair" of als „paying-guest" en lichten jongeren voor over vakantiemogelijkheden in het buitenland. Inlichtingen worden verstrekt over taalcursussen, vakan tiekampen en werkkampen, waar jon ge mensen van verschillende natio naliteiten elkaar kunnen ontmoeten. Mej. R. Bouwhuis slaagde te De venter voor het Uni-praktijkdiplo- rrïa van het centraal bureau van lera ren in stenografie en machineschrij- ven. Geboren: Lambertus, zv L. Haver slag en H. Paalman, Dijkerhoek 35; Berendina, dv B. Nijmeijer en J. B. Hazelhorst, Kozakkenstraat 14; Hen drik Jan, zv G. H. Bosman en M. Vruggink, Burg. v. d. Borchstraat 27; Berendina Johanna, dv G. J. van Zon en H. B. Derksen, Oranjestraat 13 (geboren te Deventer). Overleden: geen,. Ondertrouwd: E. Pieffers, 26 jr, Beuseberg 4, en H. Rietberg, 24 jr, Beuseberg 89. Gehuwd: W. J. Nijland, 23 jr, Soest en M. Nijland, 21 jr, Holterbroek 51; A. Robaard, 24 jr, Enschede, en G. Smit, 23 jr, Burg. v. d. Borchstr. 18. Bevolking Ingekomen: A. Aalpoel van Voorst naar Holterbroek 24; B. H. Soer van Australië naar Larenseweg 3; F. J. Starink van Goor naar Bessinkpas- straat 9; M. E. Lagerwaard van Vel- sen naar Waardenborchstraat 30; A. Jansen van Ridderkerk naar Beuse berg 103. Vertrokken: T. Sluis van Molen- belterweg 24 naar Hoogkarspel; J. H. W. Nijhof van Haarstraat 12 naar Haren Gr.; J. W. Klein Nagelvoort van A. J. Goldsleinstraat 9 naar Hellen doornG. Robaard-Smit van Burg. v. d, Borchstraat 18 naar En schede. De beneden zestienjarige CJV-leden van de Ring Holten, hebben zondag 30 juni, rondom de boerderij van de familie Tuitert in Dijkerhoek. hun jaarlijkse buitenmiddag gehouden. Deze middag was georganiseerd door de afdeling Dijkerhoek. Onder de stralende zon werden hier verschil lende spelletjes gedaan, met als hoofdschotel een puzeltocht op de fiets. Na de prijsuitreiking van de puzzelrit werd plm. 5 uur de middag gesloten door de CJV Jeugdring-voor-, zitter T. Willemink. De heer G. Nijenhuis, employé 2e klas der PTT te Holten is met terug werkende kracht vanaf 1 juli jl. be vorderd tot employé le klas. Vrijstelling bepalingen bestemmingsplan ten aanzien van bouwplan bedrijfsgarage Fa. Müller en Zn. Vrijstellingen bepalingen bestem mingsplan t.a.v. bouwplan bedrijfs garage Fa. A. Müller en Zn. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de Fa. A. Müller en Zn., Larenseweg 50, alhier, vergunning heeft gevraagd voor het herbouwen van een bedrijfsgarage, op het per ceel, kadstraal bekend gemeente Holten, sectie F., nr. 2385 (ged.) ge legen aan de Pastoriestraat. Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan kunnen rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen gronde gedurende veer tien dagen, ingaande 3 juli a.s., schriftelijk bezwaren bij burgemees ter en wethouders indienen tegen het verlenen van vrijstelling van de bepa lingen van het desbetreffende be stemmingsplan ten behoeve van het onderhavige bouwplan. De bouwen situatietekeningen liggen gedurende voornoemde ter mijn op de gemeente-secretarie, al hier, voor een ieder ter inzage. Holten, 1 juli 1968. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. De Burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij van 8 juli tot 1 augus tus met vakantieverlof afwezig zal zijn. Gedurende zijn afwezigheid zal de loco-burgemeester het spreekuur ('s maandags van 10.00-12.00 uur) waarnemen. Holten, '5 juli 1963 De Burgemeester voornoemd. W. H. Enklaar. De vele zomergasten, die Holten als hun vakantieoord gekozen hebben, heten wij van harte welkom. Wij hopen, dat zij hier een prettige en zonnige vakantie mogen doorbrengen en vesti gen gaarne hun aandacht op het onderstaande VVV-vakantieprogramma. Hotel- en pensionhoudersbeheerders der bungalowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebbenwordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. Er wordt een groot aantal kranten extra verspreid en men kan op het V.V.V.-bureau desverlangd een exemplaar komen af halen. Zaterdag 6 juli, 19.30 uur. Dansen in de zaal van café-restaurant en camping „De Poppe". Café, restaurant en camping „De Poppe" is gelegen halverwege Holten-Markelo aan de drukke verkeers weg naar Hengelo (O.). Op ongeveer deze plaats zal pl.m. 1971 de nieuwe E 8 in het oude tracé 'geleid wor den. Dinsdag 9 juli, 19.30 uur, excursie naar de kaasboerderij van de Familie Cats met eigen auto. Het is het enige zelfkazende bedrijf in verre omgeving. Over het kaasmaken en de verdere bedrijfsvoering zal iets verteld wor den, dat velen zal interesseren. De leiding berust bij de administrateur van de VVV de heer Kers. Deelnameprijs f 1,- per persoon. Opga ve en betaling voor 12.00 uur aan het VVV-kantoor. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. Woensdag, 10 juli, 14.00 en 15.00 uur. Bezichti ging en rondleiding pluimveebedrijf van de heer Barvelink, Borkeld 80 (verlengde van de Postweg). Men ziet de ontwikkeling van 1- dagskuikens (indien net uitkomende) tot de produktie van eieren. Voor deze rondleiding wordt een kleine vergoeding gevraagd. Gelegenheid tot het kopen van verse eieren en pan klare haantjes. Men dient om 14.00 uur of 15.00 uur aldaar aanwezig te zijn. Woensdag 10 juli, 14 uur, woldt bij voldoende deelname de bekende WV-autobustocht geor ganiseerd over de Hoïterberg, Haarlerbeg, Nij- verdalseberg en Hellendoornseberg met prach tige vergezichten over Salland en Twente. Er wordt gepauzeerd in de uitspanning „De elf pro vinciën" op de Hellendoornseberg. De tocht duurt van pl.m. 14-17 uur. De kosten bedragen f 3,-. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven op het VVV-bu- reau, telefoon 1533. De administrateur de heer Kers, gaat mee voor explicatie. Donderdag 11 juli v.m. 6 uur. Eeu ochtendwan deling in de vrije natuur onder leiding van de administrateur dér V.V.V. de heer Kers, dooi de hossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van het VVV-kantoor. De kans, dat men b.v. reewild en kleinwild te zien krijgt, is niet uitgesloten. Kosten voor volwassenen f 1,25. Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdag avond bij het VVV-bureau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. Donderdag 11 juli, 14.0016.00 uur en vervol gens elke donderdag gedurende het vakantie seizoen bezichtiging van de manége Beldman aan de Markeloseweg. Vrije toegang. Consumpties aanwezig. Vrijdag 12 juli en vervolgens elke vrijdagavond telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Histo- risch Museum „Piet Bos" op de Hoïterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Hoïterberg en omgeving. Het mu seum is van een bijzondere bekoring. Vanaf maandag 1 juli tot en met vrijdag, 28 juli a.s. zal vanwege de kerkeraden der Ned.- herv. en Geref. Kerk in een tent op de hoek van de Borkeldsweg en de Landuwerweg (in de nabijheid van het zomerhuisjesterrein en het bungalowkamp „Twenhaarsveld") gezon de ontspanning worden geboden voor oud en jong. Elke week wordt op vrijdagavond beslo ten met een z.g. bonte avond. Een team zal hier gedurende 4 weken veel doen voor de oude en jongere gasten in onze gemeente. Elke zon dagmorgen in juli is er om 10.45 uur een kampdienst uitgaande van gezamenlijke kerken an elke avond een dagsluiting. Het geheel staat onder leiding van de in terkerkelijke recreatiecommissie. De OAD organiseert wekelijks verschillende dag tochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen-Stap- horst-Giethoorn-N.O. Polder, de Twentetochten en Valkenburg en naar Duitsland als Sauerland, Königs- winter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedko pe dagkaarten op de dienstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de VVV (telefoon 1533) of door hot OAD-kantoor (telefoon 124.1). iiMÈZim fc JHi 'Jtl KT? het vakantieseizoen gebruikelijk was, aai de zomergasten, na de tweede en keom-s tf k Ta a S? WOr,ien scboden het gebouw Irene een kopje koffie te drinken 2LÏ3S&S V r t dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, e'v?kabUe vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerkdienst, die om 10.15 uur begint. ,f a r"!," n gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegen- heid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. R^hr,wwQ.Cftaad f6r t?eref' ,kerk "ocllgt de zomer§asten uit na de dienst van 10.00 uur in het Gebouw Rehoboth (Stationsstraat) een kopje koffie te komen drinken. Verenigingen of particulieren, die een bijdrage wensen te leveren aan dit programma worden verzocht zich hieivoor vioegbjdig in verbinding te stellen met de heer Kers van de V.V V (tel foon 1 2 3 4). 1533) of onze redactie (tele-

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 1