paar Gouden de Be use Voorzitter 11. Hilverink nam afscheid van De Rietvoorn in Twenhaarsveld besteedt Z.C. veel aandacht aan de jeugd Uitvoering Muziekschool Rijssen-Hoiten Op Hemelvaartsdag Popfestival in Lochem Espelose plattelandsvrouwen naar de Keukenhof Grand Prix Markelo wereldkampioenschappen Forel in de Schipbeek Holten 1 naar tonrnooi -van SVVN Zwemwedstrijden Heidewandeling N.S. met goedkoop tarief RECREATIEF ZWEMMEN... INGEZONDEN: GESLOTEN Verkeersexamen der lagere selioleix J aar vergader ing EHBO-afdeling Bedrijven gaan weer voetballen Voordracht directeur Openbare Scholengemeenschap Districtsvarkens- fokdag te Raalte Wip-Wappers gaan volksdansen Zaterdag 18 mei 1968 S SJ De hengelsporlvereniging „Dc Rietvoorn", gaat binnen enkele we ken, in samenwerking met haar zustervereniging ,,Ons Vermaak" te Rijssen, forel poten in de Schipbeek. Het is een proel waarvoor beide ver enigingen elk honderd gulden hebben uitgetrokken. Er is reeds eerder fo rel gepoot, want de leden is ver zocht eventuele vangsten te melden. Ongeveer een maand geleden wer den 1500 pond brasem en voorn en 500 snoekjes, in hetzelfde samenwer kingsverband, aan de Schipbeek toe vertrouwd. In de druk bezochte ledenvergade ring, welke donderdagavond onder voorzitterschap van de heer II. Hilve rink in I-Iotel Holterman werd gehou den kwam een en ander ter sprake en werd een programma voor het komend hengelseizoen vastgesteld. Op 29 juni wordt een trip gemaakt naar Tacozijl en op 11 juni zal van 19-21 uur een wedstrijd gehouden worden in de Schipbeek bij de Wip- pert. Op zaterdag, 22 juni wordt weer de jaarlijkse jeugdwedstrijd ge houden van 2.00 tot 4.00 uur voor de leerlingen der lagere scholen op dezelfde plaats. Bij de aanvang van de vergade ring werd door de voorzitter met woorden van medeleven en waarde ring het overlijden herdacht van het bestuurslid, de heer H. J. Kettelarij, waarbij door de vergadering staan de enige ogenblikken stilte in acht genomen werden. Uit het verslag van de secretaris, de heer H. J. Oolbekkink Hzn., bleek dat de vereniging 192 leden en 15 adspirant- en jeugdleden telt. De penningmeester, de heer M. Aanstoot, kon in zijn financieel ver slag geen optimistisch geluid laten horen, want de rekening moest wor den afgesloten met een nadelig sal do. 1 In verband hiermee werd op voor stel van het bestuur besloten de con tributies als volgt te verhogen. Senio ren van f 6.- op f 7.50 per jaar, be- jaarden en militairen van f 3.- op f 3.50, adspiranten van f 3.50 op f 4.- en junioren van f 1.- op f 1.50. Adspiranten en junioren zullen voor het verstrekken van een z.g. kanaal- kaart f 1.50 extra moeten betalen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer I-I. Landeweerd (De Wippert), die periodiek aftredend was, herko zen, In de plaats Van de heer Hilve rink. die wegens vertrek naar Arn hem bedankte, werd tot voorzitter ge kozen, de heer I-I. Wijnnobel en in de plaats van wijlen de heer H. J. Ket telarij werd gekozen de heer G. Ja- sen. De heren G, Jansen en G. W. Wol- ters werden weer aangewezen ais wedstrijdcommissarissen. De voorzitter verzocht de leden bij de rondvraag', evenals zulks geldt voor forel in de Schipbeek, de vangst van snoekbaars in het Twen- te-Rijnkanaal aan het bestuur te melden. En dit; ook te doen, wan neer er in belangrijke mate dode-vis in het kanaal wordt aangetroffen. Bij het vissen in dit kanaal mogen niet meer dan twee karpers worden meegenomen, deelde hij nog mede. Aan het slot van de bijeenkomst dankte de 2e voorzitter, de heer G. L. Scholten, de scheidende voorzit ter, de heer Hilverink, die deze func tie negen jaar zeer actief heeft ver vuld, voor het vele werk, dat deze voor de vereniging gedaan heeft en overhandigde hij hem een klein ge schenk. Met zijn opvolger hoopt men op dezelfde prettige wijze te kunnen samenwerken. Het eerste elftal van Holten zal deelnemen aan het voetbaltoernooi dat door de Sportvereniging „Vol harding" SVVN van 25 mei t.m. 8 juni in Nijverdal georgani seerd wordt. Voor de Holtenaren staan de volgende ontmoetingen op het programma: Poule 2: 25 mei SVVN -Holten I 16,15 uur en 1 juni Nijverdal I Holten I, aanvang 16,15 uur. Er wordt tweemaal 45 minuten gespeeld volgens 't KNVB-reglement. Na elke wedstrijd worden vijf straf schoppen genomen door vijf verschil lende spelers ter bepaling van het doelgemiddelde. De winnaar van pou le I komt op 15 juni uit tegen de winnaar van poule 2, waarin DES 1 De Zweef 1 en Hulsense Boys I uitkomen. GESLAAGD De leerlingen van de Rijkskweek school te Deventer de heren R. Brou wer, H.A. Geltink en E. Klouwen uit Holten slaagden donderdag voor het examen van de tweede leerkring (bevoegd onderwijzer). De jaarlijkse leerlingen-uitvoerïn? die zaterdagavond in gebouw Jeruël te Rijssen werd gehouden had grote belangstelling van de ouders der leerlingen. Het omvangrijke pro gramma werd in een vlot tempo uit gevoerd, zodat tegen half elf alles was afgewerkt. De heer P.J. Otte, voorzitter van het stichtingsbestuur sprak een kort openingswoord, waarin hij mededeel de dat de subsidies van de gemeen ten Rijssen en Holten aanmerkelijk waren verhoogd, zodat thans plannen bestaan tot uitbreiding van de lessen over te gaan. Het lerarenkorps o.l.v. directeur G. Kaspersma werd dank gebracht voor het vele werk vaak onder bezwaarlijke omstandigheden verricht. Het instrumentarium dient nodig vernieuwd en aangevuld te worden, terwijl de behuizing vooral in Rijssen onvoldoende is te noemen. Over de verrichtingen van de leer lingen uit Holten een kort overzicht. De blokfluit-groepen onder leiding van de heer Schotanus deden uitste kend werk, wat ook gold voor het accordeon-ensemble. Het samen mu siceren was zeer spontaan en muzi- kaal verantwoord. De accordeon-leer ling Gerard 'Veneman speelde met behoorlijke techniek een sprookjes- wals van Peter Black. Wim Mol is al verder gevorderd en deed het prima -met de carnaval-wals in een licht x'itme. let je van Nijen voerde een compositie voor accordeon uit, die uitblonk door beheerst spel. I-Ians Schuppert nam plaats achter het elektrische orgel met het bekende Largo van Handel in een romantisch kleed gestoken, uitstekend van voor dracht. Wim Markvoort vertolkte een moeilijke prelude van Bach in C.gr.- tcrts, waarin de versieringen goed De jeugdleden van de Zwemclub '/Twenhaarsveld", die ••-■op Hemel vaartsdag meegaan naar de zwem-" wedstrijden in het overdekte bad te Deventer en 't antwoordstrookje nog niet hebben ingeleverd, moeten dit alsnog zo spoedig mogelijk doen, deelt hel bestuur mede. 1-Iet vertrek is be paald op 15.15 uur vanaf de o.I. Dorps school. De wedstrijden beginnen om 16.00 uur. werden gespeeld. De pianoleerlingen domineerden de gehele avond. Marieke en Herman Robers lieten een vrolijke dans horen, vierhandig met gelijke aanslag. Liesbeth en An neke Oostenbrug waren goed op el kaar ingespeeld bij het Goede Nacht met verzorgde aanslag. Ina en Erna v.d. Harst waren goed op dreef in twee eigentijdse- stukjes met het allegro van Kuhlau, tech nisch voortvarend gespeeld. Gerard Koopman was uitstekend in het pres to van Clementi, met de voorslagen goed in de maat uitgevoerd. Anke ter Does\ besloot de rij met een canzo netta van Dussek, een moeilijke op gave die goed werd gerealiseerd. Daar de lessen in Holten uitsluitend door de lieer Schotanus uit Zwolle worden gegeven, was het slotwoord van de heer Otte, waarin hem hulde werd gebracht, zeer op zijn plaats. De nieuwe cursus start op maandag 19 augustus 1968. Qp Hemelvaartsdag 23 mei organiseren jongeren in Lochem een groot popfestival in het Openluchttheater. „PILLGRIMAGE-TRIP", noemen de organisatoren het eve nement. Medewerking zal worden verleend door een tiental bands, waaronder Les Baroques, Faghm, The David Copper- field Style, een politie-kapel en nog vele andere „toestanden", zoals het draaiorgel „De Flierefluiter". Onderhandelingen zijn gaande met Boudewijn de Groot en zijn nieuwe pop-begeleidingsgroep CIRCUS. The Informal Moving Girls en The New Jazz- and Bluesgroup UNDER GROUND-TEAM komen misschien ook. Ook zullen diverse dichters en beeldende kunstenaars mee werken. Creativiteit van de kant van het publiek wordt bo vendien zeer op prijs gesteld. Als klap op de vuurpijl zal Ben Jolink, regelrecht uit The States, een geheel nieuwe show brengen. Er zullen ook stands aanwezig zijn, waar het publiek goed kope affiches, „snoepgoed", etc. zal kunnen kopen. Het zal 'n hele drukte worden op Hemelvaartsdag in Lochem. Verschenen zijn een tweetal folders van de bos- en heide wandeling Holten-Nijverdal, over de Holterberg waarvoor de Ned. Spoorwegen een spe ciaal tarief hebben ingesteld. De ene folder geeft een beschrij ving van de wandeling, die in Holten begint en een duur heeft van drie en een half uur en bevat op de achterzijde een i-outekaartje. De an dere- folder verlucht met een na tuurfoto bevat de namen van de stations, waar deze speciale kaar tjes verkrijgbaar zijn, met de tarie ven 2e klas. Behalve vanuit de gro te steden in alle delen van het land, kan men ook vanuit b.v. Almelo, Hengelo, Enschede, Deventer en Zutphen van deze speciale tax-ieven gebruik maken. De folder vermeldt -4* 5? De Zwemclub „Twenhaarsveld" maakt veel ernst van haar werk, met name ten aanzien van de jeugdige zwemmers en zwem- stertjes, dat bleek heel duidelijk in de vrijdagavond in het Staions- koffiehuis van dc heer M. Kalfsterman gehouden ledenvergade ring. De coach van de KNZB, de heer W. Mol, was zelfs met een paar instructieve filmpjes naar Holten gekomen, om de jongelui de theorie van de schoolslag en vlinderslag bij te brengen, die straks in het bad beoefend zullen worden, wanneer het herstel en het zetten der tegel in het bad gereed zijn gekomen. Van de zijde van het gemeentebestuur hoopt men, dat dit op 18 mei het geval zal zijn. Zoals men weet vertoonde het natuurbad Twenhaarsveld het verschijnsel, dat het betonijzer bloot kwam in de wanden. De N.V. Roelofs en Haase, die het bad gebouwd heeft, legt thans de laatste hand aan het herstel. Bij de bestuui'smededeüngen, na 'n kort openingswoord van de voorzitter, de heer I-I. Arendshorst, vertelde de ze, dat de Kring Twente-IJsselstreek van de de KNZB verdeeld is in groe pen om het z.g. recreatief zwemmen te bevorderen, waardoor zwemwed strijden worden gehoudeh tegen zwemmers van gelijke sterkte d.w.z. degenen, die geen startyëïgunning hebben. De Z.C, „Twenhaarsveld" is ingedeeld met, de OZC „Olst", de ZC „Vaassen" en de Z en PC „De IJs- sel" te Deventer. Op Hemelvaax-tdag, 23 mei a.s. komen in het overdekte bad te Deventer 5 of 6 clubs samen voor deze wedstrijden. De Holtena ren gaan om 3.15 uur met auto's daar naar toe. De voorzitter dankte de ouders nog, die deze winter hun wa gens beschikbaar stelden om de kin deren naar Deventer te vervoeren. Hij bracht ook dank aan het gemeen tebestuur, dat een avond per week 't natuurbad afstaat voor de clubtrai ning. Contributieverhoging Uit het vei-slag van de penning meester de heer G. Slotman bleek, dat de inkomsten f 565.05 en de uitga ven f 285.10 bedx-agen hebben, zodat de club momenteel beschikt over een kassaldo van f 279.83. De vereniging telt 79 leden. Zij heeft een collectieve ongevallenverze kering afgesloten voor al haar leden via de KNZB. De kosten daaxwan be dragen 25 cl per lid. In vex-band met andere gestegen kosten werd beslo ten de contributie met 50 ct per jaar te vei-hogen. Voor cle leeftijd tot. en met 11 jaar wordt dit nu f 4 en voor de .12- t./m 15-jarigen I' 5.-. Senioren betalen f 10,- per jaar. Dagscholieren van 16 jaar en ouder genieten f 2.50 reductie. Bij de bestuursverkiezing werd de periodiek aftredende leden mej. H. I.er.smk en de heer G. Karmelk, bij enkele kandidaatstelling herkozen. In de vacature E. Voordes, ontstaan wegens studie aan de sportacademie te Gx-oningen, werd gekozen de heer A. J. Wansink. JeugdbestuuTsleden Het bestuur vond het wenselijk twee jeugdbestuursleden te benoe men, die al vast ervaringen kunnen opdoen, kunnen helpen bij wedstrij den en als vex-trouwensmensen van de jeugdigen kunnen optreden. Als zodanig werden benoemd Willemien Tulier en Gerard ter Harmsel, die di- x-ect achter de bestuurstafel plaats namen. De training zal dit; seizoen geschie den door de heren R. Ka aks en P. B. Muller, terwijl voor de heer Arends- hox-st waarschijnlijk iemand uit De venter zal komen. Wat de plannen voor het huidige seizoen betreft deelde de voorzitter nog mede, dat de trainingstijd van de oudere leden wordt ingekrompen tot veertig minuten tei'wijl die van de jongeren wordt uitgebreid van een half uur tot veertig minuten. Er komt weer een avond voor de toeristen hetzij in de vorm van wed strijden of een waterfeest. In augus tus zal de „Ncptunus-bcker" weer verzwommen worden. De winnaar krijgt een medaille en zijn of haar naam wordt in de beker gegraveerd. Bij de films aan het slot van de vergadering, met' tal van bekende Nederlandse zwemsters en zwem mers, gaf de heer Mol een duidelijke toelichting. Voorzitter Arehdshorst bood hem daarvoor 'n presentje aan. HOLTEN Morgen 18 mei hoopt het echtpaar J. Jansen en H. Jansen- Klumpers, op het Erve ,,Menum" te Holten, zijn 50-jarige echtvereniging te herdenken. Het gouden paar' geniet nog een goede gezondheid. De heer Jansen is 78 jaar ern zijn echtgenote 71 jaar. Het echtpaar heeft 5 kinde ren en 11 kleinkinderen. De heer Jan sen is een bekend landbouwer, die in zijn vroegere jaren aan tal van acti viteiten heeft deelgenomen. Hij heeft zijn bedrijf, met prachtig stamboek vee van het MRIJ-veeslag, aan zoon G. J. Jansen in beheer gegeven en zich zelf als praktiserend landbou wer wat teruggetrokken. Het zal het gouden paar op deze dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Holten, 13 mei 1968 Zeer geachte hoofdx-edacteur, Voor de eerste maal hebben wij dit jaar op 6 mei de herdenking van de Canadese gevallenen bijgewoond, een herdenking die gx-ote indruk op ons maakte door zijn plechtigheid en so berheid. En vooral ook door de bloem- legging bij de graven door de school kinderen. Met belangstelling lazen wij het verslag in uw blad van 11 mei, waar in o.a. gewag gemaakt wordt van het gezamenlijk zingen van enige liede ren. Maar dat gezamenlijk zingen is nu juist hetgeen wij misten; wij heb ben er niets van gemerkt. 1-Ioe mooi en vol wijding zou het zijn geweest als allen die liederen hadden meegezongen. Dat ze in het Engels wax-en kan geen bezwaar zijn, want er bestaan goede vertalingen van en ook de wijzen zijn bekend. Het zingen in twee talen op dezelfde melodie zou zeker heel goed hebben geklonken. Is het niet mogelijk o'm op school met de kinderen de liederen een paar keer te repetex-en? Als dc bijna 1000 kinderen zingen dan doen de groten ook wel mee. Zou het organiserende comité eens aandacht willen schen ken aan dit punt? G. P. S. Weststrate-Schouten W. A. G. Weststrate (Noot van de redactie: Op de plaats waar wij stonden werd voorname lijk door de mensen, die in het bezit waren van een programma wel meegezongen, maar het klonk wel be scheiden. Overigens willen wij bo venstaande suggestie gaarne aan de oi'ganiserende instantie doorgeven). Wegens PERSONEELSDAG is Account, kantoor Konijnenbelt te Nijverdal VRIJDAG 17 MEI (HEDEN) de gehele dag 32 stations. De kaartjes zijn alleen geldig voor een heenreis naar Hol ten en voor de terugreis van Nijver dal. Zij zijn niet geldig voor reizen van en naar tussenstations. De kaar tjes geven zelfs recht op een reduc tie van f 0.50 bij een bezoek aan het nat. hist, museum „Piet Bos", Voor een bezoek aan het Canadese Kerkhof is een afwijking van de rou te noodzakelijk. Paaltjes met een groene band geven de normale route aan; afwezigheid van paaltjes bete kent: weg volgen. Wanneer men van de uitgestippelde route wil afwijken en zelf een x-oute wil kiezen heeft men veel gemak van de Voetspoor- kaart nr. 11 van het. Staatsbosbe heer, die bij de V.V.V. bureaux ver krijgbaar is. Tweehonderd negen en twintig leerlingen van de lagere scholen in Holten hebben dinsdagmorgen het praktisch sehoolverkcersexamen af gelegd. In alle vroegte werd in de dorpskom de route met pijlen aan gegeven. Het waren de kinderen uit de vijfde en zesde klas. die aan het examen deelnamen. Om acht uur werd gestart op de Sparrenweg. De route liep verder door de Gaai-den, de Stationsstraat, via de Kol naar de Kerkstraat en eindigde bij de School met de Bijbel. Alle kandidaatjes slaagden, hetgeen ver moedelijk nog nooit gebeurd is. Bovendien fietsten er 102 foutloos. Na het schriftelijk examen waren 17 kinderen afgewezen. Zij mochten op grond van het als onvoldoende gekwalificeerde schriftelijke werk niet aan het praktijkexamen deelne men. Vier leerlingen hebben beide proeven zonder fouten afgelegd. Het wax-en Harrie Pasop, Johan Stevens, Dinie Schepei-boer en Henk Warrink. Zij ontvingen een speldje van het Verbond voor Veilig Verkeer. Voor het eerst deden ook de vijfde .Wassers mee, waardoor er tweemaal zoveel examenkandidaten waren als anders. Deze opzet had een tweele dig doel n.l. om de zesde klas. die voorbereid wordt, op verder onder wijs aan een volgende school, wat te ontlasten en om de afgewezen kinde ren het volgend jaar nogmaals een kans te geven het diploma te bena len. De controleurs hadden daar door een zware taak deze keer. Zij stonden op hun post van 8.00 tot 12.00 uur. De leiding van dit verkeersexamen berustte bij, de Commissie voor Vei lig Verkeer, bestaande uit de heren W. ten Berge, R. Petter en T. Prak, die voor de administratie werden bij gestaan door mevr. Petter en mevr. H. J. Bal-Keiler. De rijkspolitie zorgde voor de'verkeersregeling. VOETBALPROGRAMMA Zaterdag: DES dl Holten d2, 10 uur Holten dl SVVN dl 10 uur Pupillen d3 Pupillen d4 11 uur Hulsense Boys alHolten al, 4.30 uur Excelsior c2 Holten cl, 4.30 uur Holten 1 WFC (Wormerveer) 13 uur. Zondag: Holten 3 GFC 3 9.30 uur Holten 5 De Zweef 4 10.45 uur Niet minder dan tweeënveer tig leden van de afdeling Espelo der Ned. Bond van Plattelands vrouwen, maakten hun jaarlijks reisje met als verste doel de Keukenhof. Dat de president, mevr. H. J. Hol-Groothoff, niet mee kon gaan was voor de da mes wel even een teleurstelling, maar bij mevr. Krikkink-Brink- man, bijgestaan door chauffeur W. Krekel van de OAD en an dere bestuursleden, was de lei ding in goede handen. Om 'kwart over acht vertrok men uit Espelo om, via Deventer en Apel doorn, even langs het paleis Soest- dijk te rijden en daarna Hilversum aan te doen. Hier toonde de heer Krekel de dames al rijdende de ver schillende studio's en maakte hen attent op tal van bezienswaardighe den. In de buurt van de Loosdrechtse plassen werd een korte koffiepauze gehouden en vervolgens reed men haar de Keukenhof, waar de dames De vorige week woensdag had in hotel Holterman de jaarvergadering plaats van de EHBO-afdeling die zeer goed bezocht was. Na opening van de voorzitter, de heer A. Jalink, die allen welkom heette, in het bijzonder de docent, dokter J. F. Sijtsema, werd het woord gegeven aan de secretaris, de heer H. Rozendom. Deze gaf in zijn jaarverslag een overzicht van het afgelopen jaar. Hierna volgde het verslag van de kascommissies. Bij monde van de heer Kolkman. De boekhouding was keurig in orde be vonden, zodat de penningmeesteresse mej. H. W. de Vrieze décharge werd verleend. Er bleek een klein batig saldo te zijn. De aftredende bestuursleden, de heren A. Jalink en H. Rozendom, werden met grote meerderheid her kozen, beiden namen hun benoeming weer aan, zodat het bestuur on gewijzigd bleef. Na de pauze werd het woord ge geven aan de burgemeester mr. W. H. Enklaar voor het uitreiken van de diploma's aan de nieuwe ge diplomeerden. In zijn toespraak zei deze. dat het haast een gewoonte is geworden ieder jaar enige diploma's uit te reiken. Hij feliciteerde bestuur en gemeente met deze aanwinst en bracht dank aan de EHBO-afdeling voor hetgeen hier gedaan wordt. Hierna werden de diploma's uitge reikt met een voor allen passend woord. Dokter Sijtsema werd geprezen voor zijn opleiding en voor de vele avonden die hij hiervoor opofferde. De heer J. Withaar bracht namens alle cursisten dank aan de heer Sijtsema voor de ontvangen lessen en de heer P. L. Rugenbrink voor de verbandleer. Hij bood beiden een boekenbon aan. Dokter Sijtsema dankte voor het cadeau en antwoordde, dat hij altijd met veel plezier de lessen had ge geven. Hij adviseerde de Oranje- Kruis-boekjes niet in de kast te leg gen maar er geregeld in te kijken, zodat men de stof niet te snel ver geten zal en zodoende met de diverse dingen op de hoogte blijft. Hij hoopte het volgende seizoen weer van de partij te zijn. Bij de rondvraag kwamen nog diverse vragen naar voren. Een nieuwe verbandkoffer zal worden ge plaatst aan de Rijssenseweg. Op de a.s. braderie hoopt men weer een tentje te plaatsen voor het verkopen van speldjes, om zodoende de kas te versterken. Verder zal men trachten enkele kleine zuurstofkoffers in het dorp te plaatsen, hopelijk met steun van de gemeente. Het was inmiddels al laat gewor den toen de voorzitter allen dank bracht voor hun komst en hen allen wel thuis wenste. Aan de volgende personen werd het EHBO-diploma uitgereikt: dames A. Rietberg - Tiessink, Bronsvoort-Nekkers, H. W. Aaltink- Kevelam, J. Koordes-Compagne, H. Leeftink-BaltusE. Drenth-v. d. Vel de, A. Büyserd: de heren J. Withaar, G. van Zon, J. A. Aanstoot, D. Oos- terveld en M. Aanstoot. Op zondag 18 nxei wordt in Marke lo de Motocross om de Grote Pi-ijs van Nedei-land verreden in de 250 cc- klasse, welk uniek evenement meetelt voor het wereldkampioenschap. De wedstrijd brengt alle internationale kopstukken aan de start. In totaal zullen er 13 landen aan treden, terwijl de vei-wachtingen ten aanzien van Nederland hooggespan nen zullen zijn, gezien de uitzonder lijke prestaties, die onze rijders op hun naam wisten te brengen. Geschiedenis Grand Prix 250 cc Het eei-ste kampioenschap 250 cc werd in 1957 georganiseerd. Toen was de Europese titel nog in het geding. Dit zou duren tot 1962. Vanaf 1963 De wei'knemers van een aantal Holtense bedrijven zullen weer deel nemen aan een competitie bedrijfs voetbal, waarin vier elftallen zullen uitkomen. Het constructiebedrijf „Univei'sal" en de N.V.U.-vlees (vleeswarenfabxiek Udema) komen met een volledig elftal uit. De twee andere elftallen worden gevormd door personeel van de centrale bak kerij „De Halm" en van Gebi\ Wan sink en door Slagerij Brands met personeel van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid". De wedstrijden wor den gespeeld op het terrein van de V.V. „Lettele" bij café „Kerkzicht" van de heer J. W. Spikker, aan de Bathmenseweg te Lettele. Competi tieleider is de heer J. M. Wansink H. J. zn, terwijl als scheidsrechter zal optx-eden de heer F. H. Jansen, K.N. V.B.-scheidsreehter te Lettele. Het programma van de competitie ziet er als volgt uit: 20 mei: Univex-- sal-Brands/De Vrijheid, 21 mei Udema-De Halm/Gebr. Wansink, 27 mei: Brands/De Vrijheid - Ude ma, 28 mei: De Halm/Wansink - Universal, 4 juni: De Halm/Wansink - Brands/De Vrijheid en 10 juni: Uni- versal-Udema. Eur. kamp. 1957 Fxitz Betselbacher (Duitsland) 1958 Cizek (Tsj.-Slowakije) 1959 Rolf Tibblin (Zweden) 1960 Dave Bicker's (Engeland) 1961 Dave Bickers (Engeland) 1962 Torsten Hallman (Zweden) Wereldkamp. 1963 Torsten Hallman (Zweden) 1964 Joël Robexi (België) 1965 Viktor Arbekov (Rusland) 1966 Torsten Hallman (Zweden) 1967 Torsten Hallman (Zweden) In verband niet de benoeming van de heer H. J. Hiddink tot inspecteur van het lager onderwijs der stad Groningen, hebben bux-gemeester en wethouders van Holten, de heer R. Mud, thans leraar aan de afdeling MEAO. de Schoolraad gehoord, als enige eandidaat op de voordracht ge plaatst voor dii-ecteur van de open bare scholengemeenschap, alhiex-. Zijn benoeming zal aan de orde komen in de raadsvergadering van 4 juni a.s. De heer Mud Is 49 jaar en gebo ren in Drachten. Hij trad op 1 sep tember 1965 in Holten in functie aan de Scholengemeenschap na vanaf 1 augustus '59 onderwijzer te zijn ge weest aan een openbare ulo-school te Winschoten en sedert 1 december 1961 als leraar aan de middelbare Handelsavondschool, aldaar. -Reeds in Winschoten was hij zeer geïnteres seerd in de ontwikkeling van het MEAO. De toekomstige directeur is o.m. in het bezit van de akten handels kennis, wiskunde, boekhouden M.O. A. en de akte Q, bewijs van peda gogische en didactische voorberei ding. Hij is o.a. leider geweest van de jaarlijkse werkkampen te Ommen voor de schooljeugd uit zijn voxige standplaats. opgetogen raakten van de prachtige aanleg en de bloemenweelde, die hier te bewonderen viel. Het volgen de punt op het reisprogramma was de nieuwe luchthaven Schiphol waar de grote vliegtuigen af en aan vlo gen. In Amsterdam werd gezellig gewinkeld in de Bijenkorf en daarna werd de terugreis aanvaard. In Hoe velaken werd met een goed diner de inwendige mens versterkt en tenslot te werd als laatste pleisterplaats Teuge aangedaan. Hoewel de regen vaak spelbreker was, keerden de da mes onder vrolijk gezang, om plm. half elf, toch zeer voldaan in Espelo terug. Op donderdag 9 mei werd op de markt te Raalte de varkensfokdag ge houden van de kring Salland - N.W. Overijssel. Er werd een groot aantal dieren ingezonden. De catalogus vermeldde niet minder dan 460 individuele hok- inummers, waarvan 170 beren en 290 zeugen. Het aantal opgegeven sterzeugen bedroeg 89, het aantal k.i.-beren 28. De organisatie van deze fokdag was in goede handen, de keuringen verliepen vlot, zodat de lokdag tijdig kon worden beëindigd. Zowel voor de bezoekers als voor de varkens is het weer de gehele dag zeer gunstig ge weest. De belangstelling hadden we graag wat groter gezien, vooral vanuit an dere provincies. Wel waren enkele Duitse bezoekers aanwezig. De kwa liteit van het aangevoerde materi aal was over het algemeen goed. In het district Salland - N.W. Over ijssel heeft men de beschikking over een groot aantal goede beren waar van meerdere met bekende verer ving. Vooral bij de zeugen viel een vooruitgang te konstateren wat be treft de ontwikkeling en de zwaarte van het achterstel. In enkele geval len moest een aanmerking worden ge maakt t.a.v. de bespiering in de bovenbouw. BEREN. De oudste beren waren ter de monstratie aangevoerd. Het zijn al le beren met bekende vererving. De 6 beren uit deze rubriek bezitten al le een goed tot best exterieur en heb ben dooreengenomen goede selectie- gegevens, We willen de beren nog even met name noemen n.l. Nol 9112, Ru- di 11288, Friko 9685, Joop 10815, Be- ro 11911, Petro 11817 alle van de K.I.-ver. Heino en Karei 11636 van de K.I.-ver. Holten. Na de demon stratie van de dieren met bekende vererving werden de met la en lb be kroonde beren uit de oudere rubrie ken in de ring gebracht. Vermeldens waardig zijn: Benno 11977 (la), Du- co 15188 (lb), Alex 14560 (la) van de K.I.-ver. Heino en Lindo 12441 (lb), Reinaart 14770 (la) en Ludo 15005 van de K.I.-ver. Holten. Het zijn in het algemeen goedsoor- tige beren met een goede ontwikke ling en zware achterstellen. ZEUGEN. De klassen sterzeugen waren in het •algemeen van best gehalte. De vol gende sterzeugen werden met een la-prijs bekroond: Sandra 40758 van H. B. ter Horst te Dallsen; Jolanda 41888 van Wed. H. G. Campmans te Raalte; Trudy 43086 van J. Marsman te Wijhe; Joka 44686 van G. A. Huur man te Lemelerveld, Saartje 45013 van H. B. ter Horst te Dalfsen en Olette 43783 van B. J. Twellaar te Diepenveen. Bij de sterzeugen met biggen werd nog een le en een la- prijs toegekend aan resp. Annet 43546 van G. Hartkamp te Wijhe en aan Fanny 48470 van J. Marsman te Wijhe. Saartje 45013 van H. B. ter Horst werd later aangewezen als kam pioene van de fokdag. Ook willen we hier Imca 41062 van B. J. Twellaar noemen die tot reser ve-kampioene werd aangewezen. De klassen zeugen waren wat wis selend. Naast rubx-ieken die met goed wex-den omschreven zijn ook enkele i'ubrieken met gewoon aangeduid. De vier klassen zeugen met biggen wa ren gemiddeld van vrij goed gehal te. BEDRIJFSCOLLECTIES. In de klasse oudere bedrijfsgroe pen werden 15 collecties in de ring gebracht. De kwaliteit van deze groe pen was iets wisselend. De kopgi'oe- pen echter waren best. De la-prijs was voor de groep van H. B. ter Horst te Dalfsen. De lb en lc-prijs voor de groepen van B. J. Twellaar te Diepenveen. Ook in de rubriek jongere bedrijfs- collecties verden een groot aantal groepen in de ring gebracht. De hoogste eer werd ook hier behaald door een collectie van H. B. ter Hox-st te Dalfsen, ook de lcp-rijs was voor een groep van deze eigenaar. De lb-prijs werd toegekend aan de groep van B. J. Twellaar te Diepen veen. Zowel bij de oudere als bij de jongere groepen werden nog diverse eerste pxijzen toegekend. Het geheel overziend mogen we stellen dat teruggezien kan worden op een in vele opzichten geslaagde fokdag. We willen dan ook besluiten met de organiserende commissie en de inzenders te feliciteren met het behaalde succes. (Op verzoek plaatsen wij het vol gende) De volgende WIP-WAP-avond wordt om „technische" redenen niet op za- tei'dag- maar op zondagavond 19 mei gehouden. De tafeltenniscompetitie, waaraan velen van jullie hebben mee gedaan is gewonnen door Wim Klein Velder- man. Hij is dus onze Wip-Wap ping pong kampioen! Bertus Bronsvoort en Carl Israël werden x'esp. tweede en derde. De sjoelcompelitie is bij de meisjes door Janneke Wechstapel en bij de jongens door Wim Steevens gewon nen. Sjoelkampioenen van harte pro ficiat Omdat de meisjes met het tafel tennissen zo weinig aan bod komen, hebben we besloten één tafel voor hen te reserveren. Zondagavond gaan we niet alleen tafeltennissen, sjoelen etc. maar we gaan ook VOLKSDANSEN o.l.v. Gole Jansen. Het is de bedoeling dat we dat met een groep enthousiastelingen gaan leren, dus het is heus geen ramp als je niet kunt volksdansen. Zo langzamerhand weten jullie dat onze voorwaarden zijn: I. Leeftijd 14 jaar. 2. Sportief gedrag. 3. Goed humeur. Voldoe dan s.v.p. ook aan deze voorwaarden We stellen ze echt niet voor niets Tot ziens zondagavond om half acht in „Ix-ene" De Wip-Wappers.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3