Groot vakantiecentrum wordt gebouwd in de Look SPAR-supermarkt is officieel geopend Plattelandsvrouwen over de vrije tijd n Holten verder gelijkspel VEERTIG JAAR RAKKER... Koninklijke onderscheiding voor Johan Aaftink Blauw Wit I moet winnen om 2e klasser te blijven Boerderij „De Prins" wordt verbouwd voor recreatie JN. t.- Goed „rapport' .Soli voor Streek- eoncours- hippique te Wierden Schietw edstrijden „Dc Eendracht" niet dan Expositie Overzicht junioren en pupillen „Holten" Puzzelrit Kerkconcert had meer belangstelling verdiend BLAUW WIT 2 VERLOOR H.M.V. GAAT LOMPEN INZAMELEN Voelbalprogrannna Jeugdvolleybal- tournooi ..Bato" Kopziek le- bestrijding Bestrijding Ridderzuring ^aterdag 4 mei 1968 8 In de buurtschap Look, aan de weg Hollen Rijssen, wordt hard gewerkt aan de verbouwing van de voormalige boerderij „De Prins", tot voor enkele jaren toebehorend aan de familie A. Nij- huis. Boerderij en schuur zullen na de verbouwing het centrum vormen van een groot bungalowpark annex kampeerterrein. Het gehele project gaat meer dan één miljoen gulden kosten. De boerderij dateert van na de j tweede wereldoorlog. De oude boer derij werd n.I. in het voorjaar van 1945 verwoest toen op de straatweg een Duitse munitie-auto explodeerde, die door een Engelse jager in brand geschoten was. Zij was van wege het oorlogsgevaar reeds dooi de bewoners verlaten. Op 't terrein rondom de nieuwe boer derij zullen misschien deze zomer al de vakantiegangers van de rust in de omgeving van de Hoiterberg kunnen genieten. Het gaat hierbij om de bouw van ongeveer vijftig luxe bungalows, het verbouwen van twee naast elkaar liggende boerderijen tot één groot res taurant en het projecteren van een kampeerterrein, een caravanterrein, een zwembad voor kinderen en een speeltuin. Het project, dat ruim tien hectare groot is, zal de naam „Vakantiecen- J "Wrrf *Dë" Prins" 1 kVïj-gën Vn Wor-- 4,$ep gedreven al,s 'n naamlozeven nootschap. Participanten zijn B. Gier veld uit Hellendoorn en de gebroe ders Hegeman uit Nijverdal. Het gaat hierbij om een terrein on geveer van tien en een halve hectare in de Look. In eerste aanzet men l hoopt de gebouwen nog voor juli te |j voltooien zullen zestien bungalows worden gebouwd, i De bungalows bestaan uit één gro te woonkamer, een hal, drie slaap kamers, een douchecel, toilet, keuken en bergruimte. Zij zullen worden op getrokken als permanente bungalows uitgevoerd in gele metselsteen met een spouwmuur en gefundeerd op staal. Zij zijn ontworpen door J. C. de Bel en ir. I-I. S. Meulebelt te Nij verdal. Bovendien- krijgen zij een ruim ter ras en een mogelijkheid voor het par keren van een auto. KINDERBAD' Bij de camping is rekening gehou den met de aanleg van een kinder zwembad ter lengte van 25 meter, met een breedte van 8,5 meter en een diepte van ten hoogste één meter. Daarnaast is ook een tentenkamp ge projecteerd. Het ontwerp van de omringende be planting is van de Grontmij. Samen met het staatsbosbeheer, waarbij hij grondplan ontworpen is door de Grontmij. De eerste bungalows hoopt men omstreeks de voorzomer gereed te hebben. Zoals gezegd zijn het Luxe-bunga lows van een permanent type. Zij zul len worden aangesloten op het aard- gasnet, maar voorlopig uitgerust met één stookplaats, namelijk in de woon kamer. De bungalows zullen voor de huui-- ders volledig zijn ingericht, tot het laatste borrelglaasje en een extra gasstel toe. DRIE JAAR De organisatoren hopen de zaak in drie jaar rond te hebben. Dan zal een bedrag van meer dan één miljoen gul den zijn geïnvesteerd. Beide boerderijen zullen dan zijn samengevoegd tot één groot geheel, met een eetruimte, een ruime keuken, een kantine een verblijl, waarvoor de paardestal wordt ingericht, name lijk als gezellig zitje en een recrea tieruimte. Daarnaast zullen de glas ramen belangrijk zijn vergroot. Uiteraard worden de boerderijen exterieur opgeknapt en aangepast aan de omgeving. Er worden een kamer en twee slaapkamers bestemd voor de beheerder. De buitenkant van de boerderij zal «worden gekenmerkt door. een..witte muur. Op liet terrein zal- verdèi.' een zeer modern toiletgebouw wo'fden op getrokken, waarin ook doucheruimten en wasr.uimten. PARKEERRUIMTE Voor de kinderen is er een speel weide en een verder recreatieruimte geprojecteerd. Daarnaast is rekening gehouden met pai'keerruimte voor tachtig auto's. Bovendien zal de N.V. het ontwor pen wegstramien verlichten met lan taarns. Men rekent daarbij op onge veer vier kilometer lengte. Wat aardgas en lichtaansluitingen aangaat, houden ontwerpers rekening met een net, dat in eerste aanzet zo ongeveer tweeënhalve kilometer lang is. De vooi'bereidende werkzaamhe den aan dit project zijn intussen be gonnen. De inhoud per bungalow wordt gerekend op ongeveer tweehon- Muziekrecensist Kaspersma (Rijs- sen) die in Vriezenveen de prestaties I van de verschillende koren die deel namen aan de zangavond door de j critische „luisterbril" bekeek kwam wat ,,Soli Deo Gloria" betreft tot de I volgende conclusie: I-Iet Agnus Dei van G. F. Handel begon met een mooi voorspel van Wim Jansen aan de piano, goed le gato en met juist pedaalgebfuik. Het goed bezet koor heeft uitstekende damesstemmen, die wat de sopranen i betreft: domineren. De tenoren zongen nogal weifelend top de derde bladzijde, in 't „miserere '.nobis", soms met enige detonatie. De piano bracht alles goed bij el- kaar door tussenspel, zodat de totaal Indruk toch wel zeer gunstig is te .jnoemen. j Een gedeelte uit de Paascantate 'van Koos Bons „Wees gegroet gij .eersteling der dagen" kreeg een le vendig voorspel, het goed klinkend Stuk is homofoon gecomponeerd en heeft ook nog al veel unisono-gedeel- pen, die sterk van zeggingskracht waren. De dames deden het uitstekend in 3- en 4-stemmige koorzang. Het werk heeft ook programmatische effecten zoals de trompetstoten in de piano begeleiding. In de harmonisatie van de koralen was de baspartij nogal bewegelijk een z.g, „wandelende" bas. "I De tenor had wat moeite met de hoge noten waardoor de klank iets werd geschaad. De directie van J. Plomp was so ber in gebaren en juist van intentie wat; betrof de accenten op woord en toon I Een van de koven die op deze zangavond sterk naar voren kwamen 4'i>or hun enthousiaste koorzang. Leden van de LR „De Bergrui- ters" hebben met suee.es deelgeno men aan het door de LR „De Esrni- ter's" te Wiei'den georganiseerte Streek-cohcours-hippiqne op dins dag 30 april j.l. Door ziekte van een paard (Ami go II) was het viertal van de Berg- ruiters gehandicapt en moest dan ook met de 3e plaats genoegen ne men. Individueel werden wel leuke suc cessen behaald, vooral door de nieu we Bergruiter J. Murris, die zowel in de dressuur (110 p.als in de caprille-springproef (120 p.) met de hoogste eer (en met een ereprijs, in vloeibare vorm) ging strijken. De verdere uitslagen waren: Viertallen 3e prijs Individueel: Dressuur klas se B(eginners): le pr. j Murris met Amor; 2e pr. I-I. Nijkamp met Ra- mona; 4e pr. Mieke Krekel met Cartouche. Klasse L(icht): 3e pr G. Beid- man met Ben I-Iur; 4e pr. W Aaltink met Gonda. Caprille-Springproe l'Beginners le pr. J, Murris met Amor; 4e pr. I-I. Nijkamp met Ramona; 5e pr. J. Brouwers met Marshall. Springen Klasse B 2: 2e pr. G Bo link, met Hetty. Verder promoveerden van klasse B naar L: Heieen Rietdijk met Spleipner; mevr. Brouwers-Vosman met Bianco; B. J. Brouwers met Marshall; en alle prijswinnaars in de klasse B. Het eerstvolgende Concours-Hip- pique waar de leden van de Berg- ruiters aan zullen deelnemen is op Hemelvaartsdag in Balkbrug. I)e schietvereniging De Eendracht hield op koninginnedag in zaal Vos man Iuchtbukssehietwcdstrydcn op tal van banen. Er werd 's middags en 's avonds druk geschoten. Op de vrije baan ging het om de hoofdprijs nl. een dames- ol' herenrijwiel. Op de geluksbanen, kon men o.a. braad- haantjes bcmachttigen. De uitslag op de vrije baan was: Je prijs (damesrijwiel) B. Brinkman 5x36; 2e prijs (transistor-radio) j. ten Hove, Rijssen 3x36; 3e prijs A. Schuppert (heren polshorloge) 2x36 punten. derd kubieke meter; de bouwkosten der bungalows zijn voorzichtig ge- laamd f 20.000. Daarbij is de ui terst geraffineerde inrichting niet be rekend. De exploitanten houden met een weekhuur van f rekening 250 tot Holten heeft veertien dagen geleden met een gelijkspel (1-1) tegen Enter de competitie afgesloten. Deze cijfer® geven de krachtsverhouding niet ge heel juist weer. De Holfcenaren waren, sterker dan hun gastheren. Vooral voor de pauze speelden zij geregeld op de Enterse 'helft, maar zij wisten door onvoldoende combi naties en slecht schieten hun over wicht niet in doelpunten uit te druk keen. Ras.in tig.39e minuut gelukte het Klein. Velderrnan niet een goede kop bal uit een corner zijn club de leiding te geven (0-1). Na de thee volgde aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, totdat de rood zwarten teveel het middenveld aan de thuisclub overlieten en de Enter naren een waf beter sluitend spel ontwikkelden. In de 25e minuut kreeg hun linksbinnen een prachtkans om de gelijkmaker te scoren, maar hij liet deze kans jammerlijk verloren gaan. In de 32e minuut volgde een goed opgezette aanval, waarbij inval ler Polko doelman Breukink onhoud baar wis te passeren (1-1). Door dit tegenpuntje kreeg de Hol- tense aanval nieuwe impulsen; maar ook in het laatste kwartier wist: men zich - mede dank zij het go-ede in grijpen van de Enterse defensie - geen scoringskansen te scheppen. De uitslagen en stand in 4B zijn als volgt: StevoDe Zweef 1-6 TVCMVV 2-1. LuctorReutum 3-3 Nijverdal—De Tukkers Enter—Holten 20 12 20 11 20 10 I-a Premiéri Holten De -Zweef Luctor Nijverdal Reutum Enter De Tukkers TVC Stevo MVV 20 8 6 20 7 5 2-2 1-1 3 29 42-22 4 27 29-19 4 26 47-28 6 22 48-36 8 19 41-37 7 7 19 30-36 6 8 18 21-25 7 8 17 21-31 6 .9 16 30-35 5 10 15 24-50 4 12 12 '20-40 f '30ü. Dat is, gezien de investeringen en de uitvoering dan ook volledig ver antwoord. De heer Gierveld is wel met dit be drijf op de hoogte. Hij is eigenaar van het café-restaurant en speeltuin „De elf provinciën" op de Hellendoom- seberg. De inwerkingtreding van de nieuwe wet op het voortgezet onderwijs de z.g. Mammoetwet, met o.a. de instel ling van het zo genoemde „brugjaar" als eerste leerjaar, zal ook de nodi ge veranderingen brengen in het huis- houdonderwijs. Om de ouderen enig idee te geven hoe het onderwijs aan de huishoudschool in de toekomst zal zijn ingericht, heeft de directeur van de huishoudschool „De Noorderbarg", de heer P. H, Cammeraat, besloten de ouders van de meisjes, die zijn school het komende leerjaar gaan be zoeken, maar ook elke andere belang stellende, rond te leiden langs een kléine tentoonstelling in zijn school en daarbij dan de nodige uitleg té De eerste avond is deze expositie geopend van, 20.00 tot 22.00 uur. De eerste rondleiding is om 19.45 uur en de tweede om 20.45 uur. Op zater dag, 4 mei zal de school aan de Oran jestraat 54, open staan van 10.00 tot 12,00 uur en van 14.00 tot, 16.00 uur. Als men dochters heeft die dit on derwijs willen volgen, dan verzuime men niet zich van de nieuwe ontwik kelingen bij dit onderwijs op de hoog te te stellen. J.l. zaterdag behaalde Holten cl een zeer grote overwinning (142) op het c 2 elftal. Hoewel c 2 aanvan kelijk goed partij gaf en een spoedig opgelopen achterstand weer teniet deed door een fout in de achterhoe de van c 1 te benutten, moesten zij, vooral na de rust, het hoofd buigen. De beide pupillen behaalden beide in hun huiswedstrijd een gelijk spel, wat ons van d, wat tegenviel. A.s. zaterdag speelt het a-elftal 'n uitwedstrijd tegen Hulzense Boys a en moet, wanneer het de zaken se rieus neemt, met een overwinning huiswaarts kunnen keren. Het b-elf- tal speelt thuis tegen Rijssen Vooruit b en een gelijk spel zou al een mooi resultaat zijn. Holten c 1 speelt om 3 uur in Markelo tegen haar plaats- genote Blauw-Wit c. Wil Holten haar kampioenskansen behouden, dan moet deze wedstrijd in een overwin ning omgezet worden, hoewel Blauw- Wit ernstige pogingen in het werk zal stellen om dit te verhinderen. De eerste wedsrijd eindigde destijds in een 51 zege voor Holten, zodat de gastheren wel belust zullen zijn op 'n revanche. C 2 junioren spelen thuis tegen Enter Vooruit en hebben een kansje om hieruit een gelijk spel te behalen. Pupillen d 1 gaan naar DES d 1 en kunnen, indien de voorhoede haar kansen weet te benutten, met een overwinig de thuisreis aavaarden. D 2 gaat naar Haarlese Boys en mag met een gelijk spel al tevreden zijn, daar het in Haarle altijd moeilijk is om punten te behalen. Nu de natuur zich in al haar schoonheid presenteert is ook de tijd weer aangebroken voor oriënterings- en puzzelritten, die de deelnemers langs de aller mooiste plekjes voert. De MAC „De Hoiterberg" opent het sei zoen op zondag 5 mei de Na tionale feestdag met een puz zelrit voor auto's, motoren en brommers. De start is 's middags om 2 uur mij café Vruggink 't clublokaal van de motorclub in de Stationsstraat. Voor het kerkconcert dat vrijdag avond in de ned. herv. kerk door Gemengd Koor met medewerking van het ALMU-ensemble, Riek Bo- link-Landewecrd, sopraan; Wim Jan sen, piano en een koperkwartet van H.M.V. werd gegeven bestond helaas maar geringe belangstelling. Plm. 100 belangstellenden woonden het concert, dat op een zeer goed peil stond, bij en allen waren vol lof over de vocale en muzikale prestaties die werden geleverd. „H.G.K." zong onder de vertrouw de directie van de heer J. K. War- mink te Goor de compositie „Zingt de Heer een nieuw gezang" van de Duitse organist-componist Johann Pachelbel; Cantate Domino van J. P. Sweelïnck en de prachtige hymne van Mendelsohn-Bartholdy „Hor mein Bitten" met sublieme vertol king van de sopraan soli door Riek Bolink-Landeweerd. Het ALMU-ensemble bestaande uit Roswithe Schott, Carla Kemme, Ca- trien van Twillert, Edo Santman, Maria Brumel (dwarsfluit en fluit) Hakiem van Lohuizen (clavecimbel) en Frouke Itzerda boeide zeer met o.a. ,,Sechs instrumentale Gesange" van M. Praetorius, het Konzert für fünf Floten van de Boismortier en Flute Quartet van Mc. Kay. ïn een feestelijke bijeenkomst van de directie met het personeel van de Centrale Bakkerij „De Halm", heeft de burgemeester van Holten, mr. W. H. Enklaar. de heer Joh. Aaftink, die op 1 april jl. veertig jr. hakker was, de bronzen medaille ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau opgespeld. Dat werd voor de ju bilaris. een grote verrassing, want men was in hotel Holterman samen gekomen z.g. om het gereedkomen van het dak van de verbouwing der bakkerij te vieren. Bij het plotseling binnenkomen van zijn familieleden moet de heer Aaftink toen wel een lichtje zijn opgegaan. Het had hem al bevreemd, dat er op 1 april niets op zijn jubileum was uitgedaan. In een korte toespraak herinnerde de burgemeester er aan, dat de.jubi laris 29 jaar in dienst van zijn oom, De burgemeester, mr. W. H. En klaar, opende donderdagmorgen om goed negen uur dc Spar-supermarkt van de familie H. Koopman aan de Dorpsstraat. Het vijfjarig dochtertje Mariët bood de burgemeester in een versierd mandje de sleutel aan, waar mede deze de oorspronkelijke zelfbe dieningswinkel symbolisch in een su permarkt herdoopte. De burgemeester prees in een kor te toespraak het goede zakelijk inzicht van de heer T. Koopman, de vader van de tegenwoordige eigenaar, die het pand tien jaar geleden inrichtte tot semi-zelfbedieningszaak en er in februari 1963 een volledige zelfbedie ning van maakte. Door vergroting en het voeren van een volledig asorti- ment van waren is thans de super markt geboren. Men staat verbaasd, aldus de burgemeester, hoe snel de veranderingen zich in deze branche voltrekken. Het cement van de ver bouwing is nauwelijks hard gewor den of men gaat al weer verder om het de klanten naar de zin te maken. Het is verstandig om rekening te hou den met de smaak en de wensen van het publiek. De burgemeester wenste de familie Koopman geluk met haar goede inzicht bij het zaken doen. Door zich toe te leggen op vers Blauw Wit 2 heeft in de uitwed strijd kampioenskandidaat Sportclub Rijssen 2 goed partij gegeven en met een tikkeltje meer geluk had men zeker twee goaltjes tegen gescoord. De Rijssense doelman hield zijn doel schoon doch had hierbij enkele ke ren „assistentie" van lat en palen nodig. Eindstand 4-0. De Blauw Witte junioren Cl won nen met 2-1 van Hector Cl doch de volle winst kwam pas in de aller laatste seconden binnen toen Geert De Iioltense muziekvereniging „HMV" houdt zaterdag 11 mei vanaf 's morgens 8 uur in de ver schillende buurtschappen de jaarlijkse inzameling van lom pen. V erschillende zakenmensen hebben voor deze inzameling weer 'n vrachtauto beschikbaar gesteld zodat de aktie vlot kan verlopen. Een van de beschikba re wagens zal door het dorp rij den voor het houden van een na-inzameling. De mannen van de inzamelingsploegen zullen 't zeer op prijs stellen als de lom pen even in een zak worden ge stopt of gebundeld. Holten bl-Rv bl. 3.45 uur. Holten c2-En,ter Vooruit cl, 3,45 uur. Blauw W. cl-Holten cl, 3 uur. I-Iaarl. Boys dl-Holten d2, 10 uur. DES dl-Holten dl, 10 uur. Ingelast: Holten al-SVVN al, 5 uur. Zondag: La Première 3-Holten 2, 2.30 uur. De Zweef 3-Holt.en 4 (gewijzigd) 12 uur, vertrek 11.15 uur. Almelo 5-Iiolten 3, 10 uur. RV 3-Holten 5, 10.30 uur. De eerste wedvlucht waaraan De Bergvliegers deelnam, was vanaf Venlo. Afstand 103 km, 168 duiven werden gelost om 10.00 uur. Aan komst eerste duif 11.19.30 uur. laat ste duif 1,1.30.44 uur. De uitslag was 1. 2 en 4 Joh. Paalman, 3, 5. 28 en 33 Dick Müller, 6 H. van Beek, 8, 13. 14, 16 en 24 W. Aaftink, 8 I-I. J, ten Velde. 10 Joh. Veldhuis, 9 en 27 G. Veldhuis, 7 en 19 M. Lodeweges, 15 C>. Steunenberg, 17, 25 en 26 L. Ga- zan, 22 I-I. J. Aaftink, 23, 29 en 30 J. W. Willems, 32 G. Kwintenberg en 34 H. Wansink. Beldman (die voordien enkele goede kansen onbenut had gelaten) raak schoot. Henk Aanstoot maakte voor rust het eerste doelpunt. De pupillen Dl wonnen uit van Nijverdal Dl met 2-1. Henry Brons voort maakte beide doelpunten. PROGRAMMA: Blauw Wit 1 speelt zaterdag in Enschede tegen Sparta 3 en zal moe ten winnen om zich te handhaven in de 2e klasse. De Enschedeërs ver keren ook nog in degradatiegevaar en we verwachten dan ook dat Blauw Wit het heel moeilijk zal krijgen op bet sportpark „Schreurserve" aan de Oldenzaalsestraat, De wedstrijd die om kwart over vier begint wordt geleid door scheids rechter Ter Horst. Voor de Blauw Wite jeugd zijn volgende wedstrijden vastgesteld. Excelsior Al - Blauw Wit Al 4.30 uur Blauw Wit Cl - Holten Cl 3.20 uur Blauw Wit Dl - SVVN Dl 10.00 uur STAND 2e KLASSE: A.S. V. II Juliana II Enter Vooruit III Oranje Nassau III C.S.V II vlees en vleeswaren, op delicatessen en artikelen voor diabetici en z.g. slankelijners hoopt de familie Koop man haar klanten en met name in 't seizoen, de vele vreemdelingen, nog meer van dienst te kunnen zijn. De vloeroppervlakte ,is in enkele dagen met 35 m2 uitgebreid en de outillage is weer aanzienlijk toegenomen, waar door aan praktisch iedere wens kan worden voldaan. De verbouwing werd uitgevoerd door de Fa. Kromdijk, timmerw; Jansen en Klein Velderrnan, het metselwerk; de fa. Gervedïnk Nijhuis het schilder werk, terwijl de fa. Schuppert de in richting en Houtbewerking Hengelo (O.) het winkelbestand verzorgde. wijlen de heer J. A. Slotman, was werkzaam geweest, welk dienstver band na de overgang van diens be drijf in „De Halm" op 1 april jl. elf jaar had geduurd. Mr. Enklaar noem de het een compliment zowel voor de werknemer als de werkgever, dat dit dienstverband veertig jaar was gecontinuëerd en deelde mede, dat hem in de aanhef genoemde ereme daille was toegekend. Deze medede ling werd met een hartelijk ap plaus ontvangen. De voorzitter van de directie der centrale bakkerij, de heer D. J. Wan sink, was, na de burgemeester, de eerste die de gedecoreerde met dit feit geluk wenste. Hij noemde hem een goed vakman, met grote werk lust, die altijd uitstekend voor het bedrijf is opgekomen. Hij bood hem een enveloppe met inhoud aan, terwijl mevr. Aaftink bloemen werden over handigd. De heer H. Bulsink, lid van de per- soneelsraad, complimenteerde de ge decoreerde jubilaris, namens het gehele personeel en bood eveneens een geschenk onder couvert en mevr. Aaftink bloemen aan. Hij wees op de goede onderlinge sa menwerking. Verder sprak nog de directeur, de heer H. Hospers woor den van gelukwens, waarbij hij me dedeelde, dat hem door het bedrijf de draagmedaille zal worden ge schonken. De heer Aaftink heeft in zijn dank woord de burgemeester, de directie en de collega's bedankt voor hun vriendelijke woorden en geschenken in 't bijzonder HM de koningin voor de onderscheiding. Men bleef daarna nog geruime tijd in een gezellige sfeer bijeen. Dinsdagmorgen heeft de muziekver eniging „H.M.V." met haar drum band de jubilaris een muzikale hulde gebracht bij de bakkerij van de In dustriestraat waarbij de voorzitter, de heer A. Westerik, de jubilaris na mens de muziek gelukwenste. 17—28 18—22 16—20 Acilles Drienerlo I Sparta III Blauw Wit I Denekamp I Sportlust, III 17—1? 17- -15 15—10 16— 2 De sportvereniging Bato organi seerde het afgelopen weekend, een dag voor het gasttoernooi van NeVo- ~f°' in het gymnastieklokaal van de scholengemeenschap onderlinge volleybalwedstrijden. Er waren vijf teams samengesteld, te weten drie meisjesteams en twee jongens teams. die met groot enthousiasme nun wedstrijden speelden en weinig m kracht voor elkaar onderdeden. Sportiviteit won het deze avond, want iedereen moedigde iedereen aan. Elke deelnemer of deelneemster van een winnend team kreeg als be loning een vaantje, waarop stond ver meld BATO - 26 april, respectievelijk le, 2e of 3e prijs. Een leuke herinne ring voor de jeugdige volleyballers, die reeds verdienstelijk speelden. Ba to kan met deze jeugd de toekomst vol vertrouwen tegemoet zien. Het zijn de toekomstige spelers en speel sters voor de NeVoBo-competitie. Uiteindelijk ging het jongensteam, met Bert Kamperman als aanvoer der, met de eerste prijs naar huis. Tweede werd het meïsjesteam van Gerrie Nijenhuis en derde het meis jesteam van Dinie Ebrecht. Vierde werd de ploeg van Jan Herman ten Kampe en de poedelprijs was voor het. wel zeer jonge mei.sjesteam van Saskia Heil. Moegestreden na twee en een half uur volleybal ging Bato's toekomst huiswaarts. De Holtense plattelandsvrouwen discussieerden vorige week woensdagavond in hotel Holter man over het onderwerp „Vrije tijd. bezigheid of ledigheid?", nadat mevr. J. Cieraad-Dijkstra uit Nijverdal een korte inleiding had gehouden over het begrip „vrije tijd". Jaren geleden be stond de dagindeling uit wer ken eten en slapen. Nu er o.a. door de ver doorgevoerde me chanisatie, in kortere tijd meer arbeid wordt verricht, zullen de meeste mensen, volgens me vrouw Cieraad, over meer vrije tijd beschikken, al zal dit bij de agrarische bevolking nog tot de vrome wensen behoren. Men krijgt meer tijd om volwassen te worden. Dit klinkt misschien een beetje vreemd, maar we groeien, al dus spreekst,, tot aan onze dood door naar geestelijke volwassenheid. Er zijn heel veel manieren om ons uit te drukken b.v. in handenarbeid, hand werken, sport, muziek enz. Weet men. deze te vinden, dan is vrije tijd geen probleem, maar een geschenk. Om haar gehoor een indruk te ge ven van de werktijden en de gemid delde leeftijd van onze voorouders, noemde mevr. Cieraad enige cijfers. Vroeger werkte men 70 uur per weck en werd een mens gemiddeld 40 jaar. Nu werkt men 40 uur en woi'dt ge middeld 70. En de werktijden zullen nog korter worden, want in de toe komst men spreekt van 1985 zal er een werkweek zijn van 30 uren, het geen er op zal neerkomen, dat men G pet van z'n levensduur aan werken zal besteden. Na deze inleiding volgde de discus sie, waaruit bleek, dat men eensge- agt de kop- mclkvee de Elk voorjaar opnieuw vr ziektebestrijding bij het nodige aandacht. Een goed bemestingbeleid, waarbij vooral aan dc magnesiumvoorziening aandacht wordt besteed alsmede be perkte kaligiften, is een eerste ver eiste. Wanneer evenwel op dit moment kopziekte gevaarlijke percelen gras land voorkomen, zijn er nog twee goede maatregelen mogelijk. Ie Voeren van magnesium-koekjes. Wanneer u regelmatig volgens voor schrift van deze koekjes, voert, is liet gevaar van kopziekte zeer klein. In de praktijk wordt nogal eens als bezwaar aangevoerd dat de opname van deze koekjes door sommige koei en zeer slecht is. 2e Het strooien en verstuiven van technisch magnesium oxyde pl.m. 30 kg per ha. Dit kan het beste -"edaan worden 's morgens over een dauw- nat gewas, zodat deze stof aan 't gras blijft kleven. De werkingsduur is on geveer I week. De kosten zijn betrekkelijk laag. nl. f 10,- tot f 15,- per ha. Uit proeven in Ierland en Neder land is gebleken dat dit een zeer goed bestrijdingsmiddel is. Na 1 week moet men dus op kop ziekte gevaarlijke percelen herhalen. Strooien net voordat de koeien in het perceel ingeschaard zullen worden. zind van mening was, dat bejaarden meer problemen met hun tijdsbeste ding hebben dan de huidige jeugd, dat eerstgenoemden haar niet hebben le ren gebruiken. Zij wensen actieve tijd besteding en willen graag in alle ac tiviteiten betrokken worden. Wat de tegenwoordige jeugd betreft, deze is verenigingsmoe en zoekt gaarne haar eigen weg om de vrije tijd door te brengen. Tot slot droeg mevr. Cieraad voor 't. gedicht „Vrije zaterdag" uit „Mijn man vertelt me nooit wat" van Ire ne Dikkers. Voordat inleiding en discussie wer den gehouden werden door de presi dente. mej. M. ter Borg, enige mede delingen gedaan en bracht zij verslag uit van de voorjaarsvergadering op 3 april jl. te Zwolle. Het handwerkgroepje, dat het af gelopen winter, o.l.v. van mevrouw Steenhuis, verschillende werkstukken heeft gemaakt voor de provinciale handwerkwedslrijd, zag haar 15 in zendingen bekroond met maar liefst acht prijzen en een eervolle vermel ding. in een hoekje van de zaal was een kleine tentoonstelling ingericht om de leden een indruk te geven van de manier waarop gewerkt werd en van dc mogelijkheden, die er op dit gebied zijn. Van de Culturele Raad voor Over ijssel, die de reizende tentoonstelling „1 extieltaal" organiseert, is bericht ontvangen, dat deze expositie op 27,29 en 30 april te bezichtigen zal zijn in hotel Roelofsen te Diepenheim. Openingstijden: 27 april: 2-7 en op 29 en 30 april van 2-5 en van 7-10 uur. In Diever zal evenals voorgaande jaren weer een openluchtspel worden opgevoerd en 18 juni is een spe ciale dag voor de vrouwen met re ductie op de entreeprijzen. Ook wer den dé data voor de laatste bijeen komst bekend gemaakt. Deze zal wor den gehouden op 30 mei a.s. Dit hardnekkige onkruid neemt de laatste jaren hand over hand toe in veel grasland percelen. Het is noodzakelijk dat bestrijding van dit onkruid ter hand genomen wordt, anders zien we over enkele ja ren percelen grasland met meer Rid derzuring dan gras. met alle nade lige gevolgen van dien," De bestrijding is zeer goed moge lijk. hoewel u ze waarschijnlijk in één jaar niet geheel kwijt raakt, maar de aanhouder wint. Het beste tijdstip van bestrijding is wanneer de Ridderzuring in volle bladstadium is en de bloemstengel begint door te schieten. Het. beste middel hiervoor is MCPP. De normale dosis is 1-5 lt. pei ha, maar voor Ridderzuring neemt men l'/sx deze hoeveelheid dus 7 lt per ha. Wanneer pleksgewijze moet worden bestreden kunt u natuurlijk minder dan 7 lt. per ha nemen, maar de ■concentratie moet wel dezelfde zijn. Te slappe oplossing geeft onvoldoen de resultaat. Ongeveer half mei zal de Ridderzuring zeker het stadium hebben bereikt dat de bestrijding ter hand kan worden genomen. Bed rij fsvoorlichter J. W. LUBBERSEN

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 5