Afdeling Roode Kruis deed weer goed werk SNIJMAIS mm s¥önm Het Anker stoot door naar de eerste klas VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN .HOLTERBERG" Dr. G. Vermeer sprak over suikerziekte Derde prijs baksteen metselen DeKwalileils landpasta Zonder aan de weg le timmeren.... Voetbalvaria senioren PIANO'S Wordt Oranje straat Dorpsstraat BAAR GOUD BI] CENTRA A andeling Holten-Nijverdal in programma N.S. opgenomen Initiatieven van de N.V.S. Voetbalprogramma Burgerlijke stand Junioren en pupillen van „Holten Blauw Wit-voorhoede liet kansen onbenut BILJARTNIEUWS f usie .O.P. en Kalfsterman Vrijdag 26 april 1968 a De afdeling Holten van het Nederlandse Roode Kruis heeft over het afgelopen jaar zon der daarbij aan de weg te tim meren weer zeer veel werk verricht, dat aan zieken en in validen of aan door rampen ge troffenen ten goede kwam. Dat bleek o.m. uit de maandagavond in de onder voorzitterschap van dokter C. H. Rietdijk in hotel Holterman gehouden jaarlijkse ledenvergadering uitgebrachte jaarverslagen. In haar verslag deelde de secreta resse, mej. E. I-I. W. Vincent, onder meer mede dat ter gelegenheid van het eeuwfeest door de afdeling Holten f 250,— werd geschonken aan het hoofdbestuur, als aandeel in de som geld van de gezamenlijke afdelingen voor enige projecten voor invaliden. Een twintigtal dames werkte mee aan de postzegelactie, die met in begrip van de loketverkoop ad. f 90,94 de som van f 634,44 op bracht. Op de hérdénkingsdag werd aan alle langdurige zieken in de ge meente en aan patiënten, die in zie kenhuizen verpleegd werden, een fruitbak aangeboden. Door de ge meente was als een aardige-ges te aan de Burgemeester van der Borchstraat in een perk met rede bloemen het embleem van het Rode Kruis aangebracht. Met de jaarlijkse collecte die t 2.239,54 opbracht, werd 137.2 pro cent van ahet door het hoofdbestuur vastgestelde streefbedrag bereikt. Zij werd verzorgd door de heren Bos man, Nekkers, 'Pinkert, Traanman en leden van de WSV De Trekkers. Met d'e salonboot J. Henry Dunant mochten in de maand maart Hvee patiënten, namelijk de heer II. J. Potman en mej. W. H. Klein Lebbink, een zesdaagse tocht maken. De Welfare-vrijwilligsters mevr. G. Weijl-Goldstein, leidster, mevr. M. Maats-Kevelam en mevr. J. van der Meulen-Kolkman, bezochten geregeld een patiënt om te helpen bij het handwerken of om voor te lezen. Met Sint Nicolaas werd aan lang durige zieken en ziekenhuispatiënten een fruitbak gestuurd. Voor de bloed- plasm a-avonden te Rijssen. leverde Holten 32 donors, die door het Rode Kruis gratis vervoerd werden. De afdeling verzond aan het lec- tuurdepot in Den Haag in 1967 46 boe ken en 252 kg tijdschriften. De leer lingen van de huishoudschool maak ten een honderdtal plate-sets voor de vakantiehuizen voor invaliden. Door de schoolkinderen meegebrachte cap sules, postzegels enz.werden door het bestuurslid Ch. Knijff verzameld en doorgezpnden. Mej. J. Potman mocht een week eind in hotel De Uitkijk in Hellen- doorn dooi-brengen. I-Iet verslag eindigt met de mede deling, dat de afdeling per ultimo december 1.046 leden telde. DE FINANCIEN Penningmeesteresse mevr. II. .f. Bal-Keiler deelt in haar verslag mee. dat men aan de inkomsten heelt kunnen merken, dat er in 1967 veel reclame gemaakt is voor 't honderd jarige bestaan van het Rode Kruis, waardoor velen hun contributie ver hoogden of lid werden. Aan contributies werd geïnd een bedrag van f 2.519.50; met de op brengst der collecte betekende dit ruim f 1.500,meer aan inkomsten dan in 1966, Het batig saldo bedraagt f 762,94 of ruim f 640,meer dan het vorige jaar. De afdeling gaat finan cieel vooruit, zodat zij bij nationale of internationale rampen meer hulp kan bieden. Het Welfare-werk heeft in 1967 een flinke hap uit de financiën der afde ling genomen, namelijk f 1.003,70. Hiervan komt misschien nog een ge deelte terug door verkoop van de ge maakte goederen. Het Jeugd Rode Kruis begint op gang te komen. De kosten bedroegen dit jaar f 106,05. COLLECTANTEN Het wordt steeds moeilijker, con stateerde de penningmeesteresse nog, om mensen te vinden voor het opha len van de collectezakjes. Zij hoopt echter, datzich voor de komende collecte nog enkele mensen zullen opgeven. De kaseommissie bestaande uit de dames J. Slotman-Siebelink en B. Beijers-Holterman had de boekhou ding en kas keurig in orde bevonden. Laatstgenoemde zal met mevrouw J. Schuppei't-Stukker het volgend jaar de kaseommissie vormen. De voorzitter bracht secretaresse en penningmeesteresse dank voor hun. arbeid in het afgelopen jaar en voor de uitvoerige jaarverslagen. BESTUUR Van mej. W. E. Wolters was be richt binnengekomen, dat zij bedank te -als bestuurslid. In haar plaats werd gekozen mevrouw J. L. den Berg-Mulder. Aan mej. Wolters zal, als dank voor haar arbeid, een boekenbon worden aangeboden. Mej. E. H. W. Vincent, die periodiek af trad, werd bij acclamatie herkozen. De slecht bezochte vergadering werd daarna door de voorzitter gesloten. 9? Het bestemmingsplan Holterberg, dal is voorbereid voor de gronden gelegen in het gebied globaal be grensd door de spoorlijn Deventer Holten Almelo, Enkweg, Nijver- dalseweg, Forthaarswcg, Oude Hel- lendoornseweg, Wullenbergweg, Mo- tiewcg.Raalterweg en Jeurlïnksweg en dat een algehele herziening in houdt van het thans bestaande be stemmingsplan Holterberg, zal in de hedenavond (vrijdag) te houden raadsvergadering ter vaststelling aan de orde komen. De bebouwingsmogelijkheden zijn geconsolideerd, met uitzondering a. van verbouwingsmogelijkheden voor het bestaande busstation van de OAD; b. de mogelijkheid tot de bouw van een verzorgingsflat op de Molen belt; c. tot de bouw van een bungalow op perceel sectie A 1200 gelegen tus sen Molenbelterweg en Ericaweg; d. tot de bouw van twee bungalows op de hoek van de Molenbelter weg en de Sparrenweg. Er zijn vier bezwaarschriften inge komen. te weten van Ter Horst en Co NV te Rijssen, tegen het niet mo gen bouwen van een bungalow aan de Molenbelterweg, van NV Neder landse Gasunie, wegens het niet op nemen van haar leidingen in het plan, van mevr. G. VincentHolter man, wegens het laten vervallen als sportterrein van het z.g. Sportdal en van de dames Ph. J. van Vliet en J. H. N. Reijenga, wegens het niet opnemen van o.a. de bestemming .verzorgingsgebouw met vakantie bungalow etc.", zoals die thans reeds bestaan. Op advies van de stedebouwkundi- ge ir. R. Kajema, de planoloog dei- gemeente, stellen B. en W. de raad voor, aan de bezwaren van de vier adressanten tegemoet te komen en onder meer de gastransportleiding op de plankaart in te tekenen. De krentenstruiken hebben bel .il- gelopen weekend prachtig in bloei ge staan. Zelden hebben we zo'n weel derige bloei gezien. Zij vertoonden een bijna maagdelijk wit kleed, waardoor hele akkerheggen in een bruidstooi waren herschapen. Langs de Oude Deventerweg, de Wuestenweg en de Oude Diepenveenseweg, waar b.v. Hengeveldskamp een prachtig aanzien bood, langs de Raalterweg en de Becrdijk, maar ook langs de grillige zandweggetjes op de Zuurberg viel van veel schoons te genieten. In de Look was Meermanskamp en omgeving één bloeiende tuin, evenals op andere plaatsen in de Look en op de Borkeld. De oorzaak van de weel derige bloei moet o.i. gezocht worden in de plotselinge temperatuursverho- ging, waardoor alle bloesemknopjes plotseling open gingen. Blijft het voor jaar lang koud dan begint het blad der struiken zich te ontwikkelen en is de bloei vermengd met bruine tinten. Even plotseling als de bloei ontstaan is, was zij aan het begin van de week weer afgelopen. Op de foto: Bloeiende krenlenbos- sen op de Zuurberg. De zaaitijd van de snijmais nadert snel. Deze teelt heeft zich de laatste jaren behoorlijk uitgebreid en de in druk bestaat dat d.e uitbreiding zich dit jaar nog voortzet. Vooral voor de nieuwe telers hier bij nog enkele nuttige wenken. Kou de en natte gronden zijn ongeschikt voor de teelt van snijmais. Zaaien op bezakte voor is gewenst, zodat vroeg ploegen op z'n plaats is. Wanneer dit niet mogelijk is, moet het land Jater flink aangedrukt wor den, liefst met cambridgerol. BEMESTING Mafs verlangt een vrij goede kalk- toestanda Is dit onvoldoende dan dient men bij te kalken. Mais er erg gevoelig voor fosfaat en magnesium tekort. Een normale bemesting dient als volgt te zijn: goede stalmestgifl, 400-500 kg superfosfaat per ha, plm. 600 kg K 20 pel. per ha. pl.m. 200 kg kieseriet per ha en 500-700 kg kalk- ammonsalpeter per ha. Goede rassen snijmais zijn CIV 7 en Caldera 561. Beste zaaitijd begin mei. In het verleden is de uitzaai der snijmais op initiatief van de vereni ging voor bedrijfsvoorlichting geza menlijk verzorgd door de loonwerker Van de Riet uit Goor, die dit voor 't komende seizoen weer wil verzorgen. De telers welke voorgaande jaren dit ook door Van de Riet hebben la ten verzorgen kunnen er dit jaar weer op rekenen dat hij komt orr zaaien. Zonder tegenbericht rekenen wij er op, dat dit ook de bedoeling Voor de eventueel nieuwe telers de len wij mede, dat zij ook van deze mogelijkheid kunnen gebruik maken. Zij gelieven dit liefst zo spoedig mo gelijk bij ondergetekende op te ge ven. Bovengenoemde loonwerker kan ook zorgen voor de nodige hoeveel heid zaaizaad. Het is ook mogelijk zaaizaad te krij gen, dat behandeld is tegen vogel- schade. Rayon-assistent R.L.V.D. J. W, LUBBERSEN Telefoon 05704-438. Goed voor de huid het gehele jaar door De 16-jarige J. W. M. Kettclarij, Holterbroek 31, die bij de voonved- strijden in Zutphen no. 1 werd bij liet metselen met baksteen, be haalde bij de van 3 tot 6 april in de Irenehai te Utrecht gehouden landelijke wedstrijd een derde prijs. Een prachtige prestatie als men nagaat, dat hieraan 88 lagere technische scholen meededen. Hij moest 15 uur metselen.! Gelet werd op volle voegen, of hel gemetselde schoon bleef, op een regelmatige voeg, techniek- en stijl verandering. Kettelarij is leerling- van de L.T.S. te Rijssen. Het is het college van B. en W. ge bleken, dat de namen Dorpsstraat en Oranjestraat vastgesteld voor de weg', die door het dorp loopt (de z.g. Rijkstraverse) herhaaldelijk aan leiding geven tot onduidelijkheden. Deze onduidelijkheid vloeit voort uit de omstandigheid, dat de beide wegen in eikaars verlengde liggen en in feite slechts één weg vormen, zo dat het voor degenen, die niet met de plaatselijke situatie op de hoogte zijn, moeilijk is le constateren waar bijvoorbeeld de Dorpsstraat ophoudt en de Oranjestraat begint. Uit praktische overwegingen stel len B. en W. daarom de raad voor, de naam Oranjestraat te wijzigen in Dorpsstraat. Het voorstel komt he denavond (vrijdag) in behandeling. De kruideniers-organisatie Cen tra biedt als eerste in ons land de mogelijkheid om via haar spaar systeem goud te verkrijgen. Liet betreft lrier pakjes goud van 10 gram en 999,9/1000 gehalte die de klanten kunnen verwerven tegen inlevering van 4 spaarkaarten, waarvoor men totaal f 40 heeft ge spaard. De normale prijs voor par ticulieren' bij de bank bedraagt voor deze hoeveelheid goud plm. f 52, af hankelijk van de dagkoets. Dit: goud, dat met het internatio nale essayeurs-stempel is gewaar merkt. wordt via de Nederlandsche Middenstands Bank aan de Centra ondernemers geleverd. I-Iet betreft hier dus geen sier- goud, maar baar goud, dat als -waar devaste belegging kan dienen en al tijd inwisselbaar is Met. de mogelijkheid om dit goud op deze wijze in handen te krij gen, brengt Centra een geheel nieuw element in de spaar-systemen van de Nederlandse levensmiddelen- wereld Op uitnodiging van de afdeling „Deventer en omstreken" van de Ned. Vereniging van Suikerzieken sprak dr. G. Vermeer, internist te Deventer woensdagavond in het gebouw Irene over het onder werp „Insuline of tabletten". Voor deze bijeenkomst, die onder leiding stond van de voorzitter der afdeling, de heer G, J ten Cate. bestond van de zijde der Holtense diabetici een flinke belangstel ling. De voorzitter verklaarde blij te zijn met deze opkomst. Het was deze avond de derde keer, dat men in Holten kwam om voor- lichting te geven. Medio mei zal het aantal wandeltochten, dat de Ned. Spoorwe gen organiseert met één worden uitgebreid. Het zal dan ook moge lijk zijn om volgens de formule-treinreis-retour tegen gereduceerd tarief plus wandelroute gegevens en kaartjes ook te wandelen van Holten naar Nijverdal, over de Holterberg, dwars door de bos sen. De route is in samenwerking met het Staatsbosbeheer en de VVV's van Holten en Nijverdal uitgezet. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de Holtense VVV. Het was met name de heer A. Nekkers, bestuurslid van de VVV, die daartoe de stoot gaf toen hij in oktober 1967 contact opnam met de betrokken instantie van N.S., die deze spceiale reizen regelt. Behalve de uitgestrekte terreinen van het Staatsbosbeheer, zijn onder meer ook de Schouwenburgse bossen °P deHolterberg voor deze wande ling opengesteld. De boseigenaren ontvangen name lijk van het Rijk een subsidie van f 50,per hectare, wanneer zij hun bossen voor liet publiek openstellen. Aangezien bet: bosbezit momenta J' niet erg rendabel is. gaan steeds meer boseigenaren er toe over om bun terreinen voor het publiek open le stellen. Na aankomst in Holten wandelen de reizigers die van dit gereduceerd fcrief gebruik willen maken, via de Beukenlaan en de Oude Hellendoorn- seweg naar één van. de prachtigste plekjes op de terreinen van het Staatsbosbeheer met unieke verge zichten door insiders wel eens ge noemd de weg-met de busten om vervolgens via de bossen van de he ren De Jong Schouwenburg meer oostwaarts via de Lichtenberg naar Nijverdal te wandelen. Het is een wandeling van plm. drie en een half uur (plm. 13 km), waarbij men niet gehinderd wordt door welk verkeer ook. De route loopt over de 1-Ioller- berg door vaak nog bijna maagdelij ke terreinen, waar nauwelijks men sen komen. In zijn inleiding wees 'dr. Vermeer er op, dat suikerziekte een bijzondere ziekte is. De behandeling duurt n.l. het hele leven. Van andere ziektes kan men genezen, met suikerziekte is dat niet het geval. Daarom is het van groot belang, dat er een goede verhouding bestaat tussen (je diabeti cus en de behandelende arts, omdat deze uit het geregeld contact de con clusies moet trekken voor de be handeling van de patiënt. Grondslag voor deze behandeling vormt het dieët, dat iedere diabeticus wordt voorgeschreven. Uit het onderwerp van deze avond zou men kunnen af leiden, dat er maar twee mogelijkhe den voor behandeling zijn. Er zijn er echter vier n.l. alleen een dieët, insu line, tabletten of insuline en tablet ten. De invoering van insuline-inspui- tingen dateert van 1922. Voordien waren er nog al wat uiteenlopende behandelingen. Er' is een aantal diee- ten in omloop, dat variëert van wei nig tot veel caloriën. Niemand be hoeft bang te zijn, dat hij t,e kort komt. Alle bestanddelen zijn er in verwerkt en men behoeft dus geen gebrek te lijden. Belangrijk is als men te dik is om te vermageren. Soms kan door vermagering al een verbetering" intreden. Insuline is het beste middel om tot 'n verbetering te komen, als de alvleesklier onvoldoen- doende insuline produceert. Vooral bij jonge mensen van 9-40 jaar moet in het algemeen het tekort door' injecties worden aangevuld. Op oudere leeftijd bestaat er nog al wat verschil en kan soms alleen met een dieet of met tabletten worden vol staan. Dr. Vermeer ging uitvoerig in op de nevenverschijnselen bij het in spuiten, dat vooral afwisselend op verschillende plaatsen van het li chaam moet geschieden, op de duur van de werking en op de verschillen de preparaten van voornamelijk Ne derlands of Deens fabrikaat. De ta bletten werken meestal echter alleen, als de alvleesk.Jier nog een beetje in suline afscheidt. Als er helemaai niets is dan lukt het niet. Aan de tablet ten zijn nadelen verbonden. Het is beslist geen onwil van de dokter als hij een patiënt niet van het spuiten af wil helpen. Met insuline krijgt men iemand altijd weer goed. aldus'besloot dokter Vermeer zijn met grote aan dacht gevolgde causerie. Na de pauze sprak de directeur van de N.V.S.de heer J. Rotte te 's-Gra- venhage over de werkzaamheden dei- vereniging. die zich op maatschappe lijk en sociaal terrein uitstrekken. Globaal genomen is 1*1» van de Ne derlandse bevolking diabeet; dat be tekent, dat er in ons land 130.000 tol 150.000 diabetici zijn. De vereniging telt 27.000 leden. Er is dus nog wel een mogelijkheid tot ledenwerving. De N.V.S. geeft een maandelijks tijd schrift uit met een medische- en een voedingsrubriek. Er bestaat een bijzonder goede sa menwerking met de artsen. De vere niging werd in 1945 opgericht en heeft een breed werkterrein gevon den door de leden bij le slaan met belasting'szaken, verzekeringsproble men, dieeten. tussenkomst bij het ver krijgen van rijvaardigheidsbewijzen en dergelijke zaken. In Huis (er Heide bezit de vereniging een kindertehuis „Bos en Duin'', waar 36 kinderen ge durende 42 dagen verblijve11, wier toestand daar uitstekend geregeld kan worden, terwijl moeder zes we ken ontlast wordt. Sinds 1967 heeft men een paviljoen voor z.g. langblij- veLs waar 10 kinderen zijn opgeno* men, die aldaar de scholen bezoeken en het voortreffelijk doen. Men is bezig een diabetescentrum te stichten, maar daarvoor moet nog het nodige geld bij elkaar worden gebracht, om mensen te kunnen hel pen, die niet thuis verzorgd kunnen worden. In internationaal verband, neemt de vereniging een vooraan staande plaats in. Bijzijn dankwoord bood de heer Ten Cal" dr. Vermeer een platenbon en de r' Rotte en geschenk onder couvert aan. Op 29 mei wordt in De venter de algemene vergadering dei- afdeling gehoudeh. De voorzitter sprak de hoop uit. dat ook de Holten se leden blijk van belangstelling zul len geven en wees er nog op. dat re gelmatig dieetcursussen worden ge houden welke twéé avonden in be slag nemen en in september weer zullen beginnen. Nu Holten 1 is uitgespeeld krijgen de lagere elftallen wat meer aan dacht. Het tweede elftal is na een zeer goede beginperiode weliswaar 'n beetje teruggevallen maar heeft in de 2é klasse toch behoorlijk mee" gedraaid. Een tijdlang heeft' men zelfs leider Rietvogels 2 kunnen bedreigen. Van de vijf verliespunten die de Alme lose ploeg moest incasseren nam Hol ten er drie voor haar rekening. Met 18 punten uit zestien wedstrijden deelt Holten de vijfde middenmoot- plaats met Hector 2 uit Goor. Het derde elftal heeft na een aan vankelijk zeer slechte start zich de laatste weken enigszins hersteld en doet alle moeite zich te handhaven in de derde klasse. Gezien de stan- denlijst lijkt er goede hoop te zijn dat dit lukt. Zékerals uit de iaatste vijf wedstrijden zes punten in de wacht worden gesleept. Tegen de -reserves van het Rijssense Vooruit kan daar een begin mee worden ge maakt. als er maar met alle inzet wordt gespeeld ...en niet duurder dan andere Zaterdag Holten c 2 - Holten c 1 Holten d 2 - Hulz. B. d l Holten dl_ Vesos d 1 Zondag Holten 2 - PH 2 Holten 4 - La Première 5 Holten 3 - R.V. 2 2.30 uur 10.00 uur 10.00 uur 12.45 uur 21.00 uur 9.00 uur Geboren: Johanna I-Iendrika, riv W Wis sink en T EI Haverslag, Dij- kerhoek 62; Johanna Hendrika, dv A G Vukkink en G Stegeman. Neer dorp 26. Ingekomen: J Jansen van Deventer naar Neerdorp 55; G Smit van En schede naar Burg. v. d. Borchstraat 18; MGH Krieger van Raalte naar Deventerweg 61. Stand 3e klasse G: Enter 2 16-32, Wierden 2 17-25, H. Boys 317-22, Luc- tor 3 17-20, RV 2 17-20. SOS 2 18-17, GFC 3 17-18. Nijverdal 2 18-12. Holten 3 15-9, RKSV 2 16-7, Almelo 5 16-2. Omdat telkens de laatste twee clubs degraderen, ziet er het voor het vierde elftal zeer penibel uit. Er is een kansje dat de dans ontsprongen wordt, maar dan moet er gewonnen worden van zowel La Première 5 en van De Zweef 3 (uitwedstrijd). Een moeilijke opgave vooral tegen de Zweef 3, maar misschien zit het er in. als zorgvuldig wordt nagegaan dat de sterkste opstelling binnen de lijnen wordt gebracht. De stand van de 3e klasse F is: Borne 4 17-34, MVV 3 18-24. Almelo 4 16-18, Saasveldia 2 15-15, PH 4 16-15. KOSC 3 15-14. VABO 2 *15-14. BWO 4 14-14, De Zweef 3 18-14. Holten 4 18-13, La Première 5 14-1. De resultaten van het vijfde elftal zijn redelijk goed en we hebben zo'n idee dat spelers als Jansen en Mark voort wel tevreden zijn over dit sei zoen. Holten 5 staat op de achtste plaats met elf punten uit 16 wed strijden. VETE RAN EN-E LFTA L Het komende seizoen kan men verschillende oudere spelers weer aan het werk zien Binnen de lijnen. Dit tenminste als een plan van be stuurszijde gerealiseerd wordt, door verschillende oudere spelers in één elftal' bij elkaar te houden, zoals ook wel bij andere verenigingen het ge val is. Oud-spelers die niet meer actief zijn in de voetbalsport, maai er toch wel weer voor voelen zo nu en dan een balletje te trappen, advi seren wij contact op te nemen met één van de bestuursleden, zodat men een beter inzicht krijgt van de be- belangstelling die hiervoor bestaat. De resulatcn van j.l. zaterdag heb- ben voor de jeugdelt'lallen van Hol ten goede resultaten opgeleverd. Het B-elftal behaalde, ondanks enkele invallers, een ruime overwinning op Excelsior b. In deze afdeling behaalde GFC b zaterdag het kampioenschap, waar mede wij hen van harte gelukwensen. De C 1 junioren behaalden een mon steroverwinning op GFC c2 nl. 241. Het is op zichzelf al ee nprestatie om in één uur zoveel doelpunten te sco ren, nl. in elke 2'/j minuut één doel punt Ondanks deze zwakke tegen stander, werd er goed gespeeld. C2 zette haar goede prestaties voort en nam met een 41 overwinning re vanche egen Excelsior C3. Ondanks het zeer warme weer werd er vooral na de rust behoorlijk gespeeld. De dl pupillen behaalden een zeer be nauwde overwinning op De Zweef dl (21). De winnende goal werd vlak voor het einde gescoord uit een cor ner. De d2 pupillen speelden een zeer goede wedstrijd tegen haar plaals- genote Blauw-Wit dl en leden een onverdiende 10 nederlaag. Met een beetje meer geluk had er in ieder geval een gelijk spel ingezeten. A.s. zaterdag spelen de a en b ju nioren onder leiding van trainer Pau- le een oefenwedstrijd, waarbij enke le experimenten zullen worden toe gepast. De beide c elftallen komen tegen elkaar uit, waarbij c 2 zal trachten om het c 1 elftal het vuur na aan de schenen te leggen. Pupil len d, speelt thuis tegen VESOS d, en moet in staat zijn om deze wed strijd tot een goed einde te brengen, terwijl Holten d 2 het niet gemakke lijk krijgt tegen Hulsense Boys dl. Een gelijk spel zou al een mooi re sultaat zijn. TOERNOOIEN De jeugdcommissie heeft besloten om met haar jeugdelftailen voor enige toernooien in te schrijven en wel op 23 mei a.s. (Hemelvaarts dag) met een jeugdelftal van spe lers van 1821 jaar te Wierden. Eveneens neemt dit elftal deel aan ee ntoernooi le Zenderen op 17 au gustus. Voor het toernooi te Heeten op 6 en 7 juli ïs ingeschreven voor het b-elftal, twee c-elftallen en 3 pu pillen elftallen. Aan het toernooi van Lemelerveld op 8 en 15 juni zal uit sluitend met het a-elftal worden deelgenomen. Blauw Wit heeft in de uitwedstrijd tegen het eerste van de T.H. (e En schede in de tweede helft volop de kans gehad om de beide puntjes, die men zo hard nodig heeft, meer naar Holten te brengen doch de voorhoede miste tal van kansen die even zoveel doelpunten hadden moeten zijn. De wedstrijd gespeeld op een ter- (Van een bijz. medewerker) Voor een unieke prestatie zorgde de biljartvereniging Hel ANKER (café Maats) door voor de derde achtereenvolgende keer niet alleen kampioen te worden, maar boven dien door te sloten naar de eerste klasse, ïfa overwinningen op plaatsgenole Kalfsterman I in de promotie-degradatie-wedstrijden. Door deze moeilijke wedstrijden thuis met 6-2 te winnen en door Kalfsterman op eigen tafel zelfs met 8-0 te verslaan zorgde de An kerspelers voor een bijzonder fraaie en unieke prestatie in de biljartbond ONS GENOEGEN. Biljartliefhebbers kregen vooral in de tweede wedstrijd van Anker speler Eddy Maats (25) eén gave demonstr&lie te zien. Noog nooit speelde een Holtenaar in een wed strijd een zo hoog moyenne. In slechts zéstien beurten werden de 125 caramboles volgemaakt. een moyenne van bijna acht! De gedetailleerde uitslagen wa ren: E. Maats - Kalfsterman 87-125 32 beurten G. Markvoort - T. Poppe 125- 69 28 beurten J. A. Oolbekkink: - Schollen 125- 90 46 beurten S. Markvoori-W. Wennekes 125-106 58 beurten Hoogste serie eerste wedstrijd G. Markvoort 17. Kalfsterman - E. Maats 67-125 16 beurten T. Poppe - G. Markvoort 58-125 26 beurten Scholten - J- A. Oolbekkink 111-125 41 beurten W. Wennekes - S Markvoort 96-125 51 beurten Hoogste serie tweede wedstrijd E. Maats 30. De twee Holtense eerste klassers V.l.n.r. E. Maats, G. Markvoort. J. A. G. Oolbekkink, S. Mark voort en J. Markvoort. V.O.P. en Kalfsterman waren dit jaar de zwakke broeders. In de laatste wedstrijd ontliep V.O.P. nog net de degradatie, dit ten koste van .stalgenoot" Kalfsterman. Het zal volgend seizoen weer erg moei lijk voor V.O.P. worden. De kansen voor een combinatie tussen V.O.P. en Kalfsterman liggen natuurlijk veel beter en dat zal ook in het belang van de Holtense biljartsport zijn. Ook de lagere viertallen kun nen dan wat sterker geformeerd worden. Dat bij fusies altijd ver schillende moeilijkheden en voor oordelen uit de weg geruimd moe ten worden is duidelijk, maar met een nuchtere kijk op de zaak en gevoel voor eikaars positie moet een fusie toch realiseerbaar zijn. Men zit ioch al vaak om dezelfde tafel rein omzoomd mei bos waar de v/ind geen maar de zon volop kans kreeg begon hoopvol en na tien minuten spelen opende Henk Aanstoot uit een lange pass van Jaap Thalen de score. De vreugde in, het Blauw Wit-kamp was echter van korte duur want nog geen drie minuten later was het 1-1 toen Manenschijn de rechtsbuiten ..vrij gaf" en pl.m, 10 minuten na de gelijkmaker kwamen de studenten uit een vrije trap op 2-1 en even later werd het zelfs 3-1 door de linksbui ten. Een zuiver buitenspel-doelpunt doch de scheidsrechter wees naar de middenstip ondanks protesten. Vlak voor de thee bracht Jaap Tha len met een mooi doelpunt de stand op 3-2. Na de rust ging Blauw Wit er met een fiks tegenaan en na vijf minuten bracht Leo Steggink uit een hoek schop van Aanstoot de balans in even wicht (3-3). Even later kreeg Blauw Wit weer een hoekschop te nemen die Herman ter Beek in eens op de schoen nam. Z'n harde kogel ging buiten bereik van de studentendoelman enkele cen- titmeters naast. Blauw Wit bleef komen en de stu denten moesten alles geven om een nederlaag te voorkomen. Dat het 3-3 bleef was niet hun verdienste maar hadden ze te danken aan het falen van de Blauwwitte aanvallers. In de laatste minuten gaf Blauw Wit volle dig de toon aan en werden er zgn. droomkansen geschapen die door Gert Landeweerd en Herman ter Beek om zeep werden gebracht. Bij Blauw Wit stond Arie Lande weerd onder de lat. Hij deed zeer verdienstelijk werk en wist door op tijd uit z'n kooi te komen doelpunten te voorkomen en hij loste verschil lende moeilijke problemen bekwaam op. Blauw Wit 2 ging in Almelo op be zoek bij het eerste van PSV dat bijna zeker is van de titel. De openingstref fer in deze wedstrijd was voor Blauw Wit (Jan Landeweerd) doch 't bleef voor Blauw Wit bij dit ene doelpunt. De Philips mensen schoten maar liefst 12 keer raak. Blauw Wit al speelde thuis gelijk tegen Excelsior a2. Voor Blauw Wit scoorde Albert Jansen. Het eerste doelpunt was een in eigen doel pre sentje van de Rijssenaren. De junioren cl hadden GFC cl op bezoek en verloren met 9-0. De pupillen wonnen met 1-0 van Hollen. Het doelpunt werd gemaakt door Gerard Aanstoot uit een voor zet van Bert Tromop. PROGRAMMA Blauw Wit 2 speelt om 1 uur in Rijssen tegen het tweede van Sport club Rijssen. De jongens van de club van dokter Oosthoek hebben nog vol op kans om kampioen te worden en Blauw Wit 2 zal niet in staat zijn deze kansen te doen dalen. Voor de Blauwwitte jeugd zijn de vol- geen wedstrijden vastgesteld. Blauw Wit cl-Hector cl. 2.30 uur. Nijverdal dl-Blauw Wit dl, 10 uur. Voor de 2e klasse B zijn in verband met de interlandwedstrijd Nederland- Frankrijk te Rijssen (aanvang 3 u.) gee nwedstrijden vastgesteld. Stand 2e klasse B ASV 2 16—26 Juliana 2 tg25 Enter Vooruit 3 1322 Orane Nassau 3 1620 BCSV 2 18—20 Achilles 2 47t8 Drienerlo 1 1715 Sparta 3 15-»1S Blauw Wit 2 17—12 Denekamp 1 1510 Sportlust 3 2

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3