MELKGELD GAAT MET 6 CENT OMLAAG Allerwege groeit belanffstellins voor n huis K;;:» "3. - Holten kan eervolle tweede worden Beter spelend Blauw Wit verloor weer etti BICGEN Harry Gazan net dienstmeisje Opel Rekord Cortina kolenfornuis WEIDEGRAS Veehouders in hun beslaan bedreigd. UT KERKCONCERT Lente voor de zwarte zwanen Aanbesteding tracé E 8 onder Holten La Première kampioen van 1b i Donderdag Hotter meimarkt HELPT RATO VAN DE DWEILEN AF JUNIOREN EN PUPILLEN Eïerv. Vrouwen bezochten Seven-Upfabriek NATUUR UIT WINTERSLAAP ONTWAAKT 1 kilo dikke braadribben f 1.75 PHILIPS TELEVISIE „De Achterste Molen" SOLEX 1500 HOOI Zaterdag 20 april 1%8 3 Bij de eerstvolgende uitbetaling van de melkgelden zullen de j veehouders 6 cent per kilogram minder ontvangen dan de tot nu toe geldende melkprijs. Deze mededeling deed. de directeur van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid", de heer C. Broersma, in de dinsdagavond in café Jansen gehouden vergadering van de ver- eniging „Jong Holten" toen aan het, in die bijeenkomst, gevormde forum de vraag voorgelegd werd of er nog winstmogelijkheden zijn op dure gronden waarvoor f 13.000,tot f 15.000,per hectare betaald wordt. natie De heer Broersma gin? bij deze uitspraak wat nader in op de situatie, zoals die zich thans ontwikkeld heeft op het gebied van de zuivel in de EEG. Het melkprijsjaar loopt van april tot april. De \'oorgenomen EEG- markt voor de zuivel is niet per 1 april j.l. tot stand gekomen, zodat thans een z.g. interim-periode is in getreden. Met ingang van die datum k is een bestaande toeslag op de melk van één cent per liter komen te ver vallen. Bovendien is de toeslag uit I het zuivelfonds uit hoofde van de industriemelk van een halve cent ver vangen doOr een heffing van 40 cent 100 liter, hetgeen neerkomt j een verschil van één cent voor de i veehouders. De kaasprijzen zijn vrij- dag met 42 cent per Kg gezakt het" geen een verlaging betekent van de melkprijs met ruim vier cent. In totaal derhalve een vermindering van cent per liter. Het is duidelijk, dat dit een ernstige aantasting inhoudt van de bestaanszekerheid van de vee houders, indien hierin niet spoedig 1 verandering zou komen. Zij zullen ie derhalve, om tot een rendabele exploi- 1195? tatie van hun bedrijven te komen, 848 £een dure gronden moeten kopen. 795,4 De leden en leveranciers van „De 749]Vrijheid" hebben inmiddels bericht !i ontvangen, dat zij met deze melkprijs verlaging rekening zullen moeten houden. Het is geen plaatselijke aan- IIgj 'gelegenheid, maar een verschijnsel, dat zich in de weidegebieden en ten aanzien van de gemengde bedrijven 798,- overal voordoet, red.). 698- Voordat het forum, bestaande, uit 678,' 648, de heren J. B. Veneklaas en J. Jan sen, afgevaardigden van 't plaatselijk OLM-bestuur. B. J. Reijlïnk en J. Toorneman. de nieuwe bestuursleden van ..Jong Holten", onder leiding van heer J. W. Lubbersen. rayon assistent van de RLVD. schriftelijk gestelde vragen beantwoordde, werd 098eerst onder voorzitterschap van de heer J. A, Podt de agenda van deze laatste bijeenkomst in het seizoen af- 578,gewerkt. 548,-; De PJGO herdenkt dit jaar haar 50-jarig bestaan. Ter herdenking daar- I»van zullen in alle kringen feestelijke AAA bijeenkomsten worden georganiseerd. Vvv De voorzitter adviseerde de leden in verband hiermee hun contributie- kaarten goed te bewaren. 998,- Verder maakte hij bekend, dat de 848,- heren Joh. Nikkels en T. Stegink met 795,- hun creatie „Adriaan en Olivier" een 749. derde prijs hebben gewonnen in de door' het: hoofdbestuur uitgeschreven voordrachtenwedstrijd, ol gel! Op.,zaterdag 27 april organiseert" de kiing Holler) van de PJGO een puzzeltocht vc-or auto's, motoren en bromfietsen, 's avonds 7.30 uur vanaf café „Het bonte paard''. Opgave voor deelname is tot genoemde datum mogelijk. Verder wordt de kring-sport- en wedstrijd en dag dit jaar gehouden op zaterdag 18 mei in Enter. Er zijn technische wedstrijden voor jongens en meisjes, technisch .vrije wedstrij den en soortwedstrijden voor jongens en meisjes, alsmede een volleybal wedstrijd .en een 5 km veldcross. Op gave kan. op heeT korte termijn, nog 6-2585 geschieden bij de afdelingssecretaris- sen of -secretaressen. De penningmeeter, de heer E. Struik, bracht een financieel verslag uit van de onlangs gehouden ontspannings avonden. De inkomsten bedroegen f 1301,55 en de uitgaven f 1009.36. Van het batig saldo moeten echter nog 4EH Holtens Gemengd Koor (ITGK) dat wegens ziekte van de dirigente van het Jeugd- en Kinderkoor, mevrouw Spaan te Almelo dit voorjaar moest afzien van het geven van de jaar lijkse uitvoering (gewoonlijk medio maart) besloot inplaats hiervan tot het geven van een klassiek kerkcon- cert waaraan medewerking zal wor den verleend door het „ALMU" en semble (beroepsmusici Overijssels Philharmonisch Orkest). Holtens Ge- meng Koor (dir. de heer J. K. War- mink te Goor). Riek Bolink-Lande- weerd (sopraan). Wim Jansen, piano en een koperkwartet van HMV. Het ALMU-ensemble bestaat uit: Roswi- tha Schott, Cai'la Kemme, Catrien v. Twillert, Edo Santman en Maria Brumel (dwarsfluit en blokfluit), Ha- kiem van Lohuizen (clavecimbel) en Frouke Itzerda (sopraan). Het klassiek programma dat koor, solisten en ensemble ten gehore zul len brengen telt de volgende tien werken: 1. Zingt de Heer een nieuw gezang (koor en koperkwartet). 2. Cantate Domino (koor) J. P. Sweelinck. 3. Sechs instrumentale Gesange, M, Praetorius. 4. Hymne ,,IIör mein Bitten" (koor sopraan en pianist), F. Mendelsohn- Bartholdy. 5. Konzert für fünf Floten, J. S. de Boismortier. 6. Cantate: „Nel dolce dell'oblio, G. F. Handel. 7. Singel frisch und wohlgemut, Hugo Distier. 8. Flute Quartet, G. F. Mc. Kay. 9. Gezang 76 (koor). 10. Gezang 71 (koor). De beide laatste nummers die ge zongen worden zijn uit de pr'oefbun- del 102 gezangen der Ned.-herv. kekr. Al met al een, klassiek programma met veel variatie dat de belangstel ling van velen verdient. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. In Ouwehands Dierenpark hebben de zwarte zwanen de lente al in het hoofd. Eén van de wijfjes zit open en bloot te broeden in de vrieskou. Het is nog nimmer voorgekomen, dat deze vogels, die praktisch ieder jaar een paar jongen hébben, al zo vroeg in de tijd een nest hebben. Iedereen hpopt nu maar dat 't weer zal omslaan wanneer de jonge vogels uitkomen. enkele betalingen gedaan worden. Er zal een klein batig saldo overblijven. Bij de bestuursverkiezing werden, na enige stemmingen. in de vakatures H. Klaasses en E. Krikkink, die regle mentair niet herkiesbaar waren, ge kozen de heren B. J. Reijiink en J. 1 Toorneman. die later in het forum zitting namen en werd met bijna al gemene stemmen herkozen de heer j. A. Podt, Borkeld 88. Voor de pauze deelde de heer Podt nog mee. dat op zaterdag 4 mei in Markelo bij het Ontspanningsgebouw door de kring een volleybaltoernooi wordt georganiseerd. Door het forum, dat na de pauze schriftelijke vragen beantwoordde, werd uitvoerig ingegaan op de voor lichting betreffende de ruilverkave ling. De heer Lubbersen gaf daarop nog een uitvoerige toelichting. Een andere vraag betrof de mening van het forum over inkuilmethoden. Gezegd werd, dat voordrogen van het jonge gras beter is, maar dat ook de maai-kneusmethode goede resultaten te zien geeft Over de bevordering van het ver- gaderbezoek wist geen der leden een bepaald advies te geven. Men was het er wel over eens, dat de PJGO mits zij zich bij de nieuwe Ontwikkelingen weet aan te passen, met gerustheid de toekomst tegemoet kan zien. Er valt een voldoende vooruitgaande lijn te constateren, vooral op cultureel ge bied en- op het terrein van de sport beoefening. Het samengaan met de „Plattelandsmeisjes", door gecombi neerde vergaderingen, werpt goede resultaten af. Een aantal vj-agen moest- wegens het late uur onbeant woord blijven. Voorzitter Podt dankte het 'forum en bood haar voorzitter de heer Lub bersen een klein geschenk aan. Door de directie Wegen van Rijks waterstaat in Den Haag werd gister morgen om ongeveer elf uur aanbe steed de aanleg van het tracé van de E 8 vanaf de Schipbeek (gemeente Bathmen) tot aa nde Rijksweg IIol- ten-Markelo, ter hoogte van de cam ping De Haspel ter lengte van acht kilometer. De laagste inschrijver was de NV Aannemings- en Bouw bedrijf P. H. Offeringa te 't Harde voor de som van f 4.863.000. De overige inschrijvers waren de Combinatie Reef, Oldenzaal en Te Siepe, Zwolle f 4.891.000; Aanne mings- en Wegenbouwbedrijf Bruil, Apeldoorn NV te A.doorn f 4.926,000; Combinatie Twentse Wegen- en, Wa terbouw en de Aannemings Mij. Buss- mann NV, Oldenzaal f 5.476.000 en Aannemings- en Wegenbouwbedrijf C. Schagen NV te Zwollerkerspel f 5.650,700. De directie over deze werken wordt gevoerd door de hoofdingenieur, ir. J. J. van den Broek, hoofd van de directie Wegen van de Rijkswater- slaat te Holten. De aanbesteding van dit tracé toont duidelijk een versnelde uitvoe ring aan van de werken ten behoeve van de autosnelweg E 8, waar met name Twente met grote spanning op wacht. OPSTELLING HOLTEN Doel: Breukink; achter:. Soer, Hom mes en Brands; midden: Kaiser en G. Paalman; voor: Veneklaas, Broersma, Klein Velderman, Den Heijer, Nijen- huis. Een goed, gerieflijk huis bewonen en van dit huis zelf de eigenaar zijn, het is een ideaal, dat niet aan tijds- of landsgrenzen is gebon den. Door de eeuwen heen hebben mensen overal ter wereld dit ideaal gekoesterd. Vandaag is het nog precies zo! In de Scandina vische landen zowel als in de Verenigde Staten, in Nederland zowel als in Australië wonen velen, die nog eens zelf „eigen huisbaas" willen zijn in een woning zoals zij die wensen. En velen hebben zich dat eigen huis al kunnen verschaffen. Als natie van huiseigenaren staat de. USA bovenaan met 63 pet. Finland en Zweden hebben ook een zeer hoog percentage eigen- woningbezit (tot 90 pet), hiervan is echter een groot deel coöpera tief, dus geen zuiver eigen-huisbezit. Dan volgen Luxemburg met 55 pet, Denemarken, België, Noorwegen en Italië met plm. 50 pet, Engeland met 46 pet, Duitsland en Oostenrijk met 35 pet. Neder land neemt in deze ranglijst met zijn 32 pet eigen woningen een tamelijk bescheiden plaats in. Waarom is dit percentage in Nederland zo laag? In de eerste plaats door de gunstige (maar éénzijdige) werking van de woning wet, die de laatste halve eeuw velen voor weinig' geld een behoor lijke huurwoning verschafte. Pas laat is de overheid ertoe overge gaan om ook de bouw van EIGEN woningen steun te verlenen. Totale bouwkosten Grondkosten Totale stichtingskosten Min. benodigd eigen geld f 32.000,- f 8.000,- f 36.000,— (na aftrek van Bouwfondslening Maandelijkse termijn f 104,rijksbijdrage) jaar f 150, Wat kan Bouwfonds doen U kunt b.v. met financiële hulp van het Bouwfonds een bestaande woning kopen. Het huis mag nieuw of een aan tal jaren oud zijn, moet echter aan be paalde eisen, wat constructie en be woonbaarheid betreft, voldoen. Ook is het mogelijk om binnenkort eigenaar te zijn van de woningwetwoning, die u nu nog huurt Het Bouwfonds in samenwerking met de gemeente, kan u daarbij behulp zaam zijn. Met een bescheiden bedrag aan eigen geld (min. 10%) en een sub sidie van het Rijk z uit u per maand weinig duurder uit zijn dan de huur die nu betaalt. Met dit verschil dat uw levenlang huur betalen niets oplevert, in het andere geval bent u direct huis eigenaar en na maximaal 30 jaar is uw woning uw onbelast eigendom. Belegging van spaargeld Met Bouwfonds-schuldbrieven maakt u 6'/an/o rente van uw geld. Het geld van deze schuldbrieven wordt gebruikt voor het verstrekken van hypothecaire leningen aan deelnemers die een eigen huis willen bouwen. De strijd is gestreden. La Première is kampioen van 4 B, door haar gelijk spel (2-2) tegen Luctor et Emergo. Het is allemaal nog niet zo vlot gegaan als de Almeloërs zich hadden voorgesteld. Had den de Holtenaren in Reutum een overwinning behaald, in plaats van met 0-0 gelijk te spelen, dan had er zelfs nog een beslissings wedstrijd in het verschiet gelegen, als Holten zondag van Enter gewonnen zou hebben. Dat heeft echter niet zo mogen zijn. Mis schien maar gelukkig ook, want laten we het maar eerlijk zeggen, Holten heeft geen kampioensploeg, maar zij heeft wel een enorme wilskracht getoond en daarvoor komt de rood zwarten toch wel een hijzonder woord van lof toe. Zij heeft daarenboven haar ge hele supportersaanhang en die is niet gering, in de ban gehouden. Het komt in de KNVB niet zo heel vaak voor, dat een ploeg die in een hoger klasse haar entree maakt, direct al kandidaat voor de kampioenstitel wordt.' Wij hebben allen meegeleefd met het wel en wee van onze favo rieten en wij hopen, dat dit zo blijven zal en dat de belangstelling voor de roodzwarten, nu zij het kampioen schap niet behaald hebben, niet zal verflauwen. De morele ondersteuning Van de supportersschare is voor de ploeg van grote betekenis geweest. IN REUTUM Het uitstekend werk van doelman Leferink van Reutum en het ont breken van ,een afwerker in haar voorhoede heeft Holten de overwin ning gekost. Vooral in de eerste helft toen de rood-zwarten tegen de harde, schuin over het veld staande, wind in moesten spelen, waren hun aanvallen veer gevaarlijker dan die van de thuisclub. Maar als zij met lange passes. De Reutumse defensie bijna gepasseerd waren, bleek haar' doel- verdediger nog altijd de laatste hin derpaal. De eerste aanvallen kwamen van de gastheren, maar toen de Hol tenaren het - moeilijke - terrein ver kend hadden, namen zij het initiatief geleidelijk over. In de tiende minuut bracht Veneklaas de bal mooi op, maar zijn schot strandde op de Reu tumse goalie. In de 22e minuut juichte het Hol- tense publiek achter het vijandelijk doel toen dcëlihan Leirink'één 'harde kopbal van .Klein Veldeirnan slechts op het laatste" nippertje vallend in zijn macht kon krijgen. Velen meen- dn, dat de bal de doellijn gepasseerd was, maar scheidsrechter Sehipdam dacht daar anders over en liet ge woon uittrappen. In de 37e minuut ontstond, na herhaalde, goed opge zette aanvallen van de Hoïtenaren weer een gevaarlijke situatie voor het Reutumse doel, maar ook nu redde Leferink de situatie. Hij kreeg Belangstelling voor een eigen huis is er in Nederlnad wel degelijk. En sinds de laatste oorlog is die belangstelling zeer sterk toegenomen. Op 't ogenblik is het eigen huis al lang niet meer uit sluitend een verlangen van mensen, die zelf als kind in eigen huis hebben gewoond en zo de voordelen uit eigen ervaring kennen. Vele anderen koeste ren nu hetzelfde ideaal! 1-Iet is niet moeilijk daarvoor 'n re den op te geven. In de eerste plaats zijn er door de in vele streken nog steeds heersende wo ningnood velen, die slecht zijn gehuis vest of nog inwonen. Deze mensen lijkt een eigen huis, geheel naar eigen wen sen gebouwd en ingericht, een hemel op aarde en in ieder geval meer be reikbaar dan een huurhuis. In de twee- de plaats vinden velen het gevoel van een volledig vrij zijn, het eigen baas zijn, zoals een eigen huis dat kan bie den, aantrekkelijk. Tenslotte zijn het ook de huurverhogingen, die veel men sen de kant van het eigen huis op drij ven. Steeds meer huur te betalen is ze ker niet plezierig en het gevoel van on zekerheid over mogelijke verdere ver hogingen is al evenmin aangenaam. Al 40.000 gezinnen in Nederland wo nen op dit ogenblik in hun eigén huis, dank zij de hulp van een instelling, waarachter meer dan 600 Nederlandse Gemeenten staan. We bedoelen hier de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten. De werkwijze van deze interge meentelijke instelling maakt de eigen woning mogelijk voor veel grotere groepen van de bevolking dan voor heen. Het grote aantal deelnemers, dat nog steeds groeit, komt voort uit alle lagen der bevolking. De diensten die het Bouwfonds zijn deelnemers verstrekt, zijn zowel van financiële als van bouwtechnische aard. In feite komt het er op neer dat men, na zelf een bescheiden bedrag via de Rijkspostspaarbank te hebben gespaard (in veel gevallen is 10% van de totale kosten reeds voldoende), in staat wordt gesteld de gehele verdere bouw met Bouwfondsbemiddleing te financieren. Het is echter niet noodzakelijk eerst spaarder te worden. Indien men reeds een bepaald bedrag aan eigen geld be zit, kan men ook rechtstreeks van de Bouwfondsbemiddeling té financieren, sche hulp gebruik maken. Een Bouwfondslening is te verkrijgen op veilige en soepele voomvaarden. De bouwtechnische, hulp heeft tot doel bij de bouw (die natuurlijk pas kan plaats hebben wanneer men over een bouw- terreintje beschikt) zo te werk te gaan, dat men voor zo weinig mogelijk geld een zo goed mogelijk huis verkrijgt. ZELF ZIJN HUIS KIEZEN. Als 'men eenmaal in de gelukkige omstandigheid verkeert, dat men zich een eigen huis kan laten bouwen, gaat men uiteraard eerst eens terdege overwegen, hoe dat huis nu moet wor den. Men bouwt gewoonlijk niet zo vaak in zijn leven; het huis moet dus zo .worden dat men er mogelijk zijn leven g met plezier in woont. De deelne mers van het Bouwfonds mogen in principe hun huis helemaal bouwen zo als zij dat zelf graag willen. Natuur lijk moet men die vrijheid niet al te on gebreideld zien: er zijn altijd factoren waarmee men rekening moet houden (b.v. overheidsvoorschriften, die zowel het bouwtei-rein' als het bouwplan kun nen betreffen). En dan de grootte van de eigen por- temonnaie; in het belang van de deel nemers zelf eist het Bouwfonds, dat 't huis hun straks niet duurder komt dan een bepaald percentage van hun inko- n. dat al naar de omstandigheden kan variëren van 14 tot 20%. Hulp bij de bouw De hulp die de technische dienst van 't Bouwfonds de deelnemers verstrekt, bestaat in het kort uit advies bij de keuze van een bouwplan, het opzetten van een voorlopige kostenraming, het verzorgen van de administratieve bouwvoorbereidingen, het controleren van de bouwprijs, het verrichten van de termijnbetalingen aan de aanne mer (s), het regelen en uitoefenen van controle op het bouwtoezicht, het op nemen van de gereedgekomen woning. Als bouwplan kunnen de deelnemers desgewenst een der speciale Bouw fondswoningtypen nemen of 'n woning volgens het bouwsysteem BG. Dit laat ste woningtype heeft een zeer korte bouwtijd. Het staat echter een ieder vrij, al of niet zo'n standaardtype bungalow te nemen, men kan ook zelf een architect een plan laten ontwerpen en volgens dit plan een Bouwfondswoning laten bouwen. Gunstige subsidieregeling Een bouwfondswoning grijgt men on middellijk in eigendom. De financie ring is zo geregeld dat men een uitke ring krijgt die voldoende groot is om de bouw van het huis met alle bijko mende kosten (ook de grond) er volle dig uit te betalen. De huidige subsidie regeling is zeer gunstig. Op grond van de gemeenteklasse en het. aantal woon eenheden wordt de hoogte van de bij- di-age bepaald. Men krijgt gedurende 10 jaar een jaarlijkse bijdrage, waar door de maandelijkse termijn (wegens rente, aflossing en verzekering) aan merkelijk lager kan komen te liggen. Bij het Bouwfonds behoeft men van de totale stichtingskosten slechts een bescheiden gedeelte als eigen geld in te brengen, in veel gevallen is 10% vol doende. Voor de rest van het benodig de bedrag verstrekt het Bouwfonds een hypothecaire lening met het huis als onderpand. De lening mag in maxi maal 30 jaar worden afgelost, is van Bouwfondszijde onopzegbaar zodat u eens en voor altijd weet waar u aan toe bent. Ter verduidelijking geven we hieron der een voorbeeld van de financiering van een doorsneewoninfc. Blauw Wit heeft in de wedstrijd te gen het 2de van Achilles (Enschede) volop de kans gehad op de volle winst en gezien het vertoonde spel zou de overwinning zonder meer verdiend zijn geweest. De winst - die Blauw Wit zo hard nodig heeft om zich in de 2de klasse te handhaven - ging nu verloren door levensgrote blunders van de achterhoede en een misver stand tussen Steggink èn doelman Heuvink die o.m. een zacht rollertje „vrij entree" gaf. De juliioren Al speelden thuis tegen Rijssen Vooruit Al en verloren zeer eervol met 1-0. De C-junioren waren geen schaduw van de vorige week en verloren nu kansloos van Twerithe C met 4-1. Geert Beldman maakte het enige te gen goaltje. De Blauw Witte pupillen speelden een beste partij tegen Haar- lese Boj's en wonnen verdiend met ruim verschil. Henny Bronsvoort scoorde 4 maal en Jan Verveda trof een keer de roos. PROGRAMMA Blauw Wit 1 gaat naar Enschede en zal het moeilijk krijgen tegen het eerste van Drienerlo (TH). De stu denten zullen bij de volle winst zeer gebaat zijn. Blauw Wit zal moeten winnnen om zich in de 2e klasse te handhaven. De wedstrijd die om 3 u begint zal worden geleid door scheids rechter Kortemeyer. Blauw Wit 2 speelt om 3 uur in Al melo tegen PSV 1. De Philipsmensen bezetten in C III de bovensté plaats en zullen zich hier tegen Blauw Wit 2 zeker kunnen handhaven. Voor de Blauw Witte jeugd zijn vastgesteld: Blauw Wit al Excel sior a2 3.45 uur; Blauw Wit cl GFC cl 2.30 uur; Blauw Wit dl Holten d2 10 uur. Stand BII: Juliana 2 18-25; ASV 2 15-24: ON 3 16-20; Enter Vooruit 3 17-20; BCSV 2 17-20; Achilles 2 16-16; Drienerlo 1 16-14; Sparta 3 14-11; Blauw Wit 1 16-11; Denekamp 1 14-10; Sportlust 3 15-2. PROGRAMMA Zaterdag: Excelsior b2 - Holten bl 2.30 uur Holten c2 - Excelsior c3 3,00 uur GFC c2 - Holten cl 3.00 uur uw Wit dl - Holten d2 10.00 uur Holten dl - De Zweef dl 10.00 uur Zondag: Enter 1 - Holten 1 2.30 uur Hector 2 - Holten 2 10.00 uur Haarl. Boys 5 - Holten 5 12.00 uur (terrein Holten) daarvoor een spontaan en sportief applaus. Na de thee gingen de partijen ge ruime tijd gelijk tegen elkaar op. Reutum bleek zelfs veel beter tegen de wind in dan van de wind af te spelen. De Hoïtenaren probeerden het vaak met verre schoten, maar het plaatsen was te onzuiver. In de 17e minuut kon Breukink in het Holtense doel slechts redding brengen door de bal voor de aanstormende rechtsbin- nen hard weg te schieten. In de ,38e minuut scoorde Reutum zelfs een doelpunt, dat echter wegens buiten spel werd afgekeurd. Holten deed vertwijfelde aanvallen, waarbij Soer soms helemaal van de backplaats naar voren kwam, maar er was geen schutter aanwezig voor een zuivere afwerking van de aangegeven ballen. De tijd verstreek voor de honderden supporters van Holten in grote span ning maar de score bleef blanco. De stand in 4B is thans als volgt.: La Première 20 12 5 3 29 42-22 Holten 19 11 4 4 26 28-] 7 De Zweef 19 9 6 4 24 41-27 Luctor 19 8 5 6 21 45-33 Nijverdal 19 7 4 3 18 39-35 Reutum 19 6 6 7 18 39-35 Enter 19 6 5 8 17 20-24 De Tukkers 19 5 6 8 16 19-29 Stevo 19 r5 5 9 15 23-44 TVC 19 4 6 9 14 28-34 MW 19 4 4 11 12 19-38 De laatste ronde in 4B gaat tussen; Stevo—De Zweef, TVC—MVV, Luc tor et EmergoReutum, Nijverdal De Tukkers en EnterHolten. Wij hopen, dat het legioen ook naar Enter op zal trekken, om de laatste wedstrijd in een overwinning te hel pen doen eindigen. SUPPORTERSBUS De supportersvereniging laat ook zondag weer eén speciale bus lopen naar Enter, om de rood-zwarten de laatste wedstrijd voor de competitie mee te helpen winnen. De bus vertrekt om half twee vanaf de Smidsbelt. Alle supporters, die niet over eigen ver voer beschikken worden zondagmid dag, aldaar verwacht. Voor de Hotter Meimarkt die don derdag gehouden wordt op Kallster- mansweide bestaat zowel van de zijde der kermisexploitanten als bij de markthandelaren de nodige belangstel ling ingeschreven werd reeds voor 'n foto-schietsalon, een zweefmolen, een kanalenspel, een schiettent en een kin- der-attractie. De markthandel zal ver tegenwoordigd zijn met bloemen en planten, kleine eetwaren, schoenen en dergelijke. Meestal hebben deze kra- merijen niet van te voren ingeschre ven, zodat er van alles nog komen kan. Of er ook rundvee en biggen zullen worden aangevoerd is no'g niet bekend. De Meimarkt valt dit jaar samen met Hellendoorn. Het zou voor de jeugd erg prettig zijn, als zij een paar uur vrij kreeg om ook even een kijkje op de markt te kunnen nemen. De afdeling gymnastiek van de Sportvereniging „Rato" zit nog altijd met een onopgelost financieel pro bleem. Zij heeft een brug moeten aanschaffen, waarvan de kosten ruim I 200».— bedroegen. Van deze brug zijn tot twee maal toe de houten leggers gebroken, zon der dat daarop enige garantie was, zodat de kosten voor nieuwe leggers niet vergoed werden. De brug heeft nu glasfieber-leggers, die uitstekend voldoen, maar die de schuld der ver eniging maar weer groter hebben gemaakt. Men heeft reeds herhaal delijk koek- en oliebollenacties ge voerd, maar daarmede is de schuld nog niet uit de wereld. Men wil het nu zaterdag na 1.3.00 uur proberen met een dweilen-actie onder het mot to „Kom over de brug, voor de brug van Bato" trekken de gymnasten za terdagmiddag het dorp en de buurt schappen door om zoveel mogelijk dweilen aan de vrouw te brengen. Men heeft er 705 in voorraad. Als ieder gezin een dweil koopt is ,,Ba- to" uit de brand d.w.z. uit de schuld. Ze kosten één gulden per stuk. Dat kan voor niemand een bezwaar zijn. „Helpt Bato van de dweilen af" is ons advies. U doet er een goed werk mee. De wedstrijden der Holtense jeugd- elftallen van het afgelopen weekend hebben misschien de resultaten opge leverd. Holten a kon het in Nijverdal tegen koploper DES niet bolwerken en verloor met grote cijfers (8-0). Eerlijkheidshalve moet hieraan toe gevoegd worden dat zij zonder een „echte" keeper hebben gespeeld, om dat keeper Deijk door een bromfiets aanrijding niet van de partij kon zijn. Holten Cl behaalde volgens verwach tingen een ruime 11-0 overwinning op Hector Cl en behield haar goede kam pioenskansen. Holten C2 verrichtte 'n zeer goede prestatie, door no 3 op de ranglijst, Haarl. Boys Cl 'n verdiend gelijkspel (2-2) af te dwingen. Met 'n beetje meer geluk had er zelfs een overwinning ingezeten. De pupillen dl moesten tegen SOS dl met een 3-1 nederlaag genoegen nemen, terwijl het d2 gelukte om met 1-0 te winnen van SDOL dl. Het winnende doelpunt werd vlak voor het einde uit 'n vrije trap gescoord. Blijkbaar beginnen hier reeds de resultaten van de trai ning vruchten af te werpen. Op 2e Paasdag werd, begunstig door prach tig weer, met ca. 45 pupillen van Hol ten deelgenomen aan het door Sport club Rijssen uitstekend georganiseer de toernooi. Hoewel het door dl be haalde resultaat enigszins tegenviel, kon men toch genieten van aardige en sportieve wedstrijden. Wij konden ons niet aan de indruk onttrekken, dat er bij enkele elftallen enige ju nioren waren opgesteld, hetgeen niet sportief genoemd kan worden. De uitslag van het toernooi was: 1. Excelsior 7 punten; 2. SVZW 6 pun ten; 3. Sportclub Rijssen 6 punten: 4. Stevo 6 punten; 5. Holten dl 6 punten 6. Holten d2 0 punten. VOORBESCHOUWING Holten bl speelt een uitwedstrijd tegen Excelsior b2 en is aan haar stand verplicht om deze wedstrijd te winnen. De beide c elftallen moeten ook in staat worden geacht om de voor hen vastgestelde wedstrijden tot een goed einde te brengen. Cl gaat naar Goor en speelt tegen GFC c2 en dit wordt weer een overwinning in dubbele cijfers, terwijl c2 in staat moet worden geacht thuis revanche te nemen tegen Excelsior c3. Pupillen d, speelt thuis tegen T)te Zweef d, en dit zal voor hen"'n Vnó'éi- lijke wedstrijd worden, evenals de wedstrijd, welke d2 moet spelen te gen haar plaatsgenote Blauw-Wit dl. Op 1 juni 1968 zullen alle jeugdelftal- len deelnemen aan een jubileumdag van de voetbalver. Terwolde. Elk elf tal zal hier één wedstrijd spelen. Over het deelnemen aan andere toer nooien kunnen helaas nu nog geen na dere gegevens worden gemaakt. Dit zal voornamelijk afhangen van het verdere verloop der competitie. De dames van de Hervormde vrou wengroepen van Holten en Dijkerhoek maakten woensdag hun jaarlijkse ex cursie. Zij brachten deze keer een bezoek aan de Seven-Up fabriek in Goor. Na de ontvangst in de kantine van het bedrijf, waar een kopje kof fie werd geserveerd, werd het ge zelschap het een en ander verteld over het ontstaan van de fabriek en het gebruik van fris-dranken, dat de laatste jaren enorm toegenomen is. Daarna werd de fabriek bezichtigd en werden enkele dia's vertoond van alle werelddelen waar Seven-Up ge dronken wordt. Tijdens een mix-de monstratie werden de dames verschil lende dranken aangeboden en mocht er ook geproefd worden. De presidente van de Holtense groep mevr. Israël, dankte aan het slot voor de gezellige middag en de rondleiding, waarbij zij de betrokken dames en de heër De Vries een klein geschenk aanbood. Door het zachte voorjaarsweer van de laatste dagen zijn krentenstruiken plotseling in bloei gekomen. De bloei is nog niet uitbundig, maar wanneer de warmte aanhoudt zullen zij zon dag volop in bloei staan. Het is dan de moeite waard om eens een tochtje langs de z.g. boerenwegen of minder gebaande wegen te maken, want niet alleen de krenten vertonen hun bloe sempracht;, de natuur vertoont ook het prille groen van berken, lijster bes en andere vroege houtsoorten. De stoffering van het landschap is als bij toverslag uit haar winterslaap ontwaakt. Veel krentenbloesem kan men waarnemen o.a. langs de Oude Deventerweg, op de Borkeld en in het Neerdorp, terwijl van. het jonge groen valt te genieten op de Holterberg langs het donker naaldhout, waarte gen het bijzonder fris afsteekt. De lente heeft zo haar bijzondere beko ring. Ook voor uw huis of bedrijf maken wij gaarne een begroting te koop bij: H. J. OOSTERVELD Neerdorp 28 Telef. 1756. VOOR SLAGERIJ ORANJESTRAAT TELEFOON 1372 Als U nu bij ons een Televisie koopt vanaf >499.- KUNT U TOT 1969 IN RUILEN en krijgt U by aankoop KLEUREN TELEVISIE het VOL LEDIGE AANKOOP BEDRAG CONTANT TERUG. GEVRAAGD HOTEL „IN DEN j SWARTEN RUYTER" telefoon 1258- j Te koop: Te koop: slechts 55.000 km gelopen en in z. g. staat. Garage E.H.A.G. Fa. T. Stokkers Zonen, telef. 1226. Voor beter chemisch reinigen Depot voor Holten A J. NIJENDIJK Molenbelterweg 5 en iedere woensdag van 11.00 - 12.00 uur Rijdend Service Station. JULIANAWEG 9a - LOCHEM Telefoon 2302 Na 6 uur: telefoon 05486-2585 Te koop: zwart Te koop bij H. W. Luggenhors! j HolBerbroek 83, tel. 1973.1 Stoevenbelt, Bushofstr. type '62 met z.g.a.n. motor en banden G. Schippers - Gaardenstraat 55. Te koop voor seizoen 1968: 1 HECTARE en en goed in lagedruk-baaltjes. Kolkman, Borkeld 5a, Rijssen.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3