luïïrwi Toneelclub Scholengemeenschap bracht blijspel NVV-bestuurdersbond koos nieuwe voorzitter en secretaris ..v*r Igljlli oASI#-- Gunstige ontwikkeling werkgelegenheid rayon Deventer REISJE OVERTROF VERWACHTINGEN Holten vocht voor haar kampioenskansen Blauw Wit nog in degradatiegevaar Blauw Wit in koek Theoretisch kansje op kampioenschap Besprekingen sociaal niet nog geheel raadsman rond Sociaal raadsman Honderdduizend extra voor Mississippi-Del ta - Pastoraat Beroep ongegrond verklaard Voor een kampeeruitrusting PADVINDERS WILLEN KA RW EITJES OPKNAPPEN A ::'T - {&u,\ -: r-- BABYDERM Twee gezellige avonden Hollen teil nog 13 werklozen (1,4 pel) Reisfonds „Verre Oosten" gesticht De strijd van junioren en pupillen Zaterdagcompetitie en toernooi te Rijssen Het lag op straat Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta La Première of Holten.... Wie wordt kampioen van 4 B Tennisclub hoopt op twee banen irr sportcomplex Schaakclub had goed seizoen De Pioniers wonnen van Vriezenveen II Zaterdag 13 april 1968 De NVV-bestuurdersbond heeft als nieuwe voorzitter en secre tins gekozen, de heren W. G, Tijhof en G. J. Veneman, Dat ge schiedde in de maandagavond onder voorzitterschap van de heer pi. Koopman, in café Jansen, gehouden besturen vergadering, die goed bezocht was. In verband met het periodiek aftreden van de secretaris, de heer J. Calkhoven, die zich niet herkiesbaar stel de, had het dagelijks bestuur voor de functie van secretaris kan didaat gesteld, de huidige voorzitter, de heer Koopman en als voor zitter, de heer L. van der Steen. Door enkele afdelingen waren als tegenkandidaat gesteld voor het voorzitterschap en het secreta riaat, de heren W. G. Tijhof en G. J. Veneman. Uit de gehouden stemming bleek, dat beide heren met grote meerderheid van stem men in deze functies gekozen waren. De heren Koopman en Van der Steen blijven gewoon bestuurslid. In deze vergadering, waarin de voorzitter in het bijzonder welkom heette de districtsbestuurder van het NVV, de heer J. C. Moolekamp uit Almelo, bracht secretaris Calkhoven verslag uit over het afgelopen vereni- gingsjaar. Hierin werd geconstateerd, dat '67 een rustig jaar was voor de vak bondsafdelingen in Holten. Verheu gend was, dat Holten niet geconfron teerd werd met een grote werkloos heid. In tegenstelling tqt het voor gaande boekjaar, toen het ledental flink steeg, is het bij de afdelingen aangesloten aantal leden in 1967 sta biel gebleven. De vermeerdering be droeg slechts één lid. zodat op het einde van het jaar 343 leden stonden ingeschreven. Het is niet gelukt er- bij de gemeente een adviescommis sie voor de Algemene Bijstandswet door te krijgen, aldus het verslag. De heer Moolekamp deelde daarop mede, dat men thans-deze materie op een andere wijze heeft aangepakt en dat er in samenwerking met het CNV, de CBTB, de OLM en de dia- coniën van de Ned. herv. en geref. kerk een proef zal worden genomen met een sociaal Vaadsman, tot wie de gehele bevolking zich wenden kan voor verwijzing naar de bevoegde in stanties wanneer er vragen zijn op het gehele gebied van het sociaal welzijn. De heer A. Jalink heeft zich bereid verklaard voor het verrichten van dit verwijswerk en zal nog nader worden gedocumenteerd om eenmaal In de veertien dagen voor het geven van inlichtingen zitting te houden in het gebouw Irene. Het publiek zal hierover nader worden ingelicht, zo dra de voorbereidingen hun beslag hebben gekregen. Holten is hiermee één van de eerste gemeenten, die dit werk op deze wijze ter hand neemt, verklaarde de heer Moolekamp. (De mededelingen van de heer Moo lekamp zijn wat voorbarig geweest. De besprekingen zijn nog niet geheel rond. Red.). Uit het financieel verslag, dat door de penningmeester, de heer H. Haar man, voorlopig werd uitgebracht, bleek, dat de bestuurdersbond een klein batig saldo heeft. Naar aanleiding van de moord op ds Martin Luther King besloot het bestuur van de actie ,Kom over de Brug" om een extra-bedrag van f 100.000,- uit de méér-opbrengst van deze actie beschikbaar te stellen voor het Mississippi-Delta-Pastoraat, dat verarmde en verachte negers in de Mississippi-Delta steunt en aan hun rechten helpt. In dit Pastoraat zijn dertig, mensen werkzaam, die onderwijs geven, medische hulp ver lenen en werkloze negers helpen om nieuwe werkgelegenheid te vinden. Tot leden van de commissie, die in samenwerking met het dagelijks be stuur de jaarlijkse kindermiddag en de feestavond zullen organiseren, werden aangewezen de heren J. H. Dangremond, W. Eshuis, H. Wessel- dijk en H. Koopman. Als vertegenwoordigers van Holten in de kring Goor werden aangewezen de heren G. J. Veneman en J. Foks. Voor de gepensioneerde leden van de vakbondsafdelingen zal op zater dag, 18 mei, een gezellige middag worden georganiseerd in de geest zo als dat in 1966 geschiedde. De orga nisatie daarvan werd opgedragen aan de heren G. J. Veneman, P. Vliet en L. Klein Teeselink. Er werden daarna over en weer tal van vriendelijke woorden gewisseld in verband met de bestuurswisseling. Voorzitter Koopman en de heer Moo lekamp dankten de afgetreden secre taris Calkhoven en de laatste voorzit ter Koopman, die resp. 2 jaar en 8 jaar hun functies hebben vervuld. Beiden zullen van het NVV nog een herinnering ontvangen. Namens de vergadering dankte de heer Beijers voorzitter Koopman .voor de wijze, waarop hij zijn functie gedurende die periode heeft vervuld en stelde nog een aandenken in het vooruit zicht. De nieuwe voorzitter, de heer Tij hof, nam daarna zijn plaats als voor zitter nog even in en dankte zijn voorganger eveneens, de hoop uit sprekend, dat hij hetzelfde vertrou wen zal genieten als deze is ten deel gevallen. Het Ambtenarengerecht te Zwolle heeft in zijn gisteren gehouden zitting ongegrond verklaard het beroep van de heer W. van der Pluym tegen het besluit van het gemeentebestuur van Holten, waarbij hem met ingang van 1 juni 1966 öngevrdagd eervol ontslag is verleend als slachthuisbediende in dienst van het keurings-, waag- en slachthuisbedrijf der gemeente. ft. Vt Pfc/ew- .A*4--* "HZ. '.v<5 Op vrijdag en zaterdag a.s wordt door de Vereniging van Nederlandse Padvinders weer de jaarlijkse actie gehouden om door middel van „het verrichten van werkzaamheden" gel den in de groepskassen te doen vloeien. Deze actie is algemeen be kend als „Een heitje voor een kar weitje". Ook de Waardenborchgroep te Hol ten zal aan deze actie deelnemen. De leiding van deze groep heeft er ons op gewezen, dat het nogal eens voor komt, dat de ingezetenen hoe goed op zich zelf ook bedoeld de welpen of verkenners WEL een heitje over handigen, doch GEEN karweitje la ten opknappen. Dat is echter niet de bedoeling van deze actie. Een welp of een verkenner moet iets verricht hebben, voordat hij geld mag accep teren. De werkzaamheden de kar weitjes moeten natuurlijk enigs zins afgestemd zijn op de leeftijd van de jongen, die ze verricht. Als voorbeeld moge gelden: welpen leeftijd van 8 tot 12 jaar: Schoenen poetsen, boodschappen doen, stoep aanvegen, papier bundelen (actie dei- scholen), garagedeuren schoonma ken, koper poetsen en dergelijke. Verkenners, leeftijd 12 tot 17 jaar: voor de jóngere verkenners geldt het vorenstaande, de ouderen: schuur of garage schoonmaken, onkruid wie den, fiets schoonmaken, bestellingen wegbrengen (in verband met de paasdrukte), huisdier uitlaten, ramen wassen, enz., enz. Ook kan hetvoorkomen, dat twee of drie verkenners zich melden voor één karweitje. Dan kan men bijvoor beeld ook de auto laten wassen, een grotere tuin geheel laten opknappen. De beloning dient dan echter altijd afgestemd te zijn op het verrichte Het afgelopen weekend vierden de leerlingen van de Scholen gemeenschap te Holten met hun genodigden feest. Een groep leer lingen, leden van de Schoolvereniging, voerden onder regie van de heer J. Hulshof een vrolijk spel op, dat zonder .wereldschokkende problemen, voldoende verwikkelingen bevatte om de bezoekers een genoeglijke avond te bezorgen, ,,'t Zit wel goed meneer Duif" was de titel van het blijspel in 6 taferelen van de auteur Bert Hui- zenga, dat twee avonden voor het voetlicht werd gebracht. Als de oudste dochter Marit haar kerstvakantie besteedt aan feestjes bezoeken tot diep in de" nacht en uit slapen om fit te zijn voor het volgen de feestje, is dat reden genoeg voor vader om te ijsberen en te mopperen, terwijl moeder ook ongerust, maar „haar eigen jeugd niet vergetend de rust tracht té handhaven door te sussen en te vergoeielijken. Als dan Marit ook nog „weg" blijkt van Rob, die geen baan schijnt te hebben en van wie ze ook de achternaam niet kent terwijl vader het oog heeft laten vallen voor Marit op de „keu rige" Alexander van Tijningen wordt het een duiventil vol herrie. De herrie wordt nog vergroot door merkwaardige gebeurtenissen tijdens Marits verjaarspartijtje. Vader zou De daling van de werkloos heid in het rayon Deventer blijft zich, blijkens het overzicht van het Gewestelijk Arbeidsbureau, aldaar, in gunstige zin voortzet ten (ultimo februari 769, maart 591). De vermindering voltrok zich in de winterseizoen-gevoe lige bedrijfstakken t.w. de bouwnijverheid (-91), de land bouw (-20), de horecasector (-9), het transportwezen (-9) en bij de ongeschoolde losse arbei ders (-23). Ook bij de categorie „minder geschikten" voltrok zich een daling n.l. van 18. De overige bedrijfsklassenveran deren weinig in aanbod. Ten op zichte van maart 1967 is er thans een aanmerkelijk lager geregistreerde werkloosheid t.w. (723 - 591). Opmerkelijk hierbij is, dat de bouwnijverheid vrijwel een gelijk cij fer vertoont (1967:164, 1968:163). Het verschil wordt aangetroffen in de be drijfstakken textielnijverheid, me taalnijverheid, voedings- en genol- middelensector, het verkeer en bij de losse arbeiders, die thans allen een geringer aanbod hebben dan In 1967. Daartegenover staat een hoger aanbod bij de categorie minder ge- schikten, Het aantal jeugdige werk zoekenden daalde van 56 naar 39 VRAAG De vraag naar jeugdigen bleef vrij wel gelijk (63 - 61). De algemene vraag is ten opzichte van de vorige maand gelijk gebleven: ten opzichte van 1967 echter aanzienlijk gestegen. De metaalnijverheid en voedings- en genotmiddelenindustrie zijn de -grote vragers. Over het geheel gezien mag vast gesteld worden, dat de afneming der werkloosheid in belangrijke mate een gevolg was van seizoensinvloeden, maar dat daarnaast toch een duide lijk herstel van de arbeidsmarkt, conjunctureel en structureel, valt te constateren. In enkele bedrijfsgroepen valt reeds weer enige spanning tussen vraag en aanbod 2te onderkennen, in die zin, dat de personeelsvoor ziening soms reeds weer enige pro blemen schept. Verwacht mag wor den, dat de daling van het aanbod zich hier en daar in april zal voort zetten. VROUWEN Met betreking tot de vraag naar en het aanbod van vrouwen zijn wei nig veranderingen op te merken. Er- trad zowel een daling van vraag als van aanbod op. Administratieve krachten en verkopend personeel zijn gemakkelijk te plaatsen. De vraag hiernaar is groot. Verdeeld over de gemeenten in het gewest was het aanbod van mannen als volgt (tussen haakjes de cijfers van februari jl.): Deventer 367 is 2,3 pet (444 is 2,8 pet), Bathmen 7 is 1.8 pet (1.0 is 2,5 pet:). Diepenveen 32 is 2 pet (41 is 2,6 pet:), Holten 13 is 1,4 pet (21 is 2,3 pet), Olst 33 is 1,8 pet (38 is 2,1 pet) en Raalte 139 is 5,3 pet (2.1.5 is 8.3 pet), gemiddeld van het gewest 2,5 pet, van de .provincie 4,5 pet en van het rijk 3,1 pet. Het aanbod en de vraag in enige belangrijke beroepsgroepen is voor het gewest Deventer als volgt: bouw vakarbeiders 163 - 17, metaalbewer kers 43 - 128, textielarbeiders 5 - 2, levens- en genotmiddelenbereiders 10 - 75, kantoorpersoneel 18 - 21, per soneel in algemene dienst (incl. losse arbeiders) 40 - 8, minder geschikten (aanbod) 206, Ter vergelijking hieronder enkele aanbodcijfers van mannelijke werk nemers per ein.d maart absoluut en in procenten in de rayons van de arbeidsbureaus in Overijssel: Al melo 1495 is 5,8 pet, Nijverdal 437 is 4,5 pet, Deventer 59.1 is 2,5 pet, Em- meloord 247 is 3,3 pet,, Steenwijk 436 is 6,4 pet, Enschede 2465 is 6,1 pet, TIardenberg 1019 is 10,2 pet, Hengelo 643 is 2,2 pet, Kampen 284 is 2,5 pet, Oldenzaal 703 is 5,6 pet en Zwolle 709 is 3 pet. eens met zijn oudste dochter moeten praten, maar zijn jongste spruiten beletten het hem door op de ongele- genste momenten door het ijs te zak ken of alleen maar binnen te ko.men. Het slot bracht de climax. Rob blijkt wel een achternaam te hebben en ook een baan. De „keurige" Lexie, die op afbetaling praat, een wolkje melk in de thee wenst en de Duiven, burgerlijk vindt, wordt door hein bijna letterlijk verslagen. Open doekje Het spel werd, het gebrek aan to neelervaring van de spelers in aan merking genomen, goed opgevoerd. Jan Lok mocht, voor zijn creatie van Lexie van Tijningen terecht een open doekje in ontvangst nemen. Marit (Annie Ziggers) was lief, juichend of diep in de put; zij kon zich zelf zijn net als haar vriendinnen en vrienden. Jan Spiele als vader Duif, uiteraard niet, netzomin als zijn vrouw (Mini Jansen). Zij waren beiden aanvaard baar. Rob de Winter (Eddy van Bins- bergen) was de strijdlustige min naar, stoer en rechtschapen. Ook de kleinsten, Rikie (Rina Stoevenbelt) en Jan (Carl Dissevelt) droegen hun speelse steentje bij tot het welslagen van de avonden. Na afloop van het toneelstuk was er beide avonden een geanimeerd bal in de aula van de school, dat vooral de laatste avond met „The Dixieland Seven" bijzonder geslaagd was. De nog jonge schoolvereniging kan met voldoening op de avonden terugzien. Door de krijgsgevangenen die de tot oprichting van een Reisfonds hel van de Birma-spoorweg hebben overleefd is het initiatief genomen „Verre Oosten". Zij schonken de Oorlogsgraven stichting voor dit doel een bedrag van f 10.000,--. t)e Stichting streeft er met kracht naar dit fonds verder uit te bouwen en hoopt hierdoor financiële bijstand te kunnen verlenen aan nabestaan den, die in groepsverband een bezoek willen brengen aan de oor logsgraven in Indonesië, Birma en Thailand. U bent zeker nog niet vergeten dat vele duizenden Nederlanders in deze landen hun laatste rustplaats vonden. Daarom doet de Oorlogsgraven stichting een bei-oep op u dit reis fonds financieel te steunen. Naast 'de militairen van de Ko ninklijke Marine, het Koninklijk Ne derlands Indisch Leger en de Ko ninklijke Landmacht, die sneuvelden in de strijd tegen Japan of tijdens de na-oorlogse politionele acties, vonden vele mannen, vrouw.en en kinderen de dood in Japanse interneringskam pen. Bijna 3.000 krijgsgevangenen kwa men om bij de aanleg van de Birma- spoorweg. Vele dienstplichtige militairen, o.a. van de 7 Dec'ember Divisie en oor logsvrijwilligers keerden niet naar Nederland terug. Vele familieleden van deze Neder landse oorlogsslachtoffers kennen het graf slechts van een foto en onder tallozen van hen leeft de innige wens eenmaal persoonlijk bij het graf in dat verre land te mogen toeven. U kunt helpen dit plan mogelijk te maken door een bijdrage voor dit fonds te storten op GIRO 30 40 00 REISFONDS „VERRE OOSTEN" DEN HAAG Zij gaven alles, wat geegt U? karwei en de tijdsduur daarvan. De verkenners in Holten hebben als hoofddoel, het per patrouille ver dienen van een nog ontbrekend keu kendak" een stuk zeildoek van 4 bij 3 meter voor het komende zo merkamp op Vlieland. Het zal hope lijk dit jaar voor het eerst zijn, dat de Holtense verkenners hun zomer kamp kunnen houden zonder geleen de kampeeruitïusting. Geef hen hier toe de kans. Wim Nijenhuis benut de straf schop. .in de huid gezondheid en zuiverheid Hel uitstapje van alle junioren en pupillen der HVC Holten" van zaterdag naar Arnhem, om het be zoek aan de jeugdinterland Neder landDuitsland heeft aan de ver wachtingen beantwoord. Om 1 uur hadden zich 85 jeug dige spelers met hun leiders aan de Oude Deventerweg verzameld en na de indeling der diverse groepen werd om goed kwart over één in 2 volle bussen de reis aanvaard naar het Vi- tesse-terrein te Arnhem. De wedstrijd eindigde in een 3-2 overwinning der- gasten, waarvan de meesten 'n for sere indruk maakten dan de Neder landse spelers, terwijl ook de West duitsers geroutineerder waren. Na afloop van deze wedstrijd, wer- de de bussen weer opgezocht voor 't aanvaarden der terugreis, welke in Klarenbeek werd onderbroken. Daar werd de jongens, dank zij een vrien delijke geste van het bestuur der- supportersvereniging een consumptie aangeboden. Ook was hier gelegen heid om de meegekregen zakcenten te gebruiken voor zakjes patat e.d. waarvan een gretig gebruik werd ge maakt. Om goed half zeven, waren we in goede stemming weer gearri veerd op het vertrekpunt. A.s. zaterdag worden er twee com petitiewedstrijden gespeeld, waarvan het programma elders in dit blad is opgenomen. De A-junioren spelen een uitwedstrijd tegen kampioenskandi daat DES A te Nijverdal en zullen alle energie in de strijd moeten wer pen om een gelijkspel uit het vuur te slepen, ook al omdat Klaas Broers- ms niet van de partij is. Holten Cl speelt thuis tegen Hector Cl en kan hier haar doelgemiddelde weer eens opvijzelen. Holten C2 krijgt het heel erg moeilijk tegen no 3 op de rang lijst, Haarlese Boys Cl. Hopenlijk hebben de wisselende resultaten der laatste wedstrijden een goede invloed op deze wedstrijd. De pupillen Dl gaan naar Hellendoorn om te trach ten. SOS enige punten afhandig te ma ken, hoewel dit erg moeilijk zal wor den. Holten D2 speelt thuis de be langrijke wedstrijd tegen SDOL en in deze wedstrijd zal de beslissing val len wie voorlopig als laatste de rang lijst zal sluiten. Op 2e Paasdag nemen de pupillen deel aan een toernooi welke georgani seerd zal worden door gportclub Rijs sen op de terreinen vari de Koerbelt. Deze wedstrijden duren 2 x 10 minu ten en elke ploeg speelt 5 wedstrij den. Alle pupillen doen aan dit toer- nooi mee, zodat iedereen een kans krijgt om 2 of meer wedstrijden te spelen. Het programma voor Holten luidt als volgt: GEVONDEN: 1 sleuteletui met vijf sleutels, 1 glacé dames handschoen, 1 militaire-tas inh. brood/fruit. VERLOREN: 1 gevaren driehoek, 1 benzinedop met sleutel, 1 bril met donker montuur en geslepen glazen, 1 paar en 1 linker gummilaars. INLICHTINGEN dagelijks aan het groepsbureau der rijkspolitie te Hol ten tussen 8 en 22 uur, doch NIET tussen 13 en 14 uur. 9 uur Spc. Rijssen Dl Holten Dl terrein 2; 9 uur Holten D2 SVZW Dl terrein 2A; 9.20 uur SVZW Dl Holten Dl terrein 2A; 9.45 uur Hol ten D2 Spc. Rijssen Dl terrein 2; 10.10 uur Holten Dl Excelsior Dl terrein 2; 10.30 uur Stevo Dl Hol ten D2 terrein 2A; 10.150 uur Holten Dl Holten D2 terrein 2A; 11.15 uur Excelsior- Dl Holten D2 terrein IA; 11.15 uur Holten Dl Stevo Dl ter rein 2. Wellicht is hier voor de ouders ge legenheid om hun jongens eens aan 't werk te zien. Het vertrek is be paald om 8.15 uur vanaf de Smids belt. Hollen heeft haar kampioensk; sen weten te behouden door Nijver dal met een 2-0 nederlaag naar huis te sturen. Het werd een snel op en neergaande en vaak spannende strijd, waarbij de thuisclub het meest in de aanval was en vooral na de rust uit vooruitgeschoven posities opereerde, maar de daardoor ge schapen scoringskansen niet wist te benutten. Hoewel er voor de bezoe kers niets meer op het spel stond, hebben zij uitstekend partij gegeven en oefenden zij vooral in de laatste twintig minuten dikwijls een zware druk uit op het Holtense doel zonder echter te scoren. Holten had de jeug dige Klaas Broersma (15) opgesteld, een geboren voetballertje, die prach tig werk deed in de voorhoede maar in de tweede helft, wegens een lichte blessure vervangen moest worden door Menkhoes. In de He minuut legde Klaas Broersma de grondslag voor de Hol tense overwinning door bij een doel- worstellng de Nijverdalse doelman, die op de grond lag, handig te om spelen. Via de voet van Wim Nijen huis en via de staander kwam de bal tergend langzaam in het doel terecht (1-0). Zes minuten later moest Breukink aan de andere kant handelend optre- Blauw Wit heeft kampioensKandi- daat ASV 2 uit Aadorp fiks partij gegeven en zou met een tikkeltje geluk een verdiend gelijkspel hebben behaald. Het was een wedstrijd waar in niet op een treffer werd gekeken, zodat de keepers in totaal negen keer naar het net moesten en voor de Blauw Wit'doelman Jan Heuvink was dat vijf maal het geval. Blauw Wit startte overrompelend en voordat de bezoekers het beseften had Henk Aanstoot met een fraaie omhaal de score geopend,- 1-0. De vreugde was echter van heel korte duur want binnen vijf minuten stond Blauw Wit met 2-1 achter. Het tweede doelpunt ontstonddoordat doelman Heuvink te traag reageerde op een terugspeelbal van Leo Steg- gink. Plm. 15 minuten in de tweede helft kwam Aadorp via de paal op 3-1 'en enkele minuten na deze treffer werd het zelfs 4-1 toen Heuvink een tam schot in plaats van te plukken het veld in sloeg juist op de schoen van de Aadorp-linksbinnen. De bezoekers gingen het toen 'wat kalmer aan doen en Blauw Wit liet ook al was de achterstand vrij fors, de moed niet zakken. Men maakte gebruik van de ruimte die geboden werd en Albert Jansen en Aanstoot liepen in tot 3-4. De ge lijkmaker die er toen dik in zat bleef helaas uit. Wel vergrootte ASV de voorsprong tot 3-5 toen de blauw-wrtte defensie verzuimde in te grijpen bij een ongevaarlijke aanval. Vijf minuten voor tijd kwam Blauw Wit bij een döelworsteling nog' op 4-5 en in de laatste minuut bad de doelman van ASV assistentie van de lat nodig om een verdeling van de punten te voorkomen. Blauw Wit miste in deze zware wedstrijd Schalk en Thalen waarvoor de junioren Beldman en Jansen waren opgesteld. Beiden speelden een goede partij, kwamen aan ijver niets te kort Paasmaandag kan in 4 B de beslis sing vallen. De beide titelkandidaten voor het kampioenschap, La Premiè re en Holten, komen beide in het veld. Lap ontvangt haar stadgenoot Luctor et Emergo en Holten moet naar Reutum. Als La Première wint is zij kampioen. De Almeloërs heb ben dan dertig punten en de Holtena ren, die ook nog naar Enter moeten, kunnen er niet meer dan 29 halen. Maar. als Luctor in deze derby be hoorlijk partij geeft, wat van haar verwacht mag worden, heeft Lap nog niet gewonnen. Een gelijk spel zou dan in de eerste plaats tot de mogelijkheden behoren, in welkge val er voor de Holtenaren nog de kans op een beslissingswedstrijd in zou zitten. Maar de Holtenaren zelf, hebben in Reutum ook nog niet ge wonnen. Een zwaar terrein en geen gemakkelijke tegenstander uit de middenmoot van de ranglijst. Als de rood-zwarten echter met hetzelfde enthousiasme spelen als zondag te gen Nijverdal, dan hebben ze een uitstekende kans om de puntjes mee te brengen. Vele tientalle auto's en een bus met supporters zullen hen vergezellen Het is trouwens niet uit gesloten, dat er ook wel enkelen in Almelo zullen willen gaan kijken. De supportersbus vertrekt om 13.00 uur- van de Smidsbelt, aangezien de wed strijd tegen Reutum om 14.00 uur- begint. De supportersvereniging heeft nog een aantal met gouddraad doorstikte rood-zwarte vaantjes voorhanden, die voor de achterruit van de auto's kunnen worden gehangen. Velen be zitten nog een toegangsbewijs voor- het terrein van Reutum, dat niet te ruggegeven kon worden toen een maand geleden het veld door de scheidsrechter werd afgekeurd. Gaat allen mee om Holten de wedstrijd te helpen winnen, VOETBALPROGRAMMA Zaterdag DES alHolten al 4.15 uur- Holten 2 2Haarl. Boys c 1 2.30 uur- Holten c 1Hector c 1 3.45 uur SOS d 1—Holten d 1 10.00 uur- Holten d 2SDOL d 1 10.00 uur- Paasmaandag Reutum 1Holten 1 14.00 uur Holten 2Haarl. Boys 2 12.15 uur- Holten 3—Enter 2 10.30 uur Nijverdal 4Holten 5 2.30 uur- Opstelling Hollen 1 Holten (uit tegen Reutum)'- doel: Breukink, achter: Soer, Hommes en Brands, midden: Kaiser en Mark- voort, voor: Veneklaas, Broersma, Klein, Velderfnan, Den Heijer en Nijenhuis. 18-23 14-22 16-20 17-20 17-20 15-14 16-14 14-11 15-11 13-10 15- 2 maar misten op het beslissende mo ment de routine die zeker nog zal komen. Stand 2e klasse B Juliana 2 ASV 2 Oranje Nassau EnterV ooruit BCSV 2 Achilles 2 Drienerlo Sparta 3 Blauw Wit Denekamp Sportlust 3 Blauw Wit 2 kon het in de thuis wedstrijd tegen het Goorse GFC niet bolwerken (1-3) en bleef binnen het schijnsel van de bekende lantaarn. Henk Aanstoot redde voor z'n club de eer. BCSV 3 17-14, Blauw Wit 2 17-12, GFC 20-11. NSH 19-0. De pupillen Dl zorgden tegen Hul- sense Boys voor een prettige "verras sing door met 5-1 te winnen. Henry Bronsvoort scoorde drie keer en Gerard Aanstoot en J*an Verveda troffen elk één keer de roos. Stand: .SVVN 16-28. DES 15-22. De Zweef .16-20. VESOS 16-19. Blauw Wit 1618. SOS 17-13, Holten 15-17. PROGRAMMA Blauw Wit 1 gaat naar Enschede, waar om half vijf scheidsrechter Fij het beginsignaal zal geven voor de wedstrijd tegen Achilles 2. De En- schedeërs - minder degradatiezorgen dan Blauw Wit doch ook nog niet veilig - zullen in deze wedstrijd alles op alles zetten om hun positie te ver beteren. Blauw Wit kan, spelend als afgelopen zaterdag tegen ASV één puntje meebrengen, een puntje dat in de nabije toekomst van zeer ^grote waarde kan zijn. Voor de blauw-witte jeugd zi.jn de volgende wedstrijden vastgesteld: Blauw Wit al—RV al, 3 uur; Blauw Wit clTwenthe cl. 1.45 uur: Haarlese Boys dlBlauw Wit dl 10 uur. den door de bal fors weg te stompen. Holten oefende daarna een zware druk uit op het Nijverdalse doel. In de 24e minuut schoot Broersma vlak voor het doel de bal in handen van de Nijverdalse goalie. Acht minuten later bracht het hout redding, toen Broersma hard inschoot. De druk hield aan. In de 33e minuut werd Klein Velderman in het strafschopge bied gevloerd. Via de paal schoot Mjenhuis de bal in het Nijverdalsa doel (2-0). Na de hervatting kwamen de Hol tenaren vaak gevaarlijk opzetten. Met lange passes werd de Nijverdal se defensie onder druk gezet. In de 7e minuut rolde de bal, na een snelle aanval, langs het lege doel. Klein Velderman kreeg een paar keer een pracht kans om te scoren, maar zijn schot faalde. Nijverdal kwam toen terug om de Holtense verdediging op de proef te stellen.- Twee keer over werd de situatie gevaarlijk, maar ook Nijverdal had in die periode wei nig geluk. Hommes en ook Soer, die bijzonder goed gp dreef was, grepen vaak resoluut in. Ook middenlinie en voorhoede zorg den voor een volledige inzet, waarbij het goede spel van Rini den Heijer opviel, maar voor het doel faalde de afwerking. Er werd dan ook niet meer gescoord. De stand in 4B is thans: La Prem. Holten De Zweef Luctor Nijverdal Reutum Enter De Tukkers Stevo TVC MVV 19 12 18 11 3 28 4 25 4 24 6 20 8 18 19 6 5 8 17 6 9 14 4 11 12 40-20 28-17 41-27 43-31 39-35 27-33 20-24 19-29 23-44 28-34 19-38 Iq ayn,w,ezigheid van een grote groep leden hield de Holtense tennis club onder voorzitterschap van de heer G. S. E. Vegter haar jaarlijkse vergadering in hotel Holterman. Er zal dit jaar weer gespeeld worden op de baan van hotel „Hoog Holten", waarbij de speeltijden dezelfde zijn dan voorgaande jaren. Gesproken werd over de mogelijk heid van trainen en van wedstrijden voor de jongere leden. De club hoopt, dat er in het nieuwe sportcomplex rekening zal worde* gehouden met de aanleg van twee tennisbanen. De kas wees een batig saldo aan. Er wordt gespaard om bij een betere outillage mee te kunnen doen aan competitiewedstrijden. De ZW .Blauw Wit '66" houdt za terdag 13 april een grote verkoop actie van koek in Holten en Marke- lo. De winst die men op de koek ('n produkt van de bekende koek- fabriek te Deventer) hoopt te ma- en zal worden besteeds aan vernieu wing en uitbreiding van de licht installatie op het terrein. We beve len deze actie in het belang van sport en vrijetijdsbesteding van har- ie aan. Een koek per gezin en Blauw: Wit is u dankbaar. De schaakclub „De Pioniers" heeft een goed seizoen achter de rug. Dat bleek donderdagavond uil het v slag van de secretaris-wedstrijdleider de heer II. D. Grobben, dat hij uit bracht in de jaarvergadering, die on der voorzitterschap van de heer F. Ho!, gehouden werd in Dorpshotel „Holterman". Het tiental van Pioniers" heeft theoretisch nog een kans op het kampioenschap van de 3e klasse A van de TSB, in welke competitie in de zeven te spelen wed strijden 10 punten werden behaald met 42V* bordpunten. Niet alle acht clubs hebben de competitie echter al beëindigd. De uitslagen van de gespeelde wed strijden waren als volgt: De Pioniers Hardenberg 2 47s-57s, ENO II (Nij verdal) De Pioniers 3-7, De Pioniers, HoltenDe Pioniers, Den Ham 7-3, De PioniersGoor 5-5, De Pioniers Rijssen 5-5, De PioniersVroomshoop 7-3 en Vriezenveen-De Pioniers 3-7. De heer,Grobben gaf in zijn uitste kend gedocumenteerd verslag ook een overzicht van de eindstand der club competitie. Deze is als volgt: 1 B. van Beek 12l/s p. uit 15 partijen 83.5°/o2 F. J. Hol 117s uit 14 82°/o; 3 H. D. Grobben 15'/s uit 19 81.5°/o 4 A. Stukker 10 uit 16 62.5°/»; 5 F. Groenewoudt 6'/'= uit 12 54%; 6 C. van Geerestein 9 uit .18 50%; 7 G, J. Hoeve 8 uit 16 50%, 8 mevr. I-I. J. Hol-Groothoff 4'uit 9 50%: 9 J. Broere 4>/s uit 9 50%; 10 H. H. J. Stukker 6uit 14 46%%; 11 A. J. C. Brands 6 uit 14 43%; 12 H. D. Pinkert 4% uit 11 41%; 13 J. van Bruggen jr. 5 uit 14 3572%14 J. Steenbergen 3 uit 13 27%; 15 A, Janssen 1 uit 6 25»/» èn 16 H. Aal- tink 3 uit 17 1772%. Dit procen tuele systeem is niet volkomen ob jectief, omdat men toevallig steeds tegen sterkere spelers kan zijn uit gekomen. De club heeft echter het systeem Kaiser, dat vrij ingewikkeld is, afgeschaft. Het aantal leden is gestegen van 18 in september tot 21 momenteel. De secretaris-wedstrijdleider zégt in zijn verslag van mening te zijn, dat zich onder de Holtense bevolking nog een groot potentieel aan schakers bevindt, dat men gaarne in clubverband zou willen samenbrengen. Dit zou zeer gewenst zijn voor de vorming van een tweede tiental. De heer Grobben kreeg van de voor zitter een pluim voor zijn keurig ver slag. Besloten werd bij het begin van de volgende competitie ten behoeve van de propaganda onder de jeugd een jeugdschaakavond te organiseren. Dit idee zal aan het begin van het sei zoen nader worden uitgewerkt. Men besloot de vergadering met partijen combinatie-schaken. De schaakclub De Pioniers speelde maandag in het dorpshuis De Hulle te Vriezenveen een competitiewed strijd voor de 3e klasse A van de Twentsche Schaakbond (TSB) tegen Vriezenveen II. De Holtenaren won nen deze ontmoeting met 7-3. De uitslagen aan de borden waren als volgt: A. Zomer - F. J. Hol 1-0: B. J. Boel H. D. Grobben 0-1B. Holland mevrouw H. J. Hol-Groot hoff 7s-7s; B. Zomer B. van Beek 0-1; H. J. ten Brink H. D. Pinkert 0-1; J. Dekker A. Stukker 6-1K. FaberG. J. Hoeve 0-1; H. J.Sehip- per C. van Geerstein 0-1J. B, Smelt F. Groenewoudt V— 7<- J Roelofs H. H. J. Stukker 1-0.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3