Gespecialiseerde opfokbedrijven De rondvraag Ruime zege voor Blauw Wit 2 Purolfe"! VARKENSHOUDERIJ STAAT IN DE BELANGSTELLING Voldoende perspectief in de varkensafzet KORT geknipt Ioetbalactiviteiten junioren en pupillen Invaller schonk Broei sma (15) Holten winst Holten krijgt Nijverdal op zondag bezoek Aanvulling raadsverslag IVOROL Twaalf nieuwe E.H.B.O.-ers ur UI Ziektebestrijding zeer belangrijk gaal Mr. F. A. Vaillant heen als secretaris van Salland Zigeunerbaron op de Rijn „De Pioniers" hebben jiog kampioenskansen André Dekker in het oostelijk jeugdelftal Ba lo-j eugdvolleybal GESLAAGD VOOR BABY'S HUIDJE 2 Zaterdag 6 april 1968 9 De varkenshouderij staat momen- I teel sterk in de belangstelling, dat bleek woensdagavond nog eens weer zeer duidelijk in de vergadering van deelnemers aan de samenwerkings- f regeling fokker-mester te Holten, die j gehouden werd in hotel I-Iolterman onder voorzitterschap van de heer H. Markvoort en die werkzaam, is in j Coveco-verband. Men had voor deze vergadering I maar liefst drie sprekers uitgenodigd 1 om de deelnemers over de verschil- lende facetten van de varkenshoude- j a-ij in te lichten te weten over de in- I tegratie, over de gezondheidszorg en over de varkensafzet. Alvorens deze aan 't woord kwamen bracht de vex-- vorger v.. d. varkenskern, dhr. G. I Gerrits verslag uit van de ring fok- I ker-meste, afdeling Holten. 'Daaruit bleek, dat het aantal deel- nemers over het afgelopen boekjaar 52 bedroeg, waarvan 21 fokkers met I 335 zeugen en 31 mesters met een I opleg capaciteit van 5487 mestvar- I kens op jaarbasis. Er werden 4150 I biggen in de ring Holten verplaatst. I Het aflezen van de tatoeëernummers bij de mesters is geen succes gewor- I den. Zij worden nu afgelezen aan de I slachterijen, waardoor de gegevens I nu beter terugkomen. I-Iet percentage la varkens lag het afgelopen jaar van de afdeling Hol- ten op 58.3% (1966 57.4%). Het ge- rhddelde van de afdeling Holten van I Coveco bedroeg 56.3%. Het afspenen I van dé biggen wordt door de mesters l< op prijs gesteld, daarom doet de Iheer Gerrits een dringend verzoek aan de fokkers, indien mogelijk de biggen te spenen, d.w.z. zeug 14 da- gijn bij de biggen vandaan te doen. De gang van zaken rond de prijszet ting van de biggen verloopt over Het I algemeen naar wens. Een enkele keer blijkt het noodzakelijk de biggen te wegen, waarna een zo goed moge- lijke oplossing wordt gezocht. De. heer W. Roetérdink, landbouwer te Almen en voorzitter van de inte- gratiekern Almen-Harfsen-Gorssel, hield hierna en vaalc met humor be- geleid praatje over „De praktische gang van zaken der integratie in de i varkenshouderij", waarin hij zijn ge- I hoor waarschuwde de huidige ont- wikkeling op de voet te volgen en zich vooral aan te passen, omdat zich met name in de yarkenshoudei'ij enormq veranderingen voordoen. Men moet cr niet voor schromen een stuk van zijn zelfstandigheid pi'ijs te geven. Het realiseren van een goed product, tegen de laagst mogelijke kostprijs, noemde hij een gebiedende eis. In zijn kring werkt men nu twee jaar samen. Het contract loopt drie jaar. Men werkt met dezelfde voor- schotprijzen, hetgeen ogenschijnlijk een nadeel lijkt. Daar tegenover staan vele andere voordelen. Er zijn ruim 110 deelnemers. Men is tevre den over de gang van zaken. Theore tisch is er geen overschot, maar in de Yïraktijk wordt eenmaal in de drie maand een verdeling 60% voor de fokker en 40% voor de mester, als er wel wat in de pot is, toegepast. De gezondheid der dieren is gestegen, de kwaliteit met 3 a 4% toegenomen. Er zijn geen moeilijkheden bij over gang van de biggen van de fokker naar de mester. Men beschikt over een schat van gegevens betreffende de vererving enz. En zo somde spre ker zijn gehoor nog tal van voorde len op. L. stuk. HET BEHOUD VAN UW TANDEN Onbetwist de beste tandpasta J lden. 1.50 1.75 RIJS In het Wijkgebouw van Het Groene Kruis stonden dinsdag- avond twaalf kandidatén min of - meer zenuwachtig klaar om de Vj. proeve van bekwaamheid af te leggen voor de EHBO. Het exa men werd afgenomen door dok ter H. Verbeek, met een assis- ihalfr' *cni voor het praktijkgedeelte, beiden uit Markelo. Het exami neren zelf had een zeer vlot ver- de loop, waarbij de kandidaten een zeer gunstige indruk maakten, doordat ze allen boven het ge middelde uitkwamen en dan ook alle twaalf slaagden. T Na afloop maakte dokter Verbeek de uitslag bekend, waarbij hij de ge- r slaagden feliciteerde met het behaal- 1 de succes, maar hun tevens opwek- I. t.e de cursussen trouw te blijven vol gen, daar men nooit is volleerd en nde stof vaak zeer snel weer verge- I ten wordt. Ook de docent, dokter, J. j F. Sijtsema uit Holten, werd gepre zen voor zijn zeer goede opleiding, als mede de heer P. L. Rugenbrink, die Afli vei'band-leer behandelde. Ulg' De voorzitter van de EHBO-afde- ling, de heer A. Jalink, bracht dok- ter Vei-beek en zijn assistent dank j voor hun komst naar Holten en voor oolts! de prettige manier waarop het exa men werd .afgenpmen. ing Onder het genot van een kop koffie j werd nog een tijdje gezellig nage- Jur I praat, waarbij alle zenuwen wel ge- weken waren. De volgende cursisten slaagden voor het diploma: Mevr. A. Rietberg-Ties- sink, mevr. J. Bronsvoort-Nekkers, Momenteel is in studie of het op fokken van jongvee op gespecialiseer de bedrijven perspectief biedt, zulks naar analogie van de puimvee- en varkenshouderij. Door het jongvee elders te laten op fokken kunnen meer melkkoeien pei bedrijf worden gehouden. Arbeid, ma chines en gebouwen kunnen hierdoor rationeler worden gebruikt. Het in komen zal door het afstoten van jongvee gunstig worden beïnvioed aldus Ir. W. L. Vermue van het Rijkslandbouwconsulentschap voor Z.O. Noord-Brabant, onlangs voo; radio. Als tweede belangrijke argument voor deze vorm van specialisatie geldt de huidige opfok en vei-zorging van het jongvee, die op veel bedx-ij- ven te wensen ovexTaten. Een belang rijke oox-zaak van minder goede zoi-g is het geringe aantal stuks jongvee per bedrijf. Bovendien worden de kal veren sterk verspreid over het jaar geboren (M.R.IJ. Nooi'd-Bx-abant) Gx-oepjes kalvex~en van voldoende om vang kunnen daardoor nauwelijks wox-den gevormd. De individuele zorg die deze jonge dieren behoeven, kan, naast alle andex-e bedi-ijfswerkzaam- heden, onvoldoende i worden gegeven. Voeding, huisvesting en beweiding vertonen dan ook veel tekortkomin gen. Het gevolg is dat e rnogal teieux-- stellingen voox-komen. Met extra melk of krachtvoer px'obeei't men vaak toch nog goede resultaten te verkrijgen. Dit maakt de opfok onnodig duur. Vroeger afkalven Het bedrijf, waar jongvee is afge stoten, wordt minder ingewikkeld ter wijl op het gespecialiseei'de kalverop- fokbedrijf ook ax-beid, wex-ktuigen en gebouwen rationeler kunnen worden gebruikt. Door toereikende zorg zul len de diei-en zich beter en wellicht sneller ontwikkelen. Het moet mogelijk zijn, om het tijd stip waarop de koeien voor de eerste keer afkalven, naar een iets jon gere leeftijd te verplaatsen. Het aan tal teleurstellingen bij de opfok zal dan gex-inger zijn, temeer omdat er al een goede selectie op gezondheid moet plaatshebben, voordat de kal veren op het opfokbedrijf komen. Aan- en afvoerregeling. Het melkkoelenbedrijf zal zich ver zekerd van. voldoende aan,vulling moeten weten om de uitstoot te com penseren, Ook het jongveebedrijf zal steedS naar een volledige bezetting moeten streven. De benodig.de ai'beid voor het op fokbedrijf is nog slechts theoretisch -te benaderen. Ook wat betreft de voe derwinning en beweiding op het jon- veëbedrijf doen zich nog vragen voor. Er moet een regeling worden getrof fen voor aanvoer van kalveren en af voer van pinken of hoogdrachtige vaai'zen. Deze i-egeling kan contrac tueel woi'den vastgelegd met vei'- goeding op basis van kostpi-ijs, door aan- en verkoop met het i~echt van voorkoop voor de melkveehouder van wie 't betrokken dier afkomstig Velen zullen de prijs van de op de- de huid zuiver gel mevr. A. W. Aaltink-Kevelam, mevr. J. Kooi'des-Compagne, mevr. H. Leef- tink-Baltus, mevr. E. Drenth-van der Velde, mej. A. Buyserd-en de heren J. Withaar, G, van Zon, J. A. Aan stoot, D. Oosterveld en M. Aanstoot. Er is momenteel een overvoerde vleesmarkt, maar niet een over- voerde varkensmarkt, constateerde de heer G. Sieders, hoofdver tegenwoordiger van de Coveco in de woensdagavond in hotel Holterman gehouden vergadering' van deelnemers aan de samen- werkingsregeling fokker-mester. Een stroom van rundvlees, die óns land binnenkomt, drukt op de varkenshouderij. Spreker con stateerde, dat de EEG en de binnenlandse markt en met name de onderdelenmarkt stroef loopt, zoals hij aan de hand van verschil lende cijfers aantoonde. Deze zwakke markt is een probleem waar een groot aantal vleesfabrikanten het heel moeilijk mee heeft. Zij zitten tegen het plafond met hun voorraden. Daaaraan heeft o.a. meegewerkt de New Yorkse havenstaking', die drie weken heeft geduurd. Het hele handelsverkeer in onderdelen is slecht geweest. Ook de E.E.G. markt remt de afzet. De heer Sieders was niet bevreesd voor de ontwikkeling zoals die zich in Frankrijk en Duitsland aftekent. De Franse en. Duitse boeren zullen .naar hij'meent, waar de prijzen da len, voor uitbi-eiding van hun pi-oduc- tie geen belangstelling tonen, omdat zij met kleinere eenheden wei-ken zul len, hun kostprijzen naar vei'houding hoger liggen. Waar de kostprijs het .laagst is zal de fokker en mester het het langst kunnen volhouden. Overi gens betekenen de 8 miljoen varkens in NedeiTand, maar 11 van de to tale varkensstapel in de E.E.G.-lan den. Hiervan wordt 60 in Neder land opgegeten. De resterende 40 is nog een vrij gezonde ontwik keling. Hiervan gaat 50 .procent buiten de E.E.G, en de andere 50 binnen de E.E.G.-landen. Spreker ziet op langere termijn een herstel van de vai'kensprijzen en geen eind aan de groei van de biggenstapel. Het dieptepunt werd het vorige jaar ver wacht, het zal nu waarschijnlijk in het vooi-jaar van 1969 liggen. Geba seerd op de huidige ontwikkeling' ad- viseei-de spreker zijn gehoor rustig door te gaan met de fokkerij en de mesterij. Binnen de varkenshouderij liggen naar zijn oordeel de beste kansen. Er is een kwalitatieve voor uitgang te constateren. Momenteel bestaan er 67 ringen met een produc tie op jaarbasis van 450.000 varkens, dat is ongeveer de helft van de totale aanvoer van Coveco. Doel moet blij ven de rendabiliteit te verbetei-en, aldus, besloot de heer Sieders zijn in leiding. GEZONDHEIDSZORG In deze vergadering sprak de heer Lambers, dierenarts bij de provin- eiale gezondheidsdienst, over de ge zondheidszorg bij de varkenshouderij. Dé gehele varkcnszicktcbcstryding berust in principe bij de lokker. De lokker moet gezonde biggen afleve ren, maar uit zijn referaat bleek, dal dit niet zo'n eenvoudige zaak is. Spreker wees o.a. op de stijging van de Haemolytische Coli-bacteiiën, die de z.g. slingerziekte veroorzaken. Nog ernstiger is de toename van de Strogylusworm. Honderd procent der- Overijsselse bedrijven is er mee be smet. Belangrijk is. dat een mester biggen krijgt die vrij zijn van work men. De bestrijding zal moeten ge schieden op de fokbedx-ijven. Nood zakelijk is alle zeugen gex-egeld te ontwormen vóór het biggen. Bij het opsturen van mest moet dit zijn van zeugen die bij de biggen liggen. De gezondheidsdienst is momenteel bezig met een proef met 100 zeugen, waar voor men nog wel een aantal bedrij ven zou willen inschakelen. ze wijze opgefokte vaarzen in verhou ding tot de geldende marktprijzen te hoog vinden. Men bedenke dan, dat veel kalfvaarzen beneden de kostprijs worden verkocht. Op dit punt bestaan zeker weerstanden. Arbeidsinkomen. In vergelijkende bex-ekeningen is 'n bedrijf van 15 ha grasland geno men, waarop achtereenvolgens voor komen 95 st. jongvee, 25 melkkoei en plus 25 stuks jongvee en 36 melk koeien. Het bei'ekende ai'beidsinko- men uit 't rundvee bedroeg voor de ze bezetting successievelijk fl. 7500.- fl. 11.200.- en fl. 16.400.-. Voor het jongvee is daarbij uitge gaan' van een arbeidsbehoefte van 1500 uren per jaar met een belo ning var\ fl. 5.- per uur. De kosten, inclusief arbeidskosten, bedragen per stuks jongvee per dag fl. 1,50. Er zal nu in de praktijk moeten worden nagegaan in hoeverre de be rekeningen kloppen. In het Rijksland bouwconsulentschap Eindhoven is op een tiental bedrijven met deze wijze van jongvee opfokken een begin ge maakt. Vooralsnog is de situatie - zo, dat meer kalvei'en wox-den aangebo den door bedxljven die alleen melk koeien willen gaan houden, dan door deze opfokbedrijven kunnen worden geplaatst. Slager Piet Brands heeft op de woensdag te Raalte door de Vereni ging tot Bevordering van het Markt wezen gehouden Paasveetentoonstel- ling met zijn inzendingen prachtige sucessen behaald. Hij kreeg voor z'n runderen resp. varkens twee 2e en zes le prijzen en zag een der vaax-zen getooid met de kampioenslcrans. Rubriek 1(jongvee geschikt voor de mesterij) Nationaal 2ë prijs, kring Salland le prijs. Rubriek 2: (Fijnste en best gemeste vaars zonder br.tanden) Nationaal le prijs, kring Salland le prijs. Rubxlek 3: (Fijnste en best gemeste vaars met 2 br.tanden) Nationaal le prijs, kring Salland le prijs en Salland Kampioen. Rubx-iek 4: (Fijnste en best gemeste vaars met 4 br.tanden) Nationaal 2e prijs, kring Salland le prijs. VARKENS: Rubriek 1(Beste slachtvarkens) Nationaal le pxljs, kring Salland le prijs plus le prijs voor collecties (4 stuks). In de zaterdag te Almelo gehouden vergadering van de afdeling Overijs sel van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie en Fanfa re gezelschappen is tot voorzitter van de afd. Overijssel gekozen de heer A. Westefik, voorzitter van de Holense Muziekvereniging. De heer Westex'ik die doox- deze benoeming tevens lid werd van het landelijk be stuur KNF volgt de heer Mikkers te Deventer op die wegens hoge leeftijd zich als provinciaal voorzitter niet herkiesbaar stelde. Gaarne herinneren we nog evexi aan de jaarlijkse inzameling van lompen door de Holtense Muziekver eniging op zaterdag 6 april (heden) in het dorp en naaste omgeving. Voor de mannen van de inzame- iingsploegen is het om half negen verzamelen bij de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging I-IOLTEN" van welk punt een aantal auto's gratis beschikbaar gesteld door bediijven en zakenmensen zal uitnxkken. Evenals de voorgaande derien jaar •wil HMV weer graag rekenen op de medewerking van alle huisvrouwen. Om „HMV" muzikaal goed draaien de te houden is per jaar zesduizend gulden nodig en een deel van deze zes mille moe komen uit de lompen- aktie. Om vlot te kunnen wei-ken zouden de mannen van de inzame- lingsploegen graag zien dat de lom pen werden gebundeld of in een oude zak getsopt. De secretaris van het Waterschap "Salland", Mr. F'.A. Vaülant, is met ingang van -waarschijnlijk- 1 aug. a.s benoemd tot substituut officier van justitie met standplaats Breda. De heer Vaillant is sinds juni 1961 secretaris van "Salland" en was daarvoor drie jaar in Brabant werk zaam. Hij heeft een zeer belangrijke periode bij het waterschap meege maakt in verband met de enorme ver- beteringswerken die zijn uitgevoerd en met welks uitvoering men nog be zig is. In verband met het feit, dat 't grote werk over een jaar of drie zal zijn afgelopen heeft de heer Vaillant gemeend naar een juridische baan te moeten overstappen op een moment, dat zijn leeftijd hem daarbij nog niet in de weg stond. "Zeker niet tot ons genoegen" zegt dijkgraaf J.H. Schoot XJiterkamp, in een brief aan de leden van het Verenigd College, deze mede deling te moeten doen. Wel een be wijs, dat de vertrekkende functiona ris bij het College goed aangeschre ven staat. Voor de a.s. zomer kondigt de drij vende schouwburg van Koblenz als operette op de Rijn" voorstellin gen van de Zigeunerbaron" van Jo- han Strauss in een nieuwe enscene ring aan. De voorstellingen vinden elke dag, behalve op maandag en don derdag, plaats van de 5de juli tot de lste september. In de Blumenhof wordt elke maandag (van 1 juli tot 2 september) een voorstelling gege ven van de opera ,Die lustigen Wei- ber von Windsor" van Otto Nicolai. Aldaar wordt vooyts elke woensdag en elke zaterdag, van 3 juli tot 28 au gustus, ,,Die beiden Herren von Ve rona" van Shakespeai-e opgevoerd. A.s. zaterdag is het dan zo v< Dan zullen maar liefst 85 junio en 'pupillen en 15 leiders gereed staan om in twee bussen de reis naar Arn hem te aanvaarden voor het bij nen van de Jeugdinterland Neder- land-West-Duitsland. Het vex'ti'ek is bepaald om kwart over één vanaf het kantoor der N.V. Ki-ekel aan d> Oude Deventerweg. Op dit terrein i voldoende ruimte aanwezig om d< fietsen e.d. neer te zetten. De terug komst te Holten zal zijn om pl.m half zeven. De jongens worden ir groepjes verdeeld van 5 a 6 perso nen en voor elke groep is één leider aangewezen. De indeling voor deze groepen wordt bij het veiTrek bekend gemaakt. Uitslagen der gespeelde wedstrij den van j.l. zaterdag: Hector b-Holten b 2-1Holten cl- Entex; cl 6-0; Holten c2-GFC c2 10-0; Nijverdal d-Holten d 1-3; Holten 2- VESOS dl 1-3 De b-junioren stelden ex-g teleur door hun uitwedstrijd tegen Hector bl, onnodig te verliezen. Vermoede lijk speelde het mooie weer hun pax*- ten, want er werd zeer loom ge speeld en zodoende werd hun laatste theoretische kans voor de bovenste plaats verspeeld. De cl-junioren be hielden in een-vooral na de rust goed gespeelde wedstrijd hun kans voor het kampioenschap. De ruststand was nog maar 0-0, doch na de rust, tegen de wind in, werden de kansen goed benut. C2 behaalde een zeer ge makkelijke en grote overwinning op het onderaan staande GFC b2 en be landde zodoende in de middenmoot. Pupillen dl, speelde een leuke wed strijd tegen Nijverdal dl en zegevier de verdiend met 3-1. De kleinste pu pillen konden het tégen VESOS dl niet bolwerken en verloren met 3-1. Voor a.s. zaterdag zijn i.v.m. het uitstapje naar Arnhem geen compe- titie-wedstrijden vastgesteld. Inmid dels heeft de jeugdcommissie diver se uitnodigingen ontvangen voor toer- In de wedstrijd De Zweef vei-sus Holten, bij de aanvang -beiden theo retisch nog kanshebbers op het kam- pioenscap in hun afdeling, traden twee elftallen i» het veld, die fel be lust waren op de puntjes en die in strijdlust dan ook niet veel voor elkaar onderdeden. Zij gaven een stevige, vaak snel op en neer gaande partij voetbal te zien, waarbij de Hol tenaren wel iets gevaarlijker waren dan de thuisclub. Zij waren fortuin lijker door bijna direct na de hervat ting het enige doelpunt in deze wed strijd te scoren, hoewel er voor beide partijen scoringskansen inzaten. Er werden aan beide zijden kansen ge mist en ook enkele blunders gemaakt. Het was geen hoogstaand voetbal, maar het talrijk opgekomen publiek - waaronder zeer veel Holtenaren, die weer met hun favorieten wai-en meegekomen - heeft toch wel een goede en soms zelfs enerverende strijd, gezien. De Zweef had twee in- i v-aliers ;Uw. voor .doelman Alferink en stopper Sóuverijn; die vervangen waren do-or -Willems en Theo ten Hove. Na een wederzijdse terreinverken- ning golfde de strijd soms snel op en neer. Tri de 13e minuut kwam het doel van De Zweef even ernstig in gevaar, maar het schot ging net naast, in de 33e minuut ontstond voor het Holtense doel een benarde situatie toen stopper Hommes het leer te zacht terugspeelde op zijn doelman en de Nijverdalse linksbuiten snel reageerde. Doelman Bveukink kon echter de bal nog juist voor diens voeten weggrissen. Bij de hervatting was Kwintenberg bij Holten vervangen door de jeug dige Broex'sma. die meteen demon streerde, dat hij zijn opstelling ten volle waard was, In de derde minuut gaf hij Holten met een fraaie kopbal, uit een door Klein Velderman hoog aangegeven bal, de leiding (0-1). Geen minuut latex" redde Middelkamp van De Zweef op uitstekende wijze door de bal, staande op de doellijn, na een hard schot, het veld in te koppen. De Holtenaren waren tc-en bijna vooi-tdurend in de aanval, maar na pl: i. twintig minuten verandei'de het spelbeeld volkomen, dooi-dat zij zich door de thuisclub in de verdediging lieten drukken. De Zweef probeerde toen met goed opgezette aanvallen, maar met een tekort spel. de gelijk maker te scoren. In de 34e minuut kropen de Holtenaren door het oog van de naald, toen bij een doelwor- steling de bal voor de doelmond kwam te liggen. Doelman Breukink kón echter - op de grond liggend - het leer nog net in zijn bezit krijgen. De ver opgedrongen aanvalsspitsen van de Holtenaren, waarmee men de oude taktiek weer had ingevoerd, werden de laatste minuten steeds ge vaarlijker. Gescoord werd er echter niet meer. De uitslagen en de stand in 4B zijn als volgt: MVV—De Tukkers 0-0 De ZweefHolten 0-1 La Pi-emièreEnter 1-0 StevoNijverdal 1-1 TVC—Luctor 1-1 La Première 19 12 4 3 28 40-20 De Zweef 19 9 6 4 24 41-27 Holten 17 10 3 -4 23 26-17 Luctor 18 8 4 6 20 43-31 Nijverdal 18 7 4 7 18 39-33 Reutum 18 6 -5 7 17 27-33 Enter 19 6 5 8 17 20-24 De Tukkers 19 5 6 8 16 19-29 Stevo 19 5 5 9 15 23-44 TVC 19 4 6 9 14 28-34 MVV 19 4 4 11 12 19-38 nooien. Als eersten komen de pupil- Jen aan de beurt en wel op 2e Paas dag 's' morgens. Er wordt dan een toernooi georganiseerd door Sportclub Rijssen en hiervoor is ingeschreven. Ook heeft de jeugdcommissie reeds een uitnodiging geaccepteerd om met al haar elftallen deel te nemen aan een jubileumdag van de v.v. Terwol- de, welke gehouden zal wox-den me dio mei of juni 1968. Binnenkort ko men zij op deze toernooien uitvoeri ger terug. Uit de ranglijst van de 3e klasse A van de Twentse Schaakbond blijkt, dat het tiental van de Holtense schaakclub De Pioniers nog niet ge heel kansloos is voor hel kampioen schap van die afdeling. Goor en Vroomshoop hebben de beste kansen, maar evenals Holten is ook Harden- berg 2 nog niet helemaal uitgescha keld. De beslissing zal hier in de laat ste ronde moeten vallen. De stand met nog een ronde te spelen is als volgt: Punten bordp. 1 Goor 9 36' i 2 Vroomshoop 9 32' t 3 Hardenberg 2 8 38*/* 4 Holten 8 35' j 5 Den Ham 6 31' 6 ENO 2 5 27' i 7 Rijssen 3 25% 8 Vriezenveen 2 0 12 'It De i-ood-zwarten komen zondag voor de zware opgave te staan om Nijver dal zonder punten naar huis te stu ren. Nijverdal is echter geen kandi daat meer voor het kampioenschap, zodat de mogelijkheid niet is uitge sloten, dat men niet al zijn energie in Holten wil verspillen omdat er toch niets meer te bereiken valt. Maar andei-zijds is de kans niet on denkbaar ,dat men revanche wil ha len voor de in Nijverdal geleden 4-1" De 16-jarige André Dekker, alhier, speler in de junioren-afdeling van het Deventer Go Ahead is gekozen in het oostelijk jeugdelftal van 16-18-jari- gen. Op 23 maart heeft op het terrein van AZC in Zutphen een voor-selectie plaats gehad. Uit de jeugd-elftallen van de afdeling Twente, Gelderland, Arnhem en Nijmegen, zijn toen 27 spelers geselecteerd. Op 1 april vond op het terrein van Rheden de laatste selectiewedstrijd plaats waarbij 14 spelers werden aangewezen voor het Oostelijk jeugdelftal van 16-18-jarige spelers. André werd gekozen als speler van het Gelders jeugdelftal. Op 20 april a.s. vindt in Zeist een zgn. bondentoernooi plaats waarin de elftallen van Oost, West, Zuid en Nooi-d tegen elkaar uitkomen gn waaruit tenslotte het Nederlands jeugdelftal van de 16-18-jarigen zal worden gekozen. Met ingang van vrijdag 12 april zijn er drie groepen bij het jeugdvolleybal van de Sportvereniging Bato. Er zul len nu lessen worden gegeven van 50 minuten. De uren zijn als volgt: van 6.30 tot 7.20 uur, van 7.20 tot 8.10 urn en van 8.10 tot 9.00 uur. Er is voorlopig een wachtlijst in- nederlaag. Als dat zo is dan i3 het oppassen geblazen voor de rood-zwar- ten en zal het hele legioen aanwezig moeten zijn om de laatste kansen op het kampioenschap voor Holten mee te helpen verdedigen. Als men weer hel oude aanvalsspel kan ontplooien geven wij onze jongens een redelijke kans eri wordt de beslissing naar de Tweede Paasdag verschoven, als Holten naar Reutum moet en La Pre- mièi-e Luctor op bezoek krijgt. Al? dat een open strijd wordt heeft Lap de beide puntjes nog niet te pakken. Laten we echter eex-st zondag alle maal in het Sportdal onze favorieten komen aanmoedigen. OPSTELLING Hollen (thuis tegen Nijvei'dal). Doel: Breukink, achter: Soer, Hom mes, Brands, midden: Kaiser en Markvoort, voor: Veneklaas. Broers- ma, Klein Velderman, Den Heijer en Nijenhuis. Reserves: G. Paalman en Kwintenberg. PROGRAMMA Voor zaterdag gaan de wedstrijden voor de junioren en pupillen niet door in verband met het bezoek aan de Jeugd-interlandwedstrijd Oost-Neder landWest-Duitsland te Arnhem. Zondag: Holten 1Nijverdal 1 2.30 uur. Holten 2Twenthe 2 10.30 uur. BWO 4—Holten 4 12.15 uur, RKSV 2—Holten 3 11 uur. Holten 5Haarl. Boys 12.15 uur. De heer H. Borkent, Holterberg 12, slaagde aan de Rijksuniversiteit te Leiden voor het kandidaatsexamen sociologie. In het gebied van Zwaben-Allgau hebben ongeveer tachtig procent van alle hotels en pensions vaste prijzen ingevoerd en tevens een prijsverla ging van bijna dertig procent in het voor- en het naseizoen aangekondigd. De tweede editie van Blauw Wit tegen ASV 2. De Aadorpers hebben '66 heeft het in de wedstrijd tegen het derde van BCSV (Borne) niet al te moeilijk gehad en met wat meer overleg zou de zege nog g'x-oter zijn geweest. Henk Aanstoot scoox-de dx-ie keer ea Joop Ai-fman en Renger Veldhuis troffen elk één keer de roos. Blauw Wit-doelman Arie Lande- weerd moest twee keer naar het'net doch deze dóelpu'nten Waren on houdbaar'. De blauw-witte jeugd deed het zeer verdienstelijk. De junioren cl gaven Excelsior c3 een voetballesje. Geert Beldman (6x), Johan Bolink, Bex-t Podt en Henk Aanstoot bepaalden de uitslag op 9-0, In Nijverdal leverden de pupillen dl heel goed werk door' Dc Zweef d2 met 1-0 te kloppen. Henry Bronsvaort scoorde met een kopbal uit een hoekschop van Wim Klein Nagelvoort het enige doelpunt. De 'Zweef-pupülen verloren door deze nederlaag de aansluiting bij de kop- groep die gevormd wordt door SVVN (28 uit 16) en DES (23 uit 15). PROGRAMMA Blauw Wit 1 speelt om 2 uur thuis een zeer goede kans op de titel en zullen die kans zeker hardnekkig verdedigen. Blauw Wit, dat met Sparta 3 en Denekamp 1 nog volop in degradatiezorgen zit, moet. als met volle inzet, wordt gespeeld de halve winst thuis kunnen houden. Het tweede krijgt om kwart voor vier het eerste van GFC (Goor) óp bezoek en zal spelend als afgelopen zaterdag winnen. Voor de blauw-witte jeugd zijn de volgende wedstrijden vastgesteld Holten c2—Blauw Wit cl. 2.30 uur; Blauw Wit dlHulsen Boys dl, 10 uur. Stand 2e klasse B; Juliana 2 17-23, ASV 2 13-20. ON 3 15-20, Enter Vooruit 3 17-20, BCSV 2 16-18, Achilles 2 14-14, Drienerlo 16-14, Sparta 3 13-11. Blauw Wit 14-11, De- lekamp 12-8. Sportlust 3 15-2. Blauw Wit komt na zaterdag 16 april in deze competitie nog vijf maal binnen de lijnen in uitwedstrijden te gen Spai-ta 3, Achilles 2. Drienerlo. Oranje Nassau 3 en Sportlust 3 en zal voor haar plaats in de 2e klasse B nog fiks moeten knokken. De heer Wiggers vraagt, wie moet zoi-gdragen- voor het opruimen van de funderingen e.d. van het oudi slachthuis en wanneer dit zal ge schieden. De voorzitter antwoordt, dat het oude slachthuis aan de Coöp. Aan- en Vex'koopvereniging „Holten" verkocht en deze moet ook zox-gdra- gen voor het opx-uimen van de funde ringen e.d. Hij is het met de heer Wiggers eens dat dit wel wat lan; duurt. Burgemeester en wethouders zullen er bij genoemde coöperatie op aandringen, dat het terrein van het oude slachthuis spoedig in een nette staat moet worden gebracht. De heer Landeweerd vraagt, wan neer de voormalige boerderij „Voorsboer" aan de Rijssenseweg zal worden gesloopt. De voorzitter antwoordt, dat deze boerderij momenteel nog bij de dienst Gemeentewerken in gebx-uik is als opslagplaats voor materialen en voertuigen. Zodra nieuwe garages voor de dienst Gemeentewerken kunnen wor den gebouwd, zal deze oude boerdei'ji wox-den afgebroken. De heer Wiggers zegt, dat aan de Helhuizerweg een in vervallen toe stand verkerende schuur staat, welke bepaald niet bijdraagt tot het land schappelijk schoon. Spreker vx-aagt, of deze schuur niet kan worden ver wijderd. De voorzitter antwoordt, dat bur gemeester en wethouders hieraan aandacht zullen besteden. De heer Wiggers vindt, dat het hoog tijd wordt dat aan de Boi'kelds- weg voorzieningen worden getroffen. Hij heeft reeds enige keren op deze onhoudbare toestand gewezen. Tot op heden is er echter niets aan deze weg gebeurd. De huidige toestand is aldaar le vensgevaarlijk. Speciaal voor de schoolgaande kinderen. Hij dringt er daarom nogmaals op aan op korte tex-mijn noodvoorzieningen aan deze weg te treffen, alvorens er ongeluk ken gebeuren. De voorzitter antwoordt, dat zeer didngende voorzieningen aan andere wegen voorrang hebben gehad boven de Borkeldsweg. De heer H. Rietberg merkt op, dat ook de Helhuizerweg gaten vertoond. Wanneer niet binnenkort deze weg wordt verbeterd is het zijns inziens noodzakelijk dat ook hier eerst nood- vooi'zieningen worden getx'offen. De voorzitter antwoox-dt. dat bux-ge- meester en wethouders hieraan de nodige aandacht zullen besteden. De heer Wiggers vraagt, hoe het staat met het stox-ten van vuil Spre ker meent gehoord te "hebben, dat in Rijssen de geluiden niet zo optimis tisch zijn. De voorzitter antwoordt, dat over het storten van vuil in de gemeente Markelo wel overeenstemming is be reikt. De Rijksplanologische Dienst heeft echter bezwaar gemaakt tegen de plaats van storting, omdat het stort- gat voorkomt op de lijst van be- schei-mde natuurgebieden. Hierover is de discussie echter nog druk gaan de. Mocht echter onverhoopt niet in de gemeente Markelo kunnen worden gestort, dan kan het storten van vuil in de Holtei-berg doorgaan. Ook het natuurschoon gaat spreker zeer ter haxTe, maar uit dat oogpunt is het storten van vuil in de Holter berg helemaal verwerpelijk. In Mar kelo is een veel geschiktex-e plaats, waar het natuurschoon ook lang niet zo veel schade wordt aangedaan. Spreker hoopt daarom, dat' ook bij de Rijksplanologische Dienst het ge zond verstand zal zegevieren. De heer H. Rietberg vraagt, of de afvoer van rioolwater van de perce len langs de Rijksweg in Dijkerhoek ook zal worden geregeld. De voorzitter antwoordt bevesti gend. De heer Ten Berge vraagt, of er reeds wordt gewerkt aan een plan voor de aanleg van sportvelden op het Meermanskamp. De voorzitter antwoordt, dat daar aan bijzonder hax-d wordt gewex-kt. Een eerste schetsplan voor de aanleg van sportvelden aldaar is gex-eed. De lijst van - uit te voeren kapitaalswer- ken is echter bijzonder lang. De heer Ten Berge meent, dat er toch subsidie is te verkrijgen voor aanleg van deze spox'tvelden. Wethouder Klein Velderman deelt mede, dat het schetsontwerp van de spox'tvelden ter beoordeling zal wor den voorgelegd aan de Grondmij en de Nederlandse Sportfederatie. Zodra het plan door genoemde in stanties is beoordeeld, zal getracht woi-den voor de aanleg daarvan sub sidie te verkrijgen. De voorzitter zegt, dat het de be doeling is geld te krijgen hiervoor van de Nederlandse: Sportfederatie. De heer Wansink meent, dat toe niet behoeft te worden gewacht met de aanleg tot de vaste financierings middelen beschikbaar zijn gesteld De gemeente kan de aanleg toch ook wel op andere wijze financieren. De voorzitter antwoordt, dat dit niet is toegestaan. Ook het garanderen van geldlenin gen telt mee voor het totaal van vaste financieringsmiddelen der meenten. De heer Bosschers vraagt, hoe het staat met de plannen voor verbete ring van de school in Dijkerhoek. De voorzitter antwoordt, dat het verbouwplan is voorgelegd aan de bouwkundig inspecteur van het lager' onderwijs. De heer Bosschers vindt, dat het bij het woonwagenkamp aan de Mar- keloseweg door het storten van afval- materialen op de berm een bijzonder onaanti'ekkelijke aanblik biedt. De Voorzitter antwoordt, dat de oude materialen bij het woonwagen kamp wordt gestox-t op gx'ond van Rijkswaterstaat en derhalve geen zaak van de gemeente. De Rijkswaterstaat zal daartegen dan ook moeten optreden. Hij deelt voox-ts mede, dat vermoe delijk in september of oktober van dit jaar het regionale kamp in De venter zal worden geopend. De heer Van Schooien vraagt, of het aantal slachtingen in het slacht huis reed§ is toegenomen. De voorzitter antwoordt, dat het slachthuis zich op gunstige wijze ont wikkeld. Het aantrekken van vex'zendgros- siei''vleesvex'werkende industrie is tót op heden echter nog niet. gelukt. Deze kwestie heeft echter steeds de volledige aandacht van burge meester en wethouders. Het slachthuis wordt .nu echter ook al zonder verlies geëxploiteerd, het geen niet van veel slachthuizen kan worden gezegd. De heer Wcsterik wijst op de bij zonder gevaarlijke situatie op de Rijssenseweg. Volgens verkregen in- lichtingen van de omwonenden al daar, x-ijden de auto's nog steeds met —een -veel te grote snelheid op deze weg, ondanks een intensieve contro le. Spreker vraagt daarom, of het mogelijk is dat een nog scherpere controle wordt ingesteld. De voorzitter antwoordt, dat reeds een intensieve controle wordt toege past en dat de ervaringen van de Rijkspolitie gunstig zijn. De heer Ten Berge merkt op. dat het plaatsen van een „radai-contrö- le" misschien preventief zal kunnen werken. De heer Wiggers vindt, dat er in dezen maar één oplossing is en dat is het aanleggen van een parallelweg voor langzaam verkeer. De voorzitter antwoordt, dat de zaak van de aanleg van een parallel weg geheel rond is. Het wachten is nog alleen op de aanleg daarvan. De instelling van een maximum snel heid op deze weg voorkomt het pas seren, hetgeen derhalve het -effect heeft van een inhaalverbod. De heer Westerik zegt, dat het niet zijn bedoeling is wie dan ook een verwijt te maken, maar dat hij op deze situatie alleen heeft willen wij- De heer Meerman vraagt, of al een oplossing is gevonden voor de ver- wijdex-ing van het mest van het open baar slachthuis. De voorzitter antwoordt, dat het mest nog steeds op dezelfde plaats wordt gestoft. Burgemeester en wet houders hopen echter binnenkort een persihstaliatie te bezichtigen om na te gaan of deze ook een oplossing kan brengen voor de mestverwijdering van het slachthuis. De heer Meerman vraagt, of op het kruispunt Helhuizerweg—Raalter- weg en op de Doorlopende Dijk ook lichtpunten kunnen worden aange bracht. De voorzitter antwoordt, dat bur gemeester en wethouders één en an der zullen bekijken. De heer Jansen vraagt, wanneer de riolering langs de Oude Deventer weg zal worden uitgevoerd. Hij vindt dat^ dit voor het komende zomer zijn beslag moet krijgen. De voorzitter antwoordt, dat de raad hiervoor reeds een krediet be schikbaar heeft gesteld en dat dit werk het komende voorjaar nog wel zal worden uitgevoerd, tegelijk met de plannen van Rijkswaterstaat ter plaatse. De heer Jansen vraagt, of de Tol- dijk binnenkort nog kan worden ge schaafd en of op de Kol een brieven bus kan worden geplaatst. De voorzitter antwoordt, dat de PTT reeds heeft besloten op de Kol eer; bx-ievenbus te plaatsen. Wethouder Rietberg zegt toe, dat aan het schaven van de Tolweg aan dacht zal worden besteed. De heer Wansink vraagt, of voor de raadsvergadering geen vaste data kunnen worden vastgesteld. De voorzitter antwoordt, dat burge meester en wethouders zich hierover reeds hebben beraden en dat zij voor nemens zijn een rooster voor de raadsvergadering te maken voor een halfjaar. De heer Bosschers vraagt nadere inlichtingen over de regeling woning verbetering en -splitsing. De voorzitter antwoox'dt, dat hip- voor een xijksx-egeling van kracht Het kan echter wel voorkomen, de een verzoek op grond van deze rege ling wel voor subsidie in aanmerking komt, maar dat het bouwplan niet voldoet aan het bestemmingsplan op grond waarvan dan geen bouwver gunning kan worden verleend en dei- halve ook geen subsidie kan worden toegekend. Daar geen der leden hierna nog het woord verlangt, sluit de voorzitter de vergadering.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3