Junioren naar jeugdinterland Holten versus De Zweef RAAD VERGADERDE Holten verloor van goed spelend STEYO Schooien schoot in eigen doel Mei mekare veur onze doprsfaxxfare VOETBAL UITSLAGEN Blauw Wit is zaterdag vrij Zaterdag 30 maart 1968 S Vervolg van pag. 2 i De desbetreffende aanvrage vol doet aan de daaromtrent bij de Wo ningwet gestelde voorschriften. Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter dan ook voor de betaling van de rente en de aflos sing te garanderen van de door eer dergenoemde persoon aan te gane geldlening, groot f 38.957,46 en voorts onder de voorwaarden en beding zoals opgenomen in het ontwerp- raadsbesluit dat voor de vergadering bij de stukken ter inzage heeft gele gen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad conform het voorstel" van burgemeester en wethouders. 11a Voorstel tot het vaststellen van het voorschot, als bedoeld in artikel 101 der Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van het Bestuur der Bijzon dere School, alhier, voor het jaar '68. De voorzitter deelt mede, dat van het Bestuur van de vereniging tot stichting en instandhouding van een school met de Bijbel, alhier, het ver zoek is ingekomen om beschikbaar stelling van een voorschot op de ge meentelijke vergoeding overeenkom stig artikel 103, lid 5, der Lager-on derwijswet 1920. Het bedrag van het voorschot is be- rekend op f 26.610,67. Namens burgemèéster eri wethou ders stelt de voorzitter voor het ver zoek in te willigen en te besluiten overeenkomstig het ontwerp-raadsbe- sluit, dat voor de vergadering bij de stukken ter inzage heeft gelegen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad overeen komstig het voorstel van burgemees- I ter en wethouders. 11b Voorstel tot het verlenen van medewerking ex. artikel 72 der La ger-onderwijswet 1920 aan het Be stuur van de school met de Bijbel, alhier. De voorzitter deelt mede, dat drie verzoeken zijn ontvangen van het be stuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een School met de Bijbel te Holten om medewer king ingevolge artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 ten behoeve van: le. de aankoop van leesboeken; 2e. het bouwen van een negende klasselokaal, en 3e. de aankoop van 96 leerlingensets Omtrent deze drie aanvragen moet nog het advies van de inspecteur van het lager-onderwijs worden ingewon nen, maar in afwachting daarvan stelt hij namens burgemeester en wethouders voor in. principe de ge vraagde medewerking te verlenen. Op deze wijze kan het bestuur van genoemde school de aanvragen na melijk verder uitwerken. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad in principe de gevraagde medewerking te verle nen. 12 Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling voor 't recreatiegebied Salland en aanwyzen vertegenwoordiger en plv. vertegen woordiger. Voor de behandeling van dit punt verwijst de voorzitter de leden naar het hun toegezonden pre-advies. De voorzitter voegt hieraan nog toe, dat in een krant reeds is gepubliceerd dat het ontwerpen v§n een recreatie plan voor het gebied Salland is opge dragen aan het bureau Hollema en Hajema. Dit is niet juist en deze pu- blikatie is dan ook zeer voorbarig ge weest. Hij wil dit misverstand daar om gaarne wegnemen. De opdracht voor het ontwierpen van een recreatieplan is een r zaak van''liét' te vórmen.'"bestuur van "dé recreatiegemeenschap, waarover, thans dus nog mede moet worden be sloten. Over het ontwerpen van een re creatieplan is derhalve in het geheel nog geen besluit genomen. Dit kan ook nog niet. Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter hierna voor over te gaan tot vaststelling van de gemeenschappelijke regeling, zoals deze de leden voor de vergadering reeds in ontwerp is toegezonden. De heer Meerman vindt het aan gaan van een dergelijke gemeen schappelijke regeling nogal een dure zaak. Hij vraagt zich af, waar het geld vandaan moet komen en of het ook de bedoeling is onmiddellijk tot de aanstelling van een directeur over te gaan. De voorzitter antwoordt, dat de ontbrekende financiën uit subsidies van het Rijk en de Provincie moeten komen. Eerst wanneer een regeling is vastgesteld gaan het Rijk en de Provincie tot subsidiëring over. Wat de aanstelling van een direc teur betreft merkt de voorzitter op, dat wil een dergelijke gemeenschap pelijke opzet goed gaan draaien het noodzakelijk is dat er dan iemand moet zijn die de dagelijkse leiding geeft aan deze regeling. Voorlopig kan misschien worden volstaan met een kracht voor halve dagen, maar te zijner tijd zal hier toch werk zijn voor een volledige dagtaak. De bedoeling van deze gemeen schappelijke regeling is om het ter rein van de recreatie de activiteiten van de verschillende gemeenten te coördineren, waardoor doublures kunnen worden voorkomen. Dit is al leen te bereiken door samenwerking tussen de gemeenten. Ook alleen in geval van samenwerking tussen de gemeentebesturen is alleen subsidie te verwachten van het Rijk en de Provincie. Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter voor aan de agenda toe te voegen een voorstel tot verlenen van medewerking ex. arti kel 72 der Lager-onderwijswet 19%0 aan het bestuur van de school met de Bijbel, alhier. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad dienover eenkomstig. Bovendien is het zeer gewenst om deze gemeenschappelijke regeling aan te gaan, .omdat op deze wijze de deelnemende gemeenten Gedeputeer de Staten dezer provincie een stap voor kunnen zijn. Gedeputeerde Sta ten zijn namelijk bezig met het ont werpen van een streekplan voor Sal land. Wanneer de voorgestelde rege ling door de in de regeling genoemde gemeenten wordt aangegaan, dan hebben Gedeputeerde Staten hiermee bij de vaststelling van een streekplan voor Salland rekening te houden. Op deze wijze kunnen de gemeenten het heft enigszins in eigen handen hou den. Dat is ook een belangrijk facet om tot: vaststelling van deze regeling over te gaan. De heer Van Schooien is niet tegen samenwerking, maar wel tegen een verplichte samenwerking en hij vindt dat de voorgestelde regeling ook bij zonder duur is. Hij ziet het nut hier van dan ook niet in. Zijns inziens kan de ontplooiing van de recreatie beter aan het particulier initiatief worden overgelaten. De voorzitter antwoordt, dat het aangaan van de voorgestelde ge meenschappelijke regeling een geheel vrijwillige zaak is van de raad. Als de raad het voorstel van burge meester en wethouders niet aan vaardt, dan.'gaat het feest niet door. Burgemeester en wethouders zijn echter van oordeel van deze regeling voor Holten als een typische recrea tiegemeente bijzonder aantrekkelijk is. De heer Van Schooien blijft erbij, dat de voorgestelde regeling de ge meente veel geld kost. Met name wijst spreker op het gestelde in arti kel 2, sub. C. WIGGERS (AR) De voorzitter antwoordt, dat van alle werkzaamheden, welke door het bestuur van de regeling zal worden aangepakt, een exploitatiebegroting wordt opgemaakt, zodat de gemeen telijke financiën wel terdege in de gaten zullen worden gehouden. Aan het treffen van voorzieningen ten behoeve van de recreatie is he den ten dage echter niet meer te ont komen. De mensen hebben veel vrije tijd en het is de plicht van de over heid er voor te zorgen, dat deze vrij- etijd zo goed mogelijk kan worden besteed. De heer Landeweerd is het eens met de woorden van de heer Van Schooten. De gemeente, is aangeslo ten bij de provinciale VVV, de Over ijsselse Heuvelrug en subsidieert de plaatselijke VVV. Hij is van mening, dat de gemeente op deze wijze vol doende financiële steun verleent ten behoeve van de recreatie. De voorzitter is het daarmede niet eens. De door de heer Landeweerd genoemde instellingen beogen een ge heel ander doel dan het recreatiege bied Salland. De genoemde VVV's maken alleen propaganda om mensen te trekken, een soort verkooporganisatie derhal ve, terwijl het recreatiegebied Sal land juist objecten wil scheppen, waar deze mensen zich kunnen ont spannen en vermaken. Een geheel ander doel derhalve. De heer Landeweerd vraagt, of dergelijke voorzieningen ook geza menlijk worden bekostigd. De voorzitter antwoordt, dat dit niet de bedoeling is. Het recreatiege bied Salland zal coördinerend optre den, zodat wanneer een bepaalde voorziening in Holten wordt getrof fen deze niet zal worden opgericht in één der andere deelnemende ge meenten. Op deze wijze kunnen dou blures worden voorkomen, waardoor de gemeenten in een bepaald gebied elkaar ook niet gaan beconcurreren. Het bestuur van "de regeling gaat bekijken hoe één en ander moet wor den verdeeld. Deze regeling moet worden gezien als een samenbundeling van krach ten, waardoor meer tot stand kan worden gebracht dan door de indivi duele gemeenten. Het kost wel geld, maar zal ook zeker de nodige voordelen opleveren. De heer Jansen vraagt, hoe het in het recreatieplan voor de gemeente Holten gepi-ojecteerde gebied in Es- pelo zal worden geëxploiteerd. De voorzitter antwoordt, dat het geprojecteerde terrein ten behoeve van: de recreatie in...Espelo niets heeft uit te staan met de onverwer pelijke regeling. Dit gebied in Espelo is opgenomen in verband met de op handen zijnde ruilverkaveling in dat gebied. Ten behoeve van het ruilverkaveling moesten burgemeester en wethou ders een opgave doen van grond, welke zij wilden claimen ten behoeve van de recreatie. Het is namelijk gewenst, dat de ge meente bij de uitgifte van gronden voor de recreatie een vinger in de pot houdt. In dit verband wijst voorzitter op de slechte resultaten van het zomerhuisjesterrein, hetwelk geheel in particuliere handen is ge bleven. Dit moet in de toekomst wor den voorkomen. De gemeente moet daarom zorgen de gronden eerst in handen te krij gen, dan kan het later wel weer wor den uitgegeven. Het voordeel hiervan is echter, dat de gemeente de verka veling in de hand kan houden. Het is niet. de bedoeling van de gemeente zelf bepaalde objecten te gaan exploi teren. De heer Jansen is het hiermede volkomen eens. Hij is ook van me ning, dat het exploiteren van derge lijke voorzieningen beter door parti culieren kan geschieden dan door overheidsinstellingen. De heer Ten Berge gaat ook graag met het voorstel van burgemeester en wethouders akkoord. Zijns inziens is de vrijetijdsbeste ding mede een zaak van- de volksge zondheid. Er moeten steeds meer mensen kunnen recreëren en daarvoor is het nodig dat voorzieningen worden ge troffen. Hij is daarom blij, dat de in de re geling genoemde gemeenten met dit voox-stel zijn gekomen. Het is de taak van de overheid om dit aan te pak ken. Ondanks dat de voorgestelde re geling de gemeente veel geld gaat kosten, kan hij zich er zeer goed mee verenigen. De heer Westerik lean zich ook wel met het voorstel verenigen, maar toch vraagt hij zich af of er geen spanningen zullen optreden tussen 't recreatiegebied Salland en de VVV's. Deze laatste doen toch ook veel goed werk op het terrein van de recreatie. Hij zou daarom gaarne zien, dat er op dit terrein een goed samenspel zou worden gevormd met de VVV's. De voorzitter antwoordt, dat het. VVV-wezen ook wil reorganiseren. De kracht zal worden gebundeld in streek VVV's. De provinciale VVV zal dan het ovex'koepelend orgaan worden. Een algehele samenwerking zal moeilijk uitvoerbaar zijn, omdat bijv. de Overijsselse Heuvelrug twee recreatieschappen overlapt. Misschien dat op administratief ni veau de recreatieschap en de VVV elkaar behulpzaam kunnen zijn. Eén en ander wordt echter wel onder ogen gezien. De praktijk zal dit ook moeten uitwijzen. De heer Westerik acht samenbun deling van krachten toch wel wenst. Spreker vraagt, of de streek VVV en de recreatieschap niet onder één hoofd kunnen werken. De voorzitter antwoordt, dat dit onfnogelijk is. De zaak moet niet gro ter worden opgezet als nu wordt voorgesteld. Deze vraag heeft ook wel gespeeld in de voorbereidingscommissie, be last met ontwerpen van de onderha vige regeling. De recreatieconsulent in deze provincie heeft dit echter be slist afgewezen. Hij kan echter ter geruststelling wel mededelen, dat de deelnemende gemeenten er bepaald niet op uit één cent teveel uit te geven. De heer Van Schooten is van me ning, dat juist op de voorgestelde wijze van de recreatie een probleem wordt gemaakt. Er komen veel veel commissies op- dit terrein. De heer Landeweerd zegt, dat hoewel geen vrije boer zijnde hij het toch geheel eens is met de woor den van de heer Van Schooten. De raad moet hier over iets beslis sen, waar hij niet vanaf weet en waarvan derhalve de consequenties niet te overzien zijn. De voorzitter antwoordt, dat de raad rekening moet houden met de eisen die heden ten dage aan de re creatie worden gesteld. Hierbij is in menging van de overheid niet meer weg te denken. Bovendien worden dermate hoge eisen aan de recreatie ve voorzieningen gesteld, dat aan sa menwerking op dit terrein niet meel is te ontkomen. De gemeenten alleen kunnen deze zorg voor de gemeentehüishouding niet meer alleen verzorgen. In dit verband valt ook te wijzen op samen werkingsvormen als de schoolartsen- dienst,. schooltandverzorging, ophalen huisvuil, het treffen van stedebouw- kundige maatregelen, regionale woonwagenkampen, allemaal zaken, welke niet meer door de afzonderlij ke gemeenten afdoende kunnen wor den geregeld. De uitwerking van dergelijke plan nen moet door terzake deskundigen geschieden. De individuele gemeen ten kunnen daarover echter niet vol doende beschikken en hebben daar voor.ook niet de middelen om daarin te voorzien. Ook valt te wijzen op de automati sering, waaraan ook niet valt te ont komen. Zo wordt nu al gedacht aan een samenwerking op dit terrein tus sen Gelderland en Overijssel, Onze hele samenleving wijst in de ze richting. Zoals het vroeger ging, kan het heden ten dage niet meer. Hieraan valt niet te ontkomen. De heer Van Schooten zegt, dat hij niet tegen samenwerking is, maar wel tegen de voorgestelde recreatie schap. De gemeente heeft hierin to taal geen inspraak meer. De voorzitter is het daarmede be paald niet eens. Zowel door burge meester en wethouders als door de raad dient een lid te worden aange wezen om zitting te nemen in het al gemeen bestuur van de recreatie schap. Bovendien zal de raad elk iaar op de begroting hiervoor geld hebben te voteren. Het is dus beslist niet zo, dat de raad alle bevoegdheden uit handen geeft. Voorts hanteren Gedeputeerde Sta ten het begrotingstoezicht. De heer Bossehers vraagt, of de landbouworganisaties ook inspraak hebben in deze materie. De voorzitter antwoordt ontken nend. Hij acht daartoe ook geen en kele reden aanwezig. Bij de voorbe reiding heeft de commissie nog wel ingeschakeld de districtsbureauhou der, de heer Markvoort, te Bathmen. Maar verder is inschakeling van landbouworganisaties ook niet nood zakelijk. De heer Bossehers vindt, dat het agrarisch gebied toch ten nauwste is betrokken bij de recreatie. De voor gestelde leden om de gemeente te vertegenwoordigen zijn echter in de eerste plaats raadsleden, die zich op het terrein van het VVV-wezen bege ven. Spreker is bang, dat op deze wijze de belangen van de landbouwer in het gedrang komen. De voorzitter antwoordt, dat wanneer de landbouwers worden in geschakeld de Middenstand ook moet worden ingeschakeld. Om al deze belangen te behartigen zijn toch raadsleden in het Algemeen Bestuur opgenomen. Bovendien kan de raad andere vertegenwoordigers aanwij zen dan door burgemeester en wet houders zijn aanbevolen. De raad is hierin namelijk ook volkomen vrij. De heer Bossehers is het met bur gemeester en wethouders wel eens dat het voor de hand.ligt, dat de raad vertegenwoordigers aanwijst die met het VVV-wezen op de hoogte zijn. Toch wordt het algemeen bestuur van de recreatiegemeenschap op de- ze wijze nogal eenzijdig samenge steld-.-- Wethouder Rietberg is van oordeel, 'dat hét yan het-;grobtste''belang is dat er een planning komt van de voorzie ningen ten behoeve van de recreatie. Door middel van het instellen van een recreatiegemeenschap wordt dit gezamenlijk geregeld. Hiervan kun nen de verschillende gemeenten zijns inziens alleen maar voordeel hebben. Op deze wijze zullen de gemeenten elkaar géén concurrentie aandoen. De voorzitter deelt nog mede, dat de recreatieschap geen schap .is in de zin van de Wet op de Publiekrech telijke Bedrijfsorganisatie, maar ge heel, steunt op dé bepalingen van de gemeentewet en de wet gemeen schappelijke regelingen. Dergelijke .vormen van samenwerking tussen gemeentebestuur is al sinds het be staan van de gemeentewet in 1851 mogelijk. Bovendien vertegenwoordigt het aangewezen lid van de raad van Hol ten de belangen van de gehele raad. De heer Ten Berge vindt ook, dat aan samenwerking op dit terrein niet is te ontkomen. Hij.wijst in dit verband ook op het samengaan van de coöperatieve ver enigingen. Alleen kan men dergelijke zaken niet meer goed behartigen. Boven dien spelen de financiën hier een be langrijke rol. Index-tijd toen de plaatselijke VVV alhier een folder liet drukken moest daarvoor 22 cent worden betaald. Na het opgaan in de Overijsselse Heuvelrug kon diezelfde folder voor 8 cent woi-dt 'gedrukt, alleen omdat een veel groter oplage mogelijk was. Zijns inziens is het evenzo gesteld met het tréffen van voorzieningen op het gebied van de recreatie. Als de gemeenten dit afzonderlijk gaan re gelen wordt het veel te kostbaar. Door het instellen van een recrea tieschap zal ook subsidie van het Rijk en de Provincie kunnen woi'den gerealiseerd. Ook in deze streek kan door de voorgestelde samenwerking iets groots tot stand worden gebx-acht. Het is zijns inziens dan ook de taak van de overheid om datgene ter hand te nemen, waar het particulier initia tief niet doet. De voorzitter deelt nog mede, dat HOLTEN Het bestuur van de afdeling" Twente van de KNVB heeft de verenigingen in dc afdeling in de geiegenneici gesteld een bezoek te bWen^en aan de jeugdinterlandwed- strijd voor 14- en 15-jarigen. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het Vïtesse-terrein te Arnhem op zater dag 6 april a.s. De jeugdcommissie van de Voetbal vereniging Holten heeft gemeend aan deze uitnodiging gehoor te moeten geven en daarom het initiatief ge nomen om al de junioren en pupillen persoonlijk te bezoeken. Het enthou siasme voor deze wedstrijd is bijzon der groot, want er hebben zich maar liefst 75 jongens opgegeven. De wed strijd begint om 3 uur. De bussen zuilen circa 1.30 uur uit Holten ver trekken. Er wordt voor voldoende leiders zorg gedragen, zodat elke lei der ongeveer zes jongens onder zijn hoede neemt. Ook de jeugdtrainer, de heer F. Paule, gaat met zijn jongens mee om hen uit deze wedstrijd lering te laten trekken. Hij hoopt, dat van de op gedane ervaringen straks wat in de px-aktijk gebracht kan worden. De jeugdcommissie hoopt dat het een leuke, sportieve wedstrijd en een prettig uitstapje mag worden. In de kosten, die f4,50 per persoon bedragen, wox-dt door het bestuur" van Holten f 2,50 bijgedragen, zodat de jongens zelf maar twee gulden be hoeven te betalen. het de bedoeling van deze king is om een plan vast te stellen waar naar toe kan worden gewerkt. De heer Bossehers blijft er bij, dat de agrariërs te weinig inspraak in deze regeling krijgen. De voorzitter zegt nogmaals, dat de raad volkomen vrij is wie dan ook van de x-aadsleden als vertegenwoor diger aan te wijzen. Wanneer echter nog andere instel lingen in de recreatieschap zullen worden opgenomen, geeft de raad zijn eigen bevoegdheden uit handen. De heer Van Schooten is van oor deel, dat de recreatie over de ruggen van de landbouwers gaat. De voorzitter antwoordt, dat de re creatie niet over de rug van de boer wordt getrokken. De raad wijst een lid aan. Is de •aanwijzing verkeerd gedaan, dan is dat de schuld van de raad zelf en van niemand anders. Dé heer II. Rietberg meent, dat er toch ook wel adviserende leden kun nen worden aangewezen. De voorzitter antwoordt, dat daar tegen geen bezwaar bestaat. Het be stuur van de recreatiegemeenschap heeft hierin echter het laatste woord. De in het algemeen bestuur vertegen woordigende raadsleden brengen de nodige inspraak van de' individuele gemeenten wel mee. Met name wijst hij in deze op de gemeente Deventer Deze gemeente betaalt ook mee aan de voorzieningen hier ten plattelande. Wanneer deze samenwex-king niet doorgaat, heeft Holten dit alleen te betalen. De heer H. Rietberg vraagt zich af of de zaak wel zo duur wordt. Er ko men toch ook rijks- en provinciale subsidies. Zijns inziens kunnen de fi nanciële lasten nog best meevallen. De voorzitter antwoordt, dat zox'g voor de recreatie nu moet worden LANDEWEERD (AR) betaald via deze regeling, terwijl in het andex-e geval de lasten alleen door Holten moeten worden gedra gen. Hierna besluit de raad zonder hoof delijke stemming confox'm het voor stel van burgemeester en wethouders met de aantekening, dat de heren Landeweerd en "Van Schooten geacht wensen te worden aangemerkt tegen het voorstel te hebben gestemd. Uit de hiex-na gehouden schriftelij ke stemming tot aanwijzing van een vertegenwoox*diger en een plaatsvex~- vangend vertegenwoordiger in het al gemeen bestuur van de recreatiege meenschap blijkt, dat de volgende stemmen zijn uitgebi-acht op: de heer W. ten Berge 9 stemmen, de heer J. Wiggex-s 1 stem, de heer J. H. Bos sehers 1 stem, de heer H. Rietberg 1' stem en de heer Landeweer 1 stem, als lid, terwijl voor het aanwijzen van een plaatsvervangend lid de na volgende steipmen zijn uitgebracht op: de heer J. Wiggers 10 stemmen, de heer W. ten Berge 1 stem, de heer A. Jansen 1 stem en de heer H. Riet berg 1 stem, zodat derhalve de heer W. ten Berge is gekozen als lid van het algemeen bestuur van de recrea tiegemeenschap Salland en de heer J. Wiggex-s als plaatsvex-vangend lid. Op een vx-aag van de voorzitter deelt de heer Ten Berge mede, dat hij de benoeming aanvaax-dt en voegt hieraan toe, dat hij met name ook de belangen van de agrarische bevol king van de gemeente wel terdege zal behartigen. Ook de heer Wiggers 'verklaart de benoeming aan te nemen en sluit zich gaarne aan bij de woorden van de heer Ten Berge. De voorzitter wenst de beide heren geluk met deze benoeming en deelt voox-ts mede, dat hij namens burge meester en wethouders als lid is aan- De rood-zwarten hebben zondag op een wat onfortuinlijke wijze in Gces- teren verloren. In de laatste minu ten werd hun lot bezegeld toen in valler Schooien, die stopper Hommes vei-ving, een bijna zeker doelpunt nog trachtte te keren, maar daarbij in eigen doel schoot. Stevo, wier spel de laatste wedstrij den reeds een opgaande lijn vertoon de, heeft ook deze middag uitstekend partij gegeven en zich door deze 1-0 overwinning verder van degradatiege vaar verwijderd. De Holtenaren wa ren sterker maar wisten hun over wicht niet in doelpunten uit te dx-uk- ken, 't Werd hun eex-ste vex'loren uit wedstrijd in de twee laatste compe- tities. De eerste helft van de wedstrijd speelde zich voox-namelijk op het do mein van de thuisclub af, met daar tussendoor' aanvallen van de gasthe ren. De Holtenax-en hadden het beste spel, maar voor het doel ontbrak het aan de afwerking, hetgeen mede zijn oorzaak vond in het sterk verdedi gend spel van de thuisclub. Zij za gen geen kans om door de soms sterk teruggedrongen vex-dediging van de thuisclub heen te bx-eken. in de tweede helft, lieten de rood gelen hun verdedigende houding veel meer varen en kwamen zij soms ge vaarlijk opzetten. Dit. inspireerde de Hotense aanv. tot tegen-acties, waar bij doelm. Hoek. die goed werk deed zich echter niet liet verrassen. De Holfcense supporters, die in groten ge tale wax'en meegekomen stimuleex-den daarbij hun favox'ieten door luide aan moedigingen. Het offensief bleek een stx-oovuux'tje, dat al spoedig was uit gebrand. De partijen gingen toen een tijdlang gelijk op en neer. Tien mi nuten voor het einde, werd stopper Hommes, die weer uitstekend werk deed, geblesseerd en vex'vangen door Schooien. Enkele minuten later kwam uit een inworp via het rechtsbinnen het winnende doelpunt. Terwijl, doelman Breukink reeds ge passeerd was probeerde Schooien de bal nog uit het doel te houden, maar zijn schot faalde en via z'n voet kwam de bal in de touwen- terecht. (1-0). Holten probeerde in de laatste minuten nog een gelijkspel te for ceren, maar de Stevo-defensie gaf geen krimp. gewezen van het algemeen bestuur, terwijl de heer Klein Velderman als zijn plaatsvervanger optreedt. 13 Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor 1965, 1967 en 1968., a aanpassing gewone en kapitaal- dienst van de begroting 1965. De voorzitter deelt mede, dat de begroting voor het dienstjaar 1965 nog dient te worden aangepast aan de werkelijk gedane uitgaven. Namens burgemeester en wethou ders stelt hij voor te besluiten over eenkomstig de ontwerp-wijziging, die voor de vergadering bij de stukken ter inzage heeft gelegen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad conform het voorstel van burgemeester en wethouders. (59è wijziging gemeentebegroting 1965). b aanpassing en overboeking kre dieten kapitaaldienst begroting 1967. De voorzitter deelt mede, dat de begroting voor het dienstjaar 1967 in overeenstemming dient te worden ge bracht. met de werkelijk gedane uit gaven. Namens burgemeester en wethou ders stelt hij voor te besluiten, con form de ontwerp-wijziging, die voor de vergadering bij de stukken ter in zage heeft gelegen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de' raad dienover eenkomstig. (68e wijziging gemeentebegroting 1967). c subsidie stichting muziekschool voor Rijssen en omstreken. Namens burgemeester en wethou- dex-s stelt de voorzitter voor aan de Stichting Muziekschool voor Rijssen en Omstreken over de jaren 1964 tot en met 1966 een subsidie te verlenen in totaal van f 5.079,75. De heer- Ten Berge zegt, dat hij nog steeds geen begroting heeft aan getroffen bij de stukken. De voorzitter antwoordt, dat de stichting inmiddels wel een begroting heeft ingediend. Namens burgemeester en wethou ders stelt de vooi'zitter daarom voor de behandeling van dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. Zonder hoofdelijke stemming be sluit de raad dienovereenkomstig. (69e wijziging begroting 1967). tl overboeking kredieten kapitaal- dienst begroting 1967. ï)l.amens ..bqrgeme,ester en wethou ders stelt de vooi'zitter voor de res tant kredieten van de kapitaaldienst 1967 over te boeken als aangegeven in de begrotingswijziging nr. 37, wel ke voor de vergadering bij de stuk ken ter inzage heeft gelegen. Zonder discussie en hoofdelijke steming besluit de raad dienover eenkomstig. (37e wijziging gemeentebegroting 1968). e krediet schoolbibliotheek openbare lagere school Dijkerhoek. De voorzitter deelt mede, dat door het hoofd van de openbare lagere school Dijkerhoek een krediet is ge vraagd voor gedeeltelijke vernieu wing van de schoolbibliotheek, groot f 645,65. Namens burgemeester en wethou ders stelt hij voor het gevraagde kre diet beschikbaar te stellen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad conform het voorstel van burgemeester en wethoudei's. (38e wijziging gemeentebegroting 1968). Rijs- f uitbreiding straatverlichting senseweg. De voorzitter deelt mede, dat door een aantal bewonex's van de buurt schap Look een verzoek is gedaan tot het plaatsen van een aantal lichtpun ten aan de Rijksweg 44a. De totale kosten hiervan bedragen f 7.400,-. Namens bux-gemeester en wethou ders stelt de voorzitter voor het ge vraagde krediet beschikbaar te stel len. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad dienover eenkomstig. (39e wijziging gemeentebegroting 1968). g leermiddelen brugklas Scholenge meenschap. De voorzitter deelt mede, dat de directeur van de openbare scholenge meenschap, alhier, heeft verzocht om een extra-krediet voor de aan schaf van boeken voor de brugklas in verband met opname in het leerpro gramma van het vak diex'kunde. Namens burgemeester en wethou- dex's stelt de voorzitter voor het ge vraagde extra krediet ad 825,— be schikbaar te stellen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad dienover eenkomstig. (40e wijziging gemeentebegi'oting 1968). h verhoging subsidie pialtelandsbi- bliotheek. De vooi'zitter deelt mede, dat door de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk een nieuwe tabel van de rijkssubsidie aan het ge meentebestuur is toegezonden. In verband waarmede ook de bereke ning van het gemeentelijk subsidie over 1968 nader dient te worden vastgesteld. Namens bux-gemeester en wethou ders stelt de voorzitter de subsidie voor aan Centrale Plattelandsbiblio theek voor Overijssel over 1968 te verhogen met. f 865,88 en nader vast te stellen op f 18.171,35. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de rahd conform het vooi'stel van burgemeester en wethouders. (41e wijziging gemeentebegroting 1968). i deelname in aandelenkapitaal NV IJssport Centrum. De voorzitter deelt mede, dat voor de behandeling van dit punt wordt verwezen naar punt 5 van de agenda en daax'om geen nadere toelichting behoeft. Namens burgemeester en wethou ders stelt hij voor een krediet van f 1000,- beschikbaar te stellen voor de aankoop van één aandeel van de NV Deventer IJssport Centrum te Deventer. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad overeen komstig het voorstel van burgemees- Onder dit motto houdt onze plaat selijke muziekvereniging ,,H.M.V." op zaterdag 6 april a.s. in het dorp en naaste omgeving de jaarlijkse in zameling van lompen. De schoon maak is momenteel in volle gang en in alle huizen komt hierbij wel weer iets aan de oppervlakte waarvoor maar één bestemming is: de vodden man. Vandaag of moxgen komt dan misschien de lompenkoopman om de mand of kist te ledigen en de huis vrouwen „vangen" dan enkele dub beltjes of kwartjes. Van die snoep- stuiver wordt U niet rijker en „HMV" ook niet maar 't is de massa die 't h'm doet. Vele kwartjes maken een grote. Wanneer iedere huisvrouw - evenals in de voorgaande dertien jaar - de lompen weer beschikbaar stelt zal ook dit jaar weer een mooi resultaat worden bereikt. Om „HMV" muzikaal goed draai ende te houden is per jaar zesduizend gulden nodig. Deze zesduizend gul den betreffen laten we zeggen de ge wone dagelijkse uitgaven (honoraria dirigent MHV en instructeur drum band, onderhoud instrumenten en uniformen, aankoop van muziek etc.) Wanneer men zo af en toe voor extra uitgaven komt te staan (nieuw uni form, nieuwe trommen voor de drum band) heeft men in de lompenop brengst een „appeltje voor de dorst". Dit „appeltje" kan „HMV" beslist niet missen en het is daarom dan ook dat het korps weer een beroep doet op alle huisvrouwen om mede werking bij deze 13e voorjaarsaktie. De mannen van de inzamelingsploe- gen (tijdstip van uitrukken 's mor gens half negen) zouden graag zien, dat de lompen even werden gebun deld of in een oude zak gestopt. Aan gezien de scholen geregeld oud-pa pier inzamelen, zal dit niet worden ingezameld. In de verschillende buurtschappen zal over enkele weken de inzameling van lompen plaats hebben. ter en wethouders. (42e wijziging- gemeentebegroting" 1968). j verbetering zandwegen. De voorzitter deelt mede, dat hij de 36e, wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1968 een krediet beschikbaar werd gesteld voor de verbetering van een aantal zandwe gen door het van gemeentewege be schikbaar stellen van puin en/of ge broken mijnsteen. De verwerking van dit materiaal zou door de aangelan den geschieden. Het blijkt thans echter noodzakelijk nog enige wijzigingen in het verhar dingsplan aan te brengen, waarmee een bedrag is gemoeid van f 8.475,--. Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter voor het ge vraagde krediet beschikbaar te stel len. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad een krediet ad f 8.475,— beschikbaar te stellen. (43e wijziging gemeentebegroting 1968). k uitbreiding en vernieuwingen dis tributienet elektriciteitsbedrijf. De voorzitter deelt mede, dat voor verschillende werkzaamheden van 't elektriciteitsbedrijf de navolgende kredieten benodigd zijn: a. Voor verhoging van het transfor matorvermogen Lichtenberg, Va- le-Mars, Beuseberg II en Sangel- dijk en verzwaring hoogspannings kabel „Kolcomplex" een krediet ad f 21.600,-. (44e wijziging gemeentebegroting 1968 en 3e wijziging begroting g.e.b. 1968). b. Voor uitbreiding laagspanningsnet Raalterweg en aankoop spannings meter een krediet ad f 5.760,—. (45e wijziging gemeentebegroting 1968 en 4e wijziging begroting g.e.b. 1968). c. Voor verzwaring bovengx-ondsnet Dammerweg, Gagelweg en Oude Deventex-weg een krediet ad. f 18.000,-. (46e wijziging gemeentebegroting 1968 en 5e wijziging begroting g.e.b. 1968). d. Voor aanleg laagspanningskabel langs VelddijkVeldweg in de buux-tschap Borkeld een krediet ad f 10.900,-. (47e wijziging gemeentebegroting 1968 en 6e wijziging begroting g.e.b. 1968). e. Voor het stichten van een 10 kV hoogspanningsruimte in de buurt schap Beuseberg een krediet ad f 14.000,-. (48e wijziging gemeentebegr-oting 1968 en 7e wijziging begroting g.e.b. 1968). f. Voor het stichten van een 3 kV transformatorruimte nabij de Bos weg en de Kwintenweg in de buurtschap Beuseberg een krediet ad f 17.900,-. (49e wijziging gemeentebegroting 1968 en 8e wijziging begroting g.e.b. 1968). Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter voor de ge vraagde kredieten beschikbaar te stellen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad overeen komstig het voorstel van burgemees ter en wethouders. I uitbreiding en vernieuwingen dis tributienet gasbedrijf. De voorzitter deelt mede, dat voor verzwaring en uitbx-eiding van het distributienet van het gasbedrijf de navolgende kredieten benodigd zijn: le voor verzwaring distributienet in de Dorpssti'aat een krediet ad f 20.850,-. (50e wijziging gemeentebegroting 1968 en 3e wijziging gasbedrijf 1968); voor uitbx-eiding hoofdtransport leiding in het Kolcomplex een krediet van f 24.500, (51e wijziging gemeentebegroting (1968 en 4e wijziging gasbedrijf 1968). 3e voor uitbreiding hoofdleidingnet en aankoop transportabele-druk- Holten 1 moet zondag aantreden, tegen „De Zweef" in Nijverdal. Dat kan een spannend duel worden, als het tenminste niet zo gaat als afge lopen zondag tegen Stevo. Holten is o.i- in Geesteren ten onder ge gaan aan het verschijnsel, dat ook zo vaak de oorzaak is geweest .van het verliezen van haar thuiswedstrij den, terwijl zij toch een aanmerke lijk overwicht had op de tegenpar tij. Een te sterk terugdringen van de verdediging der tegenpartij, waardoor er telkens zoveel benen voor het doel staan, dat er geen schot gelost kan worden en omdat het verrassingselement wordt uitge schakeld. Wie zich de vorige compe titie herinnert en b.v. de wedstrij den tegen Nijverdal en Luctor in dit seizoen, zal moeten beamen, dat er doelrijpe kansen geboren werden door de bal ver vooruit te spelen op aanvalsspitsen, die een groot ver rassingselement inhielden. Maar theoretiseren is heel gemakkelijk. Het is nog altijd een harde waar heid, dat men vaak het spel speelt, dat de tegenpartij laat spelen. Laat de Zweef maar komen als fielten haar wedstrijd speelt, zoals ze dat zo vaak gedaan heeft, dan is er geen kou aan de lucht. Wij verwachten in elke geval alle supporters weer in Nijverdal. De uitslagen en de competitiestand in 4B zijn als volgt: Stevo-Holten 1-0 Reutum-TVC 3-1 18 11 4 3 26 3! La Prem De Zweef 18 9 6 3 24 Holten 16 9 3 Luctor 17 8 3 Nijverdal 17 7 3 Enter 18 6 5 Reutum 18 6 5 De Tukkers 18 5 5 Stevo 18 4 5 9 13 MVV 18 4 3 U 11 21 6 19 7 17 7 17 7 17 8 15 <9-20 41-26 25-17 42-30 38-32 20-23 27-33 19-29 27-33 19-33 Programma 4B: MW De Tukkers La Première Enter Stevo Nijverdal TVC Luctor et Emergo Programma Holten Zaterdag: Hector bl Holten bl 3 uur Holten c-2 GFC c2, 2.00 uur Holten cl Enter cl, 3-15 uur Holten d2 Vesos dl, 10 uur Nijverdal dl Holten dl, 19 uur Zondag: De Zweef Holten, 2.30 uur Holten 2 De Zweef 2. 2.30 uur Holten 3 SOS 2, 12 uur Holten 4 Borne 4, 10 vuur Holten 5 Haarl. Boys 5, 2.30 uur (terrein Stationsweg Haarle) Bus supportersvereniging De Supportersver. laat zondag weer een bus lopen naar Nijverdal. Vertrek om ruim half twee vanaf de Smidsbelt, Holten bl—GFC b2- 14-0 Holten cl-Enter V. cl 12-0 Hector clHolten c2 1-2 Holten dlHolten d2 1-0 Stand junioren cl en c2 bijgewerkt t.e.m. 23 maart 1968. GFC cl 14 13 1 0 27 79-13 Holten cl 13 11 1 1 23 82-11 Haarl. Boys cl 14 11 1 2 23 73-24 Excelsior c2 15 6 4 5 16 37-29 Blauw Wit cl 15 6 2 7 14 30-41 Enter cl 14 6 1 7 13 40-38 Enter Vooruit cl 13 5 2 6 12 40-37 Twenthe cl 13 5 2 6 12 27-44 Holten c2 14 4 1 9 9 16-43 Hector c2 14 2 2 10 6 15-58 Excelsior c3 14 2 2 10 6 15-80 GFC c2 13 2 1 10 5 15-51 Stand pupillen dl en dc, bijgewerkt t.e.m. 23 maart 1968. SVVN dl 14 12 2 0 26 38- 6 DES dl 13 9 1 3 19 35- 9 De Zweef dl 13 9 1 3 19 33-17 VESOS dl 13 3 0 5 16 25-25 Holten dl 13 6 3 4 15 16-14 SOS dl 14 6 3 5 15 26-19 Haarl. Boys dl 13 5 2 7 12 26-19 Blauw Wit dl 13 5 2 6 12 21-20 Huls. Boys dl 14 6 0 8 12 25-41 Nijverdal dl 14 4 2 8 10 20-30 Holten d2 13 1 0 12 2 5-34 SDOL dl 13 1 0 12 2 11-47 Van Blauw Wit kwam op zaterdag 23 maart alleen de jeugd in actie. De junioren Al gaven in. Goor Twente Al goed partij doch moesten met 4-1 het onderspit delven. Gerard Kolk man redde voor z'n ploeg de eer. De junioren Cl stonden in Haarle tegen kampioenskandidaat Haarlese Boys Cl geruime tijd met 2-0 voor doch moesten vlak voor het eindsignaal nog de halve winst laten glippen. Voor Blauw Wit scoorden Geert Beid- man en Jan Bolink. PROGRAMMA: Blauw Wit 2 speelt thuis om kwart voor 4 tegen het tweede van BSCV (Borne). Een gelijkspel? Voor de Blauw Witte jeugd zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Blauw Wit Cl Excelsior C3 aan vang 2.30 uur; De Zweef Dl Blauw Wit Dl aanvang 10 uur. STAND 2e klasse B: Juliana 2 16-21; Oranje Nassau 3 14-20; ASV 2 (Aadorp) 12-19; BCSV 2 15-18; Enter V. 3 16-18; Achilles 2 13-14; Drienérlo 1 15-12; Blauw Wit 1 14-11; Sparta 3 12-9; Denekamp 1 11-8; Sportlust 3 14-2. Blauw Wit 1 heeft zaterdag vrij en kan het rustig afwachten hoe de me de-kandidaten voor degradatie (er dégraderen 2 clubs!) het gaan „ver sieren". schrijver een krediet van f 5.415,-. (52e wijziging gemeentebegroting en 5e wijziging gasbedrijf 1968). Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter voor de ge vraagde kredieten beschikbaar te stellen. Zonder discussie en hoofdelijk® stemming besluit de raad overeen komstig het voorstel van burgemees ter en wethouders. (Volgende week plaatsen wij het ver volg op dit raadsverslag).

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3