Lande weer d (AR) en Van Schooien (Boeren Partij) tegen recreatie in gemeenschap Sal land RA DANSER UIT HET PLAA TSELIJK PARLEMENT EERVOL ONTSLAG VOOR SLACHTHUISDIRECTEUR Fruittax gedeeltelijk zelfbedieningszaak Voor caravans geen woonforensenbelasting AAN- EN VERKOOP GROND AANDEEL IJSSPORTCENTRUM BENOEMING BOUWCOMMISSIE HOGE RAAD BESLISTE: in zaal Boode dracht, varkens B. Manenschijn SPARTA scooter rotan WIEGJE Zaterdag 30 maart 1968 Zaterda namelijk zijde nog nadere voorstellen worden gedaan. Dit dient daarom eerst te worden afgewacht. Burgemeester en wethouders zullen te zijner tijd hierop dan eventueel nog wel terugkomen. Hierna besluit de x-aad zonder hoof- délijke stemming de stukken ge noemd onder a tot en met n en 1 en 2 voor kennisgeving aan te nemen. 3a Voorstel tot aankoop van grond van de heren G. J. Podt en H. J. Op' laat, alhier. Voor de behandeling van dit punt verwijst de voorzitter de leden naar het hun toegezonden pre-advies. Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter voor dien overeenkomstig te besluiten. De heer Landeweerd zegt, dat zijn standpunt ingenomen in de vergade ring van 8 september 1967 sedertdien niet is gewijzigd en dat hij derhalv tegen dit voorstel zal stemmen. Zonder hoofdelijke stemming be sluit de raad hierna conform het voorstel van burgemeester en wet houders met de aantekening, dat de h'eer Landeweerd geacht wenst te worden aangemerkt tegen het voor stel te hebben gestemd. 3b Voorstel tot aankoop van grond van de heer F. J. Pasop, alhier. .Voor de behandeling van dit punt verwijst de voorzitter de leden naar het' hun toegezonden pre-advies. Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter voor dien overeenkomstig te besluiten. De heer Landeweerd zegt, dat zijn standpunt ingenomen bij het vorige punt ook voor dit voorstel geldt en hij derhalve tegen zal stemmen. Zonder hoofdelijke stemming 1. Notulen van de openbare vergaderingen van 19 december 1967 en 9 februari 1968. Namens burgemeester en wethouders stelt de voorzitter voor de notulen van de vergadering van 19 december 1967 vast te stellen overeenkomstig het ontwerp, zoals dat de leden voor de vergade ring is toegezonden. De heer Van Schooten meent, dat de woorden van wethouder Rietberg op bladzijde 216 eigenlijk thuishoren op bladzijde 222. Bovendien blijkt uit deze woorden alsof spreker geen inspectie tocht door de gemeente heeft gemaakt, hetgeen juist wel het geval is geweest. De voorzitter antwoordt, dat het gesprokene op bladzijde 216 is gezegd naar aanleiding van de .algemene be schouwingen en dat de woorden op bladzijde 222 in repliek en dupliek zijn gegeven. Door overbrenging van het gestelde op bladzijde 216 naar bladzijde 222 zal het verband uit de notulen worden gehaald. Een zinsne de, dat wel een inspectietocht door de gemeente is gemaakt, kan even wel alsnog aan de notulen worden toegevoegd. De heer Van Schooten zegt met be trekking tot de woorden van de voor zitter over het elektriciteitsbedrijf op bladzijde 219. dat het niet zijn bedoe ling is geweest kritiek uit te oefenen op het personeel van het elektrici teitsbedrijf, maar uitsluitend op de stroomvoorziening in de buurtschap pen. De voorzitter antwoordt, dat er ook niet in de notulen staat vermeld, dat kritiek is geleverd op het perso neel van het elektriciteitsbedrijf, maar op de stroomvoorziening door het bedrijf in de buurtschappen. Er bestaat echter geen bezwaar tegen dit alsnog uitdrukkelijk in de notulen te vermelden. Zonder hoofdelijke stemming be sluit de raad hierna de notulen van de vergadering van 19 december 1967 onveranderd vast te stellen, met dien verstande dat op bladzijde 216 als één na laatste alinea wordt opgeno men de navolgende zin: ,,De heer Van Schooten zegt, dat hij juist wel een inspectietocht door de gemeente heeft gemaakt en het hem daarbij is opgevallen, dat. aan verschillende wegen nog niets is ge beurd." Vóórts wordt op bladzijde 219, na de woorden van de voorzitter met be trekking tot het elektriciteitsbedrijf, opgenomen de navolgende zin: .,De heer Van Schooten...zegt,, jftat het niet zijn bedoeling is geweest kri tiek te leveren op het personeel van het elektriciteitsbedrijf." Hierna stelt de voorzitter namens burgemeester en wethouders voor de notulen van de vergadering van 9 fe bruari 1968 vast te stellen overeen komstig het ontwerp, zoals dat de le den voor de vergadering is toegezon den. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad dienover eenkomstig. 2a INGEKOMEN* STUKKEN*. Voor de behandeling van dit punt verwijst de voorzitter de leden naar de hun toegezonden lijst van ingeko men stukken. Hij stelt namens bur gemeester en wethouders voor die stukken voor kennisgeving aan te ne- men. Met betrekking tot punt 1 inzake een brief van de ANWB verneemt de heer Westerik hieromtrent gaarne de zienswijze van burgemeester en wet houders. De voorzitter antwoordt, dat burge meester en wethouders omtrent de beveiliging van het kruispunt Dorps straat - Larenseweg - Stationsstraat advies hebben ingewonnen van de ANWB. De situatie ter plaatse is echter bijzonder moeilijk. Het advies van de ANWB om het verkeer te lei den via de route Oranjestraat - Riet- molenstraat - Pastoriestraat komt m het geheel niet voor uitvoering m aanmerking. Aan één gevarenpunt in het dorp hebben we meer dan ge noeg. Deze regeling is echter door de ANWB voorgesteld, omdat het ver keer Oost-West veel intensiever dan het verkeer Noord-Zuid. Bovendien wordt het plaatsen v~n verkeerslichten niet mogelijk geacht in verband met de te geringe breedte van de Dorpsstraat, waardoor geen opstelstroken kunnen worden aange bracht. Het aanbrengen van ver keerslichten stuit vooraïsnoL te grote moeilijkheden en is voort- bijzonder kostbaar. De heer Ten Berge wil niet ontken nen. dat de ANWB verkeerstechnisch volledig capabel is in deze advies uit te brengen, maar toch ook worden in ongeveer gelijke situaties toch wel verkeerslichten geplaatst. Met name wijst spreker hier op de gemeente Rijssen. De voorzitter antwoordt, dat voor het plaatsen van verkeerslichten he verkeer op alle wegen ongeveer ge lijk moet zijn, hetgeen op bedoelde wegen in Holten bepaald met het ge val is. Bovendien ontbreekt de moge lijkheid om in de Dorpsstraat opstel stroken aan te brengen-. Mogelijk dat te zijner tijd nog een strook grond kan worden afgenomen van het ter rein van de voormalige ULO-schooL maar ook dat zal vermoedelijk niet voldoende uitkomst bieden. De heer Meerman is ook van me ning. dat het aanbrengen van ver keerslichten in de huidige situatie niet mogeliik is. De voorzitter deelt mede. dat bur gemeester en wethouders deze zaak 7i.'ien aanzien. Het eerst nog eens voorstel van de ANWB onaanvaardbaar. Wethouder Rietberg is van oordeel, dat in Rijssen de situatie anders dan in Holten. De wegen zijn daar breder. Rijssen heeft ook maar een gedeelte van het verkeer van hetgeen Holten passeert. Een groot gedeelte van dit verkeer gaat namelijk naar Hengelo. Bovendien moet - wanneer een verandering in de verkeerssituatie wordt aangebracht dit ook een verbetering zijn. De voorzitter voegt hieraan nog toe dat het niet alleen een financiële kwestie is. maar het moet technisch ook uitvoerbaar zijn. De heer Jansen meent, dat het per straat ook toch met verkeerslichten is te regelen. De voorzitter antwoordt, dat het advies van de ANWB momenteel om nader advies is gezonden aan Rijks waterstaat. Misschien dat van die VAN SCHOOT (BP) sluit de raad hierna overeenkomstig het voorstel van burgemeester wethouders met de aantekening, dat de heer Landeweerd geacht wenst te worden aangemerkt tegen het voor stel te hebben gestemd. 3e Voorstel tot aankoop van grond van de Stichting „Burgerweeshuis en Kinderhuis" te Deventer, alsmede vaststelling pachtersvergoeding. De voorzitter deelt mede, dat de gemeente ten behoeve van de uitbrei ding van het gasontvangststation aar de Oude Diepenveenseweg. alhier, de beschikking dient te verkrijgen over een strook grond, deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend, gemeente Holten, sectie E, nr. 2830, ter grootte van ongeveer 296 m2, eigendom toebehorende aan de Stich ting „Het Burgerweeshuis en Kinder huis" te Deventer. Genoemde stich ting heeft zich bereid verklaard be doelde grond aan de gemeente te ver kopen voor de prijs van f 1.036,00. De grond is verpacht aan de heer G. J. Boode, Neerdorp 47, alhier. Als vergoeding voor het pachtvrijmaken zal aan de heer Boode een schade vergoeding van f 1.000,00 dienen te worden betaald. Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter voor deze grond aan te kopen voor de prijs van f 1.036,00 door vaststelling van het ontwerp-raadsbesluit. dat voor de vergadering bij de stukken ter inzage heeft gelegen, alsmede tot het pacht vrijmaken van deze grond door aan de heer G. J. Boode, voornoemd, een vergoeding toe te kennen van f 1.000,- eveneens door vaststelling van een ontwerpraadsbesluit dat voor de vergadering bij de stukken ter inza ge heeft gelegen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad conform het voorstel van burgemeester en wethouders. 3d Voorstel tot het opnieuw beslui ten tot aankoop van grond van de heren H. Wansink en H. J. Wansink, Look 41. alhier. Dé voorzitter deelt mede, dal op nieuw dient te worden besloten tot aankoop van de grond, kadastraal bekend, gemeente Holten, sectie B, nrs. 34. 2125, 2329, 2363, 2364 en 3295, met de daarop staande boerderij-, stenen schuur en kookhuis, ter geza menlijke grootte van ongeveer 96.742 m2 voor de prijs vah f 200.000.- van de heren H. en H. J. Wansink. alhier, omdat Gedeputeerde Staten aan het raadsbesluit van 23 oktober 1967 tot aankoop van deze grond de goedkeu ring hebben onthouden, aangezien nog steeds niet in de vaste financie ring van deze aankoop is voorzien en het besluit mitsdien ingevolge het bepaalde in artikel 2 van de Wet Ka pitaaluitgaven publiekrechtelijke chamen niet voor goedkeuring aanmerking komt. Namens burgemeester en wethou ders stelt hij voor opnieuw te beslui ten tot aankoop van bedoelde grond, overeenkomstig het ontwerp raadsbe sluit, dat voor de vergadering bij de stukken ter inzage heeft gelegen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad dienover eenkomstig. 4a Voorstel tot verkoop van grond aan de heer E. D. Vincent, Mr. G. Vixseboxsestraat 14, alhier. De voorzitter deelt mede, dat de heer E. D. Vincent, Mr. G. Vixse boxsestraat 14, alhier, heeft verzocht aan hem te verkopen een bouwter rein, gelegen ten zuiden van de Kol- weg, kadastraal bekend, gemeente Holten, sectie F, nr. 3201, ter grootte van ongeveer 450 m2. Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter voor aan de heer Vincent, voornoemd, de ge vraagde grond te verkopen voor de prijs van f 18,- per m2, of in tótaal f 8.100,- en voorts onder de voor waarden en bedingen, zoals die zijn vermeld in het ontwerp-raadsbesluit, dat voor de vergadering bij de stuk ken ter inzage heeft gelegen. De heer Wansink vraagt, of de heer Veltkamp, Oude Deventerweg 5, alhier, nog een verzoek om aankoop van deze grond heeft ingediend. De voorzitter antwoordt bevesti gend. De heer Veltkamp heeft burge meester en wethouders daarom ver zocht. Burgemeester en wethouders hebben dit verzoek afgewezen, omdat dit perceel de bestemming heeft voor woningbouw en derhalve alleen ver kocht kan worden indien een woning op deze grond wordt gebouwd, het geen niet de bedoeling van de heer Veltkamp was. De heer Wansink zegt, dat de heer Veltkamp hem heeft verteld, dat wethouder Rietberg deze zaak in de raad zou brengen. Wethouder Rietberg antwoordt, dat dit persé niet waar is. Spreker heeft de heer Veltkamp al leen gezegd, dat wanneer deze over deze kwestie een uitspraak wilde heb ben, hij maar een verzoek moest dienen bij burgemeester en wethou ders. De voorzitter antwoordt, dat het verzoek van de heer Veltkamp aan burgemeester en wethouders was ge richt en niet aan de raad. Burge meester en wethouders beslissen over het doen van voorstellen aan de raad. De heer Veltkamp heeft daar om de verkeerde weg gevolgd. Hij had een verzoek moeten richten tot de raad. Nu dit niet door de heer Veltkamp is gedaan, is deze zaak volkomen normaal door burgemeester en wet houders afgedaan. Het verzoek van de heer Veltkamp is afgewezen. Naderhand kwam het onderwerpelijke verzoek van de heer Vincent tot aankoop van deze grond. Deze kwestie is geheel volgens de regels afgedaan. Het is nu derhalve aan de raad om te besluiten al of niet over te gaan tot verkoop van deze grond aan de heer "Vincent. De heer Landeweerd wil graag ver nemen, waarvoor de heer Veltkamp deze grond wilde aankopen. De voorzitter antwoordt, dat deze de grond voor erfvergroting wenste te kopen. Daarvoor is het bestem mingsplan echter niet vastgesteld. De heer Wansink merkt op, dat ook toch wordt voorgesteld om aan de heer Warrink een groot stuk grond te verkopen. Spreker gunt de heer Warrink deze grond best, maar van waar het verschil. De voorzitter antwoordt, dat de grond aan de Rijssenseweg momen teel nog is bestemd voor bijzondere bebouwing. Het is bij de uitvoering van het Kolplan echter gebleken, dat aan deze bestemming voor de grond langs de Rijssenseweg geen behoefte bestaat. Momenteel is daarom een herziening van het bestemmingsplan in voorbereiding om de bestemming „Bijzondere bebouwing" te wijzigen in „Bungalowbouw", waardoor het mogelijk wordt op deze grond twee bungalows te bouwen. Dit is echter een geheel ander soort bebouwing dan de grond langs de Kolweg. Ingevolge de bestemmingsvoor schriften moet voor het bouwen van een bungalow een groot stuk grond worden aangekocht. Ook de heer Veltkamp had deze grond wel van de gemeente kunnen kopen, dan had hij ook een veel groter stuk grond had. In deze kwestie heeft uitsluitend en alleen als uitgangspunt gegolden de voorschriften van het bestemmings plan. Wethouder Rietberg zegt., dat het perceel grond thans aan heer Vincent te verkopen nog pre cies een woning kan worden ge bouwd. Ware dat niet het geval ge weest, dan was de zaak heel anders komen te liggen. De voorzitter meent, dat het ook niet juist zou zijn geweest, wanneer van de verplichting tot de bouw van een woning ontheffing zou zijn leend. Het betreft hier een perceel bouwterrein en bouwterreinen zijn er voor om bebouwd te worden en niet voor erfvergroting. De raad dient thans dan ook beslissing te nemen over het voorstel van burgemeester en wethouders Zonder hoofdelijke stemming JANSEN (PvdA) raad hierna conform 'an burgemeester en de gevraagde grond te verkopen voor een kavelprijs van f 15.000,- en voorts onder de voorwaarden en be dingen, zoals die zijn vermeld in het ontwerp-raadsbesluit, dat voor vergadering bij de stukken ter inza ge heeft gelegen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad conform het voorstel van burgemeester wethouders. 4c Voorstel tot verkoop van grond aan mevrouw M. M. J. Kromhout van der Meer-Speet te Almelo. De voorzitter deelt mede, dat me vrouw M. M. J. Kromhout van der Meer-Speet, Roskamstraat 4 te Al melo, heeft verzocht aan haar te ver kopen een bouwterrein, gelegen aan de Schoutenstraat en Schuttersweg in het Kolplan-Oost, kadastraal be kend, gemeente Holten, sectie B, nr. 3103 en 3228, ter grootte van ongeveer 670 m2. Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter voor aan me vrouw Kromhout van der Meer-Speet, voornoemd, de gevraagde grond te verkopen voor een kavelprijs van f 12.000,— en voorts onder de voor waarden en bedingen, zoals die zijn vermeld in het ontwerp-raadsbesluit, dat voor de vergadering bij de stuk ken ter inzage heeft gelegen. Zonder discussie en hoofdelijke het wet- verkoop van grond van Wijngaarden te sluit de voorstel houders. 4b Voorstel lot aan de heer H. Utrecht. De voorzitter deelt mede, dat de heer H. van Wijngaarden, Prof. Fuchslaan 40 te Utrecht, heeft ver zocht aan hem te verkopen een bouwterrein, gelegen ten zuiden van de Drostenstraat in het Kolplan-Oost, kadastraal bekend, gemeente Holten, sectie B, nr. 3228, ter grootte van on geveer 972 m2. Narriens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter voor aan de heer Van Wijngaarden, voornoemd, MR. ENKLAAR stemming besluit de raad conform het voorstel van burgemeester wethouders. 4d Voorstel tot verkoop van grond aan de heer J. Warrink, alhier. De voorzitter deelt mede, dat de heer J. Warrink, Noordenbergstraat 19, alhier, heeft verzocht aan hem te verkopen een bouwterrein, gelegen aan de Rijssenseweg in het Kolplan, kadastraal bekend, gemeente Holten, sectie F, nr. 3201, ter grootte van on geveer 2640 m2. Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter voor aan de heer Warrink, voornoemd, de vraagde grond te verkopen voor een prijs van f 15,— per m2 of in totaal f 39.600.— en voorts onder de voor waarden en bedingen, zoals die zijn vermeld in het ontwerp-raadsbesluit, dat voor de vergadering bij de stuk ken ter inzage heeft gelegen. De heer Jansen vraagt, of de heer Warrink een uitweg krijgt op de Rijs senseweg en of de eigenaren van de aangrenzende gronden ook gelegen heid hebben gehad eventuele bezwa ren tegen het bouwplan aldaar 'ken baar te maken. De voorzitter antwoordt bevesti- BOSSCHER (CH) tot andere voorzieningen, waarover Deventer beschikt en waarvan ook wel door inwoners dezer gemeente wordt geprofiteerd. Het is echter de plicht van een centrumgemeente, zo als Deventer wil zijn, om ook van die centrumfunctie de financiële ge volgen te dragen. In het onderhavige geval ligt de zaak echter iets anders. Zowel in 1966 als in 1967 zijn diver se aan de Europese- en Wereldkam pioenschappen deelnemende landen ploegen ondergebracht in hotels in deze gemeente. Zakelijk gezien neemt deze gemeente derhalve een bevoorrechte positie in en profiteren de inwoners niet alleen van de ijs baan, maar de middenstand profi teert bovendien van de wedstrijden op deze baan. Dit laatste is dan ook de enige re den, waarom burgemeester en wet houders van mening zijn, dat moet worden deelgenomen in het aandelen kapitaal. Moreel gesproken is de ge meente hiertoe wel verplicht. De heer Westerik is blij met deze nadere toelichting en het daar ook volkomen mee eens. Uitzonderingen bevestigen de regel, zo ook in dit ge val. Ook al zou dit besluit op ander terrein consequenties inhouden, dan nog zou hij voor dit voorstel zijn, Vooral voor de vrijetijdsbesteding van de jeugd is deze ijsbaan in de naaste omgeving bijzonder belang rijk. De voorzitter antwoordt, dat hij het in het geheel niet eens is met woorden van de heer Westerik voor wat betreft, dat deze deelneminj desnoods op ander terrein ook conse quenties mag hebben. Deze deelneming mag juist in 't ge heel geen gevolgen hebben op andere voorzieningen, welke de gemeente Deventer als centrumgemeente treft. Burgemeester en wethouders zijn zuiver uit zakelijk oogpunt met dit voorstel gekomen. De middenstand van Holten profiteert van de ijsbaan in Deventer, daarom alleen is deel neming in het aandelenkapitaal van deze baan te rechtvaardigen. De heer Brands is het met de woorden van de heer Westerik wel eens. Naar zijn mening behoeft niet alleen zakelijk te worden beke ken. De voorzitter antwoordt, dat een principiële zaak is en dat burge meester en wethouders het bepaald niet eens zijn met de woorden van de heren Westerik en Brands. Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter hierna voor te besluiten met een bedrag van f 1.000 deel te nemen in het maatschappelijk kapitaal van het Deventer IJssport Centrum NV te Deventer. Zonder hoofdelijke stemming be sluit de raad dienovereenkomstij 6 Voorstel tot wijziging van de ordening op het beheer van de be drijven. Voor de behandeling van dit punt verwijst de voorzitter de leden naar het hun toegezonden pre-advies. Namens burgemeester en wethou ders stelt hij voor de Verordening op het beheer van de bedrijven der ge meente Holten dienovereenkomstig te wijzigen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad conform gend. Voor wat betreft,de inschake ling van de eigenaren van de aan grenzende gronden deelt de voorzitter mede. dat het bouwplan van de heer Warrink gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage heeft gele gen. Gedurende die tijd konden be zwaren tegen het bouwplan worden ingebracht. Daarvan is echter geen gebruik gemaakt. "De heer Ten Berge merkt op, dat thans wordt voorgesteld grond te verkopen als bouwterrein, waarop echter nog een andere bestemming rust. Hij vraagt, hoe dit eigenlijk precies in elkaar zit. De voorzitter antwoordt, dat dit eigenlijk een ondeugende vraag is. In een vorige vergadering is ook al over de bestemming van de onderha vige grond gesproken. De aanvanke lijk geprojecteerde bijzondere bebou wing aldaar vond ook in de raad wei nig weerklank. Ook door de omwo nenden werd daartegen indertijd be zwaren ingebracht. Burgemeester en wethouders heb ben daarom gezocht naar een betere oplossing en zij menen dit te hebben gevonden in het onderwerpelijke voorstel. Op het overblijvende terrein achter de garage Rouwenhorst kan dan een kleuterschool worden gebouwd. Dit voorstel houdt derhalve in, dat de raad te zijner lijd ook het voorstel tot herziening van het bestemmings plan in deze dient te aanvaarden. Het college van burgemeester wethouders is rrtet dit voorstel erg gelukkig en zij dachten dat dit ook wel de mening van de raad zou zijn. De heer Ten Berge kan zich met deze uitleg geheel verenigen. Hij vraagt nog, of de omwonenden ook de eerste keus hebben gehad deze grond aan te kopen. De voorzitter antwoordt, dat door de zo juist genoemde publikatie i de wettelijke voorschriften is vol daan. Geen der omwonenden heeft zich over het bouwplan van de heer Warrink tot het gemeentebestuur ge wend en dat derhalve ook geen be zwaarschriften zijn ingediend. Zo dit wel het geval was geweest, dan hadden Gedeputeerde Staten ook geen toestemming voor dit bouwplan gegeven. Hierna besluit de raad zonder hoof delijke stemming conform het voor stel van burgemeester en wethou ders. 5 Voorstel tot het deelnemen in het aandelenkapitaal van de Deventer IJssport Centrum NV. Voor de behandeling van dit punt verwijst de voorzitter de leden n het hun toegezonden pre-advies. De voorzitter voegt hieraan nog toe, dat dit voorstel financiële conse quenties mag hebben met betrekking van burgemeester en het voorstel wethouders. 7 Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer G. S. E. Veg- ter, als directeur van het keurings- waag- en slachthuisbcdrijf en hoofd van de vleeskeuringsdienst. De voorzitter deelt mede, dat heer G. S. E. Vegter, alhier, heeft verzocht hem in verband met het. bi reiken van de pensioengerechtigde leeftijd ingaande 1 juni 1968 ontslag te willen verlenen als directeur van het keurings-, waag- en slachthuis en als hoofd van de vleeskeuringsdienst. Namens burgemeester en wethou ders stelt de voorzitter voor het ge vraagde ontslag eervol en onder dankbetuiging voor de aan de ge meente bewezen diensten in verband met de bloei en instandhouding van het openbaar slachthuis, te verlenen. De heer Ten Berge vraagt, of bur gemeester en wethouders reeds voor bereidingen hebben getroffen voor de benoeming van een nieuwe directeur. De voorzitter antwoordt, dat burge- HOLTEN De familie Den Heijer in de Oranjestraat heeft haar groente en fruitwinkel annex kruideniersbe- drijf „De Fruittax" uitgebreid en ge moderniseerd door er gedeeltelijk een zelfbedieningszaak van te maken. De winkelruimte is bijna verdubbeld, waardoor de klanten zich, ten aan zien van de verpakte artikelen, met daarbij o.a. frisdranken en wonen, zelf bedienen kunnen. Dit is mogelijk geworden doordat alles langs de wan den gemakkelijker zichtbaar en be reikbaar is opgesteld, terwijl ook in het midden van de winkel nog een opstand voor kleine artikelen is op gesteld. Van groente en fruit is zelfbedie ning nog niet mogelijk, omdat deze nog los verkocht worden. Maar het helpen van de klanten vergt nu min- meester en wethouders hierover al druk doende zijn, waarbij ook de slachthuiscommissie is ingeschakeld. Zonder hoofdelijke stemming be sluit de raad dienovereenkomstig. 8 Voorstel tot het instellen van een adviescommissie ten behoeve van het komplan. De voorzitter deelt mede, dat bur gemeester en wethouders niets willen terugnemen van hetgeen in de vorige raadsvergadering is toegezegd, maar het komt hun niet gewenst voor ten behoeve van het komplan een advies commissie in te stellen. Dit is voor het college een moeilij ke beslissing geweest. Na ampele overwegingen achten zij het echter beter om het schetsontwerp van het komplan om advies te stellen in de handen van de Holtense Handelsver eniging. Deze vereniging is alleszins in staat een dergelijk advies uit brengen. Door het instellen van een commis sie worden echter maar enkele mid denstanders ingeschakeld, terwijl bij de Middenstandsvereniging allen zijn aangesloten. Wordt nu advies ge vraagd van deze vereniging dan wordt niemand gepasseerd, waardoor moeilijkheden kunnen worden vi komen. De Middenstandsvereniging kan dan ook zoals bijv. bij de midden standsconsulent omtrent dit plan ad vies omtrent het komplan vragen. Burgemeester en wethouders zijn van mening, dat op deze wijze de Middenstand beter aan zijn trekken komt, dan door het instellen van een commissie van advies. De heer Ten Berge is het wel met de woorden van de voorzitter eens. Bovendien is het een gemakkelijke weg voor burgemeester en wethou ders. Spreker is blij, dat de behande- TEN BERGE (GEM. BEL.) ling van het komplan op deze wijze kan plaatsvinden. De voorzitter meent, dat op de voorgestelde wijze het door de Mid denstandsvereniging uit te brengen advies zo gefundeerd mogelijk kan zijn. De heer Jansen merkt op, dat het toch niet de bedoeling is om nog aan het plan van de planoloog, ir. Haje- ma' te tornen. De voorzitter antwoordt, dat het komplan ter discussie in handen wordt gesteld van de Middenstands vereniging. Deze vereniging zal aan burgemeester en wethouders advies moeten uitbrengen omtrent dit plan. Ook mag zij vrijuit kritiek uiten. Zo zou het advies kunnen inhouden om het plan op bepaalde punten te wijzigen. Dit is zeer wel mogelijk, het is natuurlijk ook heel best moge lijk dat burgemeester en wethouders daaraan niet wensen tegemoet te ko men, maar het kan ook best zijn dat naar aanleiding daarvan het schets- plan wordt gewijzigd. Het betreft nog maar een schets- plan en wijzigingen daarin zijn nog zeer wel mogelijk. Hetzelfde geldt voor andere be stemmingsplannen. Hierin moeten ook regelmatig herzieningen in wor den aangebracht. De heer Brands vindt, dat het kom plan een behoorlijke ingreep in het dorp teweeg brengt. Hij vraagt zich dan ook af, of nog andere verenigin gen, dan alleen de Middenstandsver eniging, moeten worden - ingescha keld. De voorzitter antwoordt, dat wanneer nog meer verenigingen wor den ingeschakeld de raad zichzelf gaat uitschakelen. Het uitbrengen van een advies moet niet door een te breed gezelschap geschieden. Do raad vertegenwoordigt de kiesgerech tigde ingezetenen van Holten en als- zodanig gekozen om plannen voor de ze gemeente vast te stellen. T itters van mobiele caravans kunnen niet worden aangeslagen in woonforensenbelasting. De Iloge Raad heeft namelijk beslist, dat een derge lijke caravan geen gemeubileerde woning is in de zin van artikel 288 van de Gemeentewet. De beslissing van de Hoge Raad werd uitgelokt door de ANWB, die een van zijn le den Meunde bij zijn verweer tegen de hem*opgelegde aanslag. De uitspraak van de Hoge Raad betekent, dat al die caravanbezitters door de gemeente Ermelo, waaron der vallen Nunspeet, Vierhouten en Hulshorst, en door een aantal andere gemeenten, die het Ermelose voor beeld hebben gevolgd, als Epe in Gel derland, Ameland, Middenschouwen en Westerschouwen, waar onder val len Burgh. Haamstede, Serooskerke, Koudekerke en Renesse, ten onrech- e zijn aangeslagen in de forensenbe lasting. Het lijkt de ANWB alleszim billijk, med tegen de achtergrond van het feit, dat de heffing van deze belas- De de: doet aan ningwet f Namen: ders stelt de betalii sing te g dergenoe geldlenin; onder d< zoals op raadsbes: bij de st Dat de Holtense vaklieden snel gen. Zonder stemmin! der tijd, zodat men in deze branche sneller geholpen kan worden. Het ge heel maakt een keurige en uitsteken de indruk en er is een groot assorti ment van artikelen aanwezig. De af deling vaste planten heeft men op gegeven, zodat alleen nog snijbloe men verkrijgbaar zijn. kunnen werken blijkt wel uit het feit, dat de gehele verandering in drie dagen haar beslag heeft gekregen. Holten heeft er weer een, aan de huir dige koopgewoonten aangepast, meer gemoderniseerd zakenpand bijgekre- gen, hetgeen ook straks in het vreem delingenseizoen weer van betekenis zal zijn. Er had geen officiële opening plaats. Donderdagmorgen om achtuur heropende „De Fruittax" met enkele feestelijke aanbiedingen haar deuren. ting van zeer recente datum is. dat de ten onrechte geheven belasting gelden aan de gedupeerde caravan- bezitters worden gerestitueerd. Artikel 288 van de Gemeentewet geeft de gemeenten het recht een woonforensenbelasting te heffen van hen, die niet in de gemeente wo nende daar wel gedurende ten minste 90 dagen een gemeubileerde woning beschikbaar houden. De laat ste jaren zijn steeds meer gemeenten er toe overgegaan deze belasting te heffen van eigenaren van zomerhuis jes of andere optrekjes. De gemeen te Ermelo ging nog een stap verder naar thans is gebleken een stap te ver door ook mobiele caravans te belasten, die daar langer dan 90 da gen stonden opgesteld. De eigenaren daarvan moesten een bedrag van tenminste f 50.- per jaar afdragen an de gemeentelijke fiscus. Een open vraag blijft vooralsnog of >ok pleziervaartuigen geacht kunnen worden gemeubileerd' woningen te zijn in de zin van artikel 288 van de Gemeentewet. De inschakeling van de Midden standsvereniging bij het komplan is echter iets anders. Het komplan is een specifieke aangelegenheid van de middenstanders en alleen daarom is gerechtvaardigd deze vereniging in te schakelen. De heer H. Rietberg is het volko men met het voorstel van burgemees ter en wethouders eens. De heer Van Schooten vraagt, of alle middenstanders bij deze vereni ging zijn aangesloten. De voorzitter antwoordt, dat voor zover hem bekend is er geen vrije winkeliers zijn. Allen zijn aangeslo ten bij de Middenstandsvereniging. Hierna besluit de raad zonder hoof delijke stemming het schetsontwerp van het komplan om advies in han den te stellen van de Holtense Mid denstandsvereniging. Hierna stelt de voorzitter namens burgemeester en wethouders voor aan de agenda toe te voegen een punt 8b, namelijk een voorstel tot het in stellen van een commissie van advies ten behoeve van het vaststellen van een bouwverordening. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad dienover eenkomstig. 8b Voorstel tot het instellen van ad viescommissie ten behoeve van het vaststellen van een nieuwe bouwver ordening. De voorzitter deelt mede, dat het burgemeester en wethouders gewenst voorkomt alvorens een voorstel tot vaststelling van een nieuwe bouw verordening te doen dat eerst door een raadscommissie deze bouwveror dening wordt bestudeerd, zodat deze commissie advies hieromtrent kan uitbrengen. Het is de bedoeling, dat een voor het gehele land uniforme bouwveror dening wordt verkregen. Bui'gemeester en wethouders had den gedacht aan een commissie sa men te stellen van 5 leden, namelijk uit iedere fractie één lid. Deze com missie zal worden bijgestaan door de directeur van Gemeentewerken. De taak van de commissie is het uit brengen van advies omtrent de mo del-bouwverordening van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten aan de raad. Hierna wordt de vergadering te 8.40 uur voor 5 minuten geschorst, teneinde de raadsfracties in gelegen heid te stellen een commissielid uit hun midden aart te wijzen!' Te 8.45 uur wordt de vergadering heropend. Hierna blijkt, dat de heren J. Wig- gers, J. H. Bosschers, W. ten Berge, A. Jansen en E. M. van Schooten door hun fracties zijn aangewezen om zitting te nemen in de door burge meester en wethouders voorgestelde commissie. 9 Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe procedureverordening plan-schadevergoeding voor bestem mingsplannen. Voor de behandeling van dit punt verwijst de voorzitter de leden naar het hun toegezonden pre-advies. Namens burgemeester en wethou ders stelt hij voor overeenkomstig het voorstel te besluiten. Zonder discussie en hoofdelijke stemming besluit de raad overeen komstig het voorstel van burgemees ter en wethouders door vaststelling van de verordening, welke de leden voor de vergadering is toegezonden. 10 Voorstel tot het verlenen van een garantie voor rente en aflossing ten behoeve van een te sluiten hypothe caire geldlening. De voorzitter deelt mede, dat de heer J. Pennewaard. Olympiaplein 62 te Hengelo, een aanvrage heeft in gediend tot het garanderen van rente en aflossing van een door hem aan te gane geldlening onder verband van eerste hypotheek op de voor zijn re kening te bouwen woning in deze ge meente. Vervolg op pag. 3 11a Voo bet voor 101 der behoeve dere Sch De vo< het Best stichting school rr zoek is i stelling meenteli stig arti derwijsv Het bed rekend c Namei ders ste zoek in overeen! sluit, da stukken Zonde: stemmir komstig ter en v Zondag a.s. 31 maart TE BATHMEM. MUZIEK ,The Mops" Voorzaal Cor Rodert aan het Hammondorgel TE KOOP: keuze uit 8 diverse >verptijden eerste op 9 april BEUSEBERG 77 z.g.a.n. met 98 cc Villiers motor RIETMAN Rijssenseweg L 25 HARTKAMP Raalterweg 16

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 2