- Kwart eeuw geleden werden broer en zuster Scholl door nazi sterechtgesteld Holten op bezoek bij Stevo Ruilverkaveling Holten-Markelo I,- I Weer dodelijk ongeval op de Rijssenseweg Stichting Het Nationaal Rheumafonds Blauw Wit voorhoede was onproduktief Uitbreiding training jeugdige voetballers 15, ie, De helden van de Witte Roos 5, Gemeente aandeelhouder kunstijsbaan Deventer idi( VJohannes Passion PI ansc luidever goed i n g Jan Kettelarij leverde de beste prestatie bij metselen met baksteen Burgerlijke stand Bazar van GJC geslaagd DRUMBAND CONCOURS Competitiestanden lagere elftallen Vaantjes in supporters-auto s Wereld van pijn Holtense meisjes xvonnen 2e prijs in scholen -zaalhandbal FILMAVOND ggierdag 23 maart 1%8 f in noj ;rs NEURENBERG Deze jonge mannen kwamen onlangs plotseling in het nieuws: zij zijn te schuchter, om te trouwen. En van hen en nog een tiental andere vrijgezellen onder de 40 hangt het voortbestaan van hun geboorteplaats af. Sinds vijf jaar werd er in het gemeentehuis van Kirchfarrnbach in het zuiden van de Duitse Bondsrepubliek geen huwelijk meer gesloten het aantal inwoners van het dorp daalde ten ge volge daarvan op 297. En 300 is de minimum grens voor de zelfstandigheid van een gemeente in deze streek. Alle pogingen van de burgemees ter, de flinkegoed verdienende vrijgezellen over' te halen een meisje te vragen, mislukten. Op grond van een krantenbericht meldden zich echter thans meer dan honderd jonge meisjes, die bereid zijn een Kirchfarrnbacher te huwen en zo het voortbestaan van het dorp te waar borgen. 55 55 München. Studenten van nu kunnen t uich nauwelijks voorstellen, wat het betekende, in de twaalf jaren van ter- reur in Duitsland 1933-1945 ook maar het geringste verzet tegen de staats- macht te plegen. Deze vermetel heid, die gelijk stond aan zelfmoord, braehl een studentenverzetsgroep aan n_ de universiteit in München op. Het is thans vijf en twintig jaar ge leden, dat broer en zuster I-Ians en Sophie Scholl samen met hun mede verzetsman Christoph Probst na een proces van het zogenaamde „Volks gerichtshof" van de nationaal-socia- listen ter dood veroordeeld en twee Op zaterdag 23 maart vindt in de Geref. Kerk te Nijverdal de 24st.e uitvoering plaats van de Johannes Passion van J. S. Bach door het COV- Koor „Soli Deo Gloria" te Nijverdal met begeleiding van het Overijssels Philharmonisch Orkest en medewer king van tal van solisten, liet geheel staat onder leiding van de heer Ber Joosen. De uitvoering begint om 20.00 uur, deuren geopend om 19.30 uur. PLATTELANDSVROUWEN In verband met het enthousiasme van de vorige keer gaat de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen op vrijdag 5 april a.s. weer een dropping organiseren voor haar leden en hun huisgenoten. De start zal zijn om 20.00 uur bij de Co-op. Aan- en Verkoopvereniging. Opgave voor deelneming moet ge schieden uiterlijk donderdag, 28 maart bij de secretaresse mevr. C. H. ter Hoeven - Meilink, Waardcn- borchstraat 36, tel. 1707. Men hoopt, dat weer veel dames en heren van de partij zullen zijn. dagen daarna in München-Stadelheim terechtgesteld werden. Enkele maan den later trof drie andere leden van .de verzetsgroep „Witte Roos" hetzelf de lot: de initiatiefnemer van de her weging, professor Kurt Huber, de studenten Alexander Schmorell en Willi Graf. De groep „Witte Roos" had zich ten doel gesteld, het Duitse volk door vlugschriften wakker te schudden en tot openbaar verzet tegen Hitier en zijn trawanten aan te zetten, tot een tegenbeweging, die tot de val van tiran en tot de beëindiging van de half verloren oorlog had moeten lei den. Een pogen, dat zoals iedere ge tuige van de gebeurtenissen van toen duidelijk was, gedoemd was te mis lukken. Ook de samenzwerende stu denten van München, die hun opposi tionele vlugschriften in een kelder drukten, om ze dan op de universiteit rond te delen, geloofden aan geen wonder. Zij wisten precies, dat zij geen enkele kans van slagen hadden, zetten bij hun volle verstand hun le ven op het spel en handelden met doodsverachting. Maar juist deze zelfopoffering hielden ze voor juist en zinvol. „Weg met Hitier" en „Vrijheid' stond niet alleen in de vlugschriften, maar ook met grote letters op mu ren en borden in München. Toen op 18 februari 1943 opnieuw een regen van vlugschriften van de bovenste verdieping van de universiteit in de entreehal neerdaalde, waren de toe- 'gangen tot het gebouw reeds ver sperd. De Gestapo had zich in de gan gen verborgen gehouden, en enkele minuteri later werden de uitdelers van de vlugschriften gearresteerd. Reeds op 20 februari veroordeelde het Volksgerichtshof broer en zuster Scholl en Christoph Probst „wegens hoogverraad" ter dood, en op 22 fe bruari werd het vonnis voltrokken. De offerdood van de beide, jonge verzetsmensen is na de ondergang van het Hitlerrijk goed verstaan en gewaardeerd. Hun namen werden tot symbool voor de door knechting en terreur neergehouden wil tot ver zet, voor 't „andere Duitsland". Plei nen en scholen in de Duitse Bondsre publiek, de door Inge Scholl, de zus ter van de terechtgestelde, geleide volkshogeschool, een meisjesgym- München, bronzen pla- xtra De inmidcls berucht geworden Rijs senseweg heeft weer een slachtoffer geëist. Dinsdagavond om plm. elf uur is de 61-jarige inwoner van de Beuseberg, H. Uitman, op de Otlér aangereden door een personcelsbus- je van de Kon. Textielfabriek „Nij verdal - ten Cale" NV, bestuurd door G. J. W. uit Nijverdal, en met uit en inwendige verwondingen overge bracht naar het St. Geertruiden Zie kenhuis te Deventer, waar hij kort na aankomst is overleden. De heer Ulfman en, zijn echtgenote, waren, met het echtpaar Van Zon, op visite gewéest op de Lichtenberg. Omstreeks half elf keerden zij huis waarts. De beide mannen fietsten naast elkaar. Dit laatste is de heer Ulfman, die aan de linkerkant reed, noodlottig geworden. Volgens inzit tenden van het busje zou de chauf feur door een tegenligger zijn ver blind en de wielrijders niet opge merkt hebben. 1-Iet slachtoffer werd door de auto geschept. Volgens oog- De gemeenteraad zal in zijn verga dering van 25 maart een nieuwe pro cedureverordening moeten vaststel len terzake van planschadevergoeding voor bestemingsplannen. Tegen het gebruikte" modelvan het Nederlands Instituut voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, dat. door een commissie werd opgesteld, zijn zo wel van de zijde van gemeente- en provinciale besturen, als ook in de vakliteratuur bedenkingen naar vo ren gebracht. Ged. Staten verzoeken nu de raad voor te stellen een nieu we verordening vast te stellen, aan gezien de eerder genoemde commis- •ie een gewijzigde model-verordening heeft gepubliceerd. De verordening tMt tien artikelen. getuigen lieten de verwondingen zich uiterlijk niet zo ernstig aanzien. In wendige kwetsuren zullen waarschijn lijk de oorzaak van het overlijden geweest, zijn. Heb ongeval werd de andere morgen reeds druk bespro ken. De deelneming met het getrof fen gezin is algemeen. Dit is ,het tweede dodelijk ongeval binnen enkele maanden, terwijl on langs nog een meisje bij een aanrij ding werd gewond. Wij kunnen ons voorstellen, dat de ongerustheid by de ouders van de schoolgaande kinderen weer is toe genomen. Lang niet alle weggebrui kers houden zich aan de gestelde maximum snelheid van 80 km per uur. Het is noodzakelijk hun kinde ren dringend te waarschuwen voor al niet naast elkaar te rijden, want lang niet alle kinderen zyn zich van dit gevaar bewust, hebbe wy kunnen constateren. DE PIONIERS De schaakclub ,De Pioniers" speelde" donderdagavond in haar club lokaal, hotel Holterman, een wed strijd voor de 3e klasse A van de TSB tegen de schaakvereniging „Vroomshoop". De Holtenareh won nen deze ontmoeting met 7-3. De uitslag der tien partijen was als volgt: F. J. Hol H. Lekkerkerker .'/s-'/t, H. D. Grobben H. Hilberink 1-0, mevr. H. J. Iiol-Groothoff J. W, Dogger '/s-1/-.-, B. van Beek B. Borg 1-0, H. D. Pinkert II. Dub- 'bink. 1-0, A. Stukker J. P. Kassies '/j-'/s, A. J. C. Brands H. Dogger 0-1, C. van Geerestein J. Welmers 1-0, F. Groenewoudt H. Dekker "1-0 en H. H. J. Stukker H. Slot Vi-'/i. quettes bewaren de namen van Hans en Sophie Scholl en houden de gedach te aan hun moedige daad wakker. HOLTEN De 16-jarige J. W, M. Kettelarij, zoon van de heer J. W. A. Kettelarij, Holterbroek 31, en leerling van de lagere technische school te Rijssen heeft een uitstekende presta tie geleverd door als eerste te eindi gen in een wedstrijd „metselen met baksteen". Deze wedstrijd werd ge houden in de LTS te Zutphen voor de selectie van de nationale finale, die van 3 tot en met 6 april wordt gehou den tijdens de Nationale Beroepen- manifestatie in de lrenehal van de Kon. Ned.' Jaarbeurs te Utrecht. Twee en twintig jongelui' uit het ge hele land mogen hieraan deelnemen. Jan Willem Marinus Kettelarij be haalde het hoogste aantal punten tij dens de regionale voorwedstrijden in Zutphen. En nu maar afwachten of „Jantje van Lenen", zoals hij in de buurt heet, ook in Utrecht als de bes te metselaar uit de bus zal komen. Geboren: Johan zv H. Bekki en J. F. Nijland, Holterbroek 66 Aaltje Hermina dv H. D. Klaasses en G. I-I. A. Boode, Espelo 46 Albert Jan zv A. J. Nïjkamp en J. B. Brinks, Boschkampsstraat 28 Egbert, zv I-I. J. Dikkers en A. W. E, Wegstapel, Dorpssti-aat 18 Hendrik Jan zv H. Beklcernens en B. Krijgsman, Kozalc- kenstraat 54. Ondertrouwd: W. J. Heemskerk 23 jr, Bergmanstr. 38 en J. Beldman 24 jr, Bergmanstraat 38. BEVOLKING Ingekomen: C. J. M. van cler Hidde en gez. van Maassluis naar Beuse berg 178; J. Beldman van Den Haag naar Bergmanstraat 38. Vertrokken: V. R. Koekerits en gez. van Holterberg 26 naar Deventer. De bazaar die door de Gereform, Jeugd vorige week werd gehouden in gebouw „Rehoboth" is voor honderd procent geslaagd. De eerste bazaardag (Biddag) toonde de kleinere jeugd 's middags grote belangstelling, in 't bijzonder voor de grabbeltonnen en de touwtjestrekkerij en 's avonds jvas het gebouw van plm. half negen tot half elf ei-vol en werden er zeer goede zaken gedaan. Vrijdagavond was de belangstelling wat minder maar op de laatste dag (zaterdag 16 maart) ging het zowel 's middags als 'savonds weer geheel naar wens. Het grote podium was in gericht als restauraant en velen lie pen hier even binnen voor een kop koffie (met of zoder krentenbrood), een frisdrankje of een kop soep. Traditiegetrouw toonden de heren weer veel interesse voor de beide vrije schietbanen en de z.g. „geluks baan" terwijl de dames meer hun geluk beproefden aan de spoelbak ken. het ballen gooien en het rad van avontuuur. Bij al deze attracties wa ren mooie prijzen te winnen. Bij het schieten - hoofdprijs wollen deken - voerden de heren Heusink- veld, Haan, Bouwhuis en Brinkman felle strijd wat tenslotte door laatst genoemde zou worden gewonnen. De heren Haan en Bouwhuis schoten vele malen 35 doch 36 kwam er voor geen van beiden uit. Zowel Heusink- veld als Brinkman lukte het één keer om drie keer in een serie een 12 te schieten doch Brinkman had meer „steuntjes" van 35 en kwam hierdoor in het bezit van de hoofdprijs. De hoofdprijs op de geluksbaan - eveneens een wollen deken - was met 375 voor Wim Linde. Notaris Pluimers te Markelo die, mogelijk op advies van zijn vrouw, de prachtige pop (in schitterend bi-uidstoilet! de doodeenvoudige naam „Riek" had gegeven (briefje met naam heel officieel in verzegelde en veloppe) heeft hiermee voor een extra opbrengst gezorgd want nie mand van de bijna 250 bezoekers (sfers) noemde de juiste naam zodat „Riek" zaterdagavond bij opbod werd verkocht voor twintig gulden. De plm. 250 personen die meededen aan deze „raderij'' zochten het tever geefs in dure namen als Rosemarijn, Diana. Monique, Marion, Yvonne, Jacquelien, Marjolein enz. Ook het juiste aantal bonen (601) in een jampotje werd door niemand geraden. Mevrouw Heusinkveld en Dick Meerman die beide 600 hadden geraden moesten toen loten om de prijs (rollade) en hierbij vond mevr. Heusinkveld vrouwe For'tuna aan haar zijde. De schattingen bij het bonenraden liepen uiteen van 100 tot 1614. De lengte van de worst (10 meter en 60 centimeter) werd ook door nie mand juist geraden doch Joke Klein Nagelvoort uit de A. J. Goldstein- straat z&t er met 1050 centimeter het dichtste bij en won de hoofdprijs, een elektrisch strijkijzer. De schattingen varieerden van 1457 tot 1520 centi meter. De bazaar die zaepdagavond werd besloten met de verkoop (bij opbod) van overgebleven spullen heeft vol gens een voorlopige schatting netto tweeduizend gulden opgebracht. Het doel (aankoop van een elektro nisch orgel voor „Rehoboth" en be taling van de gekochte bandrecorder) is bereikt en misschien schiet er nog iets .over: voor' het „aankleden" van het gezelligheidscentrum dat de jeugd heeft ingericht in de grote kelder onder 'v podium van het gebouw. De Koninklijke Federatie van Har monie- en Fanfaregezelschappen (KNF) heeft aan de Holtense mu ziekvereniging ,.HMV" een drum band-concours toegewezen voor za terdag 7 sept. a.s. Het bestuur van „HMV" heeft i.v.m, deze toewijzing een aantal ingezetenen, van wie ver wacht mag worden dat zij bereid zijn om mee te werken bij het orga niseren van dit evenement, uitgeno digd vopr een bespreking op dinsdag 2 april 's avonds om 8 uur in de ver gader-zaal van de Coöp. Aan- en Ver koopvereniging „Holten". De rood-zwarten gaan zondag op bezoek bij Stevo te Geesteren, dat de laatste wedstrijden wat meer spirit getoond heeft en zich daardoor van de onderste plaats één stap naar boven gewerkt heeft. Het moet voor onze jongens een niet al te moeilijke op gave zijn om de puntjes mee naar huis te brengen, maar laten zij er op rekenen, dat er beslist wel voor ge voetbald moet v orden. Het was bijzonder jammer dat de wedstrijd tegen Reutum de afgelopen zondag niet door kon gaan, wegens de bar slechte toestand van het ter rein. Het was o.i. de taak van de con sul geweest om het terrein 's morgens reeds af te keuren. Het water spatte hoog op als de bal neerkwam en dan de modderbrei. Er is zo wel 'n grote achterstand voor Holten ontstaan. Voor zondag staat behalve deze wedstrijd in 4B nog één wedstrijd fneer op het programma, die is in gelast n.l. Reutum—TVC. De uitslagen van zondag j.l. en de stand in de competitie zijn als volgt: ReutumHolten afg, MVV '29Enter 1-0 De ZweefNijverdal 2-0 La PremièreLuctor afg. Stevo—TVC '28 3-1 Onderstaand volgen enkele com petitiestanden, welke zijn bijgewerki tot en met 16 maart 1968 van de ju nioren-elftallen van de voetbalver. Holten". A-elftal SOS al SVVVN al DES al Holten al Hulz. B. al Haarl. B. al DES a2 VESOS dl 12 9 1 2 19 49—16 10 8 2 0 18 56— 4 10 8 1 1 17 46—15 11 6 2 3 14 44—20 12 5 0 7 10 40—43 12 3 0 9 6 10 2 0 8 4 21—70 11 0 0 11 0 6—77 In deze klasse lijkt ons SVVN al en DES al de beste kans te hebben voor het kampioenschap, terwijl SOS al en Holten al een verwoede strijd zullen voeren om de 3e plaats. VESOS al is duidelijk de zwakste in deze afdeling, B-elftal: GFC bl Excelsior bl Pnjssen'V bl Holten bl Twenthe bl Hector bl GFC b2 Excelsior b2 46— 6 53—1' 43—14 51—16 43—40 21—3.1 5—93 -52 9 8 1 0 17 11 7 2 2 16 8 6 0 2 12 9 6 0 3 12 12 4 1 7 9 10 4 0 6 8 9 10 8 2 10 1 0 9 2 GFC bl zal hier wel met de ere palm gaan strijken, terwijl de 2e plaats een aangelegenheid zal wor den tussen Excelsior bl, Rijssen V. bl en Holten b2. De tweede edities ■van GFC en Excelsior kunnen in de ze groep niet meekomen. In volgende nummers hopen wij de verdere standen te publiceren. De voetbal - supportersvereniging schrijft: Nu dé spanning voor een mo; gelijk kampioenschap voor Holten 1 met de week toeneemt,is een maxi male belangstelling voor de nog spelen wedstrijden voor de spelers van eminent belang. Alle supporters dienen een gesloten front te vox-men en de algemene belangstelling uit te dragen. Onze gedachten gaan in deze uit naar een vaantje in de kleuren rood-zwart, met een voetballer als opdruk. Als alle autorijdende suppor ters een vaantje gaan kopen en dit in de rechterhoek van de achterruit hangen wordt het meeleven met onze jongens krachtig gédemonstreerd. De laatste vaantjes zijn zaterdag, 23 ma a.s. tegen betaling van f 2.50 verkrijgbaar bij Cafetaria "De Mo lenbelt" van de heer J. Paalman er bij Foto ten Velde, Dorpstraat, Laten de supporters van "Holten' voor de morele overwinning zorgen de spelers zorgen dan voor het beha len van de punten. In de jaarvergadering van de afde ling' Holten van de O.L.M. heeft de voorzitter, de heer H. J. Stegeman, de ruilverkaveling Holten-Markelo aangeroerd en gezegd, dat de voor lopige plannen nu gereed zijn. De be slissing is ontzaglijk moeilijk ge weest. Hij betreurde het, dat de grondeigenaren 'die snijschade zul len ondervinden van de aanleg van de E8 buiten de ruilverkaveling Ontmoet U wel eens mensen die al leen maar kunnen drinken met be hulp van een rietje omdat zij al der tig jaar hun handen niet meer kun nen gebruiken. Of vrouwen die al vijf tien jaar lang in een rolstoel zitten en daardoor hun huis of kamer niet meer leunen verlaten? Er zijn er in ons land tienduizen den, Zij lijden aan de gevolgen van de vreselijke ziekte Reumatiek. Niet al deze patiënten zijn bejaar den. Want het is niet waar dat reuma bij de oude dag behoort. Deze nooit genoeg te bestrijden ziekte vindt zijn slachtoffer onder alle leeftijden. Reu matiek wordt niet voor niets Volks vijand nummer EEN genoemd. Acht tien procent van ons volk lijdt eraan. Eén procent (ruim 12(1.000 mensen) is door reuma chronisch invalide. Schrikbarend veel, vindt U niet? Realiseert U zich wat dit voor de ze mensen betekent? Een- wereld van pijn, verdriet en eenzaamheid. Gelukkig staat het Nationaal Rheumafonds voor deze mensen op de bres, daarbij gesteund door het ge hele Nederlandse volk. 1-Iet Rheuma fonds verleent financiële steun aan de bouw van reumaklinieken en aan het wetenschappelijk onderzoek naai de oorzaken en de beste bestrijdings wijze van de reumatische ziekten. Hierdoor kan achter de muren van ziekenhuizen voortdurend gevochten worden tegen de gevolgen van i ma. Voort werkt het mee aan de ge nezing van reumapatiënten door zijn mobiele eenheden voor fysische the rapie die ver van behandelingscentra wonende patiënten thuis de zo nodige massagebehandeling verlenen. Maar ook verheht het met zijn individuele hulp het lot van talloze reumapatiën ten die, vaak levend in een wereld van lèed, nog thuis verpleegd kun nen worden. Wanneer je als reumapatiënt al tijd tussen vier muren zit, wil je er wel eens uit. Ook dit heeft het Natio naal Rheumafonds begrepen. Twee maal per jaar organiseeii; het voor chronische reumapatiënten een vijf daagse vakantie in een hotel in Zuid- Limburg, Voor minder valide patiënten stelt het bovendien de deuren van het Reuma- vakantiecentrum in Bussum gaarne open. Wij hopen, dat U zult overdenken van hoe groot belang het is de vele tienduizenden reumapatiënten in ons land met hun wereld van pijn, ver driet en eenzaamheid niet te verge ten. En dat U daarom niet vergeten zult Uw bijdrage te deponeren in hét collectezakje dat U al in de bxieven- bus heeft gevoyden. In de loop van de volgende week wordt het zakje bij U gehaald. Wanneer U geen zakje heeft ontvangen is Uw bijdrage op giro 324 ten name van het Nationaal Rheumafonds te 's-Gravenhage van hai'te welkom. vallen. Nu de ruilverkavelingsplan nen nog niet vastgesteld zijn, zouden belanghebbenden de koopsommen in de ruilverkavelingskas moeten stor ten om voor toewijzing van nieuwe kavels in aanmerking te komen. Dat heeft men blijkens de Cultuur Technische Dienst niet gewild. Het lid van de voorbereidingscommissie d^ heer J. H. Veneklaas Slots, deel de daarop nog mede, dat men voorbereidingscommissie overeen stemming heeft bereikt met de Cul tuur Technische Dienst en het Staats bosbeheer. De ruilverkaveling Holten-Markelo wordt de eerste verkaveling nieuwe stijl, waarbij in het landschapsplan o.a. houtopstanden langs de kavels en akkerheggen niet in tact zullen wor den gelaten en bosschages meer in complexvorm zullen worden gehand haafd of aangebracht. De plaatselijke besturen en hoofd besturen van de landbouworganisaties hebben volledig achter de voorberei dingscommissie gestaan. Er zullen heel weinig boeren zijn, die niet met de ruilverkaveling te maken zullen krijgen, verklaarde de heer Veneklaas Slots, want iedere boerderij komt aan een harde weg een z.g. A 2-weg of aan een in- steekweg te liggen. Er is eèn redelijke kans. dat de stemming nog voor het einde van het jaar zal kunnen plaats vinden. De C.T.D. zal de belanghebbenden in groepjes van 15 a 20 personen voor lichten aan de hand van de kaarten, waarbij ook het stemmingsrapport zal worden gehandeld. Kort voor de stemming komt ey dan nog een gro te voorlichtingsvergadering van de C.T.D. „Men heeft ons wel eens te grote ge heimzinnigheid verweten, aldus de heer Veneklaas Slot maar ons was geheimhouding opgelegd". „Ook wordt wel eens gezegd dat bij afstemming van de plannen, al les blijft zoals het is, maar dat is be slist niet het geval. Men krijgt in Holten niet alleen te maken met de E 8, maar ook met de grote provin ciale snelweg, die dwars door het Neerdorp, het Holterbroek en de Beu seberg in Holten is geprojecteerd tot aan de Schipbeek. Men zal gemeen schapszin moeten opbrengen om de snijschade van deze weg gezamenlijk op te van gen. La Première 13 11 4 3 26 39-20 Holten 3Almelo 5. 10 uur; Holten De Zweef 13 9 6 3 24 41-36 4De Zweef 3, 12 uur; De Zweef 4 Holten 15 9 3 3 21 25-16 Holten 5, 2.30 uur. Luctor 17 8 3 6 19 42-30 Holten 1 komt als volgt binnen Nijverdal 17 7 3 7 17 38-12 de lijnen: doel: Breukink; achter: Enter 18 6 5 7 17 20-23 Soer, Ho-mmes en Brands; midden: Reutum 17 5 5 7 15 24-32 Kaiser en Markvoort; voor: Vene De Tukkers 18 5 5 8 15 19-29 klaas. Kwintenberg. Klein Velderman, TVC 17 4 5 8 13 26-30 Den Heijer en Nijenhuis. Reserve: Stevo 17 4 4 9 12 21-43 Schooien, MVV 18 4 3 11 11 19-38 Programma Zaterdag: Holten bl—GFC b2, 3.45 uur; Hector clHolten c2, 3 uur; Holten clEnter Vooruit cl, 2.30 uur; Holten dlHolten d2, 10 uur. Zondag: Stevo 1Holten 1. 2.30 uur; Holten 2—La Premitre 3, 2.30 uur; De supportersvereniging zal zondag naar Geesteren traditiegetrouw weer een bus laten lopen vanaf de Smids belt. Vertrek 1.30 uur. Alle hens aan dek om de rood-zwarten aan te moe digen. Blauw Wit heeft in de wedstrijd tegen Achilles 2 (Enschede) volop kans gehad om het degradatiespook definitief terug te wijzen doch 't heeft deze kans verspeeld omdat de voor hoede een handvol prachtige kansen niet benutte omdat men er te noncha lant mee omsprong of onbesuisd maar wat ging doen wat met een serieuze poging om te scoren niks van dien had. De wedstrijd was nog maar enkele minuten oud toen Blauw Wit een zuiver doelpunt maakte doch scheids rechter Stegeman kon vanaf zijn plaats niet zien dat de bal de doellijn was gepasseerd en hij kende daarom geen doelpunt toe. De leider van Achilles die bij ons stond gaf toe dat dit 1-0 had moeten zijn doch de scheidsrechter bleef bij zijn beslis sing en gaf doeltrap. Dit „tegenval- lertje" was Blauw Wit meteen te bo ven en bij een goed opgezette aan val kreeg Sinnema een mooie kans om toch op 1-0 te komen doch door te lang wachten werd hem deze mooie kans ontnomen. Na pl.m. 'n half uur spelen opende Achilles de score. Thalen ruimde bij een Achilles aan val onvoldoende op en de linksbinnen kon toen met hulp van doelman Heu- vink doelpunten. Nog geen 2 minuten later kwam Achilles op 2-0 en ook bij dit doelpunt ging Heuvink lang niet vrij uit. Deze 2-0 achterstand was voor Bl. Wit het sein er wat meer aan te doen en na goed voorbereidend werk van Zengerink verkleinde Herman ter Beek het verschil tot 2-1. Blauw Wit bleef komen en Sinnema, Aanstoot, Beldman en Ter Beek kregen goede kansen om een voorsprong te nemen doch ze faalden bij het afwerken. Achilles dat veel minder kansen kreeg benutte deze op de juiste ma nier en vlak voor het rustsignaal moest doelman Heuvink voor de der de keer naar het net een treffer- waar bij de Blauw Wite achterhoede niet helemaal „brandschoon' was (1-3). Na de thee was het Blauw Wit dat veelal de toon aangaf. Er kwamen weer tal van kansen die door onzui ver schieten om zeep gingen. Bij ze ker drie aanvallen was de Achilles doelman reeds geslagen doch 'n ach terspeler wist toch nog een doelpunt te voorkomen. Vlak voor het eindsig- naai kreeg Blauw Wit een strafschop toegewezen doch hier uit een puntje te scoren was voor Herman ter Beek nog een te moeilijke opdracht. Hij schoot te zacht en bijna recht op de doelman af. Al met al een wedstrijd om snel te vergeten. De Blauw-Witte pupillen (dl) kwa men in Nijverdal tegen DES (dl) tot een zeer verdienstelijk resultaat door de kampioens kandidaten met 2-0 t» kloppen. Voor doelpunten zorgden H. Bronsvoort en G. Stam. programma Blauw Wit 2 ontvangt om 11.00 uur Sparla 5 en heeft kans op de volle winsl. De junioren ontmoeten in de thuiswedstrijd (aanvang 3.45 uur) Twenthe Al. Een gelijk spel zou een heel mooi succes zijn. De pupillen (dl) spelen om 11 uur in Luttenberg tegen SDOL (-dl) en zullen beide punt jes meebrengen naar Holten. Blauw Wit (Cl) krijgt om 2.30 uur kampi oenskandidaat Haarlese Boys op be zoek en zal hard vechten voor ieder geval de halve winst. Stand 2e klasse B: Juliana 2 15-21, Oran;e Nassau 3 13-18, BCSV 2 15-18, Enter Vooruit 3 15-18, ASV 2 11-17, Achilles 2 13-14, Drienerlo 1 14-12, Blauw Wit 1 14-11, Denekamp 11-8, Sparta 3 11-7, Sportlust 3 14-2. De- finale van het scholen-zaal- handbaltoernooi in Twello, waaraan een meisjesteam van de Holtense scholengemeenschap heeft deelgeno men is thans gespeeld. De uitslagen waren als volgt: Ulo Twello-Ulo Epe 2-0, Scholengemeenschap Holten Ulo Twello 2-4; Ulo Epe Scholen gemeenschap Holten 1-4. De Ulo te Twello werd eerste, de Holtense meisjes veroverden de 2e prijs, een zilveren lauwertak en de 3e prijs ■ging naar Epe. „Metalu Holten N.V." houdt ter ge legenheid van haar le lustrum op vrijdag 29 en zaterdag 30 maart een grote show in feestzaal „Vosman" waar een expositie zal worden inge richt van wasautomaten, centrifuges, koelkasten, diepvrieskislen, stofzui gers en nog veel meer huishoudelijke ar-tikelen op elektrisch en ander ge bied. Tijdens de show kunnen de bezoe- "kérs gratis deelnemen aan een schietwedstrijd op de zg. geluksbaan. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar een advertentie in dit nummer. Door de grote aanwas van voorna melijk zeer jeugdige spelertjes heeft het bestuur van de voetbalvereniging „Holten" zich, mede op verzoek van haar jeugdtrainer, de heer Frits Paule, genoodzaakt gezien de trai ning voor de jeugdleden uit te brei den. Hoewel =het op zich zelf een verheu gend verschijnsel is, dat veel jongens zich voelen aangetrokken tot de voet balsport is het voor het bestuur en in het bijzonder voor de jeugdcom missie der HVC „Holten" een groot probleem deze jongens voldoende speelruimte te bieden, aangezien „Holten" slechts over één speelveld en een intensief gebruikt oefenveld beschikt. Toch heeft men gemeend, zover de mogelijkheden dit toelaten, deze jongens niet te moeten teleur stellen en om hen in de gelegenheid te stellen om onder deskundige lei ding van de heer Paule aan de oefen- avonden te laten deelnemen er geen ledenstop in te voeren. De oefenavonden zijn thans volgt vastgesteld: DINSDAGAVOND (zaaltraining de Scholengemeenschap)17.00-18.00 pupillen van 8, 9 en 10 jaar; 18.30- 19.30 uur: pupillen van 11 en 12 jaar (dl en d2-elftallen)19.30-20.30 uur Het Deventer IJssport Centrum nv te Deventer heeft aan diverse bestu ren van omliggende gemeenten een schrijven gericht waarin wordt ge vraagd om als aandeelhouder toe te treden. Volgens dit schrijven zijn het niet alleen de inwoners van Deventer die van deze kunstijsbaan profiteren, maar is uit een enquête gebleken, dat 50 procent van de bezoekers uit andere plaatsen afkomstig is. Het is bekend, dat ook inwoners uit onze gemeente, zeggen B. en W., in een voorstel aan de raad, regelma tig deze ijsbaan bezoeken. Zowel in 1966 als in 1967 zijn ter gelegen heid resp. van de Europese kam pioenschappen voor heren en van de wereldkampioenschappen voor da mes diverse aan deze kampioen schappen deelnemende landenploe gen ondergebracht in hotels in Hol ten. Zakelijk gezien neemt deze ge meente daarbij derhalve een bevoor rechte positie in. Op grond hiervan is het college van mening, dat het niet juist zou zijn het verzoek van het IJssport Centrum af te wijzen. B. en W. stellen de raad dan ook voor een crediet beschikbaar te stellen van f 1.000,- voor de aankoop van één aandeel. junioren van 13 en 14 jaar (cl en c2- elftallen) 'WOENSDAGAVOND(veldtraining in het Sportdal)20.00-21.-30 uur: ju nioren van 15, 16 en 17 jaar. Het is reeds verschillende keren voorgekomen, dat vooral bij de pupil len en kleinere junioren 35 tot 40 jon gens aan de zaaltraining deelnamen en dit grote problemen gaf om de oefenstof goed tot hun recht te laten komen. Door de training te splitsen hoopt men nu dit euvel verholpen te hebben. Vermoedelijk zal spoedig zodra de weersomstandigheden dit toelaten de veldtraining voor alle groepen hervat worden. In gebouw „Rehoboth" zal zater dagavond de prachtige kleurenfilm „Het kanon" worden vertoond met in de hoofdrollen. Cary Grant, Frank Sinatra, Sophia Loren en andere zeer bekende sterren van het witte doek. Korte inhoud. Spanje vecht in 1810 een verbeten strijd tegen de bezettingslegers van Napoleon. In een van de veldslagen verliest Spanje een reusachtig kanon waarvan de vermaardheid reeds is doorgedrongen in Engeland. De En gelsen zenden de Kapitein ter Zee, Trumbull (Cary Grant) om te trach ten dit kanon voor Engeland in han den te krijgen. Capt. Trumbull maakt kontakt met Miguel (Frank Sinatra) de leider van de Spaanse guerrilla's. Zij inspecteuren de toestand van het enorme kanon, dat in een ravijn is gestort. Men moet er rekening mee houden, dat ook de Fransen alles in het werk zullen stellen om dit sym bool van de Spaanse weerstand in handen te krijgen. Dank zij de tech nische kennis van Capt. Trumbull en de hulp van enkele duizenden strij ders versterkt met een enorm aantal trekpaarden wordt het kanon weer op de weg gebracht.. Capt. Trumbull meent dat hij nu genoeg gedaan heeft en wil de beschikking hebben over het kanon. Er zijn echter twee moei lijkheden. In de eerste plaats zijn er de Fransen, die niets onbeproefd la ten om het kanon te heroveren en Miguel die er de Spaanse stad Avila mee wil veroveren. Muguel wordt in zijn eisen gesterkt door Juanna (Sophia Loren), zijn ge liefde. Avila is hun vaderstad en de verovering van deze stad zou een krachtige steun betekenen voor het Spaanse verzet. Capt. Trumbull is ge durende de periode van zijn verblijf bij de guerrilla's verliefd geworden op Juanna en deze liefde is wederkerig. Miguel ey zijn medestrijders beschou wen Juana als hun bezit en zien deze ontwikkeling met misnoegen aan. Trumbull weet door zijn houding en moedig gedrag in de gevechten met de Fransen het repect van de Span jaarden te winnen. Mede door zijn, kennis en vernuft slagen zij er in, 't onhandelbare kanon door Spanje te slepen, over bergpassen gn rivieren en het op te stellen voor de muren van Avila. De dikke muren van de stad zijn niet bestand tegen de nauw keurig gerichte schoten, welke Trum bull met het kanon afgeeft. De strijders met Miguel en Juana aan het hoofd storten zich in de bres. Een bres die zich voor altijd sluit boven hun hoofden en die van vel« anderen.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 5