Veneklaas-Slots niet als bestuurslid herkozen Gebr. Zoetbrood WERKSTER 1 s JAARVERGADERING VARKENS- FOKVERENIGING MEISJE OAS Hendrik Kromdijk plotseling overleden JAARVERGADERING O.L.M. Vijf- en vijftig jaar getrouwd Wisselende uitkomsten m de gasverwarming H. Klein Velderman Miiller's Begrafenisonderneming Nieuws CEBEüO Jan Lammers 5 koffie Sclinecken Berini Sport voer- aardappelen grote fantasiecake twee gulden „Be Halm" G Broedterrein weidevogels Belangstelling bijzonder groot mmm Palmpasen in ere herstellen Verkiezing ambtsdragers REVOLUTIE Architectenbureau Mevrouw J. H. ten Bos Hotel „In Den Swarten Ruyter" DIENSTMEISJE en enige HULPEN Ferguson TRACTOREN G. W. Rietman TE KOOP t.e.a.b. BRAAD- HAANTJES BARVELINK's grijze oliehaard wascombinatie DAMES JUP0NS 2.25 H. ROEL0FS FRESIA'S 1.75 VINCENT WEEKEND AANBIEDING Loodgieters- werkzaamheden MARJO's 1.10 De Banketbakker GRASLAÜD ZIT- SLAAPKAÜER sanitair en waierfilters- werkzaamheden Jan Lammers Jan Lammers Zaterdag 23 maart 1968 Het initiatief, dat de landbouwers H. J. Arfman en J. B. Veneklaas in het Holterbroek het vorige j; ben genomen om gronden en die v£ broedter heb- broek- hun buren een dcvogcls te In de maandagavond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman, onder voorzitterschap van de heer H. J. Stegeman, gehouden jaarvergadering van de afdeling Holten van de OLM, is de heer J. H. Veneklaas Slots, lid van het hoofdbestuur dier orga nisatie, terwijl hij periodiek aftredend was, niet herkozen als be stuurslid van de afdeling. In zijn plaats werd bij de tweede stem ming gekozen de heer W. Rensen G.J.zn., Espelo 77. De stemver houding was toen 18-28 en enkele stemmen op de heer G. J. Klaas- ses, de derde kandidaat. Doorgaans worden bestuursleden, die herkiesbaar zijn met bijna algemene stemmen herkozen. De niet- verkiezing van de heer Veneklaas Slots moet dan ook gezien wor den als een motie van afkeuring van een deel der leden. Dit houdt o.a. verband met het feit, dat deze op een onlangs in „Het Tref punt" te Espelo gehouden voorlichtingsavond over de ruilverka- N veling niet aanwezig is geweest, terwijl hij lid is van de voorberei dingscommissie der ruilverkaveling Holten-Markelo. Zijn afwezigheid hield verband met een niet te verzetten bespreking om het iandsschapsplan rond te krij gen, verklaarde de heer Veneklaas Slots o.ni. bij het bekend worden van de einduitslag der stemming. Voorzitter Stegeman drukte zich uit in verkeerstermen, toen hij een verklaring gaf van het weder kandi daat stellen van het aftredend be stuurslid. dat uitvoerig in het be stuur was besproken. Het verkeers licht stond op oranje, hij had niet ge- dachtd at het op rood zou springen. De kwestie is in het bestuur doorge praat, maar als het woord ruilver kaveling valt botst er wat bij som mige mensen, aldus voorzitter Stege man, die in zijn dankwoord tot de heer Veneklaas Slots de hoop uit sprak, dat het licht ook nog eens weer op groen zou springen. De heer Veneklaas Slots zelf verklaarde de uitslag gaarne te zullen aanvaarden. Hij heeft altijd op de bres gestaan om de belangen van de Holtense boe ren te behartigen en daarbij zijn ei gen belangen achter gesteld. Spreker hoopte nog eens in de gelegenheid te zijn om degenen, die blijkbaar geen vertrouwen in hem stellen, commen taar te geven. De heer E. J. Keuterman, die eveneens aftredend en herkiesbaar was werd met bijna algemene stem men herbenoemd. In de plaats van de heren W. Stevens en Joh. Lub- bersen, die niet herkiesbaar waren werden gekozen de heren J. B. Ve neklaas, Holterbroek 46 en Js. Jan sen. Espelo 63. De belangstelling voor deze jaar- vérgadering was groter dan normaal het geval is. Er waren meer dan vijftig leden opgekomen. Melkprijs Voorzitter Stegeman wees in zijn openingswoord op de suggesties van Dr. Mansholt om de melkprijs 'e verlagen, hetgeen de instemming heeft van onze Minister van Land bouw, maar hiet aanvaard is door de andere E.E.G.-ministers. Hij hoopt, dat een dergelijke maatregel niet doorgaat. Er is, aldus dc heer Ste geman, niet alleen een overschot van producten, maar ook van arbeids krachten. In de N O.-polder liggen aardappelen opgeslagen, die van de hand moeten voor een prijs, die ver onder de productiekosten liggen. Zal dit zo doorgaan in 1968, vroeg spre ker zich af. of is het maar een tij delijk verschijnsel. In de EEG zjin wit wel enigszins te leurgesteld. Niettemin, aldus de heer Stegeman is het wel een voorrecht, dat deze tot stand is gekomen, want •anders hadden wij alleen gestaan met onze landbouwproducten. Als men nagaat, wat Dr. Mansholt in een lezing voor de Groninger Maatschap pij van landbouw gezegd heeft over het gaan naar nog yeel grotere een heden. dan begint het te duizelen Toch zal men. naar de mening van de voorzitter zeker naar grotere eenheden toegaan, want het gaat wel die kant uit, dat onze toekomsti ge hoeren ook een keer vrij willen zijn en dat zij ook vakantie willen kunnen nemen, aldus de voorzitter. Teruggerekend vanaf de tweede wereldoorlog heeft niemand kunnen voorspellen *wat zich tot nu toe ont wikkeld heeft. De heer Stegeman noemde het een belang voor de jonge boeren, dat zij goed onderricht krijgen. Maak hier gebruik van wilde hij hen toeroepen. In 'het verder verloop van de ver gadering heeft voorzitter Stegeman er nog op gewezen, dat het landbouw onderwijs prima loopt en dat daar bij het z.g. leerlingenstelsel zal wor den ingevoerd. De huishoudschool krijgt in het kader van de Mammoet wet de titel van Lager Huishoud Nijver'.eid Onderwijs met o.a. een brugjaar. Daarover zullen nog nade re inlichtingen ^olgen. Bij het punt mededelingen ver klaarde de voorzitter, dat voor een uitwisseling met Friesland een aan tal Afdelingen van de Friese Maat schappij van Landbouw is opgegeven. Het bestuur werd gemachtigd zelf een keuze te doen. Landbouwhuis Voor een geschenk voof het nieu we Landbouwhuis zal een bedrag van 75 ct per lid worden afgedragen. Het nieuwe gebouw wordt in juni in gebruik genomen. In verband met de oogstwerkzaamheden zal de offi ciële ingebruikstelling iri de maand september plaats vinden. Naar aanleiding van een initiatief van de vakcentrales N.V.V. en C.N.V waarbij de O.L.M. en C.B.T.B. zijn .ingeschakeld om te komen tot een "advies- en verwijzingscommissie in zake sociale aangelegenheden heeft het hoofdbestuur van de O.L.M. toe gezegd voorlopig voor één jaar de kosten te zullen betalen. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat 14 nieuwe leden zijn ingeschre- bedrijf beziet dan ligt de melkvee houderij nog altijd hun gunstigst. Het ledental der afdeling is van 231 aan het begin van het jaar geste gen tot 244. In het jaarverslag wordt uitvoerig ingegaan op de activitei ten welke werden ontplooid. De ziek tekostenverzekering geniet momen teel eeti grote belangstelling, mede door de bekende borgstelling. Het financieel verslag van de penningmeester de heer Js. Rensen vertoonde een klein nadelig saldo. De inkomsten bedroegen f 11.450.97 en de uitgaven f 11.491.54. Na aftrek van het nadelig slot van f 41.57 heeft de afdeling echter nog een re serve .van ruim f 1400.-. De inning van de contributie werd bij inschrijving opgedragen aan de heer W. Reilink. Dijkerhoek 92. Na het huishoudelijk gedeelte hield de heer G. J. Langenbarg, gemeen tesecretaris een causerie over ruim telijke ordening waarbij hij in het bijzonder de totstandkoming en bete kenis van bestemmingsplannen be lichtte. Over deze leerzame uiteenzet ting leest men elders in dit nummer. Aan het slot van de vergadering heeft de voorzitter de aftredende be stuursleden bedankt voor hun arbeid in het belang van de afdeling, waar bij hij er op wees. dat er binnenka mers vaak veel werk verzet moet worden, dat de leden niet allemaal bekend is.' De heer W. Stevens dank te voor de prettige samenwerking. vormen, heeft ook elders in de meente Holten navolging gevonden. De heer J. W. Wesseldijk op de Lichtenberg heeft een terrein van 10 hectare in de zg. Leiding onder de gemeente Rijssen voor dit doel be stemd en is doende om in overleg met zijn buren dit terrein uit te brei den. De borden zjn gisteren ge plaatst 'met het opschrift „Broedter rein, verboden toegang" en de op de Lichtenberg wonende jachtopzie ners hebben toegezegd op de naleving van dit verbod te zullen toezien. In Dijkerhoek heeft de secretaris van „Jong Holten", de heer J. H. Bieleman, een zelfde initiatief ont wikkeld. Hij zal plm. 20 ha. weiland om de Zudde, een klein moerasje in Dijkerhoek. afpalen, dat eigen dom is van zijn vader en van de in de omgeving wonende buren. De bor der. worden gemaakt door Jan Arf man in de Stationsstraat, alhier, die deze het vorige jaar keurig ver zorgd heeft. Het idee van de in de aanhef ge noemde landbouwers heeft een be langrijk effect gesorteerd. Niet al leen doordat in het Holterbroek bij na alle legsel van kievitten, grut to's, wulpen en tureluurs gespaard zijn gebleven, maar ook bij de Zud de. waar anders druk naar eieren gezocht werd. was het aantal eier- zoekers het vorig seizoen al belang rijk minder. Men begint in te zien dat het hoog tijd werd het weidevo gelbestand voor uitroeiing te behoe den. c A Jaarverslagen Door de secretaris de heer A. Rei link werd een uitvoerig jaarverslag uitgebracht. Daarin werd gezegd, dat er door de gunstige weersomstandig heden in 1967 veel is gegroeid. De topopbrengsten hebben echter niet altijd geleid tot hoge opbrengsten. In tegendeel, veelal moest de boer met een mindere prijs tevreden zijn. Als men de verschillende takken van het HOLTEN Het echtpaar J. W. Klein Horstman en G. Klein Horst man-Boomkamp hoopt op vrijdag, 29 maart zijn 55-jarige echtvereniging te herdenken. De heer Klein Horst man is 81 jaar en zijn echtgenote is 78 jaar. Beiden genieten nog een goe de gezondheid en in het bijzonder de bruidegom is nog zeer kras. Ze heb ben vier kinderen en vijf kleinkinde ren. De heer Klein Horstman begon zijn loopbanh "•als^ëenvoudig straat maker, maar heeft zich weten op te werken tot leider van 'n wegenbouw- aannemersbedrijf, dat vooral ook op het gebied van riolering en het bouw- rijpmaken van bouwterreinen grote karweien aanneemt en thans door zijn zoons geleid wordt. Op de dag van de herdenking is ep gelegenheid in hotel P. van den Brink aan de De- venterweg te Holten jubilerend het echtpaar 's avonds'te feliciteren. Bij voldoende deelname gaat de palmpaasoptocht, waartoe mej. W. E. Wollers, secretaresse van de Hol tense Oranjevereniging in de on langs gehouden. ledenvergadering het voorstel deed, door. Hij zal ge houden worden op zaterdag, 6 april, dus de zaterdag vóór Palmpasen. Kinderen die willen deelnemen kun nen zich opgeven bij mej. Wolters (tel. 1289) en bij mevr. A. Koop man-Hartsuiker. burgemeester van der Borchstraat 43. (tel. 1856) tot en met zaterdag, 30 maart a s. Ge probeerd zal worden of ook de Chr. Oranjevereniging een kleine finan ciële bijdrage zal willen geven om voor de mooiste palmpasen enkele prijsjes beschikbaar te stellen en nog enkele juryleden worden aange zocht. Vroeger was het een bijzon der aardig gebruik deze palmpasen. Een gevlochten rand van deeg, met daarop in het midden een gebakken haan. er omheen kleine zwaantjes, opgetuigd met palmtakjes, aan een draad gevlochten' rozijnen, suiker eitjes, enz. en dat alles op een stok meedragen. Het z.g. eierkulen in het Sportdai en het pronken met de palmpasen is al tal van jaren niet meer in zwang. Mej. Wolters en de heer E. Koopman en zijn echtgenote willen trachten, dit oude gebruik weer :r- gang te doen vinden. Zij zullen het zeer waarderen, wanneer ouderen, 'die dit gebruik kennen, de kinderen daarin zouden willen stimuleren. De uitkomsten van de varkenshou derij zijn wel iets tegengevallen, ver klaarde de voorzitter van de varkens- fokvereniging „Holten en omstreken" de heer H. Markvoort in de donder dagavond in café Kalfsterman gehou den ledenvergadering, na wat „op de voorlichtingsdagen is gezegd. Er zijn veel meer varkens dan verwacht werd. Verleden jaar waren er goede biggenprijzen en ging het met de mesterij slecht. Nu is het net anders om. aldus de voorzitter, en gaat het de mesters beter dan de fokkers. Hij spoorde zijn gehoor aan om vooral kwaliteitsverbetering goed in de ga ten te houden. Het gaat z.i. naar een ander ras. In deze vergadering werd uitvoerig mededeling gedaan van het voorne men om op 9 mei a.s. op de markt te Kaalte weer een districtsvarkensfok- dag te organiseren met acht rubrie ken. De organisatie zal uitgaan van een commissie uit de Kl-verenigingen ..SallandN.W.-Overijssel" te Heino en „Zuid-West-Overijssel" te Holten. De hoknummers voor leden en niet-leden verschillend zullen voor de leden-deelnemers betaaldworden docr .de fokvereniging, die elk verder f z5,- zullen bijdragen in de kosten van de ringmeesters en wat verder aan deze dag verbonden is. De heer Markvoort noemde deze fokdagen be langrijk voor de fokkerij met het oog op de afstammelingen van de beren. Ir. zijn jaarverslag wees de secre taris, de heer W. Rensen, op de be langrijke verandering, die de fokver- »i.,gingen hebben ondergaan. Ook hij constateerde, dat hoge eisen moeten worden gesteld aan de kwaliteit van het vlees en aan de kleur. Het aóntal leden bedroeg op 1 ja nuari 1967 109. bij de wervingsactie dor, bestuur en inseminatoren wer den 25 nieuwe leden gewonnen, ter wijl er 10 bedankten o.a. dooi be- drijfsbeëindiging, zodat het ledenbe stand op het einde van het jaar 124 bedroeg. Het contact met het bedrijfsleven (voederleveranciers) en tussen fok- Op 54-jarige leeftijd is donderdag morgen in zijn woning plotseling over leden, de heer G. H. Kromdijk, tim merman en aannemer. Hendrik Kromdijk. zoals iedereen in Holten en omgeving de overledene kende, heeft in zijn leven heel wat meege maakt.. Hij werd tal van mal^n ge opereerd en leefde slechts op een deel van één long. maar ondanks de ze handicap was hij een zeer blijmoe dig mens. die voor iedereen een grap je had. maai ook op maatschappelijk terrein niet achteraan stond Hij was o.a. secretaris van de Holtense Bouw vakpatroons Bond en penningmees ter van de toneelclub „OCH". Hij ge- heeft vele jaren op de planken staan met zijn ontspanningsclub als „OCH" oorspronkelijk heette, en tal van rollen op verdienstelijke wijze vertolkt. De laatste tijd speelde hij echter niet meer mee, maar leef de hij wel mee met deze club van ge routineerde dilletanten, die overal in de omgeving, maar ook elders, regel matig vóór het voetlicht treden. De heer Kromdijk leidde persoonlijk zijn aannemersbedrijf, maar verrichtte geen praktische bouwarbeid meer. De begrafenis vindt maandag om twee uur plaats op de Nieuwe Begraaf plaats te Holten. ker en mester is belangrijk toegeno men. De gezondheidsdienst verzet veel werk en besteed veel aandacht aan de verschillende ziekten. De heer Rensen besteedde nog aan dacht aan de experimenten van Zwa nenberg en Den Hartog in „Nieuw Dalland" en aan de tegenwicht vor mende plannen van de coöperaties op dit experimenteel gebied. De stands organisaties gaan waarschijnlijk in Heino een proefbedrijf stichten voor praktijktoetsing. Uit de financiële verantwoording van penningmeester E. Jansen bleeii, dat de inkomsten der vereniging f 287,50 en de uitgaven f 126,75 be droegen, zodat er een batig saldo was van f 160,75. De heer jhr. A. G. van Coeverden bracht verslag uit van de algemene vergadering van het varkensstam boek en voor de volgende vergadering van het stamboek werd uit de leden aangewezen de heer G. H. Wissink. Laatstgenoemde werd eveneens geko zen als bestuurslid van de „Stichting Varkenskern". De heren W. Rensen en J. Nijland werden met bijna algemene stemmen herkozen als bestuurslid. De voorlichter van de varkenskern, de heer II. J. van Leusen, bracht een kort verslag uit van de resultaten der kern. waarover al eerder uitvoe rig melding 'werd gemaakt. In deze vergadering heeft de heer H. N. Hinsenveld, inspecteur van het Varkensstamboek te Almelo nog een toelichting gegeven op enkele zaken betreflende de varkenshouderij. Er is heel veel te doen. in de var kenshouderij en er is nog wel verbe tering te bereiken verklaarde de heer G. J. Harkink, voorzitter van' de Integratieregelingsgroep Laren, in de donderdagavond in het Stations koffiehuis van de heer Kalfsterman, onder voorzitterschap van de heer H. Markvoort gehouden ledenverga dering van de varkensfokvereniging ..Holten en omstreken". De heer Ilarkink noemde als voorbeeld La ren, waar de kwaliteit van de var kens laag was, maar waar men door integratieregeling fokkers-mesters al buitengewoon goede resultaten be reikt heeft. In 1962 is daar het ge sprek reeds begonnen om een sche ma op te stellen waardoor ieder fi nancieel beter af zou zijn en de kwa liteit van de af te leveren varkens verbeterd kon worden. Op 17 mei 1965 is men daar met honderd deel nemers begonnen en werden afspra ken gemaakt. Thans is het aantal deelnemers verdubbeld en werden 21.000 varkens* gefokt en gemest. Spreker schetste hoe gewerkt wordt op kostprijsbasis en met een voorschotprijs. Het bedrag, dal bo ven de basis kostprijs wordt ontvan gen, gaat in een pot. Na een bepaal de tijd wordt de pot verdeeld op ba sis van 60 pet. voor de fokkers en 40 pet. voor de mesters, omdat bijv. de fokkers meer nachtarbeid hebben te verrichten. De nabetaling geschiedt aan de mesters per kg. geslacht ge wicht aan dé fokkers per big. Een maal in de drie jaar gaat alles uit de pol. Er zijn in ons land en met name in d" Achterhoek bijv. in I-Iarf- sen, Borculo, Aalten, Varsseveld overal van deze integratiegroepen en varkensfokstudieclubs. In Laren is de kwaliteit van de varkens enorm naar boven gegaan. Vroeger was bij voorbeeld de sterfte van biggen 5 pet. nu nauwelijks 2,pet. De voeding, die vroeger moeilijkheden bij het op leggen veroorzaakte vormt geen pro bleem meer omdat men in dit los- vaste samenwerkingsverband o.a. voedervoorschriften heeft opgesteld. In sprekers werkgebied zijn bijv. wel 35 nieuwe schuren gebouwd waarin 500 tot 600 varkens kunnen worden opgelegd door de kostprijs te garan deren. In dezelfde vergadering gaf de hoofdinseminator van de varkens- K.L-vereniging „Zuid-west Overijs sel", de heer E. Markvoort een over zicht van de resultaten over het af gelopen jaar. 1-Iet aantal eerste inse minaties is met 248 gestegen van 4459.naar 4707. Wat het technisch ge deelte betreft was 1967 een gunstig jaar. Financieel werd een klein ver lies geboekt, zodat het dekgeld ver hoogd moest worden. Het drachtig- heidspercentage bij eerste insemina tie is weer met 1 pet. gestegen van 81 naar 82 pet., berekend na 30-60 dagen. Het totaal aantal deelnemers be droeg 550. In 1965 was dit 598. In het afgelopen jaar waren er dus 50 be drijven minder. De oorzaak schuilt waarschijnlijk in het houden van be ren voor eigen bedrijf. In de beren stapel heeft een grote verandering plaats gehad. Na 30 april 1967 zijn tien stuks opgeruimd. Momenteel telt de vereniging 14 beren. Van enkele zijn alweer goede fokresultaten be kend, waarbij speciaal gedacht kan worden aan slachtgegevens d.w.z. een hoog percentage varkens in de la klasse van de geslachte nakome lingen. Belangrijk noemde de heer Markvoort de samenwerking met het varkensstamboek, het veevoederbu reau en de voorlichters der kernen. Op zondag 24 maart a.s. zal er na de tweede dienst in de Ned. Herv. Kerk een vergadering van stemge rechtigde lidmaten worden gehouden ter verkiezing van één vrouwelijke ouderling en van een vrouwelijke dia ken. De volgende tweetallen zijn op gemaakt: voor vrouwelijke ouderling: mevr. N. Lammers - Barten, Holter broek 24a en mevr. W. Post - Schut- maal. Look 44. Voor vrouwelijke dia ken: mevr. A. M. Slotman - Veld huizen, Oranjestraat 73 en mevr. W. G. Veenstra - Keukenkamp, Panne- bakkersstraat 14. Op Palmzondag 7 april a.s. hopen 54 jonge mensen bevestigd te worden als lidmaat van de Ned. Herv. Kerk, al hier, t.w. 20 mannelijke en 34 vrou welijke candidaten. KOMBIGAS gasverwarmingselementen voor grote' en kleine woningen, bungalows, kantoren enz. In elk vertrek Worden één of meerdere elementen geplaatst, die een snelle en gelijkmatige verwar ming van het hele huis of gebouw mogelijk ma ken. Elk element is thermostatisch regelbaaar. GEEN SCHOORSTEEN NODIG GEEN PLAATSINGSPROBLEMEN MEER WARMTEKOMFORT LAGERE STOOKKOSTEN Vraag inlichtingen bjj uw plaatselijke vakman Loodgietcrsbedrij f hoek Kerkhofsweg Telefoon 1422 b.g.g- en na 6 uur 1941 SLAATJE SLAATJE Volop VERSE GROENTEN als SLA, BLOEMKOOL, ANDIJVIE enz. enz. Speciaal I kilo SPINAZIE 1.10 voor I kilo BANANEN' 0.98 zaterdag I blik SLABONEN 0.59 Volop SINAASAPPELEN 9, 10. 12. 14, 18 v. 1.50 Volop HANDAPPELEN JAFFA'S, heerlijk zoet, 5, 6, 7 voor 1-10 WEEK AANBIEDING Maandag, zak WITTE KOOL - 0.25 Dinsdag, kilo ANDIJVIE -- L25 Woensdag, kilo WORTELTJES -- 0 39 Donderdag', zak RODE KOOL - 0.25 Vrijdag, kilo UIEN plus kilo BIETEN 0.50 STATIONSSTRAAT 11 TELEFOON 1216 L. C. van de Bovenkamp Molenbei terweg 17 - Telefoon 1231 'vraagt wegens ziekte van de tegenwoordige voor enige dagen per week Holterberg" 61 - Telefoon 1382 voor hele of halve dagen. Hoog loon. Woning voorzien van modern comfort. Larenseweg - Telefoon 1320 voor het schoonhouden van het kantoor Regeling en verzorging van begrafenis sen voor Holten en omgeving Nadere inlichtingen worden gaarne aan ons kantoor verstrekt ZONDAGAVOND 19.30 uur Gebouw „Irene" TOP - TIEN Tafeltennis - Sjoelen - Verzoekplaten enz. enz. Tot ziens. WIP-WAP GROEP zoekt: voor weekends en vakantie. (Mannelijk en vrouwelijk). TELEFOON 12 5 8 Ook voor uw huis of bedrijf maken wij gaarne een begroting ENTRALE VERWARMING Te koop: Import TE KOOP: 1 Ferguson dieseltrekker, 35 pk; 2 Fergusons, 28 pk; met maaiapp.; 1 Ford-: Dexta, 32 pk; 1 Hanomag R 19 met maaiapp 2 GE- DE, 22 pk met maaiapp.; 1 Mc.Cormick, 22 pk met maaiapp.: 1 Same, 35 pk met maaiapp.: 1 Same. 42j pk met maaiapp.: 1 Ford Power. 52 pk; 1 Weiger la- gedrukpers WSA 350; 1 Transporteur, 9 m; 1 Mui- los hooiblazer met 5y pk motor; 1 Victoria 1 rommel- schudder aftakas aandr.; 2 Eureka trommelschud- ders; 1 giertank, 750 ïtr. 1 JF stalmeststrooier; 2 Hekotr. melkemmers kpl.; verder diverse harkkeer- ders, vorkjesschudders en kunstmeststrooiers. Landb.werktuigenbedrijf Almelosestraai 40 - Raalte Tel. 05720-2041-2042 (vert. 2201) (geheel gereviseerd) 28 en 35 pk. Ook 2 3 jaar oude trek kers rechtstreeks uit En geland voor zeer aantrek kelijke prijs. Trommelschudders, lage drukpersen en achterla ders momenteel met be- hoorlijke korting. Verder alle landbouw- i werktuigen en machines, j Kom geheel vrijblijvend eens praten. Landb. Mechanisaliebcdrijf en Zn. Telefoon 1385 Kinderwagen Rotanwieg met mandje Keukentafel met 6 stoelen (staal) en bekleed met kunstleer Rotan plantenstandaard 1 Grote wasteil 2 Wasketels 1 Regenpak (nieuw) 2 Droogpalen Aardgasfornuis met oven en term. (Etna) 3 mnd. gebruikt 2 Pers. stalen ledikant met spiraal, tafeltje en nachtkastje 1 Houten keukentafeltje 1 Bijzettafeltje (teak) Diverse gordijnen Tweewielige aanhangwagen y, ton) Te bevragen vanaf vrijdagavond 7 uur bij L. P. VAN EG MOND Holterenkstraat 26. Holten Telefoon 1606 MEER DAN LEKKER I Ook thuis bezorgd. Pluim veebedrijf TELEFOON 1564 Te koop: Bergmanstraat 29, tel. 1934 Te koop: ERRES met verwarming. Prijs 'f 100,— R. W. Groen, We verstraat 17. KOOPJE VAN DE WEEK: MANUFACTUREN B LO E MEN MAG A ZIJN Telefoon 1768 vanaf vrijdagmorgen 22/3 2 begonia's voor 1.50 4 dahlia's voor Bos blauwe druifjes Fresia's vanaf 1.00 0.60 1.50 Snel en goed door: Oude Deventerweg 27 Telefoon 1901 SNIJBLOEMEN lang de voorraad strekt! ALLEMAAL NAAR BLOEMEN- ZELFBEDIENING U koopt er kwaliteit voor een billijke prijs. WEEKENDRECLAME 1 ORANJESTRAAT TELEFOON 1815 Voor beter chemisch reinigen „De Achterste Molen" Depot voor Holten A. J NIJENDIJK Molenbelterweg 5 en iedere woensdag van 11.00 - 12.00 uur Rijdend Service Station. Te koop: BANKSTEL Kolweg 15 Te koop, van fokker, git zwarte poedeltjes met stamboom. Mevr. Broek- mate - Portlandsweg 94 - b. d. Blokken, Nijverdal. TE KOOP: Feunesse 3 versn. z.g.o h. HAARSTRAAT 2 Te huur: 60 are van mei tot november LODEWEGES Borkeld 45, telefoon 1834 Koopt NU VOORDELIG Waspeen - Bierbostel Aardappelvezels - Hooi Stro - bij: FA. GEBR. SOEPENBERG DRONTEN Tel. 03210-2224 (4 lijnen) j Vert,: REILINK, Hollen l Telef. 05483-7104 met kookgelegenheid. Brieven onder nr. 2-33 aan bureau van dit blad. Zaterdag- 23 maart voor slechts be de HL de Hi dc 'je: te vc di kc sp hc Het adres voor: Oude Deventerweg 27 Telefoon 1901 Volledige aanleg Prima service Oude Deventerweg 27 Telefoon 1901 A< R cl Ir A li Te koop: Partij Stro Hakkert Beuseberg 64.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 2