Winkelpand van fa. Maats onderging metamorfose Parallelweg voor langsaam verkeer van 5.2 breed Vrouwengroep Dijkerhoek bijeen Winkelpand van onderging meta Maar de zwaardere klasse moest er voor knokken Werkgelegenheid rayon Deventer neemt toe Scholengemeenschap benoemde directeur Blauw Wit won maar miste opgelegde kansen „Draagt 3 elkanders lasten'" EÖE2E3 Holten I naar Reutum Raadsvergadering ci Schaakuitslagen Snuif ers wrijf Ledenvergadering ..Holten- Belang" Zeven K.I.-stieren naar centr. keuring Dijkerhoekse jeugd naar kunstijsbaan Overijsselrit was niet swaar: I Saterdag 16 maart 1968 De gemeenteraad komt bijeen op maandag 25 maart a.s. des avonds 7.30 uur ten gemeentehuize. Nadere bekendmaking van de te behandelen agendapunten volgt nog. oo[ Leden van de schaakclub ,,De Pio- j ken n}ers" speelden donderdagavond in hun clublokaal hotel Holterman, en- e kele partijen voor de onderlinge club- °P competitie. De uitslagen waren als aide volgt: F. J. Hol .J. van Bruggen jr. icht G. J. Hoeve A. Stukker 0-1; 1 H. D. Gx'obben,J. Steenbergen 1-0: alsmede een afgebroken partij uit de a*' vorige ronde H. D. Grobben A. i Stukker 'h-'h. De volgende week donderdag spe len de Pioniers een thuiswedstrijd in pna' hotel I-Iolterman tegen de Schaak- v6él club Vroomshoop voor de competitie van van de 3e klasse A van de T.S.B. sen. Vroomshoop voert .momenteel de ranglijst aan, zodat de iïoltenaren er - met de geest - wel voor zullen moe- nen{ ten knokken, lukl en, In de week van 18 tot en met 23 ien maart zal in onze gemeente weer Dodi gekollekteerd worden ten behoeve van ^er het Algemeen Sociaal Fonds ter Be ren vordering van de volksgezondheid lie- ..Draagt elkanders lasten" een instel de ling van het Chr. Nationaal Vakver- ;nt .bond (CNV), die zich al 48 jaar be- 'en zig houdt met het verlenen van hulp a!H aan leden van de Vakbeweging, die ar-1 tengevolge van ziekte met financiële problemen kregen ol' krijgen te kam- Het behoeft nauwelijks betoog,- dal 'e" 1 gaven voor dit fonds in hoge mate belangrijk zijn. Immers men schept daarmee weer de gelegenheid om an- (jl deren, die hulp' nodig hebben ook in derdaad te helpen. Niettegenstaande de vele verbete- ringen die wij de laatste jaren heb- ïk i ben zien komen, is. er nog altijd een e_ grote groep mensen die door allerlei B I tegenslagen en rampen worden ge- troffen en die daardoor in ernstige financiële moeilijkheden dreigen te 'k geraken. De toenemende werkeloos- n heid zal hierin ook een geducht woordje meespreken. j Door dit fonds te steunen, helpen i wij onze medemens en bevorderen wij een betere samenleving. Uw verkoudheid vaü neus, keel of borst' weg met MOOIE OPBRENGST De ten bate van de Gfoësbéékse tehuizen gehouden collecte heelt op gebracht: f. 564,27 (vorig jaar was dit f. 424,65). Het plaatselijke comité zegt bij deze allen die gaven zeer hartelijk dank en dankt ook hartelijk de da mes en heren die bereid waren om met .de collectebus rond te gaan. anderïng is geworden, waaraan de vakmensen vlot hebben meegewerkt. Hij bracht hen daarvoor dank. „Het aanzien van Holten en met name van de Dorpsstraat wordt er weer wat door verfraaid", aldus de heer Offe- rijns. De familie Maats werden naast vele gelukwensen, cadeaus en bloemen aangeboden. De verbouwing werd verricht door: Gebr. Tiekink. het metselwerk, Fa. A. Koopman en Zn,, het timmerwerk, Gebr. Maats, het schilderwerk en de heer G. H. Koopman, de winkelbe timmering. De jaarlijkse ledenvergadering van de VVV ,,Holtens Belang" zal maan dag 18 maart a.s. 's avonds om 8 uur worden gehouden in Dorpshotel Hol terman". Aan allé. ledén is inmiddels de 10 punten tellende agenda toegezonden en het bestuur hoopt dat een groot aantal leden op de vergadering aan wezig zal zijn om nota te nemen van de door bestuur en administrateur verrichte werkzaamheden alsmede van de over het jaar 1967 bereikte resultaten. De Hervormde Vrouwengroep IDoor eenheid verbonden' te Dijkerhoek kwam onder leiding van haar presi dente. mevr. A. Schellevis-Voogd op dinsdag 12 maart j.l. bijeen. - Als spreker was voor deze avond uitgenodigd de heer Joh. Nijkamp, medewerker afdeling voorlichting en fondsenwerving van de Vereniging Reklcense Inrichtingen te Rekken (Gld). Alvorens de vergadering werd ge opend, werden eerst, de lijsten uitge deeld voor de komende actie „Kom over de brug". Hierna opende de pre sidente de bijeenkomst door te laten zingen van Psalm 72, waarna ze voor ging in gebed. Vervolgens werd ge lezen uit het Mattheus-evangelie. hoofdstuk 26 vers 69-75. Nadat de pre sidente naar aanleiding van dit schritftgedeelte en openingswoord had gesproken," werd het woord ge geven aan de heer Nijkamp. die de dames op zeer pi-ettige en boeiende wijze vertelde over de in 1912 op gerichte Protestants Christelijke Rek kense Inrichtingen. Het betreft hier een z.g. ,,open in richting" waar mensen van verschil lende leeftijden worden verpleegd. Zowel zwakzinnigen als door de ouders verwaarloosde jongens en meisjes die met de politie :n aan raking zijn geweest. De heer Nijkamp Ijet verschillende gevallen de revue passeren van pa- tienten die in Rekken werden opge nomen, het waarom en het hoe. Wat is er toch- ontzettend veel ellende in ons land en daar' buiten. Zo kan het gebeuren dat de direc teur van de inrichting bij een zwaar onweer op de slaapzaal komt en een van de jongens die kennelijk wat bang is, dóór het haar strijk om hem enigszins gerust te- stellen, tot ant woord krijgt: „Ga weg meneer, dat heeft mijn vader ook nooit gedaan." En zo waren er vele voorvallen. Aan het einde van deze fijne avond dankte de presidente de heer Nij kamp voor zijn boeiende causerie en bood hem een kleine attentie aan. Hierna werd nog gezongen Gez. 283, waarna de presidente eindigde met dankzegging. Tot slot werd nogeven :van ge dachten gewisseld over het op 21 mei a.s. te maken reisje en de op 17 april te houden excursie naar de Seven Up fabrieken in Goor. Rijkswaterstaat zal vermoedelijk in augustus, na de bouwvakvakan ties, reeds beginnen met de aanleg van een parallelweg voor Jangzaam- verkeer aan de noordzijde van de Rijssenseweg vanaf de uitmonding van de Kolweg bij Holten tot over de spoorlijn DeventerAlmelo net voor Rijssen. Daar zal de weg dan verder overgaan in rijwielpaden aan weerszijden van de straat tot de kom van Rijssen, waardoor de voorberei dingen reeds geruime tijd in volle gang zijn. De parallelweg zal 5.20 me ter breed worden en de kosten zullen naar raming een miljoen gulden be dragen. Het lag aanvankelijk in de bedoeling van Rijkswaterstaat om aan één zijde van deze gevaarlijke en vooral de laatste tijd weer in op spraak zijnde verkeersader, door de slachtoffers, die deze heeft geëist, een rijwielpad aan te leggen. Rijkswaterstaat is van, dit plan te- De heer H. J. Hiddink, directeur van de Openbare Scholen gemeenschap te Holten, is met in gang van 1 augustus a.s. benoemd tot gemeentelijk inspecteur van het on derwijs in de stad Groningen. De be noeming geschiedde maandag dooi de gemeenteraad van Groningen uit een aanbeveling van twee persc-nen waarop - zoals eerder gemeld - de heer Hiddink nummer één stond. De heer Hiddink werd op 26 april 1925 te Laren (Gld) geboren. In 1945 werd hij onderwijzer aan ee.n open bare school in Lochem. In 1945 volgde zijn benoeming tot hcöfd van de open bare lagere school te Espelo (gem: Holten) en in. 1954 werd hij onder wijzer aan de op 1 september 1953 opgerichte ULO-school Zijn benoe ming tot hoofd van deze school volgde in 1962 in verband met de benoeming van het hoofd, de heer J. Sinnema, tot inspecteur van het ULO-onder- wijs. De openbare ULO-school werd in 1965 omgezet in een scholengemeen schap met MAVO, HAVO en MEAO, nadat zij met negen andere scholen in ons land een aantal jaren experiment school is geweest voor deze nieuwe ruggekomen, zo bleek donderdagmid dag op het gemeentehuis te Holten uit de door de arrondissements-inge- nieur, hoofdingenieur T. Hettema te Almelo, gedane mededelingen, tijdens de hearing met de Holtense grond eigenaren. Met deze bijeenkomst in de raadszaal loste burgemeester, mr. W. H. Enklaar, de onlangs aan de verontruste ouders gedane belofte in, om deze grondeigenaren in de Look en op de Lichtenberg te bewegen, meer grond of te staan, dan reeds door Rijkswaterstaat met deze eige naren was overeengekomen. Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta vormen van onderwijs. Zij vormde de inbreng van het Pedagogisch Cen trum van het N.O.V. voor de onder wijsvernieuwing. De heer Hiddink heeft, aanvanke lijk met de heer Sinnema, deze gehele procedure, die van groot belang was in verband met de totstandkoming van de z.g. Mammoetwet, mee gemaakt. Blauw Wit heeft de kans om zich te handhaven in de 2e klasse op de juiste wijze benut en rode lantaarn drager Sportlust 3 uit Glanerbrug met 4-2 geklopt. De overwinning had veel „spreken der" moeten zijn wapt de blauw-witte aanvalslinie bracht een handvol z.g. „droomkansen" om zeep. Aanstoot, Ter Beek en Sinnema kwamen ver schillende keren oog in oog met de doelman van de bezoekers doch het was blijkbaar toch nog te moeilijk om tot scoren te komen. De ene keer ging het te hard en 'onbesuisd, de andere keer wilde men het veel te mooi doen waardoor de tegenpartij de kans kreeg om het. gevaar nog juist te bezweren. De wedstrijd was juist een kwar tier oud toen Aanstoot de score open de en enkele mïnuen voor' rust maak te Leo Steggink met een fraaie kop bal - uit een corner van Aanstoot - er 2-0. van. Toch liepen de grensbe woners voor de rust nog in tot 2-1 toen de linksbinnen ongehinderd kon doelpunten. De blauw-witte verdedi gers appelleerden voor buitenspel doch scheidsrechter Te Kolsté gaf te recht niet thuis. Er komt nu n.l. heel wat meer kij ken. Bij Holten zal de woning aan de zuidzijde van de weg, bewoond door de familie M. Pasop, moeten ver dwijnen, terwijl op de Lichtenberg de boerderij met belendingen van de heer B. J. Scholman en de landbouw- schuur van de heer H. Landeweerd zullen moeten worden afgebroken. De laatste was trouwens al door Rijks waterstaat in het oorspronkelijk plan opgenomen. Er komen drie kleine stukken Parallelweg aan de zuidzij de van de weg n.l. tegenover het graan- en expeditiebedrijf van de la. C. A. Muller en Zn., waardoor de landbouwers A. Jansen en J. A. Wan- sink en het aannemersbedrijf A. Rietman, wat moeilijk komen te zit ten, op de Lichtenberg tegenover ca fé ,,De Keizer" van de heer Ligten- berg, die zich enigszins gedupeerd gevoeld en bij de Akkersdijk onder Rijssen. Dit is nodig om het aantal oversteekplaatsen over de grote ver keersweg tot een minimum te beper ken, verklaarde ir. Hettema, die .de gehele situatie aan de hand van op gehangen tekeningen aan de grond eigenaren duidelijk maakte. Het totale wegbeeld is er bij ge baat, om niet alleen de wielrijders, maar ook het locale verkeer van de grote weg te krijgen. Aan de andere kant moet men het snelverkeer zo weinig mogelijk hindernissen in de weg leggen. Landbouwwagens en tractoren verdragen elkaar niet op de snelwegen, terwijl de overheid liefst zo weinig mogelijk snelheidsbeper kingen wil opleggen. Ir. Hettema meende, dat men er praktisch in ge slaagd is dit met deze parallelweg - waarop ook wel auto's mogen ko men - binnen de perken te houden, want hierop komt een snelheidsbeper king. Na de thee trokken de bezoekers meteen fel van leer en de tweede helft was nog geen minuut oud toen doelman Jan Heuvink naar het net moest, s»2, Sportlust bleef doorgaan en de blauw-witte verdediging, waar in Schalk een goede partij speelde, moest alle zeilen bijzetten om een doelpunt te voorkomen. Het Sportlust-offensief düurde slechts kort en toen Gert Landeweerd met een afstandsschot de Sportlust- goalie verraste (3-2) en Aanstoot uit een zuiver pasje van Herman ter Beek er 4-2 van maalde was het wel bekeken. Blauw Wif had weinig moeite om de voorsprong vast te houden ep sprong mét de kansen om verder uit te lopen te nonchalant om om succes te boeken. Blauw Wit cl speelde in Hellen- doorn tegen VESOS dl en verloor met 2-0. De junioren cl hadden in Goor met GFC c2 niet al te veel moeite om tot royale winst te komen 4-1). Geert Beldman scoorde drie keer en het vierde „goaltje'' was een eigen-doel-presentje. PROGRAMMA Blauw Wit 1 krijgt Achilles 2 uit Enschede op bezoek en zal om tot winst te komen uit een heel ander vaatje moeten tappen als afgelopen zaterdag tegen Sportlust. En dat het anders kan heeft men bewezen door kanshebbers op de titel (Juliana 2 en Enter Vooruit 2) te kloppen, resp. met 4-1 en 2-0. De wedstrijd - die om half vijf begint - zal worden geleid door scheidsrechter Stegeman. Blauw Wit 2 speelt om 4.15 uur te Enschede tegen Achilles 4. Een pun tenverdeling zit er voor Blauw Wit in ieder geval in. Voor de blauw-witte jeugd zijn de volgende wedstrijden vastgesteld Enter. Vooruit clBlauw Wit cl, 3 uur; Blauw Wit dl—DES dl, 10 uur. Stand 2e klasse B: Juliana 2 14-21, Oranje Nassau 3 12-18, BCSV 2 15-18, Enter Vooruit 3 14-16, ASV 2 10-15,' Achilles 2 11112, Blauw Wit 13-11 Drienerlo 13-10. Denekamp 11-8, Spar ta 3 1-7, Sportlust 3 13-2. De rood-zwartén spelen zondag tegen Reutum" te Reutum. De.wed strijd begint om 2 uur. De suppor tersvereniging laat weer eén bus lopen in de overtuiging, dat velen onze jongens weer willen aanmoedi gen en de wedstrijd helpen winnen. Vertrek om 1 uur. Reutum is een elf tal uit de middenmoot. Promotie of degradatie zit er voor de blauw-gelen praktisch niet in. Daarom kan zo'n club natuurlijk nog wel gevaarlijk zijn. Wij zouden onze favorieten dan ook willen adviseren de zaak niet te gemakkelijk op te vatten en de zenuwen maar rustig thuis te laten. Zondag heeft Holten niet gespeeld, dat was voor velen wellicht een tegenvaller-. Het is voor de consul altijd een moeilijke zaak. Is en blijft het terrein behoorlijk bespeelbaar als er regen valt, zoals rij zondag nog in vlagen door de enk streek. Als het later dan droog is had ieder wel graag een wedstrijd gezien. Dat was er dus deze keer niet bij. De uitslagen en de stand in 4B zijn sedert zondag als volgt: De ZweefLa Première 1-1 MVVStevo 1-3 ReutumTVC afg. De TukkersLuctor 0-3 HoltenNijverdal afg. La Prem. 18 1 4 3 26 39-20 De Zweef 17 8 6 3 22 39-26 Holten 15 9 3 3 21 25-16 Luctor 17 8 3 6 19 42-30 Nijverdal 16 7 3 6 17 38-30 Enter 17 6 5 6 17 20-22 Reutum 17 5 5 7 15 24-32 Tukkers 18 5 5 8 15 13 19-29 TVC 16 4 5 7 25-27 Stevo 16 3 4 9 10 18-42 MVV 17 3 3 11 9 18-38 Programma: zaterdag, Excelsior b2 —Holten bl (4.15 uur). GFC cl—Hol ten cl (3 uur), Haarlese Boys dl Holten dl (10 uur), Holten d2—SOS dl (10 uur): zondag, Reutum 1—Hol ten 1 (2 uur), Hector 2Holten 2 (10 uur), Vabo 2—Holten 4 (11 uur), Wierden 2—Holten 3 (2.30 uur). Hol ten 5—Nijverdal 4 (10 uur). HOLTEN (uit tegen Reutum)! doel: Breukink, achter: Soer, Hom mes, Brands, midden: Kaiser en Markvoort; voor: Veneklaas, Kvvin- tenberg, Klein Velderman, Den Heijer en Nijenhuis. Reserves: Joh. Jansen, G. Paalman en S Meinsma. De heer en mevrouw J. G. Maats - Offerijns hebben hun win kel in luxe- en huishoudelijke artikelen, aardewerk, gereedschappen en ijzerwaren in de Dorpsstraat, in grijpend gemoderniseerd. Het is nu eenprachtige winkel geworden met een teaKnouten winKeiDetimmenng, waarin de enorme sortering" en voor raad artikelen goed tot hun recht komen, waartoe ook de moderne ver lichting bijdraagt. De opening werd dinsdagmiddag in tegenwoordigheid van de buren en tal van belangstel lenden verricht door de schoonvader van de heer Maats, de lieer G. Offe rijns uit Bathmen, die de sl eutel kreeg aangegeven door de jongste zoon, de 11-jarige Theo Maats. De heer Offerijns zei in een kort toespraakje, waarin hij zijn kinderen veel voerspoed en goede, zaken toe- Y wenste, dat de ouders van de heer Maats 47 jaar' geleden in het oude pand waren gekomen. Vijf jaar later werd het huis afgebroken en het hui dige pand gebouwd, Een aantal jaren later werd de woonkamer veranderd in een winkel, die nu veel groter is geworden. Men heeft de zaak goed aangepakt zodat het een goede ver- O Van de K.I.-vereniging Zuid-West- Overijssel te Dijkerhoek zijn zeven stieren aangewezen voor de centrale stierenkeuring op 17 api'il te Zutphen voor het roodbonte veeslag MRIJ in Gelderland en Overijssel. liet zijn Sjaak, Hannibal, Donar, Rob, Sjoerd, Elly's Chrjstiaan en Fer-dinand, tër- wijl Willemien's Gustaaf voorlopig is aangewezen. Elly's Christiaan werd herbeoor- deeld en opnieuw opgenomen met b plus 82, tei-wijl in het stamboek in geschreven werden Baron met b 79 en Ronnie met B- 74. De keuring ge schiedde op de KI-stal vanwege de i veeverbeteringscommissie Overijssel te Zwolle. De drie hoogste klassen van de openbare lagere school te Dijkerhoek zijn woensdagmiddag de school was vrij in verband met de Biddag- voor het Gewas naar de kunstijs baan in Deventer geweest. Dat ge schiedde ónder geleide van leden van de oudercommissie en het personeel met een extra bus van de OAD, Deze middag werd de kinderen aangeboden door de oudercommissie uit waardering voor hun zwoegen voor de oud-papieractie uit welks opbrengst de kosten werden betaald. Zij hébben onder ideale omstandig heden geschaatst en gezien waar de grote schaatsenrijders als Kees Ver kerk en Ard Schenk hun triomfen hebben gevierd. Het werd voor allen een bijzonder mooie middag, waar nog vaak over nagepraat zal worden. De ontwikkeling van de werkgele genheidssituatie is in Deventer en omgeving relatief gunstig te noemen, aldus blijkt uit het maandoverzicht van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Deventer over de maand februari. Het geregistreerde aanbod van man nelijke werknemers is gedurende die maand namelijk gedaald van 843 tot 769 en is zelfs 39 minder dan ultimo februari 1967. Dit is vooral te danken aan de afnemende seizoenwerkloos heid in een aantal bedrijfstakken. Verwacht, wordt, dat deze ontwikke ling zich in de eerstkomende maan den zal voortzetten. Ten opzichte van de werkloosheid eind februari 1967 is de situatie, zo- ais gezegd, thans aanmerkelijk gun stiger. Een geleidelijk herstel van de 'werkgelegenheidssituatie in Deventer en omgeving mag daaruit geconclu deerd worden. Het verder terugdringen van de werkloosheid wordt echter ih niet onbelangrijke mate belemmerd door de omstandigheid, dat het aanbod van arbeidskrachten in kwalitatief opzicht Veelal niet kan voldoen aan de eisen, welke het bedrijfsleven aan adspirant-werknemers moet stellen. Het gemis aan voldoende scholing speelt daarbij vaak een belangrijke rol. Van de faciliteiten welke het di rectoraat-generaal voor de arbeids voorziening op het terrein van scho ling en vorming kan bieden zou daar om een ruimer gebruik gemaakt moeten worden. Vergroting van de arbeidsmobiliteit wordt een steeds gebiedender eis. Naast de reeds door zeer velen met succes gevolgde scho ling tot bouwvak- en metaalarbeider op de Centra voor Vakopleiding voor Volwassenen bestaat met financiële en technische hulp van het ministe rie van Sociale 'Zaken, en Volksge zondheid de mogelijkheid tot vak scholing in de bedrijven. Ook' is een regeling getroffen om werkzoekenden en met werkloosheid bedreigden fi nanciële tegemoetkomingén te geven in de studiekosten voor geëigende op leidingen. De arbeidsbureaus kunnen belanghebbenden daarover nadere in lichtingen verstrekken. DE CIJFERS D.e cijfers van het beschikbaar, aanbod over februari- zien ér als volgt uit. Tussen haakjes de cijfers over dezelfde maand van 1967. Deventer 444 is 2,8 pet (524 is 3,5 pet); Bathmen 10 is 2,5 pet (13 is 3,3 pel); Diepenveen 41 is 2,6 pet (34 is 2,2 pet), Holten 21 is 2,3 pet (36 is 4,2 pet); Olst 38 is 2,1 pet. (42 is 2,3 pet); Raalte 215 is 8.3 pet (159' is 6,2 pet); totaal 769 is 3,3 pet,(808 is 3.5 pet)in de provincie 5,.6 pet (5 pet) in het rijk 3,6 pet (3,4 pet). In Diepenveen, maar vooral in Raalte, is de huidige situatie heel wat ongunstiger dan het vorige jaar. Ook het gemiddelde provinciaal en landelijk percentage zijn iets ongun stiger. Het geregistreerde aanbod en de vraag in enige belangrijke beroeps groepen is voor het gewest Deventer als volgt: bouwvakarbeiders 254 - 24, metaalbewerkers 46 - 115, textielar beiders 8-0, levens- en genotmidde- lenbereiders 6 - 65, kantoorpersoneel 25 - 20, personeel in algemene dienst (incl. losse arbeiders) 63 - 8. Aanbod minder-geschikten 223 (vorig jaar; 183). Enkele vergelijkingscijfers van de werkloosheid in de provincie: Almelo 1862 is 7,2 pet; Nijverdal 564 is 5,8 pet; Deventer 769 is 3,3 pet; Emmel- oord 380 is 5,1 pet; Steenwijk 589 is 8,7 pet; Enschede 2697 is 6,7 pet; I-Iardenberg 1281 is 12,8 pet; Hengelo 833 is 2,8 pet; Kampen 410 is 3,6 pet Oldenzaal 816 is 6,5 pet en Zwolle 901 is 3.9 pet per 100 mannelijke loon- trekkenden. De Overijsselrit, tevens voorjaarsrit van de KNMV, die zaterdag door een deel van Salland en Twente verreden werd, was wel een van de meest „strafpuntloze" ritten gedurende de vierentwintig jaar, dat dit motorsportevenement gehouden wordt, althans in de lichtere klassen en voor de junioren in de zwaardere klassen, die meer tijdspeling hadden. Maar opvallend was, dat bij de senioren, rijders als Jan van Dobben, K. Postumus, Hein van Olst beken de zesdagenrijders het er deze keer niet zonder strafpunten af brachten. Van Haarle, via de grintkuilen op de Holterherg, tot en met de enorm diepe „Kösterfree-koele" in Rijssen, was het dan ook vooral voor de zwaardere klassen een „pittige" rit, waarbij er soms hard aan getrokken moest worden. Na Rijssen tot Hellen doorn volgden meer gebaande wegen, waardoor de rijders te vroeg aan de controles verschenen. Kruis-mensen uit Nijverdal hadden een gemakkelijke dag. Pechvogels waren er meer. Nr. .122, J. Sikkema uit Deventer kreeg in de eerste ronde al een gebroken gashandel en nr. 28 J. W. Rensen uit Holten zag zijn kansen verloren gaan door een kapotte zuiger in zijn Zün- dapp. Er was een flinke publieke belang stelling vooral bij de grintkuilen op de Holterberg en in het Schwarzwald te Rijssen. Hier zelfs wat hinderlijk voor de controleurs, die in de kuil hun werk moesten doen. De voorzitter van de afdeling Over ijssel, de heer B, W. Winkel uit Vrie- zenveen, dankte in hotel „De Haar- lerberg" de clubs te Holten, Marke- lo, Nijverdal, Raalte en Rijssen. voor de goede organisatie en de con troleurs, die veel werk opknapten. Om 9 uur kwamen bij hotel-restau rant „De Haarlerberg", op het be ginpunt aan de Hasselbachweg, 114 van de 128 inschrijvers aan de start. Behalve door de brommers, moest deze rit door alle deelnemers in twee manches van 120 km. over het zelfde parcours, gereden worden, met een uur rust in Haarle. Dat deze betrouwbaarheidsrit toch wel het: een en ander van mens en machine verg de bleek o.m. uit het feit, dat 93 rij ders tegen het vallen van de avond de eindstreep bereikten en 21 door mo- torpech en materiaaldefect waren uit gevallen. Een uitstekende prestatie leverde Dick Muller, die met Jan Bak in de bak, in de zijspanklasse als enige van de zeven deelnemers een foutloos parcours aflegde. Een goede presta tie leverde ook bij de senioren W. de Vos op „Maico" en W. Tijhuis op „Greeves", die in hun klasse zonder strafpunten bleven. Bij de brom mers-junioren en junioren motor t.m. 50 cc) waren dit vesp. M. Wansink en G. Pinkert uit Holten, W. ter Harm-, sel uit Rijssen, G. J. Westenberg uit Hellendoorn, W. Kelder uit Daarle, W. A. Steegink' uit Deventer, H. Pos tel uit Lochem, G. W. I-Ioncoop, Wier den A, W. M. Kakkenberg Heeten M. W. Dood, D, Nijman en J. Wermink uit Hellendoorn. In klasse H., junioren t.m. 100 cc was W. Top uit Deventer de enige „strafpuntloze", bij de junioren t.m. 175 cc leverden G. Harkink uit Lo chem en bij de junioren boven 175 cc J. H. Ligtenb.erg,' Rijssen, D. J. Pardijs, J. Oosterink, G. J. Lense link en L. Wieringa uit Vordena en J. Potman, Lochem dezelfde prestatie. Wij noemden hier-rijders uit de om geving, maar ook door deelnemers 'él'dërs uit het land werden zoals hieronder uit de uitslagen blijkt goede prestaties geleverd. Dries Willems uit. Holten was weer pechvogel en moest door een defec te ontsteking de strijd staken. J. Aggenbach uit Beverwijk ging in de grintkuil te Holten met zijn zij span over de kop. Rijder en duorijder moesten wegens machineschade de strijd staken. Zelf kwamen zij er met lichte ontvellingen af. II. Spen- kelink en zijn maat uit Rijssen on dergingen hetzelfde lot, maar zij wisten de rit uit te rijden. De Rode Het lid van de Centrale Sportcommis- sie, de heer Ben Majoor maakte daar na de voorlopige uitslag bekend. Klasse A: nieuwelingen brommers 26 km. (p.u.): D. Vos, Rijssen, .1 stp. J. Bak, Rijssen 2 stp., J. H. Hofman Holten 2stp. Klasse F: junioren, brommers 26 km.- p.u.: M. Wansink. Holten, W. Kelder, Daarle, W. ter Harmsel, Rijssen, G. .1. Westenberg, Hellen doorn, H. Pellikaan, Den Haag, H. Postel, Lochem en W. A. Steegink, Deventer allen O stp., T. Bouwhuis, Haarle, 2stp., G. Kruiper, Haarle, 14 stp. Klasse G. junioren, motor t.m. 150 cc.. 34 km.: G. W. Honcoop, Wierden, B. J. Wijers, Arnhem, C. J. Kleer- mans, Arnhem, B. van Dijk, Hoog woud, A. W. M. Kakkenberg, Heeten, J. R. van Stuijvenberg; Velp, R. Mansen, Doorn, H. M. van Stuijven berg, Velp, G. A. Mol, Amsterdam, D. Nijman, Hellendoorn, M. W. Dood, Hellendoorn, J. G. Pinkert, Holten, J. Wermink, allen O stp., A. J. van Dijk, Dodewaard, S. Terpstra, Open de (Gr.) en J. A. Isfording, Olst, 1 stp.. J. Hofstede, Staphorst, 5 stp., B. Rattink, Hellendoorn, 6 stp. Klasse H.. junioren, motor t.m. 110 cc. 36 km.: XV. Top, Deventer, 0 stp, J. Morel, Arnhem, 1 stp., D, Moeg- zomp, Lochem. 2 stp., V.G. J, Kers ten, Schayk (N.Br.) 5 stp., W. Wit voet. Appelscha, 9 stp. Klasse 1. junioren, motor t.m. 175 cc, 36 km. p.u.: J. C. van Dijk, Vee- nendaal, G, Harkink, Lochem, en A. J. Wagenaar. Rheden, O stp., N. P. Verlaat, De Weere (N.Br) 1 stp., P. J. Dam, de Weere (N.Br), 8 stp., A, van Haren, Rheden, 16 stp, W. G. Kok, Lochem, 61 stp. en C. C. x Zwan, Den Haag, 135 stp. Klasse J., junioren boven 175 cc, 36 km.: D. J. Pardijs, Vorden, E. H. Tulier, Harfsen, J. Oosterink, Vorden, W. B. Veenstra, Varsseveld, A. J. M. Claassen, 's Hertogenbosch, W. Biel- derman, Vorden, J. H. Ligtenberg, Rijssen H. Haalboom, Doorn, G. J. Lenselink, Vorden, L. Wieringa, Lin de (Vorden), W. J. Buninga, Nijme gen, J. Potman, Lochem en C. van Beek, .Capelle (N.Br.), 0 stp., J, W. de Kok, Lochem, en H. Th. P. Bos, Warfhuizen, 4 stp.- J. Hols,. Rouveen 6 stp., Th. I-Iartong jr. Naarden (N. H.), 7 stp., R. Bos, Amsterdam, 9 stp G. Hofijzer. Varsseveld, 26 stp., P. A. de Graaf, Julianadorp, 69 stp., en R. van Witteveen, Den Haag, 76 stp. Klasse K., senioren t.m. 50 cc, 42 km. p.u.: A, Dreezen, Maastricht, 0 stp., J. Beukhof, Bennekom, en Th. Janssen, Hellendoorn, 1 stp., G. W. Elbert, Hengelo (O), 3 stp., R. Boom, Amsterdam, 5 stp.. W. van Holland, Bennekom, 6 stp., W. J. G. Muller, Reuver, 10 stp., en H. Jager, Hee renveen, 22 stp. Klasse L„ senioren t.m. 100 ec, 44 km. p.u.: S.v.d. Sluis, Arnhem, stp., W. v.d. Meulen, Appelscha, stp. Klasse .M, senioren t.m. 175 km. 44 km: J. Schenk, Westzaan, en W. de Vos, Hellendoorn, 0. stp., A. v.d. Top. Bennekom en J. van Dobben, Nieuwkoop, 2 stp. H. Zijdemans, Den Haag. 3 stp., S. v.d. Mei, Gorredijk H. Bonke, Haarlem, 4 stp., K. Postu mus, Hoogeveen, 8 stp. Klasse N., senioren boven 175 44 km: W. Tijhuis, Hellendoorn en J. J. Wieman, Amsterdam 0 stp, P. Hoogland, Blij a (fr.) en H. van Olst, Heino, 1 stp., .T. P, Jansen, Usquert, 2 stp., J. van Dijk, Dodewaard, 5 stp Klasse O, zijspannen, 36 km.: D. J. Muller, Holten, O stp., D. Gijsbert- sen, Doorn, 1 stp., G. A, Overmars, Nijverdal, 6 stp,, H. Spenkelink, Rijs sen, 34 stp. en J. B. Steekers, Ooster- meer, 39 stp. Clubteams: A. M.A.C. „De Graaf schap", Voi-den 0 stp., 2, „Hamag", Harfsen 69 stp., 3. M.A.C. „St horst", 517 stp., en 4. „Sport Vriendschap", Lochem, 561 stp.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3