Gezellige jaarvergadering van H.M.V. in „De Waag Schildersbedrijf Wennekes opende een nieuwe zaak Blauw Wit boekte een verdiende overwinning Rood-Zwarten wacht strijd een zware Holten heeft weer kampioenskansen Bronchïletten Demonstratie van Philipsapparalen Handbal- wedstrijden Gevonden en verloren Na winst van zondag Vaak snel spel in goed duel Séhaakuitslagen Opstelling Hollen 1 Belangstelling groot voor de Overijsselrit Verbetering van woningen en agrarische bedrijfsruimten Internationale hulpverlening Goede prestaties Zangavond in V riezenveen Buit f 14.50 bij inbraak in schoolgebouw .2 Zaterdag 9 maart 1968 3 In café „De Waag" werd de jaarlijkse ledenvergadering gehou den van de Holtense Muziekvereniging „HMV". Voorzitter A. Westerik sprak in zijn openingswoord zijn vreugde uit over de goede belangstelling voor deze vergadering en maakte dankbaar gewag van de goede geest en vriendschap die er heerst in het korps en roemde de prettige vruchtdragende samenwerking tussen korps en dirigent Fransen die ook in het afgelopen vereni gingsjaar weer zijn beste krachten aan HMV heeft willen geven. Het bezoek aan de wekelijkse repetities is zeer goed en absentisme komt bijna niet voor. De heer Westerik sprak woorden van dank tot de gemeenteraad voor het beschikbaar stellen van een sub sidie a f 26.000,voor de aankoop van een nieuw instrumentarium van z.g. lage stemming en dankte de Hol tense bevolking voor de financiële medewerking die werd verleend. „HMV" staat bij de bevolking goed aangeschreven en dit wetend kan het korps de toekomst met vertrouwen te gemoet zien. Aan het slot van zijn openingstoespraak herinnerde voorzit ter Westerik aan het overlijden van het bestuurslid de heer B. Maats die een lange reeks van jaren een steun pilaar voor HMV is geweest. Hij was niet alleen een goed muzikant doch ook een zeer trouw lid van HMV. Na het kort woord van herdenking werd door de leden staande enkele ogen blikken stilte in acht genomen. JAARVERSLAG Secretaris J. Schippers gaf in zijn verslag een opsomming van de acti viteiten die in het afgelopen jaar wer den ontplooid en uit dit resumé bleek dat HMV haar plicht ten aanzien van de gemeenschap Holten weer juist heeft verstaan en vervuld. De activiteiten bestonden uit mede werking bij de feesten rondom de ge boorte van prins Willem-Alexander, muzikale omlijsting van het concours hippique van de L.R. „Bergruiters", en van de lampionoptocht op de Kol (1 mei). Verder werd op het korps 'n beroep gedaan bij de herdenking van de gevallenen tijdens de 2e wereld oorlog en tijdens een herdenking op de Canadese Begraafplaats op 7 sep tember. HMV kwam verder in actie tijdens de Braderie, het School- en Volksfeest in Dijkerhoek, de Iieide- mars van de WSV „De Trekkers", zomeravondfeest van de VVV te Bath- men, officiële opening van de muziek koepel in „KalL'stermansweide', mars door het dorp met het Kinderkoor van „HGK" bij het behalen van een eerste prijs op het zangconcours te Nieuw Amsterdam, festival van de kring Lochem, 3 steden concert in het Pai-kgebouw te Rijssen, jaarlijkse uit- veering (17 nov.), intocht van Sint Ni- colaas en muzikale omlijsting van de Winkelweek van de Holtense Handels vereniging. Kerstavond werd mede werking verleend aan de Open Deur- dienst in de Ned.rherv. kerk en Eer- ste Kerstdag aan een Zangdienst in de Geref. kerk. De drumband heeft in het afgelopen jaar de trom weer duchtig geroerd en elke keer als HMV „uitrukte" gingen de tamboert ,,op kop'. De band ging verder driemaal naar 't concoux-s doch oogstte in Alphen aan de Maas en in Vroomshoop (beide concoursen van de KNF) niet het succes waarop men had gehoopt en ook wel had verdiend gezien de langdurige, s'eiïeuze voor- bereidingen o.l.v. instructeur sergeant Van Wakeren. In Alphen aan de Maas was het te kort voor een eerste prijs 4 puntjes huidje altijd gaaf POEDER-CREME-OLIE-ZEEP WAT MUNHARDT'-MAAKT is goed De leden van de afdeling Holten van de Bond van Chr. Plattelands vrouwen en -meisjes kwamen don derdag, 29 februari, in vergadering bijeen. De presidente, mevrouw J. Riet berg—van Lindenberg, opende deze bijeenkomst dooi' te laten zingen Psalm 25 vers 2, Zij ging voor in ge bed en las daarna Spreuken 31 vers 10 - 31. Allen werden welkom geheten, in het bijzonder mevrouw Van Gorkum, demonstratrice van Philips en mevr. Ter ITarmsel, die de te demonstreren apparaten voor deze avond beschik baar stelde. Na het lezen van de notulen en het behandelen van de ingekomen stuk ken werd het woord gegeven aan mevrouw Van Gorkum. Zij hield eerst een korte inleiding. Er is veel veranderd sinds onze grootouders het huishoudelijk werk deden. Elektrische apparaten zijn nu een belangrijke factor in de buishou ding. Vooral in een vochtige omge ving moeten deze apparaten goed be trouwbaar zijn. Belangrijk is, dat men bij het aanschaffen van diverse van deze dingen goede voorlichting krijgt en daarom is het aan te raden altijd naar een erkende handelaar te gaan. Bij het kopen moeten wij er zeker van zijn, dat het apparaat volkomen veilig is, dat het een goede vorm heeft en dat het gemakkelijk schoon te maken is. Ook is het van oelang, dat het apparaat elektrisch ontstoord is en dat er een goede service ver leend woi'dt. Hierna demonstreerde mevrouw Van Gorkum de volgende elektrische apparaten; handmixer - snijmixer - thermostaatpan - rijstkoker - citrus- pei'S - koffiemolen - wandkoffiemo- len - koffiezetapparaat - messenslij per - scheerapparaat - droogtrom- mel - elektrische deken - stoomstrijk ijzer - ventilator - en een haarkrul apparaat. Tot slot werd een quiz gehouden over alles wat we deze avond ge hoord en gezien hadden. De „slacht offers" waren: mevrouw I-Ioekjen Stam en mevrouw StamHasewin- kel. Laatstgenoemde werd de winna res en kreeg een snijmixer, beschik baar gesteld door Philips. Mevrouw Hoekjen koos een mouwplankje, be schikbaar gesteld door Radio Ter I-Iarmsel. Het was een geslaagde avond, waarin de huisvrouw een objectieve vcfbrjichting ki-eeg in de diverse elek trische apparaten, die haar van dienst kunnen zijn in de huishouding. Na een' woord van dank en een kleine attentie aan mevrouw Van Gorkum en mevrouw Ter Harmsel sloot de presidente deze avond met dankgebed. doch in Vroomshoop werden 68 punten behaald maar de eerste prijs ging hier de (muzikale) mist in omdat de muzikale uitvoering van de mars werd gewaardeerd met een 7 (mini mum ers 8). Een eclatant succes boekten de tamboers op het interna tionaal muziekfeest in Wierden. Even als in de zomer van 1966 kwam de band van HMV weer met het hoogst aantal punten uit de bus en kon de prachtige wïsseltrophee weer meege nomen worden naar Holten. De drum band telt 18 leden w.o. een aantal jon geren die bij Joop Koopman in „voor- opleiding" zijn. Het muziekkorps telt momenteel 42 leden en het jeugden- semble dat oefent onder leiding van de heer H. S. J. Bouwhuis bestaat uit zes leden. Een aantal jongelui zou van dit j'eugdkorps graag lid willen worden doch ze zullen even geduld moeten hebben totdat de nieuwe in strumenten voor HMV er zijn. Men wil in de toekomst graag komen tot een groot orkest dat deel kan nemen aan een concours voor Jeugdorkesten. De penningmeester, de heer F. J. Schuppert, boekte over het afgelopen jaar een klein voordelig saldo alhoe wel het nogal „passen en meten" kostte om de eindjes aan elkaar te krijgen. De inkomsten en uitgaven bedroe gen resp. f 10294,61 en f 9953,27. De commissie voor kascontrole die be stond uit de heren F. Haan en H. J. Koopman Azn., had boeken en be scheiden in orde bevonden en de ver gadering ging dan ook gaarne ak koord met het voorstel om de pen ningmeester onder dank voor het zeer vele werk decharge te vex'lenen. Als leden van de controlecommis sie 1968 werden benoemd de heren H. J. Koopman Azn. en H. Koopman Johzn. Naar aanleiding van het financieel verslag sprak de voorzitter van de suppoi'tersclub, de heer *5. Wiggers, een woord van dank tot de, heren H. Oolbekkink en H. Bosman resp. voor het uitschrijven van de vele donatie kwitanties en het vlotte incasseren hiervan. BESTUURSVERKIEZING Bij de gehouden bestuursverkie zing werden met bijna algemene stemmen hexkozen voorzitter A. Wes terik en penningmeester} J. Schip pers, terwijl in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Maats, werd gekozen de heer M. Bouwhuis die enkele jaren geleden wegens drukke werkzaamheden als bestuurslid bedankte. TOEKOMSTPLANNEN Bij het bespreken van de verdere toekomstplannen was men unaniem van mening dat de prachtige nieuwe muziekkoepel in „Kalfstermanswei- de" die dank zij een schenking van de diamanten boerenleenbank en de Holtense Bouwvakpatroohs en hun wex-knemers in het voorjaar van 1967 kon worden gebouwd, veel vaker moet worden, gebi'uikt dan tot nog toe eventueel in samenwerking met de plaatselijke zangverenigingen, to neelclubs en de sportvereniging BATO. De verschillende uitvoeringen kunnen gegeven worden- in het kader- van het VVV-vakantie-programma en de VVV „Holtens Belang" zal worden vei'zocht de activiteiten te coördineren. Op dinsdag 30 april zal ter gelegen heid van de verjaardag van koningin Juliana 's avonds op verschillende plaatsen in het Kolcomplex marsmu ziek worden gemaakt met tot slot 'n grote taptoe m.m.v. de eigen drum band en die van de muziekvereniging „Kunstmin" (dir. de heer Fransen) ■te Gorssel. Ook is men gaarne be reid om medewerking te verlenen aan de zanghulde voor het gemeen tehuis op koninginnedag. HMV denkt verder aan uitwisse lingsconcerten met de muziekvereni gingen te Bathmen, Markelo en Brummen en zal met deze verenigin gen hierover ten spoedigste in con tact treden. De Tirolerkapel zal haar repertoi re uitbreiden en in de aanstaande zo mer zorgen voor vrolijkheid op de tent," mogelijk als aanvulling van het programma van de boerendansgroep „De Larense Schotsers" die op uit nodiging van de VVV „Holtens Be lang" in het kader van het VVV-va- kantieprogramma verschillende ke ren zullen optreden. LOMPENACTIE Nadat nog besloten was de jaar lijkse lompeninzamèling voor 't dorp en naaste omgeving te houden op za terdag 6 april (begin mei zal in de verschillende buurtschappen inzame ling plaats vinden) werd deze gezel lige jaarvergadering met een wel thuis door voorzitter Westerik geslo ten. HOLTEN Aan het schoolzaal- handbaltoernooi van de afdeling „IJsselstreek" in Twello werd door de Scholengemeenschap Holten deel genomen met één meisjes- een één jongensploeg. Gespeeld werd om het kampioenschap van Deventer en om streken. Er was een verdeling in poules, waarin zaten ploegen van de scholen uit Deventer. Apeldoorn, Twello, Epe, Lochem en Zutphen. De ploegen van de scholengemeen schap Holten speelden de volgende wedstrijden met de daarachter ver melde uitslagen: 17 februari: meisjes: scholenge meenschap HoltenDerk Brouwer- school, Twello 6-3; r.-k. ULO, Twello scholengemeenschap Holten 3-0; jongens: scholengemeenschap I-Iolten- chr. lyceum Apeldoorn 2-1, Geert Grote College Deventerscholenge meenschap Holten '.3-3. 2 maart: meisjes: scholengemeen schap Holten Rollecate Deventer 3-0. scholengemeen chap Holtenr.-k, huishoudschool Duiservoorde 3-2; jon gens: scholengemeenschap Holten land- en tuinbouwschool Twello 4-0, r.-k. ULO Deventerscholengemeen schap Holten 1-3. Door deze uitslagen eindigden de meisjes van dé scholengemeenschap Holten -als eerste in hun poule en komen zij op 16 maart in de finale. De jongens eindigden in hun poule gelijk met het Geert Grote College uit Deventer, welke ploeg een iets beter doelgemiddelde had n.l. 2,6 te gen 2,4 van de Holtenaren. Was b.v. de laatste wedstrijd gewonnen met 3-0 in plaats van met 3-1 dan waren ook de jongens in de finale geweest. Nu werden ze dus een beetje onfor tuinlijk uitgeschakeld. HOLTEN Holten 1 krijgt zondag Nijverdal op bezoek. Dat zal een zware strijd worden voor de rood zwarten, want de groen-zwarten zijn de laatste tijd bijzonder goed op dreef maar zij zullen vooral revanche wil len halen voor hun wat onfortuin lijke 4-5 nederlaag in de thuiswed strijd tegen Holten. Het kan een hard gevecht worden, maar dat is niet erg, als het maar sportief blijft. Het legioen zal onze jongens een hart onder de riem moeten steken door hen sterk aan te moedigen en door Vooral kritische opmekingen achterwege te laten. Als één man dient de gehele supportersschare zondag in het sportdal aanwezig te zijn om deze wedstrijd te helpen winnen. De uitslagen van zondag j.l. in 4B GEVONDEN: 1 groen/zwart linker handschoen; 1 wollen sjaal; 1 hond (aan komen lopen) reu; 1 gasaanste- ker; 1 portemonnaie. ■VERLOREN: 1 gele das: 1 blauwe njdon jongens jas bruine school tas; 1 lichtbruine padvinders riem; 1 portemonnaie met inh. maand- lcaart NS-HoltenDeventer. INLICHTINGEN dagelijks aan het groepsbureau der rijkspolitie te Hol ten tussen 8 en 22 uur DOCH NIET tussen 13 en 14 uur. Holten, 7 maart 1968. Luctor et Emergo heeft op het Sportpark te Almelo in Holten haar meerdere moeten erkennen. Door de ze overwinning en het gelijkspel van La Première tegen MVV (1-1) heb ben de Holtenaren hun kampioens kansen nog volledig behouden. Vooral de eerste helft van de wed strijd vertoonde een snel en. vaak ge lijk op en neergaand spel, waarbij de beide doelverdedigers zo nu en dan in actie moesten komen. In de 11e minuut kreeg de Luctor-voorhoe- de een dot van een kans om de ge lijkmaker te scoren, maar de bal ging hoog over. Nog geen vier minu ten later was het Wim Nijenhuis, die de Almelose doelman met een goed gericht schot aan de tand voelde, dat deze nog net tot corner kon verwer ken. Bij een snelle Holtense aanval verrassend fyoe de roodzwarten in uitwedstrijden veel beter uit de voe ten kunnen komen kon de Almelo se defensie een zeker schijnend doel punt voorkomen door de bal met de hand weg te slaan. Uit de toegewe zen strafschop gaf Veneklaas met. een welgericht schot zijn club de leiding (0-1). Bij 'n zeer snelle Holtense aan val van de bezoekers kreeg de Luc- tor-doelman de bal niet onder contro le, vanwelke situatie Klein Velder- man grif gebruik maakte om de voor sprong te vergroten (0-2). Er deden zich nog enkele gevaarlijke momen ten voor* 't Luctordoel voor, voordat de rust inging. Na de hervatting be- gonnende Holtenaren wat onzker, zo dat in de 14e minuut doelman Breu- kink redding moest brengen door een bijna opgelegde bal tot hoekschop te verwerken. Dat bracht hun voorhoe- HOLTEN De uitslagen van de donderdagavond door de leden van de schaakclub ,De Pioniers', in hun club lokaal, hotel Holterman, gespeelde partijen voor de onderlinge clubcom petitie is als volgt: C. van Geerestein mevr. H. J. Hol-Groothoff 0-1;. H. J. Hol H. D. Grobben 1-0; J. van Bruggen jr. ISteenbergen 1-0; B. van Beek 1-1. Aaftink 1-0; G. J. Hoeve I-I. Heu- sinkveld 1-0; H. D. Pinkert B. van Beek lh-lh. De uitslagen van de vorige week waren: A. Stukker C: van Geere stein 1-0; F. Groénewoudt A. Jan sen 1-0; G. J. Hoeve H. D. Grob ben 0-1; H. Aaftink H. Heusinkveld 1-0; A. Jansen H. D. Pinkert 0-1 J. Steenbergen F. Groenewoudt Vir V. de echter tot grotere activiteit, waar door zich soms spannende momenten voor 't doel van de thuisclub voorde den. Er werd wel vaak maar niet zuiver geschoten. Gelijdelijk verplaatste hel spel zich naar de Almelose helft met daar tussendoor enkele snelle uitval len van de thuisclub, maar de Hol tense defensie had daar geen moeite meer mee. Een keer moest een van de backs op de doellijn staande nog redding brengen, maar toen was de fut er bij Luctor dan ook uit. De laatste minuten boden de gastheren weinig aanvalsdrift meer. De Holte- naren bleken over het meeste uit- aoudingsvermogen te beschikken. Noostdrank in en de competitiestand zijn als clgt; La Première—MVV 1-1 StevoReutum 1-1 TVC—Tukkers 3-1 Luctor*Holten 0-2 NijverdalEnter- 2-0 La Première 17 11 3 3 25 33-19 Holten 15 9 3 3 21 25-16 De Zweef 16 8 5 3 21 38-25 Luctor 16 7 3 6 17 39-30 Nijverdal 16 7 3 6 17 38-30. Enter 17 6 5 6 17 20-22 Tukkers .17 5 5 7 15 19-26 Reutum 17 5 5 7 15 24-32 TVC 16 4 5 7 13 25-27 MVV 16 3 3 10 9 17-35 Stevo 15 2 4 9 3 15-41 PROGRAMMA Zaterdag: Holten al—Haarl. Boys al, 4.30 uur; Holten blTwenthe bl. 3.15 uur; Holten cl—Twenthe cl, 2.00 uur; Enter c!Holten c2. 3,00 uur; Holten dlHulzense Boys dl. 10.00 uur; SVVN dl—Holten d2. 10.00 uur. Zondag: Holten 1Nijverdal 1 uur: PH 3Holten, 2, 10.30 uur Première 5Holten! 4, 10.00 uur; 2Holten 3, 10.30 'uur. 2.30 RV HOLTEN (ttjiuis tegen Nijver dal): doel: Breukink; achter: Soer, Hommes en Brands: midden Kaiser en Markvoort; foor: Veneklaas. Kwintenberg, Klein Velderman, Den Heijer en Nijenhuis}. Voor de Overijsselrit, de voorjaars- betrouwbaarheidsrit van de K.N.M.V., die meetelt voor het kampioenschap van Nederland, bestaat van de zijde der motorsportbeoefenaren een gewel dige belangstelling. Niet minder dan 138 inschrijvingen uit alle delen van ons land zijn binnengekomen bij de Sportcommissie Oost, waaronder tal van bekende motorcracks. De deelne mers zijn verdeeld in junioren en se nioren in verschillende rubrieken ver band houdende met de cylinderinhoud hunner motoren. Er zullen deze keer zelfs zeven zijspannen aan de start kornen. De start vindt zaterdag om 9 uur plaats bij hotel „De Haalier- berg" te Haarle. Tussen 9.30 uur en 10.30 uur kunnen de deelnemers ver wacht worden bij de diepe grintkui- len op de Hollerberg en enige tijd later b.v. .bij de leem- en kleikuiren op de Rijssenseberg. Dit jaarlijks mo torsportevenement wordt onder auspi ciën van de Sportcommissie Oost der K.N.M.V., georganiseerd door de mo torclubs-van Hólten, Nijverdal, Raalte en Rijssen. Het zal ook dit jaar zeer zeker weer grote belangstelling trek ken. Willy Wennekes kwam in 1947 als schildersknecht in dienst bij de fa. Maats, en was van '57- tot '62 werk zaam bij de fa. Stukker, Op 5 maart 1962 begon hij „voor zich zelf" in een gewoon burgerhuis aan de Goldsteinstraat. Dinsdagmorgen heeft hij het riante winkelpand annex woonhuis en be scheiden werkplaats op de hoek van de Kolweg en de Noordenbergstraat officieel in gebruik genomen in te genwoordigheid van een aantal ge nodigden, familieleden, zakenrela ties, buren en afgevaardigden' van enkele instanties en verenigingen. De officiële opening had plaats doorburgemeester mr. W. H. Enk laar die de sleutel werd aangeboden door Emmy, de dochter van 't echt paar Wennekes. Na de opening hield mr. Enklaar een korte toespraak waarbij hij de moed prees die door de heer Wenne kes is getoond bij het bouwen van een .dergelijk riant pand, dat een sieraad voor Holten en in 't bijzon der voor de Kol mag worden ge noemd. Deze bouw demonstreert duidelijk dat men vertrouwen in de toekomst heeft. Het gemeentebestuur, zo be sloot de burgemeester, is blij met 'n dergelijke fraaie aanwinst en wenst U graag heel goede zaken. De voorzitter van de Holtense Win keliersvereniging de heer W. ten Berge sprak z'n voldoening en vreug de uit over de be»Uw van het nieuwe winkelpand. De winkeliersvereniging is trots op de leden die vandaag de dag het nog aandurven om een der gelijk pand te bouwen Het zaken doen is momenteel niet zo gemakke lijk nu het geld duurder wordt en de concurrentie zwaarder. De heer J. Wiggers die kwam ge lukwensen namens de VVV „Holtens Belang" wees op de activiteiten die de VVV telkens weer en meer ont plooit om zo veel mogelijk vakantie gasten naar het mooiste heuvelland in Overijssel te trekken. De Holtense Middenstand - en niet alleen zij - plukt de vrjehten van deze actie die blij vend gevoerd kan worden als de VVV ook in de toekomst kan rekenen op de financiële steun van hen die hier bij gebaat zijn. Nadat de verschillende sprekers hun woordje hadden gedaan en de heer Wennekes had dank gezegd voor de betoonde belangstelling en de vele bloemstukken en geschenken die wer den aangeboden maakten allen gaar ne van de gelegenheid gebruik om de nieuwe zaak te bezichtigen. In zijn dankwoord richtte de heer Wen nekes zich in 't bijzonder tot burge meester Enklaar en tot de aanne mers de fa Oonk en Bomans te Mar kelo (metselwerk), fa. G. H. Krom- dijk (timmerwerk), fa. Klensman te Rijssen (sanitair en loodgieterswerk). ZUIVERE HUID PU ROL en PU ROL poeder Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de rege ling van de verruiming voor de sub sidiëring van het verbeteren van wo ningen en agrarische bedrijfsruimten zodanig is gewijzigd dat met de uit voering van de verbeteringswerk zaamheden voor alle aanvragen, die na 1 MAART 1968 zijn of worden in gediend. eerst - mag worden begon nen, jnadat 'de Hoofdingenieur-Direc teur van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in deze provincie de aanvrager daartoe schriftelijk toe stemming heeft verleend. In het geval dat met het werk is begonnen voordat bericht van de ge noemde Hoofdingenieur-Directeur is ontvangen, dan zal geen aanspraak op premietoekenning kunnen worden gemaakt. Voor het overige blijven de huidige bepalingen van de tijdelijke regeling ongewijzigd. Holten, 5 -maart, 1968. Burgemeester en, wethouders van Holten, W. H, ENKLAAR, burgem. G. J. LANGENBERG. secretaris HOLTEN Hoewel het aanvan kelijk scheen, dat de collecte voor internationale hulpverlening, die van 21 januari tot 4 februari j.l. gehou den werd. -beangrijk minder zou op brengen dan vorig jaar is de op brengst thans door verschillende na- giften op giro 875587 van de Raiffei- senbank ten gunste van Werelddia- kónaat" tot f 4100- gestegen. Het zelfde bedrag werd in 1967 ook bijeengebracht. Een verblijdend re sultaat. HOLTEN Burgemeester en wet houders van Groningen hebben de heer H. J. Hiddink, directeur van de Openbare Scholengemeenschap te Holten in de vacature W. A. Reinders, no. 1 geplaatst op de .aanbevelings lijst voor gemeentelijk inspecteur van het onderwijs. No; 2 is de heer A. A. den Hertog, hoofd van de Van Rijcke- vorselschool te Hoek van Holland. Blauw Wit heeft de lastige uitwed strijd tegen het eerste van Sportclub Denekamp met het kleinst mo gelijke verschil verdiend gewon nen doch de zege had belangrijk gro ter kunnen zijn als verschillende Blauwwitters wat minder „gehecht" aan de bal waren geweest. Reeds na 5 minuten kreeg Sinne- ma een heel goede kans om voor Blauw Wit de score te openen doch door onbeheerst schieten ging deze kans teloor. Blauw Wit ging echter door en Aanstoot kwam in een goede schietpositie doch z'n schuiver ging enkele centimeter's naast. In de 20ste minuut werd het verre opdringen Blauw Wit noodlottig toen uit het vij andelijke doelgebied de bal werd ge retourneerd naar de linksbinnen van de Sportclub, die meteen doorging en keeper I-Ieuvink kansloos liet. Blauw Wit appelleerde voor buiten spel maar scheidsrechter Willemsen wilde hiervan (terecht) niets weten. Blauw Wit deed alles om voor de rust gelijk te komen doch de ver sterkte Sportclub defensie hield stand. Vlak voor de thee kreeg Her man ter Beek een prachtige kans op de gelijkmaker, een kans die door- onbesuisd schieten om zeep ging. Na de thee ging Blauw Wit met open spel direct in de aanval en na 2 minuten wees scheidsrechter Wil lemsen naar de middenstip. Egbert Beldman gaf een voorzet op milt en Sinnema benutte de hem geboden kans doeltreffend (1-1). Na plm. 10 minuten kreeg Herman ter Beek na goed aangeven van Jaap Thalen éen kans om te scoren en hij greep die kans (2-1). In de hierop volgende minuten gaf Blauw Wit vol ledig de (voetbal)toon doch door te lang wachten met het afgeven van de bal bleef bij goed opgezette acties het effect uit. De Sportclub aanvals- linie kwam maar sporadisch in het Blauwwitte doelgebied en doelman Heuvink - die voor de rust enkele moeilijke situaties vakundig oploste - had weinig te doen. Toch moest hij nog onverwachts naar het net nadat de 'midvoor van de Sportclub een strafschop - veroorzaakt door Zenge- rink - had benut. Tien minuten voor liet einde hiadp Herman ter Beek - hiertoe in de gelegenheid gesteld door Henk Aanstoot - Blauw Wit aan de verdiende voorsprong 3-2. Sportclub dat evenals Blauw Wit nog vaart in het kielzog van het de gradatiespook (er degraderen 2 clubs) zette in de slotfase nog alles op alles om tot een puntenverdeling te kdmen doch werkelijk gevaar ontstond er- niet meer. Blauw Wit kreeg in de laatste 5 a 6 minuten nog volop kans om tot 5-2 uit te lopen doch door on zuiver schieten kwam in de stand geen wijziging meer. BLAUW II—EXCELSIOR 4 2-4 Blauw Wit II heeft het tegen de Rijssen aren niet kunnen bolwerken doch wanneer de Blauwwitten met wat meer overleg en inzicht hadden gespeeld had er mogelijk een gelijk spel ingezeten. Renger Veldhuis maakte beide doelpunten. De junioren (Cl) kwamen' er in Goor tegen GFC (Gl) niet aan te pas. Wel kregen ze zo af en toe een kansje om nog iets terug te doen, maar het beetje geluk dat er bij moest komen kwam niet. De Goorse jongeren (ongeslagen en thans 22 punten uit elf wedstrijden) wonnen met 5-0. PROGRAMMA Blauw Wit 1 speelt om kwart over 4 thuis tegen Sportlust 3 te Glanef- brug. De grensbewoners zijn rode lantaarndragers en zullen zich zeer waarschijnlijk in de 2e klasse niet kunnen handhaven. Een kat in het nauw kan echter heel rare sprongen maken. Blauw Wit is gewaarschuwd. Voor de Blauwwitte jeugd zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Enter Al Blauw Wit Al 2.20 uur GFC C2 Blauw Wit Cl 3.00 uur VESOS Dl Blauw Wit Dl 10 uur 'STAND 2e KLASSE B: Juliana 2 13-19; Oranje Nassau 3 12-18; BCSV 2 14-17; ASV 2 9-15: En ter Vooruit 3 13-14; Achilles 2 11-12; Blauw Wit 1 12-9; Drienerlo 1 12-9; Denekamp 1 11-8; Sparta 3 11-7; Sportlust 3 12-2. Aan het op 1 en 2 maart te Zuid- wolde gehouden Indoor-Concours- Hippique werd ook deelgenomen door enkele leden van De Bergrui ters te Holten t.w.T- Beldman met „Shamrock" in de klasse M; T. Beldman met „Ducaat" In de klas se Z; G. Beldman met „Amigo II" in de klasse M. In het openingsspringconcours M had T. Beldman met „Sham rock" de pech bij de 3e hindernis de geugelriem te breken, zodat hij bij de volgende hindernissen erg was gehandicapt. Hij had slechts 1 afgeworpen hindernis, waardoor hij toch net buiten de prijzen viel. G- Beldman met „Amigo bleef foutloos in de snelle ti|d van 59 sec. precies waardoor deze combinatie de 2e prijs kreeg. De tijd van de le prijswinnaar was 587-, sec. In de Z- klasse kreeg T. Beldman met „Du caat" weer 4 strafpunten (1 afge worpen hindernis). De volgende dag (2 maart) bracht nog enkele prachtige successen t.w.: T. Beld man met „Shamrock" 2e prijs in 't z.g. „Kies Uw' eigen weg" parcours en met „Ducaat" 4e prijs in het „Speel Uw Spel" parcours. G. Beld man met „Amigo II" in de finale, waarin 2 manches van 11 hinder nissen moesten worden genomen. Hij sprong 2x foutloos, wat aan nog 3 combinaties lukte, en behaalde tenslotte de 4e prijs. Alle 3 paarden eindigden in het totaalklassement na 4 wedstrijden in de kopgroep t.w. op de 4e, 5e en 6e plaats. Via de voorwedstrijden in het wintertoernooi van de „Looleerui- ters" te Almelo plaatsten zich voor de finalewedstrijden van heden avond (9 maart): G- Bolink in de klasse L met „Hetty": T. Beldman in de klasse M met „Shamrock"; T. Beldman in de klasse M met „Tom Boy"; G. Beldman in de klasse M niet „Amigo II". Aan de jubileumzangavond die door de Ring Twenthe van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland t.g.v. het 50-jarig be staan van de Ring Twenthe op za terdag 16 maart in de Nederlands hervormde kerk te Vriezer.veen wordt gehouden, zal worden meege werkt door de chr. gem. zangvereni ging „Soli Deo Gloria". Het koor zal o.l.v. dirigent Plomp en met piano begeleiding van Wim Jansen zingen de Paascantate „Wees gegroei, Gij eersteling der dagen" (6-deiig met koraal) en „Agnus Dei" van G. F. Handel. t(. HOLTEN In de nacht van ,-rij- dag op zaterdag is ingebroken in het schoolgebouw van de Scholengemeen schap aan de Haarstraat. De dader of daders vermoedelijk is het er echter maar een geweest heeft zich toegang verschaft door 'n openstaand raam en heeft in klas A4 een kast opengebroken. Daarin bevonden zich o.m. een paar enveloppen, waarvan een met geld en een met blanco di ploma's en cijferlijstjes van het vorige jaar. Er is een bedrag aan geld ontvreemd van plm. f. 14,50. Gezien de aangetroffen situatie heeft men een ogenblik gedacht, dat er ock diploma's (zonder waarde, omdat zij geen handtekening bevatten) zouden zijn weggenomen. Dit blijkt echter niet het geval te zijn geweest. Het ge stolen geld is spaargeld voor de jaar lijkse z.g. werkweek. j$sm ]<iar heeft de gebogrle van de nieuwe Doimler-Benz-generatie geduurd, titans werd officieel geïntroduceerd Traditiegetrouw verandert de oudste ïutom obu'l fabriek van de wereld in Stuttgart slechts elke t:nf mar haar per- soneMwagenprogramma. De Mercedes-familie 1968 is groot en technisch, zeer sterk. Met 15 modellen - van de economische viercvlinder tot de van acht cy linders voorziene Pullmanwagen - wil men de positie op de internationale auto markt handhaven of zo mogelijk verbeteren. In vakkringen worden nieuwe wa gens als een geslaagde greep naar technische perfectie genoemd. Ondanks 'n hoge snelheid vertonen alle typen nog betere rij-eigenschappen en bieden zij de grootst mogelijke veiligheid. Al maanden lang waren de eerste prototypen met beproevingstechnici onderweg. Goed' gecamoufleerd gedroegen de 68er modellen zich zowel in het poolijs als onder de Afrikaanse zon uitstekend. Onze foto's tonen de nieuwe MB 250, een compacte 6-cylinder-model met 130 pk, lagerkorter en sneller dan de oude.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3