Gezellige ouderavond van kleuterschool Tuinstraat Ontwikkeling in de pluimveehouderij Jongeren spraken over de sexuele problemen PLA TTELANDSVROUW KOZEN BESTUURSLID „Bokken en geiten werd groots succes Kampioenskansen voor Holten niet verloren Jaarvergadering van Chr. Kleuterschool Ontspanningsavonden van de P.J.G.O. Vrouwen-wereldgebedsdag wordt op 1 maart gehouden PufOlbrengf jan Strijbos filmde De Wadden Wip-Wap nieuws Feestavond geref. jeugdcentrale Oliebollenactie werd succes Blauw-Wit klopte Enter Vooruit Training toprijders Collecte voor Groesbeekse tehuizen Competitie standen Door nederlaag Lap. V oetbalprogr anima Afscheid van bestuurslid Stam Zaterdag 24 februari 1968 3 Feestvieren met de kleuters, was het onderwerp, dat na de pauze be handeld werd op de jaarlijkse ouderavond van de openbare kleu- terschoool aan de Tuinstraat, die dinsdag gehouden werd onder lei ding van de voorzitter der ouder commissie, de heer P. H- Camme- raat. Mevr. M. Schutler-Soesbeek, le rares K en O, hield een inleidend praatje, waarin zij nuttige advie zen gaf over verjaardagspartijtjes voor de kleuters. Ook kleuters vin den het plezierig wanneer er op hun verjaardag iets bijzonders ge beurd. Dit kan een hoogtepunt in hun kinderbestaan zijn. Zo iets kan men niet op zich af laten komen en dan maar zien hoe het lopen zal. Er zal een degelijke voorbereiding moeten zijn. Daarbij is het echter helemaal niet noodzakelijk veel dingen overhoop te halen. Beter is het om enkele programmapunten te hebben, die sterk verrassend werken. Probeer enkele dingen te bedenken, adviseerde mevr. Schm ier haar gehoor, die het gezin praktisch nooit doet. Ook is het leuk om één programmapunt een traditie te laten worden; als het tenminste iets bijzonders is en men er werkelijk voor in de gelegenheid is. Het moet iets zijn waar men an ders niet aan toekomt. Bijvoorbeeld een bijzonder uitstapje. Kies met zorg een paar spelletjes, geef geen grote hoeveelheid tractaties en dan liefst in kleine beetjes. Een kleu termaag is gauw overladen. Versieringen kopen en vooraf aanbrengen is leuk. Het is nog leuker ze door de kleuters van een voudige materialen zelf te laten maken en aan te laten brengen. Dat geeft gelijk een grote binding in het groepje dat het feest met el kaar viert- Dit waren zo enkele ad viezen van mevr. Schutler. Om de ouders wat ideeën aan de hand te doen werd hen gevraagd daadwer kelijk voorbereidingen voor een kleuterfeest te gaan treffen. En al spoedig zaten dan ook de ouders rond de tafeltjes, waaraan anders hun kinderen werken, met veel plezier aan maskers, hoedjes, slin gers, koekjes en fruit te snijden, te knippen, te plakken en te versie ren. De kleuterleidsters mej. Poel en mej. van der Weerd boden daarbij de helpende hand. De stemming was zo plezierig, dat de ouders in het geheel geen haast hadden om weg te gaan toen voor gesteld werd de avond te beëindi gen. Er waren dan ook hele leuke eindprodukten te bewonderen. OPENING Voor de pauze werd het huishou delijk gedeelte afgewerkt, waarbij de heer Cammeraat de ouders wel kom heette evenals de vertegen woordiger der oudercommissie van de kleuterschool in het Kolplan, de heer G. J. Kromdijk, van de open bare school, de heer B. H. Brouwer en van Volksonderwijs, de heer P. Viet. De hoofdleidster mej. Poel liet enkele hoogtepunten uit 't school leven in 1967 de revue passeren en De bezoekers, die maandagavond in Amicitia de filmavond van Volkson derwijs komen bijwonen zullen kun nen genieten van de mooiste kleuren film van Jan Strijbos. De film van Jan Strijbos over De Wadden is de jongste grote film, die door deze cineast werd samengesteld. In de herfst van 1967 beleefde deze de première in het westen van ons land, die een zeer goede ontvangst in de pers heeft gehad. Dit werk van Jan Strijbos wil een krachtig beeldend betoog zijn voor het behoud van deze gebieden in het noorden van ons land in zijn tegen- woordigde ongewijzigde vorm. Ver langens van groeperingen gaan uit naar verandering van deze streken. Jan Strijbos laat zien, welke risico's zullen worden gedragen door aan de ze verlangens gevolg te geven en ver storend in te grijpen in het leven vande natuur. Het zo unieke leven van de Wadden demonstreert in de wisselwerking van de elementen van wind, land en wa ter deopbouwende en destructieve krachten. Het water wordt er tot land en de slikken vervloeien weer tot water. Het leven van lagere en ho gere dieren wordt er in hun levens kansen bij betrokken. De planten groei bezit er zijn bijzonder karakter in' de wisseling van zout en brak wa ter, van droogte en vochtigheid. Jan Strijbos zou niet de befaamde ornitholoog zijn, wanneer niet het vogelleven zijn grote aandacht zou hebben. De Wadden als een tijdelijke basis voor vele trekvogels in het wereldverkeer van hun vluchten. De uitgestrekte broedgebieden van vo gels, voor wie deze streken een le vensvoorwaarde betekenen. Zo laat Jan Strijbos beseffen, wel ke uitzonderlijke rijkdommen de Wadden vertegenwoordigen. Hoe daar een belangwekkend onderzoekings terrein ligt voor verschillende takken van wetenschap. Hoe de mens in de gelegenheid wordt gesteld de indruk wekkende invloeden te ondergaan in dat gbied van ruimte, zon en wolken, storm en stilte, land en water, waar in de natuur in zijn elementaire le vensvormen van zijn grootheid getui genis aflegt. gaf nog waf. toelichting op enkele schoolregels, die de ouders op een stencil ontvangen hadden. Met enkele hartelijke woorden werd afscheid genomen van de da mes A. Wierbos-Koopman, pen- ningmeesteresse en D. Wissink- Lammers, die zich vele jaren voor de kleuterschool verdienstelijk heb ben gemaakt. Zij ontvingen een leuk plakwerk stuk van de kleuters en een plant van de commissieleden. In hun plaats werden als nieu we commissieleden gekozen mevr. E. J. Damen-Tjebbes, Bessinkpas- straat en mevr. G. Koopman-Ma- nenschijn, Dorpsstraat, die ihun be noeming aannamen. De oudercommissie is nu als volgt samengesteld, de heer P. H. Cam meraat, voorzitter, mevr. G. Koop- man-Manenschijn, penningmeeste- resse, mevr. E. J. Damen-Tjebbes, mevr. G. Lammers-Smale, mevrouw W. Redeker-Radstake en de heren J. Aaftink en H. Wesseldijk. Het se cretariaat is nog vakant. Tijdens de ouderavond werd een verloting gehouden waarvan de prijzen beschikbaar waren gesteld door de Holtense Middenstand. VOORLICHTING Na de voorlichtingsdagen in Hol ten over de versnelde uitvoering van de nieuwe autosnelweg E 8, de zogenaamde Holland-Twente- route, zullen nu ook de eigenaren en pachters die gronden zullen moeten afstaan voor het tracé dat onder de gemeente Baliimen ligt, nl. het gedeelte Oude Schipbeek tot aan de kruising met de Schipbeek, worden voorgelicht. Deze voorlichtingsdag zal worden gehouden te Bathmen in hotel Boode op maandag, 26 februari a.s. Belanghebbenden kunnen daar tussen 9.15 en 19-30 uur in een per soonlijk gesprek met de hoofdinge nieur, de heer J. J. van den Broek, en zijn medewerkers, mede aan de hand van de kaarten, alle inlich tingen ontvangen, die zij maar wensen. Daar blijkens een schrij ven van de Hoofdingenieur-Direc teur aan de betrokkenen, niet in alle gevallen de namen van de ge bruikers van de gronden en de be woners van de opstallen bekend zijn, stelt deze er prijs op, dat de eigenaren hun pachters en huur ders van deze uitnodiging in kennis stellen. Men schrijft ons: Zondagavond is er voor alle jon geren, weer een spelavond in gebouw Irene, aanvang 19.30 uur. Verschillende van jullie leeftijds genoten doen hun best om deze ont moeting tot een succes te maken, stel hen niet teleur, dus zeggen we: „Wip even aan bij de wip-wap", tot ziens op zondagavond a.s. De Chr. Ontspanningsclub „COC" heeft zaterdagavond in gebouw Reho- both Johan Zonruiters luchtige spel „Bokken en Geiten" voor het voet licht gebracht en hiermee pl.m. twee uur een gering aantal bezoekers kos telijk geamuseerd. De wharnemend voorzitter van de Geref. Jeugdcentrale, de heer D. Beldman, opende deze toneelavond met een kort welkomstw* >rd en hy herinnerde aan de opzet van deze avonden, gepaste vrije tijdsbesteding voor de jeugd en ouderen. KORTE INHOUD: In het pension dat door mevrouw Hooskamp (mevr. J. Heijerman- Stam) gedreven wordt (haar man - D. Bosschers - zit in de handel) heb ben verschillende personen voor lan gere tijd hun intrek genomen. Het zijn de heren Drassac, secertaris-ambte- naar (J. Stam) mej. Leembach, cor respondente (mei. J. Hasewinkel) de veekoopman Schomagel (K. Veld huis) en, de hulp in de huishouding (mej. Gerry Beldman). In dit gezelschap heerst grote ver deeldheid, een gevolg van de onge zonde rivaliteit tussen de beide plaat selijke muziekverenigingen „Con Amore" en „Euterpe" in de wande ling genoemd ,,de bokken en de gei ten". Beide verenigingen hebben de laat ste maanden druk r - epeteerd en alles op alles gezet om een eerste prijs te halen op het concours dat in het t'-irp gehouden zal worden. Er wordt in het dorp over niets an ders gepraat. De vraag „Wie zal het winnen" houdt de hele gemeenschap bezig en ook onder de pensiongasten zijn de meningen zeer verdeeld. De korpsvoorzitters rekenen op een eerste prijs en werken ijverig aan de toespraak die zij zullen houden bij de huldiging van korps en dirigent. In het pension Hooskamp neemt op zekere dag ook nog zijn intrek het jurylid Van Batenburg (Gert Beld man) en beide partijen proberen hem om te kopen doch Van Batenburg wijst elke poging, hoe listig van op zet ook, af. Om te voorkomen dat de redenaar van „Con Amore" bij een eerste prijs aan het woord zal komen doet men hem van de kant van Euterpe" een fikse dosis slaappoede- in de koffie en aangezien de spreker van „Euter pe" in zijn kopje troost van „Con Amore" eenzelfde portie krijgt, zijn beide heren stevig in de armen van Morpheus als de voorzitter van het concourscomité bekend maakt, dat belde ensembles het niet verder heb ben gebracht dan een tweede prijs. Als Reneé (Marry Reinink) de dochter van het echtpaar Hooskamp, de beide inmiddels ontwaakte voor zitters hiervan op de hoogte stelt, volgt een heftige woordenwisseling, doch uiteindelijk vindt men elkaar door de jury als ondeskundigen te bestempelen en smaakt ook bij een tweede prijs het tweede borreltje al beter als het eerste. Het spel werd gebracht onder regie van de heer Js. Beldman. Kapper W. Drent leverde met een juiste grime zijn bijdrage aan het welslagen van deze toneelavond. Namens de Geref. Jeugdcentrale werden de dames die meespeelden door Diederik Kruimelaar in de bloe metjes gezet. „COC" zal in de komende weken nog toneelavonden verzorgen in Em- meloord (N.O.P.), Vroomshoop en Haarlo (Eibergen). De zaterdag door de Sportvereni ging ,Bato" gehouden oliebollen-ac tie heeft netto f. 209,36 opgebracht. Dit bedrag is bestemd voor aflossing van de schuld ontstaan door de aan schaffing van een nieuwe brug voor de gymnastiekafdeling, waarmee men nogal pech heeft gehad, doordat de houten leggers al spoedig vervan gen moesten worden door nieuwe glasfieber leggers. Het derde van Enter Vooruit is zaterdagmiddag in de wedstrijd te gen Blauw Wit in z'n kampioens- droom gestoord en staat thans op de vierde plaats met drie punten ach terstand op Juliana 2 (Hengelo). Direct na de aftrap ging Blauw Wit in het offensief doch het duurde toch nog ruim 20 minuten voor Herman ter Beek de score opende. Deze ope ningstreffer was voor de bezoekers het sein om er fel tegenaan te gaan en men wist zich enkele kansen te scheppen. Doelman Jan Heuvink werd enke le keren fiks aan de „keeperstand" gevoeld, maar hij loste de moeilijke situaties zeer bekwaam op. Na de rust zette Enter Vooruit al les op alles om gelijk te maken; de blauw-witte achterhoede kwam soms onder zware druk te staan, doch men bleef overeind. Pl.m. 20 minuten in de tweede helft ward het ver opdringen de be zoekers noodlottig, toen invaller Al- bert Jansen uit de eigen achterhoede de bal kreeg toegespeeld en de on verwachte kans op de juiste wijze benutte (2-0). De Entex-naren bleven na deze ach terstand nog fel doch zeer spoi-tief spelen, doch de inmiddels versterkte Blauw-Witte achterhoede bleef mees ter van het terrein. Blauw Wit. 2 speelde in Hengelo tegen het tweede van NSH (Nedex-- landse Spoorwegen) en won verdiend zonder al te veel inspanning met 4-1. Voor de Blauw-Wit-doelpunten zorg den Ax-fman, Bos, Paalman en Wim Beldman. Jan Klein Nagelvooi't speelde bij Blauw Wit een beste partij. De Blauw-Wit-junioren c moesten in Rijssen tegen Excelsior c het on derspit delven (4-0) en ook de junio ren a 1 kwamen m de thuiswéclstrijd tegeiï RKSV al niet tot winst (2-4) PROGRAMMA Blauw Wit 2 krijgt het tweede van BCSV (Borne) op bezoek en moet kunnen winnen. Aanvang: 4 uur. Scheidsrechter A. v. d. Meei\ De junioren ai spelen om 2.15 uur thuis tegen GFC al (Goor). De Goor- se jongelui bezetten de tweede plaats. De halve winst zou voor de Blauw- Wit-junioi-en een prachtig resultaat zijn. Op het motorcross-circuit in de Beu- seberg zal zondagmiddag de training plaats hebben van de toprijders van de KNMV. Op verzoek van de Sport- eommissie van deze organisatie heeft Holtense motorcross het terrein daar voor -in overleg met de grondeige naren beschikbaar gesteld. Naar verwacht mag worden, zullen onder leiding van Jan van der Hoek en Rudi Boom een groot aantal mo torcracks van de gelegenheid om te trainen gebruik maken. Zij verzame len zich om 11.00 uur bij café „De Poppe" aan de Markeloseweg. Daar vindt waarschijnlijk de gebruikelijke conditietraining plaats, waarna om plm. 13.00 uur de motoren in actie zullen komen. Het isaltijd een bij zonder evenement om deze rijders aan het werk te zien. Zoals reeds eerder gemeld zullen op zondag 9 juni de officiële wedstrij den in Holten worden gehouden voor 250 cc senioren (meetellend voor het kampioenschap van Nederland), voor de 500cc junioren en voor de 50cc se nioren. De afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen hield het afgelopen weekend haar jaarvergadering in „Het Bonte Paard" onder lei ding van haar presidente mevr. J. Reilink-Reijlink. Na de opening van de voorzitster bracht de secretaresse mevr. G. Wa- genvoort-Nijenhuis het jaarverslag uit, waarin zij een groot aantal acti- HOLTEN In 14 huisjes en tehuizen wonen zo'n 400 kinderen en volwassenen, twee verschillende groepen van mensen die hulp en steun nodig hebben. De kinderen, omdat ze thuis tekort kwamen waar ieder kind van nature recht op heeft: liefde, begrip, opvoeding tot een harmonisch mens. De volwasse nen die wegens hun gehandicapt be staan lichamelijk en/of geeste lijk in de maatschappijn op een zijspoor of zelfs doodspoor geran geerd dreigden te worden. Opvoeding, arbeid en begeleiding van deze mensen, maar ook uitbrei ding, verbouwing en modernisering van hun huizen worden bij lange na niet door de subsidie gedekt. De Groesbeekse Tehuizen een protestantse instelling, die mensen van alle gezindten opneemt col lecteren daarom ieder jaar. Ook dit jaar ondersteund door een T.V.-uit zending. Deze nationale collecte is dit jaar van 26 februari t.m. 2 maart 1968. Stelt u onze collectant (zij/hij geeft een stuk vrije tijd ervoor) niet te leur! Treft u geen collectant, dan kunt u altijd gireren: 88 27 88 t.n:v. de Nederlandse Centrale voor Prakti sche Hulpverlening te Groesbeek. Bij voorbaat dank. viteiten van het afgelopen jaar de revue liet passeren. Uit verslag van de penningmeeste- resse mej. T. C. A, Muys van de Moer bleek, dat de afdeling er niet ongunstig voor staat. Het jaar 1967 sloot met een batig saldo. Mevr. G Wagenvoort-Nijenhuis was periodiek aftredend en niet herkies baar. In haar plaats werd gekozen mevr. M. A. Paalman-Kloosterboer. Met algemene stemmen werd het bestuursvoorstel aangenomen 't jaar lijkse reisje naar Rotterdam te ma ken, waar een beurs van de Bond van Plattelandsvrouwen wordt geor ganiseerd. De avond werd met enkele spreek beurten en een quiz besloten. Standen afd. Twente, bijgewerkt tot en met 18 februari 1968. 3e KLASSE F Men schrijft ons: Evenals vox-ige jaren zal ook dit jaar weer de Vx'ouwen-wereldgebeds- dag gehouden worden. De gebedssa menkomst zal worden gehouden op vrijdag 1 maart om 8 uur in „Ix-ene". Dus NIET in „Rehoboth" zoals al enkele weken in de agenda staat. Aan de deelneemsters van de Azia tische Christenvrouwen Conferentie werd gevraagd de liturgie voor de Vrouwen-wereldgebedsdag 1968 voor te bereiden. Zij kozen mevrouw Ra- thie Selvaratnam van Ceylon om dit uit hun naam te doen. Mevr. Selva ratnam die zelf tot de Anglikaanse kerk behoort, héefï vele conferenties van christenvrouwen in Afrika, Azië en de Verengide Staten bijgewoond. Zij heeft bij het samenstellen van de liturgie geput uit de bronnen van het christelijk geloof zoals dit over de gehele wereld, maar vooral in Azië, beleden wordt. Hartelijk wekken wij alle vrou wen en meisjes op om aan deze ge bedssamenkomst in „Irene" deel te nemen. Dat het dringend nodig is, dat om vrede gebeden wordt, wordt wel duidelijk uit het wereldnieuws van elke dag. Laat daai*om niemand, 'die komen kan, thuisblijven. De ontwikkeling in de pluimvee houderij gaat door en steeds wor den nieuwe eisen gesteld aan het pluimvee. Een hogere produktie, be tere hokken en betere verzorging. Ook aan het bestrijden van ziekten en hygiëne wordt veel aandacht be steed. Zo is het ook nu mogelijk jonge hennen af te leveren met een ge zondheidsverklaring. Deze verkla ring wordt afgegeven door de Ge zondheidsdienst voor dieren te Zwolle, welke dienst de dieren ge? regeld onder controle heeft, wat be- treft gezondheid, entingen, hygiëne en i's aan alle eisen voldaan dan wordt een verklaring afgegeven. Bar- velink's Pluimveebedrijf kwam als eerste in Holten in het bezit van de ze verklaring voor 1800 hennen, die Holten I moet zondag ijs en weder dienende, zegt men bij de schaatssport aantreden tegen Ste- vo in Geesteren. Het zijn de hekke- sluiters van 4 B, maar toch zal het goed zijn, dat „het legioen" meegaat om de rood zwarten een morele steun te geven, na de minder florisante wedstrijd van zondag jl. Maar het kan beter. De supportersvereniging zal een bus laten lopen. Vertrek om 13.15 uur vanaf de Smidsbelt. Zij re- kent op aller -meegaan naar deze wedstrijd. Het programma ziet er als volgt werden afgeleverd aan pluimveehou der H. Struik te Espelo waar de die ren op legbatterijen zijn geplaatst. De dieren werden in opdracht van pluim- veebedrijf Baxwelink opgefokt door de landbouwer G. W. Hulsman, Bue- seberg. Bome 4 13 13 0 0 26 61-17 MVV 3 13 8 2 3 1» 30-17 Saasveldia 2 12 5 3 4 13 28-24 KOSC 3 13 6 1 6 13 33-30 Almelo 4 11 5 2 4 12 32-25 PH 4 12 5 2 5 12 28-25 De Zweef 3 14 6 0 8 12 44-38 BWO 4 10 3 2 5 8 22-29 VABO 2 10 3 2 5 8 33-38 Holten 4 13 2 4 7 8 28-50 La Première 5 9 0 0 9 0 5-51 4e KLASSE O Haarlese Boys 4 13 10 1 2 21 51-24 De Zweef 4 12 9 2 1 20 75-19 Nijverdal 4 12 9 1 2 19 67-27 Nijverdal 3 14 8 2 4 18 45-38 Haarlese Boys 5 10 5 0 5 10 27-30 SDOL 2 11 4 2 5 10 38-36 RKSV 3 12 5 0 7 10 47-39 SDOL 3 11- 4 0 7 8 28-69 Holten 5 10 3 1 6 7 22-35 Rijssen V. 3 11 1 0 10 2 19-53 SOS 3 10 0 1 9 1 5-54 2e KLASSE F Rietvogels .2 12 9 2 1 20 41-10 Stevo 2 13 7 4 2 18 20-15 Hector 2 14 7 2 5 16 33-22 Holten 2 11 6 3 2 15 28-23 PH 3 11 5 2 4 12 24-24 Haarlese Boys 2 12 5 2 5 12 22-26 De Zweef 2 10 5 1 4 11 20-18 De Tukkers 2 12 5 1 6 11 20-23 Heraclés 4 13 4 1 8 9 19-34 Twenthe 2 13 3 2 8 8 31-28 La Première 3 11 0 0 11 0 8-43 3e KLASSE G Enter 2 10 10 0 0 20 47-13 Wierden 2 14 8 3 3 19 56-29 Haarlese Boys 3 12 7 2 3 16 43-24 Rijssen V. 2 12 7 2 3 16 31-25 Luctor 3 13 7 1 5 15 35-24 SOS 2 15 6 3 6 15 28-35 Nijverdal 2 c. 14 3 4 7 10 31-44 GFC 3 11 3 3 5 9 31-37 RKSV 2 11 3 1 7 7 24-36 Holten 3 9 1 2 6 4 17-32 Almelo 5 11 0 1 10 1 10-54 zaterdag Holten al - SVVN al Holten c2 - Holten cl zondag Stevo 1 - Holten 1 Holten 2 - La Première 3 Holten 4 - De Zweef 3 Holten 3 - Almelo 5 De Zweef 4 - Holten 5 3.45 2.30 12.00 10.00 2.30 ■in de huid gezondheid en zuiverheid In een zeer matige ontmoeting is Holten tegen TVC niet vex-der kunnen komen dan een gelijk spel (0-0). Er bestond weinig krachtsverschil tussen beide ploegen. De Holtense aanval was door eigen zwakte, maar ook door het goed verdedigen, van de Tub- bergense defensie, vaak erg machte loos en als stopper Hommes, deze middag niet in zo'n uitstekende vorm was geweest, had het er voor de Hol tenaren zelfs somber uitgezien. Want hoewel de bezoekers veel aandacht schonken, aan hun verdediging, hun aanvallen waren vooral in de eer ste helft niet van gevaar ontbloot. Aanvankelijk ging het spel geruime tijd gelijk op en neer. Daama kwam de thuisclub er wat beter in. In de 27e minuut miste Klein Velderman een reële kans om zijn club de lei ding te geven, door een prachtig over de backs gespeelde bal hoog over te schieten. In de 33e minuut ontsnapte het Holtense doel aan een groot ge vaar. Vijf minuten na de hervatting kreeg Menkhoes een pracht kans om te sco ren, maar ook zijn schot ging hoog over. Een, tijd later moest Borchgre- ve, die in de rug gesprongen werd waarbij geen onzet aanwezig was vervangen worden door Koopman. In de 20e minuut kreeg Menkhoes weer een fraaie kans om Holten de leiding te geven, maar Mensink wist., op de doellijn staande, het schot nog juist te keren. De Holtenaren ontketenden toen, een fel offensief. Tweemaal over redde doelman Oude Luttikhuis die deze middag uitstekend werk deed op bijna spectaculaire wijze. De thuisclub pi'obeei-de in de laatste tien minuten nog een doelpunt te force ren, maar zijn miste de stootkracht en het combin,atievermoegen om dooi de Tubbergense defensie heen te bre ken. Doordat Le Première onverwacht van Reutum vei-loor, zijn de kansen om - g mee te dingen naar de kam pioenstitel, er voor Holten niet slech ter op geworden, al zal de ploeg als geheel wel uit een ander vaatje moe ten tappen. .Maar uitwedstrijden lig gen de rood-zwart,en altijd goed. En men heeft het kunnen zien Lap en De Zweef kunnen ook best struikelen. De uitslagen en de stand in 4B zijn als volgt: In het schoolgebouw aan de School straat kwamen donderdagavond de leden van de Chr. Kleuterschoolver eniging in jaarvergadering bijeen on der voorzitterschap van de heer H. J. Westerik die deze vrij goed be zochte vergadering opende met gebed na een woord van welkom te heb ben gesproken waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de afgevaar digden der Herv. en Ger. Kerkeraad, tot ds. R. A. Hoogkamp, tot de leid sters van de beide scholen en tot de heer B. Kooij, administrateur van de Vereniging „Effatha" het christelijk instituut voor dove kinderen te Voorburg. Voorzitter Westerik las hierna het bijbelgedeelte 1 Corinthen 13 en hij sprak n.a.v. dit schriftgedeelte een kort openingswoord. JAARVERSLAG Uit het jaai*verslag van de secre taris de heer Groen bleek o.m. dat de scholen in het afgelopen jaar door gemiddeld 89 kleuters werden be- zocht resp. 55 in de Schoolstraat en 34 in de Hoffesstraat. Op 31 december had de schoolver eniging 327 leden wat een stijging be tekent met 21 t.o.v. 31 december '66. In het jaarverslag werd de leid sters dank gebracht die in het afge- lopen jaar weer met grote toewijding het chr. kleuteronderwijs hebben ge diend. Uit het door de penningmeester de heer B. J. Brouwers uitgebracht fi nancieel rapport bleek o.m. dat de boeken over 1967 moesten worden af gesloten met een nadelig saldo. De toneelclub van de PJGO-afde ling en „Plattelandsmeisjes" en Jong Holten' gaat zaterdag, 2 maart, in „Het Bonte Paard" op de ontspan ningsavond, voor het voetlicht bi-en- gen het luchtig spel in drie bedrijven van Wilfried Wroost „Als je maar geld hebt". Het is een vx-olijk stuk som ook wel serieus waarin de fi guren als wat komieke ballonnetjes op de wat bol blazende wind door het ■tuk dansen, zoals dat in toneelter men heet. De heer P. H. Cammeraat, directeur van de huishoudschool in Holten heeft de toneelgroep van ad vies gediend. Na afloop wordt er ge danst onder leiding van „The Sun beams" uit Raalte. De voorstelling, die om 20.00 uur begint, is ook voor het publiek toegankelijk. Er wordt 'n tweede voorstelling gegeven op zater dag, 9 maart, eveneens in „Het Bon te Paard". MVV-De Zweef 0-3 Tukkei-s-Stevo 0-0 Reut" n-La Première 3-1 Holten-TVC 0-0 Enter-Luctor 2-2 La Première 16 11 2 3 24 37-18 De Zweef 16 8 5 3 21 38-25 Holten 14 8 3 3 19 23-16 Luctor 15 7 3 5 17 39-28 Enter 16 6 5 5 17 20-20 Nijverdal 15 6 3 6 15 36-30 Tukkers 16 5 5 6 15 18-2? Reutum 16 5 4 7 14 23-31 TVC 15 3 5 7 11 22-26 Stevo 14 2 3 9 7 14-40 MVV 15 3 2 10 8 16-34 In een gezamenlijke vergade ring van de P.J.G.O.-afdelingen „Jong Holten" en „Plattelands meisjes" heeft dokter Verbeek uit Markelo maandagavond in ''otel Holterman gesproken over het onderwerp „Sexuele omgang en de daarmede ver band houdende problemen". Dit vrij delicate onderwerp werd in de druk bezochte bij eenkomst door de inleider op 'n prettige en open wijze behan deld, waarbij ook zijn gehoor begrip toonde voor de wijze waarop dergelijke vraagstukken dienen te worden behandeld. Dokter Verbeek wees er in zijn in leiding op, dat vroeger van vooi-lich- ting over de sexualiteit door ouders geen sprake was. Er werd nooit over gepraat. Daarin is vooral de laatste jax-en wel enige verandering gekomen maar het geschiedt z.i. nu ook nog veel te wéinig, hoewel deze voorlich ting toch wel van gi-ote betekenis kan zijn voor; de opgroeiende jeugd De vergadering verdeelden zich ver volgens in vijf groepen om onderling te discussiëren over een viei'tal door de inleider gestelde vragen. Over de vraag of sexuele voorlich ting nodig en nuttig is, was men het wel met elkaar eens. Maar uit de enquête bleek, dat niemand van de aanwezigen van zijn ouders op dit terrein voorlichting had ontvangen. Op de vraag ,Wat denkt u van sexuele omgang vóór het huwelijk?" was het antwoord niet zo eensluidend. Een enkele groep was tot de con clusie gekomen dat hiertegen geen bezwaar kon bestaan, wanneer er sprake was van een op liefde geba seerde omgang, met binnen afzienba re tijd een huwelijk. Andere groepen stonden er afwijzend tegenover of spraken van „niet wenselijk" en „wachten tot het huwelijk". Ook over het vrijelijk verstx-ekken van voorbehoedmiddelen werd ver schillend gedacht. Een groot aantal jongelui vond dit niet wenselijk, an- ren zagen daarin geen bezwaar, ter wijl weer anderen spraken over de noodzaak van „zelfbeheersing". De laatste vraag was „Wat denkt u van Jan Cremer, James Bond en Phil Bloom?" Niet alle jongelui hadden het boek van Jan Cremer gelezen, anderen riechts gedeelten. Niemand begreep echter hoe deze auteur voor dit vie ze boek" een prijs had kunnen krij gen". Van films als „James Bond", die in te sterke mate de fantasie prik kelen, gaat een verkeerde invloed uit", meende men. Zij bevorderen de criminaliteit. In de vertoning van de naakte Phil Bloom zagen de meesten niet zo'n groot bezwaar, maar men moet dit niet doen van 7.00 tot 8.00 uur, na Pipo de Clown. Opgemerkt werd nog, dat b.v. ook geen aanstoot wordt genomen aan de vertoning van documentaires uit tropische landen waar vaak vrouwen met ontbloot bo venlijf voorkomen. De bijeenkomst werd geopend en keurig geleid door mej. II. Elbersen, die de pi-esidente mej. H. Pasop ver ving. Zij bood dokter Verbeek met een hartelijk dankwooi'd een klein ge schenk onder couvert aan. In de pauze werden door de he- ren J, W. Schorfhaar en J. Meijer de getrokken bollen gekeurd, die doo: een aantal leden van de .Plattelands meisjes" waren verzorgd. Mej. D. Luggenhorst won de prijs met de mooiste hyacinth. Er stonden nog maar weinig bollen meer in bloei. Aan het slot van de bijeenkomst werd door het bestuur de leden de vraag voorgelegd waaraan zij de voorkeur gaven, een reisje of een weekend-uitwisseling. De grote meer derheid was voor een weekend uit wisseling. Plaats en datum zullen nader worden uitgezocht en bekend gemaakt. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren G. Steunen berg en G. H. Aanstoot verklaarde bij monde van eerst genoemde boeken en bescheiden in orde te hebben bevon den. Een woord van dank sprak voor zitter Westerik tot de heer Brou wers, accountant, die steeds gaarne bereid is om in financiële aangelegen heden van deskundig advies te dienen. Tot leden van de kascontrolecom missie 1968 werden benoemd de heren G. Steunenberg en E. Hoekjen. BESTUURSVERKIEZING Bij de gehouden bestuursverkiezing werden met bijna algemene stemmen herkozen de h.h. B. J. Brouwers en Cr. Bulsink terwijl inplaats van de heer G. Stam, die zich niet herkies baar had gesteld, gekozen werd de heer W. Hijwege. In de vacature was door het bestuur tevens candidaat gesteld de heer A. Aanstoot. De heer G. Stam die enkele jaren als bestuurslid' zijn beste krachten aan school en vereniging gaf werd hiervoor door voorzitter Westerik hartetlijk dank gezegd. Na de pauze waarin koffie met koek werd gepresenteerd werd door de heer Kooy, administrateur van de Vereniging „Effatha" te Voor burg een aantal prachtige kleuren dia's vertoond met een verklarende tekst op de band. In de causerie „De wereld van het dove kind'' stond de heer Kooij uit voerig stil bij het werk van „Effa tha" het chr. instituut voor dove kinderen te Voor-burg. Er zijn in ons land vijf instituten daarvan zijn 3 neutraal, 1 rooms katholiek en 1 School met de Bijbel. Voeger sprak men van doofstommen maar waar op 3-jarige .leeftijd met de ontstomming wordt begonnen spreekt men tegen woordig liever van dove kinderen. In Effatha te Voorburg zijn 300 leerlin gen van 3 tot 18 jaar. 60 procent van alle dove kinderen hebben verwor ven doofheid. 40 procent heeft aan geboren doofheid. Gebaren taal le ren de kinderen niet op school maar van elkaar. Nadat de heer Westerik een woord van dank had gesproken tot allen die meewerkten aan het welslagen van deze avond sprak ds. R. A. Hoogkamp een slotwoord n.a.v. het tekstwoord „Zie, zonen zijn een erfdeel des Heeren" (Psalm 127 vers 3). In de kinderen geeft de hemelse Vader aan Zijn kinderen op aarde een erfenis. Die wordt hun toever trouwd zo als aardse ouders aan hun kinderen een materiële erfenis ge ven, hun toevertrouwen. Die ouders hebben er hard voor gewerkt en ge ven hun bezit als een schat aan hun kinderen over. In de opvoeding vanuit Jezus Chris- tus naar Jezus Christus toe is ook de school een stukje dat er bij hoort. Het is immers geweldig belangrijk wie in deze ontvankelijke periode in bet kinderleven helpen bij de opvoe ding. Gezin en school moeten aan de kin deren hetzelfde vertellen. God geeft ons nu nog een christelijke kleuter school. Laten wij er dankbaar voor en blij mee wezen. Het is een ga ve Gods die naar wij hopen nog voor vele kinderen in onze dorpsgemeen schap tot een zegen zal worden, zo besloot ds. Hoogkamp zijn slotwoord. Nadat ds. Hoogkamp was voorge gaan in dank aan God werd dez« jaarvergadering besloten met het zin gen van psalm 105 vers

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3