Geld maakt lang niet alles aoed5 De Bergruiters zoeken naar nieuwe leden Grote collecte voor int. hulpverlening LANDBOUWERS VOORGELICHT OVER GRONDAANKOPEN VOOR DE E-8 Reacties liier erg positief Slapeloze nachten Elf-jarige A. Boode op dood slag Gevonden en verloren U. BLOEMSMA: Die weg moet er komenmaar... Bergruiters boekten succes in V eendam E, Oostendorp: DIT JAAR WEER CONCOURS Van 21 jati. tot 4. febr. KERKDIENSTEN Plattelandsmeis j es schilderen lepels BURGERLIJKE STAND j ONZE AG N A j MEDISCHE DIENST Chr. Gemengde Zangvereniging Holten gaat leden werven HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 20 januari 1968 Nr. 3 Jaargang 20 "Uitgave van de Stichting „Holtqps Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 - 1234 Hoofdredacteur W. Beyers 'Advertentieprijs 1-15 mm. (a contant) 3,Iedere mm. meer f 0,12 Abonnementsprijs 5,per half jaar10,per jaar. Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holtengiro nr. 875587 Holten is de eerste gemeente in Overijssel waar vanaf Deventer de E-8 veel bejubelde en ongeduldig verbeide ader die moet helpen het oosten van het land in leven te houden door het landschap zal snijden. Iedere zichzelf septec- t-erende bestuurder laat zo nu en dan nog eens weten hoe belangrijk die oost-west-verbinding voor dit deel van het land is, hoe belangrijk ook dat ze met spoed gerealiseerd wordt. 't Is maar als een bijgevolg te betitelen dat hon derden Overijsselse boeren grond zullen moeten afstaan voor de aanleg van de E-8, grond waar nu nog koeien grazen of dennen wiegen maar waar over enige jaren het verkeer zal denderen. Als voorbode van die ingrijpende, werkzaamhe den werd dinsdag en woensdag in hotel ®Hotter man een voorlichtingsbijeenkomst gegeven. Men sen van Rijkswaterstaat vertellen er de betrokken landeigenaren aan de hand van grote kaarten wel ke gevolgen de wegaanleg voor hen heeft, hoe veel grond ze kwijt zullen raken en op welke koopsom ze ongeveer kunnen rekenen. Hotel Holterman: de heren Van Kessel en Strab- landbouwers. Rechts op de voorgrond: ir. Van den hing van Rijkswaterstaat in gesprek met enige Broek bezig met zijn voorlichtende taak. De stemming' in hotel Holter man is bedrieglijk opgewekt. Vóór, in de gelagkamer die als wachtkamer dienst doet, zit een tiental boeren rondom de stam tafel. Ze drinken een borrel en een enkeling het lijkt bijna 'n inbreuk op het boer-zijn een glaasje Vermouth of Jus d'Oran- ge. Natuurlijk gaat het over het barre winterweer van vorige weken, maar onveranderlijk draaien de gesprekken een an dere richting uit. „Wat denk-ie, 35Ö"'w veul slechter worden van die E-8?", is daarbij de kern vraag. men. Hij is al een beetje een rot in het vak want ook op de Veluwe heeft hij met vele landbouwers de beraad slagingen over de grondaankopen ge- N voerd. De mensen hier reageren ge moedelijker, vertelt hij. Er is hier een positievere mentaliteit dan op de Veluwe. Ik heb de indruk dat de Over ijsselse landbouwers beter beseffen dat die weg belangrijk is en dat die er hoe dan ook komt. Nee, mensen die zonder meer zeggen „ik verkoop niet", heb ik nog niet aangetroffen". Het betekent niet dat de betrokken landeigenaren de grondaankoop met lioera-geroep begroeten. In groepjes van twee of drie wor den ze binnengeroepen in een van de bijzaaltjes waar de tafels be zaaid liggen met ladingen paperas- sten en kaarten. Aarzelend komen ze binnen. Van enkelen blijven de klom- p'en voor de deur staan. if. Van den Broek, hoofdingenieur voor de E-8 in Overijssel zit met tjyëe medewerkers, de heren Van Kessel. en Strabbing, aan de ene ta- fk. Geduldig' wijzen ze op de kaarten aan hoe het tracé van de E-8 is ge pland en hoeveel grond van de be trokkene aangekocht zal moeten wor den voor de aanleg. Voor de een be tekent dat het verlies van een tip van zijn bongerd, of een hap uit een stuk bosgrond, maar er zijn er ook die de helft of meer van hun bunders grond *ien verdwijnen. Aan een tweede tafel zorgen de heer H. Bloemsma (die zich voor .Waterstaat speciaal met de grondwer- ving bezig houdt) en de heer C. van £>'am (van de Taxatiecommissie) voor verdere informatie;. De laatste no teert bovendien zorgvuldig hoe het bedrijf van de boer die voor hem zit, ïjeilt en zeilt en waaruit globaal ge zien de schade door grondverlies zal bestaan. De taxatiecommissie zal hierna nog vele uren werk hebben en afie betrokkenen persoonlijk langs moeten om tot een juiste schatting v;an het geleden verlies te komen, jaarna zal het nóg meer uren kosten voordat na het nodige overleg beide partijen het met. elkaar eens zijn over de grondaankoop. Mentaliteit Het. is mij meegevallen, vat; de heer Bloemsma zijn eerste indrukken sa- Op 5 en 6 januari '68 hebben er enkele Bergruiters deelgenomen aan het indoorhippique in de Sorgh- vliethal.te Veendam. De eerste dag was erg zwaar. Er werden over het algemeen veel fouten gemaakt in verband met de zeer zware bodem in de hal, rpaar de Bergruiters wisten zich de tweede dag toch nog voor de finale te plaat sen. De heer G. Beldman plaatste zich in het algemeen klassement op de tOde plaats met „Amigo II" en T. èëldman eindigde met „Dukaat" in rt Puissance springconcours klasse op de 7de plaats. Het paard Sham- éock. moest helaas de tweede dag uit dje g,t.j?ij,d worden genomen wegens kreupelheid n Uren gepraat De praktijk heeft mij geleerd, ver telt de heer Bloemsma,dat maar een klein aantal, ongeveer 10 pro cent, het koopaanbod dat we hen op grond van de adviezen van de Taxa tiecommissie doen, direct accepteert. In 'alle overige gevallen moet vaak uren gepraat worden voordat we het met elkaar eens zijn. Maar normaal gesproken komt het altijd tot een ak koord, een minnelijke schikking in goede verstandhouding. Ik heb slechts sporadisch meegemaakt dat de zaak in het meer emotionele vlak getrok ken wordt. Op de Veluwe is het een uitvoerder van Waterstaat gebeurd dat een boze boer hem van het <erf schoot. En. ik zelf heb 't meegemaakt dat een boer bij mijn binnenkomst een lang mes op het aanrecht klaar had liggen. Toen sloeg me de schrik wel even om het hart, hoewel het het uiteindelijk natuurlijk niet zo'n vaart loopt". Snel opschieten Maar, herhaalt de heer Bloemsma, onze eerste ervaringen met de men sen hier is erg goed. „Van diegenen die hier vandaag geweest zijn, hebben velen in afwach ting van de verdere procedure erin Rechts op de voorgrond Ir. Van den Broek en rechts achter de heren Strabbing, Bloemsma en Van Kessel in druk gesprek met belanghebbende boeren. toegestemd dat we als het zover is, de werkzaamheid mogen beginnen. Dat is uiterst belangrijk. Het geeft ons de mogelijkheid snel op te schie- ten. Wij zijn geen dienst met een lan ge adem zoals dat bij de ruilverka veling kan. De E-8 is een urgente zaak". Zeven gevallen ,,Of we gul zijn? Binnen de gren zen van het verantwoorde, dacht ik wel. In de meeste gevallen komt het akkoord tussen Waterstaat en de be trokken boeren tottevredenheid van beide partijen tot stand. Het is maar heel incidenteel dat via een gerech telijke procedure tot onteigening moet worden overgegaan. Van alle landeigenaren die beti'okken waren bij de grondaankopen voor het tra cé Hoevelaken-Apeldoorn zijn er maar zeven geweest die het tot voor de rechter hebben uitgevochten. Drie van de zeven bedachten zich bovendien op het laatste nippertje en van de vier overblijvende processen hebben we er maar een verloren". TegcnliooPn Hoj^er- i deels In de gelagkamer van Hotel Hq man bevestigen de wachtenden aeels de ervaringen van de heer Bloems ma. „A's ze maai" good betaalt, dan is 't nog neet zo slim, teg'nhool'n kön-j toch neet", merkt een boer op. En een wat minder optimistisch ge stemde: ,,'t is overal 't zelfde, bij 't Riek, bij de provincie en bie Wa terstaat, better wo'j d'er nooit an". „Bin'j miljonair e'wodn", vraagt er een spottend aan iemand die, wijzer geworden, uit de spreekkamer komt en nog maar een borrel op de afloop bestelt. „Ach, d'er blif 'n hoop te wensen over", is het antwoord, ,,'t Kan bes wez'n da'j 'n bult geld veur oe groond terugkriegt, maar geld maakt lang niet alles good". Wat door iedereen onderschreven wordt. VOORLICHTING OVER E 8 Het zijn éen paar drukke dagen geweest voor Ir van den Broek en zijn medewerkers. Bijna alle, ruim tachtig, aangeschreven grondeige naren hebben zich laten voorlich ten. Dinsdagavond was het ruim half elf en woensdagavond was het HOLTEN De E-8 zal bij Holten ook een hap vergen uit het recreatiecentrum „De Has pel". Eigenaar van het centrum de heer E. Oostendorp, is er niet onverdeeld gelukkig mee. Het centrum heeft behalve een vrije luxueus bungalowpark, een cam ping, waar de E-8 dwars door heen zal komen te lopen. Ik sta voldoende met beide benen op de grond, vertelt hij dat ik besef: wat helpt het me dat ik protesteer. Die weg moet er toch komen, maar ik zou wel blij zijn als ze het tracé hon derd meter kondc-n verleggen. Met geld valt immers niet alles te vergoeden. Ik heb dit bedrijf nu negen jaar, het loopt lekker, het begint leuk te wor den. Nu moet ik op de duur in krimpen. Dat vergalt veel van je plezier, maar dat valt nooit in geld uit te drukken. Ik heb eerlijk gezegd wel eens slapeloze nachten van de af faire gehad. Maar je, daar ver knoei je je gezondheid ook maar mee. Aldus de berustende heer Oostendorp. niet veel vroeger, dat de laatste be zoekers de deur uit gingen. Meest al kwamen zij met z'n tweeën en soms zelfs wel met z'n drieën uit een gezin, vertelde Ir Van den Broek, die evenals trouwens de belanghebbenden over de voorlich ting zeer tevreden was over de opkomst. De grondprijs en de schadever goeding, die binnen het verant woorde, goed zullen zijn, blijken vaak niet het grootste struikelblok te zijn voor de betrokken boeren. De toegangswegen naar hun gron den, die in tal van gevallen aan de andere zijde van deze snelweg ko men te liggen en andere belemme ringen, baren de mensen soms meer zorgen. Hier moet echter de ruil verkaveling, die in voorbereiding is, uitkomst brengen. Ten behoeve van de werkgelegen heid wordt er nu grote spoed gezet achter de uitvoering van de plan nen. Het bestek voor de aanbeste ding van de opritten voor de brug over de IJssél, waarvoor speciale voorzieningen moeten worden ge troffen, gaat dezer dagen de deur uit. In het vroege voorjaar mis schien al in februari zal waar schijnlijk reeds openbare aanbe steding plaats hebben van het wég- lichaam, dat b.-v. in de buurtschap Beuseberg -wordt uitgegraven en beneden het maaiveld komt te lig gen, waardoor aarde vrij komt voor andere delen van de weg. Waar schijnlijk wordt in mei van dit jaar reeds begonnen met de bouw van de brug over de IJssei. H.K.H. Prinses Margriet welke vandaag haar 25e verjaardag viert De L.R.V. „De Bergruiters" hield de vorige week vrijdag haar jaar vergadering in café „De Waag", on der voorzitterschap van de dierenarts de heer J. Warrink.- In zijn openings woord liet deze de belangrijkste ge beurtenissen in vogelvlucht passeren. Uit het jaarverslag van de secre taresse, mevrouw N. Brouwers-Vos man, bleek, dat het ledental met 1 achteruit gegaan is. Er zijn momen teel 17 rijdende leden. liet bestuur zag dit aantal gaarne'wat groeien en In de afgelopen week is de folder van de collecte voor het werelddiaco- naat (onder het motto „geen mede lijden, maar medeleven) met het bij behorend offerzakje over de post in onze gemeente verspreid. De folder geeft in vogelvlucht een beeld van de hulp, die door het werelddiaconaat der kerken o.a. in Kongo, Nigeria, Ghana, Madagascar, Vietnam en Ke nya verleend wordt. Bovendien bévat deze folder een verantwoording betreffende de be stemming van de gelden, die vorig jaar ingezameld werden. Duideiyk wordt dat het werlddia- conaat een zeer betrouwbare zaak is, waarbij weinig aan de beroemde strijkstok blijft hangen, terwijl het praktisch effect van de hulp, die via het werelddiaconaat verleend wordt, wel van grote betekenis moet zijn, HOLTEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Israël; 19 uur ds Addink. Ex tra collecte voor het jeugdwerk; 10 uur Jongerendienst in het gebuw Ire ne. Geref. Kerk 10 en 15 uur ds. R. A. Hoogkamp. De collecte is ten be hoeve van de diaconie. R.K. Kerkdienst 8.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. Dijkerhoek Bethanië 10 uur ds Ad dink. Extra collecte voor het jeugd werk. doordat deze hulp verleend wordt in de uitvoering van de duidelijk nood zakelijke projecten, waarbij het in 't oog springende doel is: de gcholpe- nen te leren zichzelf te helpen. In de komende twee weken, maar hoofdzakelijk in dé eerstvolgende week, zullen de gevulde offerzakjes worden opgehaald. Wie gireren wil, stortte zijn of haar gave op giro: 875587 van de Reiffeisenbank te Hol ten, met vermelding „ten gunste van werelddiaconaat". Aan allen, die helpenw willen en dat bent u toch allen kunnen wij deze zeer belangrijke collecte van harte dringend aanbevelen! De 11-jarige Jan. Albert Boode, zoontje van de heer Joh. Boode, Look 83 te Holten is maandagmiddag omstreeks kwart over vier. op de Rijs- senseweg door een personenauto, be stuurd door de heer G. H. H. uit Al melo, vanachteren aangereden en op slag gedood Albert was met zijn neefje, de eveneens 11-jarige Jannes Boode, uit school per fiets op weg naar huis. Beiden reden volgens het neefje, geheel rechts van de weg - achter elkaar in de richting Rijssen, toen het slachtoffertje plotseling dooi de personenauto, die een flinke snel heid had, werd gegrepen en met fiets en al in de bermslqot werd geworpen. De jongen had een zware hoofdwon de en moet onmiddellijk overleden zijn. Beiden waren leerling van de o.l. Dorpsschool. Het hoofd dei- school, de heer Brouwer, had nog even met hen gesproken, toen zij op een paar andere leerlingen 'stonden te wachten. Omtrent de oorzaak van het ongeval bestaat nog niet voldoen de zekerheid. Er is ter plaatse geen afzonderlijk rijwielpad. Wel is het gedeelte van de weg voor wielrijders met een witte streep aangegeven. De jongens zouden goed rechts van deze witte streep gereden hebben. E) stond op dat moment een wester storm. De auto, waarvan de rechter koplamp stuk was, is door de politie in beslag genomen. De deelneming met de zwaar ge troffen ouders en familie is algemeen. GESLAAGD Te Deventer is voor het examen „Volledig beboegd onderwijzer'' ge slaagd de heer E, Voordes-Jan,. Oran jestraat, doet dan ook een beroep op alle leden om te proberen wat nieuwe „Berg ruiters" aan te trekken. In het afge lopen jaar zijn er heel wat concours- hippique, cross-country s en sa'fiien-' -gestelde wedstrijden bezocht en vaak wel met goed gevolg. Ook werd er door enkele leden deelgenomen aan enige indoor-concoursen. De instruc tie zal dit jaar weer bij de heer H. Beldman berusten. Het jaarverslag van de penningmees ter, de heer G. Bolink, was niet zo erg optimistisch. Het streekconcours van het afgelopen jaar heeft een na delig saldo opgeleverd eri de ver voerskosten naar de diverse concour sen brengen ook hoge uitgaven met zich mee. Het bestuur is dan ook voornemens vopr het aanstaande jaar een concours-hippique te organiseren, maar zag zich dan gaarne gesteund door een fonds, waarvoor een com missie zal worden gevormd. De zwarte bolhoeden zullen worden afgeschaft en in plaats daarvan zul len de Bergruiters een zwarte cap gaan dragen. Aftredend als lid van de 'kascom- missie was de heer T. Beldman Sr. Daarvoor in de plaats werd gekozen de heer W. Steunenberg Sr. PROGRAMMA Op 3 februari zullen de Bergrui ters weer deelnemen aan het jaar lijks wintertoemooi van de Loolee- ruiters in Almelo en op 1 en 2 maart aan een indoor-concours in Zuidwol- de. Voorts werd door de voorzitter nog de prijs voor de beste Bergrui- ter uitgereikt. Deze is gewonnen door de heer G. Beldman met Amigo II met totaal 45 punten. Óp de tweede plaats kwam de heer T. Beldman met 35 punten. Na nog enkele interne vragen bij de rondvraag te hebben besproken, dankte de voorzitter de leden voor hun goede opkomst en de levendige vergadering en sprak hij de hoop uit om het nieuwe jaar verder goed in te gaan. De Holtense „Plattelandsmeisjes", afdeling van de PJGO hielden maan dag hun eerste vergadering in het nieuwe jaar. Deze goed bezochte bij eenkomst werd gehouden in de zaal van „Het Bonte Paard" te Dijker- hoek. De dames hebben zich deze avond gezellig bezig gehouden met het verven van kleerhangers en pol lepels. Het doel was deze thuis effen te verven en op de vergadering met andere leuke kleuren te versieren. Enkele bestuursleden hebben voorts een quiz en een spel georganiseerd^ Uit de reacties der leden bleek, dat deze avond goed in de smaak ge vallen is. Aan het begin van de avond deelde de presidente, mej. H. Pasop, o.m. mede, dat de uitgegeven bloem bollen in de februarivergadering ge keurd zullen worden. Geboren: Gerardine Hendrika, dv J Lodeweges en R Kruger, H J Wan- sinkstraat 7 Willemina Egbertdina dv F H Agterkamp en J Temmink, Dijkerhoek 22. Overleden: J A Boode, 11 j, Look 33. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: geen. BEVOLKING Ingekomen: P G 'van de Bovenkamp van Wageningen naar Molenbelter- weg 17 J W Leonhart en gez van Deventer naar Schepenenstraat 5 J W Kerkdijk en gez van Deventer naar Schepenenstraat 1 M van Haeringen van Norg naar Stations straat 5 J P M Bakker van Berk hout naar Look 8. Vertrokken: A H Klein Ovink van Neerdorp 49 naar Deventer. Vrijdag, 39 januari en zaterdag 20 januari: Uitvoering CJV „De Bou wers" te Espelo in „Het Trefpunt". Zaterdag, 20 jan., 20.00 uur: Kleu renfilm Rehoboth. Zondag, 21 jan. - 4 februari: Grote collecte Internationlae Hulpverle ning (zie ber.). Zondag, 21 jan. 3 9.30 u: Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie adv.). Dinsdag, 23 jan.: Z.C. „Twenhaars- veld" zwemmen in Deventer. Dinsdag, 23 jan. 20.00 uur: Bestuurs vergadering N.V.V.-bestuurders- bond in café'Kalfsterman. Dinsdag, 23 jan. 39.30 uur: Discussie avond afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in 't Bonte Paard over vrije lijd, bezigheid of ledigheid o.l.v. mevr. J, Cieraad- Dijkstra uit Nijverdal. Woensdag 24 jan. 20.00 uur: Jaarver gadering van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in hotel Holterman. Donderdag, '25 jan. 14.00 uur: Leden vergadering Onderl. Veefonds „Hol len e.o." in café Vruggink. Donderdag, 25 jan. 3 9.45 uur: Herv. Vrouwengroep in het gebouw Irene. Vrijdag, 26 jan. 20.00 uur: Ontspan ningsavond voetbalvereniging Hol ten in Amicitia (zie ber.). Vrijdag, 26 jan. 19.30 uur: Feestelijke jaarvergadering afd. Holten N.C.B. in het gebouw Irene. Dinsdag, 30 jan. 10-12 uur: Zitdag O.L.M. in café Kalfsterman. Maandag, 5 febr.: Vergadering Com missie Alg. Bijstandswet i.o. in ho tel Holterman. Dinsdag, 6 febr.: Z.C. „Twenhaars- veld" zwemmen in Deventer. Woensdag, 7 febr. 19.30 uur: Leden vergadering afd. Holten van de Partij van de Arbeid in hotel Hol terman. Zaterdag, 17 febr. 20.00 uur: Toneel uitvoering van de Ontspanningsclub „C.O.C." in het gebouw Rehoboth. Zaterdag 20 januari Vanaf 12 uur tot maandagochtend 8 uur dokter C. H. Rietdijk, tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen). WEEKENDDIENST DIERENARTSEN Zaterdag 20 en zondag 21 jan. De heer Th. Oostenbrug, Diessenplas- straat 2, tel. 1515. Gevonden: 1 zwarte dameshand schoen; 1 gebreide ijsmuts; 1 ge breide dasI kralen -ha1 r-kc.ti ng;' 1 bril; 1 kinderhandschoenttje; 1 knipportemonnaie met inhoud; 1 lips sleutel met rood plastic kapje; 1 rechter bruine glacé handschoen. Verloren: 1 lange huissleutel; 1 zwarte knipportemonnaie met in houd; 1 kinderportemonnaie met inhoud; Ordner met krantenknip-- seis; 1 lipssleutel; 1 gouden oor hanger. INLICHTINGEN dagelijks aan het groepsbureau der rijkspolitie te Holten tussen 8 en 22 uur, DOCH NIET tussen 13 en 14 uur. HOLTEN De leden van de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" kwamen woensdagavond in het gebouw „Rehoboth" in jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord sprak voor zitter J. Wiggers een woord van dank tot de dirigent de heer J. Plomp te Nijverdal die in het afgelo pen jaar weer zijn beste krachten aan het koor heeft willen geven. Een hoogtepunt in het afgelopen vereni gingsjaar was de jaarlijkse kerstora torium uitvoering op woensdag 20 december in de Ned. Herv. Kerk. Uit het door de secretaresse mej. H. L. Maat uitgebrachte jaarverslag bleek, dat hét ledental iets was ge daald. Het bedroeg op 31 december jl. 42, nl. 14 sopranen, 11 alten, 11 bassen en 6 tenoren. Men besloot een ledenwerfactie te organiseren zodat in de naaste toekomst wat grotere en moeilijker werken in studie geno men kunnen worden. Penningmeester W. Aanstoot liet ten opzichte- van de financiën een op timistisch geluid horen. Hij kon de boeken afsluiten met een klein voor delig saldo. De inkomsten en uitga ven bedroegen serp, 1964,23 en f. 1.920,11. De commissie voor kascon trole die bestond uit de heren J. Bo link en G. Meijering had boeken en bescheiden in orde bevonden. Tot le den van de controlecommissie 1963 werden benoemd cle heren J. Bolink en E. Stam. Voorzitter Wiggers bracht de do nateurs dank voor hun jaarlijkse bij drage. Mede dank zei hun steun is de vereniging financieel gezond. Om gezond te blijven en de steeds stij gende uitgaven op te vangen zal men een actie houden om het aantal do nateurs op te voeren. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd inplaats van mej. H. L. Maat die zig,h niet herkiesbaar stelde, ge kozen mevr. J. Schuppert-Stukker. Voorzitter Wiggers sprak hartelijke woorden van dank tot mej. Maat, die veie jaren als bestuurslid en secreta resse haar beste krachten aan „So li" heeft gegeven. Na de pauze werd besloten om medewerking te verlenen aan de Paaszangdienst in de Geref. Kerk en ook zal, indien hierom weer wordt verzocht medewerking worden ver leend aan de Evangelisatieavonden uitgaande van de Hervormde en Ge ref. Kerk, avonden die tijdens het vakantieseizoen worden gehouden in de grote tent in „Kalfstermanswei- de". Ook zal samen met het Hervormd Kerkkoor medewerking worden ver leend aan de Open Deur-dienst in de Ned. Herv. Kerk op zóndag 11 febru ari a.s. De vergadering ging akkoord met het bestu- -ooi-stel om aan de vooravond van :ot kerstfeest weer een uitvoering te geven. In principe werd besloten tot uitvoering van het kei-storatorium „Het Licht der we reld" van de bekende componist Her man de Wolff,

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 1