Ri-ha wDampo Verootmoediging Afhalen waardebonnen Winkelweek 1967 Bergruiters actief op indoor-conco u rsen Nieuwe regeling van het saneringsfonds Van het erf der kerk Het probleem van de kleine hoeveelhedén Voor de landbouw Jeugdtraining Bato gesplitst Veemarkt - Rijssen zoveel kan alleen de ri-ha u bieden. Muziekhuis Volkers Gevonden en verloren Dinsdag zitting van woonruimte-commissie „Vrede op aarde bij mensen des welbehagens" (Lucas 2 14) Veertig jaar bij de post Voetbalstand (naar Franciscus van Assisi) Vrijdag 22 december 1967 t Nadat de Bergruiter T. Beid- man met „Ducaat" in Meppel reeds van zich had doen spre ken (het werd de beste M-com- binatie uit Overijssel), waren 't de vorige week de combinaties H. Aanstoot met „Baronesse", T. Beldman met „Shamrock" en „Ducaat" en G. Beldman met „Amigo II", die naar het „hoge" noorden trokken, om op het In ternationale Indoor Concours- Hippique op de Prins Bernhard Hoeve te Zuidlaren hun krach ten te meten met de beste L-M en Z-combinaties van landelijke ruiters uit Nederland en Duits land. Van de buurtverenigingen waren 't de bekende ruiters J. Muller (Hol ten) met „Sjonny" en ,,Chou-chou" W. Hargeerds (Markelo) met „Rad ja" en J. J. ter Horst (Rijssen) met „Sonja, die samen met genoemde Bergruiters de eer van Overijssel hoog hielden. Dit grote hippisch evenement, dat een week in beslag nam werd door studenten van diverse universiteiten op maandag 11 december, met een licht parcours geopend. Diezelfde avond werd begonnen met een normaal L-concours om de „Ju welier Kiestra prijs". De Twentse L- ruiters, H. Aanstoot met „Baro nesse" en W. Sax (Delden) met .Ju piter" hadden op deze eerste avond niet veel succes en vielen in de prij zen. Hierna volgde de „Raiffeisen- bank prijs" voor M-ruiters, waarin een felle strijd geleverd werd, waarbij de Holtense deelnemers T. Beldman op „Shamrock" en G. Beld man op .Amigo II" een behoorlijk woordje meespraken. Zij wisten zich resp. 2e en 4e te plaatsen met bei den een foutloos parcours. De tijd van T. Beldman was echter snel ler 59 sec. tegen 62 sec. W. Har geerds uit Markelo, die de snelste tijd van de dag maak te (56 sec.) beging echter een spring- fout en kreeg dus 4 strafpunten, J. Muller op „Chou-chou" maakte even eens 4 strafpunten. Op de tweede dag wist van de reeds genoemde ruiters alleen W. Sax op „Jupiter0' in de klasse L de 5e prijs te bemachtigen. In klasse M be haalde G. Beldman op „Amigo II" evenals de vorige avond de 4e plaats, waardoor deze combinatie in het to taal klassement dus van alle M- combinaties op de 2e plaats kwam. (Eerste werd G. de Jonge - Meppel met „Luitenant") Hoewel T. Beldman met „Ducaat" huidje altijd gaaf POEDER-CREME-OLIE-ZEEP Men meldt ons: De groep jeugdige volleyballers is gesplitst. Groep I begint om 6.30. Groep II om 7.30. Wie tot groep I en wie tot groep II behoort, staat aan gegeven op de publicatieborden in beide gymzalen. Aangevoerd: runderen 22; varkens 586; totaal 608. Prijzen: 14 melk- en kalf koeien van 950 tot 1350 per stuk; 8 pinken van 600 tot. 900 per stuk: 8 drachtige zeu gen van 300 tot 350 per stuk; 578 big gen van 62 tot 75 per stuk. Overzicht handel: rundvee: handel redelijk vlot, prijzen staande; zeugen: handel rustig, prijzen staande; big gen: handel vlot van de hand, prijzen iets hoger. snel bespeelbaar! Dankzij het aantal voetmaten (toonhoogtes) zijn alle Ri-ha or gels zeer gemakkelijk te bespe len. Ri-ha biedt u 5 toonhoogtes per toets. U kunt hem desnoods met één vinger bespelen. het klinkt geweldig! Door meer kontrast in klankkleur en de grotere volheid van toon. Mede hierdoor heeft het Ri-ha orgel een toonaangevend karakter gekregen. betaalbaar! Dankzij de grote produktie met export naar alle werelddelen kun nen in Ri-ha orgels veel meer speelmogelijkheden ingebouwd worden voor een lagere prijs. Voor f 1.995,- heeft u reeds een volwaardig Ri-ha produkt (4-korig enPreset-registratie. Keuze uit 8 modellen en 3 houtsoorten. Kom alle modellen horen en bespelen bij Uw dealer NIJVERDAL telefoon 05486 - 3079 en mej. H. Krekel met „Cartouche" dc- volgende dagen nog goede spring- sport lieten zien. waren er voor hen geen lintjes weggelegd. Wel werd veel ervaring opgedaan op deze spor tieve springdagen, waarbij op de laat ste dag in tegenwoordigheid van Prin ses Beatrix en Prins Claus, de Ne-1 derlandse crack Anton Ebben met „Kairouen", met de hoogste eer en de grootste prijs (een prachtige per sonenauto Opel Kadett) ging strijken. PROGRAMMA Op 5 en 6 januari 1968 zullen weer enkele ruiters deelnemen aan het In- door Concours-Hippique te Veendam, terwijl alle springleden van „De Berg ruiters" op 3 februari deelnemen aan het jaarlijkse wintertoernooi te Al melo. GEVONDEN: 1 linker rode kinder vuisthandschoen; kopje van zeke ringskastje; 1 i-echter rode dames handschoen; 1 rode kinderwant; 1 jachthond bruin gespikkeld; 1 doublé dameshorloge; 1 herenfiets; 1 pr. ge dragen lage schoenen; 1 sjaal don ker blauw met strepen. VERLOREN: 1 hondenriem; 1 jon- gensportemonnaie met inhoud; 1 oorbel, bruin roosje met groene blaadjes. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten tus sen 8 en 22 uur. DOCH NIET tussen 13 en 14 uur. De voorzitter van de woonruimte commissie maakt bekend, dat de zit tingen der commissie, te beginnen met ingang van dinsdag 6 februari 1968 op de 1ste dinsdag van de maand zullen worden gehouden en wel 's avonds van 7.30 tot 8.30 uur. De zitting voor de volgende maand zal op dinsdag 9 januari 1968 worden gehouden. De voorzitter voornoemd, J. Kroon. Holten, 22 december 1967. De Recreatiekrant 1968, een uit gave van de Stichting Recreatie centra der Ned- Herv. Kerk, is een aantrekkelijke wegwijzer met zwart wit en kleurenfoto's, boordvol in formatie over de vele va kantiemogelijkheden in deze cen tra. „U bent welkom. De recreatie centra van de Hervormde Kerk zijn voor iedereen", zo staat op de eer ste pagina te lezen. Er staat nog meer: „Wij willen maar zeggen: onze acht recreatiecentra zijn niet gemaakt als speciale oppep-inrich- tingen voor leden van de Hervorm de Kerk. Al zijn ook die van harte welkom". De grote en veelkleurige samen stelling van onze gastenkring - wij telden in. 1967 ruim een miljoen overnachtingen - mag er borg voor - zijn dat wij proberen goede gasthe ren te zijn. Gastheren voor u en voor iedereen. In 195.° begon de Ja, dat heeft U goed! Op de plaats van die printjes hoort iets te staan. Daar hoort te staan: ,,Ere zij God in den hoge!" En dan volgt pas ,,en vrede op aarde hij mensen des wel- hehagens". Maar dat eerste stukje laten we in deze meditatie maar weg. Niet om dat het er niet bij hoort. Want het is onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Doch wij laten het maar weg, omdat wij, gehaaste krantenlezers, eenvou dig niet de moed en de tijd kunnen opbrengen, om tot je te laten door dringen, wat dat wil zeggen ,,Ere zij God in den hoge!" Om dat enigszins te begrijpen, moet je loskomen van jezelf. Moet je zélf omhoog. Moet je je, vanuit het aard se leven, richten op de andere Wer kelijkheid achter de werkelijkheid. En daar is een mens zijn leven lang mee bezig. Neen we houden het met Kerstfeest 1967 maar even op de aarde. ,,ere zij God in den hoge", maar Vrede op aarde bij mensen des welbehagens. Elk jaar wordt rond Kerstfeest ge sproken en geschreven over vrede" Bijna zou ik schrijven ,,geklétst" over vrede. Want de Vrede van het Kerst feest is een Persoon! Is God! Is mens! De Kerstvrede is Jezus Chris tus! En Jezus Christus is Gods open baring In en door Hem, weten we nu, hoe we er vóór staan tegenover God. Tus sen Gods (hemel)wereld en onze (aardse) wereld is het Vrede! Kijk maar naar het Kerstkind! Dat Kerstkind komt licht en vrede uitstralen. Die (onzichtbare) stralen doorstralen de mensen van deze aar de. En dan is het vreemde van al les, dat die mensen veranderen: dat ze anders gericht gaan leven; dat ze niet meer met een brede glim lach beweren, dat we .allemaal zon daren zijn" (hoe goedkoop toch!). Maar dat ze ergens in de stilte van hun leven neerknielen, met een hart, dat zich te klein voelt voor zo'n gro te God; met een leven, dat onheilig is tegen over de Heilige; dat ze het Kerstfeest met z'n series Kerst-wijdingen (waarom eigenlijk geen Hemelvaartswijding??Kerst diners en 'romantiek feitelijk pas be leven in de stilte van hun hart. Daar xuordt het (onuitsprekelijk) dui delijk, dat ze mensen van Gods xoel- behagen zijn. Dal God hen liefheeft. Kijk, dat is Vrede! In Christus is de Vrede op aarde gekomen, bij mensen des welbehagens! Met deze Boodschap gaat de christe lijke kerk van 1967 opnieuw de we reld. in. De wereld van Vietnam, van de hongerende volken en van de da lende conjunctuur. Gij volken, neemt Hem aan! Hij wijst de rechte baan. Halleluja! Maak U bereid Uw Heiland leidt U tot Zijn eeuw'ge heerlijkheid! A. SCHELLEVIS Het was dodnerdag 21 december precies 40 jaar geleden dat de heer Jannes Mossink bij elke oudere Hol- tenaar bekend als Kuper Jans of Jans van de Kuper als hulpbesteller in dienst trad bij de PTT. Dit jubileum was voor zijn colle ga's een reden om hem donderdag avond in café „Kalfsterman" harte lijk te huldigen, 'n huldiging die een extra feestelijk cachet kreeg door de aanwezigheid van de Boerendans- groep „De Larense Schotsers'' met „spöllevrouw" Annie Harkink. De jubilaris is reeds meer dan vijf tien jaar „spölleman" bij deze dans groep die donderdagavond dan ook graag naar Holten kwam om enkele dansen uit te voeren. De leider van de Schotsers de heer Gerard Plekkenpol sprak tot hun spölleman hartelijke woorden van ge lukwensen die hij vergezeld deed gaan van een speelgoed accordeon met inhoud. De heer H. Dekker, directeur van het plaatselijk PTT kantoor wenste Ned. Herv. Kerk met zijn werk in de recreatiesector. In de afgelopen 15 jaar is het uitgegroeid tot acht centra. De Recreatiekrant 1968 komt met enkele nieuwigheden. In september 1968 kunnen echtparen van 65 jaar en ouder in alle recreatiecentra van de Stichting bungalows huren voor de prijs van f 65,- per week. Echte kampeerders, die de week ends in voor- en najaar willen be nutten. kunnen met een weekend- kampeer-abonnement in alle 8 re creatiecentra terecht. Van 1 maart tot 1 juni en van 17 augustus tot 1 oktober, 20 lange weekends van vrijdag tot maandagmorgen voor 'n bedrag van f 100,-. Voor mensen, die zich graag uit- r voerig_ .aan een. speciae activiteit wijden zijn er de recreatie ,,plus" weken met medewerking van des- kundign. Zonder extra kosten be halve die van eventuele dure mate rialen, botenhuur e.d. (natuur leren kennen, handenarbeid, watersport, toneel, sport, zeevissen, hengelsport op een schippersvaartuig). De centra zijn verspreid over het gehele land: Snekermeer, Chaam (NB.), Dwingeloo (Drente), Ouddorp (Z-H.) en Ermelo. Er kun nen vakantiebungalows worden ge huurd, tenten opgezet, caravans worden neergezet. De centra hebben aantrekkelijke programma's voor degene, die hier iets voor voelt.Het is een dienstverlening, die volko men vrij is: heeft men er geen be hoefte aan, dan gaat men rustig zijn eigen gang. Het recreatiewerk van de Hervormde Kerk is uniek en heeft zelfs in het buitenland de aan dacht getrokken. Van '29 januari tot 2 februari 1968 zal in het Eijkmanhuis te Drieber gen een internationale conferentie worden gehouden over „De kerken en de toeristische beweging in Eu ropa", die wordt georganiseerd dooi de Europese Kerkenconferentie. (Hervormd Persbureau) UIT DE GRATIE Sinds de verwerping van liet Christelijk Instituut voor Zuidelijk Afrika als een dwaalrichting dooi de algemene synode van de Neder duits Gereformeerde Krk in 1966, heft laatstgenoemde kerk getracht het Christelijk Instituut volkomen te negeren. (Het Christelijk Insti tuut, met ds. C. F. Beyers Naudé als directeur, werd verworpen als dwaalrichting omdat het tegen de racistische opvattingen van de Ned. Geref. Kerk in Zuid-Afrika was). In het officiële orgaan van de Ned. Geref. Kerk „Die Kerkbode" van 25 oktober jl. lezen wij echter een ar tikel, waarin de algemene synode tenamens de collega's geluk en hij richtte zich met waarderende woor den tot de heer Mossink met wie m een lange reeks van jaren heel prettig heeft samengewerkt. De ju bilaris heeft zijn werk steeds met grote accuratesse verricht en toen indertijd iemand van de bestellers moest worden voorgedragen als be steller - voorman heb ik geen moment geaarzeld zo besloot de heer Dekker die namens de collega's een prachtige ligfauteuil aanbood, terwijl aan me vrouw Mossink - Wittenberg bloemen werden aangeboden. De heer B. Companjen, waarn. di recteur van het PTT kantoor te De venter waaronder het kantoor Holten ressorteert sprak woorden van geluk wensen namens de bedrijfsleiding. Gedurende 40 jaar heeft de heer Mossink op uitstekende wijze zijn ver antwoordelijke taak verricht en blijk gegeven van trouw, plichtsbetrachting en vakbekwaamheid. Na zijn woorden van gelukwens reikte de heer Compagjen aan jubi laris Mossink de oorkonde voor 40 jaren trouwe dienst uit alsmede de gouden herinneringsspeld en een ge schenk onder couvert. Aan mevr. Mossink werden bloe men aangeboden. De heer J. Ooster kamp die de aanwezigen had wel- In afwijking van hetgeen wij in ons vorige nummer publiceerden werden de volgende twee wedstrijden ge speeld in de 4e klasse B der NKV. De stand in deze afdeling is thans: De Zweef MW '29 42 Enter Nijverdal 21 La Première 12 8 2 2 18 30-13 Holten 11 7 2 2 16 20-14 De Zweef 12 6 3 3 15 32-22 Luctor 12 6 2 4 14 31-23 Enter 12 5 3 4 13 13-14 De Tukkers 12 5 2 5 12 16-19 Nijverdal 12 4 3 5 11 30-26 Reutum 12 4 3 5 11 17-25 TVC '28 12 2 4 6 8 19-24 Stevo 10 2 1 7 5 11-29 Voetbalprogramma Zaterdag: Holten c2 Twenthe cl 2.30 uur. Zondag: Holten 1 MW '29 2.30 u; PH 3 Holten 2j 12.15 u; La Première 5 Holten 4, 10 u; RV 2 Holten 3 11 u; Holten 5 Haarl. Boys 5, 12 u. Jg Bij verkoudheden VOOR VADER, MOEDER EN KIND haar veroordeling van het Chr. In stituut herhaalt. Dit in verband met een bericht in The Star van ds. Beyers Naudé, waarin hij tijdens een vergadering van het „institute of Citizenship" gezegd zou hebben dat de blanken in Zuid-Afrika en met name de Nederduits Geref. Kerk on recht plegen uit naam van de chris- teijke godsdienst. Ds. Naudé zou verder onder meer gezegd hebben: „De prijs die de banken voor de apartheid zullen moeten betalen, zal veel groter zijn dan de prijs welke de kleurlingen nu betalen". Volgens The Star zou ds. Beyers Naudé verder gezegd hebben dat de blanke Zuid-Afrika ners de apartheid in geen enkel op zicht ooit als een christelijk beleid kunnen verdedigen. Waar ds. Naudé aan zou hebben toegevooegd: „Om eerlijk te zijn, als Christus Vandaag in Zuid-Afrika was, zou hij waar schijnlijk als een kleurling geclassi ficeerd worden". „Die Kerkbode" ziet in deze be schuldiging slechts een bewijs om voort te gaan met het. negeren van ds. Beyers Naudé c.s„ maar voelt zich anderzijds toch geroepen om de uitlatingen onder de aandacht van haar gemeenteleden te brengen, daar ds. Bevers Naudé nog steeds lid is van de Ned. Geref. Kerk. (Hervormd Persbureau kom geheten bood namens het Holten- se personeel mevr. Mossing een keu rig kerstbakje aan. De heer Morsink die deze sponta ne huldiging zeer op prijs stelde dankte mede namens zijn vrouw en kinderen met enkele woorden voor de gelukwensen en geschenken die wer den aangeboden. - ,Als ik rijden moet dan drink ik niet en als ik drinken moet dan rijd ik niet", zou het devies van iedere weggebruiker moeten zijn. Meestal is de gedachte echter, „Ik kan nog best een aantal glazen drinken, zon der dat ik er last van heb". Men rea liseert zich daarbij niet of nauwe lijks wat de uitwerking is van alco hol, wat de invloed is op het wegge drag, welke straffen staan op het rij den onder invloed, en hoeveel slachtoffers vallen door de combina tie alcohol-verkeer. Alcoholwerking hangt ten nauwste samen met facto ren als lichaamsgewicht, physieke ge steldheid (vermoedheid, pijn) psychi sche gesteldheid, hoeveelheid en aard van gebruikt voedsel, omgevings temperatuur, de gewendheid, etc. Ten nauwste hiermee verband houdt wat wel genoemd wordt het .probleem van de kleine hoeveelhe den". Een nog veel verbreide misvatting is het te menen dat alcohol en ver keer slechts vijanden zijn als het sta dium van dronkenschap is bereikt. In werkelijkheid is eerder het omge keerde het geval: de werkelijke dronkaard zal niet aan het besturen van een voertuig kunnen toekomen of daarvan door derden worden weerhouden. Veel gevaarlijker is de bestuurder aan wie uiterlijk weinig opvallends valt waar te nemen, doch bij wie en kele glaasjes hun uitwerking niet heb ben gemist. Wat is de uitwerking van alcohol? Vastgesteld is dat bij een groot aantal personen bij een bloedalco- holgehalte van 1 promille (dat is 1 gram alcohol op 1 liter bloed) de op merkingsgave met 35 pet, de reac tiesnelheid met 17 pctl de vaardig heid tot juist handelen met 10 pet verminderde. Reeds bij 0,5 kunnen het even wichtsgevoel (wijze van rijden), het perspectivische zien (inhalen), de re actiesnelheid (remweg), de nacht blindheid (rijden bij duisternis), het (kleurenblindheid), de dieptewaarne ming (afstand schatten) enz. worden gestoord. Wat zet de onder invloed" zijnde automobilist op het spel? Vrijheid: Zonder dat er sprake is van een ver keersongeval, kan rijden onder in vloed een gevangenisstraf van max. 3 maanden ten gevolge hebben. Een gevangenisstraf van max. 3 jaar kan men krijgen wanneer De Minister van Landbouw en Vis serij heeft zijn goedkeuring gehecht aan een nieuwe regeling van het Ont- wikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw voor de bedrijfsbeëin diging. De nieuwe regeling treedt 1 januari 1968 in werking en komt in de plaats van de reeds enige tyd ge schorste Bedrijfsbeëindigingsregelin- gen I (maandelijkse vergoeding) en II (uitkering ineens). In vergelijking met de oude regelingen zijn er be langrijke verschillen, die samenhan gen met het versterkte streven van 't fondsbestuur en Minister Lardinois naar een groter structuurverbeterend effect van de regeling, met behoud van het sociale aspect. De verschil len hebben in hoofdzaak betrekking op de in aanmerking komende agra rische ondernemers, de overdracht van de grond van beëindigende be drijven aan de Stichting Beheer Landbouwgronden en de uitkeringen. In aanmerking komende ondernemers a. Hoofdberoep: Aanvragers tot deelneming aan de regeling moeten hun hoofdberoep in de landbouw heb ben. b. Leeftijdsgrens: Aanvragen voor bedrijfsbeëindiging zijn niet langer gebonden aan een leeftijdsgrens. c. Bedrijfsomvang: De minimum- bedrijfsomvang van de in aanmer king komende bedrijven is niet lan- ,dood door schuld" het gevolg is van rijden onder invloed. Rijbewijs. Bij het rijden onder invloed kan de rijbevoegdheid tot max. 5 jaar wor den ingetroken, bij herhaling: 10 jaar of zelfs volledige intreking. Een goede rijder, die de gezelligheid van een glaasje niet wil ontberen plaatst zichzelf voor de keuze: of zich te laten rijden (openbaar vervoer, taxi, echtgenote, verloofde) of te wachten totdat de alcohol is uigewerkt alvorens weer te gaan rij den. Denk hieraan eens, juis in deze ty pische gezelligheidsmaand december GLAASJE OP? LAAT JE RIJDEN! ger gekoppeld aan een minimum fis caal inkomen uit het landbouwbe drijf van f 2.500,doch wordt voor taan bepaald aan de hand van een objectiever maatstaf volgens 'n pun tentelling. Artikel 9 van het bestuurs besluit geeft een puntenwaardering, afhankelijk van de bedrijfsfactoren oppervlakte, bouwplan en veebezet ting. Om voor beëindiging in aan merking te kunnen komen, moet het bedrijf een omvang hebben, overeen komende met tenminste 2000 punten. Het fiscale maximum (bovengrens) dat in de laatste drie jaren een to taal fiscaal zuiver inkomen van niet meer dan gemiddeld f 8.000,per jaar bedroeg, is verhoogd tot gemid deld f 10.000,—. Overdracht van grond Voortaan zal ook buiten ruilverka- velingsgebieden de grond in principe tegen de verkeerswaarde aan de Stichting Beheer Landbouwgronden moeten worden overgedragen. De S.B.L. kan de grond dan gebruiken, hetzij voor uitruil om daarmede de ruilverkavelingsbelangen te dienen, hetzij voor andere doeleinden van openbaar nut; daaronder is begrepen het beschikbaar stellen van compen- satiegrond in gevallen, waarin eige naren grond voor dergelijke doelein den hebben moeten afstaan. Indien de grond zich daartoe niet zou lenen, kan de S.B.L. van de eis tot over dracht aan haar ontheffing verlenen, in welk geval, zoals voorheen, de eigenaar zelf een gegadigde mag uitzoeken. Uitkeringen a. De maandelijkse uitkeringen van de oude regeling I en de uitkering in eens van de oude regeling II zijn voor de leeftijdsgroep van 50-65-jarigen vervangen door een combinatie van beide. De maandelijkse uitkering be draagt f 140,bij beëindiging op 50- jarige leeftijd, verhoogd met f 7, voor elk jaar boven de 50-jarige leef tijd. Voorbeeld: bij beëindiging op 60-jarige leeftijd bedraagt de maan delijkse uitkering f 140,plus (10 maal f 7,is f 210, b. Deze uitkering is waardevast, d.w.z. gekopeld aan het indexcijfer voor het levensonderhoud. c. De uitkering boven de 65 jaar is vervallen, in verband met reeds bestaande algemene voorzieningen (A.O.W.). d. Om overeenkomstige redenen (A.W.W.) behoudt de weduwe van 'n na de beëindiging overleden landbou wer niet langer de aanspraak op de uitkering, die haar echtgenoot na zijn 65ste jaar zou hebben ontvangen. Zij ontvangt voortaan de halve uitkering tot aan het jaar, waarin de overle den echtgenoot de 65-jarige leeftijd zou hebben bereikt. e. Naast de maandelijkse uitkering ontvangt de beëindiger een uitkering ineens, die direct verbonden is met de bedrijfsomvang en de leeftijd van de beëindiger. Bij beëindiging op 50- jarige leeftijd bedraagt de uitkering voor een bedrijf met een omvang, overeenkomende met 2500 punten f 5.000.welk bedrag met f 1.000, voor elke 500 punten oploopt tot ma ximaal f 20.000,voor bedrijven met een omvang van 10.000 punten of meer. Voor elk jaar dat de beëindi ger ouder is dan 50 jaar wordt het bedrag der uitkering met 5 pet. ver minderd: tot een minimum van 30 pet. bij beëindiging op 64-jarige leef tijd of ouder. Voorbeelden bij bedrijfsomvang met 4000 punten: uitkering op 50-jarige leeftijd (100 pet.) is f 8.000,— beëindiging op 55-jarige leeftijd: uitkering is 75 pet. van f 8.000,is f 6.000,— beëindiging op 64-jarige leeftijd: uitkering is 30 pet. van f 8.000,is f 2.400,— bij bedrijfsomvang met 8000 punten: uitkering op 50-jarige leeftijd (100 pet.) is f 16.000, beëindiging op 60-jarige leeftijd: uitkering is 50 pet. van f 16.000,is f 8.000,— beëindiging op 64-jarige leeftijd: uitkering is 30 pet. van f 16.000,is f 4.800,—. f. Bij beëindiging op 65-jarige leef tijd of ouder krijgt men nu geen maandelijkse uitkering (men geniet immers A.O.W.), doch wel 't mini mum (is 30 pet.) van de uitkering ineens. g. Bij beëindiging vóór de 50-jarige leeftijd wordt eveneens geen maan delijkse uitkering verstrekt, doch wel de volle uitkering ineens (100 pet.). Duur van de regeling De regeling geldt voor onbepaalde tijd. In artikel 19 is evenwel bepaald, dat wijziging of intrekking van de regeling behoudens bijzondere om standigheden zes maanden van tevoren zal worden bekend gemaakt. De herdertjes zaten op de koude grond. Toen begonnen ineens Engeltjes te ingen. Ze keken verbaasd om zich heen. De zon scheen heel helder, toch was het nacht. „Jullie moeten in Bethlehem gaan kijken, in die oude stal". Dat hebben de herdertjes toen gedaan. En ze vonden die stal ook nog. et was een heel mooi kindje. „Dag herdertjes", zeiden Jozef en Maria. Ze waren allemaal een beetje verlegen maar wel heel blij. (door een meisje van 8 jaar) Heer, maak mij tot een werktuig van Uw vrede waar haat is laat mij liefde brengen waar belediging is vergeving waar onenigheid is laat mij eensgezindheid brengen waar dwaling is waarheid waar twijfel is geloof waar wanhoop is hoop waar duisternis is laat mij licht brengen en waar droefheid is vreugde, Heer, dat wij niet zozeer verlangen om vertroost te worden dan wel om te troosten, om begrepen te worden dan wel om te verstaan om bemind te worden dan wel lief te hebben. Want: zichzelf gevende wordt men rijk zichzelf verliezende vindt men vrede n stervende worden we wedergeboren voor altijd. ADVERTENTIE De waardebonnen aangewezen op de onderstaande nummers kunnen nog tot uiterlijk vrijdag 29 december a.s. worden afgehaald bij de Coöp. Raiffeisenbank, alhier. Waardebonnen, die na 1 januari 1968 niet zijn afgehaald vervallen aan de Holtense Handelsvereniging. f 250,— nr. 6292 - f 100,— nr. 6251. f 50,— nrs. 6629 en 9544. f 25,— nrs. 2739 - 5601 - 17803 - 18453 - 21298 - 21757 - 24112 - 26417 - 28719 29059 - 29762 - 34965 f 10,— nrs. 519 - 3269 - 3368 - 4412 - 9257 - 9951 - 12708 - 12943 - 17029 17368 - 18949 - 20161 - 20171 - 21097 - 21295 - 25778 - 25955 - 26214 26242 - 28409 - 32832 - 33623 - 34638

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 3