Zware lastenstijging bij het waterschap „Salland R'-ha Kan dit jaar nog zeekasteel na elf worden gelicht? ■R De lokkende schatten der Andrea Dorea Meer variatie Openbaar Kunstbezit Platenalbum uitgebreid Gemeente Holten geeft f 80.000 aan subsidies Winkeliers feestelijke willen een verlichting tijdens de winkelweek Herklassificatie verwacht Bronchi leften Bedrijfsopvolging in de landbouw: vele facetten Juiste verdeling kost veel moeite 55 Muziekhuis VëtNrs Riek Bolink- Landeweerd zingt in Nijverdal Dinsdagmiddag raadsvergadering Schaakuitslagen Huisvuil gaat maar Markelo Gevonden en verloren voorwerpen Belangrijk verhoogd V oetbalprogramma „H.M.V." 3 Zaterdag 16 december 1967 Blijkens de door het dagelijks be stuur van het Waterschap „Salland" aan het Verenigd College aangebo den begroting voor het jaar 1968, zal in dat jaar een bedrag van f 755.000,-— meer aan waterschaps lasten moeten binnenkomen dan in 3967. De uitgaven zijn thans ge raamd op f 2.140.000,tegen f 1.385.000,in het thans lopende jaar. Gespecificeerd over de onder delen van de begroting zullen deze uitgaven over 1968 belopen: na delig slot f. 108.000,— (1967: f. 13.500,algemeen beheer f. 250.000,— (f. 222.000,—), technisch beheer f. 719.000,— (f. 472.000,—), rente geldleningen f. 879.000, (f. 605.000.afschrijving kapitaals uitgaven f 92.000,— (f 58.000,—), di verse uitgaven f 10.000,(f 9.500, en onvoorzien f 64.000,(f 32.000,-). Totaal de in de aanhef genoemde uitgaven. Getracht zal worden deze stijging van de lasten ad f 755.000, te doen opvangen door een snelle herklassificatie van reeds ver beterde gebieden. De te heffen lasten stijgen hierme de tot over de twee miljoen gulden en het zal nog wel heel wat denk werk kosten om tot een juiste ver deling over gronden te komen. De waterschapsomslag per h.a. voor el ke klasse over 1968 is n.l. nog niet bekend, daar in 1968 diverse gebie den, die verbeterd zijn wat de wa terbeheersing betreft, geherclassifi- ceerd moeten worden. Hierna kan pas de aanslag 1968 per ha. bepaald worden, zegt het D.B. in zijn aanbie dingsbrief (commentaar) bij de be groting. Het meer te heffen bedrag kan in het kort als volgt worden vei-klaard: de rekening 1966 geeft een tekort te zien van f 108.000,dat in 1968 ge dekt moet worden. De salarissen, sociale lasten, reis- en verblijfkosten voor het algemeen beheer stij gen met f 28.000,de kosten van onderhoud der watergangen stijgen met f 120.000,aangezien in 1968 plm. 125 km. watergangen meer in onderhoud zullen zijn. (In 1967 plm. 200 km.). De salarissen van het technisch personeel stijgen t.o.v. 1967 met plm. f. 120.000,—. De grootste stijging vertoont de post rente van geldleningen namelijk Hoestdronk in tabUtvorm.SSct- In een druk bezochte vergadering hebben de beide PJGO-afde lingen „Jong Holten" en „De Plattelandsmeisjes" donderdagavond in café „De Waag" onder leiding van de heer A. W. Kreulen, adj. secretaris van de OLM uitvoerig gediscussieerd over het onder werp „Bedrijfsopvolging in de landbouw". Dat geschiedde, nadat eerst door voorzitter A. J, Podt een aantal mededelingen waren gedaan en enkele verenigingszaken waren afgehandeld. De heer Kreulen wees er vervol gens op, dat het de laatste jaren is voorgekomen, dat er boerenzoons zijn die het bedrijf van hun vader niet willen overnemen, ook al zyn zjj daarvoor in de gelegenheid. Daarvoor zyn reden, die o.a. van sociale aard kunnen zijn, maar ook betrekking kunnen hebben op geldelijke «,n fi nanciële gronden. Hij stelde Ar ver band hiermee een tiental vragen, die door de jonge mensen in discussie groepen werden besproken. Bij de bespreking van deze vragen werden als sociale redenen o.m. ge noemd de bedrijfsgebondenheid, geen vrije zaterdag en zondag, veel zor gen om een bedrijf te runnen, even tuele samenwoning en dergelijke. Als financiële redenen werden 'genoemd onvoldoende verdiensten, hoge inves teringen o.a. bij bedrijf ssplitsing, zware lasten, hoge successierechten. De heer Kreulen, die de discussie op juist, dit is het betere orgel dat u op de T.V. zaghet heeft de bekende gouden klank en biedt meer muzikaal genoe gen voor een lagere prijs. Kom alle modellen horen en bespelen bij Uw dealer NIJVERDAL telefoon 05486 - 3079 zeer pedagogische wijze wist te lei den, wees o.m. op de noodzakelijk heid van geleidelijke bedrijfsoverna me, o.a. door het vormen van een maatschap, waarbij het percentage van het inkomen geleidelijk meer naar de jonge boer kan overgaan. Andere redenen waarom een zoon niet in het bedrijf van de vader over stapt, zag het gezelschap in de om standigheid, dat de toekomstige vrouw geen boerin wil worden, het introuwen, gezondheidsredenen, geen liefhebberij en vakkennis. Pe _ïna- menteel veel besproken gedachte, dat de toekomstige jonge boeren geen le vensgezellin kunnen krijgen, werd door de vergadering over het alge meen niet geheel onderschreven De heer Kreulen wees zijn gehoor er op, dat de jonge boer zelfrespect moet tonen en door zijn levenswan del moet tonen wat hij waard is. Het zelfde-geldt voor het meisje. In dit opzicht oefenen de landbouwhuis- houdscholen een gunstige invloed uit. Het probleem is niet zo somber als er over gesproken wordt. Uitvoerij werd ingegaan op de eisen, die een jonge boer moet stellen aan het be drijf, dat hij kan overnemen, werd door velen aan getwijfeld of de boerenzoons wel voldoende worden ingelicht en voorbereid op het zelf standig ondernemerschap. De heer Kreulen zou ook tot de ouders willen zeggen, dat de ouderen zich tijdig uit het bedrijf moeten terugtrekken om de jongeren voor te laten gaan. Daar tegenover moeten de jongeren goed laten zien wat zij waard zijn. Op tal van facetten van deze problematiek werd uitvoerig ingegaan, hetgeen deze bijeenkomst tot een leerzame avond maakte. Voorzitter Podt sprak aan het slot dan ook met veel waardering over de wijze waarop de heer Kreulen de ze discussie had geleid en bood hem een presentje aan. f 382.000,Dit houdt o.m. verband met de in 1967 gesloten langlopende geldlening van 5 miljoen gulden ten einde het niet door subsidie gedekte gedeelte der kosten van het verbete ringsplan der waterbeheersing te kunnen betalen. Investeringen De kapitaalsdienst staat, evenals vorige jaren, volkomen in het teken van deze verbeteringswerken der waterbeheersing. liet hoge tempo der jaren 1966 en 1967 wordt gecon tinueerd. Geraamd wordt een uitga ve van plm. 8 a 9 miljoen gulden. Tot en met 1967 is reeds ruim 30 miljoen gulden voor verbetering van de waterbeheersing uitgegeven. Het D.B. zegt dat de rest van het verbeteringsplan in een snel tempo uitgevoerd zal worden, tegen, naar het hoopt, een lagere rente, want de ze rente doet de waterschapslasten schrikbarend stijgen. De uitgaven en inkomsten voor de diensten van waterkering en water regeling zijn ten aanzien van 1968 voor het eerst in één begroting op genomen, hetgeen een aanzienlijke vereenvoudiging der begroting met zich brengt. De openbare behande ling is bepaald op dinsdag, 19 de cember om 20.00 uur in het Water schapshuis te Olst. Aan de uitvoering door het her vormd kerkkoor te Nijverdal op za terdagavond 16 dec. in het Hervormd Centrum te Nijverdal van het Weih- nachtsoratorium van Heinrich Barth zal worden meegewerkt door sopraan Riek Bolink-Landeweerd. De bassoli zullen worden gezongen door Henk van Monsjou te Bussum. Het koor zal worden begeleid door de Deventer Orkestvereniging. De gemeenteraad komt dinsdag, 19 december a.s. des namiddags 2 uur ten gemeentehuize in openbare gadering bijeen ter behandeling van de voegende 1 Notulen van de openbare vergade ring van 23 oktober 1967. 2 a Ingekomen stukken b Mededelingen 3 Voorstel tot aankoop van grond van de heer A. van Ommen te Al phen aan den Rijn. 4 Voorstel tot het aangaan van een geldlening met de NV Bank voor Ned. Gemeenten te 's - Gravenha- ge. 5 Voor-stel tot machtiging tot het aangaan van vaste geldleningen met de NV Bank voor Ned. Gem. te 's-Gravenhage 6 Voorstel tot het vaststellen van 't maximumbedrag der op te nemen kasgeldlenintgen voor het jaar 7 Voorstel tot het toekennen van een uitkering aan het gemeenteperso- neel i.v.m. nacalculatie „trend" 8 Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeing tot de exploitatie van een vuilnisstort- plaats 9 Voorstel tot vaststelling van een verordening op de reinigingsrech ten. 10 Voorstel tot het vaststellen van de de gemeente- en bedrijfsbegrotin- gen voor het jaar 1968. 11 Voorstel tot het verstrekken een geldlening groot f 20.000 aan de muziekver. „HMV" te Holten 12 Voorstel tot wijziging van de g meente-begrotingen voor 1967 en 1968. 13 Rondvraag c HOOFDPIJN poeders KIESPIJN POEDERS HOEST poeders werken GRIEP poeders verrassend De schaakclub ..De Pioniers", speelde de vorige week, donderdag in haar clublokaal, hotel Holterman, een vijftal partijen voor de onderlin ge clubcompetitie. De uitslagen wa ren als volgt: A. Stukker-A. Jansen 1-0, H. H. J. Stukker-J. Broere 0-1, H. D. Grobben-A. J. C. Brands 1-0, G. J. Hoeve - H. Aaftink 1-0, B. van Beek - H. D. Pinkerst 1-0. De Andrea Doria, eens de trots van de Italiaanse koopvaardij, ügt al elf jaar op de bodem van de zee. Er dringt maar weinig licht door de lagen plankton en de 68 meter zeewater boven haar witte bovenbouw, die daardoor een spookachtige groene kleur krijgt. Op de boeg kunnen duikers met moeite de naam van dit vlaggeschip van de Italië Lijn ontcijferen. Van tijd tot tijd worden er ambi tieuze pannen aangekondigd om het schip of de schatten, die het casco moet bevatten, te bergen. Tot nu toe werden deze echter steeds uit technische of juridische overwegingen opgegeven. De Andrea Doria was een schip vol luxe en comfort- en zoals weieerüer in de scheepvaarthistorie is geschied, werd zij „onzinkbaar" geacht. De elf waieraicnte compariemenien zouden het fraaie schip in elk geval van nood drijvende kunnen houden. 25 juli 1956 Op de eerste de beste reis ging het al mis. Een reusachtige golf deed het schip 28 graden slagzij zaken, meubi lair en passagiers aan een zijde van het schip op een hoop gooiend. Velen werden hierbij gewond. Het schip, dat een totale waarde van 112 mil joen gulden vertegenwoordigde, voer op 25 juli 1956 in de mist naar New York. Om 23.20 uur waren er nog een paar afscheidsfeestjes aan de gang, terwijl een groot aantal van de 1134 passagiers reeds zijn bed had opge zocht. Plotseling doemde uit de mist het elf duizend ton metende Zweedse motor schip „Stockholm" op, dat juist uit New York was vertrokken. De roer ganger-s van beide schepen draaiden als razenden aan het stuurrad. Het mocht niet meer baten. Met een har de dreun boorde de „Stockholm" zich in de stuurboordzijde van de Andrea Doria. Binnen enkele minuten maak te het „onzinkbare'' schip zware slag zij. De volgende ochtend, om 10 uur 9 verdween het trotse schip in de gol ven. Vierenvijftig mensen kwamen hierbij om het leven. Geruchten Het schip lag nog maar nauwelijks op de bodem van het ter plaatse 68 meter diepe water of de geruchten barstten los. De brandkasten zouden juwelen, effecten en contanten bevat ten ter waarde van tenminste 3% miljoen gulden. Verder zou er voor 108 miljoen gulden ongemunt goud aan boord zijn. Zelfs als het schip niet meer in de vaart zou kunnen worden gebracht, zou de romp nog een sloop- waarde hebben van meer dan tien miljoen gulden. Er werden schadeclaims ingediend tot een totaalbedrag van 417 miljoen gulden. De eisers moesten echter met nog geen 21 miljoen gulden genoegen nemen. Sinds de tragische ramp kan men regelmatig min of meer fantastische bergingsplannen vernemen. Zo noemt het artikel van Het Beste het plan Het storten van huisvuil op <lc Holterberg zal binnen afzienbare tijd tot het verleden behoren. Evenals in Goor, Markelo en Rijssen reeds is geschied, zal de raad van Holten dins dag a.s. het besluit kunnen nemen, om gezamenlijk met deze gemeenten in de gemeente Markelo een vuilnisstort plaats te exploiteren. De kosten daar van zullen voor de gemeente Holten rond f 5.780 per jaar bedragen. In hun voorstel zeggen b. en w. on der meer, dat het geen nadere toe- lichting behoeft, wanneer zij stellen, dat de bestaande situatie weinig be vredigend is en aanleiding geeft tot diverse bezwaren. Ook de outillage van de reinigingsophaaldienst voldoet in het geheel niet meer aan de eisen, welke daaraan heden ten dage mo gen worden gesteld. Na overleg is men met genoemde gemeentebesturen tot bovenstaand resultaat gekomen. De stortplaats betreft een zandaf- -graving ten westen van de provin ciale weg Eisen - Rijssen, ter hoogte van de aan deze weg gelegen steen fabriek. De inhoud van dit stortgat is zodanig, dat hier verschillende jaren kan worden gestort. De inhoud wordt bovendien nog groter door de voort durende afgravingen. B. en w. achten een gemeenschappelijke regeling ir deze een goede oplossing van het hui dige probleem. De exploitatiekosten worden verdeeld naar de maatsta ven: aantal kubieke meters huisvuil der gemeenten, de hoeveelheid, die door derden wordt gebracht en het inwonertal der gemeenten. De reinigingsdienst zal op een nieu we leest moeten worden geschoeid, waardoor een nieuwe vuilnisauto en uniforme huisvuilemmers zullen n ten worden aangeschaft. Een voorstel daaromtrtent zal de raad in een vol gende vergadering bereiken. Voor de stichting Openbaar Kunstbezit is 1968 't twaalf de jaar van haar bestaan. Al die lijd is het doel gelijk gebleven: op een voor ieder begrijpelijke manier 'n in leiding bieden tot ons zo rijke museumbezit. Het doel bleef hetzelfde, maar vorm en opzet moesten van tijd tot tijd veranderen, eenvou dig omdat wij mensen voort durend veranderen. Daarom zal de twaalfde jaargang van Openbaar Kunstbezit er iets anders uitzien. Hij biedt meer dan ooit tevoren. Het aantal kleurenreproducties, dat tot nu toe 40 bedroeg, gaat met de helft omhoog, en wordt 60. De inleiding van de band is heel overzichtelijk geworden, zodat het opber gen van de reproducties, en het naslaan bijzonder een voudig zijn. Voor de radio- uitzendin gen blijft de opzet zoals de ze was: eens per week is 'n toelichting te horen bij een kunstwerk, waarvan men tevoren een fraaie repro ductie heeft ontvangen. La ter wordt ook de gesproken tekst aan de abonnee toege zonden. Veertig reproduc ties en veertig teksten in totaal. De t e 1 e v i s i e - uitzen dingen worden onderver deeld in 'n aantal series. Zo komen er vijf uitzendin gen over het interieur in de 17e eeuwse Nederlandse schilderkunst. Deze serie (de eerste in 1968) wordt in kleur uitgezonden. Wie geen kleurenontvanger heelt, kan de programma's evengoed in zwartwit volgen. Wie ge abonneerd is op Openbaar Kunstbezit, heeft trouwens tóch kleur: ook het toelich tend materiaal bij de tv- uitzendingen bevat name lijk kleurenreproducties, 20 in totaal voor het jaar 1968. De uitzendingen van Open baar Kunstbezit-televisie waren tot nu toe eens per 14 dagen te zien. Dat wordt nu elke week, zodat het makkelijker is, eraan te denken. De tijd is bijzonder gunstig: van kwart voor acht tot acht uur op donder dagavond, via Nederland II. In totaal verzorgen wij 20 tv-uitzendingen per jaar. Ondanks de vermeerdering van het gebodenen blijft de abonnementsprijs uiterst laag; dat kan door 'n zeer efficiënte werkwijze, en door het grote aantal men sen, dat meedoet. Een jaar abonnement kost f 13,75. Het is heel eenvoudig, abon nee te worden: dit bedrag storten op postgiro 1665 van Openbaar Kunstbezit, Am sterdam, met duidelijk Uw naam en adres op de giro kaart. Voor dit bedrag ont vangt men dus de platen en teksten voor radio en tele visie, - én een fraaie linnen opbergband. van een adspirant berger, die de he le romp van het schip met met lucht gevulde ping-pong balletjes wilde vul len. Hij kwam echter bijtijds tot de conclusie, dat de druk van zeven at mosfeer ter plaatse voldoende was om alle pingpong balletjes plat te druk ken. In 1964 ondernamen een aannemer, Robert F. Solomon en een makelaar in onroerend goed, H. Glenn Garvin, een poging, die ruim een miljoen gulden kostte. Hiervoor gebruikten zij een oude patrouilleboot van de Amerikaanse kustwacht, die voor dit doel werd verbouwd. Met twintig man, waaronder negen duikers van de Marine, vertrokken zij naar de plaats van de ramp. Men had echter het weer niet mee. Dagenlang joegen winden met snelheden van 55 kilo meter per uur over de woeste zee. Toen het weer beter werd verschenen er haaien. Niettemin slaagden de dui kers er in een gedeelte van de radar installatie en een schijnwerper van 1000 watt naar boven te halen. De schijnwerper bleek nog te werken. Acht dagen later haalde men na ge weldige inspanningen het levengrote beeld van de zestiende eeuwse Ge- nuese admiraal Doria, naar wie het schip was genoemd, uit een der sa lons naar boven. Van het laten sprin gen van de verschillende kluizen zag men af, omdat men over de eventueel naar boven gehaalde kostbaarheden ongetwijfeld langdurig zou moeten gaan onderhandelen. De vraag is nu, zal de Andrea Do ria ooit worden geborgen? Er zijn wel meer schepen vergaan, die grote hoe veelheden kostbaarheden aan boord hadden en zij liggen nog steeds on der het geheimzinnige oppervlak van Ondertussen ligt de Andrea Doria eveneens, tergend dichtbij, op de zee bodem, vooralsnog bewaakt door de grijze golven, die over haar romp spoelen. Gevonden: 1 damesfiets; 1 gevoer de herenhandschoen; 1 huissleutel; 1 duimstok; 1 boek over kemgeografie; 1 portemonnaie; 1 schooletui met in houd. Verloren: 1 armbandje met bedel tjes; 1 groene shawl met strepen; 1 rechter handschoen: 1 linker rode vuisthandschoen; 1 double dameshor loge met double schakelarmband. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten tus sen 8 en 22 uur, DOCH NIET tussen 13 en 14 uur. Bij hun aanbiedingsbrief van de ge meentebegroting voor 1968 hebben burgermeester en wethouders van Holten een lijst gevoegd van de daar in opgenomen subsidies. Daaruit blijkt, dat de gemeente Holten wanneer de raad daarmede accoord gaat in het komende jaar bijna f 80.000.- 7,al uitgeven ter bevorde ring van het werk van 43 vereni gingen, instellingen en organisatie met een plaatselijke of landelijk ka rakter. Deze subsidiëring valt uit een in drie belangrijke sectoren van het maatschappelijk bestel n.l. het gebied van de volksgezondheid (f. 24.784,50), het. gebied van de cul tuur, t.w. bibliotheken, sportbeoefe ning, militaire tehuizen, jeugdvor- ming, muziekonderwijs, godsdienst onderwijs en andere culturele doel einden f. 21.185.47), de muziekbe oefening (f. 1280,-) en het terrein van de sociale zorg en het maatschappe lijk werk (f. 32.902.50). In vergelijking met het geraamde voor het jaar 1967 zijn enkel subsi dies belangrijk verhoogd. Zo is het bedrag voor he Kraamcentrum Zuid- West Overijssel van f. 3960,- gebracht op f. 5280,-. Het college is daarbij uitgegaan van 1200 verzorgingsdagen. Voor de wijkverpleging wordt een hoger bedrag geraamd van f. 1690,- (Van f. 16.500 op f. 17,840,-). In de culturele sector zal de sub sidie voor de Stichting Uitleenbiblio theek Markelo-Holten-Diepenheim van f. 15.831.86 gebracht worden op een bedrag van f. 17.305,47. De Stichting Muziekschool te Rijssen zal maar liefst f. 1400,- meer ontvan gen dan het vorige jaar werd ge raamd. Voor individueel onderwijs ramen b. en w. voor 40 leerlingen 52 weken a f. 0,75 (per leerling per week pej- les van 30 minuten) f 1.560.- en voor 10 classicale leerlingen 10 x f. 9 is f. 90,- totaal f. 1-.650,-. In de sector „sociale zorg" wordt de subsidie voor de gezinsverzorging gebracht van f. 18.330.- op f. 26.730.-. Hierin is f. 630,- begrepen voor de huidige leiding.' Zodra een maat- schappel. werkster wordt aangesteld vervalt deze post, maar moet de subsidie met een bedrag van f. 4000,- worden verhoogd. De gemeente draagt in deze kosten n.l. het zelfde percentage bij als het Rijk. Op het terrein van de muziekbe oefening is voor de muziekvereni ging „H.M.V." evenals vorig jaar een subsidie van f. 1.250,- uitgetrok ken, voor het Overijssels Philharmo- nisch Orkest f. 25,- en voor de Rijks- politiekapel f. 5,-. De subsidie voor de Sportvereniging „Bato" is gehandhaafd op f. 50,-. Het Wit-Gele Kruis, afdeling Heeten, ont vangt in plaats van f. 100,- het vol gend jaar f. 12.-. Jaarlijks komen altijd een zeer groot aantal verzoeken om subsidie bij de gemeentebesturen binnen. B. en w. hebben bij hun lijst niet vermeld ten aanzien van welke verzoeken, van welke verzoeken zij de raad voorstel len afwijzend te beschikken. Alle wedstrijden voor zaterdag en zondag van de afdeling Twenthe der KNVB zijn afgelast, in verband met de toestand van de terreinen. Dit zal waarschijnlijk ook 't geval zijn voor het amateurvoetbal van de KNVB. Moeht dit niet het geval zijn, dan zou Holten 1 thuis tegen MVV '29 moeten spelen. In verband met de noodzaak om tot aanschaffing van een geheel nieuw instrumentarium over te gaan, heeft de muziekvereniging „H.M.V." de hulp van de gemeente ingeroepen aldus blijkt uit een voorstel van b. en w. aan de raad. De thans in gebruik zijnde instrumenten met 'n z.g. „hoge" stemming, worden nog maar door weinig korpsen gebruikt, zeggen b. en w. in hun toelichting, en de aankoop van deze instrumen ten is ongeveer 10*/« duurder dan die met een z.g. „lage" of oorspronke lijke stemming. Bij vervanging zul len de huidige instrumenten worden gebruikt voor de opleiding van jeugdleden. De kosten van aankoop van nieu we instrumenten worden geraamd op pl.m. f. 26.000,-. B. en w. menen dat een dergelijk bedrag niet kan worden verkregen door giften en bij dragen van de inwoners. Aangezien de muziekvereniging een vooraan staande plaats inneemt in het cul turele leven in deze gemeente stel len zij de raad voor een bijdrage a fond perdu groot f. 6000,- uit het fonds voor culturele' doeleinden te verstrekken, voorts een geldlening van f. 20.000,- te verlenen tegen een rente van 6Vs°/o en een extra subsidie toe te kennen gelijk aan het bedrag van de jaarlijkse kosten en aflossing. (20-jaarlijkse termijnen). In de woensdagavond in café Maats gehouden ledenvergadering van de Holtense Handelsvereniging werd een na-beschouwing gewijd aan de door de winkeliers gehouden St. Nicolaas- actie. De voorzitter de heer W. ten Berge constateerde, dat, naar dc be rekeningen die men heeft kunnen maken, een vijfde meer werd omge zet, dan het vorige jaar. Hij schreef het welslagen o.a. toe aan de slogan „Koopt elders niet wat eigen plaats u biedt", maar vooral ook aan bet feit, dat de zaken zijn uitgebreid en dat de winkeliers in Holten een steeds groter en kwalitatief beter, assorti ment van goederen aan de klanten hebben aan te bieden. Ook de aan de ze actie verbonden attractie vormt z.i. een belangrijke trekpleister voor de ingezetenen om in eigen plaats zoveel mogelijk inkopen te doen. Deze vergadering is spontaan opge komen, omdat men het volgend jaar meer aandacht wil gaan besteden aan de straat- en gevelverlichting ver klaarde hij. Hierover had een uitvoe rige gedachtenwisseling plaats, wel ke resulteerde in een opdracht aan 't bestuur om door overleg met de bij deze materie betrokken instanties, t.z.t. met een afgerond voorstel bij de ledenvergadering te komen. Uitvoerig werden nog de aan de dag getreden fouten en gebreken bij de winkelweekactie onder de loupe genomen, waarna nog een korte rond vraag volgde.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 3