Omzet GOS-afdeling stijgende lijn in DIRECTEUR HIDDINK WIL EEN BIBLIOTHEEK: 4000 BOEKEN Leerlingen gaan zelf examenvakken kiezen Ri-ha HOLTENSE KUNSTCLUB KOMT BIJEEN PJGO-ers Amerika reisden door naar Hawaii Positie van de werknemer de onderneming werd uitvoerig besproken H.M.V. kreeg ovatie na goede uitvoering J. van Willigen: op de wereldmarkt groter varkensaanbod verwacht Dropping Jong Holten en Plattelandsmeisjes in i.TirizJ.i Tirolerkapel een succes Purolhpudt- Muziekhuis Völkers Motorclub deed het te voet... TONEELSTUK IN STUDIE Onderlinge schaakwedstrijden Lezing door dierenarts Johan Stukker won prijs in voetbalpool Snelschaaktoernooi van De Pioniers Pioniers wonnen van E.N.O. GEVONDEN EN VERLOREN Spit, Spierpijn Burgerlijke stand VEEMARKT RUSSEN Schaatsers opgelet Zwemmen in de winter Judo vraagt om belangstelling Zaterdag 25 november 1967 Tijdens de ouderavond van de openbare scholengemeenschap, die vrijdagavond gehouden werd, heeft de directeur, de heer H. J. Hid- dink, een uiteenzetting gegeven van de huidige stand van het voortgezet onderwijs aan zijn school. Door het inwerking treden van de Mammoetwet heeft men het ulo-onderwijs vaarwel gezegd. Het is thans Havo, Mavo en Meao, zoals dat nu ook van top tot teen wordt ingericht bij de andere scholen in den lande. Behoudens de twee verplichte vakken kunnen de leerlingen voor het eindexamen verder een eigen vakkenpakket kiezen. Voor de derde klas Mavo wordt dit in 't geheel 5 vakken, 4e klas Mavo 6 en voor de 4e en 5e klas Havo totaal zes vakken. De keuze geschiedt deels door de leerlingen en hun ouders. de weg nog moeten aftasten ook bij het middelbaar onderwijs, want de leerlingen moeten door kunnen stromen. Het opstellen van de lesrooster is een enorm karwei, dat veel hoofdbrekens heeft ge kost, omdat men uitmonde in 9 verschilende groepen, maar het is gelukt. Men heeft echter niet kunnen voorkomen, dat de leerlingen geen tussenuren vrij zijn. Er is echter voor het opvangen van deze leer lingen gedurende de tussenuren steeds een docent aanwezig. Als de bibliotheek die men heeft ingericht goed toegerust is dan kan zij een nuttige functie vervullen b. v. bij het maken van projecten. De Mammoetwet wil de leerlinen zoveel mogelijk zelf laten doen. Het bedrijfsleven heeft mensen met initiatief nodig. Zo'n uitgebreide bibliotheek kan zeer nuttig werk doen, aldus de heer Hiddink om de leerlingen zelf aan het werk te zet ten. Hij zou daarvoor de gemaakte stellingen gaarne vol met boeken zien. Het gemeentebstmir zorgt hier Voor het MEAO ligt het nog wat anders en is het nog niet zo als bij de genoemde takken van onderwijs. De heer Hiddink noem de het voor de leerlingen erg aan trekkelijk, dat zij niet voor alle kennis examen behoeven te doen. En ook voor het onderwijs blijkt deze keuze voor een vakkenpakket aantrekkelijk, want veel leerlin gen tonen nu voor verschillende onderdelen grotere belangstelling- De keuze is dit jaar nog enigszins beperkt. Voor MAVO en HAVO is geadviseerd twee vreemde talen te kiezen- Men zal in deze materie ADVERTENTIE juist, dit is het betere orgel dat u op de T.V. zaghet heeft de bekende gouden klank en biedt meer muzikaal genoe gen voor een lagere prijs. Kom alle modellen horen en bespelen bij Uw dealer NIJVERDAL telefoon 05486 - 3079 Het houden van droppings is In dit jaargetijde blijkbaar een geliefde be zigheid, want behalve de PJGO-afde- Iingcn hield ook de MAC „De Holter- berg" het afgelopen weekend een der gelijk evenement, waaraan 36 motor sportliefhebbers deelnamen. Zij wer den gedropt in Ampsen-C gemeente I.aren) en de opdracht luidde zich te vervoegen aan het adres G 5c met een rode lucifer, een eendenei, vijf eikels, een beukenblad en een knoop met twee en e e n met vier gaatjes. Het adres G 5c bleek te zijn het café-restaurant ,,De Exelse Molen", in de omgeving van Lochem. dat door alle deelnemers ten slotte wel gevon den werd. Er was maar één groep, die een werkelijk rode lucifer kon tonen. Anderen hadden met een ball pen een lucifer rood gemaakt en er was zelfs een groep, die er bloed voor geoffei-d had om het strijkhoutje rood te krijgen. Het werd tenslotte een ge zellig weerzien, nadat men gedropt was, waarbij aan de deelnemers een bord erwtensoep werd aangeboden. Men bleef nog enige tijd gezellig ver toeven in Exel. De prijswinnaars wa ren: 1 groep mevrouw G. Kalfster- man-Huzen, 2 groep Ter Hoeven, 3 groep Jos Slag, 4 groep Joh. Wan- sink. De prijzen bestonden uit een taart, krentenbrood, wijn en worst. De dropping was uitgezet door de heren Jan Wansink, D. J. Schooien en Dick Jansen, die wel eer van hun werk hadden. Vrijdag a.s. houdt de afdeling Hol ten van de EHBO een dropping voor leden en niet-leden. De C.J.V, te Dijlcerhoek heeft on langs in studie genomen het toneel stuk „Zwijgen uit angst" van de auteur Dré Camper. De uitvoering zal plaatsvinden op 1 en 2 decem ber in het gebouw Bethanië, aldaar. gedeeltelijk voor. De plattelands- bibliotheek vult aan en verzorgt de catalogi- Van de 600 boeken zou spreker naar de drie- a vierduizend boeken willen. De directeur wil deze boekenverzameling niet zien als een uitleenbibliotheek, maar hij wil een leeszaal, zodat de leerlingen tijdens de tusenuren en in de middagpauze daarvan gebruik kunnen maken. Een dergelijke opzet is waarschijn lijk niet in de rijksvergoeding be grepen. Het is een materie die nog in de lucht hangt. De heer Hiddink zou hiervoor een deel van de schoolkas willen aanspreken. Zijn voorstel om hiervoor f2000,- a f2500.- beschik baar te stellen, werd door hand opsteken met algemene stemmen aanvaard- Aangezien de ouders het volgend jaar door de Mammoetwet zelf de boeken zullen moeten kopen, sprak de vergadering zich in meerderheid uit voor de vorming van een boe kenfonds door de overheid, waarbij dan 25 procent huur door do ouders zal moeten worden betaald. Met veel waardering sprak de directeur tenslotte over de verkiezing van een leerlingenschoolbestuur, waarover wij onlangs reeds hebben ge schreven. Leden van de schaakclub „De Pioniers" speelden donderdag 16 no vember j.l. in het clublokaal, hotel Holterman, een achttal partijen voor de onderlinge clubcompetitie. De uitslagen waren: J. Broere C. van Geerestein 1-0, H. H. J. Stuker F. J. Hol 0-1, A. J. C. Brands G. J. Hoeve 0-1, J. Eel- velt B. van Beek 0-1, G. Wesle- ra H. D. Grobben 0-1. B. van Beek C. van Geerestein 1-0, J. Eelvelt J. Broere 0-1, J. Steen bergen A. J. C. Brands 0-1. De NW-bestuurdersbond belegde dinsdagavond in café Haverslag een bijeenomst voor de leden van de bij deze centrale aangesloten vakbon den met het doel om van gedachten te wisselen over het onderwerp ,,De positie van de werknemer in de onderneming". Spreker was de heer J. Abbenhues, districtsbestuurder van de Ned. Metaal Redrijl'sbond (NMB) uit Hengelo, die na een korte inleiding door de voorzitter, de heer H. Koopman, het probleem - dat vooral (ie laatste tijd zeer actueel geworden is in verband met de vele ontslagen - benaderde aan de band van een drietal vragen. De eerste vraag: ,,Hoe is de posi tie van de individuele werknemer in een onderneming", kon spreker niet bijzonder positief waarderen. Wij zijn allen volwaardig staat- burger met door de wet gewaar borgde rechten, aldus spreker, maar zodra men als werknemer een be drijf binnenstapt is men overge leverd aan de willekeur van de werkgever, die - mits niet in strijd met de wet - zelf de regelingen in het bedrijf kan opstellen. Een schril voorbeeld daarvan is b v. het ont slag op staande voet. Van een per soneelsbeleid, waarvan men na de tweede wereldoorlog nogal wat ver wachtte, is niet veel terecht ge komen. Wat men gedaan heeft waren dikwijls pogingen om de mensen aan het bedrijf te binden. Een werkelijk personeelsbeleid is nooit gevoerd- Bij de tweede vraag ..Waarom structuurherziening van de onder neming?''. ging de heer Abbenhues uitvoerig in op het rapport van de commissie Verdam, waarin voor stellen tol herziening van het on- dernemersrecht zijn vervat, o-a. het openbaar maken van de jaarreke ning, het enqueterecht, de aanstel ling van arbeiderscommissarissen enz. Ten opzichte van meer open heid door de besloten n v.'s is de commissie het nog niet geheel eens. Bij het enqueterecht zijn de be langrijkste commissarissen daartoe alleen bevoegd, maar verder nie mand. Bij de toepassing van sancties lean de rechter een commissaris be noemen. De affaire Van Heyst heeft duidelijk geleeerd waartoe de be slotenheid van een n.v. kan leiden- Met de instelling van arbeiders- commissarissen zijn alle vakbonden niet gelukkig. Verschillende be pleiten meer rechtsmacht voor de ondernemingsraden. Voorts moeten deze zich b.v. kunnen laten bijstaan door vakbondsdoskundigen. Er moet ook vergaderd kunnen worden zon der de voorzitter, die altijd de direc teur van de onderneming is. De positie van een ondernemingsraad- lid is ergens gevaarlijk- Wanneer hij zich lijnrecht tegen de leiding van het bedrijf opstelt kan hij ge wipt worden. Meer onanfhankelijlt- j heid is dan ook gewenst. Zijn posi- De Holtense Kunstclub houdt liaar 19e bijeenkomst op woensdag 29 no vember in Amicitia Dit culturele eve nement. waarvan dokter Nagelhoudt de onbetwiste leider is, wordt ge opend door de burgemeester, mr. VV. H. Enklaar. Op initiatief van de besturen van de afdelingen der OLM, CBTB en van de bedrijfsvoorlichtingsyerenigingen Holten en Dijkerhoek zal de dieren arts. de heer J. Warrink, alhier, op maandag 27 november a.s. in hotel Hoterman een causerie houden over „Ziekten van het jongvee en hun be strijding". In het bijzonder zal aan dacht worden besteed aan wormziek ten. Er zal volop gelegenheid worden geboden om vragen t.e stellen. Deze gecombineerde vergadering begint 4NQ 8 uur. Na een korte inleiding van de dok ter zelf zal de heer M. H. Zaalberg, pottenbakker te Ommen spreken over liet onderwerp ..Pottenbakken, vroe- ;er en nu", waarbij behalve de tech niek van het pottenbakken, vooral ook het ontstaan van de klei, de op gravingen en de geschiedenis (van Oud-China, Japan. Perzië. Egypte. Kreta, Zuid - Europa) aan de orde zullen komen. In de pauze vindt de gebruikelijke verloting van kunstvoorwerpen plaats waaronder een handgedraaide grote vaas in groen, roodgevlarnde glazuur (gesign. Zaalberg), schiderijen, aqua rellen en tekeningen van Jan Slijk huis. Clély Lamberti (België), Kees Stoop en Aleid Lesmeister. Na de pauze volgen nog films over handkneden bij de primitieve volken, bet draaien in India. Mexico. Grieken land en Nederland. De beer Zaalberg zal op de avond van deze bijeenkomst, die om 19.45 uur begint, een kleine tentoonstel- ing inrichten van pottenbakkerswerk uit andere landen en andere tijden. tie moet bij de wet geregeld worden, aldus de heer Abbenhues. Nadat ook de derde vraag. .,Is hel „ondergeschikt" zijn van de werk nemer in strijd met <le democra tie?", uitvoerig was behandeld- bleek, dat de vergadering, die niet druk bezocht was, zich over het al gemeen heel goed vinden kon in het standpunt dat door de inleider werd ingenomen. Johan Stukker, Kolweg 18, had bij het zetten van de kruisjes op het pc-olformulier vrouwe Fortuna aan zijn zijde en won met 12 goede uit slagen f 490.60. Extra leuk zo met de hoge gast uit Spanje in de buurt. De schaakclub „De Pioniers" houdt de volgende week donderdag ter gele genheid van het Sinterklaasfeest in haar clublokaal, hotel Holterman, 'n snelschaaktoernooi, waaraan ook niet-clubleden kunnen deelnemen. De aanvang is bepaald op 20.00 uur. Dit werd besloten op de donderdagavond in hotel Holterman gehouden club avond. De uitslagen voor het onderling clubkampioenschap waren als volgt: A. Stukker B. van Beek 0-1; C. v. Geerstein G. H. Hoeve 1-0; H. H. J. Stukker J. Steenbergen. 1-0; J. van Bruggen Jr H. J. Aaftink 1-0; F. Groenewoudt H. D. Grobben 0-1 en H. J. Aaftink II. H. J. Stukker 0-1. De schaakclub „De Pioniers" speelde op maandag 13 november j.l. in het gebouw „Het Visnet" te Nijverdal een schaakwedstrijd voor de 3e klasse A der Twentse Schaakbond tegen E.N.O. II te Nij verdal. De Holtenaren wonnen deze wedstrijd met 7-3. 1 De uitslag aan de borden was: H. Keizer F. J. Hol 0-1, C. Kap- tein H. D. Grobben 0-1, G. Hem- mink mevr. J. J. Hol-Groothoff 1-0, J. Langkamp B. van Beek 0-1, H. Willems H. D. Pinkert 1-0, J. Horstink A. Stukker 0-1, A. Pieltjes G. J. Hoeve 0-1, H. Bosch C. van Geerestein 0-1, H. J. A. Reekers F. Groenewoudt 1-0 en J. Oonk H. H. J. Stukker 0-1. ADVERTENTIE »nw voor Baby's huidje WOrVB» AFQEftLOTEH Gevonden: 1 nylon handschoen. Verloren: 1 smal gouden armbandje met steentje. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten tus sen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. en reumatische pijnen wriift U eveneens weg met Geboren: Gerben Jacob, zv G. Meijerink en G. Smedes. Mr. G. Vixseboxsestr. 4: Roeland Hank, zv H. Arendshorst en M. J. Wal- voorl, Kozakkenstr. 13: Juliette, dv A. Meijerink en H. J. Jansen, Mr. G. Vixseboxsestr. 2; Marjan, dv A. J. Temmink en H. J. van Schooten, Dijkerhoek 62g, (geboren te Deventer)Leendert, zv A. Schellevis en A. Voogd, Mr. G. Vix seboxsestr. 11 (geboren te Deven ter). Gehuwd: G. J. Saalmink, 25 jr., Look 39 en H. Stam, 24 jr., Look 39. Aangevoerd: Runderen 19; varkens 606. Totaal 625. Prijzen: 10 melk- en lcalfkoeien van f 975 tot f 1200 per stuk; 5 pinken van f 750 tot f 900 per stuk; 4 graskalve ren van f 450 tot f 550 per stuk; 14 drachtige zeugen van f 300 tot f 425 per stuk 592 biggen van f 64 tot f 72 per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Han del zeer stroef, prijzen staande. Zeu gen: Handel kalm. prijzen staande. Biggen: Handel willig, prijzen staan de. Liefhebbers van de schaatssport raden wij aan goede nota te nemen van de mededeling in de adverten tie jaarvergadering van de IJsclub „De Noordpool" betreffende de kos ten verbonden aan het donateur schap van de club. Na 2 dec. a.s. wordt het donatiebedrag verhoogd met 100 procent. was bijna geheel r jaarlijkse uitvoe- Onder verrassend grote belangstelling z.aal „An bezet gaf de muziekvereniging „HMV" vrijdagavond haar ring onder leiding van dirigent Henny Fransen. Het programma dat het ensemble len gehore bracht was met veel zorg ge kozen en werd ook door hen die van de (muzikale) kaas alleen nog maar de korstjes hebben gegeten bijzonder gewaardeerd en onderstreept met een hartelijk applaus na elk nummer en een daverende ovatie aan het slot, een ovatie die het korps waardeerde met een extra mars. Nadat HMV's voorzitter de heer A. Westerik een woord van welkom had gesproken waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot burgemeester mr. W. H. Enklaar en de afgevaar digden van de diverse verenigingen uit Holten en de zuster verenigin gen uit de omliggende plaatsen en een woord van dank was gesproken tot het bestuur der gemeente voor de jaarlijkse subsidie en tot de dona teurs voor hun financiële bijdrage opende het corps het concert (waar bij door dirigent Fransen bij elk num- met een korte toelichting werd ge geven) met de mars „The Standard of St. George" van Alford. De presentatie van deze mars wek te meteen goede verwachtingen en deze verwachtingen heeft het korps in het volgende nummer volledig gehonoreerd. Twee gewijde muziek werken met Engelse liederen beide uit „Nieuw klanken" a. New Castle Hymn" en b. „Steal away" werden gespeeld met zeer goede fanfare klank. Een van de twee grote werken die het korps voor de jaarlijkse uitvoe ring op het programma had gezet was de Huldigingsmars van de Noor se componist Edward Grieg. Deze praalmars voor een vorstelijk huwe- De ..Plattelandsmeisjes" en „Jong Holten", afdelingen van de P.J.G.O.. hielden donderdagavond in hotel Holterman een gezamenlijke leden vergadering, die onder leiding stond van de voorzitter van „Jong Hol ten", de heer J. A. Podt. Een bij zonder woord van welkom gold de heer J. M. Wittermans. onder-direc teur van de openbare scholenge meenschap, het adviserend lid, de heer M. Bouwhuis en de afgevaar digden van de O.L.M.-afdeling, de heren Aanstoot en Keuterman. Voorzitter Podt deelde o.a. mede, dat eind november of begin decem ber in samenwerking met andere verenigingen nog een excursie ge maakt zal worden naar de ruilver- De afdeling Holten van de GOS die zoals bekend een onderdeel vormt van de Coveco. de Centrale Organisatie van Veeafzet- en Vleesverwerkingscoöpe- raties hield dinsdagavond onder voorzitterschap van de heer D. J. Brons voort een vrij goed bezochte leden- en leveranciersvergadering in hotel Holter man. In deze vergadering hield de districts-vertegenwoordiger de heer J. van Willigen uit Laren (G.) een interessante inleiding over „Coveco Aktualiteiten", waarin hij een overzicht gaf van de huidige ontwikkeling van de handel in siacht- en gebruiksvee. Alvorens de heer Van Willigen aan het woord kwam, werd hij en de heer H. I.ohuis, vertegenwoordiger te Hengelo (O.) in het bijzonder welkom geheten en schetste de voorzitter de huidige situatie ten aanzien van de varkensfokke- ry en -mestery als niet zo gunstig. De fokkerij heefl het een ogenblik best gehad, maar het is nu „laveren" met de prijzen. Uit het jaarverslag over 1966 blijkt dat de afdeling Holten wat de afzet en afname betreft zich in een stij gende lijn beweegt. Het ledental be draagt 68 (v.j. '67). het aantal afge leverde varkens bedroeg 5291 (v.j. 5307), nuka's 333 (331) runderen 238 (239), derhalve constante cijfers, maar het aantal verhandelde biggen is meer dan verdrievoudigd, tei'wijl daarmede de geldomzet belangrijk is gestegen t.w. van f. 1.414.578- naar f. 1.864.657,-. Voor de thans verstreken 10 perio den van 4 weken van 1.967 waron deze cijfers varkens 4499 (v.j. 4017) nuka's 220 (264). runderen 167 (177). biggen (4751 (4427). in geld f. 1532161 (f. 1.375.803. 97). Bij de bestuuursverkiezing werd de heer H. J. Schorfhaar, Lichtenber- gerweg 12 te Rijssen, die periodiek aftrad, met bijna algemene stemmen herkozen, terwijl in de plaats van de heer D. J. Bronsvoort, die statutair niet herkiesbaar was, gekozen werd de heer W. Rensen HWzn. Espelo Huidige ontwikkeling In zijn inleiding, die hierna volg de, herinnerde de heer Van Willigen er in de eerste plaats aan. dat de verwikkelingen, die de uitbraak van het mond- en klauwzeer in dit voor jaar meebracht, maandenlang 'n gro te actualiteit hebben gehad, 'n Sterk ontregeld aanbod van slachtdieren was het gevolg. Op 9 januari sloot Frankrijk de grenzen voor ons le vend vee en veeproducten. De an dere EEG-partners volgden. I-lierop stortten de onderdelenprijzen in het binnenland ineen, waardoor in de der de week van januari de varkensprij- zen scherp daalden. Spreker schetste hoe na de opening van de grenzen de export van geslachte varkens en ver se vleeswaren teleurstellend bleef. Wanneer men echter een prijsverge lijking maakt tussen het eerste half jaar van 1967 met. dal van 1966, dan moet men vaststellen dat het prijs niveau in 1967 toch aanmerkelijk ho ger is geweest dan in 1966. hetgeen op zich zelf verwonderlijk genoeg is. Spreker voegde daaraan toe, dat de prijs zich op dit moment zeker op een lager niveau zou hebben bewo gen, wanneer op 1 juli geen verla ging van de heffingen op de import van geslachte varkens en varkens vlees van kracht was geworden. Naast de verlaging van de hef fingen bij het verkeer tussen de EEG-landen heeft het gemeenschap pelijk beleid voor de varkenshoude rij nog een tweetal positieve punten en wel omdat de EEG ten opzichte van de z.g. derde-landen als een ge sloten eenheid met een buitentarief optreedt en omdat, wanneer de var- kensprijs in een produktiegebied daalt beneden een z.g.n. basisprijs, met tussenkomst van de betreffende na- regelen kunnen worden genomen. Basisprijs De basisprijs is, aldus de heer Van Willigen voor de eerste maanden tot 1 oktober 1968 vastgesteld op f. 2.78 voor lA-geklassïficeerde var kens. Uitvoerig ging spreker de maat regelen na, welke genomen kunnen worden wanneer er besloten wordt varkens uit de markt te nemen. Wat het aanbod van varkens be treft verwacht men over de perio de oktober 1967 tot en met maart 1968 een meer aanbod van 7,00 pet. of wel 230.00 stuks. In West-Duits- land zal dit percentage van okt. 67 t.m. jan. 1968 8 pet. en in Frank rijk tot en met december 1967 4 pet bedragen. Spreker noemde nog forse uitbrei dingen voor België. Denemarken en Amerika. Naast de omvang van het aanbod van slachtvarkens zijn er uiteraard nog enkele factoren, die er toe kunnen leiden dat het moeite zal kosten het evenwicht op de varkensmarkt te bewaren. Als een der factoren noemde spreker de teruggang in de conjunctuur, met als gevolg de toenemende werkloosheid, waardoor de gezins- I. smetteloos zuiver inkomsten verminderen. De heer Van Willigen wilde niet pessimis tisch zijn maar het wordt wel dui delijk, dat men alle zeilen zal moe ten bijzetten om de belangen van de veehouderij te waarborgen. De Coveco heeft hierin naar spre kers oordeel een eerste taak. Uit voerig stond hij stil bij de wijzi ging van de bedrijfsverhouding: minder bedrijven, groter aantal mestvarkens. Binnen het verband van de Co veco heeft het gebruik van de kort lopende termijncontracten geen om vang van betekenis aangenomen. De De Coveco heeft in samenwerking met de Coöp. veevoederindustrie an dere regelingen ontworpen met o.a. de sa menwerkingsregelingen tussen fokkers en mesters waaraan inmid dels reeds 2600 bedrijven deelnemen met een gezamenlijke jaarproduktie van 345.000 slachtvarkens. Daarnaast is er veel animo van de mesters voor het minimumprijsga- rantiecontract. In de loop van 1967 is de gai-antiebasis op f. 2.61 gebracht voor de in IA geklassificeerde var kens in de gewichtsrubriek van 68 tot 80 kg. geslacht gewicht. Credieten Door de verdere specialisatie wordt er ook steeds meer gebruik gemaakt van het zgn. mestvai-kenscrediet en voor cle fokkerij van het fokvarkens- crediet. Een twintigtal jonge mensen waaraan hoge eisen worden gesteld, is voor het acquisitie-apparaat in op leiding genomen. Voorts is, om bij de tijd te blijven, een varkensverede- lingsinstituut in oprichting. Er is een goede samenwerking met de coöperatieve veevoedersector. Positie verstevigd Na nog uitvoerig te zijn ingegaan op de runderafzet en de export van fok- en gebruiksvee. verklaarde de heer Van Willigen, dat de positie op de binnenlandse en buitenlandse markt is verstevigd door de over name van de N.H. Hollandse Vlees combinatie „Groot Booyonlangs. Bovendien zijn nog belangrijke wijzi gingen te verwachten, die de positie van de coöperatieve vee- en vlees- handel zullen versterken, zoals se dert 1 januari 1965 ook reeds is ge schied. In 1962 was het parool ,naar de honderd miljoen" thans is de om zet reeds gestegen tot honderdzes- lig miljoen gulden, aldus de heer Van Willigen. Deze uitvoerige inleiding ontlokte aan de vergadering tal van vragen, waaruit o.a. bleek, dat enkele leden het niet geheel eens waren met de vaststelling van de biggenprij- zen. Daarover werd geruime tijd gediscussieerd. Voorts werd nog eens de aandacht gevestigd op de intre- gatie fokker-mester en de kwaliteits verbetering die daarvan reeds merk baar wordt. Voor de varkenshouder werd vooral van belang geacht het aanbod samen te bundelen. Aan het slot van de vergadering bracht de vice-voorzitter de heer H. W. Luggenhorst, de aftredende voor zitter Bronsvoort dank voor zijn be langrijk aandeel in het werk der af deling. Deze verklaarde op zijn beurt de goede samenwerking altijd te hebben gewaardeerd. Bij het weggaan werd aan alle be zoekers een Gelderse rookworst aan geboden. kaveling in het Denekampse Veld. Bij de vorige excursies, waarvoor grote belangstelling bestond, was er n 1. weinig deelname van de zijde der plattelandsjongeren. Daarom wordt nogmaals een kans gegeven in verband met de ruilverkave ling HoltenMarkelo om de si tuatie in Denekamp in ogenschouw te nemen. Hij sprak voorts de hoop uit, dat iedereen het z.g. sokkenbal zal bij wonen, dat zaterdag, 9 december, in de zaal van 't Bonte Paard door de beide verenigingen gehouden zal worden. In de pauze konden alle dames een hyacintenbol in ontvangst ne men. Later zal uitgemaakt worden, wie daaruit de mooiste hyacint ge trokken heeft. Daarna was het woord aan de heer Wittermans. Hij vertelde van zijn lange en mooie reis naar en door de Verenigde Staten van Ame rika,'lifet als "einddoel Hawaii, waar hij familie bezocht. De heer Witter mans to, ide hierbij prachtige dia's van zijn reis per boot, van de gro>e steden, met o.a. New York met zijn grote, bijna onvoorstelbare, wolken krabbers en van het leven in deze stad. Na de hoofdstad Washington, met zijn talrijke monumenten en regeringsgebouwen te hebben laten zien, vertoonde hij dia's van de lange busreizen door het vlakke onbewoonde land van Amerika en van de vliegtocht naar het eiland Hawaii in de Stille Oceaan. Het waren indrukwekkende beelden van dit sprookjesachtige eiland met zijn tropische plantengroei en zijn moois stranden, waar het leven ideaal is, aldus de heer Wittermans. De heer Podt bracht de heer Wit termans dank voor de mooie avond, die hij de leden bezorgd had. Aangezien de zwemtraining van de Zwemclub „Twenhaarsveld" ieder jaar in sept. abrupt tot een einde komt. doet de behoefte zich ge voelen om ook in de wintermaanden regelmatig te blijven zwemmen. En zolang Holten nog niet beschikt over een overdekt zwem- en/of instructie- bad is men aangewezen op Deventer. Het bestuur van de ZC „Twenhaars veld" is er nu in geslaagd om in samenwerking met de Zwemclub „W.Z.C." uit Wijhe één keer per veer tien dagen over het overdekte bad te Deventer te kunnen beschikken. Er hebben zich nu reeds circa 45 leden aangemeld om mee te gaan en een groot aantal enthousiaste en sportieve ouders zal voor het vervoer per auto zorgen. De leiding van de training hebben de heren Kaaks, bekend waterpoloër te Deventer en Van Zanten, bad meester uit Wijhe, die o.a. een Oos telijke jeugdzwemploeg onder zijn hoede heeft. Dinsdag vertrekt men voor het eerst om 19.00 uur precies vanaf de o.l. Dorpsschool naar Deventer. lijk kwam een paar keer niet hele maal „vorstelijk" door doch voor de kleine „smetjes-ongelukjes" mag als verontschuldiging gelden dat het stuk in een minder goed arrangement is geschreven. In „La Perla en Andalucia" (Paral van Andalusië") van Robert Coiteux kwam de techniek behoorlijk uit de verf en deze mooie wals werd goed gespeeld. „Americal Patrol" van Meacham (al vaker gehoord en toch steeds weer nieuw en buitengewoon ge waardeerd) werd virtuoos gespeeld door het orkest. Joop Heusinkveld (II) gaf op de kleine trom een mag- nef3ekfc solo en het applaus dat na dit nummer losbarstte was zeker ook voor de kleine man met de dito trom. Hel 2e grote werk dat het orkest ten gehore bracht was „Spanisch Kytm's" van Delbecq. Achtereen volgens kwamen door borero, paso dolbie samba en een tango. Het nummer werd goed en correct ge speeld al werd tegen het einde d? stemming wat minder. In Gershwin's „Summertime" een stemmingsstuk uit de negeropera „Porgy and Bess" beluisterden we fraaie pistonsoli en een prima ach tergrond begeleiding. Dit korte werkje doet toch wel even meer als het gebracht wordt door een vocal- greup of een solist. De slotmars ..Double Eagle on Pa rade", Pi Scheffers swingbewer king van een bekende marsmelo die. werd met veel élan en enthou siasme uit het koper de zaal „in gestuurd" en het applaus dat hierop volgde was een duidelijke vraag om nog meer een vraag die het ensemble „beantwoordde" met de pittige mars „The Medallion" Burgemeeste r tnklaar sprak hierna woorden van dank tot korps dirigent voor het gebodene en wees op de belangrijke plaats die „HMV" in de dorpsgemeenschap inneemt. Het korps dient de gemeenschap op uitnemende wijze en heeft recht op d» steun en waardering van de gemeen schap. Na zijn toespraak reikte mr. Enklaar aan de heer T. Koopman de ster uit wegeens 40 jaar actief id. maarschap. Voorzitter Westerik sprak woorden van dank tot dirigent Fransen die ai- tijd actief is om HMV te handhaven op het hoge muzikale peil van thans. Hij deed zijn woorden van dank ver gezeld gaan van een platenbon. De voorzitter van de Supporters club van HMV de heer J. Wiggers bood mevr. Fransen bloemen aan en dankte de Holtense Middenstand voor de vele prijzen die beschikbaar werden gesteld voor de verloting. Ook dankte hij voor de door de huisvrouwen beschikbaar gestelde lompen en verklaarde ook in de toe komst graag op de medewerking van de huisvrouwen te willen rekenen. De voorjaarsactie 1967 bracht meer dan 2000 gulden op. Verkoop bij opbod Ter' Versteviging van de kaspositie van „HMV" maakte muzikant Henk Koopman, daarbij geassisteerd door zijn vrouw, een zestal z.g. franse meubeltjes die deze avond bij opbod werden verkocht. Drie kleine bijzet tafeltjes. een tabouretje, een parijs stoeltje en een wigje kwamen achter eenvolgens „onder de hamer" en brachten f 145.50.-. De heer Wiggers sprak namens het korps en de supportersclub een har telijk woord van dank en waardering tot de heer en mevr. Koopman en hij bood aan mevr. Koopman een prachtige plant aan. Ook waren er bloemen voor Truus Haan, Riet Bouwhuis, Dini Pinkert, Gerrie Elbersen en Ria Meijer. Tirolerband Na de pauze heeft de zaal zich kos telijk geamuseerd met de uit meer dan 20 personen bestaande Tiroler band van H.M.V. Bekende volkswijs jes en landlers, heerlijke melodietjes over edelweis en de bergen werden vlot gespeeld en door de plm. 250 be zoekers uit volle borst meegezongen. De conferencier Jan van Battum zorgde voor een gezellig „babbeltje" Al met al een avond die buitenge woon geslaagd mag heten. De acties van de plaatselijke sport verenigingen om hun financiële posi tie wat te versterken zijn momenteel niet van de lucht. Het aangename daarbij is, dat het publiek ook waar voor zijn geld wordt geboden. Na de koekactie van de Voetbalsupporters- vereniging en de olïebollenactie van de Sportvereniging „Bato" gaat nu de Wandelsportvereniging „De Trek kers" op zaterdag, 2 december een banketstavenactie ontketenen. Een plaatselijke bakkerij zal een groot aantal van deze staven - een lekker nij die zo goed met Sinterklaas sa menvalt - voor de wandelaars bakken en deze zullen het banket voor één gulden per stuk huis aan huis te koop aanbieden. Men kan hier het nuttige met het aangename verenigen. De Vereniging ,,Jong Holten" en ,.De Plattelandsmeisjes"afdelingen van de P.J.G.O., organiseerden za terdagavond een dropping, waaraan niet minder dan 85 personen deelna men. De dames en heren werden om ongeveer 21.00 uur gedropt in Henge velde (gemeente Ambt-Delden). De opdracht luidde om zich, voor zien van een klavertje drie en een stukje f lierhout te vervoegen bij de heer G. J. Kleinsman. Dit bleek UITSLAGEN SCHIETEN De uitslag van de vorige week vrij dagavond in zaal Vosman gehouden schietwedstrijden van de leden van de Schietvereniging „De Eendracht" voor de onderlingen clubcompetitie was als volgt: 1 G. Jansen 132 p; 2 B. Brinkman 132 p; 3 II. Paalman 129 p en 4 J. Bouwhuis 124 p. voor velen na lang puzzlen café „De Nachtegaal" in Beckum te zijn, waar het voor de deelnemers een ple zierig weerzien was. De groep van Mientje Stegeman kwam na een uur en vier minuten als eerste aan, di rect gevolgd door de groep van Jo- pie ter Stal. Deze ontvingen de eerste en tweede prijs. De derde prijs was voor de groep van de heer Klein He geman, terwijl een poedelprijs werd toegekend aan de groep van mejuffr. Hannie Pasop, die na ruim twee uur binnen kwam. Niet alle deelnemers was het gelukt een klaverblaadje en flierhout mee te brengen. Verder Konden de deelnemers een soort toto formulier invullen naar welk café men moest en hoelang men hierover dacht te lopen. Winnaar hiervan werd de heer D. J. Jansen en de 2e prijs won de heer H. Kolkman. Bij aankomst werd iedereen ver welkomd met een bord snei-t, dat zich na een vermoeiende wandeling goed liet smaken. Men bleef daarna nog geruime tijd gezellig bijeen.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 3