Holten trok in de laatste minuten winst tot zich Duizend gulden Hippische wedstrijden in manege Beldman Suiker-oom kV«1:Y7na Ri-h; SPANNING VAN BEGIN TOT 'T EINDSIGNAAL De Tonne 1 had grote moeite met Bolscher Oók nog 'n voorschot op uw girorekening? krediet Algemene Bank Nederland Oliebollen gingen er in als (de) koek Klem Velderman werd matchwinner Opstellingen HOLTEN-ENTER: beheersing van het publiek verwacht Biljartcompetitie „Ons Genoegen Spekhorst nu op tweede plaats Voetbalnieuws van Blauw Wit Ja! Op een rente-girorekening nü:31/2%renteen tot De spelregel van de vier passen huidje altijd gaaf Opbrengst Henk Hommes enorme sfeer MOTOCROSS 1963 zoveel kan alleen de ri-ha u bieden. betaalbaar! Muziekhuis Volkers demonstratie Zaterdag 18 november 1967 3 De wedstrijd van Holten tegen Nijverdal, dagen van te voren al met spanning tegemoet gezien en bezocht door meer dan twee duizend toeschouwers, is wel een van de meest sensationele ont moetingen geworden, die men zich maar denken kan. Twee ploegen belust op de overwinning. Nij verdal technisch wat beter en in het afgeven vaak wat sneller dan de bezoekers. Holten, technisch de mindere van de gastheren, maar hardwerkend en zich bewust, dat een nederlaag een afbrokkeling van hun positie zou kunnen gaan betekenen, streden deze middag op het scherp van de snede. Er werd goed spel vertoond, met een groot aantal doelpunten, zodat de bezoekers wel aan hun trekken kwamen. Het slot van deze bijna spectacu laire wedstrijd werd een drama in zakformaat voor de Nijverdallers toen zij hun 4-3 voorsprong in nauwe lijks een minuut tijd zagen verande ren in een 4-5 nederlaag. Voor de Holtenaren een gelukkige ontknoping, die door het jeugdig le gioen dan ook wel even gevierd werd Voetbal blijft het spel van de benutte kansen. Een gelijk spel had de krachtsverhouding in elk geval wel heel wat beter weergegeven en zelfs een overwinning van Nijverdal was te accepteren geweest. Reeds in de eerste minuut begon de spanning. Nijverdal scoorde, maa was in buitenspelpositie, zodat scheidsi-echter Van Santen, die goed leidde, maar de teugels nog al strak hield, het doelpunt niet toekende. 3 minuten later wilde Hommes op zijn doelman terugspelen. Dat gebeurde vrij hard. Breukink stond niet op de goede plaats en al vallende zag hij de bal in eigen doel verdwijnen. Nij verdal kwam op goedkope wijze een voorsprong (1-0). Een minuut la ter was de stand echter al gelijk toen Klein Velderman, die ver opgedron gen, was de bal net langs de binnen kant van de linker paal kon werken (1-1). Gevaarlijk Vooral aanvoerder Ronhaar, vrij tengel-, maar uiterst snel en bewege lijk, bleek de gevaarlijke man in d€ Nijverdalse voorhoede. In de 8e min. miste hij een opgelegde kans, maai hij zou later tonen ook raak te kun nen schieten. In de 20e minuut nam Holten de leiding toen doelman Ste- geman een hard schot van Kaiser niet kon vangen en Menkhoes de te rugspringende bal feilloos inschoot (1-2). In die periode kwamen de gast heren telkens gevaarlijk opzetten en moest Breukink in het I-Ioltense doel enkele keren reddend optreden. In de 39e minuut miste Veneklaas na 'n doorbraak een prachtige kans orp de voorsprong te vergroten, maar het zelfde geschiedde een ogenblik later aan de andere kant. De rust ging in met de stand 1-2. Na de hervatting liet Ronhaar reeds in de 5e min. met een vliegend schot de I-Ioltense doelman zijn schietcapa- citeiten zien (2-2). Ruim acht minu- HOLTEN (thuis tegen Enter): d.: Breukink. a.: Soer, Hommes, Brands, m.: Kaiser en Markvoort, v.: Vene klaas, Menkhoes. Kwintenbei-g, Den Heijer en Klein Velderman. Holten 1 krijgt zondagmiddag in 't Sportdal Enter op bezoek. Blijkbaar hebben de Enternaren geen produk- tieve voorhoede want hun doelcijfers zijn bijzonder laag: 8 voor en 9 tegen uit 8 wedstrijden is toch wel het al lerlaagste dat denkbaar is aan pro- duktiviteit. Toch zal het verstandig zijn zich door deze cijfers niet te la ten misleiden, want een plotselinge explosie behoort niet tot de onmoge lijkheden bij deze ploeg, waarvan be kend is, dat zij voor een hard spel niet terugdeinst. Ook hier lijkt ons de aanval de beste verdediging. Maar Leo Halle zal zijn jongens op de laat ste trainingsavond de consignes al wel meegegeven hebben, zodat het legioen zich voorlopig nog geen zor gen behoeft te maken. Wel een alge mene opkomst en een beheerst me deleven is belangrijk zondag a.s. Laat iedereen toch vooral normaal 't terrein verlaten ook al is de scheids rechter soms niet gelukkig in zijn be slissingen. Dat verwachten wij niet, maar het is zo schadelijk voor de goede naam van „Holten", wanneer de jeugd daar staat te joelen en ou deren blijven plakken om dit aan te zien. HET BEHOUD VAN UW TANDFN j Onbetwist de beste tandpasta ten later deed Kwintenberg hetzelfde uit een corner van Veneklaas. Holten had weer de leiding (2-3). Ook dit was echter maar van korte duur want in de 18e minuut kon Breukink een schot van Bannink niet anders dan met beide handen wegslaan en de te rugspringende bal werd door Meyloff onhouH^->-.r ingeschoten (3-3). Sneller In de nu volgende periode bleken de gastheren toch wel over wat meer snelheid te beschikken en de bal wat sneller af te spelen dan de roodzwar ten. Het was Ronhaar die in de 25e minuut de hattrick verrichtte en de stand op 4-3 bracht. De minuten verstreken zonder dat Hollen de kans zag hierop een ant woord te geven en velen hadden zich dan ook al bij een Holtense nederlaag neergelegd. Doelpunt Het lot zou echter anders beslissen. In de laatste minuten ontstond bij een Holtense aanval voor het Nijver dalse doel een schermutseling, waar bij doelman Stegeman de bal niet klemvast wist te bemachtigen. Ver moedelijk door de voet van Kaiser rolde de bal heel kalm over de doel lijn. Volgens sommigen zou de Nij verdalse goalie onderuit gehaald zijn. Volgens anderen was hiervan geen sprake. De scheidsrechter wees naar het midden. De bal werd afgetrapt. Klein Velderman ging in één rush met het leer naar voren, loste een ver maar hard schot op het doel, en toen voltrok zich in de allerlaatste minuut het drama voor Nijverdal, Stegeman dook over de bal heen en het was 4-5 voor Hol ten. Huilend verliet de Nijverdalse doel man het veld. Volgens latere berich ten moet deze nederlaag hem zeer aangegrepen hebben. Voorz. Praas van Nijverdal vatte de zaak nogal laconiek op. „Jullie hebben de punt jes en wij de centjes" zei hij bjj hel weggaan. Het was een blunder, maar het 4e doelpunt zal hem vermoedelijk uit zijn evenwicht gebracht hebben. Standen De uitslagen in 4 B en de zijn als volgt: La PremièreDe Zweef Stevo—MVV TVCReutum LuctorTukkers Nüverdal—Holten Holten La Prem. Luctor De Tukkers De Zweef 8 3 2 3 Enter 8 3 2 3 Nijverdal 8 2 3 3 Reutum 9 2 3 4 TVC 9 2 2 5 Stevo 8 2 15 MV V'29 7 1 2 4 ranglijst 2 1 10 6 2 2 9 5 2 2 3-1 4-5 14 17-10 14 24-11 12 23-14 9 11-13 8 16-15 2 8-9 7 21-19 7 11-20 6 14-18 5 10-20 4 7-12 Zaterdag: Enter V. cl Holten c2 1.30 uur; Holten cl Blauw Wit cl 2.30 uur; De Zweef dl Holten d2 10.00 uur; SDOL dl Holten dl 10.00 uur. Zondag: Holten 1 Enter 1 2.30 u; Stevo 2 Holten 2 12.00 uur; Luctor 3 Holten 3 10.30 uur; Holten 5 RV 3 10.00 uur. In de eerste klas se van de biljartcompetitie van rOns Genoegen" Nijverdal en om streken had koploper De Tonne 1 uit Hellendoorn deze week in En ter de grootste moeite met Bolscher 1- Na een spannende en aantrek kelijke partij werden de punten ge deeld (-1-4). Spekhorst 1 uit Rijs- sen nam de tweede plaats over van NBC 2 uit Nijverdal door thuis met 6-2 te .zegevieren over het zwak spelende viertal van VOP uit Hol ten, terwijl NBC 2 door haar ne derlaag van 6-2 tegen plaatsgenoot KOT I naar de vierde plaats werd verwezen. NBC I uit Nijverdal dat geen sterke start had, komt er nu beter in en door een 6-2 overwin ning die men thuis behaalde op HBC 1 uit Hellendoorn staat men nu als derde geklasseerd. Onderaan blijft de situatie onge wijzigd. want zowel Kalf sterman 1 als VOP 1 uit Holten blijken dui delijk te zwak te zijn voor deze eerste klasse. Ook deze week kreeg Kalfsterman weer een nederlaag te incasseren en wel met 6-2 van Ten Berge 1 uit Enter. In de ontmoeting VIOS 1 (Rijssen) tegen MKV 1 (Raalte) toonde het viertal uit Rijs sen zich duidelijk het sterkst; het werd een 6-2 overwinning. De beste partij in de eerste klas se kwam op naam van A. Daggert (MKV) die zijn partij van 125 ca ramboles beëindigde in 13 beurten. De hoogste serie kwam op. naam van W. G. Spekhorst (Spekhorst 1) met een goede serie van 44. Tweede klasse In de tweede klasse nam Het Anker 1 uit Hollen de leiding over van NBC 3 uit Nijverdal, doordat het zelf met een 8-0 zege weg kwam bii De Tonne 2 in Hellendoorn en NBC een partij gewonnen moest geven in de wedstrijd. In Rijssen tegen VIOS 2 (6-2). De Poppe 1 uit Nijverdal klom door de 6-2 zege die men thuis be haalde op De Ster 1 uit Hellen doorn op naar de derde plaats. De Budde 1 klom ook drie plaatsen op de ranglijst dankzij de ruime 8-0 overwinning die men in de thuis wedstrijd tegen I-IBC 2 uit Hellen doorn behaalde. Verdere uitslagen in de tweede klasse: Haarlerberg 1 (Haarle) Kalfsterman 2 (Holten) 6-2; Hof stee 1 (Nijverdal)—MKV 2 (Raal te) 6-2. De beste partij alsmede de hoog ste serie kwam deze week ook weer op naam van A. Korbeld. De Bud de 1, n.l. 100 caramboles in 15 beur ten met een hoogste serie van 34. Derde klas Aan de kop van de ranglijst in de derde klasse vonden bijna geen verschuivingen plaats. 'Koploper Dreijerink 1 uit Enter had weinig moeite met het tweede viertal van De Poppe uit Nijverdal, een 6-2 over winning, terwijl nummer 2, Mensink uit Heiendoorn een zeer verdienste lijk gelijkspel (4-4) behaalde in de uitwedstrijd tegen Koedijk 1 in Rijs sen. Onderaan de ranglijst krijgt Kalfsterman 3 uit Holten en Bolscher 2 uit Enter het zeer moeilijk. Kalf sterman 3 uit Holten kreeg op eigen biljart een 8-0 nederlaag te incasse ren van Dennenoord 1 uit Nijverdal en Bolscher 2 ging 'het ook al minder goed in de uitwedstrijd tegen OBK 1 in Nijverdal, n.l. een 7-1 nederlaag. Overige uitslagen; Jansen (Holten) - Spekhorst 2 (Rijssen) 2-6 en Oude laar 1 (Nijverdal)-Bolscher 3 (Enter) 6-2. T. Dreijerink uit Enter bracht de beste partij op zijn naam, n.l. 75 ca ramboles in 15 beurten, terwijl \V. Vos van De Poppe 2 met een serie van 19 zich topscorer in deze klasse mocht noemen. Vierde klas A In de vierde klasse A bleef Lie- rinck 1 uit Haarle aan de leiding, want ook het derde viertal van Spek horst bleek niet opgewassen tegen dit viertal, men kreeg op eigen bil jart een 8-0 nederlaag te incasseren. Jansen 2 uit Holten nestelde zich naast De Ster 2 uit Hellendoorn op de gedeelde tweede plaats, thuis bleef men deze week met 8-0 de baas over MKV 3 uit Raalte, terwijl De Ster 2 met een 4-4 gelijkspel genoegen moest nemen in Lemele tegen Lemele 1. Verdere uitslagen in 4A: De Tonne 3 (Helendoorn)-De Poppe 3 (Nijverdal) 2-6; VOP 2 (Holten)- Mensink 2 (Hellendoorn) 4-4; en KOT 3-VIOS 3 4-4. Th. Wolterink van Lierinck 1 speel de in deze klasse de beste partij, n.l. 60 in 20 beui-ten, terwijl H. Bekker- nens van Spekhorst 3 zijn serie van 14 door niemand zag verbeterd. Vierde klas B In de vierde klasse B gaat de strijd aan de kop onverwoed door tussen de viertallen van De Budde 2 (N'dal). Lierinck 2 (Haarle), Dreijerink 2 (En ter) en Jansen 3 uit Holten. Alle vier wonnen deze week hun wedstrijden met 8-0 tegen respectievelijk Lemele 2, De Tonne 4 (H'doorn), Oudelaar 2 (N'dal) en Jansen 4 (Holten). Hofstee 2 uit Nijverdal speelde in de plaatse lijke wedstrijd tegen Oudelaar 3 ge lijk (4-4), terwijl Het Anker 2 uit Hol ten met 6-2 de baas bleef over MKV 4 in Raalte. De beste partij alsmede de hoogste serie kwam deze week op naam van de heer H. Kemper, Lierinck 2, n.l. 60 cax-amboles in 16 beurten met een hoogste serie van 20. Van Blauw Wit kwam afgelopen zaterdag, wat de senioren betreft, ai- leen het tweede binnen de lijnen. De tegenstander was het nog ongesla gen eerste van de Philips Sportver eniging uit Almelo een tegenstander waartegen Blauw Wit niets in te brengen had. De uitslag (3-11) spreekt duidelijke taal. Voor Blauw Wit scoorden Alb. Jan sen, Egb. Beldman en Henk Aan stoot. PROGRAMMA Blauw Wit 1 speelt om kwart voor drie thuis tegen het derde van Spar ta uit Enschede dat tot nog toe slechts een wedstrijd won (de allereerste van deze competitie). Volle winst voor Blauw Wit? Blauw Wit 2 gaat naar Goor en zal aan GFC 1 een zware kluif hebben. Een gelijkspel zou een zeer verdien stelijk resultaat betekenen. Voor de Blauw Witte jeugd is het volgende programma vastgesteld: RV al - Blauw Wit al 2.50 Holten cl - Blauw Wit cl 2.30 Blauw Wit dl - SOS dl 10.00 SCHIETWEDSTRIJDEN De leden van de schietvereniging De Eendracht hielden vrijdagavond in zaal Vosman hun wekelijkse schiet wedstrijden voor de onderlinge club competitie. De uitslagen waren als volgt: 1 J. H. H. ten Berge, Rijssen 137 p., 2 H. J. Nekkers 135 p., 3 H. Paalman 133 p., 4 A. Paalman 132 punten. Holten, Larenseweg 3, telefoon 1224 Het afgelopen weekend werden dooi de LRV „De Bergruitcrs" en manége Beldman, in combinatie, gezamenlij ke wedstrijden gehouden in genoemde manége aan de Markeloseweg. Als jurylid fungeerde de heer G. J. Wes te Delden, die na afloop de prijzen uitreikte aan de koffietafel, welke hier werd geserveerd. Namens de voorzitter van „De Bergruiters". de heer J. YVarrink. bracht de heer H. Beldman, de heer Wes en de deelnc' mers aan deze hippische wedstrijden, dank voor deze mooie dag, terwijl na mens manege Beldman de heer T. Beldman jr. het woord voerde. De uitslagen waren als volgt: Dressuur „De Bergruiters": 1 P, Vogelaar op Candy 107'/: p., 2 mej. H. Krekel op Cartouche IO6V2 p., 3 G. Beldman op Amigo II 1051/: p., 4 H. Nijkamp op Ramona 1021/: p., 5 M. A. Vogelaar op Bary 98 p. Manége: 1 mevr. Beldman op Bar ry 71 p., 2 mej. H. Rietdijk op Slijper 69 p., 3 A. Rib op Claudefer 68V2 p 4 E. van Vliet op Matta Hari 67Vï p., 5 mevr. Beekman op Matta Hari 65l/= p., 6 W. Koetsier op Sylvia 63'/2 p., 7 P. Steunenberg op Bruintje 631/: p., 3 mej. M. Krekel op Carthouche 63 p., 9 R. van Aalderen op Vuory 62Vs p. 10 P. Keun op Claudefer 62 p. Springen: Bergruiters: 1 P. Voge laar op Candy 2x0 fout 35.3 sec., 2 B. Beldman op Amigo II 2 x 0 fout 41.0 sec., 3 W. Steunenberg 0 en 1 fout 42.2 sec., 4 T. Beldman op Du kaat 0 en 12 fout in ,38.2 sec., 5 M. A. Vogelaar op Barry Jo fout, gediskwa lificeerd in barrage. Manége: 1 D. J. Nijhuis op Branko na barrage, 4 fout in 39.9 sec., 2 mej De beslissing, die scheidsrecnter van Wee zondag 5 november nam tegen de Holtense doelman bij het wegwerken van de bal geeft ons aanleiding om nog eens terug te komen op de toepassing daarvan. De KNVB heeft een tijd geleden alle scheidsrechters nog eens uitge legd hoe deze spelregel moet wor den toegepast. De interpretatie van de nieuwe regeling leverde de meeste moeilijk heden op in de gevallen dat de doelman met de bal naar de rand van het strafschopgebied dribbelde en de bal daar weer in zijn handen nam. In de circulaire zegt de KNVB dat een doelverdediger, die de bal heeft gevangen, hem op de grond werpt en met de voet naar de rand van het strafschopgebied speelt om hem daar weer op te rapen vóór hem weg te trappen, geen strafbare handeling pleegt. Een doelman echter, die de bal na vier passen op de grond werpt en hem weer opraapt, moet worden bestraft met een indirecte vrije trap, omdat het weer oprapen van de bal als een strafbare handeling, namelijk als de vijfde pas, moet worden beschouwd. Het is zeer opvallend hoe tal van doclverdedigers sedert de invoering van deze gewijzigde spelregel in een grote mate van onzekerheid verkeren, vooral wanneer zij bij het wegwerken van de bal door de te genpartij worden gehinderd. Het moge op internationaal niveau een middel zijn om het onnodig rekken van tijd te voorkomen, voor het gewone amateur-voetbal is deze spelregel naar onze mening een na deel. H. Rietdijk op Slijpner idem 7 fout in 52.3 sec., 3 mej. J. Enklaar op Whit- pil idem 11 fout in 43.2 sec., 4 G. Brummel op Bruintje idem 0 fout, ge- diskw. in barrage, 5 mej. H. v. d. Bo- venkamp op Withpil 3 fout, 6 mej. M. Krekel op Cartouche 4 fout en 7 P. Keun op Claudefer 4 fout. Uitslag samengestelde wedstrijden: 1 mej. H. Rietdijk (Manége) en P. Vogelaar (Bergruiters). ADVERTENTIE POEDER - CREME-OLIE-ZEEP Evenals de koekactie van de voet balsupporters vorige week, is zater dag de oliebollenactie van de sport vereniging „Bato" uitstekend ge slaagd. Er werden niet minder dan 626 zakken met oliebollen verkocht. Er waren zelfs te weinig oliebollen, zodat men in verschillende straten niet is geweest, maar daar hoopt men bij een volgende actie dan het eerst beginnen. De organisatoren zijn zeer verheugd met de goede ontvangst, die de heerlijke oliebollen ook nu weer mochten ondervinden. Een woord van dank aan allen is hier dan ook op zijn plaats. De klaprooscollecte heeft in deze gemeente f 1105.29 opgebracht (vori ge jaar f 1021.15). Dit prachtig resul taat is mede te danken aan de col lectanten t.w. de leerlingen van de 2e en 3e klas der scholengemeen schap, de 2e klas van de huishoud school en in Dijkerhoek aan de 5e en 6e klas der lagere school aldaar. Ge vers en collectanten wordt hartelijk dank gebracht voor deze mooie op brengst. Hoewel het eerste" van „Hol ten", na negen wedstrijden in de 4e klasse B der KNVB, nog altijd aan het hoofd van de ranglijst prijkt, verwacht aanvoerder Henk Hommes, 21 jaar in de 5e klas der Rijkskweekschool onderwijzers te Deventer, niet dat er dit seizoen een kampioenschap in zit. Hij zou echter geen goede aanvoerder zijn, als hij in zijn elftal niet de hoop levendig hield om dit doel te he reiken. Daarvoor wil de hele ploeg zich volledig inzetten. „Holten" heeft meer dan veer tig jaar geprobeerd uit de TVB te komen en dat is dan eindelijk het vorige jaar gelukt. Henk Hommes is van mening, dat de tegenstan ders „Holten", als nieuweling in de hogere regionen, wat hebben onderschat. Technisch zijn die te genstanders meestal beter, maar naast een toch wel behoorlijke bal en spelbeheersingbezitten zijn makkers vechtlust, wilskracht en enthousiasme. Ook de conditie van de spelers is uitstekend, dat heeft de wedstrijd zondag jl. in Nijver dal wel laten zien. Toen iedereen dacht, dal het een verloren partij voor „Holten" was, gingen zijn jongens door. Het werd een dra matisch eindspel voor de thuis club, want in de laatste minuten werd de 4-3 voorsprong van Nij verdal, door stug doorzetten en 'n kleine dosis geluk, omgezet in een 4-5 overwinning voor de Holtena- Er heerst een enorme sfeer in het elftal, zegt Henk, en dat dan ken wij voornamelijk aan onze trainer, Leo Halle, die als een va der met ons omgaat. Geen ver wijten van de trainer en geen ge kanker in het veld als er eens iels mis gaat, maar een bespreking van de gemaakte fouten op de trainingsavond. Dinsdagavond na de veldtraining wordt alles bespro ken door de heer Halle en dan wordt er geen blad voor de mond genomen. Diezelfde avond wordt, in een rustig gesprek, ook de tac tiek voor de volgende wedstrijd doorgenomen. Vorige jaar 3peslde „Holten" voornamelijk 'n verdedigend spel met aanvalsspitsen in de voorhoe de en dat heeft een gunstig resul taat opgeleverd. Dit seizoen wordt er veel meer op de aanval ge speeld. Het nieuwe bestuurslid, de heer Warrink, dierenarts, al hier, gaat met ons meer „technie ken voor aanvallend spelen" be handelen. In het veld treden n.l. nog al eens hiaten op en dat kan gevaarlijke gevolgen hebben". Henk Hommes, die de functie van „stopper" vervult, ging op 12-jarige leeftijd in clubverband voetballen. Dat was in 1958 toen de c-junioren van Holten werden opgericht. Hij heeft alle junioren- elftallen doorlopen. In 1963 kwam hij in het eerste en in het seizoen 1965/1966 werd hij, wegens vertrek van Arie Westerik, gekozen als aanvoerder. Hij speelde o.a. als midvoor en rechtshalf. Hij is een harde werker, met kijk op 't spel. Henk Hommes hospiteert mo menteel als kwekeling aan de openbare Scholengemeenschap te Holten. Hij hoopt het volgend jaar de akte „volledig bevoegd onder wijzer" te halen. En dan zal hij in militaire dienst moeten. En tvat daarna volgt daar zullen we ons voorlopig maar niet in verdie pen In de maandagavond in het Stati onskoffiehuis van de heer M. Kalf sterman, onder voorzitterschap van de heer D. J. Mulder, gehouden ver gadering van de motorcros-commis sie, heeft deze commissie zich bera den over de data van de in 1968 te houden motocross op het circuit in de Beuseberg. Als afgevaardigden naar de op 24 november a.s. te hou den zgn. kalendervergadering van de KNMV werden aangewezen de heren D. J. Muller, G. J. Stevens, A. Lep pink en H. Engberts. Besloten werd te trachten het cir cuit nog wat uit te breiden en te ver beteren e nhet voor de winter in goe de staat te brengen, voordat de vorst invalt. Onder leiding van de heer Ste vens zal de terreincommissie zich hiermee belasten. ADVERTENTIE snel bespeelbaar! Dankzij het aantal voetmaten (toonhoogtes) zïjh alle Ri-ha or gels zeer gemakkelijk te bespe len. Ri-ha biedt u 5 toonhoogtes per toets. U kunt hem desnoods met één vinger bespelen- het klinkt geweldig! Door meer kontrast in klankkleur en de grotere volheid van toon. Mede hierdoor heeft het Ri-ha orgel een toonaangevend karakter gekregen. Dankzij de grote produktie met export naar alle werelddelen kun nen in Ri-ha orgels veel meer speelmogelijkheden ingebouwd worden voor een lagere prijs. Voor f 1.995,- heeft u reeds een volwaardig Ri-ha produkt (4-korig en.... Preset-registratie. Keuze uit 8 modellen en 3 houtsoorten. Kom alle modellen horen en bespelen bij uw dealer: NIJVERDAL TEL. 05486-3079 ZATERDAG 18 NOVEMBER van alle modellen Ri-Ha orgels in onze zaak. Verder met orgels v. d. merken: Solina, Safira, Viscount (v.a. f 1295,-) Philicorda en het mechanische Parie orgel. Dealer van: Petrof en Weisbrod Piano's. MUZIEKHUIS VöLKERS - NIJVERDAL Feuilleton dom Tom Lodewi/jk „Dus", zei Man, „zou ik met mijn plannen Sjoerd de kans hebben ont nomen?" „Tja, je moet je geld aan het een of aan het ander besteden Natur- lijk gaan jouw plannen voorop. Maar hel is de vraag of die nu nog doorgaan En dandan is Sjoerd aan de beurt". „Sïem, dan is het goed zoals het is. Want dit betekent ook veel meer voor jou. Jij bent geen man om stil te zitten, of klusjes of bood schappen te doen". jGelukkig niet" „Dan ben je met iets bezig waar je hart naar uit gaat. Samen met Sjoerd en jullie bent een goed span samen. Je kijkt zo geheimzinnig. Je bent al aan 't plannen maken ge weest!" beschuldigde ze. „Eerlijk gezegd ja", erkende hij. „Ik wist niet of die plannen van jou zouden slagen. Er komt zo veel b'ij kijken in dit land, iedereeen be moeit er zich mee en al die vergun ningen! En ik heb me de laatste maanden afgevraagd of jij het wel op kon brengen. Je hebt het altijd maar op de zenuwen enzo gegooid, maar je werd mij te bleek en te ma ger en je was altijd moe de laatste tijd'. „Tja, de dokter zegt het. Ik heb te hoog gegrepen". ,Nou ja, toen dacht ik: voor het geval er eens niets van komt, wat gaan we dan doen? En dus heb ik een nooduitgang, die nu de hoofdin gang wordt, toevallig. Een aardige bungalow aan het meer, ik weet een mooi plekje, niet ver van de werf. Een aardig bootje om het water es op te gaan. En jij neemt maar rij les en dan kopen we een klein au tootje, als je nog es ergens heen wilt en het is geen weer om te fielsen of te lopen. Wat is dat nou, huil je?" Ze veegde schuldbewust langs haar ogen. „Jij, die dat allemaal hebt be dacht, voor mij. En Siem, bij al m'n plannen heb ik nauwelijks aan jou gedacht. Of jij wel gelukidg zou zijn'. „Tja. je bent. niet gewend met een man rekening te houden". ,,'t Zal best wennen, Siem". „Dus je bent niet verdrietig om je je verloren droom?" .O nee, ik ben stik-gelukkig om die droom van jou, die werkelijk heid gaat worden. O, Siem, ik voel, nu zal ik beter worden! Alles valt van me af. Ik heb nu nog maar voor één ding te zorgen: gauw weer sterk en vrolijk zijn, en dan i" „Je bent al weer bijna helemaal de oude!" zei hij tevreden. Toen een strakblauwe hemel bo ven het meer de madeliefjes en de pinksterbloemen aankondigden dat het voorjaar weer gekomen was, be gon een drukke tijd voor Simon en Han. Samen met Pieter en Sjoerd stond hij op het stukje grond aan het meer, waarop de bungalow zou ko men. En samen met Anneke, die dol was op zulke bezigheden, be sprak Han de inrichting. Door de achtei'tuin zou 'n paadje lopen naar de steiger, waaraan de boot ge meerd kon worden. De jongens van Pieter verheugden zich op de belof te van oom Simon, dat er gevaren zou worden. Het werd een motor- kruiser met een flinke hut en je kon zowel in het meer als in de zon ba den. Zeilen met zo'11 heel koppel, dat was toch niks. Dat deed hij dan wel met I-Ian of met Pieter samen... Anneke was bang van „al die tou wen" en doodsbenauwd dat ze aan het verkeerde eind zou trekken. Si mon Kolberg zette er haast achter. En iedere dag was hij op het werk om te kijken of het opschoot. De aannemer en zijn arbeiders waren daar eerst helemaal niet op gesteld, pottekijkers die nergens verstand van hadden en dachten dat ze alles wisten, dat was maar narigheid. Maar binnen de kortste keren was Simon welkome gast in de directie keet en noemde alle werkers bijl hun voornaam. Ze vonden hem een geklofte vent en hij kreeg in alles zijn zin. Daarna was Anneke dagen van huis en moesten Pieter en de jon gens het maar doen met stamppot of brood met gebakken vis, want het Huis moest ingerecht en het leek wel of Anneke zelf de bruid was. In deze dagen kwam ze Han veel na der. Pieter klaagde dat een hengel- partijtje er helemaal bij inschoot, maar Simon troostte hem met een gulden toekomst. In die dagen trok Simon ook nog een keer z'n donkerblauwe pak aan en zag ook Sjaerd er ongewoon net jes uit, al had hij het vertikt zijn sporthemd te verwisselen voor een net overhemd-met-das. Want enkele redacteuren van watersportbladen en organisatie-heren kwamen op be zoek en vernamen van de plannen voor het nieuwe schip en de uitbouw van de werf. Simon zei niet veel, maar luisterde des te scherper. De ze mensen wisten van wanten. Hij wenste te verdienen aan hun liefheb berij. Maar toen ze tot de conclusie kwamen dat hij con amore aan het project meewerkte, en het ook voor leggen." Simon, als de voornaamste financier, werd met argusogen be keken door mensen die instinctief de medemens wantrouwden, die geld vakman en liefhebber. Het werd een gezellige rondetafel, die later in later, „je moest eerst een grondje hoorde hun kritische commentaren bij het bekijken van model en teke ningen, de zaakkundige vragen en opmerkingen. Sjoerd was in zijn element en, bemerkte Simon met genoegen, ze erkenden in hem de De Meermin werd voortgezet. „Net als bij de vissen", zei Sjoerd hém in de eerste plaats een hobby was, zat hij mee in de kring en hoorde de verhalen die sterker wer den naarmate het later werd. En hij voelde zich een gelukkig mens. In déze sfeer te werken was een ple zier! Thea Weezenaar keek zuinig, toen haar dagblad onder een driekoloms- kop mededeling deed van de plan nen van de heer S. Bol, (want zo heette Sjoerd officieel) en zijn me defirmant de heer S. Kolberg, voor de uitbouw van de bestaande scheepswerf en het lanceren van een nieuw type wedstrijdjacht. De verslaggever had het niet bij de technische details gelaten. En zo kwam ze aan de weet dat de heer Kolberg binnenkort in het huwelijk zou treden met mej. Heersma tot voor kort directrice van het Kraam- centrum te X en de fraaie bungalow zou betrekken die aan de over van het meer al bijna gereed was. Dat moet je uit de krant lezen", zei ze droef, „van je familie moet je 't maar hebben." Herman zei niets. Ook voor hem was het een teleurstelling dat van zijn plannen, op te treden als de ver trouwde raadsman van oom Simon, niets terecht gekomen was. Maar nuchter als hij was, kon hij het het zwarte schaap van de familie niet kwalijk nemen, dat hij alles op eigen houtje deed. Zo bijzonder har telijk was de familie niet geweest toen ze meende te weten, dat oom Simon geen miljonair was, maar moest sappelen voor zijn broodje. Op een middag, toen hij voor de bank was weggeweest, reed hij de weg langs het meer. De bungalow was bijna klaar. In de voortuin ston den Han Heersma en Simon Kol berg. Hij wilde doorrijden, maar be dacht zich en stopte. „Kijk", zei oom Simon verrast, „daar hebben we Herman. Zo jon gen, leuk dat je es komt kijken." Herman was een beetje met z'n fi guur verlegen wat hem niet zo snel gebeurde. „Dit is Han Heersma. Zoals je wel zult weten, gaan we gauw trouwen. Han dit is mijn neef Herman Weeze- naar. Hij is getrouwd met mijn nicht eh... Thea." Bijna had hij Doortje gezegd. „Je komt er toch even in? We zijn al zó ver dat Han thee kan zetten. Herman Weezenaar zat op de bank en keek rond. Gezellig was het hier al, al klaagde Han er over dat de boel nog niet „op orde" was. Hij keek naar die twee mensen, die nog zo laat elkaar gevonden hadden. Oom Simon vertelde onbekom merd van zijn plannen en zijn za kelijke problemen, die er óók wa ren. Herman was teveel man van het vak om er niet op in te haken en tijdens het gesprek kwam hij met een schok tot de conclusie, dat hij nu toch inderdaad oom Simon kon adviseren, al was de situatie thans wel heel anders dan hij zich inder tijd had voorgesteld. Maar, dacht Herman Weezenaar met een gevoel van bevrijding, nu hoef ik niet aller- ei bijgedachten te overwegen, Ik zit hier als man van het vak uit. En het was nog niet eens een vruchteloos bezoek. Want oom Si mon onderkende dat zijn wat stijve en nuchtere neef een integere en bekwame bankman was en aange zien de bank er toch bij nodig was, had Herman, toen hij tevreden ver trok, er een cliënt bij. Een man des vredes als hij was. stapte hij in zijn auto met de constatering dat alles met oom Simon weer in orde was en Thea, Saskia en Karei moesten dan de pet maar 'n kapstokje lager hangen. Voor een oom als Simon Kolberg, al bleek hij dan geen sui ker-oom, behoefde niemand zich te generen. „Ziezo", zei Simon Kolberg tevre den, door het grote raam de auto na kijkend die om de bocht van de weg verdween, „de business is in orde. Herman is een pientere knaap. Hij moet een beetje loskomen, dan is hij bepaald niet ongeschikt. En nu, aanstaande bruid, gaan we het over de bruiloft hebben!" EINDE.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 3