ierste nederlaag voor Holten I Dam po Holtense krijgt voetbaljeugd een trainer HET NITRAATGEHALTE IN STOPPELKNOLLEN SPANNENDE DUELS IN NEVOBO-COMPETITIE Holten I gaat naar Nijverdal BLAUW WIT VERLOOR OPNIEUW (2-4) Jeugdfestival Langs de lijn. DE TONNE" VERSTEVIGDE ZIJN AL STERKE POSITIE PüfOlbKer^ Opstelling Holten I Supportersbus Voetbalprogramma <Ö2>- Jeugd foto wedstrijd Schaakuitslagen Uitslag schietwedstrij den Waarschuwing voor de boer Zaterdag 11 november 1967 HOLTEN In een meer spannende, dan fraaie wed strijd heeft Holten de eerste nederlaag moeten incasseren. Luctor was technisch de be tere ploeg, maar het was op vallend, dat het Almelose doel vaker in gevaar verkeer de, dat het heiligdom van keeper Breukink. Vooral de laatste 15 minuten van de wedstrijd, moest de Almelo se defensie alle zeilen bijzet ten, om de gelijkmaker te voorkomen, want Luctor had in de eerste helft een 1-0 voorsprong, genomen, die zij vooral aan 't slot met kracht verdedigde. Na een wederzijdse terreinverken ning, moest Breukink in de 9e mi nuut reeds handelend optreden voor een prachtige kopbal van Slot, die hij echter wist te vangen. In de 12e minuut kopte Klein Velderman uit een fraaie voorzet van links, net over het Almelose doel. De Holtenaren be gonnen een zware druk uit te oefe nen, maar de herhaalde uitvallen van Luctor waren zeer gevaarlijk en Hommes cs. moesten dan ook telkens handelend optreden, om zich de Al melose voorhoede van het lijf te hou den. In de 46e minuut - scheidsrechter Van Wee had anderhalve minuut voor ontophoud genoteerd - scoorde Luctor o.i. in builenspelpositie het enige doelpunt in deze ontmoeting. Grensrechter Meinsma vlagde, maai de heer Van Wee kende het doelpunt toe (0-1). Na de rust kreeg het spel een ru wer karakter, waaraan de eigenaar dige beslissingen van de scheids rechter niet helemaal vreemd waren. Vooral de Holtenaren werden zicht baar nerveus en dat kwam hun spel niet ten goede. Beide doelen ontsnap ten beurteling aan een groot gevaar. Het spel van de bezoekers was intel ligenter, dan van de gastheren. In de laatste 15 minuten was de druk op het Luctor-doel groot en kropen de gasten enkele keren door het oog van de naald. In die periode had de thuis club wel een tegenpunt verdiend, maar dat kwam niet, hoe enthou siast zij zich telkens ook in de strijd wierp. Doelman Ter Horst had een belangrijk aandeel in deze overwin ning door zijn uitstekend keepen. De uitslagen en de stand in 4B zijn als volgt: MW '29La Première 0-3 ReutumStevo 2-1 1-0 HoltenLuctor et Emergo 0-1 EnterNijverdal afg. Holten 8 5 2 1 12 12- 6 La Prem- 9 5 2 2 12 21-10 Luctor 8 4 2 2 10 20-13 De Tukkers 8 4 1 3 9 10-10 De Zweef 7 3 2 2 8 15-12 Enter 8 3 2 3 8 8-9 Nijverdal 7 2 3 2 7 17-14 Reutum 8 2 3 3 7 10-16 Stevo 8 2 1 5 5 10-20 MW '29 7 1 2 4 4 7-12 TVC 8 1 2 5 4 10-17 Na elkaar een aantal jaren niet in competitieverband ontmoet te hebben, gaan de vroegere rivalen uit de TVB Nijverdal en Holten zondag op ,,Het Gaggelman" te Nijverdal elkander de eer van de overwinning betwisten. Gezien de competitiestand moet hier een overwinning voor onze plaatsge noten inzitten. Maar men moet zich in deze afdeling op de 5 punten ver schil (Holten 12 en Nijverdal 7) niet verkijken. Het aantal doelpunten van Nijverdal (17) liegt er beslist niet om. Bovendien heeft men uit de wed strijd van zondag tegen Luctor kun nen leren hoe op zich zelf kleine fac toren (de eigenaardige beslissingen van de scheidsrechter) het spel be langrijk kunnen beïnvloeden. Wanneer onze jongens hetzelfde enthousiasme aan de dag leggen als in de voor gaande wedstrijden dan kunnen zij zeker in Nijverdal een kleine over winning behalen, maar dan moeten ze het hoofd koel houden en zich niet door bijkomstige factoren laten bein- vloeden. Wij hopen, dat het een faire en sportieve strijd wordt, waarbij de beste ploeg wint. Het legioen zal hun weer vergezellen en dat kan een be langrijke steun zijn voor de rood zwarten. Holten (uit tegen Nijverdal) Breu kink, Soer, Hommes en Brands, Kai ser en Markvoort, Veneklaas, Menk- hoes, Kwintenberg, Den Heijer er Klein Velderman. Aangezien verschillende suppor ters, in verband met de geringe af stand, wellicht per fiets naar Nijver dal zullen gaan. om hun favorieten daar, tegen de club van die naam, te zien spelen, heeft het bestuur van de supportersvereniging besloten, toch in elk geval één bus te Laten lopen. Deze vertrekt om 13.45 uur vanaf 't dorpsulein, de Smidsbelt. De Luctor-doelman in actie, bij een aanval van Holten. Zaterdag: Holten b 1 Excelsior b. 1 3.15 uur; Excelsior c 3 Holten c2 2.00 uur; Holten cl GFC c2 2.00 uur; Holten d2 Haarl. Boys dl 10.00 uur Holten dl DES dl 10.45 uur. Zondag: Nijverdal 1 Holten 1 2.30 uuur Holten 2 La Prend re 3 2.30 uur Holten 3 Almelo 5 10.00 uur; Holten 4 De Zweef 3 12.00 uur De Zweef 4 Holten 5 2.30 uur. ADVERTENTIE BIJ VERKOUDHEDEN Het bestuur van de voetbalvereniging „Holten" is er in geslaagd, daartoe mede in staat gesteld door een financiële bijdrage van het actieve bestuur van de supportersvereniging, een oplossing te vinden om de jeugd van „Hol len" te kunnen laten trainen. Dit zal geschieden onder de deskundige leiding van de heer F. Paule, leraar lichamelijke oefening van de Holtense scholen gemeenschap en oud-speler van het eerste elftal van „Holten" en van „De Graafschap". In samenwerking met trainer en jeugdcommissie is een voor lopig trainingsschema opgesteld, zowel voor de veld- als zaaltraining. De training zal voorlopig gehouden worden op het veld en op een nader te bepalen tijdstip worden voortgezet in een zaal. De heer Paule zal tevens naar ver mogen de diverse thuiswedstrijden van de Holtense junioren gaan bé- kijkn en zal na verloop van ca. twee maanden wellicht de mogelijkheid hebben om de training der diverse Het elftal van de Techn. Hogeschool te Enschede dat onder de naam „Drienerlo' uitkomt in de 2e klasse van de afdeling Twenthe van de KNVB heeft zaterdagmiddag op het Blauw Wit-terrein aan de Winterkam- penweg achter de kampeerboerderij „De Wildhof" op de z.g. Hoge Bor- keld het eerste van Blauw Wit met ruim verschil (2-4) geklopt. De stu denten waren technisch beter en stuk voor stuk sneller dan de Blauw Wit ten. De jonge ploeg demonstreerde prach tige staaltjes van balbeheersing en beschikt over een groot uithoudings vermogen. Spelend als zaterdag tegen Blauw Wit zal dit studententeam in de rest van de competitie zeker nog jvan zich doen spreken en voor meerdere clubs uit deze afdeling een te zware kluif betekenen. Blauw Wit ging vlot van start en de Drienerlo-doelman kreeg al heel snel gelegenheid om z'n kwaliteiten te to nen en hij deed dit op de juiste ma nier. Na plm. een kwartier spelen kreeg bij een doelworsteling Paul Stoffers de bal verkeerd op de schoen en dit betekende 1-0. De studenten lieten zich door deze tegenslag niet uit cadans brengen en plm. 6 minuten later maakten ze (met medewerking van de Blauw Wit-doelman) gelijk. Heuvink werkte bij het stoppen van de bal het leer over de doellijn (1-1). Drienerlo bleef na de gelijkmaker fel •aandringen en vrij snel namen de gasten een voorsprong door de links binnen die gretig gebruik maakte van een te trage terugspeelaktie van Arie Landeweerd (1-2) een voorsprong die voor de rust nog gebracht werd op 1-4. Na de thee schakelden de studenten over op een lagere versnelling en Blauw Wit kreeg toen de kans om iets terug te doen. Toch duurde het nog ruim een half uur voordat het verschil werd terug gebracht tot twee doelpunten. Herman ter Beek speelde zich hiamdig vrij en gaf 'n afgemeten pass naar de vrijstaande Steggink die beheerst inkogelde (2-4). Blauw Wit heeft er na dit doelpunt nog alles aan. gedaan om 'n beter re sultaat te bereiken doch de inmiddels versterkte achterhoede van Drienerlo nield het hoofd koel en bleef meester van het terrein. Wegens uitvallen van Jan Heuvink stond na de rust Arie Landeweerd bij Blauw Wit onder de lat en hij wist door op tijd uitlopen en enkele fraaie safes een grotere nederlaag te voor komen. De tweede editie van Blauw Wit speelde thuis tegen het vierde vai Vriezenveense D.O.S. en verloor met 5-3. Tussen de ploegen was bijna geen krachtsverschil maar de Vriezenve- ners schoten uit goede kansen raak en Blauw Wit deed dit niet. Tal var zeer fraaie kansen werden verknoeid De Blauw Witte junioren kwamen er in Goor tegen Twenthe niet aan te pas (8-0) doch de Blauw Witte ju nioren cl. die in Goor tegen Twenthe cl. speelden wonnen met 3-1. Geert Beldman en Geert Heusinkveld scoor den elk een keer en er was nog een in eigen doel presentje. Tot een heel verdienstelijke prestatie kwamen ook de Blauw Witte pupillen door in Nij verdal met 2-0 te winnen van Nijver dal d 2. Henry Bronsvoort maakte beide doelpunten. PROGRAMMA: Blauw Wit 1 gaat naar Enschede en zal heel anders uit de (voetbal)-hoek moeten komen als afgelopen zaterdag wil men van het tweede van Achilles winnen. De wedstrijd begint om 3.15 uur. Blauw Wit 2 speelt om 1.30 uur thuis tegen Philips 1 uit Almelo. De Philipsploeg is ongeslagen en zal met groepen uit te breiden en een selectie- grQepte formeren.^ m De voorlopige indeling van de. veld- training is als volgt vastgesteld:: Pupillen (dl en d2) dinsdagavond van 6.00 7.00 uur. Junioren (cl en c2) woensdagavond van. 7.30 8.30 uur. Junioren (al en b2) woensdagavond van 8.30 9.30 uur. De jeugdcommissie is voornemens in het na-seizoen na afloop van de competitiewedstrijden voor de ju nioren enige aantrekkelijke sporteve nementen te organiseren, als een bos- loop, een sportdag met doeltrappen, vergooien, ingooien, dribbelen met de HENGELO Ongeveer 300 jonge ren van vormingsinstituten uit Twen te zullen op 24 en 25 november in het Concertgebouw van Hengelo bijeen komen voor het zgn. Twents Jeugd festival. Zij zullen geconfronteerd wor den met diverse culturele uitingen. Op 24 november, 's middags om 14.30 uur treedt de toneelgroep Arena op met Hugo Claus's „Mamma, kijk zonder handen". Op die middag zal ook de film Privilegiën (een primeur voor Twente) worden vertoond. De jongelui overnachten op ver schillende vakantieadressen, waar zij zaterdagsmorgens zullen discussiëren met o.a. leden van het Scapino-bai- let, cabaretier Rikkert Zuiderveld, de schilders Holtrop uit Delden, De Boer en Meinen uit Hengelo, Van Oostrom uit Hengelo, de stadsbeeld- houwer van Enschede Gooitse de Jong, een t.v.-x-egisseur en enkele anderen. 's Middags zal in het Concertge bouw het Scapino-ballet optreden en daarna het cabaret Zwart Zaad van Rikkert Zuideveld. Om 5 uur wordt het Twents jeugdfestival besloten. Inlichtingen: Stadhuis Hengelo (dhr. Van Genderen), tel. 05400-15959. Blauw Wit niet al te veel moeite heb ben om dit te blijven. Voor de Blauw Witte jeugd geldt het volgende pro gramma: GFC c 1—Blauw Wit cl," uur; SVVN d 1Blauw Wit d 1, 10 uur. bal om paaltjes, ver schieten, hard lopen met hindernissen en dergelij ke. Hoewel de voorbereidingen dezer evenementen nog in een pril stadium verkeren zullen zij toch zo spoedig mogelijk ,in samenwerking met, be stuur, jeugdcommissie, trainer supportersvereniging nader worden uitgewerkt. De jeugd van „Holten" wordt thans een uniek gelegenheid geboden door deskundige training een hogere sport op de voetballadder te bereiken. De organisatoren hopen, dat zij hiervan ook gebruik zal maken. De fotowedstrijd voor de jeugd, georganiseerd door de EEG te Brus sel eindigt op 15 november a.s. Jon geren van 13 tot 25 jaar kunnen deze wedstrijd deel nemen. Het on derwerp luidt: „Wij Europeanen", Ook films en dia's van alle gang bare formaten, max. 5 dia's en films projectieduur 10 minuten, kun nen worden ingezonden voor deze De leden van de Schaakclub „De Pioniers" speelden éonderdagavond in hun clublokaal, hotel Holterman, weer een aantal partijen voor de on- derclubcompetitie. De uitslagen wa ren als volgt: A. J. C. Brands-H. H. J. Stukker 0-1; G. Westera-J. van Brugen jr. 1-0; F. Groenewoudt-A. Stukker 0-1; mev. H. J. Hol-Groothof -G. J.Hoeve «/s-'/t; H. E. Pinkert-F. J. Hol 0-1; H. D. Grobben- B. van Beek De club ontving van de T.S.B. de zer dagen een oorkonde in verband met het behalen van het kampioen schap van de 3e klasse A in het vorig Maandagavond spelen „De Pio niers" in Nijverdal een competitie wedstrijd voor de T.S.B. tegen het 2e tiental van E.N.O., aldaar. De leden van de Schietvereniging „De Eendracht" hielden vorige week vrijdagavond weer onderlinge wedstrijden voor de clubcompetitie. De uitslag was: 1. H. Paalman 134 p., 2. J. Haan 133 p„ 3. H. H. H. ten Berge (Rijssen) 131 p. en 4. J. A. Aanstoot 128 p. Een voetballer moet zijn iemand die bang is voor niemand! Al denkt-ie maar aan een bal, trappen moet-ie al. Niet alleen met z'n voeten, ook met z'n handen moet-ie wroeten; zo stiekum vasthouden aan 't bloesie en dan maken een smoesie. Ook een klein beetje duwen, moet hij niet verafschuwen, maar toch ook weer niet, als d'A.R. Biter het ziet! Als hij maar luistert, wat het publiek hem toefluistert Dat zegt hem heel wel: „Geef die kerel een lel!" In Spanje, in gevechten, laat men stieren beslechten Wij missen deez' koeien; moeten zelf dus gaan loeien. Het eerste viertal van De Tonne komt elke week wat steviger op de eerste plaats te staan in de eerste klasse van de biljartcom petitie van de biljartbond „Ons Genoegen" te Nijverdal en om streken. Deze week won men thuis verdiend met 6-2 van K.O.T. 1 uit Nijverdal, terwijl nummer twee op de ranglijst, Spekhorst 1 uit Rijssen, een verrassende 6-2 nederlaag kreeg te incasseren op eigen biljart, van plaatsgenoot V.I.O.S. 1. Ondanks de 5-3 nederlaag die NBC 2 deze week thuis kreeg te incasseren tegen Ten Berge 1 uit Enter, staat men nu toch maar op de gedeelde tweede plaats samen met Spekhorst uit Rijssen. Het eerste viertal van HBC uit Hellendoorn zorgde deze week voor een verrassing door thuis het bezoekende viertal van Bolscher uit Enter een 4-4 gelijkspel af te dwingen; MKV 1 uit Raalte moest op eigen biljart met 6-2 haar meerdere erkennen in NBC 1 uit Nijverdal en de plaatselijke ontmoeting in Holten tussen Kalfsterman 1 en VOP 1 ein digde in een 4-4 gelijkspel. De heer F. J. Webbink van De Tonne 1 uit Hellendoorn bracht deze week de bes te partij op zijn naam, n.l. 125 caram boles in 13 beurten. Topscorer werd de heer J. ten Berge van Ten Berge 1 uit Enter met een totaal van 45. In de tweede klasse wist het derde viertal van NBC uit Nijverdal de lei ding over te nemen van Het Anker 1 uit Holten, doordat dit viertal in de belangrijke thuiswedstrijd tegen De Ster 1 uit Hellendoorn een 6-2 over winning behaalde en Het Anker deze week vrijaf was. MKV 2 uit Raalte zorgde voor 'n grote verrassing door thuis het eerste viertal van Haaxder- berg een daverende 8-0 nederlaag toe te brengen; Kalfsterman 2 behaalde een kostbare overwinning (5-3) op VIOS 2 uit Rijssen; KOT 2 uit Nijver dal moest in de plaatselijke ontmoe ting tegen De Budde 1 met een gelijk spel (4-4) genoegen nemen terwijl de wedstrijden Poppe 1 (Nijverdal) Hofstee;.! (Nijverdal) en HBC 2 (Hel lendoorn) De Tonne 2 (Hellen doorn) beide in eén 4-4 gélijkspelëin-' digden. In de tweede klasse kwam zowel de beste partij, alsmede de hoogste sei-ie op naam van de heer A. Korbeld (De Eudde 1), n.l. 100 ca ramboles in 18 beurten met een hoog ste serie van 27. Ook de derde klasse heeft 'n nieu we lijstaanvoerder gekregen. Dreye- wedstrijd. Een folder wordt op aan vraag gratis toegezonden. De inzen dingen kunnen worden gezonden aan de Stichting ter bevordering van de Amateurfotografie, Singel 32 te Am sterdam. Op het adres Europa Jeugd- prijs '67 vermelden. Als prijzen zijn beschikbaar: Europareizen per vliegtuig, boot of trein; 1000 prijzen in natura en waar debonnen, alsmede 150 gouden ob jectieven. Ten einde tijdig een indruk te hebben omtx-ent de in stoppelknollen voorkomende inii-aatgehalten, zijn door het PAW op 24 en 25 oktober willekeurig gekozen percelen in het Oosten en Zuiden van het land mon sters genomen. Het bleek dat er ook nu weer vrij veel percelen voorkomen met voor het vee „gevaarlijke" stoppelknollen. Op grond van bovenstaande zal tot voorzichtigheid met het voeren van stoppelknollen gemaand moeten wor den. Dit geldt dan met name t.a.v. geiie gewassen, gewassen afkom stig van beschaduwde plaatsen, ge wassen op gescheurd grasland (hetzij dit jaar, hetzij vorig jaar gescheurd, laat gezaaide gewassen en holstaan- de gewassen. In deze gevallen doet men ver standig alvorens tot het vervoederen over te gaan, een monster op N03 gehalte te laten onderzoeken. Wellicht is het goed er nog op te wijzen, dat in geval van hoge ni traat gehalten van het in vooi'raad op hopen plukken van de knollen geen verbetering, eerder zelfs 'n verslech tering is te vexnvachten. Hoewel er aanleiding bestaat om aan te nemen, dat het N03 gehalte in de komende weken wat zal dalen, blijft voorzich tigheid geboden. Kort samengevat is het advies: 1. Laat hiervoor in aanmerking ko mende percelen (zie boven) onder zoeken. 2. Voer geen gx-ote hoeveelheden knollen en verdeel deze hoeveelheid over 3 of 4 keer voeren per dag. 3. Schenk wat extra aandacht aan de gedi'agingen van het vee. rink uit Enter won de plaatselijke ontmoeting tegen Bolscher 2 met 6-2 en doordat koploper Mensink 1 uit Hellendoorn thuis met 4-4 gelijksp>- 1- de tegen OBK 1 uit Nijvex-dal, is het sterke viertal van Dreyerink op de eerste plaats gekomen met één punt je voorsprong op Mensink. Het eerste viertal van Jansen uit Holten wist zich op de derde plaats te handhaven door 4-4 gelijkspel tegen Oudelaar 1 uit Nijverdal. Verdere uitslagen in de derde klasse: Spekhorst 2 De Pop pe 2 6-2 en Dennenoord 1 Koedijk 1 6-2. De heer D. Hogenkamp speelde in de derde k1"^ de beste partij n.l. 75 ca-amboles in 13 beurten. Topsco rers erden de heren A. Ligtenberg (Spekhorst 2) en H. Stokvis (Den nenoord 1), beiden met een serie van 22. In de vierde klasse A is er aan de kop van de ranglijst niets veranderd. Lierinck uit Haarle bleef aan de lei ding door een 6-2 overwinning op de Poppe 3 uit Nijverdal en met dezelf de cijfers bleef nummer 2, De Ster 2 uit Hellendoorn de baas over VOP 2 uit Holten. Door de winst van twee punten die VOP uit deze wedstrijd be haalde kon men juist de laat: plaats overdoen aan De Tonne 3 uit Hellendoorn. Overige uitslagen vierde klasse A: Mensink 2 (Hellendoorn) De Ton ne 3 (Hellendoorn) 6-2; Spekhorst 3 (R.'J.aer.) KOT 3 (Nijverdal) 4-4; MKV 3 (Raalte) Lemele 1 (Leme- le) 2-6 en VIOS 3 (Rijssen) Jansen 2 (Holten) 3-5. De beste partij kwam op naam van J. List (MKV 3) 60 car. - 22 brtn. de hoogste serie (16) werd gescoord door H. Bekkernens VOP 2. In de vierde klasse B speelt zich 'n felle strijd af wat betreft de eerste vier plaatsen. De Budde 2 uit Nijver dal behield de eerste plaats door een 8-0 overwinning in Hellendoorn op de Tonne 4; Dreyerink 2 uit Enter en Lierinck 2 uit Haa-.le bleven respec tievelijk 2 en 3 door 6-2 overwinnin gen op Het Anker 2 uit Holten en Ou delaar 2 uit Nijverdal. Verdere uit slagen in de vierde klasse B: Lemele 2 (Lemele) Jansen 3 (Holten) 0-8; Hofstee 2 (Nijverdal) MKV 4 (Raalte) 0-8; en Oudelaar 3 (Nijver dal) Jansen 4 (Holten) 7-1. De heer H. J. Tibben bracht hier de beste partij op zijn naam n.l. 60 ca ramboles in 27 beurten, en ook zijn serie van 24 werd door iemand ver beterd. ADVERTENTIE ■in de huid gezondheid en zuiverheid De volleybalcompetitie van de NeVoBo, afdeling Nijverdal be gon deze week met vijf spannende duels in de jeugdcompetitie meisjes, die allen in een gelijkspel eindigden. Vooral de laatste ont moeting tussen de Chr. ULO uit Rijssen en het meisjes-team van Levo werd een fenominaal duel dat in de eerste set op de valreep met 15-13 door de Rijssense meisjes werd gewonnen. Terwijl de Levo-juniores, na met 9-4 te hebben achter gestaan, ten slotte met 16-14 wonnen. De overige uitslagen in deze klasse waren: KJS 1-Nijverdal 1 1-1, KJS 2-Levo 1 1-1, Chr. Ulo Rijssen-KJS 1 1-1; KJS 2- Nijverdal 1-1, Chr. Ulo Rijssen-Levo 1-1. De stand in de jeugdklasse C is: Chr. ULO Rijssen 4-5. KJS 1 3-3, Hel lendoorn 2-2, KJS 2 2-2, Levo 2-2, Nij verdal 2-2, Holyoko 1-0. De jongens uit de jeugdcompetitie kwamen deze week niet in het veld, evenmin als de teams uit de overgangsklasse In de eerste klasse dames behield Caraca 2 de leiding door een 2-0 zege op OKK. Nijverdal 2 nam zichzelf uit de running door twee verliespunten op te lopen. De stand in deze klasse is: Caraca 2 6-10, Levo 1 6-8, Nijverdal 2 4-2, Ba- to 1 2-0, OKK 1 4-0 x is 2 verliespun ten). In de eerste klasse heren had Levo drie sets nodig om Bato uit Holten van zich af te houden. Ondanks het goede verweer konden dc Holtenaren er geen setwinst uithalen. De stand bij de heren in de eerste klasse is: Nijverdal 3-6, Holyoko 1-2, Caraca 2 2-2, Levo 3-2, Bato 3-0. In de tweede klasse dames begint de spanning te stijgen om de tweede plaats tussen Bato 2, Nijverdal 3 en Nijverdal 4. Alle drie ploegen verloren en wonnen dee week. Hellendoorn dat nu ook weer verloor schittert eenzaam on deraan de ranglijst. De uitslagen wa ren: Hellendoorn 1-Nijverdal 4 0-2, Bato 2-Holyoko 1 2-0, Bato 2-Nijver- dal 3 0-2, Nijverdal 4-Nijverdal 3 1-2, Bato 2-Nijverdal 4 0-2. De stand in deze klasse is: Levo 2 7-14, Bato 2 7-8, Nijverdal 4 8-8, Nijverdal 3 6-6. Holyoko 5-2, Hellendoorn 7-0. De ontmoeting Le vo 2 - Bato 2: hét volleybalduel van de week. Een spannend en schitte rend duel waarbij van weerszijden goed werd gespeeld. Het duurde tot de stand 9-9 voordat Levo in de eer ste set bij de Holtenaren weg kon lopen. Zij wonnen tenslotte met 15-10. De tweede set, die door Levo met 15- 11 werd gewonnen, was identiek aan de eerste. Ook de eerste set in de ontmoeting Levo 2 - Caraco 3 werd een spannend duel. Nadat Levo haar beide „time outs" al vroeg in de wedstrijd had opgesoupeerd en men met 14-6 ach- stond, kwamen de gebroeders Woert- man, versterkt met Hoogland en Of- fenberg, pas goed los. De Caraco- mannen waren doodzenuwachtig en niet opgewassen tegen deze serie doelpunten. Bij 14-14 begon men zich te herstellen en het werd een lang durig en spannend slot dat uiteindelijk door het team met de langste adem werd gewonnen. Levo zegevierde met 18-16. De tweede set werd een zacht gekooki eitje voor Levo. Caraco moést het hoofd buigen. De Levo- mannen hebben hierdoor hun onge slagen positie aan de kop van de ranglijst verstevigd. De uitslagen in de 2e klasse heren waren: Levo II - Bato II 2-0; Bato 2 - Hellendoorn 2-0; Levo II - Caraco III 2-0. En de stand luidt: Levo II 6-12; Caraco III 7-10; Bato II 7-6; Nijverdal II 7-4; Hellen doorn 7-0; OKK 4-0 x (8 verliespun ten). Het programma voor de komende week ziet er als volgt uit: zaterdag 11 nov. gymzaal Smidsweg: 3 uur: Nijverdal 1 H2C/01haco 2 (DOgk) 4.15 uur Nijverdal 4 - Bato 2 (DII); 4.15 uur Levo 2 - Bato 2 (DII). Zwol le: TLC 2 - Caraco 1 (DOgk) om 14 uur en om 15 uur TLC - Caraco (HO- GK). Maandag 13 november „Ons Gebouw" 6.15 uur Caraco 1 Levo 1 (J)6.40 uur Kath. ULO Rijssen - KJS III; 7.05 Volly - Craco I; 7.30 uur Kath. ULO Rijssen - KJS IV; 7.55 uur Volley - Levo (J); 8.30 uur Caraco 2 - Bato 1 (Hl); 9.30 uur OKK - Caraco 3 (HII)10 uur Caraco 2 - Nijverdal 2 (Dl). Gymzaal Holten: 8 uur Bato 1 - Levo 1 (Dl)8.30 uur Bato - OKK (Dl); 9 uur Levo - OKK (Dl). Feuilleton door Tom Lodeunjk „Waarmee ik maar zeggen wil", zei oom Simon in het algemeen, „dat wanneer iemand, wie dan ook, zelfs al was het iemand van mijn eigen familie, het in zijn of haar hoofd mocht halen praatjes over juf frouw Heersma rond te strooien, ik niet-zal-aarzelen", hij zij het met grimmige nadruk, „tegen die iemand een aanklacht in te dienen wegens aantasting in eer en goede naam, en dat kon voor zo iemand wel eens een héél onpretige ge waarwording zijn. Kijk es, Jeanne, ik ben een vent, waarover je kunt lo pen, zolang je niet op me trapt. Er is een spreekwoord: als je een Rus krabt, komt er een Tartaar te voor schijn Nou, dat is wel een beetje van toepassing op je oom Simon, weet je. Overigens zal het je een ge noegen doen, dat ik je niet alles ver teld heb. Juffrouw Heersma heeft het niet uit kunnen maken, want dat heb ik eenvoudig niet genomen. En nu de hele zaak aan kant is, is er natuurlijk helemaal geen sprake van uitmaken enzovoorts. Wij gaan ti-ouwen en dat plannetje van haar eens vei'werkelijken. Ik heb er het geld voor, zoals ik je zei". Hij stond op. „Ik vond het heel sympathiek, dat je me hebt willen inlichten. Daarom heb ik, van mijn kant, jóu ingelicht. Nu weet je hoe de vlag er voor staat, misschien in meer dan één opzicht. Bedankt voor je koffie, lie ve nicht, en ik zal je een kaart stu ren voor de bruiloft". Jeanne was zo totaal overbluft, dat ze er niet eens toe kwam hem uit e laten. Ze stond als een stenen beeld, de vuisten gebald, toen ze de voordeur al hoorde dichtvallen. En ze zag hem, met zijn typische gang als van een zeeman, de regenjas los jes over de arm, opgewekt de laan uitstappen. „Natuurlijk naar haér", siste ze. En daarin had ze gelijk. Want oom Simon zou bij Han Heersma lunchen. HOOFDSTUK XV Waarin de suiker-oom tot bruigom promoveert „Denk je eindelijk het geluk ge vonden te hebben, en dan wordt het me niet gegund", klaagde Simon Kolberg. Anneke de Jong, die mannenklach- ten nooit serieus nam en vooral Oom Simon placht uit te kiezen tot voor werp van haar plagerijen, lachte dit maal niet. Ze zat aan de tafel, de handen onder de kin en staarde naar buiten. Het ging niet goed met Han Heers ma. Het was haar al opgevallen, hoe nerveus ze was de laatste tijd. Ze had allerlei plannen om haar ide aal te vei-werkelijken, ze ging nu hier en dan daar heen. Maar ze zag er heel niet best uit, vond Anneke. Misschien spande ze zich wat te veel In werkelijkheid px-obeerde Han Heersma, haar geest te doen zege- viei'en over haar lichaam. Ook zij voelde wel dat ze het eigenlijk niet kon opbrengen, maar ze verzette zich met alle macht. Ze was altijd gezond en sterk geweest. Maar toen ze met, naar ze dacht, een griepje op bed kwam te liggen trok de dokter een lang gezicht. Hij onderzocht haar zo gx-ondig, dat ze niet kon laten er mee te spotten. „Straks komt u tot de conclusie dat ik platvoeten heb", zei ze lachend. „En zou dat even een meevaller zijn" antwoox-dde de dokter iro nisch. „Alléén maar platvoeten" ,,Andex-s mankeex-t me toch niets" „We zullen zien". Ze kreeg het te zien. Het cardio- ziek geworden en weer teruggegaan" herinnerde haar de dokter, „en toen hebt u meteen vrijwel het zwaarste werk op u genomen dat er voor een vrouw bestaat. Dag in dag uit, en 's nachts vaak ook, bij tij en on tij in de weer. Dat gaat zo lang het voeten heeft, zustertje. Maar nu zijn 't platvoeten en gaat het niet meer". Han lachte niet. Ze was bleek. „Wat dan, dokter?" Nu glimlachte de dokter. ,,U kunt wel honderd wox-den", zei hij, maar niet meer op deze manier. En ook niet door u achter adem te open voor grootse plannen. Nee, zuster Heersma, u zult het veel kal mer aan moeten doen. En waarom moet u nu meteen al weer een groot doel najagen? Terwijl er iemand is die niets liever wil dan u een zor geloos leven bereiden? Waarom al tijd die rusteloze jacht?" „Er zijn zoveel mensen die gehol pen moeten worden", zei ze zacht. „Ja, die zullen er altijd blijven. En gelukkig zullen er ook altijd men sen zijn zoals u. Mensen die daar voor willen zorgen. U hebt dat heel lang gedaan, met inspanning van al uw krachten. U kunt er, op een an- dere manier, misschien nóg heel veel 'aan doen. Maar niet meer in de voorhoede". ,Is dat onherroepelijk?" „U kunt naar een specialist gaan, als u nog meer zekerheid wenst. Maar wees eerlijk zuster: voelt u het zelf niet? Hebt u het al niet lang gevoeld? Hebt u het niet verstopt on der uitvluchten als zenuwen enzo voorts?" Han Heersma had gedacht dat het haar zwaarder zou treffen. Maar vreemd eigenlijk voelde ze zich opgelucht. Ze had het al gemerkt: de vex-wezenlijking van haar plan was niet eenvoudig. Allerlei personen allex-lei instanties moesten er bij be- tx-okken worden. En waxxneer die al lemaal een vinger in de pap had den, in hoevex-re was het dan nog haar plan, haar werk? Toen dacht ze aan Simon. Wat moest die met een zieke vrouw? „Onzin", zei de dokter, „u bent niet ziek, u moet alleen een beetje rustig leven. Een beetje normaal le ven, om niet ziek te wox-den." Toch was ze erg nerveus, toen ze Simon vertelde wat de dokter had ge zegd. Hij, ijzersterk, kerngezond, „nooit een dokter aan m'n lijf" hoe zou hij er op reageren? Haar ogen speurden langs zijn gezicht. „Met andere woorden", zei Simon, „er zit voor jou niets andex-s op dan doodgewoon mevx-ouw Kolberg te worden. Geen directrice of presiden te of joost mag weten wat van een of andex-e inrichting. Vind je 't heel erg?" „Voor mij is het 't belangrijkst, of jij het erg vindt", zei ze. „Mag ik eerlijk zijn?" Mogen? Moeten, zou ik liever zeggen". „Nou dan, lieve meid, ik heb hard zin om die dokter een kist hele bes te sigaren te sturen. Want nu heb ik meer kans dat ik je voor me zelf heb. Tenzij jij bang bent dat je je verveelt met een ouwe vent, die wat aan bootjes knutselt hengelt en pijpjes rookt". „Eigenlijk, Siem, en misschien blijkt daaruit ook wel, dat de dok ter gelijk heeft eigenlijk voel ik het als een opluchting. Géén plan nen, géén sjouwen en confereren en allerlei problemen, maar leven als een gewoon mens", „En verder kun je op allerlei ma nieren nog wel in de bres springen voor je hulpbehoevende medemen sen. Maar je moet zorgen, dat je daar door niet zelf hulpbehoevend wordt, want dat is de achterdeur uit, zou ik zo zeggen". Ze lachte om zijn nuchtere consta tering. „Trouwens", voegde hij er aan toe en haalde met een gebaar van welgevallen zijn doorroker te voor schijn, „d'r zit er nóg een aan m'n oren te lamenteren". „Wie dan?' vroeg ze verbaasd. „Sjoerd". Hij grinnikte en trok met aandacht het vuur in z'n pijp. „Sjoerd?" „Sjoerd scheldt me uit: Ouwe de serteur! De ratten verlaten het schip Enzovoorts". „Jij de rat die het schip verlaat! Zinkt het dan?" „Nee, dat is het 'em juist. Sjoerd is in alle staten! Je weet dat hij ook plannen heeft voor een nieuw soort zeiljacht. Revolutie in de zeil- sport en zo. Nou, ik weet er alles van en heb zo hier en daar m'n licht es opgestoken, maar voor dit nieuwe type zal er best een markt zijn. Volgende week komen er een paar doorgewinterde zeilers, en die moeten het model eens bekeken. Het is klaar". „Wat énig voor Sjoerd!" „Ja, Sjoerd wordt er een ander mens door. Totnogtoe heeft hij maar zo'n beetje voor 't vaderland weg geleefd, maar nu wordt ie wak ker. Vindt het nog wel verschil ma ken of je de baas bent van een klein .wurrefie" of de schipper van een lieuw wedstrijdtype". „Hij is ook zo jong niet meer". „Nee. En misschien gaat hij zich ook wel afvragen: als ik zo nog wat jaartjes doorga, wat ben ik dan, waar ben ik dan? Dan komt er op eens nog een laat perspectief". „En wat heb jij daarmee te ma ken?" „Alles. Als Sjoerd dat type bou wen wil, heeft hij geld nodig. Hij wil niet afhankelijk zijn. Wij ver trouwen elkaar, Sjoerd en ik. Met mij zou hij graag samen doen en ik vind hem een vent waarmee ik graag samen doe. Wij krijgen geen ruzie. Want eigenlijk gaat het ons om het plezier dat we er aan bele ven". (Wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 3