SPRINGVORMEN MIEN en GEURT Die Blume von Hawaii Duitse autoprijzen gaan 1 tot 3 pet omhoog Revalidatiecentrum Overijssel vraagt aandacht voor nood van de invalide medemensen UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT Kolplan Oost OUDERAVOND IN O.L. DORPSSCHOOL „De Bouwhal" Jan Müller tweemaal tweede in Leeuwarden Voorstelling van Forum in Deventer Twee 2de prijzen lucïftbttksschutters OPSTELLING HOLTEN 1 V oetbalprogramma NAJAAR 1967 ft Veiligheid kost geld Nieuwe sterrenwacht De lieer A. Jalink legt functie neer Meer service bij de Y V wandtegels VARKENS J. WILMER1NK Weekesid- aanhiedingü 2.25 l.lG De Banket bakker Weekaanbieding Keus uit 3 vormen22 cm 98 cent 24 cm 105 ceni 26 cm 114 cent E. I WESTERIK Op zondagavond 29 okt. GEZELLIGE AV0NG Zaterdag 28 oktober 1967 In de maandagavond gehouden raadsvergadering kwam nog even de oplevering van de 49 woningwetwoningen in het Kolplan-Oost om de hoek kijken. De heer Ten Berge, meende, dat de aannemer zich niet aan het opleveringsschema gehouden had. Zijns inziens moet een aannemer zich aan het contract houden. Ook de heer Wansink was hier niet zo gelukkig mee. De burgemeester was van oordeel, dat de aannemer hier niet di rect schuld treft. Er zijn zoveel factoren, die een aannemer niet in zijn schema kan incalculeren. De eerste huizen zjjn al bewoond en de verwachting is dat de andere wel tegen half november klaar zullen komen. De burgemeester deed nog voorlezing van een brief van de Fa. Van der Steeg, waarin het onlangs in het Dagblad „Tubantia" ge publiceerde een sensatiestukje wordt genoemd. Een van zijn men sen heeft toen met een mijnheer gepraat, die later journalist bleek te zijn. De gemeente treft in deze geen blaam. De Fa. Van der Steeg heeft alle lof voor de bestrating en het keurig tegelpad, waarlangs de bewoners hun huis kunnen bereiken. De heei' Bosschers informeerde bij de ingekomen stukken naar de ontwerplijst van beschermende mo numenten voor deze gemeente, waar op de kerktoren en twee boerderijen voorkomen. De voorzitter meende dat het juist is de kerktoren als zodanig te be schermen. Bij de boerderijen gaat het om de instandhouding van hei uiterlijk. Men mag ze van binnen mo derniseren was de algemene opvat ting. De heer Van Schooten meende, dat de minister en de gemeente hier niet mee te maken hebben. De burgemeester wees hem er ech ter op, dat het gemeentebestuur wel degelijk toezicht op monumen tenzorg uitoefent, opdat er jegens de ingezetenen geen onbillijkheden kun nen gebeuren. De heer Wansink informeerde naar de te nemen stappen in verband met de brief van de Raad van Bouwon dernemers om geen medewerking meer te verlenen aan de N.V. Bouw fonds Néd. Gemeenten. De heer Jansen was van oordeel, dat het Bouwfonds verder gegaan is dan haar oorspronkelijk doel door ook grote huizen te bouwen. De voorzitter adviseerde de brief voor kennisgeving aan te nemen. De zaak is wel anders dan in de brief heeft goed werk verricht. Men heeft zelf de vinger gelegd bij enkele exces sen, maar het primaire doel om volkswoningen te bouwen wordt na gestreefd, zonder winstoogmerk. Ge meenten hebben stem in 't kapittel, in eigen zaak. Het is een solide zaak waar men blij en dankbaar voor moet zijn. Naar aanleiding van het schetsplan voor de recreatie voor de gemeen te Holten, dat door de planoloog Ir. Hajema als zeer voorlopig is opgesteld vroeg de heer H. Rietberg nadere inlichtingen op de daarop voorkomende zandafgraving voor de nieuw aan te leggen provinciale weg. Er is hiermee z.i. 'n behoorlijke lap goede landbouwgrond mee gemoeid. De aanvankelijke suggestie was, waarom b.v. niet aan de Aaltinks- steeg. B. en w. hebben dit direct af gewezen. Het wordt een diep water, dat niet te dicht bij het dorp moet liggen, want dan krijgen we maar ongeruste moeders, aldus de voor zitter. Uit recreatief oogpunt heeft zo'n waterplas dicht bij het dorp heel weinig zin. Later kwam vast te staan, dat de Rijkswaterstaat de ontgra ving beneden de nieuwe rijksweg wil Landelijk ruiter Jan Müller heeft op het internationaal concours-hippi- que te Leeuwarden georganiseerd door de Stichting Indoor Friesland hal een schitterende prestatie gele verd. Hij werd bij het Z-springen met ,,Joux Joux" tweede en wist met ,.Johny" bij het springen ,,a l'Ame- ricane" eveneens beslag te leggen op de 2e plaats. Jan en „Johny" namen in 60 seconden 22 hindernissen, twee minder dan Jan Maathuis met Claus' die de eerste prijs won. Aan het concours te Leeuwarden werd ook deelgenomen door Jan Ja cob ter Horst, oud-lid van de L.R. ,,De Bergruiters" te Holten thans lid van de L.R. „Markelo". Hij eindigde met „Sonja" bij het Z-springen op de zeer eervolle vierde plaats. Jan Müller die lid is van de L.R. „Bathmen" neemt dit weekein de deel aan het Nationaal concours- hippique in de R.A.I. georganiseerd door de Ned. Hippische Sportbond (N.S.H.) hebben, daarom is het nu bij de Schipbeek gepland. De heer Van Schooten vindt het he le recreatie plan waardeloos. Dit is niet het einde van het plan, verklaarde de burgemeester. De v pi ge ruilverkavelingscommissie heeft gevraagd om een voorlopig plan. De Holterberg valt daarbuiten. Het komt aan de orde als het recreatie plan Salland aan de orde komt, dat de Sallandse gemeente nodig hebben als inbreng in het Streekplan Sal land. Het is slechts een zeer ruwe schets. Naar aanleiding van de vraag van de heer Ten Berge, waarom de nieu we provinciale autoweg niet in het tracé van bestaande Larenseweg ie gepland en de weg in Espelo achter de school heen loopt, adviseert de burgemeester de raad zich hierin nu niet te begeven. B. en w. hebben het reëel gevonden het schetsplan ter kennis van de raad te brengen, ma a het zit nog in de grondverf. Saluut De burgemeester bracht vervolgens een ere-saluut aan de mensen van het GEB, die na de jongste storm op de kortst mogelijke termijn alle sto ringen hebben opgeheven en tot diep in de nacht hebben gewerkt. Daarop geattendeerd door de heer Brands wilde hij ook gaarne gemeen tewerken daarin betrekken, die bo men hebben gezaagd om de wegen weer vrij te maken. De burgemees ter noemde het als grap maar een kwalijke zaak, dat er zoveel bo men zonder kapvergunning zijn neer gehaald. Aan de heer J. G. A. Geerling, al hier werd een bouwterrein verkocht ten westen van de Schoutenstraat, groot 620 m2 voor f. 10.000,- en aan de heer E. D. Vincent een perceel groot 545 m2 aan de Hoffestraat voor f 8.992,50. Deze zal tevens voor keur tot koop krijgen op 384 m2 ten oosten van dit perceel. Met ,.De Verenigde Gestichten" te Deventer wordt een ruiling van grond aangegaan, waarbij deze stichting 2540 m2 grond krijgt als deel van de Grooteboex'sweg en de Stich ting 2580 m2 afstaat van de eigen weg lopende vanaf de Beuseberger- weg in z.o. richting tot aan de Gro- teboersweg. Hoofdwoning Dijkerhoek De voormalige onderwijzerswoning te Dijkerhoek is zo slecht, dat i tauratie zou betekenen goed geld gooien naar kwaad geld. De raad had er geen bezwaar tegen deze hoofdenwoning voor een jaar te ver huren aan de heer H. J. van Leusen, adviseur bij de "varkenshouderijkern en rundveevoederkern, alhier, die op 1 november in dienst treedt. Aan het adres van de heer Jansen zei de voorzitter, dat deze er maar voorlopig niet op moet rekenen, dat hier een nieuwe onderwijzers woning gebouwd wordt. Atheneum Bij het voorstel om in principe te besluiten aan de openbare scho lengemeenschap als bovenbouw een Atheneum te verbinden, vroeg de heer Brands op deze stap in ver band met de bouw van scholen el ders wel verantwoord zou zijn. De burgemeester was het met de heer Brands eens. dat men Holten de kunst gaat afkijken. Maar de tijd is voorbij, dat scholen kunnen wor den gesticht als statussymbool. De betrokken provinciale commissie, waarvan spr. zelf lid is, zal elke aan vrage op haar merites bekijken. In Deventer. Almelo. Hengelo, Ensche de wil men ook wel deze scholen bou wen, maar er ligt op het platteland naar zijn mening nog een helebel intellect braak, waarvan de bronnen aangeboord kunnen worden. Het are aal aan leerlingen zal steeds groter worden. Holten heeft op een gegeven moment geluk gehad met haar ULO waaraan nu al een Havo verbonden is, als gevolg van de verschuiving der leei'plichtige leeftijd. Er zal vol doende potentieel aan leerlingen blij ven om het gevraagde principebe sluit te nemen. De heer Brands ver- Het Opera Gezelschap Forum uit Enschede zal op dinsdag 31 oktober een voorselling geven van Die Blume von Hawaii van Paul Abraham in de Deventer Schouwburg tc Deventer. Paul Abraham (1892-1960) Hongaar van geboorte, was aanvankelijk com ponist van ernstige muziek Hij schreef zijn eerste operette in 1928, in 1930 op de voet gevolgd door de vot- treffer „Viktoria und ihr Husar" door Opera Forum met enorm succes ge bracht in het seizoen 1958 1959. De ze operette en de hierop volgende ,,Die Blume von Hawaii" en ..Ball im Savoy" van 1931 1932 maakten zijn naam over de gehele wereld bekend. Abraham had zich inmiddels in Berlijn gevestigd, maar de naziter- reur dwong hem te emigreren. Hij ging eerst naar Wenen, vervolgens naar Parijs en tenslotte in 1941 naar New York. Ontworteld en in een hem vreemd geestelijk klimaat, ging zijn licha melijke en geestelijke toestand der- male achteruit, dat opname in een in richting voor geesteszieken noodzake lijk was. Zijn muziek werd gespeeld, maar hij zelf scheen vergeten. Een toeval bracht aan het licht, dat hij in New York als een menselijk wrak verbleef. In 1956 was hij in zoverre hersteld, dat hij naar Europa en Duitsland terug kon keren. In 1960 overleed hij in Frankfurt. Met ,,Die Blume von Hawaii" brengt Forum een posthume hulde aan de componist van zovele heerU'ko, bruisende me lodieën. Zoals de naam al aan geeft speelt ,,Die Blume von Hawaii" in de exo tische sfeer van het bekende Zuidzee- eiland. Amrikaanse konoliale be langen en verwikkelingen rond de in Parijs in ballingschap wonende prin ses, voormalig heersers over het eiland, vormen het stramien waarop exotische en -- in 1931 moderne dansmuziek de schering en inslag zijn. Een gewaagde beeldspraak, wanneer wij ons een ogenblik de sum miere kleding van de schonen van Hawaii in herinnering brengen. Marsen, walsen en foxtrotts „Wo es Madels gibt. Kameraden", ,,Ich habe eind Diwanpüppchen genau wie du", ,,Du traumschëne Perle von Hawaii" enz., zijn de schlagers van toe en de tophits van nu. Een onver woestbare, levensvreugdige muziek van het allerbeste soort. klaarde overigens daarmede gaarne in te stemmen. Ook wethouder Riet berg zag geen enkele reden om op de plaats rust te houden. De heer H, Rietberg zag wel aftrek, maar ooi< groei en verklaarde dat men blij moet zijn met deze groei. Nadat de voorzitter nog verklaard had, dat Holten in Overijssel met haar school vooraan gegaan is werd het voorstel z.h.s. aanvaard. Besloten werd om de heren G. Langenbarg en H. Klein Velder- man, secretaris en wethouder dezer gemeente voor te dragen als x-esp. bestuurslid en plv. bestuurslid van het Algemeen Bestuur van de Be- stuursschool Overijssel. Met de Bank voor Ned. Gemeen ten werd voor 1968 een krediet ir rekening-courant aangegaan van f. 450.000,-. De raad voteerde vervolgens een bedrag van f. 35.290, voor de bouw van 9 garages incluis het bouwterrein te bouwen door de fa. B. J. v.d. Steeg te Genemuiden. De huurprijs zal 27.75 per maand bedragen. Bij de bespreking van het krediet voor de verkeersgeleiding op de hoek bij Schuppert informeerde de heer Ten Berge naai- het plaatsen van verkeerslichten. Uit het antwoord van de voorzitter viel af te leiden, dat het dagelijks bestuur de noodzaak daar van begint in te zien. De voorzitter deelde nog mede, dat b. en w. met de gedachte spelen om de Kolkkleuterschool volgens het zelf de systeem te bouwen als c thans in aanbouw zijnde Kolschool. Naar aanleiding van een opme king van de heer Van Schooten ovc een krediet van het GEB deelde c voorzitter mede, dat de transform; torstations in de buurtschappen ui gebreid zullen worden. B. en w. werden gemachtigd in sa menwerking met het bestuur van het Groene Kruis zelf een wijkverpleeg ster te benoemen. Naar aanleiding van een vraag van de heer Wiggers of de toekomstige bewoners van Holten een goed beleg de boterham zullen kunnen verdie nen, deelde de burgemeester mede, dat momenteel met twee gegadigden wordt gesproken over industrieves tiging. Maar het industralisatiebe- leid moet in Holten met de uiterste voorzichtigheid gehanteerd worden, meende de raadsvoorzitter. De heer Wansink verzocht om van de kruising Sparreweg-Moelenbelter- weg een voorrangskruising te ma ken. Rondvraag Naar aanleiding van een opmer king van de heer Jansen over de grote hoeveelheid plasticafval op de vuilnisbelt, deelde de voorzitter mede te vex'wachten, dat in de vol gende vergadering een ontwerp ge meenschappelijke x-egeling aan de or de zal kunnen komen voor een vuilnis stortplaats te Markelo met verder de gemeenten Rijssen en Goor. De heer Wansink wees op de af brokkeling van de bochten in de Beu- sebergerweg. Wethouder Rietberg zegde toe daarvoor zo spoedig mo gelijk maatregelen te zullen treffen door o.a. puin te stoxTen. De heer H. Rietberg informeerde tenslotte nog naar de mogelijkheid van de bouw van een tweede woning bij agrai'ische bedx-ijven. Wethouder Rietberg deelde mede, dat men bezig is met een wijziging van de bouwveroi'dening, waarme de men dit probleem waterdicht hoopt te maken. Op het schietconcours te Reutum werden door de leden van de schiet vereniging: ,,De Eendracht" twee 2e prijzen behaald. In klasse B. met 520 punten, ach ter St. Hubertus met 522 punten en in klasse C. met 494 punten achter De Schietvereniging „Drienerlo" uit Enschede met 500 punten. Het be trof beiden het le viertal. De uitslag van de vorige week vrijdag in zaal Vosman gehouden wedstrijden voor het clubkampioen schap waren 1. H. J. Nekkers 138 pnt. 2. H. Paalman 135 pnt. 3. G. Jansen 133 pnt. en 4. B. Brinkman 132 pnt. Holten (uit tegen TVC '28, Tub- bergendoel: Breukink; achter: Soer, Hommes, Brands; midden Kaiser en Markvoort; voor: Vene klaas, Menkhoes, Kwintenberg, Den Heijer en Klein Velderman. Zaterdag: Holten alDES al, 3.30 uur GFC b2 Holten bl. 3.30 uur. Blauw Wit cl Holten c2, 2.30 uur Holten clExelcior c2. 2.15 uur Holten d2 Blauw Wit dl, 10.00 u De Zweef dlHolten dl, 10.00 uur Zondag TVC '28 Holten 1, 2.30 uur Holten 2 Twenthe 2, 2.30 uur Holten 4 BWO 4, 12.45 uur Holten 3 RKSV 2, 10.30 uur Nijverdal 4 Holten 3, 12.00 uur. GEVONDEN EN VEREOREN GEVONDEN: 1 zwarte regenbroek 1 schooletui met inhoud; 1 rijwiel; 1 autosleutelhouder; 1 paar zonneklep- jes (voor bril); 1 sleutel; 1 sleutel etui met sleutels. VERLOREN: 1 verrekijker 5 x 35 mei'k: Dinar in groene plastic hoes; 1 kentekenplaatje bromfiets FTF 484; 1 fietstas waarin een boodschappen tas; 1 buskaai't OAD-Wiex-den Hol- v De autotentoonstelling in Frankfort stond in het teken van veiliger auto's. Veiligheid kost geld en naar de ervaring heeft geleerd voelt de koper er niet bijster veel voor om voor veiligheidsmaatregelen meer geld neer te tellen. In het Duitse bewustzijn..en v?el da af niet alléén geeft bij aanschaffing van een auto het verlangen, naar „representatie" nog steeds de doorslag. Dat de Duit se auto-industrie zich de laatste tijd in toenemende mate bezighoudt met. het verbeteren van de veiligheid van haar produkten is voor het allergroot ste deel een gevolg van de omvang rijke reeks veiligheidsbepalingen, die de Amerikaanse overheid heeft uit gevaardigd resp. overweegt uit te digen. De Duitse automobielfabrieken willen hun export naar dit land niet verliezen. Tex-wijl de Duitse autoproducen ten dus rekening gehouden hebben met voorschriften tot het voorkomen van ongeluken, zijn zij er tevens in geslaagd om de zuiveringsinstallaties voor uitlaatgassen, waarvan vanaf 1 januari 1968 alle expox-tmodellen die naar Amex-ika gaan, moeten zijn voor zien en die uiteraard de prijs verho gen, uit de wagens voor de binnen landse en Euxopese markt weg te houden. Hierover vex'klaarde het Ver bond van de Duitse autoindustrie, dat de fabrikanten van mening zijn, dat de Amerikaanse voorschrif ten op het punt van zuivering der uitlaatgassen niet passen op het Euro pese wegennet en de klimatologische verhouding. De industrie liet verder weten, dat zij de f abrieken die nauwelijks auto's naar de Verenig de staten exporteren niet wil bena delen ten opzichte van de fabrieken, die dit in grote omvang wel doen. Op Europees niveau is men met de ze materie bezig en, vermoedelijk zal wel tot februari van het volgend jaar een uniforme regeling zijn ontwor pen ten aanzien van de zuivering van uitlaatgassen aldus de Duitse auto mobielindustrie. Verbetering van de veiligheid van auto's, versterking van carosserie en chassis, een telescopische stuurko- lom e.d. veroorzaken meer-kosten. Ook zal de autoindustrie de komen de meerwaarde-belasting stellig door ten; 1 vuisthandschoen, rechter, don ker blauw; 1 bruine kinderregenjas je; 1 halsketting. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten tus sen 08.00 en 22.00 uur. Doch niet tus sen 13 en 14 uur. berekenn. De prijsvorming voor ni we wagens is voorts van groot be lang voor de handel in tweedehands wagens, waarin ook de inruilwaarde van oude wagens een grote rol speelt. De Duitse autoindustrie verwacht dat de meex-waardebelasting wel eens een rem op de verkoop zou kunnen blij ken te zijn. Al met al is men van mening, dat een prijsverhoging van 1 tot 3 px'ocent wel onvermijdelijk zal zijn. In de hal van de O.L. Dorpsschool werd op 24 oktober een ouderavond gehouden die goed bezocht was. De vooxzitter, de heer H. W. Veneklaas, opende de vergadering met enige kostelijke woorden van welkom en gaf de leidng over aan het hoofd der school, de heer B. II. Brouwer. De secretaresse, mevr. F. M. ter Doest-Bos, las de notulen en hierna deed het schoolhoofd diver se mededelingen. Hij sprak onder meer over de wijze van betaling van schoolmelk, over gymnastiekkleding, speelpauzes, Sinterklaasfeest, het défilé op 30 april, de papierinza melingen en het vertrek van enige leerkrachten. De uitgaven voor de oudpapierkas werden opgesomd t.w. de aankoop van een nieuwe band recorder, van diverse kleurentrips, de uitbreiding van de collectie vogels en zoogdieren, van duizenden papie ren servetjes voor de overblijvers in de middagpauze, het stemmen van de piano's, enz. Het werken met de nieuwe sten cilmachine, die ook met oud papier geld was betaald, werd op het podium gedemonstreerd. Met liederen bedruk te vellen werden door oudercommis sieleden gedistribueerd en welke klon- sieleden gedistribueerd en weldra klonken bekende in de jeugd geleerde liederen door het schoolgebouw. Verrast zongen de aanwezigen het door de heer Brouwer gemoderni seerde „Oogstlied" van Staring, om gezet in: „Tractors blinken. Tractors klinken, Sneller valt het graan. Zie de rad'ren pakken Langs de brede baan. Remmen knersen. Blokken persen. De bestuurder zweet. Laat de tractor zwenken, Dat dit oogsten heet." Het betekenen en versieren van het stencil werd van te voren toege licht door de heer G. J. van 't Holt, die ook steeds de vervaardiging van het schoolkrantje voor zijn rekening neemt. Ook het invoegen van langs elektronische weg ingebrande foto's belichtte hij. De penningmeester der oudercom missie, de heer J. A. Aanstoot gaf een overzicht van de inkomsten en de uitgaven der ouderkas. De 1; ste overtroffen de eerste. Bij kascontrole per 1 oktober was het batig saldo nog x~uim f 100.- maar na die tijd kwamen er nog enige nota's binnen. Als die betaald worden is de kas leger dan leeg. De oudercommis sie zal ten spoedigste van ieder ge zin een kleine bijdrage vragen. De uitgaven hadden betrekking op net schenken van een kleine blijvende herinnering aan vertrekkende leer lingen. het meeleven tijdens het 40- jarig jubileum van de naaischoolle rares, het afscheid van een vijftal vertrokken leerkrachten, het beleg gen van een ouderavond, enz. kascommissie betuigde bij monde van de heer J. H. Dollekamp haar algehele tevredenheid over de finan ciële verantwoording. Voor het nieu we jaar namen de heren D. Aaftink en H. J. Aaftink zitting. Bij de verkiezingen van leden der oudercommissie werd de heer J. A. Aanstoot bij enkele kandidaatstel ling herkozen verklaard. De aftreden- EEN PAARTJE UIT NORDENHAM heeft twee uur voor de kerk kou moeten lijden voor er een domi nee was om het huwelijk te slui ten. De dienstdoende predikant had de trouwdatum ^olkomen v geten. Hij was naar de stad voor een boodschap. Twee uur duurde het voor er een plaatsvervanger kon worden gevonden. WAARSCHIJNLIJK OM VOOR komende winter vlees in de kuip te hebben, slachtten dieven in een weide bij Roxel een zware stier. Zij verrichtten hu nbloedige arbeid, onder dekking der duistex-nis, zo grondig en met zoveel vakman schap dat het hier stellig knapen betreft, die eerder een slagersmes in de knuisten hebben gehad. GRIMBERGEN In Grimbergen is onlangs de eex-ste populaire ster renwacht in België geopend. Deze sterrenwacht is voorzien van een dx-aaibax-e koepel, met open schuivend dak en een kijker, waar van de frontale lens een diameter heeft van 150 millimeter. Een nieuwe telescoop met een opening van 250 milimeter wordt thans ter vervanging gebouwd. In een nabijgelegen conferentiezaal werd een koepel geïnstalleerd met een grote stex-renkaart van het noor delijk halfrond, waarop een px'ojec- tie-apparaat het zichtbare gedeelte van het firmament omschrijft. In de vorige week donderdag ge houden vergadering van het Alge meen bestuur van de Algemene Stichting voor Maatschappelijk Werk, die een voortzetting is van de Commissie voor de Gezinsverzor ging is afscheid genomen van de heer A. Jalink, die 12 jaar het pen ningmeesterschap van de commissie en later van de stichting heeft ver vuld. Ongeveer een jaar geleden werd als penningmeesteresse benoemd mevrouw A. Rietberg Tiessink, maar de heer Jalink is voorlo pig nog adviserend lid gebleven in verband met de grote ingewikkeld heid van deze materie. In de bijeenkomst heeft de voor zitter der Stichting, ds. C. C. Ad- dink, de heer Jalink dank gebracht voor de grote toewijding en accura tesse waarmede hij zijn taak steeds heeft vervuld en voor zijn bereid heid nog een jaar aan te blijven. Als ex'kentelijkheid bood hij hem een met leer beklede onderlegger voor zijn bureau en een brievenstandaard aan. De heer Jalink zei in zijn dank woord zijn werk steeds met veel plezier te hebben verricht in het be lang van het sociale werk van com missie en stichting. de leden, mevrouw G. Kalfsterman- Huzen en IJ. W. Veneklaas, moesten door nieuwe worden vervangen. De heer Brouwer bedankte hen harte lijk voor de tijd en moeite, die ze steeds gegeven hebben in het belang van het kind en de school. Hij dank te hen voor de ouderavonden vriend schap en bood geschenken aan als blijk van waardering en erkentelijk heid. De heer Veneklaas sprak hier na als scheidende voorzitter. Zijn functie heeft hij steeds met plezier vervuld en hij is dankbaar voor de vele en goede herinneringen, voor de goede verstandhouding, die er steeds was en in 't bijzonder roem de hij de goede samenwerking met het schoolhoofd in de loop van veie jaren. Ook dankte hij voor de ont vangen geschenken. Mevrouw Kalf- sterman kon deze avond helaas moei lijk aanwezig zijn. In haar plaats werd gekozen mevrouw E. Disse- velt-Schilperoord en in de vacature Veneklaas, de heer H. J. Arfman. Een achttal stembureau's had in de op de verkiezing volgende koffiepau- de stemmen geteld. De heer H. J. Hiddink, directeur van de Scholengemeenschap te Hol ten hield na de pauze een glashel der betoog over de studiemogelijk heden aan zijn onderwijsinrichting. Als een goed schoolmeester maakte hij veel gebruik van het zwarte bord ter verduidelijking van zijn causerie. Hij legde uit welke veranderin gen er op komst zijn en waarom. De door sommige ouders gestelde vragen werden beantwoord. Het schoolhoofd bood hem als attentie een doos met inhoud aan en dankte de heer Hid dink zeer voor zijn uiteenzettingen. De rondvraag leverde nog enige ge sprekstof op. Het moeilijkste punt was: ..Wat kan er gedaan worden om de scholieren veilig over E8 te lood sen bij garage Schuppert?" De politie regelt op bepaalde tij den het verkeer aldaar ten gerieve van de schoolkinderen namelijk wel vaak, maar niet altijd. Men zal zich hierover nader beraden. Hierna werd de vergadering gesloten. De V.V.V. „Holtens Belang" gaat meer service bieden aan de inwo ners. Allereerst kunnen jongeren, wanneer zij lid wensen te worden van de N.J.H.C., hun lidmaatschap aanvragen bij het V.V.V.-kantoor. Sinds 1 oktober staat de V.V.V. Holten namelijk ingeschreven als boekingskantoor van de Ned. Jeugd herberg Centrale. De inwoners kunnen vanaf 1 ja nuari ook hun kampkaart aanvragen en inleveren bij de V.V.V. De kosten zijn f. 2,50, voor een ge- zinskampkaart moeten 2 pasfoto's worden ingeleverd. Deze service is mogelijk geworden omdat er sinds kort een regeling is getroffen tus sen V.V.V. en ANWB. Tevens staat de uitgifte van de wandelkaart (herdruk) op stapel, en een herdruk van de hotel-pension- lijst 1968. Ook is men doende om de uniforme borden, welke de ANVV voorschrijft, aan te schaffen, zodat de vakantiegasten in de toekomst bij de ingang van het dorp reeds op de V.V.V. worden geattendeerd. Tot-slot-vermelden wij nog dat de nieuwe lijst met toeristische gege vens eind november gereed zal ko men, deze verschijnen in een gewij zigde vorm, waarop de diverse in stellingen zijn vermeld. Dankbetuiging Voor de vele blijken van belangstelling, felicitaties, bloemen en cadeaus die wij hebben ontvangen bij gelegenheid van ons 25- jarig huwelijksfeest zeggen wij bij deze aan allen har telijk dank. J. Meerman A. Meerman-Kappert Holten, oktober 1967 Kerkplein 5 Diverse soorten le en 2e keus Zeer voordelig (Bij het slachthuis) Telefoon 17 00 Te koop: twee dragende 3e dracht. Dijkerhoek 22 In Enschcd staat het Revalidatie centrum „Overijssel". Een oud en moe gebouw. Elke dag worden ex- tientallen gehandicapte mensen ver pleegd, ook uit uw omgeving. Mensen die niet meer kunnen lopen, hun armen niet meer kunnen bewegen. Maar mensen met hoop. Hoop om straks weer terug te komen in de maatschappij. Zelfstandig. Volwaar dig. In het centrum worden elke dag tientallen mensen verpleegd. Het zou den er meer moeten zijn. Veel meer. Maar er is geen ruimte om te helpen. Elke vierkante meter wordt al ge bruikt. Het centrum is klein en be dompt, vervallen en deprimerend. Maar vooral: te klein. De lijst van in valide mensen die gewoon niet aan de beurt komen, die gewoon geen kans krijgen voor een nieuw begin, groeit onrustbarend. Er mocts iets gedaan worden Er is maar één oplossing: nieuw bouw. Wij moeten een nieuw, modern, licht en luchtig revalidatiecentrum bouwen. Met veel ruimte. Voor al die mensen die nu nog wachten om op genomen te wox-den. En ook voor de slachtoffers van het steeds toenemend aantal verkeex-songevallen. Zo'n nieuw centrum kost geld. Kost miljoenen guldens. Rijk en gemeenten helpen voor het grootste deel. Natuur lijk. Maar er is gewoonweg niet ge noeg geld om met de bouw te kunn »n beginnen. Er moet meer komen. En daarom wordt er een grote actie ge voerd. Een actie om geld in te zame len voor het nieuwe revalidatiecen trum. De planen zijn klaar voor die nieuwbouw. En u kunt helpen. Pex-- soonlijk. Of in club- of verenigings verband. De actie heelGEEF- en teef ze de ruimte. En het motto is: GEEF omdat gezond bent Er is een goed plan om het geld bij elkaar te brengen. Wy zullen het u vertellen. Het revalidatiecentrum heeft in Enschede de beschikking over het 4 ha gx-ote landgoed 't Roes- singh. Daar wordt het nieuwe cen trum straks gebouwd. Deze 4 ha grond wordt nu symbolisch vex-kocht. Voor f 25,- per vierkante meter. Daar voor krijgt u een fraai grondcertifi- aat ter herinnering aan uw bijdrage. U zegt: f 25.- kan ik niet missen? Dat is heel begrijpelijk. Maar misschien s het mogelijk om met familie, vrien- len of clubleden samen iets te doen. En u mag natuurlijk ook zomaar een bedrag geven. Alles is welkom, elk kwartje, elke gulden helpt om die vele, vele invalide mensen het nieuwe ■entrum te geven dat ze zo brood- xodig hebben. Het gironummer van ■ie actie is: 1 46 46 46 t.n.v het Hulp- onds Revalidatiecentrum, Enschede Alle inlichtingen over deze actie Hengelosestraat 104 te Enschede. Tel. 05420 - 26965 - 26966 - 26968. 1 Hazelnoottaartje 100 Gram Marsepijn dessert Oranjestraat, Tel. 18 15 Huisvrouwen de tijd om zelf iets lekkers te bakken breekt weer aan. Loop voor even binnen bij KOLWEG 76 TELEFOON 1209 ATTENTIE Koopt nu Uw gashaard of -kachel bij de man, die ook Uw choorsteen reinigen kan. Erkend gasfitter. Larenseweg 1, telefoon 15 32. is er in gebouw Irene weer zo'n Aanvang 19.30 uur. Vrije toegang voor iedereen.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 3