Raad heeft kritiek op de woningbouw j udoka s deden examen BRUIDSPAAR VAN DE DAG MAAKTE RIJTOER aannemers: Waarom geen Holtense MEERMANSKAMP WORDT GEM. SPORTTERREIN GEZELLIGHEIDSRIT „DE HOLIER BEE CD VIEL IN DE SMAAK Winkeliers gaan weer St. Nicolaasactie voeren DOKTER SIJTSEMA SPRAK VOOR CHRISTELIJKE PLATTELANDSVROUWEN Scholengemeenschap koos haar leerlingenbestuur Sportlievend Holten kijkt met verlangen uit Burgerlijke stand ADVISEUR BENOEMD Gratis attractie Twee keer bezoek van de Sinl Tweede Open Deur bijeenk. AGENDA Predikbeurten Geen spreekuur burgemeester RECTIFICATIE Kerstoratorium bij „Soli Deo Gloria" in studie Seliaakuitslagen HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 23 oktober 1967 No. 43 Jaargang 19 Uitgave van de Stichting ..Holtens Nieuwsblad" te Holten - Telefoon 05483 - 1234 Hoofdredacteur W. Beyer» Advertentieprijs 1-15 mm. (a contant) 3,Iedere mm. meer 0,12 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,50 per kwartaal. Betaling via de Coöp. Raijfeisenbank Holten, giro nr. 875587 Het voorstel van burgemeester en wethouders om in afwach ting van de woningtoewijzing voor 1968 aan 't aannemings bedrijf B. J. van der Steeg Hzn te Genemuiden nu reeds de bouw van 35 woningwetwonin gen in het Kolplan-Oost op te dragen, ontlokte aan de raad maandagavond een soms vrij heftige en langdurige discussie. De heer Wansink (gem. bel.) stelde de vraag waarom voor dit werk geen Holtense aannemers zijn ingescha keld, nu het met de werkgelegenheid ook in Holten ,wa dte bouw betreft, niet zo gunstig gesteld is. Spreker noemde in de loop van de discussie de naam van een Holtense aanne mer, die dit werk wel zou kunnen opknappen. De heer Mensink was bo vendien niet zo best te spreken over de 49 woningen, die thans door deze aannemer worden gebouwd. Daar kleven nog al wat fouten aan en bo vendien geschiedt de oplevering te laat. De burgemeester wees er op, dat bij de aanbesteding van deze 49 wo ningen geprobeerd is Holtense aanne mers in te schakelen. Er waren toen twee liefhebbers. De eerste trok zich direct terug en de tweede later. De oorzaak vormt de systeembouw, die in ploegverband wordt uitgevoerd, waarbij de ploegen van 't ene karwei naar het andere trekken. Hel is het laatste wat b. en w. willen, aldus de raadsvoorzitter, om de Holtense aan nemers te discrimineren De heer Meerman (PvdA) ver klaarde gehoord te hebben, dat de Holtense aannemers andere tekenin gen waren voorgelegd, dan de wo ningen, die thans gebouwd worden. Oorspronkelijk zouden daarop luifels voorkomen, terwijl later andere ge vels zijn aangebracht. De burgemeester wees een derge- Woonruimtecommissie houdt geen zitting op dankdag De voorzitter van de woonrujmte- nmissie maakt bekend dat de zit ting der commissie in verband met Dankdag niet op woensdag 1 novem ber 1967, maar op woensdag 8 no vember d.a.v. zal worden gehouden. lijke aantijging met verontwaardiging van de hand. Hij wilde dit de heer Meerman niet kwalijk nemen, maar voor dergelijke praktijken leent het gemeentebestuur van Holten zich niet. De heer Westerik (c.h.) vroeg zich af of hier wel het juiste systeem wordt toegepast. Spr. gaf de voor keur aan de traditionele bouw. Spre kende met een neutraal" persoon had deze gezegd „Dit worden de toe komstige krotten van Holten". De woningen, die volgens de traditionele bouw worden gebouwd worden zijn veel duurzamer. De raadsvoorzitter kon dit laatste met de heer Westerik wel eens zijn, maar wij hebben te maken met de door de regering vastgestelde curve- prijs,, aldus de burgemeester en daar voor kunnen de Holtense aannemers deze woningen niet maken. „Het gaat om deze woningen of geen woningen. Met een voorbeeld toonde de burge meester aan, dat het hier gaat „om de macht van het domme potlood". Wij hebben te zorgen, dat er gewoond kan worden, aldus mr. Enklaar. De architect is goed en de aannemer heeft een goede naam. Als het inder daad zou blijken, zoals de heer Wes terik veronderstelt, dat aan deze wo ningen spoedig veel onderhoud zou komen, dan zal men dan de zaak moeten bekijken. B. en w. zien voor oplossing van de woningnood geen andere weg dan zo snel mogelijk langs deze weg meer woningen te realiseren. Ik prijs het in de raads leden, dat zij opkomen voor de Hol tense aannemers, aldus de raads voorzitter. De heer Westerik zag het als een taak van b. en w. om de raad eerst in hun plannen te kennen. Als we in de Haar gaan bouwen moeten zij eerst aan de raad vragen door wie er gebouwd zal worden. Ook de heer Westerik was van oordeel, dat er sprake is van een dwangpositie voor de raadsleden. De burgemeester wees er op, dat de raad het voorstel niet behoeft aan te nemen. Indien hij dat doet zal er echter een belangrijke vertraging in de woningbouw optreden. In wezen is spreker het wel met de raad eens, maar de laatste jaren hebben ge leerd, dat men niet met de woningen moet gaan venten. De raad ging ten slotte met het voorstel accoord. Aleen de heer Van Schooten (B.P.) wilde geacht worden tegen te hebben gestemd. Burgemeester ENKLAAR De gemeente Holten krijgt als haar geen planologische beletselen in de weg worden gelegd haar ge meentelijke sportterreinen op „Meermanskamp" in de Look. De raadsleden waren unaniem zeer in genomen met het voorstel om dit terrein, ter grootte van ruim 9'h ha. met opstallen aan te kopen van de heren II. Wansink en H. J. Wansink voor de som van f. 200.000,—. Dit belangrijke punt op de agenda had een grote publieke belangstelling ten gevolg, zodat stoelen moesten wor den aangedragen om iedereen een plaatsje te verschaffen op de public- Na de enerverende verkiezings strijd van de vorige week is de rust op de Holtense Scholengemeenschap weer teruggekeerd. Inzet was de ver kiezing van zes leden van het leer lingen-schoolbestuur, dat het con tact onderhoudt tussen leraren en leerlingen en o.m. belast is met het organiseren van diverse evenemen ten van de school. Vier leden van het oude bestuur waren niet herkies baar. twee leerlingen wensten niet herkozen te worden. Er moesten dus zes nieuwe bestuursleden worden aangewezen. Dat ging op zeer demo cratische en organisatorische wij ze, want om candidaat gesteld te worden waren twintig handtekenin gen nodig. Uitgesloten voor deze ver kiezing waren de leerlingen van de cxamcnklasscn. Er waren dertien kandidaten gesteld en daarvoor i3 op de school de afgelopen weck een enorme propaganda gevoerd. Over al waren biljetten aangeplakt, er waren versterkers opgesteld en Ha rold Pullen uit Markelo reed met zijn brommer langs de school op en neer met achterop de grote doos be schilderd met verkiezingsleuzen, waarin een van de leerlingen werd meegevoerd. Twee kandidaten kwamen zelfs met een compleet programma. Hans Olk uit Nijverdal wenste meer sport, meer beat-avonden, het gebruik van het sportveld naast de school, het houden van teach-in's en love-in's, bevordering van een beter contact tussen leraren en leerlingen en meer Geboren: Remco zv .1 Lammertink en 11 J Grobben I-loffesstraat 27 Rein Mannes zv M Hofman en J de Boer Beuseberg 165 Berend zv P Zoetbrood en G Klein Kozakkenstraat 29 geboren te Deventer. Overleden: T Pongers echtgen v H Oplaat oud 57 j Holterbroek 36. Ondertrouwd: G Blaauw 25 j Dij- kerhoek 62c en G G Megelink 21 j Borkeld 57 H D Klein Hegeman 25 j Oosterwolde en A H Bosschers 23 j Dijkerhoek 77 W B Lodeweges 22 j Borkeld 51 en G A Denekamp 22 ,1 Schoolstraat 15 W J Nikkels 25 'j Bathmen en J G H Kers 24 j Holterbroek 87. Gehuwd: F W Ooslerkamp 24 jaar Rietmolenstraat 2 en H Paalman 23 j Kozakkenstraat 58. BEVOLKING Ingekomen: PAG Bosboom en gez van Lochem naar Postweg 50 W J Heemskerk van Monster n Berg manstraat. 38 A Temmink en gez van Bathmen naar Dijkerhoek 62g L ten Veen en gez van Gooi' naar woonwagenkamp E A Nijhuis van Markelo naar Neerdorp 8a E van Ittersum van Steenwijk naar Bosch- kampsstraat 37 H Deijk v. Warns- veld naad Borkeld 82 BJ lmming van Apeldoorn naar Oranjestraat 88 A I Beumer van Bergh naar Neer dorp 84 H D Grobben van Utrecht naar Kerkhofsweg 2 HE Kamper man van Arnhem naar Industriestr. 28 G H Vincent en gez van Bath men naar Deventerweg 8 II Wol- tersom van Schoonebeek naar Oude Deventerweg 1. vrijheid in de kleine pauze voor de leerlingen der lagere klassen. Wim Klein Velderman, wilde meer op komen voor de belangen van alle leerlingen o.a. in verband met ver schil in behandeling van de le en 4e klassers en meer bewustheid voor ge schonken vertrouwen. Zijn program ma verschilde verder niet veel van dat van Hans Olk. Vrijdagmorgen in het derde les uur werd gestemd en werd verder met spanning de uitslag tegemoet ge zien. De uitslag werd gesteld door het oude bestuur en de candidaten voor het nieuwe bestuur. Het bleek dat 2840 stemmen waren uitge bracht, waarvan een paar ongeldig en blanco. Plm. 450 leerlingen had den aan de stemming deelgenomen. Gekozen waren Hans Olk (4e kl. Havo), Nijverdal, tevens in functie gekozen als voorzitter, Harold Pul len (4 Havo), Markelo, Wim Klein Velderman (2 Meao) Holten. J. Ru bers (3 kl. Mavo 4), Deventer, Wil- lemien Tulier (4 Havo), Holten, ter wijl nog een herstemming moest plaats vinden tussen Eva de Lange (2 Mavo 3), Rijssen en J'olanda Jon kers (1 Meao), Enschede, die bei den evenveel stemmen op zich ver enigd hadden. Deze had woensdag plaats waar bij Jolanda Jonkers de meeste stemmen verwierf en werd gekozen als bestuurslid. Het nieu we leerlingen-schoolbestuur zal nog een naam bedenken en een van de leraren als mentor aanzoeken. De spanning is geweken en nu maar af wachten wat voor initiatieven er uit de bus komen. ke tribune. Toch waren niet alle bezoekers voor dit doel naar de openbare vergadering gekomen, want een aantal leden van „Jong Holten" had al eerder te kennen ge geven een raadsvergadering te wil len bijwonen. In zijn nadere toelichting op het voorstel wees de burgemeester er op, dat door deze omschakeling de vlotte gang van zaken wel even ach teruitgezet kan worden. Het dage lijks bestuur had dit voorstel echter wel moeten doen om de betere lig ging van het terrein. Het gevaar, dat de uitbreiding van het Dorp aan de Aallinksteeg afgegrendeld zou worden noemde hij als een argu ment te meer om met dit voorstel te komen. Wij moesten er bij de Aal linksteeg geen Go-Aheadterrein van maken, aldus de burgemeester. Het terrein in de Look zal per 1 januari 1968 ter beschikking komen, maar de heer Wansink (alg. bel.) meende, dat met de voorbereidingen al wel eerder begonnen kan worden. De heer Westerik (CHU) verklaar de blij verrast te zijn met deze nieuwe ontwikkeling. Hij stond niet voor honderd procent achter de be staande plannen, maar was het wel Tot adviseur in vaste dienst van de varkenshouderijkern en de rund veevoedingskern in deze gemeente is met ingang van 1 november benoemd de heer H J van Leusen. thans als zodanig werkzaam in Abbekerk (NH) De heer Van Leusen volgt de heer G. Gerrits op. die gedeeltelijk in dienst was van de genoemde kernen en van de Coöp. Aan- en Verkoopver eniging „Trio". De heer Gerrits zal zich nu geheel aan het werk bij de coöperatie kunnen wijden. De heer Van Leusen komt: in dienstverband van de Provinciale Stichting voor Bedrijfsontwikkeling en werkt in het gebied van de plaat selijke stichting te Holten. Hij zal zich met zijn gezin vestigen in de voormalige hoofdonderwijzerswoning te Dijkerhoek. Er hebben zich ten aanzien van de varkenshouderij- en rundveevoedings kern belangrijke wijzigingen voorge daan, waarop wij nog nader hopen terug te komen. De gezelligheidrit, die de M.A.C. „De Holterberg" zaterdagavond voor leden en nicl-leden organiseer de, had men ook een knobbelrit of puzzelrit kunnen noemen, want wie de knepen van dit soort evenemen ten niet kent, komt niet gemakke lijk aan het hoogst aantal te beha len punten. Voor de start moest de bestuurder van auto, motor of brom mer reeds dobbelen, waar hij met zijn voertuig naar toegestuurd zou worden. En bij het eerste doel be gon dan reeds de puzzle, want hoe kom je midden in de rimboe aan zo'n ingrediënt als je met een gebak ken ei bij het volgende punt moet arriveren. Wie weel de stand van zijn kilometerteller en kent het gewicht van zijn voertuig, vragen die meer of mindere winst- of verliespunten konden opleveren. En spijkers met koppen slaan valt ook niet mee als de bijrijder koplo- ze spijkers in de hand geduwd wor den. Het was een leuk spel, dat ein digde in een gezellige sfeer in ca fé Vruggink en wegens plaatsgebrek aldaar voor een aantal deelnemers in het stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman. De 35 dc ne mers hadden n.l. heel wat inzittenden meegebracht. De zich juist om half acht boven Holten ontlastende on- weers- en hevige regenbui deed aan de deelname geen afbreuk. Vrij laat in de avond kon voorzitter Goorman de uitslag bekend maken en de prij zen, bestaande uit heerlijke consump tiegoederen, met een toepasselijk woord uitreiken. De uitslag was. le prijs 11. Heijenk en mevr. Heijenk 227 punten, 2e pr. A. Leppink en me vr. Veldkamp 218 p.. 3e pr. H. Mox- leman en Th. Oosterdijk 216 p.. 4e pr. De Kaste en Zuiderdijk Deven ter 214 p. 5e prijs Mevr. G. Kalfster man en mevr. M. ter Harmsel 209 p, 6e pr. J. A. Aanstoot en mevr. Aanstoot 207 pt. en 7e pr. ter Hoe ven en mej. K. ter Hoeven 205 pt steeds met de voorzitter eens ge weest dat de sx^ortvelden niet in het Sportdal zouden moeten komen. De heer Westerik zei het minder juist te vinden, dat de pers de plannen reeds had gepubliceerd voordat de raadsleden daarmede in kennis wa ren gesteld. Hij zou echter nog wel nader willen worden ingelicht over de exploitatie en de toevoerwegen. De burgemeester wilde de pers in bescherming nemen. Zij is er voor om het publiek in te lichten. Wij hebben ons, aldus mr. Enklaar, uit referentie voor de raad van de dom me gehouden, maar er waren wel andere bronnen, waaruit men kon putten. Over de exploitatie en de toe gangswegen valt nog weinig te zeg gen, daar gaan B. en W. met de Grontmij. over praten. Het is wel zo, dat deze sportvelden een dure zaak worden en dat het wellicht aanbeveling verdient een gedeelte van het terrein ook voor andere doeleinden te gebruiken. De heer Ten Berge (Gem. bel.) had op een schetsje drie voetbalvel den gezien. De'voetbalsport is wel de volkssport, maar ook andere sporten als korfbal, hockey, enz. moeten aan hun trekken kunnen ko men. Spreker was van oordeel, dat een ahob, vooral met het oog op kinderen, hier levensgevaarlijk zal zijn. Voor het kruisen van de spoor lijn zal hier een tunnel moeten ko men. De heer Meerman (PvdA) ver klaarde nog, dat zijn fractie altijd tegen sportvelden aan de Aaltink- steeg is geweest. Het verheug de hem, dat de Grontmij. de nieuwe terreinen kwalitatief beter heeft ge noemd. Zijn partijgenoot, de heer Brands, waarschuwde om van deze terx'einen niets weg te doen voor an dere doeleinden. Met de mededeling, dat eerst de Grontmij. aan het werk moet, werd het debat besloten. HOLTEN De Holtense winkeliers voeren dit jaar weer een St. Nico laasactie. Dit werd besloten in de woensdagavond onder voorzitterschap van de heer W. ten Berge in café Jansen gehouden ledenvergadering van de Holtense Handelsvereniging. Zij zal op dezelfde leest geschoeid worden als het vorige jaar en gehou den worden van dinsdag 21 november tot en met dinsdag 5 december. Er worden door iedere deelnemende winkelier weer wisselbonnen en deel nemerskaarten uitgegeven. De aan wijzing van de prijswinnende num- Uitzonderingen bevestigen de re gel. Met deze uitzondering bedoelen we het applaus dat zondagavond twee keer opklonk tijdens de zeer druk bezochte tweede bijeenkomst gehouden door de Open Deur-groep in de Ned. Hervormde Kerk. Een applaus dat volkomen was verdiend. Blijkbaar was ds. H. J. Stukker (oud-plaatsgenoot) baptisten predi kant te Arnhem dit ook van mening want hij was de eerste die de han den op elkaar bracht en hij gaf hiermee het voorbeeld dat spontaan werd opgevolgd. Voordat de bijeenkomst die geen plaatsje onbezet liet begon werden met orgelbegeleiding van Anton Koopman de bekende geeste lijke liederen „Er ruist langs de wolken", „Roept uit aan alle stran den", „Spreek mij van Jezus mijn Heiland" en ps. 25 2 en 6 (nieuwe berijming) gezongen. De eerwaarde heer A. Schellevis sprak een kort woord van welkom en herinnerde aan een bericht in „Holtens Nieuwsblad" van vrijdag 20 oktober onder het opschrift: „Zondag tweede Open Deur bijeen komst van Geref. Kerk". Men zou bij het lezen van zo iets kunnen komen tot het stellen van de vraag: „Gaan de gereformeerden nu zelf een Open-Deurdienst houden?" Zou het niet zo best meer boteren tussen de Hervormden en Gerefor meerden in de Open Deur-groep? Laat ik u aldus de eerw. heer Schel levis (en ik doe dit met blijdschap en dankbaarheid) vertellen dat we het reusachtig goed kunnen vinden en wij hopen allemaal dat het nog heel heel lang zo zal blijven Wie de schuld heeft van dit foutieve op schrift? Niet de schrijver van het bericht en niet de redactie van „Hol lens Nieuwsblad". Nadat door het kinderkoor waren gezongen: ..De drie kleine otter- tjes" en ..Moederken alleen" hield ds. Stukker een toespraak over het onderwerp: „De zin van het gezins leven". Hij vatte zijn toespraak als volgt samen: „De zin van het ge zinsleven is dat man en vrouw le ven tot eer van God, een voorbeeld voor de kinderen zijn en hun tot steun zijn. Steeds maar weer wijzen op de bron van het leven en dage lijks uit deze bron leven". H.G.K.'s kinderkoor zong na de toespraak van ds. Stukker o.l.v. me vrouw Spaan en aan de piano bege leid door de heer H. Bouwhuis „Laat ons dwalen" en „Bede". De dienst werd besloten met het zingen van het bekende lied: „Wan del maar stillekens achter Hem aan". In de volgende Open Deur-samen komst die gehouden zal worden op zondag 24 dec. 's avonds om 11.00 uur zal spreken ds. R. Oosterhoff, geref. pred. te Holten. Aan deze dienst aan de vooravond van het Kerstfeest zal medewerking worden verleend door de Holtense Muziekvereniging. mers zal volgens een voorlopig schema plaats vinden op 25 nov. in hotel Vosman, 29 november in café Jansen, 2 december in café Maats, terwijl de einduitslag zal worden vastgesteld op 6 december in Amicitia. Er is aan deze winkelweek een gratis attractie verbonden, door het gewicht te schatten van zes perso nen, die op een foto zullen worden afgedrukt, met een hoofdprijs van honderd gulden. Sinterklaas zal tweemaal een be zoek aan Holten brengen. De eerste intocht vindt plaats op zaterdag, 25 november. Op woensdag 29 novem ber brengt de grijze kindervriend een bezoek aan Espelo en Dijkerhoek. Alle kinderen ontvangen een ge kleurde ballon en de muziekvereni ging H.M.V. zal beide keren haar medewerking verlenen. De winkeliers hebben gedurende 't zomerseizoen goede zaken gedaan door het groot aantal zomergasten, dat Holten als vakantieoord koos. HOLTEN De opbrengst van de van 16-22 oktober gehouden collec te voor het Prinses Beatrix Fonds bedroeg f 404.52. Deze week werden de examens afgenomen voor de afdeling judo van de Sportvereniging „Bato". Alle leerlingen kwamen weer een stap of een stapje hoger op de judo-ladder- Kinderen die goed ge oefend hadden en een bepaalde leeftijd hadden bereikt, maakten een grote stap en kregen de vol gende kleur band. Jonge kinderen behielden hun band, maar krijgen aan die band een nieuwe kleur slip. De volgorde van de kleuren is: wit, geel, oranje, groen, blauw en bruin. De examens voor deze banden werden door de leraar de heer Wolfs van de Sportschool te Zwole, af genomen. Na bruin volgt de zwarte band of eerste dan. Die kan alleen verkregen worden na een voldoend afgelegd examen voor de graden- commissie. De volgende resultaten werden behaald Oranje slip: Frederilta Prak. Groene slip: 1 Wim Wilpshaar, 2 Bert Groenewoudt, 3 Corrie Lin de, 4 Frank van de Berg (met extra pluim), 5 Gerrit Verveda, 6 Wout Hospers, 7 Bert Broersma, 8 Gertjan Wissink en Dini Krekel- Blauwe slip: Wouter Timmer- Bruine slip: Pieter Baan Müller. Gele band: 1 Gerrie ten Veen, 2 Fred Akkerman, 3 Eric Groene woudt, 4 Ekkie Bruintjes, 5 Ronnie Pieterson, 6 Willy Heli. Oranje band: Wim den Heijer, Zondag 29 oktober 19.30 uur Gezelli ge avcnd voor iedereen in het ge bouw Irene (zie adv.) Donderdag 2 november: 14.30 uur In- zate openbare verkoop erve Hs. Bravelink, Espelo 69. in café Het Bonte Paard" Vrijdag 3 november: Tuincentrum Ha- neveld (ingang naast smederij) Maats) de gehele middag geopend Dinsdag 7 november 19.30 uur: Kleu tercursus in het Groene Kruisge- bouw, aangifte voor 28 oktober (zie adv.) Vrijdag 10 november 20.00 uur ouder avond o.l. Kolschool in hotel Vos man Zaterdag 11 november Laatste dag opgave voor hotel - pension en bungalowlijst en wandelkaart VW (zie adv.) Donderdag 16 november 14.30 uur Toeslag openbare verkoop Erve H* Bravelink, Espelo 69. in café „Het Bonte Paard" (zie adv.) Z terdag 17 november 19.45 uur: Jaarlijkse uitvoering Holtense Mu- ziekver. in Amicitia. Zaterdag 18 november 14.00 uur Kin- dermiddaig (lagere school) NVV- bestuurdersbond in zaal J. Haver slag GER. KERK 9.30 en 3 uur ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is het ene offer voor de evangelisatie in Noord-Brabant en Limburg. Bij de uitgang collecte voor bouw nieuwe kerk. HOLTEN Ned. Herv. Kerk 8.30 u ds. Addink. 10.15 uur ds. Addink (bed. HD), extra collecte voor het kerk koor, 10.15 uur jongerendienst in 't geb. Irene. 19.30 uur Interk. dienst ter herdenking van de Hervorming. Voorganger-, ds. De Jong van Lo chem. Collecte voor de protestan ten in de Diaspora RK Kerkdienst 8.45 uur H. Mis in het geb, Irene DIJKERHOEK Bethanië 9.30 uur de heer Schellevis, extra collecte voor het kerkkoor Woensdag 1 nov. (dankdag voor 't gewas en arbeid), HOLTEN Interkerk, dienst 10 uur de heer Schellevis, idem 19.30 uur de heer Schellevis Beide diensten worden gehouden in de Ger. kerk. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij niet in de gelegenheid is om op maandag 30 oktober spreek uur te houden. Zoals de aandachtige lezer wel be grepen zal hebben, dienen aanvra gen voor babysitters niet 234 uur, maar 24 uur van te voren bij de heer Rein Brouwer te worden ge daan. 2 Berjan Schimmel, 3 Harm Rozen- dom, 4 jan van de Berg. Groene band: Johan den Heijer- De judolessen worden gegeven op dinsdagavond van 6-7 uur voor kinderen van 6-10 jaar, van 7-8 voor kinderen van 10-15 jaar en van 8-9 uur voor ouderen en dames. In de donderdagavond gehouden maandelijkse bijeenkomst van leden van de afd. Holten van de Chr. Bond van Plattelandsvrouwen en meisjes heeft dokter J. F. Sijtsema na dat de presidente van de afdeling mevrouw J. Rietberg van Linden- Er bestond donderdagmiddag veel belangstelling bij het huwelijk van de heer F. W. Oosterkamp, bestel ler bij de PTT met mej. H. Paal man. Flits Oosterkamp was tot voor kort drummer van de bekende band „The Sensation Rockets", die thans opgeheven is. Het huwelijk werd ten gemeentehuize voltrokken door de burgemeester. Mr. W. H. Enklaar. De kerkelijke inzegening in de herv. kerk had plaats door ds. J. H. Is raël. De mannen van de PTT had den er nu eens niet een „expresse bestelling" van gemaakt, maar een klein folkloristisch evenement. Na de huwelijksvoltrekking maakte het bruidspaar n.l. in een prachtig ver sierde ouderwetse kleedwagen, met paard er voor, een rijtoertje door Holten. De jong gehuwden werden daarbij vergezeld door de collega's van de PTT en door de medewerk sters van de vleeswarenfabriek „De Enkco", waar de bruid werkzaam was. De bruidsmeisjes zijn Joke en Minie Vorkink. berg de zeer druk bezochte bijeen komst met gebed en schriftlezing had geopend gesproken over het onderwerp: „Hoe te handelen bij kleine ongevallen". Hij stond achtereenvolgens stil bij ongevallen thuis en op de weg en noemde wat de ongevallen thuis be treft het pindaatje-in-de-neus of in de luchtpijp, insikken van scherpe voorwerpen, grote en kleine verwon dingen, brandwonden, kolendamp vergiftiging, verstuikingen enz. enz. Onder de vele slachtoffers in het verkeer zijn ook elke dag weer een aantal kinderen en bejaarden die in het verkeer zeer kwetsbaar zijn. In het verkeer raken per jaar plm. 60.000 kinderen gewond waar van 400 zo ernstig dat zij sterven. Er werd naar aanleiding van de causerie van dokter Sijtsema een aantal vragen gesteld die uitvoerig werden beantwoord. Nadat de presi dente een woord van dank had ge sproken tot dokter Sijtsema voor zijn boeiende en leerzame causerie en verschillende gasten zich als lid hadden opgegeven werd deze bijeen komst na het zingen van gezang 174 vers 4 door mevrouw Hammer met dank aan God gesloten. De Chr. Gem. Zangvereniging ..Soli Deo Gloria" (dirigent de heer J. Plomp te Nijverdal) heeft sinds en kele maaanden in studie 't Kerstora torium voor soli, gemengd koor. man nen en vrouwenkoor van Heinrich Fidelus Müller. Het oratorium zal op 20 dec. worden uitgevoerd in de ned. herv. kerk. So listische medewerking zal worden verleend door de sopraan Riek Bo- link-Landeweerd en Johan Kramer (NCRV-vocaalensemble) bas. De leden van de schaakclub „De Pioniers"' speelden donderdavond 'n zestal partijen voor de onderlinge clubcompetitie in hun clublokaal, ho tel Holterman. De uitslag was: J. Broere - G. H. Hoeve 1-0, C. van Geerestein - A. Stukker '/=-»/=, G. Westera - Mevr. H. J. Hol-Groot- hoff J. Steenbergen - F. J. Hol 0-1, J. van Bruggen Jr. - A. D. Grobben 0-1, en H. Aaftink - H. Stuk ker 0-1,

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 1