Grote schade en ongerief door vroege najaarsstorm Sportvelden Schietvereniging De Zaagmolen bestond 10 jaar r-C', Meer dan 200 bomen ontworteld BRANDWEER DEMONSTREERDE HAAR NIEUWE AANWINST AGENDA Jaarvergadering AR-Kiesvereniging Drie viaducten E8 aanbesteed Twaalf in de toto Taart voor bejaardensociëtei t IN iVIEMORIAM M. TEESELINK Gevonden voorw erpen Babysitcentrale Zondag tweede „Open-Deur"- bijeenkomst van Geref. Kerk Provinciale dag te Zwolle van de Hervormde A rouwengroepen MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN Burgerlijke stand Kleutercursus Schietwedstrijden HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 21 oktober 1967 No. 42 Jaargang 19 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten - Telefoon 05483 - 1234 Hoofdredacteur W. Beyer» Advertentieprijs 1-15 mm. (a contant) f 3,Iedere mm. meer 0.12 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt j 2,50 per kwartaal. Betaling via de Coöp. Raijfeisenbank Holten, giro nr. 875587 De zuidwesterstorm heeft dinsdag vooral in de buurtschappen Dijkerhoek, Espelo en Neerdorp het ergste huisgehouden. Dat wil echter niet zeggen, dat elders ook geen schade is aangericht. In de wijde omgeving van de Manenschijnsweg zijn naar schatting wel tweehonderd bomen ontworteld. Tussen Scheperman en Bieleman liggen de zware eiken mannetje aan mannetje, de wortels met enorme kluiten grond, in de lucht stekend. Tal van bomen lagen of hingen over de Manenschijnsweg, die door de dienst van gemeente werken moesten worden opgeruimd. Dat nam nogal wat tijd in beslag omdat men niet over een motorzaag beschikte. Op het kui- kenbroedbedrijf van de heer W. Rensen te Espelo viel een plm. honderd jaar oude beuk op het achterhuis waardoor een groot gat in het dak ontstond, dat ter voorkoming van verdere gevolgen direct moest worden dichtgemaakt. HET PROBLEEM van de ge meentelijke sportvelden heeft plotseling een wij zouden haast zeggen „sensationele" wending genomen. Als de ge meenteraad maandagavond het voorstel van burgemeester en wethouders aanvaardt om „Meermanskamp" voor dit doel aan te kopen, dan komen de sportterreinen niet aan de zuid west-zijde maar aan de noord oostzijde van ons dorp te liggen. Wij achten dat een gelukkige ontwikkeling, omdat wij het nooit op de situering aan de Aaltinkssteeg-Larenseweg heb ben begrepen. Vanaf het eerste stadium hebben wij niet alleen als particulier, maar ook als spreekbuis van de krant, twij fel uitgesproken of de terreinen in het Holterbroek, vooral in de winter wel geschikt te houden zouden zijn voor de sportbeoefe ning. De voetbalsport b.v. is een wintersport, die toch al vaak met klimatologische omstandig heden en daaruit voortvloeiende moeilijk bespeelbare terreinen te kampen heeft. Burgemeester en wethouders achten het ter rein in de Look, dat plm. 9'/i ha groot is, voor sportvelden bij zonder geschikt. De Grontmij deelde het college mede, dat het kwalitatief aanmerkelijk beter is dan het terrein in het Holter broek en de gemeentelijke pla noloog, ir. R. Hajema, acht het stichten van een sportcomplex planologisch op deze grond vol ledig acceptabel. Als nu de ho gere instanties daar ook maar zo over denken, staat de zaak er goed voor. Maar daarmede zijn de pro blemen nog niet opgelost. De toegang tot een eventueel sport complex aan de overzijde van de spoorlijn kan nog wel tot moei lijkheden aanleiding geven, want met knipperlichten kan in zo'n geval niet worden volstaan. Er zullen andere voorzieningen moeten worden getroffen en daarvoor zal men heel spoedig de nodige voorbereidingen moe ten treffen, wanneer maandag avond de kogel door de kerk gaat, want de veiligheid bij de Spoorwegen is vaak een zaak van lange adem. Er is over deze materie natuurlijk veel meer te zeggen. Hopelijk zal de gemeentelijke overheid in deze diligent zijn en zal Holten binnen niet al te lan ge tijd over de sportvelden kun nen beschikken waar het nu al 1 zo lang naar heeft uitgezien. De boom viel door de lichtleiding, die juist was gerepareerd. Voor de kuikenbroederij moest men tijdelijk het noodaggregaat in werking stellen. Op de gronden van de heer M. Elber- esn waren twintig bomen ontwor teld. De familie Brinkman (De Hid- der) kon niet van huis komen, van wege de ontwortelde bomen. Op de Tromopsteeg versperde een enorme dikke boom het verkeer. Overal in de weilanden kan men de enorme klui ten grond van de ontwortelde bomen in de hoogte zien steken. Het aantal gevallen van defecte elektrische bo venleidingen was ontelbaar. De mon teurs van 't GEB zijn vanaf de v: ge morgen in de weer geweest om de mensen in de buurtschappen, met hun bovengrondse aansluitingen, weer aan licht en kracht te helpen. Zij konden voorlopig niet naar bed. Mevr. Van de Berg, echtgenote van de directeur van het Gemeentelijk energiebedrijf, had dinsdagavond nog een lange was lijst van klachten, die haar man en de monteurs nog niet eens bekend waren. Woensdagavond om half zes had GEIÏ alle dclcctc zij het in sommi ge gevallen provisorisch hersteld. Aan het definitief herstel wordt hard gewerkt. Een dergelijk groot aantal storingen heeft men nog nooit meegemaakt. Ook op de Holterberg viel 's mor gens gedurende plm. een uur de stroom uit en dit net is weer gekop peld met het Neerdorp en de richting Heeten. In de nieuwbouw (Kolplan Oost) zijn tal van pannen van de HOLTEN Ten kantore van de Rijkswaterstaat, Directie Wegen, be last met. de aanleg van de Holland- Twenteroute (nieuwe E8) te Holten, werd maandagmorgen ten overstaan van het hoofd van het kantoor, ir. J. J. van den Broek, onderhands aanbe steed het bouwen van drie viaducten en een verkeerskoker in de gemeen te Holten. liet betreft een ongelijk vloerse kruising over de nieuwe E 8 in de Beusebergerweg, in de nieuw aan te leggen provinciale autoweg Holten-Larense grens en in de te ver leggen bestaande Larenseweg ter hoogte van de Stationsweg naar Dij kerhoek, alsmede het maken van verkeerskoker in de dijk van de nieuwe provinciale autoweg ten be hoeve van de Tolweg. Ter bevorde ring van de werkgelegenheid waren voor dit karwei zes aannemersbedrij ven uit het oosten des lands uitgeno digd. Het werk werd op twee manieren aanbesteed; A, zonder het risico voor de aannemer van eventuele stijging van lonen en sociale lasten en E met voornoemd risico voor de aannt mer. Laagste inschrijver is de Aanne- mings- en Handels Maatschappij He geman N.V. te Nijverdal voor de som van A.: f 1.799.000.en B. f 1.809.000.-. Hoogste was de firma K. Huisman, uil Dedemsvaarl, voor respectieve lijk f: f 1.879.000.- en B: f 1.889.000, De gunning is in beraad gehouden. De heer F. Th. R. 1-Iaan, smid bankwerker bij het Constructiebedrijf „Universal", heeft 12 uitslagen goed in de sport-toto. Naar verluidt zouden er nog geen meldingen van 13 goede uitslagen en 9 van twaalf uitslagen binnen zijn. Op de toegangsweg naar het erf van de familie Brinkman (De Hidder) lagen 13 gesneuvelde eiken. In totaal waren daar 20 bomen omgewaaid en van de heer E. Prins 23 eiken. nieuwe of in aanbouw zijnde huizen gewaaid, nl de H. J. Wansinkstraat werden wal kleinere bomen met volle kruinen vernield. Bij J. A. Schippers, Neerdorp 21. werd de gevel van de schuur inge drukt, bij Ten Dam in Espelo kwam de kap van een hooiberg op de graan schuur terecht en zo heeft de storm overal veel schade aangericht. De stormwind heeft vooral haar vernielende kracht kunnen doen, om dat de bomen nog bijna volop in blad staan. Voor velen betekent dit een flinke schade omdat o.a. de ontwor telde bomen bijna uitsluitend voor brandhout kunnen worden gebruikt en met hun val ook de weideafras- tering is vernield. Persoonlijke onge vallen hebben zich niet voorgedaan, hoewel enkele mensen het er, door rondvliegende dakpannen en vallende bomen, kort langs is gegaan. De bejaardensociëteit werd tijdens haar jongste bijeenkomst in het ge bouw Irene bijzonder aangenaam ver rast. Het honderdjarige Ned. Rode Kruis schonk de bejaarden door mid del van haar plaatselijke afdeling 'n prachtig opgemaakte taart. Plet ge bak droeg het vertrouwde embleem n.l. een rood kruis met de jaartallen 1867-1967 en was verder mooi ver sierd. De bejaarde dames en heren hebben zeer genoten van deze aard ge geste van de jubilaresse, die op velerlei terrein zulk prachtig werk doet. Op achtenzeventig-jarige leeftijd is alhier de vorige week donderdag overleden, de heer M. Teeselink, oud wethouder dezer gemeente. De over ledene heeft gedurende vele jaren belangrijke functies vervuld in hel openbare en verenigingsleven. Van 19 aug. 1946 tot 29 augustus 1962 was hij lid van de raad voor de CHU. Direct bij zijn intrede in de raad werd hij tot wethouder gekozen, wel ke functie hij gedurende twaalf .jaar met grote toewijding heeft vervuld. Bij zijn afscheid van de raad op 28 augustus 1962, schetste burgemees ter Mr. W. H. Enklaar, de heer Tee selink als een eerlijk en principieel mens en als een uitmuntend lid van het dagelijks bestuur. Op kerkelijk terrein was de over ledene voor de tweede wereldoorlog enkele jaren diaken der Ned. Herv. Kerk, daarna was hij van 1942 tot omstreeks 1949 als ouderling lid van de kerkeraad. Op 27 febr. 1939 werd hij gekozen als bestuurslid van de School met de Bijbel. Na de be vrijding werd hij als opvolger van de heer G. Beldman gekozen tot voor zitter tot hij deze functie op 14 mrt. Rietman. Op agrarisch gebied was de over ledene o.m. werkzaam als bestuurs lid van de afdeling Holten van de CBTB. Hij vervulde nog tal van an dere functies. De heer Teeselink woonde vanaf zijn eerste huwelijk met wijlen Jan na Veeneklaas op het erve „Voors- boor" aan de Rijssenseweg. Toen tien jaar geleden de behoefte aan gronden voor de woningbouw zich sterk deed gevoelen en het Kolplan werd vastgesteld, heeft de gemeente de boerderij, die inmiddels op de schoonzoon van de overledene, heer D. J. Bronsvoort was overge gaan aangekocht. In mei 1962 vestig den de overledene en zijn familie zich op een aldaar aangekochte boer derij te Dijkerhoek. Vanaf zijn uit treden uit de raad is de gezondheid van de heer Teeselink en daarmee zijn interesse voor de publieke zaak ziender ogen achteruit gegaan. De laatste paar jaar kwam hij door ziek te niet meer in het dorp. De over ledene was drager van de ereme daille in goud verbonden aan de Or de van Oranje Nassau. Dinsdagmiddag vond onder grote be langstelling op het oude kei-khof de begrafenis plaats. Zeer veel fa milieleden en bekenden van de ovei ledene en bestuursleden van vereni gingen en organisaties volgden de baar. Het gemeentebestuur was ver tegenwoordigd door de burgemees ter, Mr. W. H. Enklaar en de ge meente-secretaris, de heer G. J. Lan- genbarg. - De rouwdienst in het gebouw Ire ne werd geleid door ds. C. C. Addink hervormd predikant, die o.m. sprak aan de hand van het Schriftwoord Romeinen 8 vers. 28. Op verzoek van de overledene wer den geen toespraken gehouden. De begrafenis kreeg daardoor een een voudig en sober karakter. Aan de geopende groeve dankte ds. Addink namens de familie voor de laatste eer de overledene bewe zen. Hij besloot de plechtigheid met het bidden van het „Onze Vader". De Schietvereniging „De Zaagmo len" te Dijkerhoek herdacht het af gelopen weekend haar 10-jarig be staan, dat op feestelijke wyze ge vierd werd. Het bestuur had de leden cn hun dames uitgenodigd in de zaal van „Het Bonte Paard", waar, mede door het optreden van de accordeo nist-conferencier Dick Groothedde uit Deventer, een gezellige sfeer heer ste en de aanwezigen rijkelijk wer den getractccrd. Nadat de voorzitter, de heer H. Slui ter, in zijn openingswoord in het bijzonder zijn vader, de heer Js. Slui ter, als ere-lid en de conferencier Groothedde, had welkom geheten, gaf hij in vogelvlucht een overzicht van de ontwikkeling van de schietsport in Dijkerhoek, waaruit bleek, dat de vereniging werd opgericht in de hout zagerij van de fa. J. Koopman en Zn. op 12 oktober 1957. Het eerste bestuur bestond uit de heren Js. Slui ter, voorzitter, G. D. A. Klein Tee selink, secretaris en J. Sluiter (van Essen), penningm. Baancommis saris was de heer Koopman. De eer ste jaren vormden een bescheiden begin. Er werd geschoten in de houtzagerij met 'n tweedehands vuur- buks. Maar al spoedig werd een twee de vuurbuks aangeschaft en het be stuur met twee leden uitgebreid. Het ging crescendo met de schie- terij, want al spoedig kon een windbuks worden aangeschaft, een derde baan ingericht worden en werd het bestuur weer met twee leden uit gebreid. Toen plm. twee jaar geleden de fa. Koopman 'n grote zaagmachine aanschafte, moest men naar een ander gebouw omzien. Men heeft toen met vereende krachten een eigen clublokaal gesticht op het ter rein van de fa. Koopman, waarvoor renteloze aandelen werden geplaatst en ieder zijn steentje bijdroeg om het geheel zo goedkoop mogelijk tot stand te brengen. De heer Sluiter prees de familie Koopman, die al die jaren de koffie verzorgde, haar zagerij en gereed schap afstond en op velerlei terrein haar medewerking verleende. Hij bood de fam. Koopman 'n grote fruit mand aan. De heer J. Sluiter (Van Essen), die al die jaren de pennin gen der vereniging beheerde, ontving een geschenk, terwijl zijn echtgerio- HOLTEN De heer Joh. Nijendijk in Holten is benoemd tot onderwijzer in vaste dienst aan de openbare la gere Julianaschool te Assen. Verloren: 1 bril met donker mon tuur. 1 witte damesportemonnsie met inhoud, 1 herenrijwiel, zak om de stang, verzilverde opgeverfde wielen, krom stuur; 1 autowieldop; 1 brood zak (kakikleurig). inh. plastic brood trommel en drinkenskruik; 1 heren horloge merk Inca zwarte nylon arm band; 1 bruin lederen portefeuille in houd 2 rijbewijzen, kentekenbewijs en geld; 1 licht beige portemonnaie, soort krokodillenleer, inh. papiergeld. Gevonden: 4 sleutels aan ketting 3 grote en 1 kleine; 1 kinderportemon- naie (pastic) met bloemen en vogels. Lnlichtingen dagelijks aan 't groeps- bureau der rijkspolitie te Holten tus sen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. Het was aanvankelijk hondeweer toen de Holtense brandweer maandagavond haar nieuwe aanwinst, de onlangs aangekochte trekker met motorspuit, die ruim f 32.000.- heeft gekost, voor de burgemeester zou demostreren. Mr. W. H. Enklaar, was bij de over dracht van het materieel door de fabrikant wegens ambtsbezighe den verhinderd daarbij tegenwoordig te zijn. Maar artikel 222 van de gemeentewet schrijft voor; „Bij brand heeft de burgemeester, behoudens de gewone dienstregeling door plaatselijke verordening voorgeschreven, het opperbevel". Het was dus logisch, dat de com mandant van de brandweer er prijs op stelde, zijn hoogste chef bij brand, de prestaties van het nieuwe materiaal te tonen. De heer Prak was wegens ziekte verhinderd zelf het commando op zich te nemen, daarom geschiedde dat maandagavond in de stromende regen door de onder-commandant de heer D. J. Pekkeriet, die liet inleg gen in de Groteboerswaterleiding, waar deze in de buurtschap Beuse- berg onder de Beusebergerweg door loopt. Hier heeft het waterschap „De Schipbeek" bij de verbreding van de ze waterleiding het systeem Van de stalen duikers toegepast. Alle registers werden hier losge gooid en daarmede gaf de motor spuit - een Ajax-pomp aangedreven door een luchtgekoelde VW-motor - behalve drie forse stralen water bij een druk van 10 atmosfeer nog een enorme nevelsluiter, waarachter ge werkt kan worden wanneer de hitte van de brandhaard voor de mensen te groot wordt. Hoewel de regen in middels was opgehouden werd het 'n vochtige vertoning, waaruit echter de capaciteit van de spuit duidelijk kwam vast te staan. Ook de trekker, een Landrover-jeep met materiaal- opbouw en zitplaats voor acht brand weerlieden - bleek een praktisch en zeer wendbaar vervoermiddel te zijn. Een tot zeer kleine proporties terug gebracht nood-aggregaat zorgde voor een uitstékende elektrische verlich- Een praktische combina1 brand, b lusmateriaal. ting. Het heeft drie verplaatsbare schijnwerpers, die b.v. bij een boerde- rijbrand goede diensten kunnen bewij zen. wanneer de slangen door de wei landen moeten worden gelegd. De de monstratie verliep geheel naar wens. In de café „De Waag" werden na afloop door de burgemeester en de brandweerlieden nog even de laatste beletselen weggenomen, die 'n goed functioneren van de spuit in de zouden knnnen staan. Men meldt ons: Deze week kwam de babysitgroep bestaande uit scholieren, jongens en meisjes boven de 17 jaar, bijeen nam de volgende besluiten. a. Aanvragen kunnen voortaan w den gericht aan R. Brouwer, tel. 1453, bij voorkeur tussen 19.00 19.30 uur en minstens 234 uur van tevoren. b. Tot 23.00 uur is het tarief g 1 per uur; na 23.00 uur is het tarief f 2 per uur. te bloemen werden aangeboden. De ere-voorzitter, de heer Js. Slui ter complimenteerde de vereniging en bood een enveloppe met inhoud aan. Daarna volgde het optreden van de heer Groothedde, die het gezelschap uitstekend wist te vermaken, waar door het een plezierige avond werd. Tussen de bedrijven door werd een kleine verloting gehouden, die f 125,25 opbracht. Aan het slot van de gezellige bij eenkomst bedankte de 2e voorzitter de heer W. Smale, de ere-voorzitter voor zijn gelukwensen en stoffelijke huldeblijk, de heer Groothedde voor zyn amusante verzorging van de avond en de leden en hun dames voor hun medewerking en opkomst. A.s. zondagavond, 22 oktober dus. zal er in de Ned. Hervormde kerk weer een Open Deur-bijeenkomst worden gehouden. Het is de tweede van de 5 die voor dit seizoen zijn vastgesteld. Spreker is ds. H. J. Stukker, Bap tisten-predikant te Arnhem, voor ve len als oud-Holtenaar wel bekend. Hij hoopt te spreken over 't onderwerp- „DE ZIN VAN HET GEZINSLE VEN". Dit naar aanleiding van de Gezinsweek, die met deze Open Deur-samenkomst een waardige af sluiting vindt. In verband met de Gezinsweek heeft de Open Deur-groep gestreefd naar een programma dat voor het hele gezin bestemd was. Daarom is er medewerking van het kinderkoor, een onderafdeling van het „Holtens Gemengd Koor". Zoals altijd, wordt ook deze keel de samenkomst belegd voor ieder een. Vooral zij, die niet gewend zijn kerkdiensten te bezoeken worden in het bijzonder uitgenodigd. De bijeenkomst begint om 19.15 u. Voor de tijd is er weer gemeenschap pelijk zingen met de reeds aanwezi gen. Iedere bezoeker ontvangt een ge stencild programma, zodat alles ge makkelijk is te volgen. Behoudens de plaatsen voor leden der Open Deur- groep zijn de plaatsen vrij. De toe gang is vrij. Wel wordt aan de uit gang een collecte gehouden voor het plaatselijk Open Deur-werk. Ongetwijfeld zal er ook deze keer weer veel belangstelling bestaan voor deze bijeenkomst Met een duizendtal dames uit Over ijssel hielden de vrouwengroepen hun Provinciale dag op 12 oktober in de Buitensociëteit. De presidente, mevr. Israël-Hof- meijer opende deze bijeenkomst door te laten zingen het eerste lied van het programmablad waarna zij voor ging in gebed. Zij sprak vervolgens een openings woord naar aanleiding van 't schrift gedeelte Romeinen 8 vers 14 „Want allen die door de geest Gods geleid zijn, zijn kinderen Gods". De oud-vlootpredikant ds. v. d. Blink sprak hierna over het onder werp „Christelijke vrijheid". De boeiende spreker vertelde zeer uit voerig over zijn ervaringen als vloot- predikant waarbij de nadruk werd gelegd op „Christelijke vrijheid is ge bondenheid aan Christus. Maak mij gevangen Heer, eerst dan ben ik waai'lijk vrij". In de middagbijeenkomst werd een verloting gehouden, en werden enke le prachtige films over het koninklijk gèzin vertoond. Ter afwisseling werden in commu nity singing enkele bekende liederen gezongen. De zeer geslaagde provinciale dag werd om half vier gesloten. Vrijdag 20 okt. van 3—9 ur: Demon stratie Hoover-wasmachines bij Mien-en-Geurt (zie adv.) Dropping van de afd. Holten van de Bond van Plattelandsvrouwen. Opgave t.m. zaterdag 14 okt. 6 uur, telefoon 1278. Zaterdag 21 oktober 8 u.: Filmavond in gebouw Rehoboth (zie film- nieuws) Zaterdag 21 oktober 19.30 uur: Gezel- ligheidsrit MAC „De Holterberg" (zie adv.) Maandag 23 oktober 19.30 u.: Raads vergadering ten gemeentehuize. Zaterdag 11 november 8 uur: Toneel avond „C.O.C." in gebouw „Reho both". Zondag 22 oktober 19.30 uur: Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie adv.) Donderdag 26 oktober 20.00 uur: Le denvergadering „Jong Holten" ho tel P. v. d. Brink. 19.45 uur: Hervormde Vrouwen groep in Irene. 19.00 - 21.00 uur: Demonstratie Hoover-wasmachines bij Mien en Geurt (zie adv.) Vrijdag 27 okotber: Tuincentrum Ha- neveld (ingang naast smederij Maats) de gehele middag geopend. Dinsdag 7 november 19.30 uur: Kleu tercursus in het Groene Kruisge- bouw, aangifte voor 28 oktober zie adv.) Zaterdag 17 novomber 19.45 uur: Jaarlijkse uitvoering Holtense Mu ziekvereniging in Amicitia. Zaterdag 21 oktober en zondag 22 oktober: de heer J. Warrink, Noor denbergstraat 19, tel. 1805. HOLTEN Ned.-herv. Kerk: 8.30 uur ds. Israël, 10.15 uur ds Israël (Gezinsdienst), Collecte voor Kerk en Gezin. 19.15 uur Open Deurdienst. Spreker ds. Stukker van Arnhem m.m.v. het kinderkoor van H.G.K. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds R. Oos- terhoff. In beide diensten is het ene offer bestemd voor de kerk. Bij de uitgang een collecte voor de bouw van nieuwe kerk. R.K. Kerkdienst: 8.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 uur ds Addink. Collecte voor Kerk en Gezin. Geboren: Arendina Geziena Geer- truida dv G. H. Tijink en N. van Lin- denberg, Hellendoom Berendina Hendrika dv. A. J. Leeftink en J. B. Bosman, Borkeld 50 Arend Jan zv. G. J. ter Maat en J. H. Mossink, Vianenweg 47 Janno Derk zv E. D. Ballast en H. S. Zuidhof, Bergman straat 2. Overleden: M. Teeselink 78 jr. Dijkerhoek 32. Ondertrouwd: F. W. Oosterkamp, 24 jr. Rietmolenstr. 2 en H. Paalman Kozakkenstr. 58, 23 jr. Getrouwd: G. H. Vincent 23 jr. Beu- seberg 21 j. en G. H. Bloemendaal 20 jr. Wamsveld. BEVOLKING. Vertrokken: J. W. van Langen van Burg. v.d. Borchstraat 15 naar Hel lendoom H. ter Haar en gez. van Espelo 60 naar Rijssen J. N. Brou wer van Rörikstraat 1 naar Neede; M. C. M. Heck van Holterberg 25 naar Frankrijk J. Meuleman van H. J. Wansink naar Enschede A. Jansen van Beuseberg 103 naar Rid derkerk J. Nijendijk van Molen- belterweg 5 naar Assen. - T. L. Hoog kamp van Holterberg 1 naar Apel doorn G. H. Bramer en gez. van Dorpsstraat 47 naar Wierden W. Lenzun en gez. van Holterberg 26 naar Apeldoorn. Het ligt in de bedoeling op dinsdag 7 november a.s. te starten met een kleutercursus. Deze cursus zal ge houden worden in het Groene Kruis- gebouw en staat onder leiding van mej. zr. Klein Teeselink, districts verpleegster voor de kinderhygiëne. Tijdens de cursus zal de geeste lijke ontwikkeling van de kleuter op de voorgrond staan. Alle problemen van b.v. drift, zindelijk worden, slecht eten enz. zullen behandeld worden. Zij is dus bijzonder geschikt voor moeders met een kleuter van plm. ll/;-4 jaar. De cursus bestaat uit plm. 6 lessen en de kosten bedragen f 2,50 voor le den. Men kan zich opgeven vóór 23 oktober bij één van de wijkverpleeg sters. Men zie de aankondiging in dit blad. De uitslagen van de vrijdag in zaal Vosman gehouden schietwedstrijden van de Schietvereniging „De Een dracht" voor de onderlinge clubcom petitie luchtbuksschieten zijn als volgt 1 J. Haan 131 pnt; 2 H. J. Nekkers 130 pnt; 3 A. Sehupperl 129 pnt; 4 B. Brinkman 129 pnt en 5 B. J Oplaat 129 punten. De leden van de A.R.-Kiesvereni ging „Nederland en Oranje" kwamen vrijdagavond in jaarvergadering bij een onder voorzitterschap van de heer A. J. Nijkamp. Deze opende de vergadering met gebed nadat gezongen was Psalm 145 vers 1 en enkele verzen waren gele zen uit Spreuken 21. In zijn openingswoord herinnerde voorzitter Nijkamp aan de winst van de A.R.P. bij de in februari j.l. ge houden 2e kamerverkiezingen. Velen schonken weer hun vertrou wen aan de oude A.R.P. en hiervoor past dankbaarheid. Nadat de secretaris de heer Js. Schuppert de notulen had gelezen en het jaarverslag was uitgebracht (zeer geringe daling van het leden tal) deed de penningmeester de heer A. Rietman verslag over de finan ciën. De kasmiddelen zijn momenteel gering doch een niet onbelangrijk deel van de contributie over het 2e halfjaar moet nog worden geïnd. De daling van het ledental was voor de ter vergadering aanwezige leden een reden om te besluiten tot het organiseren van een wervingsac tie. Het bestuur zal in overleg met de propagandacommissie op zeer korte termijn met plannen ter tafel komen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd met grote meerderheid als be stuurslid herkozen de heer G. Lande- weerd die dankte voor het wederom in hem gestelde vertrouwen. Na de pauze waarin koffie werd geserveerd stond de heer Js. Schuppert in een „Politieke Rond blik" uitvoerig stil bij tal van belang rijke gebeurtenissen in het buiten land. Achtereenvolgens werd aandacht geschonken aan de oorlog in het Mid den-Oosten (politieke nasleep!) de oorlog in Vietnam, de Amerikaanse oppositie, de zaak Rajakowitsj enz. Er ontspon zich naar aanleiding van dit overzicht een zeer geanimeerde discussie die om des tijds wille be ëindigd moest worden. De vrij goed bezochte jaarverga dering werd door de heer Js. Schup pert met dankgebed gesloten.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 1