sv^-V s II I Kou, net GUMATAP1S FA. ft. SCHIPPER 'n'iktr-oow Holten I bracht beide punten mee uit Albergen Betsie II van G. H. Blankena kampioene in Espelo Elfde jaarbeurs van t Oosten in Zutphen geopend 0M BffiWikl In met so n beste wedstrijd Blauw Wit speelde gelijk Donateurs Vjjptbalpr o gramma Zwemdiploma's voor Holtenaren WINKEL 0ESL0TEN dEBR. WANSINK iEfflltt met KORTING FA. L SCHIPPER GEZELLIGE AVOND in GEBOUW IRENE GEE1 dHNMpton Bijdrage verhoging bedrijvigheid Plattelandsvrouwen houden avond ovex- kinderverzorging fSroiïciïilefien Zaterdag 23 september 1967 'v ■;-.. 1; r^. J Holten heeft een goed debuut ge maakt in de 4e klasse KNVB door haar eerste wedstrijd tegen De Tuk kers in Albergen met 2-0 te winnen. De wedstrijd zeil was overigens niet om over te juichen. De Holte naren zelf, nog niet voldoende op elkaar ingespeeld, door de opstelling van een paar debutanten, liepen wat middenlinie en voorhoede be treft, vaak naar hun vorm te zoe ken. De Holtcnse verdediging, met Breukink onder de lat, die zich uitstekend weerde, was nog het bes te in vorm. De gastheren lieten vaak een goed samenspel zien, maar strandden op Hommes cs. Zij probeerden het vaak met verre schoten, die echter slecht gericht waren. Nadat in de 26e minuut van de tweede helft de Holtenaren de leiding namen kwam er wat meer bezieling in beide ploegen. In de eerste periode van deze wedstrijd ging het spel vrijwel gelijk op en neer, waarbij De Tukkers het meest in de aanval waren. Nadat de Holtense voorhoede in de 22ste De ontmoeting Blauw Wit 1BCSV 2 is de geschiedenis ingegaan als de wedstrijd der gemiste zo u wilt ge heide kansen. Zowel de blauwwit te- als de Bornse-voorwaartsen lieten kansen liggen die' men voor het in blazen had en de midvoor der gasten miste zelfs een strafschop die Henk Landeweerd veroorzaakte (moest ver oorzaken!) om een doelpunt te voor komen toen Jan Heuvink een geslagen man was. Direct na de aftrap trokken de be zoekers fel van leer kennelijk met de opzet om zo snel mogelijk te scoren. Dit lukte na 5 minuten toen doelman Heuvink zich verkeek op een niet al te harde inzet van de rechtsbinnen, 1-1. Blauw Wit liet zich door deze min of meer tegenslag niet uit cadans brengen en na plm. een half uur spe len bracht Herman ter Beek met een fraaie treffer de balans in evenwicht, 1-1. Na de thee hetzelfde spelbeeld, pit tig en enthousiast soms aan beide kanten wel een tikkeltje té fel zodat scheidsrechter Veltman die deze ontmoeting zeer goed leidde een waarschuwend woord liet horen. In de laatste tien minuten werden aan weerskanten nog enkele mooie kansen om zeep gebracht, zodat de wedstrijd eindigde in een verdeling van de puntjes waarmee Blauw Wit heel tevreden mocht zijn. Blauw Wit 2 kreeg in Hengelo met 7-2 klop van Juliana 3. Tot de rust (die inging met 3-2) gaven de blauw- witten goed partij doch toen even na de thee de gelijkmaker door scheids rechter Ten Brinke werd afgekeurd omdat de maker ervan tegen een clubgenoot geroepen had ,,weg" was het meteen afgelopen en gingen de blauwwitten kansloos ten onder. De junioren A verloren in Enter van de junioren A van Enter Vooruit met 7-1. Albert Jansen was de maker van de enige tegengoal. De junioren C 1 waren volledig op gewassen tegen Excelsior C 2 en ga ven de halve winst cadeau door in eigen doel te schieten. Geert Beldman en Johan Bolink zorgden voor de blauwwitte doelpunten. Eindstand 3-2. De pupillen hadden voormiddags de Vesos-pupillen uit Hellendoom op be zoek en verloren eveneens met één doelpunt verschil, 2-3. Jan Verveda en Richard Beldman troffen voor Blauw Wit de roos. Programma zaterdag 23 september: Blauw Wit 1 speelt in Hengelo te gen het 2e van Juliana en zal spelend als tegen BCSV kunnen winnen. De wedstrijd die geleid zal worden door scheidsrechter S. de Jong begint om half drie. De tweede editie van de blauwwit ten ontvangt het 4e van het Vriezen- veense DOS en zal in ieder geval de halve winst kunnen grijpen. Aanvang 4.15 uur. Voor de blauwwitte jeugd is het volgende programma vastgesteld: Excelsior B 1—Blauw Wit E 1, 4.15 u. Hector C 1—Blauw Wit C 1 2.30 uur DES D 1Blauw Wit D 1, 10.00 uur. ADVERTENTIE minuut, bij een scrimmage voor het doel, twee keer over een opge legde kans om te doelpunten miste, kwamen de bezoekers wat beter op zetten, maar de rust ging in met blanke stand (0-0). Vijf minuten na de hervatting ontstond er, door een snelle aanval van de roodzwarten, een gevaarlijke situatie voor het Albergense doel, maar de verdediging van De Tuk kers wist de zaak nog juist te kla ren. Maar ook de aanvallen van de gastheren baarde de Holtense ver dediging soms ernstige zorgen. In de 26e minuut gaf Nijenhuis van de linkervleugel een vrij tamme voor zet. Klein Velderman, die nog wei nig van zijn normale spel had laten zien, kon nog net vallende de bal met het hoofd een duw geven, die toen zacht in het doel rolde (1-0). Het doelpunt was voornamelijk het gevolg van een misverstand van de doelman en rechtsback. De Tukkers voelden, dat het nu menens begon te worden. Zij voelden er niets voor zich door een nieuweling in hun afdeling te laten kloppen. De strijd werd aan beide zijden veel «iGEVAÏf OPSTELLING HOLTEN I Holten(thuis tegen Reutum) doel: B. Breukink, achter: G. Soer, H. Hommes, G. Markvoort, G. Brands, midden: Kwintenberg, Kaiser, voor: Veneklaas, Klein Velderman, Meins- ma en Nijenhuis. Het bestuur van de Voetbalvereni ging „Holten" heeft besloten, dat do nateurs uitsluitend toegang op het voetbalterrein hebben op vertoon vap hun donateurskaart. Als zij die niet kunnen tonen zullen zij de gewone toegangprijs moeten betalen. Voorts zullen geen apto's meer op het terrein worden toegelaten. Men zal moeten parkeren in de omgeving van de voormalige molen. Zaterdag: Vesos al-Holten al 4.15 uur Holten bl-RV bl 2.30 uur Holten dl-Haarlese Boys dl 10.00 uur SOS dl-Holten d2 10.00 uur Zondag: Holtenl-Reutum 1 2.30 uur Heracles 4-Holten 2 11.00 uur KOSC 3-Holten 4 2.30 uur Holten 3-Enter 2 10.30 uur Haarlese Boys 4-Holten 5 2,30 uur vinniger. De Holtense verdediging hield echter stand. Doordat de Tuk kers meer naar voren kwamen, werden de Holtense aanvallen ge vaarlijker. In de 38e minuut wist Veneklaas met een onhoudbaar schot uit een voorzet van Nijenhuis de voox'sprong te vergroten (0-2). De Tukkers lieten zich echter ook niet onbetuigd en. kwamen gevaar lijk opzetten. Zij zagen echter geen kans om de Holtense defensie te doorbreken. In één van de laatste minuten wist Breukink voor het deel liggend nog op het nippertje een tegenpunt van de thuisclub te voorkomen. LAATSTE VLUCHT JONGE EN OUDE DUIVEN De laatste vlucht, \Vanaf Maastricht, waaraan „De Bergvliegers" met 77 duiven deelnam, was geen snelle vlucht. Afstand 166 km„ lossing om 8.45 uur, aankomst eerste duif 11.25.50 laatste prijswinnende duif 12.08.33. De totale uitslag was: 1-8-12 G. J. Schuiterd, 2-4-5-10 J. W. Willems, 3 M. Lodeweges, 6 H. J. ten Velde, 11- 15 W. Aaftink, 13-17 H. van Beek, 7- 9-14 H. J. Aaftink. De eindstand is: 1 H. J. Aaftink, 2 G. J. Schuiterd en 3 J. W. Willems. HOLTEN Zaterdagvoormiddag werd in het natuurbad „Twenhaars- veld" voor de vierde en tevens voor de laatste keer in dit seizoen gele genheid gegeven cm een zwemdiplo ma te behalen; een gelegenheid waar van 33 jongelui gebruik maakten. Het examen werd afgenomen door de chef-zwemmeester de heer G. van Lemel. Als vert, van de kring Twen te IJsselstreek van de Kon. Ned. Zwembond (KNZB) waren aanwezig de heer Meijer Sweerts te Zwolle en mej. Meijer-Sweerts te Hengelo (O). Totaal hebben in- het natuurbad „Twenhaarsveld" in het seizoen 1967 182 zwemmers(sters) examen afge legd met de volgende resultaten: 116 diploma's examen „Zwemproef"; 40 diploma's „Zwemvaardigheid I", 15 diploma's „Zwemvaardigheid II, 10 diploma's „Zwemvaardigheid III" en 1 diploma „Geoefend zwemmer" (red. dend zwemmen). Evenals het voorgaande jaar werden aan het eind van het seizoen een aantal prijzen (dozen bonbons) ver loot onder de Holtenaren die in dit seizoen met goed gevolg examen heb ben afgelegd. De prijzen beschikbaar gesteeld door chef-zwemmeester Van Lemel werden gewonnen door C. A. Müller, R. W. Engbers, F. Oosterkamp, M. v. Maurik, W. Schöppers, J. A. Kolk man en P. J. Dijkstra. VRIEZENVEEN. Op de woens dag gehouden veemarkt waren aan gevoerd 50 stuks rundvee. De prijzen waren als volgt: neu rende koeien f 1000 f 1300- guste koeien f 750 f 900, pinken f 500 f 750. Op de varkensmarkt waren aange voerd 5 drachtige zeugen en onge veer 30 stuks biggen. De prijzen waren als volgt: Drach tige zeugen f 400 f 550; Biggen f 60 f 70. De handel was matig. WEGENS VAKANTIE IS ONZE van maandag 25 september tot en met zaterdag 30 september VOOR DE NAJAARSSCHOONMAAK NU WEER OOK NOG RESTANTEN BEHANG. DORPSSTRAAT 3, HOLTEN A.S. ZONDAG 24 SEPTEMBER. AANVANG 7.30 UUR MET O.A.: TAFELTENNIS, SJOELEN, ENZ. TOEGANG VOOR IEDEREEN VRIJ. meer op uw behan; tegen buitenmuren Het is vochtwerend en warmte isolerend en er kan zo overheen behangen worden. Per rol van 10 meter (60 cm. breed) plus lijm f 9.95 bij DORPSSTRAAT 3, HOLTEN Te koop aangeboden: zwarte grond en vulzand Fa. H. Koopman Zn., Kerkhofsweg 8 (Tel. na 6 uur: nr. 1736). Te koop gevraagd door particulier: STUK BOSGROND waarop verkregen kan worden vergunning zomer huisje of reeds aanwezig in Holten of Markelo. Brieven onder no. 239 aan het bureau van dit blad. Te koop prima rond KACHELTJE hoogte plm. 70 cm Deventerweg 34, Bathmen, telefoon 05704 - 665 Bridgen in clubverband. - Inlichtingen: telef 05483- 1957, Holten. Te koop: biggen en opfokzeugjes van prima afstamming bij F. Groteboer, Beuseberg 84, telef. 1654. Te koop aangeboden we gens vertrek: verplaatsbare garage G. G. Bramer, Dorpsstr. 47. ADVERTENTIE k ZUIVERE HUID jï PUROL en PUROL-poeder In Espelo brachten zaterdag twaalf rundveehouders hun fokma- teriaal samen op het terrein van de heer W. F. Boode voor het houden van de jaarlijkse veekeuring. Een fraaie collectie oud en jongvee van het roodbonte M.R.IJ-veeslag, ver deeld over 17 rubrieken, waarmede de keurmeester, de heer II. J. M. Giesen te Wijhe, Tr. Tuitert te La ren, J. H. Daggert te Markelo en B. Schrijver te Zwolle, handen vol werk hadden om haar te keuren. Het was inmiddels 3.00 uur geworden toen de kampioene van de fokdag de bijna zesjarige „Betsie 11" (vader: Sjaak, moeder: Betsie 6) van de heer G. H. ZUTPHEN Woensdagmorgen werd de 11e jaarbeurs van het Oos ten geopend door de burgemeester van Zutphen, mr. J. J. Roeters van Lennep. De burgemeester merkte op dat hem na zijn komst aan het begin van dit jaar in de stad Zutphen al heel spoedig duidelijk was geble ken, dat de Jaarbeurs van het Oos ten een van de opmerkelijkste ver schijnselen van het na-oorlogse Zut phen was geworden. De burgemeester stelde, dat als noviteit voor het ope nen van beurzen en andere evene menten, men op deze 11e Jaarbeurs van het Oosten kon aanschouwen hoe dit in de naaste toekomst door middel van een druk op de knop zou kunnen geschieden, waarbij de betreffende hoogwaardigheidsbekleder rustig thuis in een stoel zou kunnen blijven zitten. Mr. Roeters van Lennep wees er vervolgens op dat het goed is om van alle zaken die men beschouwen moet, even afstand moet kunnen nemen, teneinde de lichtzijde ervan te kunnen ontdekken. Hij. vergeleek daartoe de Jaarbeurs van het Oosten met het nemen van een opstapje, één of twee treden om hoog. De jaarbeurs van het Oosten is n.l. een poging om door middel van zo'n opstapje iets bij te dragen tot de ver hoging van de bedrijvigheid in dit deel van ons land. Ook Zutphen profiteert van dit op stapje naar meerdere bedrijvigheid. Het Gemeentebestuur had dat des tijds en door alle jaren heen ook wel beseft bij het verlenen van zijn me dewerking aan de beurs op verschil lend terrein, aldus de burgemeester. De gemeente plukt hiervan thans ook zelf de vruchten: de grote sport en beurshal die in aanbouw is en die er zonder beurs niet had kunnen ko men. Met de wens dat én standhouders én bezoekers na afloop met voldoe ning en genoegen aan deze beursweek zullen terugdenken, verklaarde Mr. Roeters van Lennep deze 11e Jaar beurs van het Oosten voor geopend. Blankena, de ring kon verlaten om over tien dagen op de fekveedag te Holten nog eens haar kwaliteiten ten !toon te spreiden. Men heeft n.l. enkele jaren geleden het verstandig besluit genomen om de Espelose keu ring als een voorkcuring voor Holten te beschouwen, en de beste dieren daarheen af te vaardigen. De gemiddelde indruk van deze fokdag was, dat zij kwalitfef beter was dan vorig jaar. Het aangevoer de jongvee was in verhouding tot de oudere melkkoeien zeer goed. De jon gere melkkoeien in kwaliteit vooruit gaand bij de ouderen. Van opvallend goede klasse waren de dragende vaar zen geb. tussen 1 jan en 1 juli 1965, waaruit de reserve kampioene van het jongvee kwam en klasse 13: pinken geboren van 1 jan. t.m. 1 maart 1966, die de kampioene van de jonge dieren voortbracht. Ook klas se 15: vaarskalveren geboren vóór 1 nov. 1966 was een goede groep. Zeer fraaie groepen vormden de foldami- lies (moeder met 2 of 3 dochters) en de collecties koeien en pinken van één eigenaar. Naast „Betsie 11", een sterk gebouwde gave melkkoe, werd bij de oudere dieren reserve-kam pioene „Jantina 2" van de heer J. G. Toorneman (vader: Sjaak, moeder: Jantina) een bestsoortige melkkoe met 'n produktie van 30.631 kg melk. Zij heeft al meerdere malen het kam pioenschap in Espelo en in Holten behaald. Bij de jonge dieren werd kampioene „Hanna 7" van de heer J. Reensen, een zeer sobrtige pink met beste ontwikkeling, die in haar groep boven de andere uitstak. Re- serve-kampioene werd de 2Vt-jarige vaars „Heintje" van de heer T. Boo de, een goed soortige vaars met iets mindere ontwikkeling dan de kam pioene. De koe met de beste uier was „Jantina 2" van de heer Toorneman. Doorslag gaf hier de produktie bij no. 9 „Gerda 2" van de heer G. Meije- rink, vergeleken. Het mooiste kalf, waarmede de Melkwaardebeker werd gewonnen, was „Hanna van de heer J. Rensen. De heer J. G. Toor neman kreeg met de beste collectie koeien, de door de veekeuringscom missie destijds uitgeloofde wisselbe ker, definitief in zijn bezit. De voorzitter van de commissie, de heer F. J. Sluiter, opende 's morgens de veekeuring, waarbij hij de schen kers van medailles en financiële bij dragen, de familie Boode voor het terrein, de ringmeesters de heren H. Koopman en B. J. Boode, alsme de de heer H. J. Bouwhuis, die het geluid verzorgde, bedankte voor hun medewerking. Hij heette nog in het bijzonder welkom het oud-hoofd der school te Espelo, de heer A. J. Snij- 1 ders, thans leraar aan de M.L.S. te -Hengelo, die ook nu weer van zijn belangstelling blijk' gaf. De oud-voox-zitter, de heer J. G. Toor neman, bood na afloop van deze ge slaagde dag, de juryleden en ring meesters tijdens ue koffietafel in de boerderij van de heer W. F. Boode, een geschenk aan. Van veel belang tijdens deze veekeuring was de toe lichting, die de juryleden op hun be slissing gaven. De uitslag der keu ring was als volgt: Klasse 1: Produktie-klasse met meer dan 30.000 kg meldk: la. Jan tina 2 eig. J. G. Toorneman (30.631 kg), 1b. Jantina, eig. alsvoren (39.867 kg) 2a Max-ijke 4, eig. B. J. Stevens (47.526 kg). Klasse 2: Melkgevende stamboek koeien geb. voor 1 jan. 1962: la. Bet sie 11, eig. G. H. Blankena, lb. Olga 7, eig. B. J. Stevens, lc. Gretha 4, eig. F. J. Sluiter. Klasse 3: Melkgevende niet-stam- boekkoeien geb. na 1 jan. 1960: la. Hanna 4 eig. J. Rensen, lb. Paula 5 eig. G. H. Blankena, lc. Gerda 2 eig. G. Meijerink, 2a. Ria, eig. T. Boode, 2b. Miena 9, eig. Joh. Boode, 2c. Cer- ritje, eig. T. Boode. Klasse 4: Melkgevende stamboek koeien geb. na 1 jan. 1962: la. Mie- na 8, eig. J. Haverslag, lb. Gretha 6 eig. F. J. Sluiter, 2a. Christina 9, eig. Joh. Boode, 2b. Roza 29 eig. alsvoren. Klasse 5: Droogstaande koeien geb. voor 1 jan. 1963: la. Gonda 2 eig. J. Rensen lb. Helena, eig. T. Boode, lc. Willy eig. Joh. Boode, ld. Ma- gretha 14, eig. G. J. Boode Mzn., 2a. Bet, eig. T. Boode, 2b. Rozanna 17, eig. F. J. Sluiter, 2c. Betsie 14 eig. G. I-I. Blankena. Klasse 6: Droogstaande koeien geb. na 1 jan. '63: la Olga 11, eig. B. J. Stevens lb. Willy 4, eig. J. W. Mars man, lc. Dirkje 3, eig. J. W. Mars man, 2a. Bartha 12, eig. B. J. Ste vens Klasse 7: Melkgevende koeien geb. van 1 jan'63 t.m. 1 jan'64: la. Wil ly 22, eig. Haverslag, lb. Janti na 5, eig. J. G. Toorneman, lc. Ol ga 13, eig. B. J. Stevens, 2a. eig. T. Boode, 2b. Bertha 21, eig. G. Meije rink, 2c. Hendrika, eig. T. Boode. Klasse 8: Melkgevende koeien geb. van 1 jan. '64 t.m. 1 juli 1964: la. Jantina 6, eig. J. G. Toorneman, lb. Christien, eig. F. J. Sluiter lc. Ka- trien 12, eig. G. IJ. Blankena, ld. Ger- ri 3, eig. J. W. Marsman, 2a. Cor- rie 9, eig. B. J. Stevens, 2b. Olga 15, eig. G. J. Boode Mzn. Klasse 9. Melkgevende vaarzen geb. na 1 juli 1964: la. Paula 8, eig. G. H. Blankena, lb. Miena 9, eig. J. Ha verslag, lc. Annie 5, eig. G. Meije rink, 2a. Geesje, eig. T. Boode. Klasse 10: Dragende vaai-zen geb. van 1 jan t.m. 1 juli 1965: la. Heintje, eig. T. Boode, lb Dini 9, eig. J. Ren sen, lc. Gretha 9 eig. F. J. Sluiter, ld Rita eig T. Boode, 2A. Willie 14 eig. F. J. Sluiter, 2b. Fenneken 13, eig. J'. Rensen, 2c. Petronella, eig. G. Haarman. Klasse 11: Pinken: geb. van 1 juli t.m. 10 nov 1965: la. Hilda 5, eig. J. Haverslag, lb. Rozanna 21, eig. F. J. Sluitex-, lc. Bertha 22, eig. G. Meije rink, ld. Roza 35, eig. Joh. Boode, 2a. Bex-tha 14, eig. B. J. Stevens, 2b. Jo hanna, eig. G. Haarman. Klasse 12: Pinken, geb. van 10 nov. t.m. 31 dec. '65: la. Bertha 18, eig. G. Meijerink, lb. Roza 36, eig. Joh. Boode, lc. Zwaantje 5, eig: G. Meije- rink, 2a. Willemien, eig. Joh. Boode1, 2b. José eig. G. Haarman, 2c. Zwaan tje, eig. G. Haax-man, 2d. Margretha 15, eig. G. J. Boode Mzn. Klasse 13: Pinken geb. na 1 jan. t.m. 1 maax't 1966: la. Hanna 7, eig. J. Rensen, lb. Jantina 8, eig. J. G. Toorneman, lc. Betsie 22, eig. G. H. Blankena, ld. Anja, eig. F. J. Slui ter, 2a. Herma, eig. T. Boode, 2b. Gerda 5, eig. G. Meijerink, 2c. Pau la, eig. G. Haarman, 2d. Wanda 14, eig. B. J. Stevens, 2e. Franciena, eig. G. Haarman. Klasse 14: Pinken geb. na 1 maart 1966: la. Paula 9, eig. G. IJ. Blanke na, 2a. Roza 37, eig. Joh. Boode, 2b. Gerri 4, eig. J. W. Marsman, 2c. Pe- ti'onella, eig. Joh. Boode., 2d. Olga 16, eig. G. J. Boode Mzn. Klasse 15: Vaarskalvex-en geb. voor 1 nov. 1966: la. Jantina 10, eig. J. G. Toorneman, lb. Miena 11, eig. J. Haverslag, lc. Marijke 15, eig. B. J. Stevens, ld. Rebekka 13, eig. Joh. Boode, 2a. Dika 12, eig. G. J. Boode Mzn, 2b. Margai-etha 16, eig. G. J. Boode Mzn, 2c. Gretha 14, eig. F. J. Sluiter. Klasse 16. Vaarskalvex-en geb. van 1 nov. t.m. 31 dec. 1966: la. Gretha 15, eig. F. J. Sluiter, lb. Willy 2, eig. J. Rensen, lc. Hilda 6, eig., J. Ha verslag, 2a. Roosje 23, eig. G. H. Blankena, 2b. Willy 31, eig. J. Haver slag, 2c. Roosje 4, eig. J. W. Max's- man. Klasse 17, Vaax'slcalveren geb. na 1 jan. 1967: la. Hanna 8, eig. J. Ren sen, lb Jantina 12, eig. J. G. Toor neman, lc. Jantina 13, eig. J. G. Toor neman, 2a. Flora 7, eig. J. Boode Mzn, 2b. Floortje 14, eig. G. J. Boo de Mzn. Klasse 18: Fokfamilies (moeder met 2 of 3 dochters): la. J. G. Toor neman met Jantina 2, 6 en 8, lb. G. H. Blankena met Paula 5, 8 en 9 en 2. T. Boode met Helena, Heintje en Herman. Klasse 19: Collectiekoeien van 1 eigenaar (3 stuks): 1 A J. G. Toor neman, lb. J. Haverslag, lc. G. H. Blankena 2a. T. Boode, (4 stuks)1 F. J. Sluiter, 2a. B. J. Stevens, 2b. Joh. Boode. Klasse 20: Collecties pinken van een eigenaar: la. G. Meijerink, lb. J. Rensen, lc. F. J. Sluiter, ld. Joh. Boode. Erkende fietsenhandelaren verlenen service. Erkende fietsenhandelaren in Neder land zullen binnenkort herkenbaar zijn door een speciaal raamvignet dat op hun etalageruiten voorkomt. Ook nieuw afgeleverde fietsen en bromfietsen zullen van datzelfde vig net worden voorzien, Voor de consu ment biedt dit het vooi'deel dat hij met zijn tweewieler voor de nor male dienst-verlening bij iedere er kende vakman in het gehele land te recht kan terwijl hij er zeker van kan zijn dat reparaties daar deskundig worden verricht. Neem Bouwfonds- coupon- SCHULDBRIEVEN (stukken van nom. f.1000.-) Een veilige, winstgevende belegging! Vraagt prospectus of inlichtingen N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten B.G. kantoor ZWOLLE Eekwal 2, tel: 05200 - 11641 HOLTEN G. W. Oosterka Bietmolenstraat 2 HOLTEN De afdeling Dtfkerhoek van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen heeft woensdagavond in 't Bonte Paard, onder leiding van pre sidente mevr. J. Reilink-Reijlink veel aandacht besteed aan de opstelling van het winterprogramma. Besloten werd een avond te hou den met als onderwerp „Kinderver zorging", een cursus bloemschikken te organiseren en een voorlichtings film te laten komen over de sociale verzekexdng. Voorts komt op het pro gramma de kerstwijding en de ge bruikelijke nieuwjaarssamenkomst met de echtgenoten of verloofden. In verband met het reglementair aftreden van mej. T. C. A. Muys van de Moer en mevr. J. Sluiter-Bolle, zijn als nieuwe bestuursleden geko zen mevr. Jkvr. B. van Coeverden- Nekkers en mevr. Wiertsma-IJeister. De presidente bracht de scheidende dames dank voor hun arbeid in het belang van de afdeling. Als aardige bijzonderheid voor de dames deed zich de gelegenheid voor de inzate mee te maken v«or de pu blieke verkoop van het onroerende goed van mevr. Z. v.d. Lucht-Koop- man door notaris Pluimers \;an Mar kelo in een andere zaal van 't Bonte Paard. ADVERTENTIE Hoestdrank in tobletvni-m ,Sr» Feuilleton door Tom bodewijk weet wel, als je van elkaar t, denk je makkelijk méér om .nder dan om jezelf, maar ik zou dan ook bij die a Ier willen. De nsen nemen te makkelijk aan, dat _gfSt leven van de vrouw staat in het teken van het offer. Maar als een offer een vanzelfsprekende zaak is, dan wordt je zelf het slachtoffer." „Tja, stemde hij toe, „voor de man is dat eigenlijk óók wel zo.Je moet niet het idee krijgen, dat er nu een etiket op je geplakt zit en dat je netjes in een laden kastje van het leven wordt geschoven, bijgezet op je vaste plaatsje in de maatschappij. Maar," ze merkte dat hij niet mak kelijk van zijn spoor was af te krij gen, „ik vroeg of jij het nog zou aan durven, als je zo iemand vond." „Hóe iemand?", vroeg ze glim lachend, maar niet helemaal op haar gemak. „Die zin in jou had en waar jij, nou ja, ook niet de schrik van had". „Dat zou ik pas weten," zei ze, als ie me vroeg. Wou je nog iets drinken?" Er was iets in zijn ogen dat haar onrustig maakte. „Welnee", zei hij kalm, „ik heb net m'n koffie op. Maar ik wil wel over iets anders praten als je dat be doelt." Opeens lachte ze. „Jij zegt toch altijd maar precies wat je meent, hè?" „Dan weet je toch wat je aan me hebt? Of weet je dat niet?" „Ja, zei ze langzaam, „ik geloof wel dat ik weet, wat ik aan je heb, trouv/ens anders zat je hier niet." „Dat weten we dan van elkaar". Hij keek op z'n horloge. „Drommels meid. Ik kan hier nog wel uren zit ten, maar ik moet es opstappen." „Zeg je hebt nog een hele rit. En ik ben bang dat je van de graat valt onderweg. Zal ik een broodje voor je klaarmaken?" „Je moet geen moeite doen." „Nee, ik hou je wel gezelschap, 'k Heb nog een lekker stuk koud vlees in de kast. Een jij ook zo'n vlees liefhebber?" „Het liefst", beleed Simon, „was ik zo'n ouwe Germaan geweest. Hele os aan 't spit en dan met de blanke sabel zo'n stuk van een meter in 't vierkant er uit, en dan maar kluiven jongens." „En vis?" „Gebakken, gestoofd en als 't een zoute haring is rouw, om de andere dag als 't moet." „Je bent een man naar mijn hart", zei ze lachend. „Dat hoop ik dan maar," zei hij. Samen hetzelfde lekker vinden is óók gewichtig." „Als je dat maar weet," vond- ze opgewekt. Toen Simon allang weer op z'n fiets was gestapt voor de lange rit naar huis, zat Han in haar donkere kamer nog uit te kijken in de ver laten straat. Twee zwervers, dacht ze. En zo bij toeval tegen elkaar aan gedreven. Zou 't een botsing worden en dan weer verder drijven, ieder apart? Toeval? Was het toeval? Hoofdstuk XI Waarin onthullingen worden gedaan en een fles wijn opengemaakt „Jij bent toch vanavond wel thuis?" vroeg Anneke haar man. „Als je jou hoort, ben ik iedere avond weg", zei Pieter verwonderd. „Nee maaroom Simon vroeg of we vanavond thuis waren. Dan kwam hij even aan." Pieters verwondering nam toe. ..Vanwaar die plechtigheid?" Oom Simon woonde nu al enkele maanden bij zijn zuster in en was een ongeregelde maar frequente gast in het gezin De Jong. Vooral sinds hij samenwerkte met Sjoerd, hadden de neven Kees en Kas in hem een ge weldige aanwinst ontdekt. Meer malen vonden ze de weg naar de werf en uren zaten ze in een schuitje op het meer. De jonge Simon kon met zijn oom technische gesprekken houden over buitenboordmotoren en al dat gesnor. Verder vond Simon het bijzonder prettig, dat hij bij Pie ter en Anneke zonder meer kon bin nenlopen, niet als visite werd be schouwd, rustig in een makkelijke stoel een krantje kon zitten lezen zo goed als met Pieter een diepzinnig gesprek voeren over de filosofie van het hengelen, terwijl Anneke, die een bijzonder wit voetje bij hem had, bij hem voor al haar problemen een sympathiek oor vond. Dit alles in aanmerking genomen, was het wel verwonderlijk, dat Oom Simon voor deze avond „belet" vroeg. „Misschien", zei Pieter ironisch, „was hij in de war en moet hij bij Thea zijn." „Daar loopt ie nogal hard!" ant woordde zijn vrouw. Inderdaad had Oom Simon, die als zo vele robuste, openhartige mensen, toch een heel gevoelig huidje had, niet veel lust meer tot bezoeken bij Herman en Thea. Zijn elegante nicht Saskia zag hem niet, als hij haar op straat eens tegenkwam. Thea had hem een keer niet kunnen ontwijken, had vriendelijk gevraagd hoe het ging en heel in het algemeen en zon der al te veel nadruk „komt u nog es an?" Dan wist hij wel hoe de vlag er voor stond. De familie Weezenaar legde niet langer eer met hem In, hij was integendeel een familielid dat maar op de achtergrond moest blij ven. Het was waar, ook Pieter was maar een armoedzaaier, een arme schoolmeester, maar Pieter was nog een beetje intellectueel in de ogen der familie en, nu ja, „nu eenmaal een rare". Oom Simon was maar een gewone handwerksman en dat trof te dieper, nadat men hem ais miljo nair had binnengehaald. „Nou ja," concludeerde Pieter, „we zijn thuis. We zullen wel horen wat ie op z'n lever heeft. Misschien her rie met Sjoerd?" Toen er die avond gebeld wex-d en Pieter zich haastte om open te doen, zag hij tot zijn gx*ote verbazing twee mensen in het duistér voor de deur staan, en die verbazing werd groter, toen hij in een ervan zuster Heers- ma herkende, die ook hij wel eens op de werf bij Sjoex-d had ontmoet. „Twee varensgasten", zei Oom Simon iets te 1 uidruchtig, „zoeken een plekje aan de wal bij de huise lijke haard." „Kom d'r in, pekbroeken", ant woordde Pieter. Ook Anneke keek verwonderd toen ze, mét Oom Simon, Han Heersma zag binnekomen. „Dit is zuster Heersma", stelde Pieter voor „ook een liefhebster van varen." Ja, dat wist Anneke, want oom Simon had van de ontmoeting verteld, en van de gebroken mast maar niet van zijn bezoek bij Han. I Ongeneeselijk romantisch als ze was, maakte haar vlugge geest een ge waagde combinatie, maar ze ver wierp die gedachte meteen. Oom Simon zou toch niet maar waaróm niet? En, zo ging Anneke's gedach- tenspinsel onweerstaanbaar verder, was het zo'n gek span? Maar haar gezicht verried niets van haar ge dachten, al viel het haar wel op dat de bezoekers allebei een beetje ner veus waren. Pieter zei niets, ze gaf een kwartje voor zijn gedachten Als hij zo'n blanco gezicht trok, waren die gedachten allesbehalve blanco! Er was het gewone prelidium van koffie met weinig of veel suiker en niet zo veel melk, en even wat ge praat over de boot en over het weer, en toen schraapte oom Simon die de taal nimmer gebruikte om de ge dachten te verbergen, zeer nadrukke lijk zijn keel. „Lui," zei hij, „jullie bent wel hardstikke beleefd om niks te vra gen, maar jullie denkt natuurlijk: wat doen die twee nou hier?" Hij zag de gastheer en de gastvrouw uit dagend aan. „Momenteel koffie drinken," zei Pieter nuchter. „Daar hoeven we niet voor hier heen te komen, al gaat er geen kof fie boven die van Anneke." „Ouwe vleier", zei de gastvrouw. „Jongens", ging oom Simon onver stoord verder, „we zijn hier omdat we eens met jullie wilden praten. Han en ik. En als ik zeg Han en ik, dan I bedoel ik ons samen." Anneke zag hoe Han opeens een felle kleur kreeg. Ze slaakte een kreetje van plezierige inspanning. „Wij denken er namelijk over om voor het vervolg sam-sam te gaan doen, en nou zul je het gek vinden, maar we wilden eens horen wat jul lie daar nou van denkt." Ér viel een diepe stilte, terwijl Pieter met aandacht zijn pijp weer aanstak. „Ja, lieve mensen", zei hij, „wat moeten wij er van zeggen. Dat is toch een zaak die alleen jullie twee- en aangaat?" „Fn zekere zin wel," zei oom Si mon, „maar als ik nou es ronduit mag zijn: vinden jullie het niet gek dat een ouwe kerel als ik..." „Niet zo opzienbarend naar com plimentjes gaan vissen, oom", zei Anneke lachend. „Han had natuurlijk wel honderd betere kunnen krijgen en eerlijk ge zegd snap ik niet hoe ze het' aan durft, maar het is een moedige vrouw," grinnikte Pieter. „Dus jullie vind+ het niet gek?" „Gek?" kwam Pieter. „Gek zou hte zijn als u heel uw verdere leven als een ouwe vrijgezel bleef door brengen, 't Werd tijd, zou ik zo den ken, dat een vrouw dit karweit es aanpakte. En ik ken [Jan maar op pervlakkig. maar ik vind we) oom Simon, dat je allebei je handen mag dichtknijpen." (Wordt vervolgd) Ir

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 2