Mr. Enklaar nam op Expo in Montreal Canadese onderscheiding in ontvangst Directeur Bouwhuis kreeg gouden speld van Cebeco doden en zwaargewonde bij inhaalmanoeuvre SEM KAJOI VRAAGT VOETBALSCHOENEN Jong Holten hield jeugd- raadsvergadering en besprak winterprogram Omzet in goederen en geld neemt nog toe Geslaagde Kringsportdag en feestavond CJ.V. No 38 Jaargang 18 Huldebetoon aan Nederlandse volk.... Fokveedag afgelast Uitslag verloting „De Trekkers" Misverstand Belangrijke ededelin Stijgende belangstelling voor bet biljartspel Nieuwe methoden in onderwijs te Enter Ledenvergadering Coöp. Aan- en verkoopver. Holten Gevonden en verloren voorwerpen Met blote voelen voetballen valt niet mee Verkeersongeluk op Devexxlerweg Agenda voor Holten Predikbeurten Burgerlijke standr' Gezellige avond in „Irene'' HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 23 september 1967 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten - Telefoon 05433 - 1234> Hoofdredacteur W. Beyers Advertentieprijs 1-15 mm. (a contant) 3,Iedere mm. meer 0,12 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.50 per kwartaal. Betaling via de Coöp. Raijfeisenbank Holten, giro nr. 875587 Op de wereldtentoonstelling in Montreal heeft onze burgemees ter, mr. W. H. Enklaar, in zijn kwaliteit van vice-voorzitter van het Nederlandse Oorlogsgraven Comité, een Canadese onderscheiding in ontvangst genomen, de International Award of Merit, als een huldeblijk voor het gehele Nederlandse volk, toegekend door de Royal Canadian Legion. De uitreiking geschiedde door de president van deze 285.000 oud strijders tellende organisatie, de heer Ron E. Macbeath. De plech tigheid vond plaats in het Nederlands Paviljoen op de wereldten toonstelling. Dr. A. H. J. Lovink, Nederlands ambassadeur in Cana da, kreeg een oorkonde van verdienste voor zijn medewerking en persoonlijke belangstelling voor de pelgrimages van Canadese grafbezoekers. Dr. Lovink en zijn echtgenote waren o.a. verschil lende malen aanwezig bij het bezoek van de Canadezen aan Neder land vorig jaar nog tijdens de ontvangst bij de Canadese ambassa deur op Huize Groot Haesebroeck". Mr. Enklaar, die vergezeld van zijn echtgenote, mevrouw C. P. K. Enklaar van Andel, de reis naar Canada maakte, noemde het in zijn dankwoord voor de toekenning dezer onderscheiding, voor allen, die hun schouders onder het oorlogsgra ven werk zetten, een grote voldoe ning, telkens weer te mogen erva ren hoezeer de bedoeling daarvan door het Canadese volk wordt ver staan. Hij verklaarde zeer verheugd te zijn, dat de onderscheiding juist in het Nederlandse paviljoen in Mon treal werd uitgereikt, „omdat dit immers een monument wil zijn van dankbaarheid, welke in het Neder landse hart jegens Canada leeft. Ik ben gelukkig dat het in deze wereld, waarin soms slechts plaats schijnt te zijn voor harde zakelijkheid en geld verdienen, mogelijk is, om de stem van het hart te doen doorklin ken. Het is verrassend te bemerken, dat deze stem wordt gehoord en be grepen", aldus mr. Enklaar. Dankbaarheid in marmer gegrift. Zich tot voorzitter Ron E. Mac beath richtend, zei hij: ,,U kent uit eigen ervaring de beweegredenen, die ons Nederlanders ertoe brachten, te handelen zoals wij deden. U weet, hoezeer wij beseften, dat de offers en het verdriet, welke de oor log 1940-1945 met zich meebracht, gedragen moesten worden in de har ten van hen die achterbleven". In Nederland heeft men gemeend, dal. op dit persoonlijke en menselij- ke leed een antwoord paste in het persoonlijke vlak, vertelde mr. Enklaar, „Door medeleven te tonen in de relatie van de ene mens tot de andere, zou, zo dachten wij, De jaarlijkse fokveedag, die hier op donderdag 28 september a.s. op Kalfstermansweide gehouden zou worden is wegens de te geringe op gave afgelast. troost gebracht kunnen worden en kracht gevonden, om het verdriet te aanvaarden". In zijn rede noemde I-Ioltens bur gemeester de dankbaarheid voor datgene, wat de geallieerde landen Nederland teruggaven, de vrijheid, „als in marmer gegrift". „Wij wil len de offers niet vergeten, welke voor onze vrijheid gebracht moesten worden. Wij willen evenmin het menselijk leed vergeten, dat zij die achterbleven, hebben mee te dra gen. Noch willen wij vergeten, dat de herwonnen vrijheid ons de plicht oplegt, er zorg voor te dragen, dat deze niet weer verloren gaat". GELOOF OI MENSHIED Mr. Enklaar zei, dat „de verster king van ons geloof in de mensheid zijn diepere betekenis heeft geschon ken aan dc samenwerking tussen de Royal Canadian Legion en het Ne derlandse Oorlogsgraven Comité". Hij citeerde een strofe van een ge dicht van Henriëtte Roland Holst: „Ik zal de halmen niet meer zien. Noch binden ooit de volle schoven, docht doe mij in de oogst geloven, waarvoor ik dien". „In uw taal wil dit ongeveer zeg gen, dat wij geloven in de oogst van ons werk en daarom willen wij de taak blijven vervullen, die het ge lukkige einde van de Tweede We reldoorlog ons op de schouders heeft gelegd. Versterking van de banden van vriendschap, goodwill en weder zijds begrip tussen Canada en Ne derland, zij ons antwoord op hun of fer. Dit zij onze opdracht", aldus mr. Enklaar. HOLTEN. De afdeling „Jong Holten" van de P.J.G.O. sprak in haar dinsdagavond in café „Hel Bon te Paard" onder voorzitterschap van de heer J. A. Podt gehouden leden- vergadering uitvoerig over het win terprogram ma. Er had een bestuurs wisseling plaats en na de pauze hield men een geïmproviseerde ver gadering, waarbij „burgemeester" Joh Nikkels, werd bijgestaan door de ..wethouders'' A. Schippers en D. J. Jansen. Het ging er soms heet toe, want er kwamen nogal „verstrekken de" en buitenissige voorstellen ter ta fel. Zo kwamen o.a. in behandeling de aanschaffing van een computer- kosten 1,5 miljoen gulden en en het stichten van een zomerhuis voor het gcmcentepersoneel in Zwit serland. De voorstellen werden na „diep beraad", nadat daaraan hef tige discussies waren voorafgegaan, met bijna algemene stemmen aan vaard. In zijn openingswoord gaf voor zitter Podt een overzicht van de na- HOLTEN De Ring Holten van de CJV, waartoe behoren de CJJV's van Markelo, Bathmen, Okkenbroek, Holten, Beuseberg, Dijkerhoek en Espelo, hield za terdag voor de oudere leden een sportdag, die 's avonds werd be sloten met een gezellige en fees telijke bijeenkomst in de Dijker- hoekse molen. De organisatie van éen en ander werd verzorgd door de CJV Dijkerhoek. die uit gebreide voorbereidingen had getroffen en o.a. de jurywagen (een oude bus van de O AD) van de Motorcross-commissie naar Dijkerhoek had laten komen, van waaruit de diverse wedstrij den geregeld werden op het ter rein van de familie J. Rensen aan de rand van Dijkerhoeks nieuwste huizenrij. Tot deze wedstrijden behoorden volleybalontmoetingen van gemengde teams, hoogspringen, verspringen, bal werpen, hoefijzerwerpen, 100 me ter hardlopen, hardlopen met hinder nissen en tenslotte een estafetteloop, Voor de volleybalwedstrijden was 'n wisselbeker beschikbaar. Als scheids rechters fungeerden bij deze wedstrij den Rein Brouwer en Henk Geltink. Zij ontvingen een boekenbon. De sportwedstrijden werden 's mor gens geopend met 'n welkomstwoord van de ringvoorzitter, de heer H. j Paalman, die Dijkerhoek prees voor de gemaakte toebereidselen. Er wer den goede sportprestaties geleverd door de leden van de verschillende afdelingen, omdat zowel bij de da mes als de heren een beker en me dailles beschikbaar waren voor de drie best geplaatsten uit alle wed strijden samen. Daarvoor werden de uitkomsten tot een bepaalde eenheid omgerekend. Dat vormde een goede stimulans. De C.JV's Holten en Mar kelo lieten verstek gaan. Voorzitter Paalman bracht omstreeks vijf uur allen die medewerkten dank in het bijzonder de familie Rensen voor het afstaan van het terrein en de heer E. Kers voor de geluidsinstallatie. Voorzitter Paalman maakte in de molen met een toepasselijk woord de namen bekend van de dames en he ren die de beste sportprestaties had den gelevei-d en hing hun een lint met medaille om. Dat waren bij de dames mej. M. Rensen Dijkerhoek, mej. D. Aanstoot Okkenbroek en mej. J. Holshorst Bathmen en bij de heren H. Klaasses, J. Ulfmar Dijkerhoek en G. Jansen Beusebex-g. Aan de prestatiemeting (aankondi gen van grammofoonplaten) namen deel de afdelingen Beuseberg, Bath men, Okkenbroek en Espelo. De heer G. Jansen werd winnaar en ontving een fruitschaal. Verschillende spelen droegen bij tot een zeer gezellige sfeer, o.a. de sneeuwbaldans, 'n spel voor paren en andere attracties. De gezellige avond werd besloten met het declameren van een gedicht door mej. Dini Wegstapel. De beste sportprestaties werden geleverd door de volgende deelne mers. Hoogspringen dames: M. Rensen Dijkerhoek 1.40 m. Heren: H. Klaas ses Dijkerhoek 1.80 m. Verspringen dames: J. Holshorst Bathmen 3.88 m. Heren: W. Brinks Beuseberg 5.15 m. 100 meter hardlopen dames: M. Pensen Dijkerhoek 15 sec. Heren: B. Aanstoot Okkenbroek 13.1 sec. Hardlopen met hindernissen da mes: J. Holshorst Bathmen 30.4 sec. Heren: G. Jansen Beuseberg 28 sec. Balwerpen dames: D. Krikkink Es pelo 30 m. Heren: G. Klein Hegeman Dijkerhoek 33 m. Hoefijzerwerpen dames: D. Klein Horstman Espelo 35 p. Heren: H. Beldman Dijkerhoek 40 p. De estafetteloop werd gewonnen door Dijkerhoek. dat eveneens de meeste volleybalwedstrijden won en daarmede de grote ivisselbeker in z'n bezit kreeg. Donderdagmorgen heeft adjudant Kruit van de Rijkspolitie de trek king verricht van de loterij van de wandelsportvereniging ..De Trek kers". De uitslag was als volgt. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de voorzitter, do heer G. Voort- man Diessenplasstraat 17. Ie prijs stofzuiger nr. 348, 2e prijs tuinparasol nr. 1754, 3e prijs TV- t fel nr. 49(i, 4e prijs personen weegschaal nr. 618, 5e prijs tafel kleed nr. 141, 6e prijs kniimelveger nr. 1331. 7e prijs plaid nr. 1545 8e prijs douchemat nr. 612, De prijs wasmand nr. 792. 10e prijs plaid nr. 558- Verder zijn prijzen gevallen op de nummers 1430. 551, 794. 871. 1037, 1055. 674, 1085, 265, 916. 1222. 611, 461, 1072. 1115. 925, 1772, 951. 498. 1039 1705, 1208. 1806. 1670 en 727. Er schijnt in Holten een mis verstand te bestaan over de organi satie van de op 1 september j. 1. gehouden teach-in „Wat kan ik voor de vrede doen?" Deze teach-in is n-1. niet georganiseerd door Ezzoës maar door een drietal, dat toevallig ook met de Ezzoës-gedachte is ge komen. Het comité van aanbeveling was al gevormd voordat de Ezzoës- mentaliteit in het groot werd ge lanceerd. Ezzoës- tionale en internationale gebeurte nissen van het afgelopen jaar met o.a. de oorlog in Vietnam, in het Midden Oosten en de rassenstrijd in de V.S. Op nationaal terrein wees hij o.m. op de moeilijkheden met de wei'kgeiegenheid. De heer Podt wilde echter daarbij niet te lang stil staan, maar spoorde zijn gehoor aan voor al te denken aan de toekomst zoals b.v. de ruilverkaveling, die in onze gemeente grote veranderingen op het platteland met zich mee zal brengen. Medegedeeld werd, dat binnenkort een raadsvergadex-ing zal worden be zocht en dat de Landdag „Explosie" het volgend jaar zal worden ge houden in de Diekmanshal te En schedé. Er wordt gezocht naar een toneelstuk voor de jaarlijkse ont spanningsavond. De secretaris, de heer A. Schipper, memoreerde in zijn jaarverslag de belangrijkste activiteiten in het af gelopen verenigingsjaar met name de cursussen, die werden gegeven in sa menwerking met de lagere landbouw scholen in Bathmen en Markelo. Het aantal leden bedraagt 93. Voor de aftredende bestuursleden de heren A. Schippers en D. J. Jan sen, die reglementair niet herkies baar waren, werden gekozen de he ren J. W. Schörfhaar en G. H. Bie leman. De voorzitter bracht de aftre denden dank voor hun actief aandeel in het verenigingswerk. Het nieuwe bestuur is thans als volgt samengesteld: voorzitter: J. A. Podt, secretaris: G. H. Bieleman, pen ningmeester: E. Struik. 2e voorzit ter: H. Klaasses, 2e secretaris: J. W. Schörfhaar en leden: E. Krikkink en J. Reilink. in O' In verband met het feit, dat ons blad thans in Al melo wordt gedrukt en de daardoor ontstane be langrijk gewijzigde om standigheden, vestigen wij er de aandacht op, dat be richten en adverenties in het vervolg UITERLIJK DONDERDAGMIDDAG 12 UUR in ons bezit moeten zijn. Bij latere aanbieding kan plaatsing niet worden gegarandeerd. Redactie en Administratie De Biljartbond"' „Ons Genoegen" start de volgende^ week met 61 vier tallen tallen in een competitie, die verdeeld is in vijf klassen n.l. Ie, 2e, 3e en 4e klasse a en b. Uit Holten ne men daaraan elf viertallen deel n.l. vijf van „Kalfsterman", vier van „Jansen" en 2 van „Het Anker" (café Maats). Het biljartspel trekt steeds meer beoefenaren. Bij «je bond hebben zich voor deze competitie vijf nieuwe ver enigingen aangemeld, terwijl ook het aantal deelnemende viertallen is ge stegen. De heer M. Kölfsterman van het „Stationkoffiehuis" heeft een prachtig nieuw biljart aangeschaft met spe ciale wedstrijdballen en speciale ban den, voor het z.g. driebandenspel zo als dat in internationale wedstrijden wordt gespeeld. WIERDEN De school met de bij- bel te Enter heeft verzocht om gelden beschikbaar te stellen voor de aan schaf van nieuwe methoden voor de vakken rekenen en aardrijkskunde. De thans in gebruik zijnde methode voor het vak rekenen, zo stellen b. en w., is echter niet verouderd. Daarom wordt voorgesteld wel medewerking te verlenen voor de aanschaf van een nieuwe methode voor het vak aard rijkskunde, maar 'niet voor het vak rekenen. Bij de bespreking van liet winter- programma werd medegedeeld, dat deelname aan de vervolg-vormings- cursus en cursus volksdansen nog mogelijk is. Verder staat deelname nog open aan cursussen bedrijfsleer en boekhouden, Engels voor begin ners klauwbehandeling en machinaal melken te Bathmen en Markelo. Op gave voor de weekend-uitwisseling met de Duitse Landjugend in de Kreis Springe is nog mogelijk tot en met 28 september bij de secretaris, de heer G. H. Bieleman. De vergadering amuseerde zich bij zonder met de jeugdgemeenteraads- vergadering. Het werd ,,b. en w." soms bijzonder moeilijk gemaakt. Men kwam bij het punt „aanschaf fing computer kosten 1.5 miljoen" tot de slotsom, dat verplaatsing van de komma afvloeiing van 37 ambtena ren zou betekenen, tegen maar 3 bij het oorspronkelijke voorstel en dat resultaat gaf de doorslag. HOLTEN De Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Holten" zal aan haar leden een bedrag van f 74.334,62 uitkeren, zijnde V-fa% over de afname, exclusief' brandstoffen. Aldus werd besloten in de gisteravond onder voorzitterschap van de heer G. J. Rietberg in café ..De Waag" gehouden ledenvergadering. Dit is op een te reser veren bedrag van f 4483,23 na, het overschot, dat is gevormd in het boekjaar 1965-1966 en over de periode van 1 juni 1966 tot 7 jan 1967. volledige boekjaar omgezet 10.318.575 kg vorig jaar 9.837.000 kg). In geld waren deze cijfers 3.442.183 gulden (vorig jaar f 3.012.000,). De balans per 7 januari 1967 toont aan, dat het bedrijf financieel gezond is. De duurzame activa staan hierop vermeld met f 377.103,-, waartegen over een eigen vermogen staat aan algemene reserve, vernieuwingsfond sen en fonds voor prijsverschillen van f 191.871,83. De balans vermeldt in debet en credit een bedrag van f 1.303.751,94. Over beide boekjaren werd in totaal f 87.678,71 bestemd voor afschrijving. Het overschot per 31 mei 1966 be droeg f 48.552,81 en per 7 januari 1967 f 30.265,04. Bij de bestuursverkiezing werd dc heer G. J. Rietberg, die periodiek aftredend was, met bijna algemene stemmen herkozen Voorts werd her kozen de heer J. W. Boodc. Als commissaris zijn herkozen de heren Joh. Lubbersen en J. W. Wes- seldijk. De heer H. Landeweerd stel de zich niet als zodanig herkiesbaar, in verband met zijn leeftijd en de heren E. Voordes en H. Stevens wegens bedrijfsbeëindiging. In ver band met de reeds genoemde fusie werd op voox-stel van het bestuur be sloten deze vacatures niet te ver vullen. In verband met genoemde fusie is de situatie thans zo, dat de bestuurs leden G. J. Rietberg en D. J. Brons voort en de commissaris J. W. Huls- Op laatstgenoemde datunx is dc samenwerking gestart met de zuster vereniging „Wierijco" (Wierden-Rijs- sen) en is de aan- en verkoop vereniging „Trio" in Wiei'den, Rijssen en Holten gevormd. Het was aanvankelijk de bedoeling om het eerstgenoemde bedrag bij te schrijven op het ledenkapitaal, maar in verband met de tusie besloot de vergadering mede uit fiscale ovex- wegingen tot uitbetaling in contanten. De heer Rietberg liet in zijn openingswoord de situatie in de land bouw en in het bedrijf dc revue pas seren. Vooral de afname van losmeel het z.g. bukvervoer, stijgt nog steeds. Uit het jaarverslag blijkt, dat zowel de omzetten in goederen als in geld nog steeds toenemen. Aan voeder artikelen, meststoffen, brandstoffen, zaai -en pootgoed is over het laatste Gevonden: paar huishoudhandschoe- nen, zwai'te sjaal, vulpen, schildpad, tas met babyspullen, wollen sjaal. Verloren: dames-polshorloge, kin derjack (donker blauw), jongenstrui, rood vestje, ruwharige zwart/bruine tekkel. Inlichtixxgcn dagelijks aan het groepsbureau der rijkspolitie te Hol ten tussen 8 en 22 uur, doch niet tus sen 13 en 14 uur. De Papoea Sern Kajoi. die hier enkele jaren studeerde voor reke ning van het Holtensc studiefonds voor Papoea-jongeren en op 10 juli naar Australië vertrok onx vervol gens door te reizen naar Australisch Nieuw-Guinea, heeft het bestuur van zijn vroegere club, de voetbalvei-- eixiging Holten, een brief geschre ven. Hij vx-aagt daarin een paar voetbalschoenen, maat 42 en 43, „die jullie bijna met dc reinigings dienst meegeeft". „De school waar ik straks terecht kom. het „Training College for tea cher's", is een enorme sportrijke Donderdagmorgen omstreeks elf uur had op de Dcven- terxveg, een paar honderd meter voorbij hotel Muller, een ernstig verkeersongeluk plaats waarby één dode en twee gewonden te betreuren vielen. De heer J. van Riemsdijk, directeur van het Twents Schoonmaakbedrijf „Asito" uit Almelo reed met zijn splinternieuwe personenwagen tegen een boom. De gevolgen waren vreselijk. Zijn 34-jarige echtgenote mevr. J. H. van Riemsdijk geb. Israels, die naast hem zat werd op slag gedood. Hun driejarige doch tertje. dat achter in dc auto zat, werd zeer ernstig gewond. Het xncisje is kox't na aankomst in 't ziekenhuis overleden. Ook de bestuurder zelf bekwam zwaar lichamelijk letsel doordat hij met zyn borstkas tegen het stuurwiel gedrukt werd. Beiden zijn per ambulance-auto naar het Px-inses Irencziekenhuis in Almelo vervoerd. Volgens ooggetuigen was de heer Van R. aan het inhalen (oen, zich uit cU' lile, die voor hem reed. een vrachtauto met aanhanger los maakte, om eveneens voor hem i'ijdende wagens in te halen. De bestuurder van deze wagen kreeg een shock en kon voorlopig niet door de politic verhoord worden. Hij kon zelfs zyn naam niet opgeven. De personenauto werd totaal vernield. school", schrijft Scnx uit Lae, „aan de Huon goif." De studenten beoefe nen hier van alles, volleybal, bas ketbal, softbal en voetbal (soccer, zoals de Australiëx-s het noemen). En vooral dit laatste is het popu lairste hier in de Territory. „Maar maak je er geen bijzonde re voorstelling van. want de rege lingen zijn hier niet zo uitstekend als in Holland. Hier heerst toch nog wat „discriminatie". De Australiërs besteden weinig aandacht aan het enorme enthousiasme van de knap pe sportlui, ik bedoel de Papoea's. Zo heeft onze school al een paar keer het kampioenschap behaald, maar vorig jaar kon zij het niet meer halen, vanwege oneerlijke be slissingen. Dit jaar staat zij bij de kampioenschappen derde. Maar het is geen wonder, dat ze het niet meer haalt, want op blote voeten voetballen tegen Australiërs met "nun voetbalschoenen, valt echt niet mee. Toen ik hier aankwam, kwa men alle elf voetballers bij mij smeken of ik als hun broeder, die in het buitenland is geweest een oplossing voor ze wist om aan voetbalschoenen te komen en na tuurlijk als het kan, moest het niet zoveel kosten." Sem Kajoi vex-telt dan. dat geld verdienen daar niet zo gemakkelijk gaat als in Europa. „Je moet hier enorm veel gepresteei'd hebben om een beetje geld bij elkaar te krij gen en voor een student valt er helemaal niets te verdienen. Deze jongens leven in internaten en ze krijgen dus geen cent. Ze mogen in hun vrije tijd het erf van hun do centen maaien, sloten schoonmaken of water sjouwen voor des docent's badkuip, Ze kunnerr dan één of twee shilling vei-dienen, maar die moeten ze zondags weer voor de oollecte geven." Sem schrijft, dat het na tuurlijk geen nieuwe voetbalschoe nen behoeven te zijn. „want die hebben jullie wel heel hard nodig voor je eigen voetbalclub." Hij heeft ook andere clubs aangeschreven o.a. Ajax, Feijenoord, ADO en Hulzense Boys. Hij vraagt de schoenen per luchtpost te sturen, want in oktober zijn de laatste, wedstrijden en de finale. Het „Balop"-elftal wil die schoenen dan graag aan hebben. Secretaris-penningmeester Henk Tulier van „Holten", heeft een op roep ih liet aanplakkastje gehangen, maar er zijn tot nu toe nog geen reacties op gekomen. Het moet toch mogelijk zijn om Sem een paar goede voetbalschoenen te stu ren. Vanuit Australië is onze oud plaatsgenoot op vakantie gegaan bij de Holtense onderwijzer Berend Soer in Heldsbach, die al jai'en in Nieuw-Guinea werkt. Eerst in Ne- dei-lands Nieuw-Guinea en na de souvereiniteitsoverdracht in Austra lisch Nieuw-Guir.ea. Hij heeft hem enorm veel over Holten kunnen ver tellen. maar hij is nu enorm jaloers op hem. schrijft hij, omdat de heer Soer het volgend jaar Holten weer zal zien. Sem zelf gaat eerst een maand of acht Engelse taal stude ren en het volgend jaar gaat hij dan naar het Training College voor teachers. Dat hoopt hij in een jaar te doen en dan mag hij les geven aan de latere scholen daar. man bestuurslid zijn van „Trio" en dat de overige drie bestuursleden en drie commissarissen voorlopig al» commissarissen van „Trio" fungeren. Uiteenzetting De directeur gaf een uiteenzetting van de modernisering, die thans voor rekening van dc drie partners in Hol ten plaats vindt o.a. door de bouw van een volledig geautomatiseerde pers-, los meel- en brokkeninstallatie met elektrische besturing, die door één man bediend kan worden. Hierdoor ontstaat een belangrijke arbeidsbespax'ing. Deze installatie is onder meer geschikt voor jute- en papierverpakking. Men had gehoopt het werk half november gereed te hebben, maar dit zal wel januari wor den. Hiermee ontstaat een zeer mo dem bedrijf in Holten, dat zeker de moeite waard is bezichtigd te worden. De leden zullen hiervoor t.z.t. een uitnodiging krijgen. Na deze uiteenzetting bood de voor zitter de heren Landeweerd, Stevens en Voordes, die vanaf resp. 1947, 1947 en 1961 commissaris geweest zijn, een blijvende herinnering aan in de vorm van een zakportefeuille. Hij bracht hen dank voor hun arbeid, die vooral de laatste tijd moeilijke beslissingen met zich bracht. Terwijl diens echtgenote en kinde ren de zaal binnen kwamen richtte voorziter Rietberg het woord tot de directeur, de heer Bouwhuis, die hij dank bracht voor de meer dan 25 jaar trouwe dienst en de grote toe wijding, die deze voor de vereniging aan de dag heeft gelegd. Hij speldde de heer Bouwhuis de gouden speld van de Cebeco op. Tevoren had hij directeur en personeel dank gebracht voor hun arbeid in het afgelopen verslagjaar. De heer Bouwhuis dankte tenslotte voor de verrassing fdie men hem met de gouden speld had bereid. In 1925 kwam hij in dienst als jongste be diende en in 1939 volgde zijn aanstel ling tot directeur. De heer E. Voordes dankte mede namens de twee overige afgetreden commissarissen. Zondag, 24 september t.m. 3 oktober: Candidaatstelling Waterschap „De Schipbeek (zie adv.). Zondag, 24 september, 19.30 uur: Ge zellige avond in het gebouw Irene. Toegang voor iedereen vrij (zie adv. 'Maandag 25 en dinsdag 26 september fa. wed. A. ter Harmsel, Wierdense- straat 40, Rijssen gesloten (zie adv.) Zaterdag 23 sept. „Metalu" Kolweg 76 (Mien en Geux-t) de gehele dag geslo ten. Maandag 25 t.m. 30 sept. Winkel Ge broeders Wansink wegens vakantie gesloten (zie adv.). Dinsdag, 26 september: Vergadering Herv. Vereniging Holten te Dijker hoek. Vertrek 19.30 uur v.a. Irene. Dinslag 26 september. 7.45 uur: Sa menkomst Herv. Vrouwengroepen Dijkerhoek en Holten in gebouw „Bethanië". Spr. mej. van Ooyen. Onderwerp: „Wat hebben wij aan een maatschappelijk werkster". Woensdag 27 september, 20.00 uur: Eerste bijeenkomst Holtense Plat telandsvrouwen in hotel Holterman. Woensdag 27 september 's morgens om half negen opening geheel gemo derniseerd bedrijf, fa. wed. A. ter Harmsel, Rijssen (zie adv.). Zaterdag 30 september, 20.00 uur: Opvoering revue C..J.V. „De Vrien denschaar" i.v.m. 4e lustrum in het gebouw Irene (voor genodigden). Donderdag 12 oktober, 20.00 uur: Ge- spreksavond met ds. Diekex'hof van Eindhoven in het gebouw Irene. Zondag 1 oktober, 14.00 uur: Oi'iën- teringsrit van de M.A.C. „De Hol- terberg" voor auto's, motoren en brommers vanaf café Vruggink. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Zaterdag 23 september de heer War- rink. Noorderbergstr. 19, telefoon 1303 Zondag 24 sept. de heer Oostenburg, Diessenplasstraat 2, telefoon 1515. HOLTEN Ned. Hex-v. Kerk 3.30 uur ds. Addink, 10.15 uur ds. Ad- dink (bed. H. Doop). Extra collec te jeugdwei-k. Geref. Kerk 9.30 en 15.00 uur ds. Oos- terhoff. Bij de uitgang collecte voor eigen kerkbouw. R.K. Kerkdienst 8.45 uur H. Mis in het gebouw Ix'ene. DIJKERHC Bethanië 9.30 uur Past. medew. Schellevis. Extra collecte voor Behtanië. Geboren: Jeanette Gerharda 1 borg, dv A. W. Langcnberg en W. di^f. man, Bessinkpasstraat 9; HencSt,^.ika Willemina. dv G. J. Groteboer eaa" j. W. Aïjtink, Borkeld 6. -in Overleden: G. M. L. Rouwenhaa.orst 46 jr. Oranjestraat 86, (overledelam, C Deventer) njd- BE VOLHING: 3ng- Ingekomen: .J. W. Janssen-Wü zal dermaat van Almelo naar Burfen- d. Borchstraat 24: J. Duinkerkere®d gezin van N.O. Polder naar Es de 85; J. W. Smit en gez van Maive!"" naar Lichtenberg 6. 1S Vertrokken: A. Tiekink van Ho. 50 straat 33 naar Engeland: H. W. uit Voorde van Industriestx-aat 28 'ond Wierden; E. Voox'des van Oranjest-er- 62 naar Groningen; M. W. Palts rs- Holterberg 46 naar Almelo. ;n, Zondagavond a.s. is er in gebouw Irene weer een gezellige avond. We hebben in het afgelopen seizoen nu al een speurtocht gehad, en een binnenavond met spelletjes en volksdansen. Voor deze avond zijn een paar pingpongtafels georgani seerd en kan gesjoeld worden en verder staat er nog het een en ander op het programma. Aanvang deze keer om 7-30 uur. De toegang is weer vrij en voor iedereen. Zorg dat je er bij bent.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 1