VOETBAL VELDENNOOD EN SPORTFATSOEN Uitgebreid cursusonderwijs in Markelo Kalverkeuring Lagere Landbouwschool te Bathmen Wijziging spelregels Bestemmingsplan „De Haar" Holten I heeft haar vorm nog niet gevonden Competitie-indeling Biauw Wit won royaal Wat te doen om brand te voorkomen Vroomshoop werd een teleurstelling voor de drumband De duiven vlogen weer Begin van brand in graandroger Brand in butafles Raadsvergadering Auto bij inhaalmanoeuvre over de kop 7ötöfittf(s 2 september 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD De voorzitter van de afdeling Twenthe van de K.N.M.V., de heer H. ter Riet, heeft zich met een soort „open brief" in de jongste „officiële mededelingen" tot de bestuurders en spelers van de in zijn bond uitkomende verenigingen gewend. Een st.uk, dat wij, vooral wat het laatste betreft van harte onderschrijven: „AAN HEREN BESTUURDERS EN SPELERS De veldennood in Twenthe is nog zeer groot. Het aantal inschrijvingen, zowel junioren als senioren, overtreft in ruime mate alle vorige. Het Bestuur kon beslissen: a. alle elftallen in te delen. b. een stop in te voeren. Zij heeft met „pijn" a gekozen, terwille van de jeugd om hen een passende ver antwoorde vrijetijdsbesteding te bezor gen. Het Bestuur rekent echter op uw vol ledige medewerking, welke zal moeten bestaan uit: a. enkele pupillen elftallen MOETEN op zaterdagmorgen hun wedstrijden spe len. Is geen scheidsrechter aangesteld, dan moet een jeugdleider van de thuisspelende vereniging de wedstrijd leiden. b. Is het spelen op zaterdagmorgen on mogelijk, dan gelieve U omgaand op te geven welk elftal(en) teruggetrok ken dien(t)(en) te worden. c. Heren Consuls worden verzocht alleen in uiterste noodzaak een veld af te keuren. d. Uitstel van wedstrijden - uitzonderin gen bevestigen de regel - zal niet wor den gegeven. e. De Heren Scheidsrechters dienen er op te letten, dat de wedstrijden stipt op tijd beginnen. Het is wellicht voor een enkele vereni ging moeilijk om dit allemaal te verwer ken, maar men mag niet vergeten, dat van twee kwaden de minst kwade is ge kozen. Ik hoop echter dat u volledig begrip zult tonen en vertrouw er op, dat u alle medewerking zult verlenen. De competitie 1967-1968 gaat met een enkele week van start en het lijkt mij daarom gewenst alle verantwoordelijke leiders cr nog eens op te wijzen, dat wij met elkander moeten proberen het per centage strafgevallen belangrijk te doen verminderen. U dient al uw spelers ervan te doordringen, dat alle wedstrijden wor den gespeeld om de vrije tijd op de meest aangename wijze door te brengen. Men dient vooral te beseffen, dat een scheidsrechter het ook als hobby be- Met ingang van 1 augustus jl. hebben de voetbalspelregels enige verandering ondergaan. Als ABC-pocket (nr. 328) is in samenwerking met de K.N.V.B. ver schenen het boekje „Spelenderwijs", de voetbalspelregels in woord en beeld" ge tekend door de bekende cartonist Dik Bruynesteyn. Omvang 128 pagina's. De prijs bedraagt 1,95 bij de boekhandel. Voor K.N.V.B.-leden 1,25 te bestellen bij de K.N.V.B. afdeling Twente, Nieuwe Schoolwëg 24, Enschede. Wij stellen ons voor, dat de secretaris-penningmeester van „Holten", de heer H. Tulier, Kolweg 11, wel bereid is het boekje collectief te bestellen. Omtrent de spelregel betreffende het uittrappen van de bal door de doelverde- diger, heerst bij de goalie, maar ook langs de lijn, naar wij beluisterden, nogal wat misverstand. Ter voorkoming van het in zwang zijn de treuzelen door de doelverdediger is thans bepaald: (Toelichting): a. dat hij niet meer dan 4 passen mag doen, terwijl hij de bal vasthoudt, laat stuiten of in de lucht werpt en de ze na de vierde pas in het spel moet brengen, zodat de bal door een andere speler kan worden gespeeld. b. dat het niet is toegestaan het spel op een onsportieve wijze op te houden met de bedoeling tijd te rekken op straf fe van een indirecte vrije schop te ne men door een aanvallende partij op de plaats waar de overtreding plaats vond. Wij hebben de indruk, dat sommige scheidsrechters het fluitje wat al te snel hanteren. Dat maakt maar nerveuze doel- verdedigers. Als de gemeenteraad met het desbe treffend voorstel van b. en w. accoord gaat, zal het ontwerp-bestemmingsplan „De Haar", dat onlangs een maand voor een ieder ter inzage heeft gelegen, de eerste maanden nog niet in openbare be handeling komen. Het onderzoek inzake kostprijsberekening van de grond is nog niet geheel beëindigd en dit onderzoek zal zeer waarschijnlijk ook niet voor 30 september a.s. kunnen worden afgesloten. Dat is n.l. de termijn waar binnen de raad moet beslissen omtrent de vaststelling van bedoeld bestemmingsplan. Deze beslissing kan eenmaal voor ten hoogste drie maan den worden verdaagd. B. en w. stellen de raad voor zijn beslissing met deze termijn te verdagen. schouwt wedstrijden te mogen leiden. Men mag zich verheugen, dat de wedstrijden nog door een echte scheidsrechter worden geleid. De scheidsrechter biedt u allen zoveel en wat vraagt hij van u? „SPORTFATSOEN in de ruimste zin van het woord" Spelers beheei'st u in iedere wedstrijd, respecteer uw tegenstander onder alle omstandigheden; toon uw dankbaarheid ook als u verliezer bent. Het beste paard struikelt wel eens en bent u toevallig ook niet eens het paard dat struikelt? Onze strafcommissie zit heus niet op werk te wachten en hoopt van harte, dat bovenstaande regels goed ter harte zullen worden genomen, opdat wij aan het ein de van het seizoen kunnen zeggen: „Het gaat gelukkig de goede kant op". Aan u spelers van de Afdeling Twenthe de daad deze woorden waar te maken. Namens het Bestuur wens ik u allen prettige wedstrijden toe." Holten I speelde afgelopen zondag een vriendschappelijke oefenwedstrijd tegen Markelo I. Er was een grote belangstel ling voor deze ontmoeting, mede waar schijnlijk, doordat de opbrengst geheel ten goede zou komen aan het fonds voor een verwarmingsinstallatie van het Markelo- se zwembad. Het werd een forse ontmoeting. Naar ons gevoel wat te fors voor hetgeen er op het spel stond, maar het bleek, dat de Holtenaren daarvoor niet uit de weg be hoefden te gaan. De Holtense voorhoede was gehandicapt doordat Markelo in haar verdediging spelers heeft staan die een hoofd groter zijn dan de Holtenaren, met het gevolg, dat het koppen, niet dat effect sorteerde, wat wij van hen gewend zijn. Toch kwam de gelijkmaker nog door een kopbaal toen een schot van Johan Vene klaas in de 35e minuut van de tweede helft op het hoofd van de rechtsback van Markelo afschampte, Mans Klein Velder- man er zijn hoofd onderzette en de Mar kelo doelman onhoudbaar passeerde (11). Na dat doelpunt had de botsing plaats waardoor Klein Velderman tussen twee Markeloërs werd gemangeld en la ter wegens een hoofdwonde het veld moest verlaten. In de eerste helft was het Kuipers die in de 10e minuut uit een doorbraakje zijn club de leiding gaf (10). Het spel ging in beide helften dikwijls op en neer, waarbij Markelo wel eens wat meer de overhand had, maar door slecht schieten mooie kansen verloren liet gaan. De Holtenaren liepen door een gewij zigde opstelling, wat naar hun vorm te zoeken. Het liep voorts niet altijd ge smeerd, doordat enkele spelers, die niet regelmatig kunnen oefenen duidelijk nie't zo goed mee kunnen komen. Regelmatige training voor alle spelers van het eerste en de reserves is een besliste vereiste wil men in de 4e klas een behoorlijk figuur slaan. Markelo was een duidelijke vinger wijzing. De indeling van Holten I hebben wij onlangs reeds gepubliceerd. Thans is ook de indeling van de lagere elftallen be kend: Wij laten er hier vier volgen: De indeling der junioren volgt later T.VJ5. 2e klas F: Holten 2, De Zweef 2, Hector 2, Haarl. Boys 2, Rietvogels 2, Heracles 4, De Tukkers 2, Stevo .2, La Première 3, PH 2, Twenthe 2. 3e klas F: Holten 4, VABO 2, MMV 3, Saasveldia 2, KOSC 3, PH 4, Almelo 4, De Zweef 3, La Première 5, BWO 4, Borne 4. 3e klas G: Holten 3, RKSV 2, SOS 2, Wierden 2, Haarl. Boys 3, Enter 2, GFC 3, Nijverdal 2, Luctor 3. 4e klas O: Holten 5, SDOL 2, Haarl. Boys 4, Nijverdal 4, SDOL 3, RV 3, De Zweef 4. Haarl. Boys 5, Nijverdal 3, RKSV 3, SOS 3. Het eerste van Blauw Wit '66 heeft za terdagmiddag op het terrein „De Wild- hof" aan de Winterkampenweg Sportclub Eversberg I (Nijverdal) met 5-2 geklopt. In de eerste helft die werd afgesloten met gelijke stand 22 gaven de Nij- verdallers nog heel aardig partij, doch na de thee gaf Blauw Wit de toon aan. Voor de Blauw Witte treffers zorgden Herman ter Beek (4x) en Schalk. NAAR APELDOORN Blauw Wit I, de beide pupillen-elftal len en de junioren gaan zaterdagmiddag naar Apeldoorn, waar gespeeld wordt te gen O.B.V. De pupillen en junioren moe ten de fraaie beker verdedigen, waarop dit voorjaar, toen O.B.V. bij „De Poppe" te gast was, beslag werd gelegd. De Blauw Witte jeugd heeft aan één puntje genoeg om de beker definitief te winnen en dit meet, zo dachten wij, toch mogelijk zijn. Blauw Wit II speelt zaterdagmiddag om kwart over vier thuis (terréin camping „De Wildhof", Winterkampenweg) tegen Sportclub Rijssen II. Wanneer de Blauw Witten uit deze eer ste competitiewedstrijd de halve winst we ten te behalen, zou dit een zeer goede start betekenen van do nieuwe competi tie. DIRECT LEVERBAAR BIJ WONINGINRICHTING FA. WONNINK TELEF. 1235 Voorkomen is beter dan genezen. Een oud spreekwoord, dat in vele gevallen op gaat. Niet in het minst bij brandbestrij ding. Ieder weet zo langzamerhand wel, dat er een brandweer is, die de zaak, als het brandt, maar weer blussen moet. Maar weet U, dat de meeste, verreweg de meeste branden kunnen worden voor komen? Hoe vaak leest U niet in de krant ais oorzaak spelen met vuur, omgevallen brandend petroleumstel of verplaatsbare kachel, lekke gasslangen enz. enz. Weet U, dat er in 1966 in ons land 13784 branden' geweest zijn; bijna 40 per dag. Dat deze branden aan onze economie pl.m. 120 miljoen gulden direkte schade hebben toegebracht, om nog maar niet van de in- direkte schade te spreken. Dat er in dat jaar 50 mensen bij branden om het leven kwamen en velen werden gewond? Dat er pl.m. 2500 stuks groot vee in de 'vlammen omkwamen? Dit zijn toch wel cijfers, die te denken geven. En dan te bedenken, dat veel voorko men had kunnen worden, als men maar wat voorzichtiger geweest was Hoe dan? zult U misschien vragen. Dit hopen we in de komende tijd met enkele artikeltjes te verduidelijken. Laten we voorlopig besluiten met enkele wer ken voor het geval U toch bi'and krijgt. a. Geef in geval van brandmelding het adres en de aard (schoorsteenbrand, boerderijbrand, autobrand etc.) zo vol ledig mogelijk op. b. Waarschuw altijd de brandweer, ook al denkt U, dat U een beginnende brand zelf onder de knie kunt krijgen. De brandweer komt liever voor niets dan te laat. c. U weet het: het telefoonnummer voor de brandweer is 1352. Het kan even wel gebeuren, dat U op dat nummer een ongevraagd antwoord krijgt. Dit is een opname-apparaat. Luister echter rustig; U hoort dan vanzelf welk num mer U in dat geval moet draaien. Mocht U echter in het geheel geen ge hoor krijgen, dan draait U één van de volgende nummers in deze volg orde: 1522, 1224 of 1245. Doch altijd eerst 1352. Noteer deze nummers en hang ze bij Uw toestel. Verder nog een welgemeend advies: als de sirene gaat en U hebt niets met de brand nodig, blijf dan thuis. Het komt meermalen voor, dat de brandweer op weg naar de brand gehindex-d wordt door de auto's en fietsen van de vele nieuws gierigen. (Wordt vervolgd). Uitgaande van de O.L.M. en P.J.G.O. afdelingen te Diepenheim, Enter, Rijs sen, Goor, Holten en Markelo werden in samenwerking met de Lagere Land bouwschool te Markelo in het afgelopen cursus-tijdvak de volgende cursussen georganiseerd Aantal deeln. Handvaardigheid voor beginners 18 Veeverloskundige 27 Trekkeronderhoud 11 Electrisch lassen 20 Alleen aan deze laatste cursus namen leerlingen uit Holten deel, waaromtrent hier enkele nadere gegevens volgen: Cursus Electrisch Lassen Vanwege de benodigde apparatuur moest deze cursus worden gegeven in de Lagere Technische School te Goor. Deze cursus werd dit jaar voor het eerst gege ven en de toeloop was zodanig, dat de candidaten moesten worden verdeeld over 2 cursussen. De leraren waren over de resultaten en het enthousiasme van de cursisten, die met een minimum aan verzuim de cursus hebben gevolgd zeer tevreden. Ondergetekende heeft de be oordeling van het examenwerk door de Rijksgecommitteerden bijgewoond en heeft mogen constateren, dat deze heren verbaasd waren over de prestaties van deze „boerenjongens". De school te Goor stelt zich dan ook dit jaar weer gaarne beschikbaar om een vervolgopleiding te geven voor de geslaagden en een nieuwe beginnersopleiding te starten. Het di ploma kon worden uitgereikt aan G. H. H. Nijmeier, T. Boode, J. Y. Jacobi, R. Jacobi, J. W. Vedders, B. J. H. Kranen- berg, J. B. G. J. Slots, H. J. Wissink en B. J. Nijland allen te Markelo; G. J. Beltman, H. D. Klaasses G. J. Luggen- horst, H. Ulfman en B. J. Reilink allen te Holten en E. Krikkink te Haarle. In het afgelopen winterseizoen is weer een flinke belangstelling getoond voor het cursorisch vervolgonderwijs na de L.L.S. of M.L.S. Vooral het doe-onder- wijs staat hierbij sterk in de belangstel ling. Dit is ook begrijpelijk, omdat het programma van cursussen, dat door het Ministerie van Landbouw wordt gesubsi dieerd, vrijwel uitsluitend dit soort cur sussen omvat. In dit verband is het wellicht nuttig nog eens met nadruk te wijzen op de cur sus Boekhouden en Bedrijfsleer, die een welhaast noodzakelijke aanvulling geeft op het diploma van de Lagere Land bouwschool. Hoewel dit uiteraard een moeilijke materie blijft, moet deze cur sus toch nog meer worden gezien als een noodzakelijke aanvulling op de onderne mers-opleiding. Daarnaast verdienen cursussen van algemeen vormend karak ter sterk de aandacht. De -gedachten gaan hierbij uit naar bijv. Engels voor beginners, spreken in het openbaar etc. Hoewel het overleg over dit facet van het cursusonderwijs binnen de samen werkende organisaties nog gaande is, meent men toch de mogelijkheid om aan dit soort cursussen deel te nemen thans reeds te moeten openstellen. Het cursusprogramma 1967/1968 bevat de volgende onderdelen: I. Engels voor Beginners ook 7. G. Vosman, Okkenbroek 70 X 5. 8. H. Smeenk, Wesepe 70 9. G. Tuitert, Lettele 69 X 6. 10. H. Klein Ovink, Schoolt (Gorssel) 69 11. D. van Gelder, Epse 69 7. 12. H. van Schooten, Loo 69 13. H. Schreur, Schalkhaar 69 14. J. Marsman, Espelo 68 8. Derde prijs: 1. H. Klein Ovink, Zuidloo 66 y. 2. G. van Schooten, Harfsen 65 3. W. Stevens, Dijkerhoek 65 Op het terrein achter café Braakhekke te Bathmen had dinsdag de jaarlijkse keuring plaats van de kalveropfokclub der Lagere Landbouwschool, aldaar, on der leiding van de directeur der school, de heer H. Wisselink. Onder de vele be langstellenden heette de directeur o.m. welkom wethouder Markvoort, leden van het schoolbestuur, tal van ouders waar onder zelfs enkele moeders en verder vertegenwoordigers van de fokverenigin- gen en andere agrarische instellingen. Het verheugde de heer Wisselink, dat er weer zoveel deelname was. Hij wees er op, dat de leerlingen, die nu een kalf opfokken straks de veefokkers van de toekomst zijn. Om die reden achtte hij het nuttig, dat de leerlingen reeds jong vertrouwd gemaakt worden met de fok kerij. Als keurmeesters traden op de heren G. J. Esselink uit Goor en E. Rietman te Zuidloo, gemeente Bathmen.. Naar het oordeel van de jury waren de kalveren over het algemeen goed getoiletteerd. In het voorbrengen constadeerden zij voor uitgang vergeleken bij voorgaande jaren. Kampioen voor het mooist getoilet- teerde kalf werd de heer G. Kromdijk te Zuidloo en reserve-kampioen W. Horst man te Olst. Kampioen voor het beste voorgeleiden werd E. A. Luggenhorst, Neerdorp, en reserve-kampioen L. Bronsvoort, Lettele. Ten slotte werd als kampioen uitgeroepen voor het kalf met het beste exterieur, D. Heinneman te Schalkhaar en tot reserve-kampioen H. Rensen te Dijkerhoek. De verdere uitslag van de keuring was: Eerste prijs: Aantal punten A. Haarman, Zuidloo 81 2. J. Kers, Bathmen 80 3. H. Rensen, Dijkerhoek 79 X 4. D. Heinneman, Schalkhaar 79 X 5. G. Kromdijk, Zuidloo 78 X 6. G. Rensen, Neerdorp 75 X 7. W. Nijenhuis, Espelo 75 8. B. Haarman, Wesepe 74 9. W. Horstman, Olst 74 10. L. Bronsvoort, Lettele 74 11. J. Haverslag, Nieuw Heeten 74 12. E. A. Luggenhorst 73 X Tweede prijs: 1. B. Bronsvoort, Dijkerhoek 72 2. W. Rensen, Espelo 72 3. J. Wichers, Harfsen 71X 4. J. Schoneveld, Epse 71X 5. G. Willems, Olat 71 6. W. Markvoort, Dijkerhoek 70 X De drumband van de „H.M.V." nam zaterdag deel aan het drumbandconcours van de muziekvereniging „De Harmonie" te Vroomshoop en behaalde daar een tweede prijs. Dat was erg sneu voor de band, die zeer serieus geoefend had en na het behalen van een eerste prijs on langs in Wierden, naar de wimpelafde ling zou zijn gepromoveerd het hoogst bereikbare doel als er nu ook een eerste prijs uit de bus gekomen was. Men behaalde goede cijfers, alleen op het onderdeel „muzikale uitvoering van de mars" kende de jury de Holtenaren 7y, punt toe en dat moet beslist een 8 zijn, wil men een eerste prijs behalen. Het was een moeilijk te verwerken teleurstel ling, maar laten de trommelaars zich troosten met de wetenschap dat er nog meer concoursen komen om hun krach ten te beproeven. De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam zaterdag met 157 duiven deel aan een na-vlucht vanaf Tilburg, afstand 122 km. De vogels werden om 10.00 uur gelost. Aankomst eerste duif 11.46.28, laatste prijswinnende duif om 11.58.28. Het was een snelle vlucht bij goed weer, zodat er weinig verliezen wa ren. De uitslag was: 1-12-31 G. J. Schui- terd, 2-3-7-16-21-27 L. Gazan, 4-5-8-9-10- 13 H. J. Aaftink, 6-12 J. W. Willems, 11- 18-20-30 H. J. ten Velde, 14-24-25-28 D. Muller, 15-26-29 W. Aaftink. 2. Spreken in het Openbaar voor 3. Boekhouden en bedrijfsleer) meisj< 4. Veeverloskunde 5. Motorengebruik 6. Handvaardigheid (reeds volgeboekt) Opgave voor deelname aan een meer van deze cursussen moet zo spot dig mogelijk geschieden bij één der or derstaande adressen: O.L.M. Holten, A. Reilink, Neerdorp lij Holten. P.J.G.O. Holten, M. Rietberg, Beust berg 80, Holten, tel. (05483) 16 34. In een van de graandrogers in de silj van de fa. C. A. Muller Zn. in de Looi ontstond zaterdagmiddag omstreeks hall twaalf een begin van brand doordat eer van de jacobsladders stopte en de pro paangasinstallatie, die voor de het! lucht zorgt, bleef branden. De oorzaal. was vermoedelijk een stroomstoring ie het bedrijf. Zij had, althans ni^ts te ma ken, met het uitvallen van de stroom iij het andere deel van de gemeente. Di brandweer kwam met enkele mensen oiï de verkoolde rogge uit de transporteur te verwijderen. Het begin van brand hac weinig om het lijf, maar had ernstiger gevolgen kunnen hebben, wanneer met er niet op tijd bij was geweest. Het be trokken deel van de drooginstallatie weró later aan een nader onderzoek onder- worpen en weer hersteld. Door het losschieten van de slang aan he: butagasstel in de achterkeuken van dt familie G. J. Tuitert in de Industriestraa: ontstond donderdagavond omstreeks hal; acht een felle binnenbrand. Mevr. Tuiten die naar de T.V. zat te kijken, hoorde ge knetter van het vuur en riep de buren oiï hulp. De brandweer die inmiddels ge-: waarschuwd werd, was spoedig met groot materieel ter plaatse maar behoefde niet op te treden, omdat de heer H. Heijenk monteur van het G.E.B. het vuur reeds met een droogpoederapparaat had bestre den en gedoofd. Er ontstond enige schade aan gasstel en klein meubilair, terwijl de mui-en wat geblakerd waren. De heer Tuitert is tegen bi-andschade verzekerd. De gemeenteraad komt vrijdag, 8 sep tember a.s. om 19.30 uur ten gemeente huize in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende: AGENDA: 1. Notulen van de openbare vergadering! van 26 juni 1967. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot wijziging van het be-i sluit tot vaststelling van het gemeen tewapen. 4. Vooi-stel tot aankoop van grond van: a. de heer G. J. Podt, Borkeld 88, al-j hier; b. de heer F. J. Pasop, Borkeld 69, alhier; c. Kerkvoogdij der Herv. Gemeente, alhier. Voorstel tot het aanvaarden van dei schenking van de muziekkoepel. Voorstel tot het -benoemen van de heer H. J. G. Wes, alhier, tot leraar handelswetenschappen in vaste dienst aan de openbare scholengemeenschap. Voorstel tot het benoemen van twee ambtenaren van de burgerlijke stand. Vooi'stel tot het verlenen van eervolj ontslag aan: a. Mevr. A. Rietberg-Tiessink als lid; van de woonruimtecommissie; b. Mej. T. C. J. Groeneveld als wijk verpleegster. Voorstel tot wijziging van het nacht- stroomtarief. Voorstel tot het niet-ontvankelijk ver klaren van een bezwaarschrift tegen een aanslag in de hondenbelasting en het afwijzen van een verzoek om ont heffing van de betaling van wegen belasting. Voorstel tot verdaging van de beslis-1 sing omtrent het ontwerp-bestem mingsplan „De Haar". Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling subsi diëring maatschappelijk werk voor zwakzinnigen. Begrotingswijzigingen (credieten voor bouw garages en werkplaatsen t.b.v. gemeentewerken, bouw kantoor op magazijn G.E.B.). Rondvraag. Bij het inhalen van drie voor hem rij dende personenauto's kwam de heer A. W. uit Rijssen met zijn wagen in botsing met de bijna splinternieuwe personen auto van onze plaatsgenoot de héér D. J. Muller. Diens bediende, de heer J. Bak, had met de kinderen van de heer Mul ler even een boodschap gedaan in Rijs sen. Op de terugweg had op de Rijssen- seweg ter hoogte van de Otler om plm. twaalf uur de aanrijding plaats, doordat A. W. bij het invoegen, naar hij ver klaarde, door de rem was getrapt. Hij ging na de botsing met zijn wagen over de kop. Voor de inzittenden van de beide auto's liep de aanrijding bijzonder goed af. Zij kwamen met de schrik vrij. De auto van A. W. was totallos die van de heer Muller zwaar beschadigd. De heer Bak kon ernstiger gevolgen voorkomen, door nog zoveel mogelijk naar een par keerplaats uit te wijken, en in de berm te sturen.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 4