f VOETBAL SPORT Is het voeren van stoppelknollen gevaarlijk? Hersteld Holten I bracht Hector grootste nederlag toe Filmavond voor de voetbalsupporters Diploma zwemmen Expositie zondagsschilders' ren uit den boze stukje Ruwvoeder onderzoek Duitse Landjugend op bezoek bij plattelandsjongeren Grote inschrijving voor de Jubileum-Heidewandeltocht INGEZONDEN: Echte wedstrijden voor kinder was bar en boos GEREFORMEERDE KERK HOLTEN 1843-1963 Znlmlne 26 uuuuslus 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD Een krachtig herstel, vergeleken bij de vorige week zondag in Nijverdal, was de oorzaak, dat Holten 1 zaterdagavond Hec tor 1 bij haar nederlaagwedstrijden tot nu toe de grootste nederlaag (1-4) toebracht. (Markelo 1-2, Enter 2-1). Joh. Veneklaas en G. Soer waren weer van de partij. De eerste helft vertoonde een, over het algemeen, gelijk opgaand spel. Na plm. 20 minuten gaf Willy Kaiser uit een vrije trap keurig in de rechterbovenhoek geplaatst zijn club de leiding (0-1). Met deze stand kwam de rust. Na de hervatting vergrootte Meinsma de voorsprong (0-2) en enige tijd later was het Mans Klein Velderman, die er 0-3 van maakte. De Holtenaren vertoon den een overwicht. Hector scheen door de grote achterstand wat gedeprimeerd, maar- wist toch nog een tegenpunt te scoren. Mans Klein Veldermane, die weer als aan- valsspits fungeerde maakte de overwin ning volmaakt door keurig over de Goor- Het bestuur van de supportesvereniging van de Voetbalvereniging „Holten" heeft de leden het afgelopen weekend in Ami- citia een filmavond aangeboden door de vertoning van de kleurenfilm van de We reldkampioenschappen voetballen 1966 ge titeld „Goal". Een imposante breedbeeld rolprent van 110 minuten spanning, strijd en voetbaltechniek opgenomen door 117 camera's. Voor de pauze kregen de toe schouwers een algemene indruk van deze „World-cup '66" met een indruk van Londen, de voorwedstrijden enz. Het 2e gedeelte bracht de halve finales en de fi nale in beeld, waarvan de spannendste momenten werden weergegeven. Naar de verwachtingen die waren gewekt viel de film wel wat tegen. Voordat de film begon sprak de tweede voorzitter, de heer F. Groenewoudt, een kort openingswoord, waarin hij er aan herinnerde, dat er in verband met de be haalde kampioenschappen door „Holten", feestavonden zijn geweest voor spelers en junioren en dat het bestuur daarom ge meend heeft ook voor de supporters een avond te organiseren. Dat kon uiteraard niet gratis, omdat het juist de bedoeling van een supportersvereniging is om gel den te verzamelen om de club waarvan men supporter is zo mogelijk ook finan cieel bij te staan. Hij richtte zich nog met een bijzonder woord van welkom tot het bestuur van de v.v. „Holten". In de pauze werd een verloting gehou den, die netto plm. f 125,opbracht en verder werd de avond besloten met een dansje op de muziek van „Het Kosmos Trio" uit Brummen. Doordat de dames voor deze filmavond merendeels verstek lieten gaan, was de gelegenheid om te dansen niet zo groot. In het natuurbad „Twenhaarsveld" werd dit seizoen voor de derde maal ge legenheid gegeven om een zwemdiploma te behalen een gelegenheid waarvan 60 zwemmers(sters) voor het overgrote deel jongelui gebruik maakten. Allen die te water gingen om het examen af te leggen voldeden aan de ge stelde eisen zodat 60 diploma's werden uitgereikt. Het examen werd afgenomen door de chef-zwemmeester de heer G. van Le- mei. Als vertegenwoordiger van de kring Twente-IJsselstreek van de Kon. Ned. Zwembond (KNZB) was aanwezig de heer J. van Dijk te Enschede. De geslaagden zijn: Diploma I „Zwemproef" (meisjes): T. T. Traanman, Helie Redeker (6 j.), G. H. Oosterveld, J. H. Schuppert, G. Boonstra, M. van Maurik, J. Aanstoot, A. G. Goor- man, H. J. Jansen, H. S. Fransen, R. T. Span, J. Wansink, J. E. Westera, A. A. Zuidervliet, allen te Holten; J. J. F. Vuk- kink, Markelo) B. G. van Gorssel, Bath- men; M. Mars, Den Haag. Diploma I „Zwemproef" (jongens): G. Verveda, G. B. Stam, E. Müller, A. M. Nijkamp, H. J. Bolink, R. W. Egbers, J. ten Velde, T. N. F. J. Maats, W. A. L. Reilink, R. Struik, B. J. W. H. Pieffers, M. Toren, E. Schipper, A. J. Lonink, B. Groe newoudt, G. Verveda en R. W. G. van Boven, G. Stoelhorst en B. van Boven te Markelo; H. B. Ludden, Okkenbroek; Paul v. d. Meulen, Deventer; H. J. van Gorssel, Bathmen en F. Rüllap, Den Haag. Diploma „Geoefend zwemmer" (meis jes): E. W. Stevens, J. J. Vukkink, F. Ebrecht, H. Vukkink, J. A. Kolkman, P. J. Dijkstra, J. Klein Nagelvoort, J. Hosmar, W. H. Steunenberg en J. Loman, allen te Holten. Diploma „Geoefend zwemmer" (jon gens): H. Aanstoot, W. J. A. R. Rietberg, E. WLssink, G. J. H. Willems allen te Hol ten en L. Lukkes te Markelo. Diploma „Zwemvaardigheid I" (jon gens): H. Schoemaker, Almelo. Diploma „Zwemvaardigheid II" (jon gens): G. R. Kremer, Vroomshoop. Diploma „Zwemvaardigheid III" (jon gens): H. C. Meijerink, Rijssen. Zaterdag 16 september des voormiddags om 10.00 uur zal er dit seizoen voor de laatste keer gelegenheid zijn voor diploma zwemmen. Tevens zullen deze morgen de prijzen die door chef-zwemmeester Van Lemel beschikbaar zijn gesteld voor Hol tenaren die in seizoen 1967 een zwemdi ploma behaalden worden verloot. se doelman heen te spelen (1-4). Joh. Ve neklaas moest vanwege zijn oude bles sure tien minuten voor het einde nog ver vangen worden door Alle Klein Velder man. Hector moet zijn laatste wedstrijd spelen tegen Heracles 3. OVERIGE UITSLAGEN Holten 4 bleef zondag nog in de run ning op de Hector-series door een 4-1 overwinning op Markelo 5. De b-junioren en de pupillen-d behaal den zaterdag een le prijs op het junioren- tournooi van „Twenthe". De b-junioren behaalden een 3e prijs op het jeugdtournooi te Luttenberg, waar het andere pupillenelftal door haar doelge- middelde werd uitgeschakeld. Voor de voetbalvereniging „Holten" ligt er zondag weer een uitgebreid program ma: Holten 1 speelt om 14.30 u. een vriend- In het Holtens Nieuwsblad d.d. 19 aug. 1967 stond een artikel: „Kinderen in de Sport" echte wedstrijden uit den boze. Jammer genoeg stond de naam van de auteur er niet onder, een anoniem stuk dus met een titel en een inhoud, die ken nelijk als voorlichting en waarschuwing bedoeld waren. Volgens onze bescheiden mening ech ter: een hoogst merkwaardige voorstel ling van zaken die, sterk overtrokken en zonder enige bewijsvoering of fundamen- tatie, eigenlijk geen bestaansrecht mag hebben m.a.w. niet gepubliceerd mocht worden. Uit het artikel blijkt een ondes kundigheid die bijna lachwekkend is. Zonder daar uitvoerig op in te gaan, laten wij hier enkele onverteerbaarheden voor ons volgen. De schrijver verwerpt sport en training van kinderen beneden 17 jaar. Op me dische gronden is het, volgens hem, dan pas verantwoord er mee te beginnen. We kunnen dus aannemen dat hij het heeft over 10-16 jarigen. Het komt geregeld voor, volgens de schrijver, dat dergelijke kinderen worden opgenomen in trainingsschema's e.d. „voordat ze er goed en wel erg in heb ben". Later wordt als voorbeeld gegeven een zekere Joke en Ronald die kris-kras door Nederland reizen om op wedstrijden uit te komen. Dat zijn geen kinderen in de" sport doch kinderen in de topsport. Het zelfde geldt voor het voorbeeld van de Olympische Spelen. Voorbeelden als deze gelden slechts voor enkelen en niet voor iedereen. Trouwens, de door de schrijver gegeven voorbeelden zijn dermate scheef getrokken, dat ze, zelfs voor de topsport en Olympische Spelen, alle realiteit mis sen. Het hele artikel is zo ongelukkig ge steld en geeft zo'n valse en verkeerde voorlichting dat we menen hierop te moeten reageren. Het is ver bezijden de werkelijkheid en zonder enig begrip van zaken geschreven, alleen al het feit dat de schrijver fundamentele waarden als sport, spel en ontspanning naast en door elkaar gebruikt, getuigt hiervan. Gaarne zagen we dit geplaatst als een rectificatie onzerzijds, daar het bewuste artikel zou kunnen leiden tot wanbegrip over de sport. Gezien de belangstelling van jong en oud hiervoor, zouden we dit ten zeerste betreuten. G. LUKKIEN-HOEKMAN, Lerares Lich. Opv. M.O. T. G. LUKKIEN, Leraar Lich. Opv. M.O. F. G. PAULE, Leraar Lich. Opv. M.O. Naschrift van de redactie: Wij hebben de heer Lukkien, die nogal „aangeslagen" was over dit artikel, naar aanleiding van zijn telefonisch verzoek om inlichtingen, medegedeeld, dat het in ons blad was op genomen als z.g. ,,stopcopy" en dat ons de auteur niet bekend was. De moeilijkheid is, dat de redactie in Holten zetelt en dat ons blad gedrukt wordt in Nijverdal, zo dat wij er niet altijd bij zijn welke copy als aanvulling op het laatste moment soms moet worden opgenomen. Bij nadere De door de S.O.S.-werkgroep voor kunst te organiseren tentoonstelling van Holtense vrije tijds-schilders zal evenals de expositie van Aleid Lesmeister in de open lucht worden ingericht op 't tegel- terras van Bloemenmagazijn Vincent. Een tiental „zondagsschilders" ver klaarde zich dadelijk bereid enige wer ken te exposeren. Door,dit enthousiasme en deze grote belangstelling is het moge lijk reeds de komende week van start te gaan. Dat zal zijn op woensdag 30 aug. a.s., nadat de tentoonstelling van Aleid Lesmeister is gesloten. In de beoordelingscommissie voor de selectie van de te exposeren werken heb ben zitting genomen de heren M. A. Al- ting, tekenleraar aan de Holtense scho lengemeenschap, Kees Stoop, grafisch kunstenaar en schilder-, en Aleid Les meister en aquareliste en schilderes. De commissie komt dit weekeinde bijeen om het reeds ingezonden werk in ogenschouw te nemen. De opening zal woensdag om 17.30 uur plaats vinden. schappelijke wedstrijd tegen Markelo op het terrein bij de Haverkamp, aldaar. Holten 2 speelt om 12.00 uur tegen Let- tele en het 4e van Holten gaat naar Goor voor de laatste ronde van de Hector-se ries. De a- en c-junioren gaan zondag naar het jeugdtournooi van S.D.O.L. te Lutten berg. Daarvoor zijn de volgende wedstrij den voor de Holtenaren vastgesteld: A-junioren: 11.00 uur Holten-S.O.S.; 13.00 uur Lemelerveld-Holten; 15.00 uur Holten-IJsel Boys; 17.00 uur Holten- SDOL. C-junioren: 11.40 uur Holten-Hevo; 13.00 uur SDPL-Holten; 14.20 uur Mariën- heem-Holten; 16.20 uur Holten-Hoonhorst. Men vertrekt om 10.00 uur per bus van af de Smidsbelt. K.N.V.B.-competitie Voor Holten 1 zijn in de K.N.V.B.- competitie 4e Klasse B, Oost de volgende wedstrijden vastgesteld. 10 sept, is Holten vrij; 17 sept. De Tuk kers-Holten; 24 sept. Holten-Reutum; 1 okt. MVV '29-Holten; 8 okt. Holten-De Zweef; 15 okt. La Première-Holten; 22 okt. Holten-Stevo; 29 okt. TVC '2-Holten; 5 nov. Holten-Luctor et Emergo; 12 nov. Nijverdal-Holten; 19 nov. Holten-Enter; 26 nov. is Holten vrij. informatie is ons gebleken, dat het arti kel afkomstig is van „Persbelangen" en geschreven door Dr. Alfreda Briedé. Dr. Briedé waarschuwt in haar artikel tegen uitwassen in de sport ten opzichte van jonge kinderen. De schrijfster verwerpt niet „sport en training", zoals inzenders schrijven, maar wedstrijdtraining d.w.z. de keiharde sportbeoefening zoals die dik wijls aan ouderen, om der wille van top prestaties, wordt opgelegd. Het voorbeeld van Joke en Ronald is misschien wat ge chargeerd, niet te ontkennen valt, dat er in de sport heel wat misstanden heersen. Wij hoeven o.a. maar te wijzen op het voorgevallene in de „Tour de France", de dopingaffaire in de wielersport en de mis standen, die maar al te vaak voorkomen op de voetbalvelden. Het wijzen op het gemis van studiekansen bij een te sterk overhellen naar „overmatige wedstrijd sport" bij jonge kinderen lijkt ons geen overdreven bezorgdheid. De schrijfster keert zich nergens tegen de sport, zoals die over het algemeen in onze gemeente beoefend wordt. Meermalen heb ik in Holtens Nieuws blad aandacht gevraagd voor diverse as pecten van de plaatselijke geschiedenis, tiet kerkelijk leven bleef daarbij niet on besproken. Daarom neem ik de vrijheid ditmaal te attenderen op een recentelijk verschenen boekje onder de bovenstaande titel, dat a raison van 2,50 verkrijgbaar is bij de schrijver daarvan, de heer Js. Beldman, Rörikstraat 10 te Holten. Deze publikatie is bescheiden van opzet. De heer A. J. Nijkamp heeft haar van een „Ten geleide" voorzien. Aangezien Hol'tens historie nog steeds mijn belangstelling heeft, kon ik 120 jaar geschiedenis van de gereformeerde kerk (tot 1892 de christelijke afgescheiden kerk) niet ongelezen laten. Tijdens mijn ver blijf in Holten van 1951 tot 1958 heb ik n.l. door bemiddeling van nu wijlen ouderling D. J. Schuppert van de Laren- seweg inzage mogen nemen van de notu len van de kerkeraad dezer gemeente. De toen in mijn bezit gekomen gegevens heb ik nu aan de hand van het geschrift kun nen corrigeren en aanvullen. Het behoeft dan ook nauwelijks betoog, dat ik van het boekje met meer dan gewone belangstel ling kennis heb genomen. Ieder, die zich interesseert voor de plaatselijke geschie denis, zou dit boekje moeten kopen. Ten bewijze, dat de lectuur mij veel genoegen en nog wat werk heeft verschaft, moge ik het navolgende aanvoeren, dat uiteraard niet bedoeld is als afbrekende kritiek. In tegendeel. De heer Beldman verdient alle waardering voor de tijd en moeite, welke hij aan de samenstelling heeft besteed. De afscheiding in Holten vond plaats tijdens de ambtsperiode van de toenmali ge predikant ds J. G. P. Müller, die de hervormde kerk van Holten heeft ge diend van 1830 tot 1885. Een in druk ver schenen preek van hem, als ik mij goed herinner die ter gelegenheid van zijn af scheid, heeft in de boekenkast in mijn ouderlijk huis jarenlang een plaatsje ge had. De kerkeraad van de hervormde kerk notuleerde op 30 juni 1838: „De geest der afscheiding begint in de plaatselijke her vormde kerk in te sluipen". Op 28 sep tember 1838 werd aangetekend: „Het aan tal leden, die de openbare godsdienstoefe ningen verachten en met elkaar op het gewone uur derzelve godsdienstig samen komen, is .geklommen tot 9". Hoe men ook over de afscheiding mag denken, het is gelukkig, dat zij in Holten geen repete rende breuk is geworden. Volgens overlevering, aldus de heer Beldman, zouden de "eerste diensten zijn gehouden in het huis van Schuppen Teu- nis. Mijn aantekeningen wijken hiervan in zoverre af, dat het z.g. Schupperts kae- merke deel uitmaakte van het huis van de kleermaker Gerrit Jan Schuppert, die ook bij de afgescheidenen uit het dorp wordt genoemd. Blijkens de opsomming in het boekje woonden Berend, Teunis en Jannes Schuppert in het Neerdorp, dat in die tijd weliswaar een andere begrenzing had. Het geschrift rekent ook Hendrikus ter Harmsel en Johanna Bordewijk tot de 70 gemeenteleden, die getuige zijn geweest van de instituering der kerk in 1843. Ik In de herfst van het jaar 1966 deden zich plotseling een groot aantal sterfge vallen voor onder het rundvee. Na on derzoek bleken de sterfgevallen te wijten te zijn aan nitraatvergiftiging, welke op trad na het voeren van stoppelknollen. Nu over niet al te lange tijd weer stop pelknollen aan het vee zullen worden verstrekt, doel zich de vraag voor of het voeren van stoppelknollen ook in 1967 gevaarlijk is. Het antwoord op deze vraag is moeilijk te geven, daar dit in sterke mate afhan kelijk is van de weersomstandigheden. We zullen daarom in het volgende na gaan, waarom de stoppelknollen in 1966 wel gevaar opleverden voor het vee. Alle planten, dus ook stoppelknollen, bevatten altijd iets nitraat. Dit levert voor de dieren geen enkel bezwaar op, omdat dit nitraat in het dier wordt omgezet in niet schadelijke produkten. Wanneer de planten echter veel nitraat bevatten kan het dier deze grote hoeveelheid in on voldoende mate onschadelijk maken en het gevolg kan zijn dat het dier plotseling ziek wordt en spoedig kan sterven. Het nitraatgehalte van de plant is in de eerste plaats afhankelijk van de stikstof bemesting, maar ook de hoeveelheid zon neschijn en de temperatuur spelen hierbij een rol. Verder kan het invallen van een koudeperiode leiden tot hoge nitraatge- „Voeren met oordeel is boeren met voordeel" Maar om te voeren met oordeel, moet enen eerst weten wat men voert. Het is nl. zo dat dat de verhouding eiwit-zet- meel goed moet liggen in uw rantsoen, om zo goedkoop mogelijk goed te melken. Wil men deze verhoudig goed krijgen dan moet men eerst weten wat men zelf aan eiwit-zetmeel in het rantsoen heeft. Om dit te weten te komen is er maar één mogelijkheid, nl. het te laten onder zoeken. De kosten hiervan zijn: voor kuil- onderzoek f 27,25; voor hooionderzoek f 23,70. Neemt men een abonnement dan krijgt men 15% korting, zodat het voor kuil f 23,20 wordt en voor hooi f 20,20. Praat eens met uw veevoederleverancier en vraag hier om inlichtingen. Bovendien geven onderstaande adressen ook nog f 5 korting per monster. Coöp. Aan- en Verkoop vereniging: Fa. Gebr. Dikkers; fa. C. A. Muller; fa. J. Ro- zendom en fa. Gebr. Wansink. Ook kunt U zich voor dit onderzoek opgeven bij de assistent van het Bedrijfs- laboratorium voor grond- en gewasonder- zoek de heer D. Aanstoot, B 65, Holten, t:elefoon 1689. heb de indruk, dat deze vermelding on juist is. Ter Harmsel behoorde, evenals mijn moeder, tot een bekend Rijssens ge slacht van die naam, waarover ik in de loop der- jaren tal van gegevens heb ver zameld. Hendrikus ter Harmsel is in 1832 in Rijssen geboren (was dus .11 jaar bij de institutie) en trouwde met Johanna Bor dewijk, die in hetzelfde jaar in Meppel het levenslicht aanschouwde. Het echt paar dreef in Holten een grutterszaak. welke gevestigd was in een pand, dat moet hebben gestaan nabij het punt van samenkomst van Kolweg, Kerkstraat en Dorpsstraat/Oranjestraat. Na het overlij den -van zijn vrouw hertrouwde Ter Harmsel op 6 februari 1865 met Egber- dina Hendrika Lijzen, geboren op 6 augus tus 1837 te Almen. Zijn ouders waren her vormd en in Rijssen woonachtig. Eén van de predikanten der gerefor meerde 'kerk is geweest ds J. H. Brilman, geboren in 1845. Deze overleed op 30-ja- rige leeftijd. Hij heeft de gemeente twee jaar gediend. Op bladzijde 35 van' het boekje, waar 1876 tot 1885 wordt vermeld, is dan ook sprake van een drukfout. In 1862 werd deze, toen 17 jaar oude, Jan Hendrik Brilman, een boerenzoon uit Hol ten, beroepen als lerend ouderling in Rijs sen. In de beroepingsbrief wordt hem op gaaf gedaan van het traktement, maar odk werd daarin meegedeeld, dat hij de petroleumresten uit de lampjes van het catechisatielokaal tot eigen gebruik mocht aanwenden. De kerkeraad van Rijssen oordeelde het naderhand billijk, dat Bril man op grond van zijn singuliere gaven tot het predikambt zou worden toegela ten. Dit vond plaats in 1864, doch alleen voor Rijssen. In 1867 werd hij beroepbaar gesteld. Tot 1869 is hij Rijssen trouw ge bleven en via Vroomshoop en Wilsum in de graafschap Bentheim kwam hij in 1873 naar Holten terug. De opvolger van ds Brilman in Holten was ds A. van Apeldoorn, die consulent was van de vacante gemeente in Rijssen. Laatstgenoemde was uit een ander hout gesneden. Zo maakte hij in Rijssen een eind aan het gebruik van het vragen boek) e van Abraham Hellenbroek op dt catecrisaties, hetwelk een aantal gezinnen aanleiding gaf tot uittreding. Ter aanvulling op het levensbericht van ds Goris zij nog vermeld, dat hij eerst ge studeerd heeft bij ds Steffens te Veld- hausen, eveneens in genoemde graafschap gelegen, en daarna aan de theologische hogeschool te Kampen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de ge schiedenis van Holtens gereformeerde kerk te eniger tijd zal worden herschre ven. Misschien is er dan aanleiding de verzamelde gegevens anders te verwerken en er enige uitbreiding aan te geven. De inhoudsopgave zou dan bijv. kunnen lui den als volgt: 1. Enkele algemene bescouwingen over de afscheiding van 1834. 2.0 Het ontstaan, de ontwikkeling en de huidige situatie van de Chris telijke afgescheiden gemeente (de gereformeerde kerk). 2.1 Het ontstaan. haltes in de plant. Bij warm weer wordt de opname van! nitraat uit de grond sterk bevorderd, ter wijl door het sombere weer dit nitraat in de plant weinig wordt omgezet in on-j schadelijke stoffen. Ook het invallen van een koude of een droogteperiode kan leiden tot een opho ping van nitraat. De plattelandsjongeren „Jong Holten" en „De plattelandsmeisjes" afdeling van de PJ.G.O., hadden het afgelopen week end leden van de Duitse Landjugend uit de Kreiss Springe, ten zuidwesten van Hannover, op bezoek. Ruim veertig Duit se jongens en meisjes arriveeriden zater dagavond veel later dan zij verwacht wer den bij hotel Holterman. Zij zouden om plm. 18.00 uur aankomen, maar door pech met de touringcar werd het ruim drie uur later, zodat het gezelschap meteen door ging naar de feestzaal van café 't Bonte Paard te Dijkerhoek, waar hen een ge zellige avond werd aangeboden. Mej. Hanny Phsop heette hier de gasten en de vele Holtenaren welkom, waarna de gasten aan hun gastheren en gastdames werden voorgesteld. Er wei'd in 't Bonte Paard deze avond gezellig gedanst op de muziek van „The Sunbeams" uit Raai te. Voor zondagmorgen was er geen pro gramma vastgesteld, zodat ieder naar eigen idee zijn of haar gasten wat van Holten en omgeving kon laten zien. 's Middags om twee uur kwam men samen in hotel Holterman, van waaruit een wandeling werd gemaakt naar de Holterberg en waar een bezoek werd gebracht aan het nat. hist, museum „Piet Bos". De uitwisseling werd besloten met een gezamenlijke koffietafel. TEGENBEZOEK Bij het vertrek om plm. 18.30 uur werd door vijf van de gasten een laatste groet met het blazen op een jachthoorn, een gewoonte, die hier niet in zwang is. De P.J.G.O.-ers hadden met dit bezoek een gezellige ontmoeting met de Duitse plat telandsjongeren. De Holtenaren gaan op 14 en 15 okto ber een tegenbezoek aan Duitsland bren gen. Voor de Heide wandeltocht, die de WSV „De Trekkers" zaterdag organiseert in verband met haar 10-jarig bestaan, be staat een enorme belangstelling. Er zijn reeds meer dan 1200 voor-inschrijvingen binnen gekomen, met om. ruim tachtig groepen, uit alle delen van het land. Zo komen uit Hoogezand drie groepen jen verder wandelaars in groepsverband en individuele wandelaars uit Leeuwarden, IJmuiden, Rotterdam, Delfzijl, Emmer- Compascuum en vele plaatsen uit Over ijssel en Gelderland. Deze lustrum-tocht gaat over de Holter berg voorzover het de 40 km betreft en verder over de Borkeld en de Friezen- berg, waar de heide momenteel prachtig in bloei staat. Op vele plaatsen mooier dan de Holterberg. De regen van de laat ste weken heeft de bloei nog net bijzon der opgefleurd, want op vele plaatsen had de heide te lijden van het z.h. heidehaan- tje. Start en finish zijn in het gebouw Irene te Holten. De rust wordt gehouden in café „De Poppe". De 40 km-tocht start om 11.00 uur en de 15-15-10 en 5 km- tochten om 14.00 uur. De jeugddrumband „Sluitersveld" uit j Almelo zal voor een muzikale omlijsting van dit wandelfestijn zorgen. De Markelose schaapherder zal zijn me dewerking verlenen door met zijn kudde op de Borkeldse heidevelden aanwezig te zijn. Na de start van 14.00 uur vanaf Irene trekken de wandelaars door de Tuinstr., Larenseweg, Stationsstraat, Kerkhofsweg, A. J. Goldsienstraat, Hofffestraat, Panne- bakkersstraat, via de Kolweg naar de Bor keld. Zij keren later naar Irene terug via de Beusebergerweg en de Larenseweg. De deelnemers die de tocht volbrengen ontvangen een mooie medaille met het j wapen van Holten in de oorspronkelijke kleuren. Het aantal deelnemers was vrijdag avond reeds de 1500 gepasseerd. 2.2 De ontwikkeling. 2.3 De huidige situatie. 2.4 De grenzen van de gemeente. 3.0 Plaatsen van samenkomst. 3.1 Het Schupperts kaemerke. 3.2 Het kerkgebouw aan de Larense weg. 3.3 Het kerkgebouw aan de Dorps straat. 3.4 Nieuwbouwplannen. 4.0 Predikanten. 4.1 Het beroepingswerk. 4.2 De dienstvervulling. 4.3 De bezoldiging. 4.4 De huisvesting. 5. De verkiezingen van ouderlingen en diakenen. 6. De behartiging van materiële aangelegenheden. 7.0 Het kerklied. 7.1 Psalmen en gezangen. 7.2 De voorzanger. 7.3 Het orgel en de organist. 8.0 Het verenigingswerk. 8.1 De verenigingen. 8.2 Het verenigingsgebouw. 9. Onderhoud en schoonhouden van de gebouwen. 10. Samenwerking met de hervormde gemeente en de 'burgerlijke over heid. H. w. O.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 4