KINDEREN in de SPORT N.V. Gebr. Schuppert opende verbouwde en gemoderniseerde winkel BEIJERS' herhaling is de kracht der reklame Burgemeester Enklaar: Gemeentebestuur blij met pand van allure Teach-in over de vrede o.l.v. Dick Houwaart ADVERTENTIEBUREAU Trainer Leo Halle nam afscheid van zaterdagvoetbal Zondagavondbesteding Zaterdag 19 augustus 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD Toen op maandag", 14 december 1958 de verbouwde en gemoderniseerde win kel van de fa. Schupert officieel werd ge opend wenste burgemeester Mr. W. H. Enklaar namens het gemeentebestuur de fa. Schuppert hiermee geluk en hij hoop te voor de firma op een goed zaken-doen. De hoop die Mr. Enklaar toen uitsprak is in vervulling gegaan en een duidelijk bewijs hiervoor staat op de hoek van de Stationsstraat en de Dorpsstraat waar nijvere, vakbekwame werkers het be staande pand in enkele maanden tijds hebben omgebouwd in een winkel die in elke plaats of stad van ons land zou staan, laten we zeggen het zou doen. Deze zaak, zo zei mr. Enklaar mag ge zien worden en klinkt als een klok. De gebroeders Schuppert hebben een lange, lange reeks van jaren getoond, uit het goede zakenhout te zijn gesneden. Mensen, die hun zaken goed voeren en die weten wat het betekent de klant is koning. Men heeft de noodzaak om verder te bouwen gezien en verstaan wat de tijd, beter gezegd, wat de grote klantenkring eist. De tijd eist nu eenmaal, dat we ons aan passen. Met aanpassen is veelal geld en soms veel geld gemoeid. De firma Schup pert heeft niet geaarzeld om diep in de buidel te tasten, omdat men weet, dat een dergelijke investering zichzelf betaalt. De klanten uit verre omgeving worden als "t ware uitgenodigd om binnen te treden. Dat het de firma Schuppert zo goed is gegaan, is te danken aan de werklust en verdienste van de pioniers en aan de eensgezindheid in de grote familie. Men heeft als broeders geleefd en in broederlijke liefde (het cement van het bestaan gebouwd aan een bedrijf waar op men trots mag zijn. Met dankbaarheid moet ook worden ge constateerd, dat jongere geslachten aan traden en gereed staan de taak van de ouderen over te nemen. Het is goed, zo besloot mr. Enklaar, om op een dag als deze even stil te staan bij de vele zege ningen op ons pad. Sprekend namens de VVV „Hollens Be lang", zei mr. Enklaar blij te zijn met de nieuwe zaak. De zomergasten die in steeds groter getale naar Holten komen kunnen constateren, dat de Holten.se middenstand niet achter blijft bij hun col lega's uit de stad. FEEST VOOR „NEDERLAND". Drs. J. G. de Langen, direkteur inkoop combinatie' .Nederland" N.V., sprekend namens de combinatie waarbij pl.m. 800 zaken zijn aangesloten, verklaarde blij te zijn met de uitbreiding en modernisering van de fa. Schuppert, die al sinds 1939 lid is van „Nederland". De combinatie zal graag haar steun blijven geven aan het familiebedrijf Schuppert. De heer W. ten Berge, voorzitter van de Holtense Handelsvereniging, feliciteerde niet alleen de firma Schuppert, maar ook de Handelsvereniging en het gemeentebe stuur en hij wees en passant op de nood zaak van de bouw van een nieuw ge meentehuis ter vervanging van het kleine „behuizinkje". De heer H. Koopman, sprekend namens allen die aan de verbouw meewerkten, dankte voor het gestelde vertrouwen. Op 29 maart dreunde voor 't eerst de slopers hamer en ging men van start met als streefdatum van oplevering 1 juni. Bij elke bouw doen zich tegenslagen voor en die zijn ook hier niet uitgebleven, doch dank zij goed samenspel heeft men het toch in vier maanden kunnen klaren. Aan de bouw werkten mee de fa. T. Koopman en Zn. (timmer-, en metsel werk); fa. Schipper/Scheepert (schilder werk); fa. Klein Velderman (sanitair en loodgieterswerk); fa. Joh. Aanstoot (ver lichting); fa. Dinant Schuiterd (stuca- doorswerk) en fa. Boomgaards en Co N.V., Rotterdam (winkelinrichting). De heer L. C. v. d. Bovenkamp, archi tect bracht dank aan de bouwers met wie allerplezierigst werd samengewerkt. Allen hebben begrip getoond voor de noodzaak van snel afwerken en een woord van lof en waardering voor de fa. Koopman en Zn. en de anderen is meer dan verdiend. Terloops attendeerde de heer v. d. Bo venkamp nog op de moeilijkheden waar voor ook* een oplossing werd gevonden. Het uitzicht vanaf de Stationsstraat in de richting Oranjestraat is. belangrijk ver beterd. GOEDE BUREN Ds. R. A. Hoogkamp, geref. predikant, wees in een korte toespraak op de goede verstandhouding tussen de Geref. Kerk en de firma Schuppert. We leven in goede nabuurschap naast elkaar en de kerk be hoort (en gaat) ten opzichte van de buren tot het uiterste. Toen de firma Schuppert met het verzoek kwam om tijdelijk te mogen beschikken over het gebouw Reho- both, heeft de commissie van beheer spontaan „ja" gezegd en geen bezwaar gemaakt tegen het optrekken van de muur grenzend aan het kerkgebouw Mtocht de fa. Schuppert nog met expan sieplannen rondlopen, dan zal, zoals het er nu bij staat, de Geref. Kerk haar niet kunnen helpen. Uitbreiding (nieuwbouw) speelt wel in meer achterhoofden, maar thans staat achter deze plannen nog een levensgroot vraagteken, zo besloot, ds. Hoogkamp, die de firma Schuppert feliciteerde met de prachtige ruime zaak en het gezonde be drijf, dat al werkende in broederlijke lief de, d.w.z. veel voor elkaar over hebben en de ander zien als de naaste, onder Gods zegen werd opgebouwd. De heer F. J. Schuppert heeft met en kele woorden dank gezegd voor de woor den van gelukwens en de tientallen bloemstukken en andere geschenken die werden aangeboden. Van de gelegenheid om de moderne verkoopruimten (totaal plm. 700 m-') en de keur van artikelen te bezichtigen werd dankbaar gebruik gemaakt. Al met al een dag waarop de familie N.V. met zeer veel voldoening mag terugzien en die in de annalen zal worden opgetekend met aantekening: FEESTDAG. ONTVANGST IN GEBOUW „REHOBOTH" Voordat de officiële opening plaats had door de oudste der firmanten, de heer Joh. Schuppert, kwamen de genodigden samen in het gebouw „Rehoboth", waar zij welkom werden geheten door de heer D. J. Schuppert, beter bekend als „Jan van Kerkemeyer". Hij richtte zich in 't bijzonder tot burgemeester mr. Enklaar, de beide wethouders, de heren H. Klein Velderman en J. Rietberg, gemeentese cretaris Langenberg, de directeur van de Inkoop Combinatie Nederland, het perso neel en de bouwers. Hij herinnerde aan de verbouwing nu plm. 9 jaar geleden en aan de vele ver bouwingen sinds de aankoop van het pand in 1901 van caféhouder Bannink voor duizend gulden. Bij alle veranderin gen die zich in de loop der jaren voor deden was de koopakte - die de heer Schuppert toonde - dezelfde gebleven, de kleur even buiten beschouwing gelaten. Men had zo rond 1900 een winkel ruimte van 60 m- en achter de winkel de boerderij met stallingsruimte voor een koe die medio november werd ge slacht. De heer Schuppert gewaagde in z'n toespraak van blijdschap en dankbaar heid die er op een dag als deze in de harten in 't bijzonder bij hem en z'n oudere broer Johan (83) leeft. Welk een voorrecht dit alles in goede gezondheid te mogen meemaken. In ootmoed moe ten we belijden dat dit alles niet onze verdienste is maar een zegen op ons werk uit Gods hand. Wij hopen en vertrouwen dat onze zonen in broederlijke liefde en in dezelf de ootmoed samen zullen blijven werken aan de opbouw van dit mooie bedrijf. Eendracht geeft kracht, liefde geeft ze gen. De heer Schuppert sprak tenslotte woorden van dank tot het gemeentebe stuur voor de bij de bouw verleende me dewerking. tot de architect de heer L. C. v. d. Bovenkamp, de kerkeraad der Geref. kerk, de aannemers tot het personeel en de klanten (fundament van het bedrijf) die door hun aankopen gezorgd hebben voor de dubbeltjes die nodig waren voor deze kostbare uitbreiding en modernese ring. ECHTE WEDSTRIJDEN UIT DEN BOZE Wanneer een jong kind aan sport doet, kan het blijken dat het daar een bij zondere aanleg voor heeft. Dat is dan om te beginnen heel prettig want de meesten van ons blinken graag uit, onze kinderen zijn niet anders! Nu kan de eerzucht tot volle ontplooi ing komen. Eerst die van het betrokken kind zelf, dan die van de ouders, ver volgens die van de trainer en tot slot volgt dan nog de eerzucht van het verenigings bestuur! Zodoende komt het geregeld voor dat betrekkelijk jonge kinderen worden opge nomen in een trainingsschema, in een ploeg worden ingedeeld, op een vleugel worden opgesteld, in de achterhoede wor den gezet Voordat iemand er goed en wel erg in heeft, zit zo'n kind dan midden in de echte wedstrijdsport met complete com petitie, oefenavonden, conditietraining, chronometers, starvergunningen en zo meer. WIE „A" ZEGT Want in de sport is het als op alle an dere gebieden des levens: Wie A zegt moet ook B zeggen en de rest van het alfabet komt er dikwijls ook nog aan te pas. Nu zal menigeen zich afvragen of zoiets niet eervol en tegelijkertijd ook heilzaam is. Dat is beslist niet het geval! Er is al veel over gesproken en het staat nu vast, dat op vrijdag 1 september a.s. in het gebouw „Irene" een teach-in zal worden gehouden over de vrede. Over het onderwerp: „Wat doe IK voor de vre de?" worden inleidingen gehouden door ds C. M. Graafstal, legerpredikant te Er- melo, en een vertegenwoordiger van de Sjaloom-groep. Als discussieleider zal op treden de heer Dick Houwaart, hoofdre- dakteur van „Het Dagblad van het Oos ten", te Almelo. Het organiserend driemanschap: Ger- rie van den Brink, Ite Hamming en Henk Pinkert, zendt deze week aan alle leden van de plaatselijke jeugdverenigingen een circulaire. Het doel van dit schrijven is niet alleen om de geadresseerde uit te no digen men wil zich tot Holtense geïn teresseerden beperken maar tevens te vragên of men van te voren eens over het onderwerp wil pi-aten, lezen en denken. Er zouden vragen kunnen reizen als: ,Hoe ik iets voor de vrede als ik in dienst ga, als ik zondags naar de kerk ga, als ik mijn schcuder ophaal over oorlogen in verre landen, als ik geld geef voor ont wikkelingshulp of als ik op 1 september naar „Irene" kom?" De organisatoi*en hopen, dat, welke me ning men ook heeft of van welke vereni ging, partij of kerk men ook lid is, ieder zijn bijdrage zal willen leveren tot de HOLTERBERG 13 TELEFOON 1234 Verzorgt gaarne uw advertenties in alle moge lijke bladen. Uitgebreide documentatie beschikbaar. Adviezen en informaties op allerlei gebied. ADRES: ZIE PIJL discussie over dit belangxijk onderwerp. Het voor deze teach-in gevormde comi té van aanbeveling bestaat uit: mej. H. Pasop, kapster, len de heren: j. F. Sijtse- ma, ax'ts; J. H. Israël, herv. px~edikant; R. A. Hoogkamp, geref. predikant; J. S. Mo- lewijk, onderwijzer; J. G. Schievels, pas toor te Nieuw-Heeten; J. G. Boering, on derwijzer; J. H. van Engbrink, onderwij zer; Jan ten Dam, landbouwer en W. Beij- ers, journalist. Rijssen. Leo Halle uit Deventer, de Nederlands Elftal uit de jaren '30, heeft zaterdagmiddag in de fraaie kantine van de v.v. Excelsior '31 in Rijssen een belangrijke periode in zijn na-oorlogse voetballoopbaan als trainer afgesloten toen hij afscheid nam van Excelsior, de club die hij acht jaar onder zijn hoede had en waarmee hij onder meer het landskampioenschap zaterdagvoetbal bereikte. Hij bereikte met meer zater dagclubs successen: zowel Hulzense Boys, SVZW uit Wierden als het Nijver. dalse DES voerde hij naar kampioen schappen, vandaar dat hij zich naast de vele ere-namen die hij al had er nog één verwierf: kampioenskweker Er waren twee oorzaken voor dit af scheid. In de eerste plaats, dat zijn zeer meelevende vrouw dit voorjaar zei: Leo, jongen, 't is tijd om te stoppen: de tweede een vrij ernstige ziekte, waar door hij geruime tijd in een Deventer Ziekenhuis lag, 23 pond verloor en zelf ook in zag, dat hij het met zijn 61 jaar een beetje rustiger aan moest doen. Excelsior's 2e voorzitter, de heer J. Harmsen, die zoveel jaren met de heer Halle optrok, zei bij het afscheid o.a.: Leo, kerel, wat heb je veel voor onze vereniging betekend, je hebt het- hoogst. mogelijke met ons bereikt, dank ook voor je vriendschap. Hij bood mevrouw Halle hierna bloemen aan, de heer Halle een prachtige transistor-radio. De zicht baar ontroerde ex-doelman van het na tionale elftal zei in zijn antwoord: 't is hier in Rijssen prima gegaan, altijd heb ik mij voor 100 gegeven, ik was en ik ben een opgetogen Excelsior-man Mevrouw Halle vertelde ons: mijn man was al die jaren weg van die zaterdag clubs, hij kon er fantastisch mee over weg, maar eens moet er een punt wor den gezet: hij traint nu alleen nog de pas gepromoveerde zondags 4e kl. Hol ten: dat is om het af te leren. Zegt U zelf. eens moet er toch een punt worden gezet. Men zou nog kunnen stellen, dat een regelmatige training alleen maar gezond is, maar ik teken daarbij aan dat er nie mand zo gek is om die kinderen zomaar een beetje voor de aardigheid te trainen: er dienen dan ook prestaties uit de bus te komen. Daarom moet Joke de ene zaterdaga vond de honderd meter in Alkmaar vlin deren, de volgende zaterdag in Heerlen en de week daarna in het Sportfondsen- dab in Dordrecht. Daarom gaat Ronald de ene zaterdag middag als linkshalf in Hengelo spelen, terwijl de keren dat hij in Groningen, Bergen op Zoom en Haarlem moet spelen ook al vast staan. Ontbreken is er niet bij want er moeten verenigingskleuren wor den hooggehouden. BROOD VERDIENEN Wanneer men in de gelegenheid is, moet men een wedstrijdtraining heus eens van dichtbij gaan bekijken. Een ie der zal het met me eens zijn dat een werkelijke serieuze training voor jonge kinderen echt niet zo gezond is als me nigeen wel denkt: er wordt wel heel erg veel verlangt van geest en spieren. Wed strijd training eist de hele persoon op, in dit geval de hele jongen of 't hele meisje. Het gewone schoolwerk moet daar on* herroepelijk onder leiden, het wordt naar de tweede plaats verdrongen, de wed strijden krijgen de voorrang. Hiermee wil niet gezegd zijn dat het schoolgaan en het huiswerk maken nu zulke gezonde bezigheden zijn, maar een kind moet toch ook iets leren. Voor de meesten zal het immers niet zijn weggelegd het brood later te verdie nen in een tak van sport waarin zij als kind zo uitblonken. Dan wordt er niet naar bekers of naar medailles gevraagd maar naar diploma's en getuigschriften. Zwemmende meisjes maken, vooral in ons land, noal eens een kans naar de Olympische spelen te worden gezonden. Zeg dan als vader en moeder eens: „dat mag niet'. Maar een trainig voor de Olympische spelen kost een schooljaar. Daar zou men met een beetje goede wil overheen kunnen stappen vanwege de grote eer. MOET LEUK BLIJVEN Maar er zijn andere argumenten, die hetdeelnemen aan de Olympische spelen door jonge kinderen veel sterker doen veroordelen. De geest van de puber is namelijk niet opgewassen tegen de psy chische spanningen die het deelnemen aan dergelijke wedstrijden onherroepe lijk met zich mee meebrengt. Eerst komt de opwindende reis, dan komt het overal gefêteerd worden, de overdreven bewieroking bij succes, de diepe ellende bij minder goede prestaties. Als men de zaak van medisch standpunt bekijkt is de zeventienjarige leeftijd de meest geschikte om met de wedstrijdsport te beginnen. Ook bij het voetballen moeten tien- en elfjarigen geen echte wedstrijden spelen: dat is een veel te harde bezigheid, die al gauw met bittere ernst worden opgevat. Het voetballen is dan niet langer een spel en ontspanning, het werkt in op voedkundig opzicht schadelijk inplaats van heilzaam. Voor jonge kinderen moet de sport een onderonsje blijven, waarbij ieder die enthousiast z'n best doet om zo flink, sportief en moedig mogelijk op te treden. In juni is door enkele jongelui een speurtocht georganiseerd op een zondag avond. Het bleek toen, dat daar nogal be langstelling voor bestond. Na afloop van deze mooie wandeling bleken de deelne mers en niet in het minst de vakantie gasten onder hen bijzonder enthousiast over dit initiatief en de wijze waarop het geoi'ganiseerd was. Op 20 augustus, zondagavond a.s.. is er weer iets dergelijks te beleven. U (en dat geldt iedereen) wordt dan om 7.15 uur verzocht bij gebouw Irene te zijn. We gaan dan onder deskundige leiding wat volksdansen, zingen en een paar spelletjes doen. Als het mooi weer is gaan we ergens naar buiten, bij slecht weer staat Irene ons ter beschikking. U wordt daarom ver zocht een vervoermiddel (fiets, bromfiets of auto) mee te nemen. U bent in grote getale welkom.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 5