VOETBAL Gemarkt Grote voetbalactiviteit HOLTEN I MISTE „DE BOOT" IN NIJVERDAL Blauw Wit verloor 400 Meter in 64 seconden „Dick van Piet" kampioen bij de jonge duiven V oetbalprogr amma TERREIN V.V. „HOLTEN" GOEDGEKEURD Ook de dames leverden hun aandeel Bergruiters wonnen in Vriezenveen Ballonnetje daalde in Duitsland Heropening verbouwde manufacturenzaak Fa. Doilekamp en In. meren Overdracht van woningwetwoningen aan de bewoners Jongerendiensten Vriidas 18 augustcs 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD 95 Er heerste zaterdag en zondag grote activiteit, in de gelederen van de voet balvereniging „Holten". De junioren na men zaterdag deel aan het Junioren- tournooi van het Goorse „Twenthe", dat daarmede haar 40-jarig bestaan her dacht. Holten 1 nam deel aan het wis- selschildtournooi van „Nijverdal", waar in het vorige zondag door een fraaie 21 overwinning op de 3e klasser Wier den de halve finale bereikte en de ove rige reserve-elftallen waren van de par tij op de seriewedstrijden van „Hector" (Goor). De resultaten van Holten 1 waren zondagmiddag vooral voor de vele supporters, die de stromende regen trot seerden teleurstellend. De rood-zwar- ten eindigden door de twee nederlagen die zij te incasseren kregen op de laatste d.w.z. de vierde plaats. De einduitslag was n.l.: Ie De Zweef 1, 2e Haarl. Boys 1, 3e S.O.S. 1 en 4e Holten 1. In de eerste wedstrijd tegen de Haar. lese Boys bleek al dadelijk dat de te genstanders deze middag over een be tere techniek en meer tactisch inzicht dan de Holtenaren beschikten. Na 7 mi nuten bracht H. Kemper de stand op 01, acht minuten later was het H. Wolterink, die de voorsprong vergrootte 0—2. In de tweede helft was het Wim Nij- enhuis, die uit een strafschop het enige tegenpunt scoorde. G. Heuven wist in de 15e minuut van een fout van Hommes te profiteren en de stand op 13 te bren gen, waarmede ook het einde kwam. In de wedstrijd tegen S.O.S. om de 3e en 4e plaats, gloorde er enige hoop toen Hommes in de 23e minuut zijn club uit een keurig genomen vrije trap de lei ding gaf 10, maar vijf minuten later bracht Filart de partijen reeds op gelijke voet (11). De tweede helft werd een bittere ont goocheling want Filart benutte nog tot driemaal over enkele opgelegde kansen door de slechte afweer van de Holtena ren en bracht de eindstand op 14. Het was een slappe vertoning van de rood zwarten, waarvoor als enig excuus kan Het eerste elftal van de Z.V.V. „Blauw Wit '66" speelde zaterdag te Vriezenveen een oefenwedtrijd tegen het tweede van D.O.S. (Ie kl. TVB) en verloor na met 2-0 te hebben voor gestaan met 5-3. De Blauw Witte reserves gingen met 6-1 kansloos ten onder tegen het derde van D.O.S. Aaan het spel van de Vriezen- veners was heel goed te zien dat men aan de training veel zorg had besteed. Onze plaatsgenote Truus Haan heeft op de door de A.V. „Blauw Wit" te Am sterdam gehouden atletiekwedstrijden de 400 meter gelopen in 64 seconden. Truus won een fraaie medaille en ver beterde het clubrecord van de Deventer vereniging „Daventria", waarvan zij lid De laatste wedvlucht waaraan „De Bergvliegers" deelnam met jonge dui ven vanaf Quievrain afstand 282 km had een snel verloop. De duiven vlo gen met een snelheid van omstreeks 95 km per uur. Er werden 85 duiven inge- korfd. De lossing had plaats om 10.30 uur. Aankomst le duif 13.56.08 uur, laatste duif 13.45.51 uur. De uitslag was: 1-4-15 W. Aaftink, 2-10 D. Müller, 3-7 H. J. Aaftink, 5-11-6-17 L. Gazan,. 6-8 Joh. Paalman, 9-14 H. van Beek, 12-13 Joh. Veldhuis. De eindstand bij de jonge duiven is hiermede geworden le kam pioen D. Müller met 529 punten, 2e kam pioen L. Gazan met 525 punten en 3e kampioen W. Aaftink met 510 punten. Aangevoerd: Runderen 17 Varkens 788 Totaal 805 Prijzen: melk- en kalfkoeien van 925,— tot 1.275,— per stuk. pinken van 650,tot 850,per stuk. graskalveren van 550,per stuk. drachtige zeugen van 350,tot 425,— per stuk. biggen van ƒ60,— tot ƒ70,— per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel redelijk, prijzen staande. Zeugen: Handel kalm, prijzen staande. Biggen: Handel rustig, prijzen lager, grotere aanvoer. gelden, dat zij deze middag Johan Ve neklaas en Gerrit Soer misten, die bei den geblesseerd waren. Op het juniorentournooi van „Twen- the" waren de uitslagen als volgt: Holten d - Hector d 80, Holten b - Excelsior b 00 (Holten wint door strafschoppen) en Excelsior a - Holten a 30. Holten b en d mogen zaterdag a.s. terugkomen. Op de series van Hector waren de uitslagen van de rood-zwarten: Holten 2 - Hector 2 02, Holten 3 - Vabo 2 12 en Holten 4 - GFC 4 00 (Holten wint door strafschoppen). Al leen Holten 4 mag dus zondag a.s. weer naar Goor. Het voetbalprogramma van de v.v. Hol ten voor het komende weekend ziet er als volgt uit: Zaterdag om 18.15 uur speelt Holten 1 in Goor een nederlaagwedstrijd tegen Hector 1. De junioren en pupillen nemen zaterdag deel aan het jeugdtournooi van SDOL te Luttenberg. De volgende wedstrijden zijn vastgesteld: Pupillen: Heeten dHolten d Lemelerveld dHolten d SDOL d—Holten d Hoonhorst dHolten d Junioren: Holten b-SWN b Holten bRoda b Holten bLemelerveld b Excelsior bHolten b 9.00 u. 9.40 u. 10.40 u. 11.20 u. 12.40 u. 13.40 u. 15.40 u. 16.40 u- Een junnioren- en pupillen-elftal moet zaterdag ook nog deelnemen aan de 2e ronde van het juniorentournooi van Twenthe (Goor). Daarvoor zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: Excelsior dHolten d 9.30 u. Enter Vooruit bHolten b 11.50 u. Zondag speelt Holten 4 om 9.45 uur in de tweede ronde van de seriewedstrijden van Hector tegen Markelo 5. Het terrein van de voetbalvereniging „Holten" in het z.g. Sportdal is door de consul van de K.N.V.B., de heer E. J. Adamse te Zeist goedgekeurd. Dat is een pak van het hart van bestuur en leden, want er moest nog al het een en ander aan gebeuren, wilde men de mogelijk hebben op dit terrein in de 4e klasse van de KN.V.B. té kunnen uitkomen. Het speelveld, dat oorspronkelijk iets groter was, is op de minimum afmetin gen teruggebracht om aan alle zijden een afstand tussen het publiek en het veld te krijgen van drie en een halve meter. Met medewerking van de dienst van gemeentewerken is de noordelijke hout wal wat afgegraven en zijn op de zwarte plekken plaggen gelegd. Onder leiding van de heer M. den Heijer hebben en kele bestuursleden en een aantal spe lers zich ingespannen om de afrastering te verplaatsen en het veld uit te stukken. Maar wat vooral de goede sfeer bij „Holten" weergeeft is de geste van de dames van een aantal spelers om de plm. honderd betonpalen 'schoon te ma ken en wit te schilderen. We zouden willen zeggen „petje af voor zoveel enthousiasme voor de sport, die door de mannen wordt beoefend". Dit is de ware supportersgeest: zondags aanmoedigen langs de lijn en als er karweitjes op te knappen zijn ook nog de handen uit de mouwen. Wie had dat voor dertig jaar in Holten durven dromen? De mannen hebben de kleedgelegen heid opgeknapt, zodat het geheel er weer keurig bijstaat. De grasmat die er wat verschroeid uitzag door de felle zon van de laatste weken is door de regen van de laatste dagen al helemaal bij gekleurd. Het geheel ziet er keurig uit. Het is nu maar te hopen, dat de jeugd De Bergruiters die afgelopen zaterdag hebben deelgenomen aan het concours hippique, georganiseerd door de Z.V.V. D.E.T.O. te Vriezenveen, hebben enkele mooie successen behaald. Het viertal wist bij de dressuurproeven L beslag te leggen op de eerste plaats en bij de induviduele dressuur weden eerste prijzen behaald door: Mevr. Brouwers- Vosman met „Zonnegravin" en T. Beid- man met „Dukaat". Bij het equipe sprin gen eindigde het Bergruiters drietal op de 3e plaats. Lieber Wilco. „Ich hebe den Luftballon in der Graf schaft Bentheim gefunden. Ich bitte eine Karte Zurück" Het ballonnetje van Wilco Bannink, Kolweg 62 dat ter gelegenheid van de dertiende Braderie met vele honderden in „Kalfstermansweide" de lucht inging is neergekomen bij het Duitse dorpje Sieringhock bij Gildenhaus in de naaste omgeving van Bentheim. Wilco kreeg dezer dagen het aan het ballonnetje bevestigde kaartje terug met een vriendelijk briefje (zie boven). Verschillende ballonnetjes kwamen te recht in de omgeving van Oldenzaal en Losser. Jongelui die kaartjes hebben te rug gekregen of nog terug zullen krijgen kunnen deze inleveren tot en met zater dag 2 sept. a.s. bij de heer J. Wiggers, Kolweg 14. Er zijn door de Braderiecommissie weer enkele prijzen beschikbaar gesteld voor de ballonnetjes die de grootste afstand hebben afgelegd. er zich van zal onthouden hier vernie lingen te bedrijven zoals dat in het ver leden wel eens het geval is geweest. Onder grote belangstelling heeft woens dagmorgen om pl.m. 10 uur burgemeester mr. W. H. Enklaar, o.a. in tegenwoordig heid van de buren van de familie Doile kamp, de verbouwde en belangrijk uitge breide manufacturenzaak heropend van de firma J. W. Doilekamp en Zn. in de Oranjestraat. Nadat hem door de bijna 3-jarige André de met een leuk strikje versierde sleutel was aangeboden en de burgemeester de winkel was binnengetreden, hield hij een korte toespraak, waarin hij zijn vreugde uitsprak over de belangrijke uitbreiding, die gezien mag worden als de vrucht van goede zaken doen. Deze verbouwing en uitbreiding zijn in de eerste plaats van belang voor de fa. Doilekamp, doch zeker ook van belang voor de gemeente Holten. Het gemeentebestuur streeft steeds naar opvoering van de leefbaarheid en weet zich bij dit streven gesteund door de zakenmensen. Uw zaak is er een duidelijk bewijs van, dat we mogen rekenen op uw volle mede werking. De kosten die deze verbouw meebren gen zullen door de klanten worden be taald. Niet omdat ze nu extra moeten be talen, maar om de doodeenvoudige reden dat men hier nog prettiger koopt dan voorheen en door uw firma nog meer service kan worden geboden, zo besloot mr. Enklaar. De heer W. ten Berge, die namens de Holtense Handelsvereniging kwam geluk wensen, verklaarde blij te zijn met de uitbreiding en modernisering van de ver schillende zakenpanden in Holten. In Holten loopt het tot nog toe geluk kig nog goed, zulks in tegenstelling met. tal van plaatsen in het land, waar winkels en bedrijven dicht gaan. Het deed de heer Ten Berge deugd, dat het gemeentebestuur een open oog heeft voor de kleine middenstand, die het moei lijk heeft. Namens de VVV „Holtens Belang" werd het woord gevoerd door de heer J. Wiggers. De WV probeert steeds meer zomergasten naar Holten te trekken; gasten, die ook steeds hogere eisen gaan stellen, waaraan de Holtense zakenmen sen, indien enigszins mogelijk, willen voldoen. Helaas zijn er nog enkele zakenmensen die dank zij de activiteiten van de VW hun omzet en winst belangrijk zagen stijgen niet bereid een billijke bijdrage in de hoge kosten te betalen. DANKWOORD De heer Joh. Doilekamp dankte de sprekers voor hun felicitaties, goede wen sen, bloemen en geschenken en hij dank te in 't bijzonder zijn broer, de heer J. A. Doilekamp, bouwkundig tekenaar te Rot terdam, van wie men in verband met deze verbouw zeer veel medewerking had ge had. Woorden van dank werden ook gespro ken tot de firma's Jansen en Klein Vel- derman (metselwerk), Achterkamp/Dolle- kamp en G. Koopman (timmerwerk en winkelbetimmering), Wennekes (schilder werk), Broekmaat en Oolbekkink (ver lichting) en tot de vele klanten, waarop men ook in de toekomst graag zal blijven rekenen. OFFICIËLE PUBLIKATIE Burgemeester en wethouders vestigen de aandacht van belanghebbenden op het navolgende. De Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft de regeling, inzake de overdracht van woningwetwo ningen aan de bewoners aanmerkelijk ver ruimd. De nieuwe regeling vertoont enkele be langrijke verschillen, in voor de bewo ners van woningwetwoningen gunstige zin; met de tot mi toe geldende. Wij menen er goed aan te doen in het kort de belangrijkste aspecten van de re geling hieronder weer te geven. De nieuwe eigenaar. Een woningwetwoning kan worden over gedragen aan de bewoner, mits zijn in komen een bedrag van 20.000,per jaar niet te boven gaat. Onder inkomen wordt in dit verband verstaan het belastbaar in komen (onzuiver inkomen, verminderd met persoonlijke verplichtingen, buiten gewone lasten en aftrekbare giften), geno ten in het tweede jaar voorafgaande aan dat waarin het verzoek om overdracht is ingediend. Deze inkomensgrens wordt voor elk kind - te rekenen vanaf het der de kind - dat grotendeels ten laste van de toekomstige eigenaar komt, verhoogd met 500, De kandidaat-koper moet verder in fi nancieel opzicht in slaat zijn de lasten van een eigen woning te dragen en in be ginsel ten minste 10"/o van de aankoop- kosten als eigen kapitaal in de woning in vesteren. Een leeftijdsgrens is niet gesteld. De prijsbepaling van de woning. Onderscheid wordt gemaakt tussen: a. een vooroorlogse woningwetwoning, gebouwd vóór 1946; 2. een naoorlogse woningwetwoning, ge bouwd in 1946 of later. In het eerste geval geschiedt de prijs bepaling aan de hand van een taxatie door twee deskundigen, waarbij rekening wordt gehouden met de prijzen van niet lang geleden verkochte, vergelijkbare wo ningen. Stand, ligging, uit nas ting van de woning, grondoppervlakte e.d. zullen daarbij mede bepalend zijn. In het tweede geval zal de vervangings waarde van de opstal als basis voor de prijsbepaling dienen. Deze vervangings waarde wordt afgeleid van de oorspron kelijke bouwkosten met behulp van een z.g. indexcijfer. De aldus bepaalde prijs zal nog worden verminderd met een be drag wegens afschrijving. Deze afschrij ving bedraagt voor degenen met een in komen dat niet hoger is dan ƒ12.000,per jaar 2%% per jaar voor de eerste 10 jaar en 2% per jaar voor de volgende jaren. Voor hen, wier inkomen ligt tussen 12.000,en 20.000,wordt de af schrijving gesteld op 1%% voor elk jaar dat sedert het gereedkomen van de wo ning is verstreken. De waarde van de grond wordt door de gemeente van geval tot geval vastgesteld op basis van de meest recente prijs van bouwgrond voor woningwetwoningen in deze gemeente. De overdrachtskosten komen voor reke ning van de koper. Het subsidie, dat aan de koper van een naoorlogse woning kan worden verstrekt. Indien het een naoorlogse woning be treft, kan de toekomstige eigenaar voor subsidie in aanmerking komen, waarbij een keuze kan worden gemaakt tussen een bijdrage ineens of gedurende 10 'jaar een aflopende bijdrage. Aan het verlenen van de subsidie wordt de voorwaarde verbonden, dat de koper de woning ten minste 10 achtereenvolgen de jaren als eigenaar zal bewonen. Door de keuze te bepalen op de aflopende bij drage verloopt de overgang van de hui dige door de bewoner te betalen huur naar de daarna optredende lasten aan merkelijk geleidelijker. De bijdragen worden bepaald op dezelf de wijze als voor een nieuwe woning op grond van de beschikking geldelijke steun eigen woningen gescriedt, doch vermin derd met inachtneming van dezelfde af schrijvingspercentages als hierboven ge noemd. Indien voor het verstrijken van voren bedoelde termijn van 10 jaren de eigen dom van de woning overgaat, dan wel de woning niet gedurende deze termijn door de koper van de woningwetwoning of door diens gezin bewoond blijft, wordt de bij drage ineens teruggevorderd, respectieve lijk vervalt de jaarlijkse bijdrage. Financiering van de aankoop. Indien voor de aankoop van de woning een geldlening moet worden gesloten, kan men de gemeenteraad verzoeken zich ga rant te stellen voor de betaling van ren te en hoofdsom van de op te nemen lening. Daardoor komt de toekomstige eigenaar in een aanmerkelijk gunstiger positie te verkeren tegenover de instelling, die de lening onder verband van eerste hypo theek of medeverband van een levensver zekeringspolis zal verstrekken. De op te nemen lening moet een looptijd van ten minste 5 en ten hoogste 30 jaren hebben. In geval de begunstigde 55 jaar of ouder is, kan om voor garantstelling dooi de gemeente in aanmerking te komen niet worden volstaan met een eigen investering van 10°/o. De investering uit eigen midde len zal dan ten minste 20% van de aan- koopkosten moeten bedragen. Nadere inlichtingen omtrent financie ring kunnen ter gemeentesecretarie wor den verstrekt. Voorwaarden, verbonden aan de overdracht. De belangrijkste voorwaarden, die met betrekking tot dê overdracht worden ge steld, zijn, dat de nieuwe eigenaar de wo ning zelf zal .bewonen en indien hij de woning binnen 3 jaar na aankoop weder om wenst te verkopen, verplicht is deze aan de gemeente aan te bieden tegen de alsdan te taxeren waarde. Wat te doen om de woning te kopen? Indien men tot aankoop wenst over te gaan, moet een schriftelijk verzoek wor den gericht tot de gemeente. Formulieren zijn hier ter gemeentese cretarie verkrijgbaar, alwaar men desge wenst nadere inlichtingen verstrekt. Burgemeester en wethouders van Holten: W. H. BNKLAAR, burgemeester. G. J. LANGSNBARG. secretaris. Men schrijft ons: Aan de jongeren van de jongerendienst en die zich daar ook bij zouden rekenen. Aanstaande zondag beginnen de veer tiendaagse diensten weer in Irene. Laat iedere jongere tussen de dertien en ze ventien jaar, die denkt dat ook in deze tijd er nog plaats is voor de kerk en haar uitingsvormen voor jonge mensen komen. Hij zal daar dingen vinden die hem niet: aanstaan en dingen die hem misschien wel aanspreken. We trachten door een gesprek tussen groep, voorganger en an dere geïnteresseerden de vorm te vinden die het mogelijk maakt een stukje kerk te zijn. Kom, zie en bouw!

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 4