S.O.S. organiseert tentoonstelling Holtense zondagsschilders In september: Weer Canadese pelgrimage naar Holten Schaakvereniging „De Pioniers" SUIKER-OOM INGEZONDEN Voor de Boer Positieve benadering van de S.0.S.-groep maar Rog geen Iccalitest voor jeugdsociëteit Paardenfokdag „HOLBATHEO" Verkoop van twee Enter - merriën Zaterdag 19 augustus 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD Men schrijft ons: De S.O.S.-werkgroep voor Kunst, be staande uit Hetty Dolman, Herman Ga- zan en Hannie Krikkink, wil een exposi tie organiseren bestaande uit schilderijen en tekeningen vervaardigd door Holte naren. Iedereen, die denkt aan deze expositie deel te kunnen nemen wordt verzocht minimaal drie en maximaal vijf van zijn werkstukken in te leveren bij H. J. Ham ming, Neerdorp 46. Er wordt een beoordelingscommissie van plaatselijke Kunstenaars ingesteld om uit het bijeengebrachte werk een ten- toonstellingsselectie te vormen. Om het deze commissie niet extra moeilijk te maken, wordt de deelnemers verzocht naam, adres en titel van hun schilderij of tekening duidelijk op de achterzijde van hun werkstuk te ver melden. De Kunstwerkgroep beoogt met deze expositie Holtense „zondagsschilders" eens de kans te geven hun kunnen te tonen. In verband met de korte periode van voorbereiding (het evenement is gepland in de eerste helft van september) wordt de deelnemers gevraagd met inzenden niet te talmen. Men moet niet te gauw denken, dat eigen werk niet in aanmerking komt. De meest primitieve zondagsschilders maken naar de mening van Kunstkenners vaak het geniaalste werk! Soosdiscotheek De muziekwerkgroep heeft inmiddels goed nieuws: Ineke Kevelam ontving van drs. De Wilde uit Deventer de toezegging zijn steun te verlenen bij het samenstellen van de soosdiscotheek. Drs. De Wilde be schikt zelf over een uitgebreide platen collectie. Gespreksavond over jeugdwerk Volgende week donderdagavond belegt de S.O.S.-groep een bescheiden bijeen komst in gebouw Irene. Iedere oudere, die geïnteresseerd is in het Holtense jeugdwerk is er welkom. Het is de bedoeling dat het een soos- ouderavond wordt, waar wie dat maar wil deel kan nemen aan een discussie over het jeugdwerk. Ook de plannen en idealen van de S.O.S.-groep zullen ter sprake gebracht worden. Wat doe ik voor de vrede? Verder vindt nog deze week vrijdag avond (vanavond) in de Blauwe Zaal van Hotel Holterman een gesprek plaats over de naderende teach-in. Het onder werp „Wat doe ik voor de Vrede" zal hier in voorstudie behandeld worden. Vredesweek Ds Diekerhof uit Eindhoven, die de teach-in op 1 september niet kan bij wonen wil op 12 oktober a.s. (dus midden m de Vredesweek) naar Holten komen om zijn visie te geven op het vredes vraagstuk. Ds Diekerhof, de auteur van het boek „Een vuile verrader", is jaren- land veldpredikant geweest. Studie-centrum Dan kunnen we nog bekend maken dat S.O.S.-jongeren de mogelijkheid van het tot stand brengen van een „huis- werksoos" bestuderen. Hiermee wordt gedoeld op een apart afgeschutte studie zaal in het ooit nog eens te verwezen lijken soos-centrum. Men schrijft ons: Nu de zomer meer en meer een herfst achtig karakter gaat aannemen, meent het bestuur van bovengenoemde vereni ging er goed aan gedaan te doen de leden weer op te roepen voor de strijd op de 64 velden. De eerste schaakavond zal zijn op donderdag 24 aug. des avonds 7.30 uur in hotel Holterman. Mochten er onder de dan nog in ons dorp vertoevende zomergasten schaak vrienden zijn, die hun krachten eens met de Holtense schakers willen meten, dan zijn zij op deze avond ook van harte wel kom. Eventuele belangstellenden voor deze edele denksport zijn ook van harte wel kom en zullen wij gaarne als lid in schrijven. Feuilleton door Tom Lodewijk 21) Wat had ze niet moeten sjouwen voor ze behoorlijk huisvesting had, omdat het bestuur het bij vage toezeggingen liet. Er ging van deze mensen geen initiatief uit. De nazorgspreekuren, dat was hele maal haar eigen idee, maar het bestuur was alleen maar bang dat het teveel tijd zou kosten. Als er een vacature was, zoals nu weer moest ze zelf maar speuren naar een nieuwe kracht, want als ze wachtte op het bestuur, was die er vol gend jaar nog niet. Dat bestuur zat heel deftig op de jaarvergadering, waar ver der niemand kwam opdagen dan me neer Hazelzet, die haastig een verslagje voor het plaatselijke blad pende. De dames in het bestuur waren lasti ger, want die hadden er natuurlijk ver- Men is in gesprek met mensen uit de onderwijswereld om dit plan met hen van alle kanten te bekijken. De gedachte is al geopperd om een college van docen ten te vormen met het oog op studie as sistentie voor die soos-jongeren, die in een bepaald studievlak bijles willen ont vangen. De betrokken leraren zouden uit een centrale kas betaald kunnen worden. Dit huiswerksoos-plan is, voorzover wij weten, uniek in Nederland. Het zal ook op de Soos-ouderavond, volgende week donderdag ter tafel gebracht wor den. Sportwerkgroep Tot slot brengen we op verzoek van de S.O.S-sportwerkgroep nog eens onder uw aandacht, dat haar doel niet is plaat selijke sportverenigingen te beconcurre ren, maar te stimuleren. In alle secties van de sportwerkgroep wordt zoveel mogelijk gestreefd naar sa menwerking met de bestaande vereni gingen. De S.O.S.-activiteiten in algemeenheid kan men dan ook het best beschouwen als de bezigheden van een groot aantal leden van verschillende clubt onderling. Deze bedrijvigheid kan vergeleken wor den met het in de weer zijn van een bijenfamilie. Vandaar het symbool van S.O.S.: een bijenkorf. (Buiten verantwoordelijkheid van de redaktie) GEEN LAATSTE WOORD IN DE KRANT De redactie heeft de S.O.S.-groep n.a.v. de uitvoerige brief van de hr. Schellevis van vorige week, nog ruimte aangeboden voor een weerwoord. Maar van dit aan bod zullen we geen gebruik maken. We hebben met genoegen het laatste woord in deze hele schrijverij aan de hr. Schel levis gelaten. „De S.O.S.-groep" Beuseberg 55 Holten GESPREK VOND PLAATS Naar aanleiding van de door de heer A. Schellevis gesignaleerde „hardnekki ge geruchten" over wie nu wel en wie niet de antwoorden op zijn bekende open brief hebben geschreven, kan ik het volgende meedelen: Voor het gezamenlijke antwoord van de Soosgroep werd door mij op verzoek een grond-ontwerp gemaakt. Dit werd door de groep omgewerkt tot „officiële soos-publikatie". Er werden passages geschrapt en andere inge voegd. Het werd tenslotte in Holtens Nieuws blad zo duidelijk afgedrukt als groeps- publikatie, dat het me verbaasd heeft dat de heer Schellevis zich in zijn ant woord niet richtte tot de hele groep, maar tot diegene die het namens de groep ondertekend had. Wat het open antwoord van Henk Pinkert betreft, dit werd voor eigen verantwoording door hem geschreven en gepubliceerd. Dit dus over de min of meer als wa pen gehanteerde „hardnekkige geruch ten". Verder heb ik deze week, in gezel schap van Henk, de heer Schellevis op gezocht. Het is een open gesprek gewor den, dat in goede verstandhouding werd gevoerd. Ik heb me afgevraagd waarom een dergelijk gesprek niet een maand geleden, dus vóór de heer Schellevis zijn open brief publiceerde, plaats vond. Tal van misverstanden werden tijdens deze een paar uur durende gedachten- wisseling uit de weg geruimd. Om de soms nogal felle, ingezonden- stukken-oorlog of te ronden met een soort bestandsovereenkomst, had ik de soosgroep voorgesteld samen met de heer Schellevis een gezamenlijke slot- bublikatïe te zenden aan Holtens Nieuwsblad. De tekst van een dergelijk communiqué zou als volgt hebben kun nen luiden: „Na een gesprek dat wij in goede ver standhouding voerden, willen we ter af ronding van onze openbare briefwisse ling, graag de indruk wegnemen, dat wij elkaar vijandig gezind zouden zijn. Wij kunnen begrip opbrengen voor elkaar^ standpunt en zullen in de toekomst in wederzijds respect eerder streven naar samenwerking dan naar tegenwerking. stand van. Zélf kinderen gehad wat zou een kraamverpleegster hen nog kun nen vertellen! Ze waren erg blij met zuster Heersma, want het viel niet mee een geschikte leidster van het centrum te vinden, maar de zuster moest wel weten dat het bestuur de dienst uit maakte en zij niet. Mevrouw Hemelrijk gaf niet zoveel zorg; als die als bestuurs lid maar de eer kreeg die haar (meende ze» toekwam, dan was die verder net zo makkelijk als de mannen. Maar me vrouw Kroonstuiver, voelde ze, mocht haar niet, vond haar veel te zelfstandig en liet geen gelegenheid voorbijgaan om haar te betuttelen en op zuinigheid aan te dringen. Daarbij vond ze altijd een medestander in meneer Verhage, de penningmeester, een ouwe uitgedroogde boekhouder waarvan niemand begreep hoe hij ooit in het bestuur van de Ver eniging voor Kraamzorg was terechtge komen dan alleen omdat hij ongetwij feld vroeger, héél vroeger, zélf baby was geweest, en dus over deze zaken kon oordelen. Hij was een man die doodviel op een cent, met voorbeeldige nauw keurigheid de boeken bijhield en het oog hield op de mogelijke subsidies, maar die het altijd weer jammer vond als hij het ontvangene moest uitgeven, hoewel er van hemzélf geen cent bij was. Wij leggen er echter de nadruk op dat wij op tal van punten met betrekking tot het jeugdsoosplan momenteel nog van mening verschillen." De soosgroep wilde wél aan een der gelijke gezamenlijke verklaring mee werken, de heer Schellevis helaas niet. Het is m.i. jammer, dat dit „voor beeld van verdraagzaamheid" niet ver wezenlijkt kon worden. Maar een gesprek heeft in ieder geval plaats gevonden en dat is, naar mijn mening, een behoorlijke stap vooruit. Over mijn bemoeiingen met betrek king tot de hele kwestie dit: onder de genen die aktief zijn in het S.O.S.-we zen tel ik verschillende vrienden. En omdat ik al verscheidene keren de groep, bij gebrek aan een eigen ruimte, thuis heb ontvangen en aan ideeën heb geholpen, voelde ik me geroepen het initiatief te nemen tot bovengenoemde poging tot „verzoening". H. I. Hamming Neerdorp 46 Holten RedactieDiscussie gesloten De „S.O.S.-groep", de groep van Hol tense jongelui, die zich de laatste tijd op een wat minder conventionele wijze heeft gemanifesteerd dan in ons dorp gebrui kelijk is en die zich onlangs tot het ge meentebestuur heeft gericht met een z.g. smeekschrift om haar voor haar bijeen komsten een localiteit ter beschikking te stellen, heef van het college van B. en W. bericht ontvangen, dat het niet in staat is aan dit verzoek te voldoen. In het schrijven, dat de heer Pinkert c.s. dezer dagen hebben ontvangen, zeg gen burgemeester en wethouders onder meer, dat de wens van de ondertekenaars, om te kunnen beschikken over een loca liteit, waarin zij elkander kunnen ont moeten en de problemen kunnen bespre ken, die hen bezig houden, bij hun college begrip ontmoet. Het verzoek echter, dat een dergelijke localiteit door de gemeen te ter beschikking wordt gesteld, stuit he laas reeds terstond bij B. en W. op de onmogelijkheid daaraan te voldoen, te meer waar volgens hun mening een der gelijke localiteit toch wel aan minimum eisen zou moeten voldoen. „Deze onmogelijkheid wordt met name wel hierdoor het beste geïllustreerd", al dus de brief dat wij -op het ogenblik niet eens in staat zijn onze scholen op een bevredigende wijze te huisvesten, terwijl ook voor het onderbrengen van het ma terieel van gemeentewerken onvoldoende bergruimte aanwezig- is". Overigens ondervindt deze groep van jonge mensen van de zijde van het ge meentebestuur wel een positieve benade ring, wanneer het zegt: „Wij hebben er begrip voor, dat de jeugd van vandaag, waartoe U behoort, andere behoeften heeft dan die, waaraan wij tot nu toe gewend zijn" of wanneer men leest: „Ons college wil zich voor de bij IJ leven de wensen gaarne openstellen en tracht een open oog te hebben voor de visie, die de jeugd van deze tijd heeft op onze samenleving". WORMZIEKTEN BIJ KALVEREN De laatste jaren moeten we helaas constateren, dat er in toenemende mate in de weideperiode kalveren voorkomen die het minder goed doen of vaak dui delijk ziek zijn. Wij zien een verband in het toene mend aantal kalveren per bedrijf, het intensievere beweidingssysteem en het toenemend aantal moeilijkheden met de kalveren, zoals slechte groei enz. De meest voorkomende moeilijkheden zijn longworm, maagdarmwormen en nog wat leverbot. t Longworm, vooral in erge mate is U veelal wel bekend, voornamelijk door het hoesten. Maagdarmwormen zijn veel minder bekend, maar berokkenen alléén al door de veel slechtere groei vrij veel schade. De leverbolziekte komt hoofdzakelijk voor op lagere en slecht ontwaterde grond. Graag zou ik Uw aandacht willen Han Heersma voelde op dit ogenblik het boosaardig verlangen, de heer Hen drik Jan Verhagen hier in de boot te hebben en te zorgen, dat een flinke boeggolf pal in zijn schoot terecht kwam. Ze zou wel eens willen zien, hoe die ouwe sok dan uit de plooi kwam! Maar die gedachten vervaagden weer en in haar kwam een onweerstaanbare behoefte op aan koffie. Die kreeg ze ge noeg, elke dag, overal, en meermalen had ze een smoes bij de hand om te wei geren, want ze wist gauw genoeg waar men koffie zette en waar slootwater. Maar nu was het een uur of elf en ze had „nat noch droog" gehad. Ze dubde een ogenblik of ze naar „De Meermin" zou gaan, het zeilerscafeetje waarvan de witte gevel zich heel ver weg tegen de horizon aftekende, maar ze wist dichter bij ook nog een adres „Daar hebben we de zuster," zei Sjoerd tot Simon Kolberg, glurend van onder de boot die hij aan 't opkalefateren was. ,,Nou kunnen we er wei mee uitschei den." .De zuster?" vroeg Simon, „ben je ziek of zo?" „Dit is een kraamverpleegster," legde Sjoerd effen uit. „Ze komt niet ambts halve." „Goed dat je 't zegt." grinnikte Simon. Op dinsdag, 5 september, zullen onder auspiciën van het Nederlands Oorlogs graven Comité, met een DC 8 van de K.L.M. op Schiphol 150 Canadese graf bezoekers arriveren. Negentig van hen zullen worden ondergebracht in Groes- beek en Nijmegen, zestig Canadese be zoekers zullen een gastvrij onderdak vinden in Holtense gezinnen die hun wo ningen voor hen zullen openstellen. Het gezelschap arriveert die dag reeds des morges om half acht op de Amsterdamse luchthaven, onder leiding van de heer Norman Shannon, de public'relationmen van de Britisch Legion. De Holtense gas ten worden om 11.00 uur in hotel Hol terman verwacht, waarna om 13.30 uur de kennismaking met de gastheren en gastvrouwen zal volgen in Amicitia. Het plaatselijk oorlogsgraven comité heeft onder leiding van de burgemeester, Omdat men niet in staat is aan het ver zoek van de adressanten te voldoen, is 't college niet getreden in een beoordeling zijnerzijds of hun jeugdsociëteit reeds voldoende levensvatbaarheid bezit, zodat een beschikbaarstelling van een localiteit, vesteld dat deze aanwezig zou zijn, ver antwoord iste achten. Dat zal pas aan de orde komen, wanneer zich te zijner tijd eens een mogelijkheid in deze richting zou voordoen. vragen voor de kalveren en hun con ditie. N De Gezondheidsdienst voor dieren in Overijssel houdt zich ook intensief bezig met deze toenemende kalverziekten. Door middel van mest-onderzoek is het n.l. mogelijk om na te gaan óf er sprake is van wormen bij de betreffende dieren en welk soort. Dit onderzoek is gratis voor alle vee houders. Mocht U dus opmerkingen over Uw kalveren hebben vooral wat betreft de conditie van de dieren, zonder dat U direct zegt dat ze ziek zijn, stel U dan eens in verbinding met de Rayon-assi stent van de Landbouwvoorlichtings- dienst of de voorlichte van Uw betref fende veevoederleverancier omtrent de mogelijkheid van mestonderzoek. Wanneer U met accute ziektever schijnselen te maken hebt is het van zelfsprekend dat de veearts gewaar schuwd wordt. Wanneer bij mestonderzoek een ern- sige wormbesmetting geconstateerd zou worden zijn hiervoor goede bestrijdings middelen aanwezig. Verder zullen er dan in overleg met de Voorlichter beweidingsmaatregelen getroffen kunnen worden. De kalveren jaar op jaar in dezelfde percelen werkt de wormziekten sterk in de hand. Bedrijfsvoorlichter, J. W. Lubbersen De jaarlijkse fokdag van „Holbatheo" Warmbloedpaardenfokvereniging Hol ten, Bathmen en Omstr.zal worden ge houden op zaterdag 2 september, aan vang 9 uur op het terrein van café-restau rant „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Na de keuringen in de ochtend van za terdag 2 september zullen om halr twee door notaris B. H. Pluimers van Markelo op het terrein van „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek een tweetal enter-merriën bij opbod worden verkocht. Kopers doeten lid zijn van „Holbatheo" of dit worden. Verkoopvoorwaarden wor den vóór de verkoop ter plaatse door de notaris bekend gemaakt. De aankoop door „Holbatheo" van on derstaande twee jaarlingen Gelders type van buitengewone afstamming is moge lijk gemaakt door de zeer gewaardeerde medewerking van het dagelijks bestuur en de directeur van de Ver. Coöp. Zuivel fabrieken „IJsseldal" (Bathmen. Colms- schate en Wesepe). Huronet.je 3463, geb. 1-8-1966, vos, bles. sneb, beide voorbenen sokje, links achter witvoet, rechts achter sok. „Ik weet niet of ze een goeie smoes heeft, maar in ieder geval komt ze op de koffie, 't Is op," riep hij naar de snel naderende jol en maakte een wanhopig gebaar, „m'n maat hier heeft jouw bak kie leeggedronken." Han lachte een benijdenswaardig on geschonden rij tanden bloot. Met een handige draai stuurde ze het bootje langs het kleine steigertje. Sjoerd ving het „touwtje" en even later stond ze in haar donkerblauwe zeiljopper op de planken. „Wat is dat voor een zaak hier, waar ze niet eens koffie hebben?" „We kunnen niet iedereen koffie schenken, die zo maar aan komt waaien." „Als je mij nog es nodig hebt, laat ik je ook zitten." „Dit dreigement verpletterde al zijn bravoure," zei Sjoerd plechtig. „Zo Han- neke, heb je de beebies weer es in de steek gelaten? Kijk, hier heb je Ome Si mon van de Onvolwaardige Arbeids krachten. Hij leert hier het vak." Ome Simon van de Onvolwaardige Ar beidskrachten schudde een stevige, ge bruinde han. „U kent 'em vast langer dan ik," zei hij, „maar ik ben nu al zo ver dat ik 'cm maar laat zwammen." Mr. W. H. Enklaar, voorzitter en van de heer J. Kron, de secretaris van het co mité, reeds een uitgebreid programma samengesteld, om het de Canadese gas ten, buiten het grafbezoek, zo aange naam mogelijk te maken en hen iets van Nederland te laten zien. Hun eerste tocht zal op 6 september naar de graven van hun gevallen ver wanten gaan op de Holterberg, maar ook naar Bergen op Zcfom en naar de ver spreide graven ergens in ons land, Herdenking 's Middags wordt een trip gemaakt naar het kasteel „De Cannenburgh" te Vaassen. De andere morgen wordt een tocht gemaakt door de omgeving met o.a. een bezoek aan de klompenmakerijen in Enter en een lunch in „de Kóperen Smorre" te Markelo. 's Middags heeft dan een plechtige herdenking plaats op de Canadese begraafplaats, alhier, waar bij de predicatie wordt verzorgd door ds A. C. J. van der Poel, hoofd-luchtmacht predikant en waarbij de muziekvereni ging „H.M.V." zal zorgen voor de muzi kale omlijsting, Deze herdenking is voor iedereen vrij toegankelijk. Na afloop recipieert het gemeentebe stuur in de hall van de o.l. Dorpsschool. Volendam Verder staan op het programma op 8 september een bezoek aan Amsterdam en Volendam en op 9 september een vrije dag met eventueel een bezoek aan het Openluchtmuseum te Arnhem. Zondag. 10 september, vindt een in terkerkelijke dienst in de Engelse taal plaats in het gebouw Irene, waarin zal voorgaan ds. R. A. Hoogkamp, Geref. predikant terwijl 's middags een tocht in de omgeving zal worden gemaakt. Maandag, 11 september is voor de Ca nadezen een bijzondere dag, want dan worden zij ontvangen door de Ambassa deur van Canada. Zijne Excellentie, J. F. Buil, op huize „Groot Haesebroek" te Wassenaar. Er staat voor die dag ook nog een bezoek aan Huis ten Bosch op het programma en aan de Ridderzaal, terwijl de lunch gebruikt wordt op de Pier in Scheveningen. Dinsdag. 12 september brengt men voor de middag een bezoek aan de molen van Bels in Vasse. waar ook cle broodmaaltijd gebruikt wordt en 's avonds is men al aan het afscheid toe van gastheren en gastvrouwen met een „social evening" in het Parkgebouw te Rijssen. Hier krijgen de Canadezen een folkloristisch pro gramma voorgeschoteld, dat altijd bij zonder in de smaak valt. Woensdagmorgen om 9.00 uur vertrek ken de gasten dan weer met de touring cars van de O.A.D., die hen het gehele land hebben doorgevoerd, nagewuifd door de leerlingen van de beide dorps scholen en de gastgezinnen. Dat is altijd een emotioneel, geladen moment, dat een diepe indruk achterlaat. En tenslotte, om twee uur vertrekt het vliegtuig, om de bezoekers weer naar hun vaderland terug te brengen. Vader: Wachtmeester 1163 preferent. Moeder: Uronetje 24859 ster. Vader van de moeder: Oran 1090. Moeders moeder: de nationale kampioe ne Caronetje 14789 kroon preferent en kern. Huronetje werd op de premiekeuring te Utrecht met een eerste premie onder scheiden. Hibini 2444, geb. 1-7-1966, donkere rood- vos, onregelmatige smalle bles, wit vlek je onderlip. Vader: Wachtmeester 1163 preferent. Moeder: Bini 28649 kroon. Vader van de moeder: Vaikenier 1154. Moeders moeder: Nini III 20598 kroon, preferent en kern. Nini III is evenals Caronetje kampioen merrie van Nederland geweest. Hibini stond te Utrecht aan de kop van de tweede premies. Fokker van beide enters is de heer C. Hoogendoorn, De Bilt (U.). Inlichtingen over fokdag en verkoop enter-merriën bij W. Starink, Stations straat 1, Bathmen, telef. 05794-566 en bij J. Boode, E 65, Holten, telef. 05725-332. Ondanks Sjoerds plechtige verzeke ring. dat de laatste druppel koffie ver slonden was, zette het drietal doelbewust koers naar het keetje, waar een ouwer- wetse ketel op een nog ouwerwetser pe troleumstel al zinggeluidjes begon te maken. „Dat is dan zeker vast voor de avond thee," zei Han. Ze opende het kastje en zocht wegwijs naar de koffiebus. „Bónen," zei ze. geringschattend haar neus rimpelend. „Nou, malen dan maar Sjoerd. Goed voor de lijn „Malen doet het jongmaatje," besliste Sjoerd. „Hier, Simon, is de koffiemolen. Spuug maar in je handen." Oom Simon had weldra de koffiemo len tussen de knieën en luisterde boven het geknars uit naar het vlot en luchtig discours tussen zijn nieuwe maat en de zo plots aangewaaide „zuster". Die twee hoefden elkaar niets te vertellen. Sjoerd's dramatische betogen, onderstreept met brede gebaren,, braken stuk op Han's spottende commentaren. (Wordt vervolgd) i

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 2