m: t, - HMV-HOLTEN WINT CONCOURS IM-67 r; s f v Vakantie- programma AGENDA Burgerlijke Stand Schilderijtje ontvreemd Naar de doopplechtigheid Bethanië veertig jaar Gevonden voorwerpen Spreekuur Burgemeester - Zaterdag 19 augustus 1967 No. 34 Jaargang 19 NIEUWSBLAD de Stichting meuwsU.d" Adngrrgs 1-15 mm. (a contant) lede De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 2,50 per kwartaal Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holtengiro nr. 8755X7 Uitgave van te HOw&n. j. xzhojvun yjujfuo n/ju-f De drumband in actie tijdens het défilé in Wierden. Nu veel scholen weer zijn begonnen of zullen beginnen, begint de vakantiedrukte te luwen. Toch was er deze week nog grote belangstelling voor de evenementen van het vakantieprogramma, dat wij deze maand nog voortzetten. Gaarne heten wij de vreemdelingen, die onze gemeente als vakantieoord hebben uitgezocht, wel kom en verwijzen hen naar het onderstaand V.V.V.-vakantieprogramma. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bungalowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. Er wordt een groot aantal kranten extra verspreid en men kan op het V.V.V.-bureau desverlangd een exemplaar komen afhalen. VOLKSDANSEN, ZANG EN SPEL Zondag, 20 augustus 19.15 uur, gezellige avond voor iedereen met volksdansen, zang en spel bij het gebouw Irene. Verwezen wordt naar een bericht en advertentie in dit nummer, waarin o.a. verzocht wordt een vervoermiddel mee te brengen. BEZOEK KAASBOERDERIJ Dinsdag 22 augustus tussen 7 en 8 uur 's avonds. Bezoek aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het ienig zelfkazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover ten over him verdere bedrijfsvoering iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich vóór 's middags 12 uur voor deelname moet opgeven, telefoon 1533. De kosten bedragen 1,per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV-HOLTERBERGRIT Woensdag 23 aug., 14.00 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VW- autobustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalseberg en Hellendoornseberg, met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er wordt gepauzeerd in de uitspanning „De elf provinciën" op de Hellendoornse berg. De tocht duurt van plm. 14-17 uur. De kosten bedragen ƒ2,50. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven op het V.V.V.-bureau, tel. 1533. De administrateur, de heer Kers, gaat mee voor explicatie. OCHTENDWANDELING Donderdag 24 aug., v.m. 6 uur. Een ochtendwandeling in de vrije natuur onder leiding van de administrateur der V.V.V., de heer Kers, door de bossen in de om geving van Holten. Vertrek 6 uur van het V.V.V.-kantoor. Vorige jaren werd deze wandeling echter gemaakt onder de titel „Op zoek naar wild". De kans om wild te ontmoeten is echter niet zo groot meer, omdat dit steeds sporadischer wordt. Toch is de kans, dat men b.v. reewild en kleinwild te zien krijgt, niet uitgesloten. Opgave voor woensdagavond 6 uur bij het VW-bureau. Kosten voor volwassenen 1,Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. NATUUR HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag 25 aug. en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. Vrijdag 25 aug. 20 uur, organiseert de Bridgeclub „Holten" in Hotel „Hoog Hol ten,, een bridge-avond voor toeristen (parenwedsrtijd). Aanmelding voor deelneming dient te geschieden uiterlijk donderdag, 24 aug., 12 uur, bij het V.V.V.-kantoor (tel. 1533). Tot 6 uur kan men informeren of de bridgedrive doorgaat. OPENLUCHT-EXPOSITIE Tot en met zaterdag, 26 aug. exposeert de jonge Holtense schilderes Aleid Les- meister op het tegelterras van Bloemenmagazijn Vincent bij de Grote Viaduct een aantal van haai- werken. Het is een openlucht verkoop-expositie, die vrij te bezichtigen is. Zondag, 20 aug. om 15.00 uur en woensdagavond 23 aug. om 19.30 uur zal een rondleiding plaats hebben met deskundige toelichting. HEIDE-WANDELTOCHT Zaterdag, 26 aug. organiseert de Wandelsport vereniging „De Trekkers" haar jaarlijkse Heidewandeltocht door de mooiste contreien van Holten. Start bij het gebouw Irene, 11.00 uur voor de 40 km en om 14.00 uur voor de 25, 15, 10 en 5 km tocht. Opgave deelname bij het secretariaat: Oranjestraat 18 of voor de aanvang bij het startbureau. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen-Staphorst- Giethoom-N.O. Polder, de Twentetochten en Valkenburg, (en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedkope dag kaarten op de dienstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telefoon 1533) of door het O.A.D.-kantoor (telefoon 1241). KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit vorige jaren gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten, na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk, gelegenheid worden geboden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk dienst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegenheid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. De plaatselijke verenigingen, welke bereid zijn iets te organiseren in het kader van dit programma worden verzocht daarvan mededeling te doen aan onze redactie, telefoon 1234, of aan de heer Kers, telefoon 1533. Een exemplaar van dit blad is zolang de voorraad strekt verkrijgbaar bij het VVV-bureau. De drumband van de Holtense Muziek vereniging H.M.V. heeft zaterdag op het Internationaal Muziekfestijn, georgani seerd door de Wierdense' Muziekvereni ging Sint Jan, het. hoogst aantal punten behaald en hiermee voor de tweede ach tereenvolgende maal de fraaie wisselbe ker gewonnen, die drie keer achtereen of vijf keer in totaal moet worden gewon nen om hem definitief in bezit te krijgen. Aan het festijn te Wierden namen in totaal 27 bands deel, w.o. de bekende Crewkerne Youth Band uit Engeland, de Bundesfanfarenzug uit Wuppertal (Dl.), de Dinkelsbühler Knabenkapelle en het Tamboer-, Trompetter- en Mhrojettekorps Heenweg uit 's-Gravenzande. Nia het bekend maken van de uitslag kwamen tamboer maitre Lieu we Mein- sma en z'n jongeren, instructeur Vhii Wakeren en een aantal supporters in café „Marktzicht" samen, waar de voor zitter van de supportersslub H.M.V.de heer J. Wiggers, het woord voerde. Hij feliciteerde de band met het eclatante suc ces, waarna de gewonnen beker, gevuld met een pittige dronk, de ronde deed. Bij aankomst in Holten (trein van 9 uur) was het bijna voltallige bestuur van H.M.V. aan het staJion present om geluk te wensen. In café „Vruggink" 'werden tijdens een Geboren: Albertus André, z.v. H. Riet man en H. Beldman, Kolweg 64. Overleden: J. H. Vukkink, 1 jr., Neer dorp 26. Ondertrouwd: J. Rietberg, 57 jr., Beu seberg 89 en A. Tiessink, 50 jr., Diessen- plasstraat la. Gehuwd: H. H. Bouwhuis, 28 jr., Raal- te en J. W. Nijland, 29 jr., Espelo 71. H. Veldwijk, 23 jr.. Voorst en G. W. Pek- keriet, 22 jr., Neerdorp 4. Ingekomen: F. J. Kamerling van Leeuwarden naar Holterberg 72. H. Bouwhuis en gezin van Raalte naar Es pelo 91. Vertrokken: J. W. Bouwhuis-Nijland van Espelo 71 naar Raalte. P. Klein van Noordenbergstraat 1 naar Weert. G. W. Veldwijk-Pekkeriet van Neerdop 4 naar Deventer. gezellig samenzijn enkele consumpties aangeboden en werd het woord gevoerd door H.M.V.'s voorzitter, de heer A. Wes- terik. Gezien het late uur van thuiskomst moest van een rondgang door het dorp worden afgezien. Zaterdag 26 augustus a.s. neemt de H.M.V. drumband deel aan eén concours van de Kon. Ned. Federatie (K.N.F.) te Vroomshoop en hopelijk is daar het suc ces zo, dat met H.M.V. voorop een mars door een deel van het dorp gemaakt zal worden. Van de openlucht-expositie, die de jonge Holtense schilderes, Aleid Lesmeis. ter, houdt op het tegelterras van Bloe menmagazijn Vincent is een olieverf schilderij ontvreemd. De titel van het ontvreemde werk, dat een afmeting heeft van 45 x 45 em„ is „Lucy in the sky with Diamonds". Het is een spaanderplaat-paneel met latwerk omlijst, met felle kleuren blauw, rood en geel; hoofdtint: donkerrood. Het stelt voor „Zittende Madonna met Kind"» met links en rechts van de Maria-figuur maskers, voorstellende zon en maan. Het werkje staat op de catalogus geprijsd voor f120, Het stuk is waarschijnlijk woensdag tegen de avond weggenomen. Toen men 's morgens de expositie weer inrichtte de schilderijen worden 's avonds in een goed afgesloten schuur opgeborgen bleek het stuk te ontbreken. De rijkspoli tie stelt een onderzoek in. De openluchttentoonstelling trekt regelmatig belangstelling. Er zijn al en kele schilderijtjes en aquarellen verkocht. Zondagmiddag om 15.00 uur en woens dagavond om 19.30 uur wordt een rond leiding gehouden met deskundige toe lichting. Men treft hierbij een gefotografeerde schets aan van het verdwenen werkje, die wellicht kan bijdragen tot de opsporing daarvan. Twee Holtense ingezetenen zullen de doopplechtigheid bijwonen van Prins Willem Alexander op 2 september a.s. in de Jacobskerk te 's-Gravenhage. Het zijn de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar. die vermoedelijk is uitgenodigd als voorzitter van de afd. Overijssel der Vereniging van Ned. Gemeenten, en de heer H. J. Hid- dink, directeur van de openbare scholen gemeenschap alhier. Op zondag 20 augustus zal in gebouw Bethanië te Dijkerhoek in de kerkdienst van half tien een herdenking plaats vin den in verband met het 40-jarig bestaan van het gebouw. Deze dienst en herden king zal worden geleid door ds. C. C. Addink. Gevonden 1 Gouden hangertje; 1 zwarte regen- broek. Aan komen vliegen: 1 witte kanarie met gele en zwarte vlekken. Verloren: 1 Zwarte regenjas; 1 bankbiljet van 10,1 schoudertas met inhoud; 1 tas met inhoud; 1 herenhorloge met zwart bandje; 1 damespolshorloge; 1 nieuwe zwarte regenbroek. Weggevlogen: 1 Vogel (róse Collie) kleur groen met rode kop, grootte tussen parkiet en pa pegaai. Inlichtingen dagelijks (doch NIET tus sen 13.00 en 14.00 uur) aan het groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22, OFFICIËLE PUBLIKATIE De Burgemeester van Holten maakt be kend, dat hij niet in de gelegenheid is om op maandag, 21 augustus spreekuur te houden. Holten, 18 augustus 1967 De Burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar Vrijdag, 18 augustus, 19.45 uur: Film avond voor de leden der supporters vereniging in Amicitia. Zaterdag 19 augustus, 's avonds na half acht in café „Het Bonte Paard": Af halen van kaarten (alleen voor lijst- tekenaars) voor de toneelavond op dinsdag 22 augustus; tevens opgave voor deelname aan volksspelen. Maandag, 21 augustus, 19.0020.00 uur: Inlichtingen en opgave I.M.O. Midden standscursus in de Scholengemeen schap (zie adv.). Maandag, 21 t/m zaterdag, 26 augustus: Beltman's Kledinghuis wegens vakan tie gesloten (zie adv.). Maandag, 2126 aug.: Zomeractie voor Internationale hulpverlening (Holtens Studiefonds Papoea-jongeren en vor mingscentrum „Mindolo" in Zambia (Afr.) (zie ber.). Dinsdag, 22 augustus, 's avonds 8 uur: Feestavond Schoolkring Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paard". Dinsdag, 22 t/m 24 augustus: Horlogerie H. J. Aaftink Zn. wegens overhui- zing gesloten. Woensdag, 23 augustus, 18.45 uur: Jeugd-clubkampioenschappen Z.C. „Twenhaarsveld" in het natuurbad van die naam (zie ber.). Woensdag, 23 augustus: School- en volksfeest te Dijkerhoek. Vrijdag, 25 augustus, 20.00 uur: Buiten gewone ledenvergadering voetbalver eniging „Holten" in café Jansen. Vrijdag, 25 augustus, 20.00 uur: Bridge drive in Hotel „Hoog Holten" (zie va kantieprogramma) Zaterdag, 26 augustus, 20.00 uur: Uit voering Dijkerhoeks Amateur Toneel in zaal 't Bonte Paard te Dijkerhoek (zie adv.). Zaterdag, 26 augustus, 11.0012.00 uur: Voorlopige aangifte voor Muziekschool „Holten" in gebouw Rehoboth (zie adv.). Zaterdag, 26 augustus: 11.00 en 14.00 uur: Heidewandeltocht van de W.S.V. „De Trekkers", vanaf het gebouw Irene. Zaterdag 26 augustus: Drumband H.M.V. naar Federatief Muziekconcours te vroomshoop. Zondag, 27 augustus, 13.30 uur: Groot Nationaal Concours-hippique, terrein Looweg, te Baihmen (zie adv.). Maandag, 28 augustus t/m zaterdag, 24 september: Winkel Veldhuis, Larense- weg, wegens vakantie gesloten. Maandag, 28 augustus: Gecombineerde vergadering bestuurders der Bestuurs- bonden N.V.V. en C.N.V. in hotel Hol- terman (zie ber.). Dinsdag, 29 augustus, 's avodns van 7.00- 8.00 uur in hotel „Vosman": Opgave voor deelname aan de danslessen Dansschool „Reiners". Donderdag, 31 augustus, 's avonds van 7.008.00 uur in cafe „Het Bonte Paard": opgave voor deelname aan Dansschool „Reiners". Zaterdag, 2 september, 9.00 uur: Paar- denfokdag „Holbatheo" op de terreinen bij 't Bonte Paard te Dijkerhoek (zie ber.). Dinsdag, 5 september 's avonds 7.30 uur in Hotel „Voseman": aanvang dans lessen Dansschool „Reiners". Donderdag, 7 september, 's avonds 7.30 uur: aanvang danslessen Dansschool „Reiners" in café „Het Bonte Paard". Zondag 20 augustus 1967 Holten: Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur de heer Schellevis. Extra kollekte voor het Bejaarden centrum. 10.15 uur Jongerendienst in Irene. Dijkerhoek: Bethanië 9.30 uur ds Addink. Extra kollekte voor het Bejaarden centrum. Herdenking 40-jarig bestaan Bethanic. Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het ene offer voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor „EigeD Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: Zaterdagavond: 7.30 uur R.K. kerk dienst Nieuw-Heeten. Zondag: 8.30 en 9.45 uur H. Mis in het gebouw Irene te Holten. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 19 en zondag 20 augustus: de heer Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 2, tel. 15 15. 5 W

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 1