VOETBALVERENIGING „HOLTEN" HIELD JAARVERGADERING FA. GEBR. WANSINK Ssos-Jongeren op Braderie met collectekorf Ook Burgemeester gaf bijdrage Bewogen discussies over leiderschap le elftal en verjonging bestuur OOK U HEEFT RECHT OP DEZE 100% SPAARPREMIE INGEZONDEN Uitleningen Plattelandsbibliotheek Overijssel stegen met 13%! Vakantie-appèl Zaterdag 29 juli 1967 HOT/TENS NTEUYVSHLAO WIM VAN GEENHUIZEN GERDA SCHIPPER geven U kennis van hun voornemen in het huwelijk te treden op vrijdag 4 augustus a.s. om 11.00 uur ten gemeentehuize te Wierden. Kerkelijke inzegening door de Weleerw. Heer Ds. D. Lamberts. Herv. oredi- kant te Deventer, om 11.30 uur in de Vrijz. Herv. Kerk te Wierden. Holten, Oranjestraat 21 Wierden, Nijverdalsest-, 2. juli 1967. Toekomstig adres: „Grontmij", boïte postale 1183, Tananarive. Madagascar. Receptie, 's middags van 16.30-18.00 uur in Hotel „De Zwaan" te Wierden. Te koop: Batavus bromfiets 50,Deventerweg 4. Biggen te koop bij H. J. Oosterveld, Neer dorp 28. telef. 1756. Plaats uw familieberichte»» in dit blad. U bereikt er al uw vrienden en kennissen mee GELDIG VAN 31 JULI TOT 6 AUGUSTUS 1967 Extra veel Kroontjes Goudkronen van 10 voor 5 cent 1 pak Cronavit Koffiebonen 186 met 30 Kroontjes 1 pak Bakmeel (Koopmans) 66 met 10 Kroontjes 1 zakje Chocolettes 89 met 10 Kroontjes 1 pak Popla 1000 90 met 2 Goudkronen 1 liter Cronavit Koffiemelk 207 met 3 Goudkronen 1 pak Chips 70 met 2 Goudkronen KOOPJES ZOLANG DE VOORRAAD STREKT 3 Ballpoints (Bic) vart 135 voor 99 1 blik Aardbeien op sap 139 250 gram prima Koffiebonen 169 4 pakjes Instant-pudding 160 met sleutelhanger 2 flessen Vruchtensinas 98 1 zakje Drop 39 1 pakje Wafels 69 2 pakjes Maggi Groentesoep HO UW KROON-KRUIDENIER DORPSSTRAAT 17 TEL. 1277 HOLTEN De Voetbalvereniging „Holten" hield 't afgelopen weekend onder voorzitterschap van de heer H. Klein Velderman een druk bezochte en soms wat bewogen ledenver gadering, waarin het lenkele malen tot heftige discussies kwam. Aanleiding daar toe was een vlak voor het begin der ver gadering ingediend voorstel van een twaalftal leden, om de heer J. Dekker, directeur van het P.T.T.-kantoor, aan te wijzen als leider van het eerste elftal, die dan in samenwerking met trainer Leo Halle ook het elftal zou moeten samen stellen. Deze leden motiveerden hun voor stel met te wijzen op de kwaliteiten van de heer Dekker door zijn ervaring in Nij- verdal opgedaan en zijn bekendheid met vele K.N.V.B.-clubs, de toekomstige te genstanders van Holten I. Mocht het voor stel niet worden aangenomen, dan wen sten zij de heer Dekker candidaat te stel len tegenover een van de aftredende en herkiesbare bestuursleden. Bovendien wensten zij in de vacature A. Vincent candidaat te stellen,' de heer E. Vincent en verder voor een der herkiesbare leden, de heer H. Schutte. Hierbij was de moti vering, dat men bewust gezocht had naar jongere candidaten om tegen te gaan, dat het bestuur geheel uit oudere bestuurs leden zal bestaan. Voorstel ontraden Voorzitter Klein Velderman ontried de aanneming van het eerste voorstel ten sterkste, omdat bij aanneming daarvan belangrijke veranderingen zouden ont staan, doordat met name de elftalcommis sie in zijn geheel zou aftreden. Hij ver klaarde in principe geen bezwaar te heb ben tegen een leiderschap voor het eerste elftal enkele jaren geleden had hij zelf een voorstel in die richting gedaan maar hij meende, dat men in het wilde weg zou handelen, indien men daarvoor iemand zou aanwijzen, waamee men in de vereniging nog geen enkele aanraking heeft gehad en dus ook geen ervaring heeft kunnen opdoen. De voorzitter zag wel een mogelijkheid door de heer Dek ker eerst in het bestuur te kiezen. Een zaak die goed loopt moet men naar de mening van het bestuur zo maar niet ver anderen, zonder voorafgaand overleg. De voorstellers waren het met deze zienswijze niet eens en voerden verschil lende argumenten aan voor hun voorstel, waarbij een discussie ontstond waaraan tal van leden deelnamen. Verworpen Nadat de vergadering voor enige tijd was geschorst, waarbij door de voorzitter overleg werd gepleegd met enkele dei- initiatiefnemers, werd een schriftelijke stemming gehouden, waarbij het voorstel met 33 tegen 21 stemmen en 2 stemden blanco werd verworpen. Toen kwam de candidaatstelling aan de orde in verband met de bestuursverkie zing wegens periodiek aftreden van de heren J. H. Schuurman, L. Meinsma, H. W. Tulier en wegens het bedanken van de heer A. Vincent. Opgemerkt werd, dat nieuwe candida ten slechts gesteld konden worden tegen over een met name genoemde aftredende candidaat. De vergadering vroeg toen schorsing voor nader beraad, hetgeen dooi de voorzitter werd toegestaan. Bij de heropening werd de heer Schut te candidaat gesteld in de vacature A. Vincent, terwijl de heer. E. Vincent werd gesteld als tegencandidaat voor de heer Schuurman. Tevens kwam men met het voorstel het bestuur met twee jonge le den uit te breiden. Niet op agenda Dit laatste voorstel, werd na een lang durige en soms heftige discussie waarbij ook de candidaatstelling in het geding was, door de voorzitter niet in behande ling genomen, omdat het niet op de agen da stond en z.i. ook de niet aanwezige le den het recht moeten hebben zich .daar over uit te spreken. Een groot aantal le den diende aan het slot der bijeenkomst een verzoek in tot het houden van een buitengewone ledenvergadering om dit voorstel te bespreken. Hieraan zal het be stuur statutair binnen drie weken moeten voldoen. De heer E. Vincent trok zich tenslotte terug ten behoeve van de herverkiezing van de heer Schuurman op wiens aan blijven men in verband met zijn activi teiten voor het 2e elftal, grote prijs stel de. Herkozen werden de heren Schuurman, Meinsma en Tuller, terwijl de heer Schut te bij enkele candidaatstelling in de plaats kwam van de heer A. Vincent en daar mede was de rust in de vergadering weer gekeerd. De heer W. Dijkslag werd herkozen als lid van de elftalcommissie. Voordat deze zaken aan de orde kwa men, liet de voorzitter in zijn openings woord de resultaten van het afgelopen jaar nog eens in vogelvlucht de revue passeren. Hij noemde o.m. de drie kam pioenschappen in de seniorenafdeling met tegelijkertijd een overgang naar de 4e kl. K.N.V.B. Ook de junioren hebben zich goed geweerd, al zat er dan geen kam pioenschap in. De heer Klein Velderman bracht de spelers dank voor alles wat zij dit jaar tot stand hebben gebracht. Hij sprak de hoop uit dat het nieuwe seizoen hen de kracht mag schenken op deze weg verder te gaan. De sportvelden zijn, zoals allen weten, nog niet gerealiseerd. Spreker kon zich daar deze avond niet over uitlaten, maar hoopt binnenkort nadere mededelingen te kunnen doen. Hij bracht dank aan trainer Leo Halle, die geheel hersteld is en in de eerste week van augustus weer met de training hoopt te beginnen. Ook bedankte hij de heer A. Vincent, voor wiens bedanken het bestuur alle begrip heeft. Uit het financieel verslag, dat door de secretaris-penningmeester, de heer H. W. Tuller, werd uitgebracht, bleek, dat de inkomsten 15.585,18 en de uitgaven 15.486,69 hebben bedragen, zodat er een batig saldo is van 98,49. Voorts heeft de vereniging een reserve opgebouwd bij de boerenleenbank. Hem werd dank gebracht voor zijn veelvuldige arbeid in het belang van de club. Bij de rondvraag kwamen tal van za ken aan de orde. Er werd een terrein commissie ingesteld bestaande uit de he ren M. den Heijer sr., A. Klein. Velder man, G. Baan, Tl. M. Bannink, J. Paal man en J. H. Schuurman, die de leden zal oproepen om het terrein in orde te ma ken. In verband met het spelen in de K.N.V.B. worden momenteel verbeterin gen aangebracht. Men schrijft ons: Wat er deze week op de Braderie ook allemaal te zien en te beleven mocht zijn, de jeugd was er ook. En wel in het bizon der de jongeren van de „soos-groep". Na vorige week een „smeekschrift" om onderdak aan het gemeentebestuur ge richt te hebben, kwamen zij op de unieke gedachte zich met hun ideeënbus in het openbaar aan het braderie-bezoekend pu bliek te presenteren. Zo gedacht, zo ge daan: Nabij de botsautootjes-attractie nestelden de jongeren zich op het trot toir. Door middel van allerlei opschriften werd de passanten duidelijk gemaakt, dat in hun ideeënbus (een fraaie antieke bijenkorf) ook geldelijke bijdragen ge deponeerd mochten worden. Hieraan werd op royale wijze gevolg gegeven. In de bijeengebrachte gelden ren kleine honderd gulden) ziet de groep een aan- vangsbedrag om de, naar zij hoopt, bin nen niet al te lange tijd beschikbare soos- ruimte te kunnen inrichten. Men is er vooral over verheugd, dat op de openingsdag van de braderie ook bur gemeester Enklaar een bijdrage in de korf deponeerde. Een meisje merkte op: ..Als de burgemeester vóór ons is, wie is dan nog tegen ons?" VOORLOPIG OPENLUCHTSOOS? Inmiddels zijn stemmenopgegaan om gedurende de zomermaanden op dezelfde plaats als op de braderie „soosavonden" te houden. Of het er wel zo sfeervol zal zijn als tijdens het braderiegewoel en of de politie dergelijke straatbijeenkomsten zonder meer zal goedkeuren, zijn vragen die nog niet beantwoord zijn. Wel wordt de openluchtsoos-gedachte gezien als een mogelijkheid om de noodzaak van een eigen ruimte voor de jeugd nog duide lijker naar voren te brengen. MINIMUM AAN ORGANISATIE Dat de soosjongeren geen georgani seerde club vormen blijkt uit het ontbre ken van een voorzitter, secretaris etc. Bewust wil men, ook in de toekomst, van een dergelijke vorm van organisatie af zien, vooral om te voorkomen, dat een minderheid bij het nemen van beslissin gen zal kunnen domineren. Elke soos- jongere wordt inplaats van „lid" geacht „mede-initiatiefnemer" te zijn. Van iedereen binnen de „soosgemeen- schap" wordt een creatief aandeel ver wacht; of dit aandeel nu bestaat in het helpen timmeren van een dansvloer of in 't voor de dag komen met een plan. Iemand, die b.v. een plan heeft voor het houden van een gespreksavond, hoeft hier niet mee naar een bestuur te stappen, maar kan zonder meer een groep om zich heen vormen, waarmee hij zijn idee bespreekt en uitwerkt. Het ligt in de bedoeling van de jonge ren dat op deze wijze verschillende werk groepen ontstaan. B.v. een werkgroep voor beat. een teach-in werkgroep, een sportwerkgroep, een werkgroep voor kunst etc. GIRONUMMER 1 4 4 2 2 2 5 Dat bij deze opzet een minimum aan organisatie nodig is, zeker op het gebied van financiën, wordt nuchter beseft. Daarom heeft de groep sinds kort pen centrale kas. Het beheer hierover is toe vertrouwd aan Marietje Koopman. Op haar naam is een girorekening geopend: 1442225 t.n.v. Jeugdsoos. Men hoopt, dat sympthisanten onder de ouderen dit nummer in hun agenda zullen noteren en dat zij het daarbij niet zullen laten! Want er is nog veel geld nodig. In de (verre?) toekomst wil de soosgroep eens met het gemeentebestuur gaan praten over een mogelijke subsidie regeling. Voorlopig richt zich alle aandacht op het vinden van een ,,dak boven 't hoofd". Wat dat laatste betreft: er doen sinds enige dagen geruchten de ronde, dat door het gemeentebestuur overwogen wordt een boerderij aan de Rijssenseweg ter beschikking van de jeugd te stellen. Het zou het erve „Voorsboer". voorheen het eigendom van de heer Bronsvoort en sinds enige tijd in handen van de gemeen te. betreffen. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) OPEN BRIEF AAN DE ONDERTEKENAARS VAN HET „SMEEKSCHRIFT" AAN B. EN W. VAN HOLTEN MET BETREKKING TOT DE JEUGDSOOS Beste jongeren! Met grote belangstelling heb ik jullie brief, afgedrukt in het „Holtens Nieuws blad" van 22 juli j.l. gelezen. Ik ben blij dat jullie tonen wat te willen doen. Te veel wordt van de huidige jongeren ge zegd, dat ze niets willen en nergens meer warm voor lopen. Maar jullie tonen met je Jeugdsoos-actie dat er ook nog andere jongeren zijn. Als ik echter alle publicaties van jullie, die tot nog toe, verschenen zijn lees, dan moet mij toch het volgende van het hart. In de eerste plaats vraag ik mij af, waarom jullie voluit een brief publice ren, die zuiver zakelijk gezien, een aan gelegenheid bevat tussen jullie en B. en W.? Het heeft mij voorts verbaasd, dat een zo verschillend samengesreld gezelschap als jullie zijn, na een enkele keer al (op 29 juni j.l. kwamen jullie voor het eerst als nieuwsgierigen bijeen) zo'n soliede basis hebben, dat je B. en W. te hulp roept. Weet iedereen van jullie wel, wat iedereen nu echt voor ogen staat? Zou het niet beter zijn eerst je bestaansrecht te bewijzen? In jullie brief lees ik. dat je nog geen onderkomen hebt voor het houden van culturele, discussie- en ontmoetings avonden. (Tussen haakjes: Waarom maken jullie in deze brief geen gewag van dansen, „blauw-drinken", lief-zijn, film, gekke spelletjes enz. zoals dat in de eerste publicatie (Holtens Nieuwsblad dd. 17 juni j.l.) wel gebeurde?). Wel, ik kijk er van op, dat jullie daar nog geen ruimte voor hebben! Sedert jaar en dag zijn daar immers gebouwen als „Amicitia", „Irene" en „Rehoboth". En als jongste loot aan de Holtense stam is daar de jeugd-soos van de „Olie Meu- le" ook nog bijgekomen. Deze laatste (als ik goed ben ingelicht) is, evenals de eerstgenoemde gelegenheden te huur. Voorts is er en wordt er geregeld heel wat gediscussieerd in zalen/zaaltjes van hotel Holterman en Vosman. Daar is nog consumptie ook mogelijk! Ik vraag mij ook af. waarom jullie zo overtuigd zijn, dat je bij B. en W. aan het goede adres bent. Dat ben je m.i. n.l. in eerste instantie niet! Want er zijn n.l. adressen van instanties, die zich al vele jaren bezig houden met jeugdwerk in onze burgerlijke gemeente. Zijn jullie daar al geweest? De namen van vele ondertekenaars zeggen mij toch duide lijk, dat zij die adressen kennen! In- plaats van B. en W. zijn dat m.i. de goeie adressen! Meermalen heb ik in gesprek ken met initiatiefnemer Pinkert, voor gesteld, om contact op te nemen met de Herv. Jeugdraad en de Gereformeerde Jeugdcentrale. Bij mijn weten is dit nooit gebeurd. Dat is jammer! Zijn we in ons land al niet genoeg ver zuild en versnipperd? Behalve het feit, dat we nu naast de bestaande jeugd soos van de „Olie Meule" weer een an dere soos krijgen, meen ik dat jullie de zaak van de Holtense gemeenschap geen goed hebben gedaan. Immers, iedere lezer van het „Holtens Nieuwsblad" (en denk eens aan de zeer vele vakantiegasten in onze gemeente) kan de indruk krijgen, dat er in Holten niets voor en door de jeugd gebeurt. Dat is niet alleen niet vleiend voor het bur gerlijke bestuur van onze gemeente, maar tevens een harde klap in het ge zicht van allen, die zich in de bestaande jeugdorganisaties moeite getroosten om de jeugd aan hun trekken te laten ko men. Met name denk ik aan de 4 C.J.V.'s van Holten, aan de Geref. Jeugdvereni gingen en de P.J.G.O. Al vele jaren zor gen deze organisaties ervoor, dat jonge ren elkaar kunnen ontmoeten, kunnen discussieren, gezellig samenzijn, enz. In het verslag van jullie eerste avond (donderdag 29 juni) wordt gerept van eenheid, die jullie, met jullie soos, onder de plaatselijke jeugd beogen. Ik lees dan letterlijk: „Hier dient immers noch po litieke, noch godsdienstige gebondenheid als toegangsbewijs, maar zal de deur voor ieder, die maar komen wil open staan". Behalve het feit, dat ik op zo'n een heid niet verzot ben, moet ik opmerken dat die deur bij de bestaande jeugdorga nisaties al lang openstaat, ongeacht of je Hervormd bent of Oud Katholiek, of je rood bent of oranje. 't Zou kunnen zijn, dat jullie onder tekenaars, dat niet wisten. Vandaar dat ik er in deze brief gewag van maak. Je bent er met je ideeën en met je politieke en godsdienstige kleur hartelijk wel kom! Graag geef ik jullie als „jeugd-soos- groep-in-oprichting" in overweging om eerst eens rond de tafel te gaan zitten met hen, die reeds in jeugdland werk zaam zijn. Ik heb bovenstaande dingen niet ge schreven als lid van de Hervormde Jeugdraad, maar voor eigen persoonlijke verantwoordelijkheid. Jullie A. Schellevis Mr. G. Vixseboxsestraat 11 SAMENWERKING GEEFT GUNSTIGE RESULTATEN Het aantal uitleningen van de Centrale Plattelandsbilbliotheek voor Overijssel bedroeg in het eerste halfjaar van 1967 ruim een miljoen (1.008.098), een stijging ten opzichte van dezelfde periode in 1966 met 13%. In het jaar 1962 werd voor het eerst een uitleencijfer van een miljoen in één jaar geboekt, zodat in een periode van vijf jaar de uitleningen met 100% zijn gestegen. In de cijfers van het eerste halfjaar van 1967 is duidelijk de gunstige invloed te merken van de samenwerking tussen de bibliotheekcentrales in Overijssel. De uitzonderlijke sterke vooruitgang in Hellendoom (66%) en in Mariënberg (50%) zijn mede een gevolg van de goede akkommodatie in de nieuwe bibliotheek gebouwen. Boven het gemiddelde van de stijging kwamen Balkbrug (16%), Berkum (33" Dalfsen (34° o), Dedemsvaart18%), Den Ham (14%), Kerkbuurt (20%), Klooster haar 18%Kuinre 17%), Oldemarkt (13,5%), Raalte (27° o), Sint Jansklooster (18%), Steenwijk (34%). Vollenhove (24" o), Vriezenveen (17%), Westenholte (37%). Wierden (13%) en Wijhe (15%). Opvallend is het groot aantal bibliothe ken in Noord-West-Overijssel. waar de stijging boven het gemiddelde uitging. Hier is de vooruitgang duidelijk een ge volg van de samenwerking. De uitleencijfers van de bibliotheek te Holten bedroegen: le halfjaar 1966 24.400 en over het le halfjaar 1967 25.853. Zondag 30 juli a.s. is er een vakantie appèl in de Ned. Herv. Kerk te Markelo. Aanvang 9 uur v.m. De voorganger in de ze dienst is ds- B. Klopman, Herv. pred. te Zelhem. Het onderwerp is „Stop-Voor zang". Aan het appèl zal meewerken het duo Groot-Dengerink uit Laren. De „Soosjeugd" met -haar ideeënbus in de vorm van een bijenkox-f

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 5