JENNEKESMARKT BLEEF DE ATTRACTIE VAN DE BRADERIE GEMEENTE RUSSEN B0RKELDS MEISJE - JANNIE PODT - BR1DERIEK0NINGIN Ballonwedstrijd Bordeaux werd rampvlucht Bestelwagen met aanhangwagentje kantelde Gerrit Vincent werd schutterskoning Geslaagd Schuttersfeest Ponyclubs gaven prachtige demonstratie Schapenmarkt te Rijssen Jonge speurders winnen jacht op smokkelaars Waterfeest in het Twenhaarsveld Beëdigd makelaar en taxateur HOLTENS NIEUWSBLAD De blonde 15-jarige Hermien Aanstoot, leerling kapster uit Markelo en de 16- jarige Harry Klinkhamer, wiens vader met een bumperspel al jaren een vaste plaats heeft op de Hollense braderie, waren donderdagavond het eerste paar, dat zich onder de verlichte dorpstoren meldde bij de radiowagen om de eerste prijs in ontvangst te nemen van de Jen- nekesmarkt. Met de gelukwensen van de braderievoorzitter mochten zij ieder vijf en twintig gulden in ontvangst nemen, die als eerste prijs gold voor dit jaarlijks evenement voor de jeugd uit heel de om geving. Nog nimmer in de afgelopen der tien jaren waren er zoveel jonge mensen op het braderieterrein samengestroomd als deze avond. Een keurig concertje van de Tiroler- kapel De Hutentuters" samengesteld uit jongere leden van de muziekvereni ging H.M.V. vormde het voorspel voor dit evenement, dat echte gezelligheid bracht op de braderie. „De Larense Schotsers", in hun boerencostuum, ver kochten de rode en gele nummers, die de paren bijeen moesten brengen. Het liep aanvankelijk niet zo gesmeerd. Wel met de verkoop van de nummers, maar niet met het vinden van de correspon derende nummers. Hoe algemeen of dit evenement wordt gewaardeerd bleek wel uit het feit, dat het tweede paar, dat zich na drie kwartier meldde, be stond uit mevr. Janny Scheperman, een 24-jarige huisvrouw uit Dijkerhoek en Op „Kalfstermansweide" werden j.l. woensdagmiddag door een groot aantal kinderen (en ouderen) ongeveer 1500 ballonnetjes opgelaten, die voor het merendeel in noord-oostelijke richting verdwenen. De ballonnetjes droegen als opschrift: „Voor uw dagtochten en touringcars naar O.A.D. Tours Holten (Ov.)". Voor deze ballonwedstrijd zijn door de Braderiecommissie geldprijzen beschik baar gesteld voor de grootste afstanden. Jongelui, die de aan de ballon bevestigde label terug krijgen, moeten deze inleve ren bij de secretaris van de Braderie commissie, de heer J. Wiggers, Kolweg 14. De wedvlucht vanaf Bordeaux af stand 975 km is voor „de Bergvliegers" een rampvlucht geworden. De duiven werden donderdagmiddag om 13.15 uur gelost. Van de zestig duiven waren er vrijdag nog maar 6 en zaterdag pas 5 op de hokken teruggekeerd. Het was de laat ste z.g. fondvlucht. De uitslag was: 1-2 H. J. Aaftink, 2. W. Aaftink, 3-4-10 J. W. Willems, 5. G. Steunenberg, 6 en 7 L. Ga- zan, 9 F. Meester en 11 H. Wansink. De stand in de afdeling „Fond" is 1 H. J. Aaftink, 2 J. W. Willems en 3 L. Gazan en in de afdeling „Midfond" 1 G. Steu nenberg, 2 H. J. Aaftink en 3 Joh. Paal man. De jonge duiven vlogen vanaf Breda, afstand 136 km. Er werden om 7 uur 194 duiven gelost. De uitslag was: 1-5-8-22-25 D. Müller, 2-28-29-30-38-39 L. Gazan, 3- 33-34 W. Aaftink, 4-19-27 J. W. Willems, 6-11 G. Steunenberg, 7-9-24 Joh. Veldhuis, 10-17 L. Munnik, 12-13-15-26 H. van Beek, 14-16 G. Kwintenberg, 18 G. Bekkernens, 20-31-32 H. J. Aaftink, 21-37 J. Paalman, 23 G. Schuiterd, 35 H. J. ten Velde en 36 F. Meester. de 21-jarige timmerman Henk Aanstoot uit Holten. Het paar, dat de derde prijs in beslag nam was de 15-jarige Yvonne Jansen, ulo-leerling uit Enschede en de 18-jarige Rijssense timmerman Jan Haa- se, een bekende naam in aannemers kringen. De troostprijs van tien gulden voor het vierde paar kwam er niet uit want om tien uur sloot de commissie de Jennekesmarkt en verspreidden alle jongelui over het. door de diverse in richtingen feestelijk verlichte braderie terrein. 's Middags genoten ruim achthonderd kinderen ondanks de broeiende hitte van het optreden van Batman en Ro bin, die de tweede helft van het pro gramma verzorgden. De kinderen leef- De ponyclubs van de Landelijke Rij- verenigingen „St. Steffenrijders" te La ren (G) en Markelo hebben dinsdag middag in „Kalfstermansweide" een hip pische demonstratie gegeven waarvoor vooral van de zijde van de jeugd een grote belangstelling bestond. De demonstratie opende met een pa rade die op de tonen van de bekende posthoorngalop keurig werd uitgevoerd en beloond werd met een welverdiend applaus. Het achttal van Markelo dat over enige tijd deel zal nemen aan de lan delijke kampioenschappen bracht een dressuurnummer voor achttallen en de Markelose jeugd oogste ook een warm applaus voor een zeer goed verzorgd voltige nummer. Enorm veel bijval oogsten Wim van Voorst en Gerrit Stegeman van de St. Steffenrijders met hun clownnummer en het gulle applaus was zeker ook voor de kleine viervoeter „Kitty". Kitty" moest deze middag toch wel veel verdragen want in een volgend nummer reden Truus Meijer en Joke Frederiks met de fietsen de bromfiets over haar heen. Bijzonder veel hilariteit bracht het nummer zaklopen waaraan ook door kinderen uit het publiek mocht worden deelgenomen. De jongelui moesten bij dit nummer in volle ren naar de plaats rijden waar de zakken gereed lagen en daarna met de pony aan de hand gezakt terug naar de finish. Het springconcours om de grote prijs van Holten bracht van elke club 4 jon gelui in actie. Voor de St. Steffenrijders waren dit Gerda Jolink met „Welsje", Wim van Voorst met „Kitty", Gerrit Stegeman Braderiekoningin en schutterskoning maakten rijtoer Gerrit Vincent uit de Beuseberg, chauf feur bij de fa. L. J. Pagrach te Holten, is woensdagmiddag tijdens een moment van grote spanning schutterskoning van Hol ten geworden. Nadat de houten vogel op de pl.m. 10 meter hoge mast, die stond opgesteld in de weide van Pieffers aan het begin van de Rijssenseweg, van kop, vleugels en staart was ontdaan door de talrijke can- didaat-koningen, brak het grote moment aan, waarop de romp van de stalen mast moest worden gemikt. Het was, om precies te zijn, bij het 700ste schot en dit betekende voor Ger rit Vincent de titel en de eerste prijs van honderd gulden. Tevoren was door Bennie Oolbekkink de kop afgeschoten. Jan Albert Aanstoot den geheel mee met de goochelaar, de sprekende pop en andere nummers, die door het, van het Theaterbureau Carla Flink uit Den Haag gecharterde gezel schap, met veel zorg werden gegeven. De commissie had niet teveel kinderen in de tent toegelaten zodat alle kinderen de gehele voorstelling goed konden vol gen. De vergezellende moeders waren dan ook vol lof over dit programma. Het braderiekarakter van dit zomer feest moge dan geheel verwaterd zijn. de behoefte aan wat eenvoudiger maar ge zellig amusement is tijdens deze dertien de braderie nog eens weer duidelijk ge bleken. De uit acht mensen bestaande commissie heeft ook nu zeker weer eer gehad van haar werk. Voor het Middenstandsdiploma slaag de te Deventer de heer H. J. Wansink, Look 13. met „Starlight" en Jennie Struik met „Clinny" en voor Markelo starten Al- bert Meijer met „Sjorry", Henk Hulseg- ge met „Radja". Johan Stokkentreef met „Zindy" en Joke Kooiman met „Bobby". Het Sint Steffenrijdersviertal won zij het met klein verschil dit springco(n- cours en kwam in het bezit van de fraaie beker die door het Braderiecomité be schikbaar was gesteld. De heer Wiggers die bij de verschil lende nummers een explicatie gaf via de geluidsinstallatie van „Radio ter Harmsel" wenste de Larense jongelui geluk met het mooie resultaat en dankte de jongelui van beide verenigingen voor de prachtige demonstratie waarvan plm. 600 kinderen en een aantal ouderen zeer hadden genoten. uit de Beuseberg en wethouder H. Klein Velderman schoten resp. de linker- en rechtervleugel af, terwijl de staart gelijk met de romp naar beneden werd gehaald door Gerrit Vincent. De schutters ontvingen resp. 25, 10, 10 en 105 gulden. 's Avonds maakten de nieuwe schut terskoning met zijn verloofde mej. Dini Bloemendaal uit Wichmond en de maan dagavond gekozen Eraderiekoningin Jan- nie Podt in een open auto een rijtoer door het dorp, voorafgegaan door de Hol- tense Harmonie H.M.V. en de drumband. Tijdens deze triomfale rondgang door 't dorp werden zij hartelijk toegejuicht door de vele honderden, die zich langs de route hadden opgesteld. In hotel „Vosman" had voor de rijtoer de voorzitter van de Schietvereniging „De Eendracht", de heer A. Schuppert, de nieuwe koning de versierselen welke bij het koningsschap behoren (de grote zilveren plaquette en 13 zilveren medail les) omgehangen. Na de terugkeer had in feestzaal „Vos man" de officiële huldiging plaats en werden de door de Braderiecommissie beschikbaar gestelde prijzen uitgereikt door de heer H. Klein Velderman. Braderiekoningin Jannie Podt werd in de bloemetjes gezet, evenals de verloofde van de schutterskoning, Dini Bloemen daal uit Vierakker bij Wichmond. De heer Johan F. v. Geenhuizen dankte als toegevoegd officier van de schutters koning voor de spontane huldiging. Later op de avond brachten de Brade riekoningin en de schutterskoning een bezoek aan de grote tent in Kalfster mansweide. Hier werd een vrolijke boe- renavond gehouden, waarvoor een zeer grote belangstelling bestond. De Boeren- kapel „De Hooiplukkers" uit Lochem met de spölleman Jenske van de Kuper en de conferences van Hendrikus uut Voassen zorgden hier voor plezier en amusement. Op 11 september zal in Rijssen wederom de traditionele schapenfokveedag voor Oost Overijssel worden gehouden van schapen, die zijn ingeschreven in het Texels Schapenstamboek. Deze schapenfokveedagen zijn altijd buitengewoon geslaagd. Buiten dit evenement worden er echter weinig schapen aangevoerd voor de markt. De marktcommissie is, na ingewonnen adviezen van schapenkooplieden, schapen houders en van het Texels Stamboek van oordeel dat de handel in schapen op deze markt dient te worden gestimuleerd. Door een uitgebreide reclame zal ener zijds getracht worden een grote aanvoer van marktschapen te bewerkstelligen en anderzijds een gunstig klimaat te schep pen door de aanwezigheid van vele koop lieden en exporteurs. De marktcommissie De schutterskoning 1967 Gerrit met haar voorgangster Willy Nijhuis nie Podt, de meeste stemmen kreeg. „Een lang zal zij leven" van de muziek vereniging „H.M.V.", die te voren een marsconcert gegeven had op de muziek koepel, en een luid applaus van de toe schouwers bekroonde deze keuze. Daar na kroonde Willy Nijhuis, het koningin netje van het vorig jaar, haar opvolg ster en bood haar een boeket rose an jers aan. De rondgang in de open auto met muzikale begeleiding van de Holtense fanfare en haar drumband trok overal in de straten grote belangstelling. In de grote tent op Kalfstermansweide, waar al druk gedanst werd, stuurde de schutterskoning 1966, de heer G. J. Ste vens, de nieuwe braderiekoningin een mooie boeket bloemen en kwam hij later zelf met haar kennismaken. Jannie Podt werkt in het landbouwbe drijf van haar ouders en heeft een dienst je van twee halve dagen per week bij de familie Hols in de Bosch- kampsstraat. Zij is al een paar jaar ver loofd met Wim Meuleman uit Wesepe, die net het terrein opkwam toen Jannie met haar vriendinnen op de muziekkoe pel stapten. Zij houdt niet zo erg van boeren, maar denkt dat Wim, wiens ouders een landbouwbedrijf van tien hectare hebben, wel een ander beroep zal kiezen. Getooid met het vergulde kroontje heeft zij gezellig met haar verloofde gedanst. De feestelijke braderiedagen zijn weer ten einde. Zaterdag was het stampvol op het teenagerbal en deze zaterdag avond worden er ook weer veel jongelui verwacht. „Speurder op bed", een spannend ver haal van Kees Leibbrandt, vormt het laatste werk van deze enige jaren gele den zo plotseling overleden schrijver-jour nalist. Hoofdfiguren erin zijn twee school jongens, die op listige wijze een einde weten te maken aan de aktiviteiten van een smokkelbende. Dit bijzonder romanti sche en avontuurlijke boek verscheen zo juist in de AP-Jeugdserie. Het verhaal begint met een val van Ru- delf Blink tijdens de gymnastiekles. Hij moet met een hersenschudding naar bed. Van ziin vader mag hij in de voorkamer ."gen er: zo komt het dat hij al gauw in het huis tegenover hem vreemde zaken gaat bespeuren. Jeroen en Jessica van Berken helpen hem bij zijn onderzoekin gen, nadat hij heeft gemerkt, dat de heer Brodeloos, die zoveel partijen mandarijn tjes op sap inslaat, helemaal niet in zuid vruchten handelt. Rudolf en Jeroen be sluiten, dat het beter is eens één van die blikjes aan een nader onderzoek te on derwerpen. Jeroen slaagt erin het huis van Brodeloos binnen te dringen. Hij ver wisselt enkele van Brodeloos' blikjes met andere, die. hij in de winkel heeft gkocht. P-ode!cos, die door enkele telefoontjes van Rudolf al argwaan is gaan krijgen, ont dekt nu welke listige knaap zijn hele mioie diamantensmokkelonderneming in het honderd dreigt te laten lopen. Er bre ken nog heel wat spannende uurtjes aan voor Jeroen en Rudolf, als Brodeloos pro beert de jongens uit te schakelen, maar de inmiddels gewaarschuwde politie verschijnt net tijdig ten tonele om Brodeloos en de zijnen schaakmat te zetten. En uit de door Jeroen gekaapte blikjes komen inderdaad r" Zuid-Afrika gesmokkelde diamanten tevoorschijn Kees Leibbrandt is erin geslaagd zijn verhaal geestig naar een hoogtepunt te leiden en zijn verrassende climax tot vlak voor het einde goed verborgen te houden. Op de Markeloseweg, tegenover cafe taria „De Hazenkamp", kantelde donder dagmiddag omstreeks kwart over vier een z.g. Volkswagenbusje van het aannemers bedrijf Damming en Keukenkamp en be stuurd door A. K. V. uit Holten in de berm. Het bestelwagentje was met een lading planken op een aanhangwagentje onderweg naar een bouwwerk op het zo merhuisjesterrein en reed met een matige snelheid. De lading planken die plm. 200 kg te zwaar was, is waarschijnlijk aan het wippen gegaan, waardoor de bestuurder de macht over het stuur heeft verloren. Beide voertuigen kwamen met een grote bocht op de zijkant en ondersteboven te recht op een moment, dat er geen tegen liggers waren. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar er was wel behoorlijke blikschade. De zwemclub „Twenhaarsveld" orga niseert woensdagavond in het natuurbad van die naam, een „waterfeest" voor va kantiegangers en Holtenaren. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 6,45 uur 1. jongens t/m 11 jaar: touw trekken in hei diepe bad; 2. meisjes t/m 11 jaar: handdoek zwemmend boven het water houden en 25 m snel-zwemmen. 7.15 uur 1. jongens 12 t/m 15 jaar: prijsduiken naar metalen plaatjes op de bodem van het bad; 2. meisjes 12 t/m 15 jaar: idem. 7.45 uur 1. jongemannen 16 jaar en ouder: kussengevecht boven het diepe bad; 2. meisjes 12 jaar en ouder: zaklo pen in ondiepe bad. 8.15 uur 1. jongens en meisjes t/m 15 jaar: afvalzwemrace. 8.45 uur Voor een ieder van 880 jaar: ..schoonduiken" van de 3 m-plank, om hei open-kampioenschap van Holten. Er zijn leuke prijzen te winnen. Het inschrijvingsgeld voor deelname be draagt voor ieder onderdeel slechts ƒ0,50 (leden Z.C. Twenhaarsveld ƒ0,25). Opgave woensdagavond 2 augustus op het bad. Entree gratis! De heer H. J. Robers, Pastoriestraat 48, werd woensdagmiddag door de arr. recht bank .te Almelo beedigd als makelaar en taxateur van onroerende goederen. De 19-jarige Jannie Podt van de Bor- keld huisnummer 60 is maandag avond braderiekoningin geworden. Zij nam de honneurs waar tijdens de fees telijkheden. die deze avond officieus be gonnen waren. Het is een leuke traditie geworden, die nu al dertien jaar wordt gehand haafd, dat een Holtens meisje gekozen wordt als koningin van het braderie- feest, Jannie was eigenlijk niet zo zeer van plan om aan deze verkiezing mee te doen, maar samen met vriendinnen stapte zij op de muziekkoepel, nadat Hannie Kruimelaar uit de Look, als eerste schaapje over de dam was ge gaan, en aan negen andere meisjes het goede voorbeeld had gegeven, om deze traditie in stand te houden. Deze geste werd door het talrijk publiek dat in Kalfstermansweide was samenge stroomd, waaronder veel zomergasten, met een spontaan applaus beloond. Het had braderievoorzitter Beijers, die via de geluidsinstallatie van Radio Ter Harmsel een welkomstwoord sprak en een korte uiteenzetting had gegeven, wel heel wa^t praten gekost om tien meisjes op het podium te krijgen, voordat de jury bestaande uit evenzoveel zomergas ten met haar taak kon beginnen. Het ceremonieel kreeg een vermakelijk in termezzo, toen een langharige Holte- naar zich als candidaat kwam aanmel den, maar wegens het ontbreken van vrouwelijk schoon door de voorzitter moest worden afgewezen. De tien meisjes, die de stoute schoenen hadden aangetrokken, waren Hannie Kruimelaar. Look 91; Greta Kromdijk, Borkeld la; Jannie Podt, Borkeld 60; Jenny Bolink, Look 66; Hanneke Rensen, Espelo 77; Rika Haverslag, Espelo 87; Dinie Luggenhorst, Holterbroek 60; Ger- rie Megelink, Borkeld 57; Hendrikje Ei- bersen, Neerdorp 37 en Henny Lensink, Rietmolenstraat 10. Aangezien de nummers 2 en 3 even veel stemmen op zich hadden verenigd hetgeen in al die jaren nog nimmer ge beurd is. moest de jury opnieuw een keuze doen, waarbij ten slotte no. 3, Jan- Braderiekoningin 1967 Jannie Podt

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 3